WEEKEND RECEPT Tassen en voor team pakken De Beuze Rabobank vakantiemarkt 1992 een groot succes KC-Zeeland start een nieuwe cursus Pinto, lief voor kinderen Nieuwe uitdaging voor jonge onderzoekers Eelco Brinkman in Renesse Bingo! Oproep aan de lezers Kwart triathlon Darten op Flakkee Uitslagen zaalvoetbal Bowling- verenging Middilharnis Gevulde kalfsoesters WOENSDAG 29 JANUARI 1992 11 Bekendmaking prijswinnaars ZIERIKZEE - Op zaterdag 11 januari werd op een groot aantal kantoren van Rabobanken uit Tholen- St. Philipsland, Goeree-Overtlakkee en Schouwen- Duiveland wederom de jaarlijkse vakantiemarkt ge houden. De bankkantoren, voor deze gelegenheid extra „zonnig" ingericht, waren zeer druk bezocht met gasten op zoek naar een fraaie vakantiebestem ming. Naast volop informatie en al- lerlei diverse reisgidsen wer den, in een gezellige ambiance, in ruime mate reizen geboekt. Dit jaar blijken Spanje, Grie kenland en USA wederom po pulaire bestemmingen te zijn, maar ook de verre vakanties naar meer exotische oorden kennen een groeiende belang stelling. De Rabobanken had den een jaarlijkse verrassing, in de vorm van een vakantie prijsvraag, voor alle bezoekers in petto. Een deskundige jury heeft de prijswinnaars, van reischeques ter waarde van '250,- bekend gemaakt, te weten: P. B. de Vliet, St. Annaland; Jorien de Bakker, Den Bommel; W. de Blok-Hartog, Dirksland; C. Oudesluijs, St. Maartensdijk; de heer Dahlstrom, Middelhar- nis; Nelleke Visser, Nieuwe- Tbnge; J. L. Brands, Ouddorp; C. Briek, Oude-Tbnge; M. Vee- nendaal, Renesse; A. J. Kievit ten Napel, Stellendam; R. van den Berg, Tholen; A. A. van Leeuwen, Zierikzee. ZIERIKZEE/NOORDWELLE - De KC Zeeland ver- zogt gehoorzaamheidscursussen door heel Zeeland. Doel van de cursussen is om spelenderwijs de hon den gehoorzaamheid bij te brengen, wat steeds uit gebreider wordt naarmate er hogere cursussen wor den gelopen. Hoofdzaak is dat honden en bazen er plezier in hebben om samen te trainen en zodoende bezig te zijn. Het is heel belangrijk om de hond bij iedere goede prestatie te belonen en dat te blijven doen, een simpel goed zo, brave hond is al voldoende om de hond met plezier te laten wer ken. Heeft men belangstelling om een cursus te volgen met de hond dan kan dat. Vanaf 24 fe bruari starten de volgende groepen weer, Puppy (Noord- welle), deze cursus kan worden gevolgd met een pup vanaf on geveer 10 weken. De pup moet wel ingeënt zijn, EG cursus RENESSE - Het CDA afdeling Westerschouwen is erin ge slaagd een prominent politicus naar het Schouwse te halen. Op maandag 17 februari komt namelijk mr drs Eelco Brink man, voorzitter van de CDA- fractie in de Tweede Kamer, naar de Westhoek. In het dorpshuis te Renesse zal hij in een openbare vergade ring spreken over de actuele politiek en na de pauze is er ge legenheid tot het stellen van vragen. Met deze vaardige, goed geïnformeerde spreker belooft het een bijzonder inte ressante avond te worden, zo verwacht het CDA Wester schouwen. Het programma zal muzikaal omlijst worden door het Schouws koperquintet Brassi- onato, een eilandelijke groep musici onder leiding van Cees van der Maas. Met licht klas sieke muziek geven zij deze avond een speciaal cachet. De zaal is voor iedere belangstel lende vrij toegankelijk. Het programma vangt om 20.00 uur aan. (elementaire gehoorzaamheid), deze sluit aan op de puppycur sus, de volgende is VEG (voort gezette elementaire cursus) voor de wat meer gevorderden en vervolgens Club GG (gedrag en gehoorzaamheid). Keurmeester Deze cursussen worden in Zie rikzee gegeven. Als men zover gekomen is kan er op landelijk niveau cursus worden gelopen, zoals GGI - GG2 - GG3, bij deze cursussen worden de touwtjes nog