Delta Sport weer dichterbij doel Stoelendans rond voetbaltrainers in volle gang Belangstelling groeit voor Peter van Vossen Pius X met 20-27 verslagen Enkele beslissingen alweer gevallen Wereld record Dan Jansen MAANDAG 27 JANUARI 1992 NR 25092 7 EINDHOVEN - Het zo succesvolle eerste herenteam van handbalvereniging Delta Sport heeft ook gis teren, zondag, haar sportieve plicht vervuld. Als ijzersterke koploper van de eerste divisie B werd hek- kesluiter Pius X in eigen huis met 20-27 verslagen. Toch wisten de Eindhovenaren zich, vooral in het eerste bedrijf, nog dapper te weren tegen de ranglijstaanvoerder. Nadat het eerste half uur nipt met een 10-11 tussenstand in het voordeel van Delta Sport werd afgesloten, lieten de Zierikzeeënaren in de tweede helft zien niet voor niets vooralsnog de hoogste trede in haar klasse te bezetten: 20-27. Het deed trainer/coach Rob de Vos deugd te hebben mo gen aanschouwen dat zijn schutter Peter Lefèvre tegen Pius X ook weer diverse ke ren mede-spelers liet scoren. ,,Mede door zijn werk is Peter in de rol van schutter terecht gekomen. Het is lang gele den, maar het is een opsteker dat hij ook weer verschillen de 'assists' voor zijn rekening heeft genomen", sprak de Middelburgse handbalcoach. Afgerond Daar Lefèvre zijn off-shore werkzaamheden inmiddels heeft afgerond, kan hij weer als vanouds gaan trainen en wedstrijden gaan spelen. Vandaar dat 'hoofdman' De Vos er vertrouwen in heeft dat Lefèvre zich de komende wedstrijden nog meer in dienst zal stellen van de ploeg. ,,Het is inmiddels toch al zo dat waneer hij de bal heeft bijna iedereen op hem afkomt", zegt De Vos. Het is derhalve zaak de dan allicht De kleine, snelle cirkelspeler Jean Marie Toubiana nam in de tweede helft tegen Pius X succes vol zijn ploeg op sleeptouw. (Archieffoto). ontstane gaten in de defensie zo optimaal mogelijk te be nutten. Na de 'aftrap' in de eerste helft zondag, kwamen de Zie rikzeeënaren wat moeilijk op gang. Pius X, bekend om haar razendsnelle balcircula tie van hoek naar hoek, was van meet af aan bij de les en wist vlot een 3-0 voorsprong te realiseren. Voordat de eer ste tien minuten evenwel wa ren verlopen was Delta Sport alweer langszij gekomen: 3-3. Vooral Jaco Vleeshouwer speelde daarbij een belang rijke rol. Twee keer wist hij zelf tot scoren te komen, ter wijl door hem tevens een pin gel werd 'versierd'. De Zierik- zeese defensie bleef in die eerste helft echter in gebreke. Teveel lieten ze gaten vallen voor de rappe Brabantse aan vallers. Op de paal Vlak voor de theepauze kon den de Zeeuwse bezoekers dan eindelijk toch, hoewel minimaal, afstand nemen van Pius X: 10-11. Peter Lefè vre kreeg de mogelijkheid om op slag van rust de marge te vergroten tot twee doel punten. De aan Delta Sport toegekende strafworp werd echter door hem keihard op de paal geworpen. Ruststand zodoende 10-11. Na de hervatting had trai ner/coach De Vos de verdedi ging omgegooid. Het grootste verschil was nu dat cirkelspe ler Jean Marie Tbubiana in de verdediging vooruit werd ge schoven en buiten de negen- meterlij n zoveel mogelijk moest storen en ontregelen. Dit pakte wonderwel goed uit. Tbubiana nam nu zeker twin tig minuten lang zijn ploeg op sleeptouw. Vier scores van hem op rij zorgden ervoor dat binnen no-time een 12-15 voorsprong werd genomen. Vooral via de break-out en middels snelle lange passes kon Toubiana succesvol wer ken aan zijn