§3 EEN GOED BEGIN IS HET HALVE WERK! Eerste postagentschap gaat eind maart in Brouwershaven open Zierikzeese commissie kiest voor besloten vergadering r n ZIERIKZEESCHE FlP NIEUWSBODE M TROUWPLANNEN? Politie op zoek naar zakkenroller drukkerij lakenman ochtman bv In De Brouwse Winkel van N. van Dongen-Stout Met het oog op onderhandelingen Kunst en Eer CDA-Tweede Kamerlid De Jong naar Brouwers haven Kampeernota opnieuw in commissie 7 Politie houdt inbrekers aan dé krant van schouwen -duiveland! j 3^8-3,2-% ZIERIKZEESCHE ^QMIEUWSBODE DONDERDAG 30 JANUARI 1992 148e JAARGANG NR 25094 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 EEN GROTE KOLLEKTIE ORIGINELE TROUWKAARTEN VINDT U BIJ Jannewekken 11 4301 HH Ziërikzee Tel. 01110-16551 BROUWERSHAVEN - Ze is dirigente van het kinderkoor De Smalstadtertjes, ze organiseert kindernevendiensten in de Gereformeerde kerk, ze was actief op de basisschool, was voorzitster en penningmeesteresse van de majorettevereni ging en ze runt een winkel in het centrum van Brouwershaven. Mevrouw N. van Dongen-Stout staat in Brouwershaven bekend als een actief mens. Vanaf 30 maart is zij ook de beheerster van het postagentschap Brouwershaven. Het eer ste postagentschap op Schouwen-Duiveland dat gaat draaien als alternatief voor de kleine postkantoren in een aantal waarvan de PTT heeft besloten dat ze dicht moeten. Voor de 42-jarige mevrouw Van Dongen betekent de nieuwe voorziening in haar winkel een uitdaging. „Ik was aan veran dering toe. Het lijkt me heel gezellig om veel mensen in de zaak te krijgen die precies we ten waarvoor ze komen en die je snel en zakelijk van dienst kunt zijn". Als eigenaresse van een modezaak heeft mevrouw Van Dongen vooral ervaring met mensen die kleding passen en vervolgens afwegen of ze al dan niet iets zullen kopen. Doordat ze als voorbereiding op haar werk in het postagent schap sinds kort stage loopt in het postkantoor te Zierikzee heeft ze nu ook ervaring met PTT-klanten die snel geholpen willen worden. Het was via de Brouwse mid denstandsvereniging dat de winkelierster hoorde van de PTT-plannen om het postkan toor aan de Nieuwstraat te Brouwershaven te sluiten en in plaats daarvan een mid denstander te zoeken die een postagentschap wilde in zijn of haar winkel. In eerste instan tie voelde zij er niet zoveel voor. „Ik dacht, ik heb het al druk zat". Maar langzaam maar zeker begon het idee van een postagentschap haar toch wel te trekken. „Ik heb altijd al graag administratief werk gedaan en het is voor de leef baarheid van Brouwershaven toch ook heel belangrijk dat de mensen in de eigen kern te recht kunnen voor PTT-zaken". Een gesprek met de PTT aan het begin van het nieuwe jaar haalde haar helemaal over de streep en nu zijn de voorberei dingen voor het realiseren van de nieuwe voorziening al in volle gang. Het postagentschap omvat een oppervlakte van on geveer 12 vierkante meter en komt achter in het smalle, die pe winkelpand. In de ruimte wordt een L-vormige open ba lie geplaatst waar mevrouw Van Dongen achter kan staan. Aan de wanden komt een aan tal postbussen. Want het is de bedoeling dat men in het post agentschap terecht kan voor De beheerster van het nieuwe postagentschap te Brouwershaven, N. van Dongen-Stout: ,,Het lijkt me gezellig om al die mensen in de winkel te krijgen". (Foto: Joop van Houdt). bijna alle diensten die via een postkantoor worden verstrekt. Volgens mevrouw Van Dongen is het afgeven van deel 3 van het kentekenbewijs een van de enige diensten die niet mogen plaatsvinden via een post agentschap. Er blijven nog zo'n 150 verschillende diensten over die wel kunnen. Van het ope nen van een girorekening tot het aannemen van telegram men, het verzenden van expres- sepost, het opnemen van geld tot het verkopen van postze gels. Om de specifieke voor schriften en handelingen te le ren die aan al. die diensten ver bonden zijn volgt de Brouwse een cursus en loopt stage bij de PTT. Daarbij leert ze ook hoe ze moet handelen wanneer het postagentschap zou worden be zocht door ongewenste klan ten, overvallers. Een mogelijk heid die haar in eerste instan tie toch een beetje angstig maakte. „Maar nu maak ik me daar niet meer druk om. De PTT brengt de nodige veilig heidsmaatregelen aan. Als ze dan toch komen, nemen ze me maar mee als ze dat zonodig willen". Doordat mevrouw Van Dongen begin vorig jaar het assorti ment in haar winkel al uit breidde met speelgoed, souve nirs en kaarten, krijgt de vroe gere heren- en damensmode- zaak steeds meer de aard van een dorpswinkel. Het post agentschap zal dat nog verster ken hoopt de Brouwse winke lierster. „Met de modekleding ben ik gestopt omdat er toch vooral