wat strakker aangetrok ken, waarbij een keurmeester van Cynophilia (het overkoepe lend orgaan) het examen komt afnemen. Het is mogelijk om in Zierikzee GGI te lopen en wanneer men ver genoeg is sa men met de hond, kan er een examen worden aangevraagd. Men moet dan wel in een apar te groep in de WP te Wilhelmi- nadorp de training hiervoor volgen. Er zijn talloze mogelijkheden om fijn met de hond bezig te zijn. Met ingang van medio fe bruari wordt het mogelijk om ringtrainingen te volgen, zodat men goed beslagen ten ijs komt wanneer men naar een tentoon stelling gaat met de hond. Wil men zich opgeven voor een van deze cursussen of wil men meer informatie, dan kan dat opge vraagd worden bij Suus Berre- voets, telefoon 01110-15320. MIDDELBURG - De provincie Zeeland gaat deelnemen aan een Europees telecommunica- tieproject. Via het project kan elders in Europa informatie over de economische en toe ristische mogelijkheden in Zeeland worden geraadpleegd. Naast Zeeland nemen gebieden in Noord-West Ierland, Enge land, Denemarken en België aan het project deel. ZIERIKZEE - In het Dierenasiel Schouwen-Duiveland aan de Zandweg te Zierikzee zit een mooie, grote donkerrode kater, die op zoek is naar een baasje, dat hem een goed thuis kar>. bieden. Pinto is zes jaar oud en gecastreerd. Hij is een hele rustige, iet wat teruggetrokken, kater. Het zou ideaal zijn als Pinto bij oude re mensen geplaatst kan worden. Maar in ieder ander gezin zal hij ook wel zijn stekkie vinden. Pinto is erg lief voor kinderen, niet dol op katten en bang voor honden. Wie deze kater een goed onderkomen wil geven, kan bellen met het dierenasiel, tel. 01110- 17013 of even langsgaan. De poes Mimi uit de Kattenopvang van de Sophia-Vereeniging te Nieuwerkerk is geplaatst bij een gezin in Spijkenisse. (Foto: Joop van Houdt). SOMMELSDIJK - In augustus 1990 is een samengaan van de Land- en Tuinbouwscholen in Som- melsdijk en Kapelle en de Middelbare Agrarische School in Goes een feit geworden. De nieuwe naam, Agrarisch Opleiding Centrum Zeeland en omstreken, heeft nu ook vorm gekregen. Een mooi en duidelijk naambord, een fraai aangelegd perk en een grote plantenbak, sieren nu de ingang van de Land- en Tuinbouwschool aan de Langeweg. Onder leiding van de leraren Plantenteelt hebben de leerlingen de plantenbak en het park ingericht. Bij de totstandkoming hiervan hebben de ge meente Middelharnis, Graka-hoveniers en Trendstar-belettering hun welwillende medeiverking verleend. DEN HAAG - Op 1 december 1991 waren er ruim 36.100 eerstejaars-studenten bij het wetenschappelijk onderwijs ingeschreven, een toename van bijna 4 procent ten opzichte van het voorgaande jaar. Dit blijkt uil; gegevens van de zoge naamde 1-decembertelling van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), waarin de Open Universiteit niet is be trokken. BRIELLE - Cabaretier Jaap Mulder, die in 1989 het Cabaretten- festival won is op 31 januari te zien en te beluisteren in het So ciaal Cultureel Centrum De Goote te Brielle. Na 1989 speelde Jaap Mulder met veel succes, ook in De Goote, zijn programma Groene Vingers. In zijn nieuwe produktie De Garnalenkoningin zet hij de lijn voort. Nog steeds zonder decor maar met piano. Over de try-outs van deze voorstelling schreef de pers onder meer: ,,Zijn humor is cynisch en soms recht voor zijn raap", Mulder is een verteller" en ,,Zijn verhalen zijn diep tragisch tot uiterst komisch. Hij geeft zijn eigen visie op sex, geloof en cul tuur. Een programma wat zowel inhoudelijk als qua uitvoering van zeldzaam hoog niveau is". De voorstelling begint om 20.15 uur. Toegangskaarten kosten f 15,00 en zijn te koop bij het SCC De Goote, Reede 2 en het VVV-kantoor, Venkelstraat 