Theater Zuidplein brengt weer keur van optredens op podia NIEUWSBODE EXTRA Trendsktf LICHT- REKLAME Programma voor de maand februari Prijswinnaars kerstbomen actie FNV Nautische informatiedag Maritiem Instituut Roze Film Maand WOENSDAG 29 JANUARI 1992 9 ROTTERDAM - Het programma voor de maand fe bruari van Theater Zuidplein is weer voorzien van een rijkelijke mengeling van artiesten en groepen. In onderstaand overzicht wordt één en ander over deze voorstellingen verteld. Mimetheater Kruimels met Street Shuffle. (Foto: Hans Chris ten). (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan weI telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) GOEREE-OVERFLAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877- 2412. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; R. Koole, 01870-6664. Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-2917, 01875-1998. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879- 1514. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Kor te, 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee. Kerkstraat 2. Bezoek na afspraak tel. 01870-3778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet - plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Elke tweede woensdag van de maand Sommelsdijk Knutselclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In wijkgebouw de Zwaluw. Van 14.00 tot 15.30 uur. Iedere woensdag Oude-Tonge Knutselclub in d'Ouwe School. Knutselen voor kinderen uit groep 1 t/m 8 van de basisscho len. Van 13.30-14.30 uur. Instuif club in d'Ouwe School. Spellen en knutselen voor kin deren uit groep 5 t/m 8 van de basisscholen. Van 14.45 tot 15.45 uur. Iedere donderdag Sommelsdijk 55-plussers soos i,n wijkge bouw De Zwaluw. Van 13.30 tot 16.30 uur Elke donderdagavond Oude-Tonge Zwangerschapsyoga en gewone yoga. De Grutterswei. Inlich tingen: tel. 01874-2398. Elke vrijdag Dirksland Vrijdansen in de Victoriahal, minimum leeftijd 18 jaar. 21.00 uur. Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 21.45 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uur. Dirksland Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Middelharnis Bijeenkomst postzegelclub Flakkee. Bovenzaal van café De Kok. Vanaf 20.00 uur. Sommelsdijk Bijeenkomst van de postzegel vereniging Flakkee, in zaal ca fé de Kok, Kaai 49. 20.00 uur. Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge De Computer hobbyclub Oude- Tbnge komt samen. School straat 28. Van 13.30 tot 16.30 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Computerhobbyclub Oude- Tonge komt samen in Schoolstraat 28. Van 19.30 tot 22.30 uur. Vrijdag 31 januari Sommelsdijk Toneeluitvoering in wijkge bouw De Zwaluw. Zaterdag 1 februari Middelharnis Toneeluitvoering Een water dicht idee in wijkgebouw De Zwaluw. 20.00 uur. Sommelsdijk Toneeluitvoering Een water dicht idee in wijkgebouw De Zwaluw. Aanvang 20.00 uur. Entree 5,-. Vrijdag 7 februari Nieuwe-Tonge Koppelklaverjassen in Koper- nis, Battenoordseweg 2. 20.00 uur. Zaterdag 8 februari Oude-Tonge In de Ned. Herv. Kerk een po pulair klassiek concert op 2 or gels en vleugel. Orga nisten/pianist: Martin Zonnen- berg en Martin Mans. Aanvang 20.00 uur. Dansavond in de Grutterswei m.m.v. The Crabtown Three. Aanvang 20.30 uur. Entreè le den dansver. Dance Fever 5,-, niet-leden 10,-. Sommelsdijk Toneeluitvoering Een water dicht idee in wijkgebouw De Zwaluw. Aanvang 20.00 uur. Entree 5,-. Zondag 9 februari Middelharnis Kindertheater Het meloenen meisje in Het Diekhuus voor kinderen van 5-8 jaar. Aanvang 14.00 uur. Dinsdag 11 februari Sommelsdijk Start