Romantische modellen favoriet bij bruidsshow in Mondragon DE HOEVE AAN DE LINGE Rectificatie! Acht Zierikzeese bedrijven presenteren alle benodigdheden voor trouwdag Vier dagen kermis 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 31 januari NEDERLAND 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Journaal. 16.07 uur Tom en Jerry, teken filmserie. 16.21 Service salon, gevarieerd middagprogramma. 17.30 uur Ereprijs 17, familie programma. 18.00 uur Boggle, spelprogram- ma. 18.28 uur Ja, natuurlijk extra, natuurfilmserie. Vandaag: De Octopus Dofoleini, de grootste octopussoort. 18.58 uur De roze panter, teken filmserie. 19.02 uur Different world, Amerikaanse comedyserie. 19.29 uur Cosbyshow, Ameri kaanse comedy-serie. 20.00 uur Journaal 20.25 uur Night of the fox, Amerikaanse mini-serie. 21.57 uur Cheers, comedyserie. 22.23 uur Dokument: Hoppen in de polder, reportage over het Sidhadorp in Lelystad. 23.02 uur Hercule Poirot, 5- delige serie misdaadverhalen. 23.50 uur Miniatuur. 23.59 uur Journaal. NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Journaal 16.08 uur Muziek uit duizen den, bekende muziek uit ope ra's en musicals. 16.55 uur Derrick, Duitse mis daadserie. 17.54 uur TV dokter. 18.00 uur Journaal. 18.20 uur De bal is rond, jeugdsportprogramma. 18.58 uur De teenage hero turt les, tekenfilmserie. 19.26 uur Wetens waardevol met Wubbo Ockels, populair- wetenschappelijk magazine. 20.00 uur Op goed geluk, spel- programma met Carry Tfefsen. 20.45 uur Medisch Centrum West, Nederlandse ziekenhuis serie. Afl.: De waarheid. 21.41 uur De tv dokter, medi sche tips met Ferdinand Zwaan. 21.42 uur TROS TV show, amausementsprogramma met Ivo Niehe. 22.35 uur Crime time, 2- wekelijks magazine over alle, facetten van de misdaad. Pre sentatie: Jaap Jongbloed. 23.15 uur Maximum overdrive, Amerikaanse speelfilm uit 1986. 00.50 uur Journaal. NEDERLAND 3 08.55, 13.00 en 17.55 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 10.00 uur Nieuws uit de natuur, afl. 16. 10.30 uur Computerjournaal, afl. 4. 11.00 uur Schooltv-weekjour- naal. 18.00 uur Journaal 18.15 uur Sesamstraat 18.30 uur Jeugdjournaal. 18.40 uur Het Klokhuis. 19.00 uur Wat doe jij nou? Pro gramma over school en be roepskeuze. Presentatie: Theo van Gogh. 19.30 uur Schilderpaletten: Oproer van Eugène Dalacroix. 19.54 uur Uitzending van de D66. 20.00 uur Journaal. 20.25 uur Rotiand, 6-delige se rie over de Belgisch/Neder landse popscene. 20.54 uur Hartseerland, por tret van de extreem rechtse or ganisaties in Zuid-Afrika. 21.44 uur Epiloog op Hartseer land. 22.00 uur Journaal. 22.15 uur Studio Sport jour naal. 22.30 uur NOS-Laat, achter grondinformatie met om 23.00 uur Gesprek met de minister president door Cees Labeur. 23.10 uur About Truus Bronk- horst, portret van een kunste nares die het theater gekozen heeft om haar ideeën vorm te geven. 23.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 14.30 uur Schooltelevisie 15.45 uur L'invitation (De uit nodiging), Zwitserse speelfilm uit 1973 van Claude Goretta. 17.30 uur Mooi en meedogen loos, Amerikaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatiese rie. Afl. 31. 18.05 uur Postbus X, jeugdse rie. 18.30 uur TV 1 - Top 30, de 30 best verkochte singles in Vlaanderen. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.30 uur Journaal en sport. 20.00 uur Sledge Hammer, Amerikaanse comedyserie. 20.25 uur De sleutels van het Fort Boyard, programma waarin een Nederlandse en een Vlaamse ploeg een spannende en avontuurlijke strijd voeren om de schat van Fort Boyard. 21.30 uur Matlock, Amerikaan se misdaadserie. Aansl. Paardenkoersen. 22.30 uur Vandaag/Sport 22.55 uur The free Frenchman, 6-delige Engels/Franse serie. Afl. 3. 23.40 uur Coda, Stefaan van den Bremt leest voor uit eigen werk. Vandaag: Beginselen. BRT 2 18.55 uur Journaal 19.00 uur 500 jaar Latijns-Ame- rika. Afl. 6. 