1, beide in Brielle. Sponsor van deze avond is Groente en Fruitspecialist Rob Winter. SCHOUWEN-DUIVE LAND GOEREE- OVERFLAKKEE - Bin nen korte tijd hoopt de redactie van de Nieuws bode Extra te starten met een nieuwe rubriek. Het gaat hierbij om een aanvulling van Dier in Het Vizier. Zij wil de le zers de mogelijkheid bieden vragen te stellen over hun huisdieren. De ze worden dan beant woord door een prakti- zerend dierenarts. Deze dierenarts geeft el ke week op een paar vra gen die zijn ingestuurd antwoord. Zodra de re dactie merkt dat de le zers enthousiast reage ren op deze oproep wordt begonnen met de ru briek die wekelijks zal terugkeren. Ook leuke verhaaltjes over een bij zonder huisdier worden met belangstelling tege moet gezien. Het mogen vragen zijn die betrek king hebben op alle (kleine) huisdieren. Wan neer blijkt dat er vragen zijn die veelvuldig voor komen wordt daar die per op ingegaan. Vragen en verhaaltjes kunnen worden gericht aan: Re dactie Nieuwsbode Ex tra, Postbus 1. 4300 AA Zierikzee. Wanneer op de enveloppe staat vermeld 'dierenrubriek' zorgt de redaktie dat de vragen bij de dierenarts terecht komen. Voor meer infor matie kan men bellen naar 01110-16551, toestel 226. DEN HAAG - Minister Maij van verkeer en waterstaat heeft besloten de Nederlandse kust dit jaar op negen plaatsen op te hogen. Daarbij wordt in totaal ruim zes miljoen kubie ke meter zand op het strand gespoten. Doel daarvan is de kustlijn te handhaven op de plaats waar die begin 1990 lag. TILBURG - De gemeente Til burg wil het autogebruik door het eigen personeel birinen twee jaar met 15 procent terug dringen. Die doelstelling moet ondermeer worden gehaald door ambtenaren in de toe komst dienstreizen uitsluitend nog per openbaar vervoer te vergoeden en personeel dat te voet of per fiets naar het werk komt een premie te geven. MIDDELHARNIS - Zaterdag 1 februari houdt de Motor Toer Club Goeree-Overflakkee (MTCGO) een bingo-avond. Er zijn fraaie prijzen te winnen, onder meer een stofzuiger, kof fiezetapparaat, elektrisch mes, dekbed, luxe broodroos ter en een citruspers. Ook zijn er diverse levensmid delen pakketten welke be schikbaar zijn gesteld door Al- bert Heijn (Kauffman) uit Oude-Tonge. Deze avond wordt gehouden in het recreatiecen trum de Staver in Middelhar nis. Zaal open om 19.30 uur waar dan voor iedereen de (gra tis) koffie klaar staat. De bingo wordt gestart om 20.00 uur en kost voor 24 bingokaartjes (8 rondes) 15,-. GOEREE-OVERFLAKKEE - Op 18 juli houdt de Stichting Triathlon Goeree-Overflakkei' voor de vijfde keer een kwaï? triathlon. Evenals voorgaand jaren zal er gestart worden mt 1 kilometer zwemmen voor .e recreanten en 1,5 kilomeér zwemmen voor de wedstr/d- deelnemers in de Grevelirfen bij Herkingen, waarna 40 lilo- meter gefietst dient te woden in- en rond Dirksland, mj als afsluiting een loopparburs van 10 kilometer met finsh in Dirksland. De inschrijving voor di/evene- ment is inmiddels open/esteld. Wie aan dit evenerrrtit wil deelnemen kan zich qleen op de volgende manier/aanmel den. Schriftelijk, dof middel van het insturen var;een inge vuld aanmeldingiormulier van de NTB, bij Lee/ Schipper, Kerk weg 2, 3237 IÊ Vierpol- ders. Wie niet in /et bezit is van een aanmeldiigsformulier van de NTB kan dt op hetzelf de adres, schrift/ijk aanvra gen. Men dient bi/aanmelding, of aanvraag vaneen aanmel dingsformulier, een gefran keerde envelop/voorzien van naam en adres ^j te sluiten. Het inschrijfgeld bedraagt 25,- voor ledh van de NTB, en 30,- voor/iiet-NTB-leden. De inschrijviig sluit op 18 ju ni. Voor evei^uele informatie kan men bel)n: Peter Keuker, 01877-3254. MIDDELHARNIS - In de twee de divisie van de dartcompeti tie van de