vraag naar vrijetijds- kleding bleek té. zijn". De win kel aan de Brpuwse Markt wordt nu helemaal ingedeeld als zelfbedieningszaak. „De mensen willen toch het liefste zelf rondsnuffelend Vanwege al die veranderingen heeft mevrouw Van Dongen ook besloten de naam Stout Mode aan te passen. Voortaan heet de zaak De Brouwse Win kel. Als de zaak opén is, is ook het postagentschap open. En dat betekent voor de inwoners van Brouwershaven een flinke vooruitgang. Vanaf 30 maart kunnen ze voor hun PTT-zaken in De Brouwse Winkel dage lijks terecht van 9.00 tot 12.00 uur en op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag ook van 14.00 tot 17.00 uur. Naar verwachting worden in de diverse dorpen op Schouwen-Duiveland, waar het postkantoor wordt gesloten in de komende maanden ook postagentschappen geopend. Maar dat hangt af van de be reidheid van middenstanders of andere instellingen om een dergelijke voorziening binnen hun zaak op te nemen. ZIERIKZEE - Voor de vijf belangstellenden die van af de publieke tribune de beraadslagingen van de Zierikzeese commissie financiën wilden volgen was de extra ingelaste vergadering over een ander onder komen voor Kunst en Eer en postduivenvereniging Zierick dinsdag snel ten einde. De commissie achtte het wenselijker om het laatste gedeelte - de tege moetkoming aan Kunst en Eer - achter gesloten deu ren te behandelen. Reden voor dit besluit om een als openbaar aangekondigde commissievergadering gedeel telijk in beslotenheid te hou den was het feit dat harmonie vereniging Kunst en Eer mo menteel nog volop aan het on derhandelen is over een nieuw onderkomen in een vroegere showroom in de Steiltjes- straat. Dit punt in de openbaarheid behandelen zou bij het bekend worden van exacte bedragen de harmonie in de wielen kunnen rijden omdat dit gevaar voor prijszetting met zich mee brengt. Dit bleek voor de com missie een dilemma te zijn. Enerzijds was dit agendapunt - het mogelijke nieuwe onderko men van Kunst en Eer - als on derdeel van een openbare com missievergadering aangekon digd, maar'uiteindelijk preva leerde toch het belang van Kunst en Eer. Ook al merkte PvdA-commissielid D. van der Wekken op dat in het openbare raadsstuk een indicatie van 1,2 ton voor zowel de nieuwe huis vesting van de postduivenver eniging Zierick als Kunst en Eer wordt genoemd. Wetende dat het college voor de postdui venvereniging Zierick een be drag van 20.000 gulden be schikbaar wil stellen, leert een simpel aftreksommetje dat voor Kunst en Eer al met al honderdduizend gulden res teert. Gezien het ontbreken van con crete kosten op dit moihent vond WD-commissielid J. J. Geleijnse het in eerste instan tie beter om in een later stadi um opnieuw bijeen te komen, maar dat was nu net niet wat het college wilde. In een fase met nog vele open vragen zag het dagelijks bestuur volgens wethouder L. J. Van Gastel graag binnen welke marges b en w in deze kunnen werken. Wat die marges zijn werd dins dagavond dus achter gesloten deuren besproken. In geval van postduivenvereni ging Zierick was er meer dui delijkheid. Zowel M. A. Bij de Vaate-Rozendaal (CDA) als W. F. Sprengelmeijer (RPF/SGP/ GPV) en de VVD-er Geleijnse konden zich hierin vinden. PvdA-voorman D. van der Wek ken hield er een andere mening op na. Van der Wekken bleek nog steeds voorstander te zijn om het complex in de Man huisstraat te behouden voor het sociaal-cultureel werk en 24 voor ouderenbewoning ge schikte woningen in de Gra venstraat te bouwen. Nu een meerderheid van de raad voor sloop en woningbouw lijkt te zijn meldde Van der Wekken dat hij weieens uiteen wilde zetten hoe onverantwoord de raad handelt mocht dit plan worden uitgevoerd. Honderd procent Bezwaren had Van der Wekken ook tegen de tegemoetkoming van 20.000 gulden voor de post duivenvereniging. Daarmee kunnen niet alle kosten - volgens Van der Wekken onge veer 27.500 gulden - worden ge dekt. Hij vergeleek de situatie van deze vereniging dan ook met die van de scouting, die voor de min of meer noodge dwongen verhuizing (het ter rein waarop het afgebrande clubgebouw stond was nodig voor de bouw van een tweede sporthal) volledig werd ver goed. Ook nu vond Van der Wekken dat de gemeente Zie rikzee alle kosten zou moeten vergoeden. Het gebruiken van de reserve voor de verbouwing van de RSG tot sociaal- cultureel centrum voor het dekken van de kosten voor aankoop, sloop en bouwrijp- maken van het oude schoolge bouw keurde de sociaaldemo craat eveneens af. Die zou zijns inziens beter gebruikt kunnen worden voor de inrichting van de christelijke scholengemeen schap in de toekomst tot sociaal-cultureel centrum. BROUWERSHAVEN - Op maandag 3 februari komt