19.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse serie. 19.53 uur Benny Hill. 20.00 uur Vlaanderen vakan tieland, toeristische portretten uit binnen- en buitenland. 20.35 uur Kijk uit! 20.40 uur In het rusthuis, docu mentaire over de grote en klei ne deugden en verdriet van ou de mensen en alledaagse dingen. 21.30 uur Journaal/Sport. 22.00 uur Affiche,, informatief programma. 22.20 uur Die schone Müllerin, liedcyclus van Schubert op tek sten van Wilhelm Müller. Uit gevoerd door Zeger Vanderstee- ne en Levente Kende. ZIERIKZEE Leger des Heils Op zondag 2 februari om 17.00 uur houdt het Leger des Heils, korps Zierikzee een bijzondere samenkomst in het gebouw de Lichtboei in de Poststraat. Me dewerking verlenen het korps- zangkoor en leden van de mu ziekgroep. De samenkomst staat onder leiding van me vrouw majoor A. Holland- Kooij. Aan het orgel/piano: mevrouw A. J. v. 't Leven en Jas ja van Steijn. BURGH-HAAMSTEDE Afsluiting leesprogramma 's Nachts Op woensdag 19 februari vindt in bibliotheek De Schutse te Burgh-Haamstede de afslui ting van het leesprogramma 's Nachts plaats. De middag start om 14.00 uur en duurt tot onge veer 16.00 uur. De feestelijke afsluiting in bibliotheek De Zaete te Bruinisse is een dag eerder, nameliijk op dinsdag middag 18 februari om 16.00 uur. In verband met de feeste lijke activiteiten zijn beide bi bliotheken gesloten voor nor male uitlening. Alle kinderen van 4-12 jaar die hebben meege daan aan het leesprogramma en die de pas vol hebben gele zen, mogen komen, eventueel verkleed als spook, heks, vleermuis of ander nacht figuur en met een zaklamp mee. BRUINISSE Oud papier Zaterdag 1 februari wordt in Bruinisse vanaf 8.30 uur ten bate van de Mbuma zending weer oud papier en vodden op gehaald. Zoveel mogelijk ge bundeld gereed zetten wordt door de papiermannen bijzon der op prijs gesteld. Vrijdag avond gaat men vanaf 19.00 uur langs de Bruse winkeliers. Mosselveiling In de week van 20 tot en met 25 januari werden op de mossel veiling in Yerseke 20 ladingen mossels aangeboden, met een totaal gewicht van 4.922 ton netto. De gemiddelde inSthrijf- prijs bedroeg 113,89. Óp maandag 20 januari waren slechts vier schepen aan de mosselmarkt. Hierbij was de ZZ5 Constant Petrus die 386 tonnen in de Hammen had ge vist. Het tarrapercentage was 28 procent en het vleesgewicht kwam uit op 21,8 kilo. Kroon- ton werd de nieuwe eigenaar van deze partij. De volgende dag, dinsdag 21 januari, kwa men acht mosselschepen voor de veilingdeur. De enige aan voerder van Duivelandse bo dem was de Bru 9 Levien die 634 tonnen aanbood uit de Hammen. Voor deze mossels met een tarrapercentage van 25,9 procent en een vleesge wicht van 19,7 kilo toonde Prins Dingemanse de meeste interesse. Woensdag waren slechts drie kwekers uit Yerse ke aan de veiling. De YE 96 loste een vrachtje uit de Ham men met een vleesgewicht van 17 kilo bij een stukstal van 127. Donderdag werden de laatste vier partijtjes mosselen ver handeld. Naast de YE 96 waren de Bru 9 en de Bru 2 Nieuwe Zorg van de partij. Laatstge noemd vaartuig vervoerde in het achterruim 305 tonnen uit de Hammen en in het voorruim werden 591 tonnen gemeten, die waren gevist in het Oude Slaak. Beide partijen hadden een vleesgewicht van bijna 20 procent. De mosselprijs kwam deze rustige donderdag niet bo ven de 129 gulden per mossel- ton van 100 kilo. Botensteiger boven water Het drijvend botensteiger in de gemeentehaven van Bruinisse is uit de haven getakeld. Het steiger waaraan normaal zo'n 20 kleine vaartuigen liggen af gemeerd, is nu op het terrein van tonnenlegger en vervan gend havenmeester H. de Ron de drooggezet. Het drijfsteiger, na een periode van 14 jaar in het zoute water te hebben gebi vakkeerd, staat droog voor knippen, scheren