Flakkeese Darts Fe deratie werd onlangs een wed strijd gehouden in Bar Le Ba teau tussen De Kneuzen van Le Bateau en Jailhouse 2. In de singlepartij speelden Yvo Heyboer uit Dirksland en Ron Hartog uit Sommelsdijk tegen elkaar. Yvo Heyboer had nog 170 over en gooide 60-60-roos (50), de hoogste finish die bij Darts te realiseren is. Dit is de eerste keer in drie jaar compe titie dat op Flakkee een 170 f; nish werd uitgegooid in een o- ficiële wedstrijd. OUDDORP - Hierondc vol gen de zaalvoetbaluislagen van de wedstrijden gspeeld op 25 januari. Tevens olgt het nieuwe programma. Uitslagen van zaterdg 25 januari Foto Hameeteman-Je Vogels 4- 2, IRM Team-Bree. Team 7-4, Den Hollander-Deta Boys 2-4, Dorpstienden-Kle/perstee 4-3. Programma voor zaterdag 1 febri*ri Wagenaar/BelmJ-De Brinkers, Reddingsbrigaie- Bloemfontein.fvitalia ass.-FC ZIERIKZEE - Het in de eerste voetbalcompetitie, uitkomende onlangs 7iieuwe sporttassen en haar sponsor. (Eigen foto). kasse, van de eilandelijke zaal- eam Restaurant De Beuze heeft rainingspakken ontvangen van Meubel, Korp^shoek-Pavoco. MIDDELlARNIS - Hieronder volgen b uitslagen van de bowlingonipetitie, tot dusver, gehoudh in De Staver te Mid- delharifs. Maancig competitie: Team Steke^nburg-Offerhaus Wa tersport 2 1-3; Quartier Latin- Sprigbok Dubbelt 2-2; Radio Flalfee-De Krijgers 2-2. Din.dag competitie: De Valk Ge^'edschappen-The Kranse Pissers 3-1; De Bingoos- Oibrhaus Watersport 1-3; TZN- Dj Schuivers 0-4; V. Vliet Zilen-Wijnhorst Zonwering 3- 1 Breeman Animals-Nova ^ress 3-1. '£tand in competitie Team Stekelenburg 45,0 pnt. Quartier Latin Team 44,0 pnt. v. Vliet Zeilen 44,0 pnt. De Valk Gereedsch. 42,0 pnt. De Krijgers 38,0 pnt. Bingoos 35,0 pnt. Wijnhorst Zonwering 33,5 pnt. Offerhaus Watersport32,5 pnt. Offerhaus Watersp. 2 31,0 pnt. De Schuivers 28,5 pnt. Breeman Animals 27,5 pnt. TZN 27,5 pnt. Nova Press 27,0 pnt. The Kranse Pressers 26,5 pnt. Springbok Dubbelt 17,0 pnt. Radio Flakkee 13,0 pnt. Heeft men interesse in compe titiebowlen, ga dan eens langs op de maandag- of dinsdag avond. De eerste vier weken zijn gratis. Bowlen is een sport die door iedereen beoefend kan worden, jong of oud, in De Staver. Ook telefonisch info op 01870-5678 of 01877-2173. Advertentie Latlenbodem, spiraal, boxspring of een natuurlijk waterbed. Met die keus legt u de basis voor komfort en gezondheid. Bedspecialist Deurloo geeft u graag persoonlijk advies. deurloo intermeubel Haringvlietplein 4, Zierikzee. Tel. 01110-12946 s Maandags gesloten Donderdagavond koopavond Basisbereiding bakken: Laat in een passende pan boter uitbruisen en licht bruinen. Het formaat van de pan afstemmen op de hoeveelheid vlees die wordt bereid. In een te grote pan verbrandt de boter, in een te kleine pan wordt het vlees niet gelijkmatig gebakken. Schroei het vlees aan weers zijden dicht en temper het vuur. Blijf met het vlees over de bodem van de pan schuiven en keer het regel matig. Vervolgens verder bakken tot het vereiste gaartepunt. Het vlees uit de pan nemen en de braadbo ter eventueel afblussen met water of ander vocht. U heeft nodig voor 4 personen: 4 kalfsoesters van ca. 100 gram 1 dikke plak gekookte ham van ca. 100 gram, in blokjes van ca. Vfe centimeter gesneden 1 doosje zeer fijngehakte en geblancheerde champignons 1 gesnipperd bosuitje 1 fijngesneden teentje knof look 1 blikje tomatenpuree 35 centiliter witte wijn (bor relglas) 100 gram boter 1 losgeklopt ei met 1 theelepel olie paneermeel bloem zout peper nootmuskaat Bereiding: Snijd de kalfsoesters in of laat de slager dit doen zodat u ze kunt vullen. Doe 20 gram boter in de koekepan en fruit het bosuitje. Bak vervolgens de ham, cham pignons, knoflook en de to matenpuree even