bloemschikcursus (8 avonden om de veertien dagen) in wijkgebouw De Zwaluw. SCHOUWEN-DUIVELAND Iedere eerste zaterdag van de maand Bruinisse Verkoopbeurs van Vogelvereni ging Nachtegaal van 10.00 tot 12.00 uur in het clubgebouw aan Molenweg 10. Opkopers aanwezig. Tot 1 februari Burgh-Haamstede Expositie Grafiek uit Zeeland. De Bewaerschole. Maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Tot woensdag 1 april Zierikzee Tentoonstelling etsen en gra fiek van Saskia Eggink. Corne- liastichting Woensdag 29 januari Zierikzee Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Contactbijeenkomst UW. UVV-gebouw Kerkhof Zuidzij de. 19.00 uur. Nieuwerkerk Jaarvergadering afdeling Dui- veland. NBvP. Ons Dorpshuis. 19.30 uur. Donderdag 30 januari Nieuwerkerk Raadsvergadering. Gemeente huis. 20.00 uur. Vrijdag 31 januari Burgh-Haamstede Muziekuitvoering Witte van Haemstede. De Schutse. 19.30 uur. Brouwershaven Familiesamenkomst CBTB. Tbnnenmagazijn. 18.00 uur. Dreischor Lezing over Maleisië. Dorps-, huis. 20.00 uur. Zaterdag 1 februari Zierikzee Israëlavond in Christelijke Ge reformeerde kerk. 19.30 uur. Optreden Folkloristisch Dans theater in Concertzaal. 20.00 uur. GOEDEREEDE - In januari werden in Goedereede in het kader van een inzamelingsac tie 80 kerstbomen opgehaald. In Ouddorp werden 72 stuks vergaard. Een recordaantal kerstbomen werd ingezameld in Steljendam; 2?2 stuks. Inmiddels is ook de trekking verricht uit de door de deelne mers aan deze actie ingelever de loten. De volgende mensen krijgen een waardebon van 25 gulden toegestuurd: Sebasti- aan van Splunder, Peter Heij- boom en Martin Hoek uit Goe dereede, Kees Thnis, Bert Breen en J. Hameeteman uit Ouddorp en Rob van Es, Mau rice van den Nieuwendijk, John Hoek, J. van Heest, Je roen Koese en Nelleke Moyses uit Stellendam. OUDE-TONGE - De Bouw en Houtbond, Voedingsbond en de Industriebond van de FNV houden voor' de vijfde keer weer een gezamenlijke feest avond op zaterdag 15 februari in de Grutterswei in Oude- Tonge. Het begint om acht uur. Op deze avond zijn alle FNV- leden met hun partners van heel Goeree-Overflakkee van harte welkom. Tijdens het offi ciële gedeelte worden jubila rissen gehuldigd. Er wordt bin go gespeeld en er is een verlo ting. Bij dit alles kan er ge danst worden op muziek van de groep Replay uit Ossen- drecht. Een grote opkomst zorgt ervoor dat deze avond wordt herhaald, deelt het be stuur mee. Zondag 2 februari Zierikzee Ruilbeurs me. Zierikzee. Bro- gum. Vanaf 10.00 uur. Wandeltocht onder leiding van gids. Zeeuwse Stromen. 13.45 uur. Maandag 3 februari Zierikzee Begin horecacursus. Auberge Maritime. Aanvangstijd niet bekend. Brouwershaven Openbare vergadering CDA- Brouwershaven. Gereformeer de Ichtuskerk. 20.00 uur. Dinsdag 4 februari Zierikzee Verkoping handwerken Wel fare Rode Kruis. De Driehoek. Van 14.00 tot 16.00 uur. Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Woensdag 5 februari Zierikzee Doe-middag NBvP. Foyer Mon- dragon. 14.00 uur. Donderdag 6 februari Zierikzee Bezinningsdag Schuld en schuldgevoelens. Christelijke Gereformeerde Kerk Zevenge- tijstraat. 10.00 uur. Brouwershaven Politiek café D66. La Plaisan- terie. 20.00 uur. Zonnemaire Bijeenkomst NBvP. Dorps huis. 20.00 uur. Nieuwerkerk Oefenavond LOTUS afdeling Duiveland EHBO. Ons Dorps huis. 20.00 uur. Woensdag 12 februari Zierikzee Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Donderdag 13 februari Zierikzee Borstvoedingsinformatie avond La Leche League. Schou- wenbank 111. 