en teren. Grevelingensluis beperkt gestremd Op 4, 5 en 6 februari worden de vloeddeuren aan de oostzijde van de Grevelingensluis in Bruinisse op de kant gezet voor onderhoud. Aannemingsbe drijf Van der Straaten uit Hansweert ruilt de sluisdeuren die op de werkhaven staan gestationeerd daarvoor om. Sportvisserij gestaakt De Bruse vissers die onlangs zijn overgeschakeld op de sportvisserij in de Westerschel- de zijn gisteren (woensdag) weer in de thuishaven gearri veerd. Beide vaartuigen, de Bru 45 van I. Deurloo en de Bru 49 van de Gebroeders Bout, die normaal voor de fuikenvisserij op de Grevelingen zijn inge richt waren volledig ingespan nen voor de kuilvisserij op sprot. Enkele jaren geleden werden in de wintermaanden zeer goede besommingen ge maakt met deze vorm van vis serij. Steeds meer vissers scha kelden hierop over zodat het aanbod groter werd dan de vraag. De vrieshuizen puilen momenteel nog uit met grote voorraden van het voorgaande seizoen. De magere vangstre sultaten deed de vissers, die deze week ondertussen al voor de Zeeuwse kust waren ver zeild, besluiten op de thuisha ven aan te stomen. De vangst van de afgelopen drie weken is in vrieshuizen opgeslagen zo dat van besommingen nog geen sprake is. Jaarvergadering brandweer De leden en oud-leden van de Bruse brandweervereniging komen 12 februari in de brand weerkazerne in de Molenstraat bijeen voor de jaarvergade ring. Tijdens deze avond zullen door burgemeester A. Vogelaar enkele diploma's worden uitge reikt. Naast huishoudelijke za ken vindt de verkiezing van een nieuwe secretaris plaats. De huidige secretaris J. Kempe is aftredend en niet herkies baar. De Bruse vuurbestrijders hebben in het bestuur van de vereniging een roulatie systeem ingevoerd zodat elk lid van het 15-man tellende korps beurtelings voor een pe riode van drie jaar een bestuurszetel krijgt toebe deeld. Verder is er deze avond volop gelegenheid om van gedachten te wisselen over actuele brand- weerzaken. Het wel en wee van het Bruse vrijwilligerskorps zal deze avond ongetwijfeld aan de orde worden gesteld. De eerder geplande bijeenkomst van 6 februari aanstaande komt hiermee te vervallen. ZIERIKZEE - In het verslag over de vergadering van de Zierikzeese verkeerseommis- sie in de Nieuwsbode van maandag 27 januari is een sto rende fout geslopen. Wat het parkeren (nu nog illegaal) in de Poststraat betreft wil het VVD-raadslid J. J. Geleijnse dit door het plaatsen van een speciaal bord juist wettelijk MOGELIJK maken. Door MIEN VAN 'T SANT 142 Dan schrijft ze: 'Lieve Arie, Ik was blij met je brief. Fijn dat je het in Doorn naar je zin hebt. Vanzelfsprekend kom ik op ouderdag. Ik leef er nu al naar toe. Over het bedrijf is nu de stilte gevallen. Zodra de regen 'n keer ophoudt, beginnen ze het land klaar te maken. De nieuwe ma chine gilmt je tegen. Ik heb er wel niet zo veel verstand van, maar Hendriks beweert dat wij de enigen zijn die zo'n mooie en dure hebben. Het huis van Kersten zou je niet meer terug kennen. Het is helemaal geverfd en het heeft nieuwe pannen gekregen. Hen driks is binnen ook zowat klaar en hij heeft het plan het vanbuiten wit te maken. Leuk! Het stuk grasland met de paarden en daar achter een wit huis. Net een plaatje! Je vraagt of ik Bingo afrijden wil. Ik hèb hem al een paar keer bereden. In het begin vond ik het doodeng, maar nu gaat het al veel beter. Ik zal de paarden de groeten van je doen. Dan heb ik nog een opdracht van Reina voor je. Wist ze jouw adres nog niet, dat ze mij belde? In het kort komt het erop neer dat ze jou opdraagt eens poolshoogte in hun zomerhuis te nemen. De sleutel kun je bij de man van de camping krijgen. Ze wil er, als ik goed begrepen heb, ook gasverwar- ming in hebben. Leo moet er tegen het eind van het jaar nodig uit. Hij zit tot over zijn oren in het