het CDA-Tweede Kamerlid drs M. D. T. M. de Jong naar Brou wershaven. Het Tweede Ka merlid spreekt tijdens een openbare ledenvergadering van de CDA-afdeling Brou wershaven. De bijeenkomst vindt plaats in de Gereformeerde Ichtuskerk aan de Van de Kloosterstraat. Tijdens de bijeenkomst komen de onderwerpen milieu, water verontreiniging, kwaliteit van de woonomgeving in kleine kernen, sociale veiligheid en de invloed die we daarop heb ben en het ouderenbeleid aan de orde. De vergadering begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - Begin december '91 heeft de Zierikzeese com missie ruimtelijke ordening en industrie de ontwerp-kam- peernota behandeld. Deze nota is nu hier en daar wat aange vuld. Deze aangepaste nota be spreekt de commissie maan dag 3 februari. Deze commis sievergadering wordt gehou den in het stadhuis en begint om 19.30 uur. Behalve deze concept kampeer nota moet de commissie ook oordelen over het voorstel om bijna dertig mille te bezuini gen op de kosten voor de stede- bouwkundige adviezen en maatregelen. Hiervoor wordt een bedrag van 155.000 gulden geraamd. Na aftrek van aller lei kosten blijft een bedrag van 106.650 gulden over. Veertig mille is hiervoor aanwezig ter wijl de commissie wordt ge vraagd akkoord te gaan met nog een bedrag van 37 mille. Dit komt erop neer dat het col lege niet 106.650 maar 77.025 gulden beschikbaar wil stellen voor dergelijke stedebouwkun- dige activiteiten en maatrege len. Dit impliceert een bezuini ging van 29.625 gulden. Verder werpt de commissie een blik op het ontwerp bestemmingsplan voor het gebied binnenstad Noordwest. Hiervoor zal de stedebouwkundig adviseur tij dens de vergadering een toe lichting geven. AMSTERDAM - Amsterdamse opvangcentra voor onder ande re drugsverslaafden, dak- en thuislozen, prostituées en zwerfjongeren moeten meer verantwoordelijkheid nemen ten aanzien van het voorkomen van overlast. Er is een menigte politieke dwalingen die, beginselen worden. eenmaal aanvaard, Raynal Veel bewolking HET WEER Veel bewolking, maar mogelijk een enkele opklaring. Droog weer. Op veel plaatsen mist, vooral in de nacht en ochtend. Temp. ±4 gra den in het noorden en 1 graad in het zuiden, tijdens opklaringen in de middag enkele graden hoger. l: AUTOVERKEER Met het mobiliteitsscenario wil Westerschouwen het autoverkeer in de gemeente terugdringen. PRIJS De Jan Wouter van den Doelschool won een prijs met het bedenken van de naam voor een tijdschrift. ROMANTIEK Tijdens een bruidsshow in Zierikzee werden vooral romantische japonnen getoond. BADMINTON Het eerste team van de badmintonclub Zierikzee is op weg naar de landelijke bondscompetitie. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Zierikzeese krijgt door resoluut optreden portemonnee met inhoud terug ZIERIKZEE - De Rijkspolitie Schouwen-Duiveland is op zoek naar een man met een Slavisch uiterlijk die dinsdag, op de Dam in het centrum van Zierikzee een portemonnee met inhoud rolde uit de fietstas van mevrouw B. uit Zierikzee. Mevrouw, B. deed haar porte monnee in de fietstas nadat ze net geld had gehaald bij de bank. Een omstander zag hoe de beurs door een man met een Oosteuropees uiterlijk uit de fietstas werd gestolen en maakte de vrouw daarop at tent. Terwijl door omstanders de politie werd gebeld zocht de vrouw zelf de omgeving na. In de Maarstraat trof ze de zak kenroller aan en slaagde er door haar resolute optreden in om haar portemonnee met geld terug te krijgen. De man maak te zich vervolgens uit de voe ten. De politie vermoedt dat hij per auto naar Zierikzee kwam en verzoekt iedereen de informatie, kan verschaffen over zijn mogelijke identiteit om contact op te nemen. Het betreft een 20 a 30 jaar oude man met een tenger postuur, zwart stekelig haar. Hij was gekleed in een groen glitter jasje, een zwarte broek en droeg een zwarte vlinder das. Het telefoonnummer van de politie is 01110-14055. SCHARENDIJKE - Dank zij de oplettendheid van een buurtbewoner kon de politie drie mannen aanhouden die in de nacht van maandag op dins dag inbraken in een woning te Scharendijke. Het waren C. W. en W. uit de ge meente Westerschouwen en B. uit Zierikzee. Na inbraak in de woning namen zij gereedschap pen ter waarde van 2000 gulden mee. In samenwerking met en kele getuigen kon de politie hen aanhouden. Daarbij werd ook de buit teruggevonden, Na dat de verdachten werden ver hoord, werden zij ingesloten in het politiebureau te Zierikzee. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45, jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 3E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar C> Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1