20.00 uur. Zaterdag 15 februari Zierikzee Krea-club voor kinderen. Le ger des Heilsgebouw. Van 13.30 tot 15.00 uur. Jongerendag. Brogum. Maandag 17 februari Renesse Lezing mr. drs. E. Brinkman. Dorpshuis. 20.00 uur. Dinsdag 18 februari Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Woensdag 26 februari Zierikzee Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Zaterdag 29 februari Burgh-Haamstede Klaverjastoernooi in De Schut se. 20.00 uur. Advertentie reclame l^S.J Middelharnis. Tel. (01870) 86366 VLISSINGEN - Op zaterdag een februari vindt in het Mari tiem Instituut De Ruyter te Vlissingen een nautische infor matiedag plaats. Daarbij wordt informatie gegeven over de opleidingen voor de zee scheepvaart, met name voor maritiem officier voor de grote •en kleine handelsvaart. Het evenement wordt georga niseerd omdat de vraag naar afgestudeerden van zeevaart- opleidingen sterk is toegeno men. Op de nautische informa tiedag zijn diverse gespeciali seerde rederijen aanwezig. De MBO- en HBO-sectoren van het Maritiem Instituut verzorgen het onderwijskundige gedeelte van de dag. Het programma is doorlopend van 10.00 tot 14.30 uur te zien. De informatiedag kan door iedere belangstellen de worden bezocht. Op 8 februari is daar de voor stelling Brutale Winterbeken- tenissen; een komedie met in houd van Paul Haenen. Hij schreef in de afgelopen tien jaar een groot aantal zeer suc cesvolle toneelstukken. Voor toneelgroep Centrum onder meer Bemoeizucht en Fijne Slaapkamergordijnen, voor het Werktheater Dikke Vingers en voor Mary Dresselhuys Een bijzonder prettig vergezicht, dat met meer dan 160 voorstel lingen één van de grote succes sen van oorspronkelijk Neder lands toneel werd. Zijn to neelstukken kenmerken zich door een eigen, authentieke humor-met-diepgang en een heldere verhaallijn. Zijn tref zekere dialogen worden ge roemd. Harmonieus Brutale Winterbekentenissen: Twee opgewekte vrouwen, een wat flegmatieke mar, een avontuurlijke jongen en éen le vendig meisje, samen een soort gezin vormend, leiden een zeer harmonieus, begripvol en ge lukkig leven. Hoewel je proble men zou kunnen verwachten, aangezien de ene vrouw de hui dige vrouw en de andere vrouw de 'ex van de man is, ze daarbij zusters zijn, de jongen een kind is van de ex-vrouw en de man, het meisje een dochter van de huidige vrouw, hebben ze die problemen niet. Ze zijn werkelijk zo tolerant, dat ze het eigenlijk een beetje saai be ginnen te vinden. In harmo nieus overleg met elkaar be sluiten ze zich van een heel an dere kant te laten zien. De schaduwzijde van zichzelf, van de andere en van het leven wordt hun dpel. De altijd zo rustige, betrouw bare en overbeschaafde men sen worden allengs gemene in triganten en blijken niet te rusten voordat de ander ont redderd is. Een toneelstuk met Ton Lutz, Ann Hasekamp, In geborg Elzevier, Frank Hout appels, Tbsse du Mée, Geschre ven door Paul Haenen. Zondag 9 februari treedt het Folkloristisch Danstheater op in het theater met het program ma Van de Madonna tot Ma donna. Het danstheater zet in dit stuk twee werelden tegen over elkaar. De wereld van de pelgrims die vanaf de middel eeuwen uit alle windstreken wegen trokken naar de bede vaartplaats Santiago di Com- postella en de wereld van de dans die we nu 'modern' noe men, die van hiphop, break dance en rap. De wereld van dé Madonna met het kindeke en die van de zelf bewuste Madonna van Like a Virgin. Dat zijn twee uitersten, maar in deze voorstelling ra ken die twee elkaar. De voor stelling bestaat uit twee delen; De Madonna met het kindeke vormt één deel en na de pauze komt het deel Madonna van nu. Kruimels Op woensdag 12 en donderdag 13 februari speelt