werk, schijnt het. Ik zou haar maar eens bellen, want ik kan het wel ver keerd begrepen hebben. Zeg Arie? Als het zo is dat ze er kerst en oud en nieuw willen doorbrengen en jij zou ook nog in Doorn zijn, dan trek ik daar in een aardig hotelletje. In hun bungalow is van zelfsprekend geen slaapplaats over en ik wil hen ook niet lastig vallen. Hadden we maar een caravan, die je in de winter ver warmen kunt! In die grote sportzaak in de stad staat er een bm verliefd op te worden. Ik ga er volgende week toch eens kijken. Ze schijnen ze ook te verhuren. Dat zou altijd nog "voordeliger uitkomen. Enfin! Daarover praten we nog wel eens. Ik zou in dat geval Cora ook kunnen meenemen. Meteen een veilig gevoel 's nachts in het bos! Oom Willem zal nu ook wel gauw komen. Ik hoor weinig van hem, maar iemand vertel de me dat de centrale verwarming al brandt. Als de werklui eruit zijn, zal ik de sleutel wel krijgen. Vragen doe ik er niet om natuurlijk. Ik denk zo dat Fiet wel voor uit zal komen om de boel schoon te maken. In dat geval kan ze bij mij wel logeren. Ik voel me eenzamer dan ooit, jong. Het was best gezellig, toen jij nog thuis was. Er was tenminste elke dag iemand op wie je wachtte voor je je bed opzocht. Het moest maar geen winter worden. Enfin! Ik leef voorlopig maar naar die ouderdag toe. Ik zal zorgen dat ik me wat kleren betreft met de moeders van die rijke jongens kan me ten. Ik weet nu al bijna hoe ik me zal kle den. Al ben je er feitelijk al te groot voor en zou je het helemaal niet leuk vinden, toch een kus van je moeder. Bel je gauw even of je de inhoud van deze brief ontvangen hebt? Dag hoor! Schrijf maar wèl terug. Moeder.' Als Dien haar brief nog eens overleest, be gint ze zo stiekemweg te lachen. Wat wèl in haar achterhoofd gespeeld heeft, maar wat ze echt nog niet van plan was, staat feitelijk al zwart op wit op het papier voor haar. En ze zal het nu doen ook. Als het mor gen maar even weer is, gaat ze naar Utrecht en ze zal niet rusten vooraleer ze zich de kle ren aangemeten heeft die ze al voor ogen heeft. Zo'n dure, gevoerde suède jas, een groen pakje erbij en die je nu zoveel ziet dragen van die heerlijk-warme hoge laar zen. Donkerbruin, net zoals haar jas zal zijn. Ze zal nog wel zien of tas en handschoe nen erbij passen. Als het even kan, moet ze daar maar niet aan beginnen. Een echt Ie ren tas hakt er behoorlijk in. (wordt vervolgd) RENESSE - De proef waar vo rig jaar mee is begonnen om de kermis in Renesse vier dagen te laten duren, wordt ook dit jaar voortgezet. Na de gecombineerde commis sievergadering waarin werd gesproken over het mobiliteits scenario van de gemeente Wes- terschouwen is dit besloten. Met deze beslissing moest haast worden gemaakt omdat de kermisexploitanten voor 1 februari uitsluitsel moeten hebben in verband met de ver gunningen. In de vergunning worden de exploitanten wel aan strenge voorwaarden ver bonden. De kermis wordt ge houden op zaterdag, maandag, dinsdag en woensdag. De pak- wagens, waar de kermisattri- buten na afloop worden ingela den, mogen pas op donderdag ochtend aanwezig zijn om in te pakken. Wethouder ir. C. W. Veerhoek verklaarde er per soonlijk op toe te zien dat met name deze regel wordt nage leefd. „Vorig jaar was het te vroeg verschijnen van de vrachtwagens een doorn in het oog van velen". Als de voor waarden strikt worden gehan teerd gaat ook de CDA-fractie akkoord met het voorstel. Fractievoorzitter A. J. Padmos voegde hier sceptisch aan toe: „tenslotte was het vorig jaar zes weken kermis". Alleen de SGP-fractie is, uit geloofsover tuiging, tegen de komst van de kermis. GRONAU - In Gronau is het Euregiohuis officieel geopend. Het centrum helpt de 54 Euro pese grensregio's bij de aanpak van de samenwerking op so ciaal, economisch en cultureel gebied. slaagde er achter het podium in