scoringsgemid- delde. Met nog tien minuten te spelen gaven de borden een veilige 14-24 tussenstand aan. Wisselspeler Tijd voor leidsman De Vos de nog jonge wisselspeler Ha- rald van Zwieten in te zetten (invaller Ricky Evertse was nog aan zijn knie gebles seerd). Linker hoekspeler Van Zwieten maakte echter juist in een mindere fase zijn debuut bij de selectie. Tijdens die laatste tien minuten stok te de Zierikzeese produktie. Aanvallen van Delta Sport werden nu te snel afgerond, waarvan Pius X dankbaar ge bruik maakte met snelle uit braken. Vier tegendoelpun ten op rij zorgden ervoor dat de tussenstand werd opge- schroef naar 18-24. De koplo per kwam echter niet serieus in gevaar. Eindstand 20-27. ,,We zijn weer een stukje dich- terbij ons doel gekomen. Daar proberen we stap voor stap naartoe te werken. De zware maand die we nu ach ter ons hebben zijn we goed doorgekomen. De jongens staan goed te ballen momen teel", toonde De Vos zich een tevreden man. Doelpuntenmakers De scores voor HV Delta Sport kwamen op naam van: Jean Marie Toubiana 10x; Pe ter Lefèvre 7x; Erwin Schaal- je 5x; Jaco Vleeshouwer 2x; Francois Verrijzer lx; Bert Nuijens lx; Bert de Vos lx. Eerste divisie B Pius X-Delta Sport 20-27 Loreal-WIK 17-21 PSV-UDSV 22-21 Delta Sport 11 9 1 1 19 225 - 196 Satumus '72 10 6 0 4 12 243 - 199 WIK 11 5 1 5 11 234 - 227 UDSV 11 4 3 4 11 232 - 225 NOAV 9 4 2 3 10 176 - 185 Aalsmeer 3 10 5 0 5 10 207 - 213 Loreal 10 4 2 4 10 184 - 193 Quintus 10 3 2 5 8 189 - 188 PSV 11 3 1 7 7 217 - 259 Pius X 11 3 0 8 6 225 - 247 ZIERIKZEE - De jaarlijkse stoelendans in de trainerswereld is alweer in volle gang gezet. Om aan het begin van een nieuw voetbalseizoen niet onverhoopt zonder club oftewel oefenmeester te zitten, lijken de partijen steeds vroeger stappen te moéten ondernemen. In het meest dwoldwaze geval is het geenszins ondenkbaar dat binnen afzienbare tijd meteen bij aanvang van een nieuwe competitie, reeds de onderhandelingen wor den opgestart over een eventuele vervolgperiode. Ook bij de meeste van de dertien Schouwen-Duivelandse verenigingen zijn inmiddels beslissingen gevallen met betrekking tot wel of niet aanblijven in het nieuwe seizoen 1992/1993. Van vier eilandelijke voetbal trainers is ondertussen offi cieel bekend dat zij voor nog minstens één seizoen doorgaan met het werk bij hun huidige vereniging. Zo is oefenmeester Peter Goedegebuurei ondanks andere aanbiedingen, toch weer gezwicht voor minimaal één seizoen bij de zondag eersteklasser SV Ouwerkerk. Een brief waarin de voltallige selectie hem vriendelijk ver zocht te blijven, trok hem uit eindelijk over de streep. Cees van Dijk Ook de aan zijn eerste seizoen bij promovendus VV Bruse Boys bezig zijnde Cees van Dijk is met bestuur en spelers groep overeengekomen de sa menwerking met nog één com petitieronde te verlengen. Na reeds drie seizoenen hiervoor de jeugd te hebben opgeleid, begint Van Dijk in augustus van dit jaar zodoende aan zijn eerste lustrum bij de Bruse tweedeklasser. Het derde 'contract' wat inmid dels is verlengd, behelst het aanblijven van Cees Willemse als trainer bij de sportvereni ging Duiveland. Onlangs kwam de eersteklasser op het Oostersportpark overeen nog ten minste voor één jaar van de diensten van de Bruse oefen meester gebruik te willen ma ken. Het eveneens in de hoogste af delingsklas uitkomende ASV Brouwershaven heeft eenzelfde deal gemaakt met haar huidige keuzeheer