Mimetheater Kruimels in haar 'standplaats' 'Rotterdam met haar voorstel ling Street Shuffle. Dit verhaal speelt zich af in de grote stad. Lange straten, winkels, kroe gen en verkeer. Een maalstroom van drukte en la waai. In deze stad zijn eenzame mensen op allerlei manieren op zoek naar contact met ande ren. Het verhaal is een tragisch ko mische geschiedenis over een middle class man die vanwege een ontevreden en boven haar stand levende echtgenote voortdurend met geldzorgen geconfronteerd wordt. Het ge heel heeft een ranzige geur van criminaliteit en verloedering en speelt zich af in de sfeer van goedkope misdaadromans, de verhaallijn van het stuk ius ge baseerd op een roman van Elle- ry Queen. Een ander uitgangs punt zijn de foto-impressies van Ed van der Elsken. Street Shuffle houdt de toeschouwer, in weerwil van komische mo menten vooral een spiegel voor, waarin men zichzelf ziet, ver wikkeld in een.survival of the fittest; bezig óm dromen tot de werkelijkheid te brengen. Het is ook een ode aan de grote na men uit de Jazz als John Col- trane, Miles Davis, Eric Dol- phy en Thelonius Monk. Als geen ander wisten zij deze tijd vanuit een innerlijk gevoel tot leven te brengen en daarbij de jachtigheid van het dagelijks leven tot nagenoeg niets te re lativeren. Mimetheater Krui mels, een bekende verschijning op het Nederlandse mime- podium, werkt op basis van de mimecorporeltechniek. Thea ter waarbij muziek en tekst een rol spelen. Eén Groot Misverstand, zo heet de musical comedy die op don derdag 13 februari op het po dium verschijnt. Dit stuk werd geschreven door Hetty Hey- ting. Door een misverstandje wordt een vrouw in een afgelegen steeg overvallen door een mooie machojongen met een le lijk karakter. In de paar secon den dat deze dader haar met een pistool bedreigt vliegt haar leven aan haar voorbij. In flit sen, vaak grappig, maar ook pijnlijk. En ondanks de absur diteit zeer herkenbaar. In scè nes en liedjes leert men haar echtgenoot kennen, haar over heersende moeder, en vele an dere figuren. De dader inspireert het slacht offer tot fantasieën waar ze zelf van schrikt. Nu haar leven aan een zijden draad hangt komen allerlei verborgen verlangens, leugens en gemiste kansen naar de oppervlakte. De chaos wordt echter nog groter als een bekende haar te hulp schiet. Opeens dient de vraag zich aan of ze überhaupt nog wel door gaat op de weg die ze al jaren volgt. Humor met diepgang. De voorstelling wordt onder broken door een pauze. De lengte is ongeveer 65 minuten voor de pauze en 55 minuten na de pauze. Op vrijdag 14 en zaterdag 15 fe bruari komt de lichtvoetige ko medie Vriend aan Huis naar Rotterdam. Dit stuk vertelt het verhaal over de mogelijkheden en de onmogelijkheden van een oude vriendschap. Spelers zijn: John Leddy, Frederik de Groot, Simone Rooskens, Kar- la Wildschut en Babette Mul der. Ronnie Rennenberg en Ri chard van Reewijk groeiden op in dezelfde buurt, gingen naar dezelfde school en waren lid van dezelfde verenigingen. Ze waren wat je noemt boezem- vrieden. Tben ze allebei ge trouwd waren verloren ze el kaar echter uit het oog. Het is vijftien jaar later. Opeens staat Ronnie bij Richard voor de deur. Hij zit in zak en as, zijn privé-problemen zijn groot en hij zit zonder werk. Richard daarentegen heeft het hele maal gemaakt. Hij heeft de top bereikt en spreekt inmiddels een heel andere taal. Ronnie vraagt Richard voor een paar dagen onderdak. In overleg met zijn echtgenote haalt Ri chard z'n hand over zijn hart. Ronnie wordt door hen als een verloren zoon in huis opgeno men. De twee ex-vrienden