mee. Voeg de witte wijn toe en breng het op smaak met peper en eventueel iets zout. Bind het mengsel als het te dun is. Denk hierbij aan de dikte van ragoüt. Laat het meng sel afkoelen. Zout en peper de kalfsoesters en doe iets nootmuskaat aan de bin nenzijde. Smeer vervolgens de binnenkant in met het ei mengsel. Vul nu de kalfs oesters met het hammeng sel (niet te vol). Duw de opening goed aan en steek er een houten prikker door om de kalfsoesters te slui ten. Bebloem ze, haal ze door het eimengsel en wen tel ze vervolgens door het paneermeel. Duw het pa neermeel goed aan. Bak de kalfsoesters in 80 gram bo ter aan weerszijden gaar en mooi bruin in ca. 10 minu ten. Serveer de braadboter apart en blus deze eventueel met wat witte wijn. Leg op de kalfsoester een plakje of partje citroen. Lekker met een glas rosé, aardappelkro ketten en schorseneren. Voedingswaarde per portie: Energie: 1705 kJ (405 kcal) Eiwit: 29 gram Vet: 29 gram Koolhydraten: 8 gram ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - De Federatie De Jonge Onderzoekers (DJO) organiseert in 1992 de jaarlijks terugkerende Nationale Wedstrijd voor Jonge Onderzoekers. De tentoonstelling en jurering van de ingezonden werkstukken vindt plaats op 5, 6 en 7 juni in het Techniek Museum Delft. De wed strijd is opgezet voor jongeren in de leeftijd van 10- 21 jaar. De inschrijvingstermijn sluit op 15 april 1992. Het doel van DJO, een organi satie die in de afgelopen jaren speciaal voor jongeren activi teiten op technisch en weten schappelijk gebied ontwikkel de, is meisjes en jongens op vroege leeftijd te laten ken nismaken met wetenschap en techniek. Het meedoen aan de wedstrijd is voor jongeren een stimulans om verder te gaan in een hobby of studie in deze richting. Categorieën De wedstrijd voor 1992 is gesplitst in twee categorieën: idee en project. Onder het on derdeel idee vallen bijvoor beeld eenvoudige zelfgebouw de apparaten, kleine experi menten of een eerste aanzet tot een onderzoek, zoals een serie waarnemingen. Zo werden in de afgelopen jaren ideeën inge zonden voor onder meer een ro botarm, een plotter en een sy steem voor een fietsverlich ting. Voor deelname aan idee geldt een maximumleeftijd van 15 jaar. Aan inzendingen in de catego rie project worden hogere eisen gesteld. Deelnemers tussen 15 en 21 jaar kunnen meedoen met een onderzoek op ieder ge bied van wetenschap en tech niek. In deze rubriek passen ook schoolprojecten. Voorbeel den van inzendingen zijn een onderzoek naar de waterkwali teit aan de hand van plankton, de bouw van een 32-bits com puter, een onderzoek naar het vliegen van een boemerang, de beveiliging van een gasfornuis, maar ook een onderzoek naar de verschillen in intelligen- tiesprong bij meisjes en jon gens. Adviezen De beoordeling van inzendin gen geschiedt door een jury. Het oordeel van de jury betreft primair de technische en we tenschappelijke waarde van de inzending. In de discussie van de dbelnemers met de jury speelt echter ook het waarom van het onderzoek een rol. Vaak geven de specialisten in de jury adviezen hoe nu verder te gaan met het onderzoek. Spelregels en prijzen Aan beide onderdelen van de wedstrijd kunnen jongeren al lemaal of in groepsverband meedoen. Deelnemers aan de categorie project dienen enkele weken voor de wedstrijd een schriftelijk verslag over hun onderwerp in te sturen. Verde re informatie omtrent de wed strijd en aanmeldingsformu lieren zijn verkrijgbaar bij: Wedstrijd Jonge Onderzoekers, Antwoordnummer 10518, 5660 WB Geldrop (een postzegel is niet nodig). Advertentie Voor verhuur van: SKI'S SKI-SCHOENEN SNOW BOARDS DAK KOFFERS DEURLOO ZEtmmspotn I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 11