om de vijf mannequins die de bruidsmode showden, tel kens weer een ander kapsel te geven. Omdat zij allemaal lang haar hadden was dat meestal een model met opgestoken haar. Kapsels die zich prima leenden voor de van ruches, kralen en kunstbloemen ge maakte versieringen die de fi nishing touch van de bruidsjur ken vormden. Maar ook de sluier en de hoed zijn populair dit seizoen. Zeegroen De vijf bruiden werden af en toe begeleid door een bruide gom die kostuums showde van Van Geesbergen Mode. Pakken uitgevoerd in klassiek zwart, maar ook in heel moderne kleuren zoals zeegroen en oud roze. Er werden zelfs combina ties getoond waarbij de panta lon en het colbert verschillende kleuren hadden. Juwelier R. van der Bijl zorgde voor de sie raden bij de bruidsmode. Ket tingen, ringen en armbanden in wit- en geelgoud en parels. Opvallend was een Engels halssieraad in een rechthoeki ge U-vorm waarin de voorlet ter van de naam van de gelief de is aangebracht. Het typisch huwelijkssieraad waarbij de hoefijzervorm symbolisch is voor geluk. De bruidsboeketten die de bruiden met zich meedroegen werden gemaakt door Bloe- menboetiek Wichgers. Witte, roze en donkerrode bloemen waren favoriet. De boeketten werden opgemaakt in de bie- dermeider vorm of als water valbloemstukken. Verder werkten de bedrijven Foto Bob Noomen, De Vries Drukwerk en Taxibedrijf Lem- som aan de bruidsshow mee. Dat laatste bedrijf leverde ook de presentatrice van de show, M. Lemsom. Kouseband De bruidsjurken zelf waren af komstig van BBK Bruidsmo de. In de show werden diverse grappige details verwerkt die afkomstig waren van Engelse huwelijksgebruiken. Zo droeg een van de mannequins een luxe kouseband die door de bruidegom met de tanden werd uitgetrokken. De bruid wierp het kleinood vervolgens over haar rug het publiek in. Vol gens de traditie is degene die hem opving binnenkort zelf de bruid. De heren N. Stamperius (links) en J. Wichgers hielpen alle bruiden galant van het podium. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Ruches, stroken, strikken, pareltjes en applicaties. Het was een zeer romantische bruidsmode die dinsdag-avond in de Concertzaal te Zierikzee werd gepresenteerd. Bijna 130 belangstel lenden kwamen naar het evenement, waarmee acht bedrijven uit de regio alle elementen presenteerden die van een huwelijksdag 'de mooiste dag in je leven' kunnen maken. Het publiek bestond dan ook vooral uit jonge vrouwen, moeders en een enkele verloofde of vriend. Tbrwijl het buiten nog mistig, donker en koud was, verscheen de.ene na de andere stralende lentebruid op het podium en schreed door de zaal om ook de details van haar japon goed zichtbaar te maken voor het publiek. En aan details ont breekt het niet bij de bruids kleding voor het nieuwe sei zoen. In de meeste jurken wa ren kraaltjes, pailletten, ru ches, strikken en applicaties verwerkt. De bruiden droegen kleine tasjes gemaakt uit de zelfde stof als de jurk, lange kanten handschoenen en had den zelfs af en toe een witte, met ruches en kant afgewerkte parasol bij zich. my Schneider .in haar Sissy- films droeg. Toiletten met lan ge wijd uitstaande rokken voorzien van stroken, grote ge drapeerde pofmouwen, ver lengde bovenlijfjes en wijduit- gesneden hals- en rugafwer kingen. Veel rokken waren uit gevoerd in een dubbele laag, met een (moderne) hoepel en met vele stroken en draperin gen. De heren N. Stamperius en J. Wichgers moesten dan ook regelmatig toeschieten om de mannequins galant het trap je van het podium naar de zaal af te helpen. Opgestoken haar De bruidsjurken wajen ge maakt van satijn, zijde, taft, organza of shantung, een wilde zijdesoort met verdikkingen in de stof. Kapper Marco Holm Sissyfilms Bruidsmode die herinneringen opriep aan de toiletten die Ro-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 4