zijn echter zo van elkaar ver vreemd, dat dwaze situaties, reacties en onvoorspelbare wendingen elkaar snel opvol gen. Wat verwachten ze van hun vriendschap.... en hoever gaat die eigenlijk? Op diezelfde avonden treedt ook Jaap Mulder op in het theater met het cabaretnum mer De Garnalenkoningin. In 1989 won Mulder op het Caba- rettenfestival zowel jury- als publieksprijs. Het daarop vol gende seizoen waren pers en publiek zeer enthousiast over zijn avondvullende voorstel ling Groene Vingers. In de Gar nalenkoningin trekt Jaap Mul der de lijn door, nog steeds al leen, zonder decor, met de pia no. Het lijkt een gezellige avond te worden. Het lijkt nergens over te zullen gaan. Maar schijn be driegt. Voor de goede verstaan der gaat het over Het Leven. Niet meer. Niet minder. Frühling in Wien Zondag 16 februari heel iets an der, een optreden van André Rieu met Frühling in Wien. Een feestelijk concert, een heerlijke avond vol zingende, klinkende, vrolijke en hartve- roverende muziek uit Wenen. Meeslepende walsen van Jo- hann Straus, sprankelende operettemelodieën van Franz Léhar, Robert Stolz en vele an dere Weense componisten, uit gevoerd door het Johann Straus Orkest en solisten. Dit alles in een prachtig Weens de cor, compleet met gouden stoeltjes, bijpassende lesse naars en schitterende Belle- Epoque-kostuums. André Rieu, violist, dirigent en char mante presentator van Früling in Wien, zorgt niet alleen voor fantastische muziek, maar bo vendien voor enkele amusante uren. Dinsdag 18 februari is bestemd voor 'Der Kaukasische Kreide- kreis', een Duits toneelstuk. Het speelt in een bloedige tijd. Het is oorlog. Het volk lijdt en moet slecht zijn om te overle ven. Het toneelstuk vertelt een droom van Bertolt Brecht over het wisselen van de tijd en over de hoop op een nieuwe tijd 'der gerechtigheid'. Geheel iets an ders wordt geboden door Bavo Galama die op woensdag 19 fe bruari naar Rotterdam komt. Hij heeft op dit moment, na De Vrije Val van Victor Thieu, zijn tweede soloprogramma in voorbereiding. De voorstelling heeft als werktitel 'lets met een kist' meegekregen. Gala ma was acht jaar lang de blon de helft van het duo Frisse Jon gens dat naam heeft gemaakt met absurdkomische en ont roerende voorstellingen die qua stijl nog net onder de noe mer cabaret geplaatst mocht worden. Een deel van deze stijl was terug te vinden in Bavo Galama's solodebuut. In an derhalf seizoen heeft hij de specifieke kwaliteiten, die een soloprogramma van een theater-maker vraagt weten te ontwikkelen. Deze ontwikke ling geeft alle vertrouwen in zijn nieuwe produktie Iets met een Kist. in deze voorstelling weet de verschijning van een inmiddels overleden toneel meester de voorstelling be hoorlijk in de war te schoppen, om zijn eigen podiumambities te kunnen verwezenlijken. Ga lama zal zich weer uitleven in een wereld vol karikaturen, idiote types en absurde humor; de wereld onder een hilarisch vergrootglas. Douwes en Pluymen Pianiste Gisela Douwes en zan ger/acteur Egidius Pluymen maken al sinds hun Maastrichtse Conservatorium- tijd samen programma's. Mo menteel brengen zij twee avondvullende voorstellingen met liederen van Kurt Tuchols- ky, Bertolt Brecht en Jiddische liederen. Crisis, facisme en oorlogsdreiging uit Duitsland van de 30-er en 40-er jaren, aan de kaak gesteld door satirische schrijvers. Teksten met een glimlach, ernst en een knipoog vormen een collage die aan ac tualiteit niet heeft ingeboet. Gisela Douwes heeft samenge werkt met Marie-Cecile Moer dijk en Peter Vis en legt zich daarnaast toe op het lichtklas- sieke genre. Haar ideale