Toon van Tiggelho- ven. De in Zierikzee woonach tige trainer is momenteel aan zijn eerste seizoen bezig bij de zwart-witten. Een te korte tijd evenwel voor Van Tiggelhoven om zijn plannen volledig ten uitvoer te kunnen brengen. Hiertoe wordt hem nog min stens één competitieperiode aangeboden. Van twee contractanten is be kend geworden dat zij met in gang van heden op zoek kun nen naar een nieuwe club. De opvallendste mutatie is daar bij ongetwijfeld de breuk wel ke over enkele maanden op treedt tussen SV WIK en haar bijna onafscheidelijke sympa thieke oefenmeester Jaap de Ridder. Na vijf seizoenen van lief en leed was voor de buiten wacht onderwijl een twee-één heid tussen beiden ontstaan. Niettemin heeft de Kerk werf se formatie alweer een opvolger voor De Ridder gevonden in de persoon van Kees Joosse uit Middelburg. De 35-jarige twee de trainer van eersteklasser (KNVB) Serooskerke werd ge kozen uit vijf kandidaten, die hadden gereageerd op een ge plaatste advertentie. Eveneens aan zijn eerste en laatste seizoen bezig, bij Mevo, is oefenmeester Toine Tiggel- man. Hoewel Tiggelman zelf het idee heeft de spelersgroep achter zich te vinden, is het be stuur van de zaterdagclub een andere mening toegedaan. Hem is te kennen gegeven dat hij onvoldoende niveau uit de huidige selectie weet te halen. Vandaar dat gekozen is voor Pas over één maand wordt be kend of Wim Kommer aan blijft als trainer bij VV Zonne- maire. beëindiging van de overeen komst. VV Zonnemaire Bij de overige eilandelijke voetbalverenigingen worden de onderhandelingen veelal langzaam maar zeker op gestart. Maar ook blijken er nog clubs en trainers te zijn die niet wensen deel te nemen aan het vroegtijdige geschuif met leidinggevende functies. Spre kend voorbeeld daarbij is VV Zonnemaire, dat pas over min stens één maand uitsluitsel denkt te kunnen geven over het wel of niet aanblijven van haar trainer Wim Kommer. De bij VV Zierikzee als senior trainer debuterende Kees Ha- gesteijn heeft in de agenda voor morgen, dinsdag, de eer ste afspraak met het bestuur staan. Na deze eerste aftasten de gesprekken verwacht hij dat binnen een tweetal weken een definitieve beslissing valt. ,,Voor mezelf ben ik er alwel uit. Maar dat hou ik nog even voor mij", aldus een geheim zinnige Hagesteijn. Een collega van hem die na rijp beraad voor zichzelf ook al eeft besluit heeft genomen is Renesse-trainer Ed van Lent. Daar de in Nieuwendijk woon achtige vrachtwagen-chauffeur het diploma Oefenmeester-2 (t/m 2e klasse KNVB) op zak heeft, speelde hij met de ge dachte dit eindelijk eens te gel de te gaan maken. Sollicitatiebrief In eerste instantie ging zijn in teresse uit naar het op een ho ger niveau acterende SV WIK, dat door het vertrek van De Ridder, een kaderplaats vacant kreeg. Na ruim één maand ge leden een sollicitatiebrief te hebben geschreven hoorde hij tot zijn verbazing evenwei vori ge week via via dat Joosse de nieuwe trainer was geworden. SKNWK-trainer Kees Kom mer ziet geen redenen zijn vo rig jaar afgesloten tweejarig contract open te breken. „Op die brief die ik heb ge schreven heb ik totaal niets ge hoord, en vrijdag hoor ik dit ineens", aldus een verbolgen Van Lent. Tévens was hij nog bezig met een ploeg in de Hoekse Waard, dat op eenzelf de niveau speelt als Renesse. „Daar schiet ik dus niets mee o'p. Voor mezelf heb ik toen be sloten nog één seizoen erbij te pakken. Maandag (vandaag) heb