tegen speler vindt zij in klassiek- vocalist en acteur Egidius Pluymen. Deze laatste werkte bij Theatergroep Spelonk en is momenteel werkzaam bij Het Vervolg en Theater Artemis. Zaterdag 22 februari is voor Liesbeth List met haar tweede solo-programma List en Om streken. Met haar eerste solo- programma List Nu, heeft Liesbeth List zich onverbidde lijk als all-round showvrouw gemanifesteerd. Met een aan eenschakeling van inhoudsvol le chansons, komische liedjes en geestige conferences, ver tolkt met steeds de juiste dosis emotie en relativerende (zelf)spot en met een perfecte timing, bewijst zij dat ze uit stekend in staat is een zaal ge heel op eigen benen een avond lang te boeien en te amuseren. Werk van Theo Braai. Een beproefde formule met nieuwe inhoud, in een nieuwe vorm, dat is List en Omstre ken: bewogen, brutaal.--W-eek- baar. Liesbeth List houdt van haar publiek, zij durft het te tonen en creëert aldus een sfeer van warme vriendschap in de zaal. Wie het theater bezoekt mag zeker niet vergeten even een kijkje te nemen bij de kunstexpositie die in de hallen van het theater wordt gehou den. Exposant is de Rotter dammer Theo Braams. Hij ex poseert tot half maart. In zijn werk, acryl op papier laat Braams zich inspireren door buitengewone religies, sporten en gewoontes die in hun ver schijningsvormen bijzondere kenmerken vertonen. De the ma's ontleent hij vooral aan de Japanse cultuur, die zijn inte resse wekte toen hij enkeie ja ren geleden als decorontwer per werkte aan een tentoon stelling over dat onderwerp in het Museum voor-Volkenkun de. In die tijd studeerde hij af als docent tekenen en hand vaardigheid en zijn afstudeer project bestond dan ook uit een serie schilderijen van Sumo- worstelaars. Voor verdere informatie over de genoemde voorstellingen en voor het reserveren van kaar ten kan men bellen naar het volgende nummer: 010 4815844. MIDDELBURG - In samen werking met de Stichting Filmtheaters in Middelburg houdt de Nederlandse Vereni ging tot Integratie van Homo- sexuelen (NVIH) COC Midden- Zeeland een Roze Film Maand. Elke donderdagavond in fe bruari zal er om 20.30 uur in het Schuttershofthcatcr in Middelburg een film worden vertoond waarin de belevenis sen van homosexuelcn cen traal staan. De filmcyclus wordt geopend op 6 februari met de film Long Time Companion, waarin het leven van zes personages v. ordt gevolgd en het thema aids de aandacht krijgt. Op 13 februari draait Looking For Langston, een documentaire over zwarte en blanke homostrijd in een homovijandige wereld. De film Desert Hearts, een klassieker onder de lesbische films, waar in een vrouw in hevige twijfels komt als zij verliefd wordt, draait op 20 februari. Tfenslotte kunnen bezoekers op 27 fe bruari kijken naar Young Soul Rebels, de succesfilm van het Lesbian Gay filmfestival waarin twee jongens een roerig bestaan vol liefde en verdriet in hedendaags Londen leiden Mensen die hun COC- lidmaatschap tonen krijgen korting op de toegangsprijs. Oplage 29.400 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Flakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Druktechniek Offsetrotatie Sluitingstijd advertentiesDinsdag 11.30 uur Advertentie-verkoop voor Schouwen-Duiveland, Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee, Dieneke Klompe, na 18.00 uur 01112- 1656. Bezorging/Lezersservice 01110-17314. Redaktie Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 226. Na 18.00 uur Lianne Kooiman 01110- 12868. De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 167.000.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 9