ik hierover een gesprek met het bestuur". De SV Dreischor en haar huidi ge trainer Tbny Tbttero gaan over veertien dagen voor een eerste gesprek rond de tafel zit ten. Zijn besluit staat echter al vast. „Dit eerste jaar was als overbrugging bedoeld. Het draait nu goed. En gezien de trainingsopkomst zie ik voor mezelf geen belemmeringen om er nog één jaar aan vast te plakken. Maar hoe het bestuur erover denkt weet ik natuur lijk niet", laat de Dreister oefenmeester desgevraagd we ten. Van SKNWK-trainer Kees Kommer is bekend dat hij vo rig jaar een tweejarig contract tekende. De helft van die over eenkomst zit er nu bijna op. En er zijn vooralsnog geen aanlei dingen de eerder gemaakte af spraken niet na te komen. „En misschien blijf ik nog wel lan ger", zegt Kommer die perti nent tegen de hedendaagse ten dens is van trainertje-wisselen. Hij heeft zich dit seizoen als doel gesteld mee te doen om de periodetitel en uiteindelijk rond de vierde plaats te eindi gen. En volgen seizoen dan? „We hebben de groep die de mo gelijkheden heeft naar de KNVB te gaan. Maar het zal toch op het veld moeten gebeu ren", is de realistische visie van Kommer. ZSC-trainer Sjaak Dorreman kon heel kort zijn over de on derhandelingen. „We zijn er nog over bezig. Binnen veer tien dagen verwacht ik wel dat er iets over bekend, is", aldus Dorreman die zich niet wenste uit te laten over de eigen denk beelden met betrekking tot eventueel verlengen of afbre ken van het trainersschap. Bij DFS tenslotte worden de koppen volgende week voor de eerste keer bij elkaar gestoken. Wel is reeds duidelijk dat van het leidinggevende duo Kind/ Brands laatstgenoemde we gens drukke werzaamheden volgend seizoen waarschijnlijk moet afhaken. „Dus er moet wel wat gebeuren. Voor mezelf heb ik besloten nog wel door te willen blijven gaan bij DFS", laat trainer Nico Kind weten. ZIERIKZEE - De aandacht voor één van Schouwen-Duivelands succesvolste spitspelers, Peter van Vossen is weer opgelaaid. Naast de reeds bekende interesse van KVMechelen en landskam pioen PSV, voor de in Zierikzee woonachtige Beveren-speler, heeft vorige week de Franse club Olympique Marseille bekend gemaakt onder andere Van Vossen als opvolger voor Papin te willen aantrekken. Er dient dan echter behoorlijk diep in de bui del te worden getast. In de wandelgangen worden transfer bedra gen genoemd van maar liefst vier miljoen gulden. Het meest in zijn nopjes was de bij VV Zierikzee begonnen broodvoetballer evenwel met de aanwezigheid het voorbije weekend van bonds coach Rinus Michels, die de ontmoeting SK Beveren contra KV Mechelen vanaf de tribune volgde. Gezien het fraaie spel van de aanvaller, tijdens de wedstrijd tegen de Belgische nummer twee, heeft hij in ieder geval een positieve indruk achtergelaten bij de 'generaal'. ,,Het is altijd al een jongensdroom van me geweest ooit in het Nederlands elftal te spelen". Voorlopig wacht Van Vossen rustig af totdat zijn huidige werkgever met een potentië le kandidaat rond is, dan pas start hij samen met broer, en zaak waarnemer, Kees van Vossen de onderhandelingen. UTRECHT - De Kamer van Koophandel Utrecht en om streken start volgende maand een advocaten- en notaris- senspreekuur voor onderne mers. Aanleiding is de inwer kingtreding van het Nieuw Burgerlijk Wetboek, waardoor voor ondernemers veel zaken zijn veranderd die rechtsreeks van invloed kunnen zijn op de bedrijfsvoering. Door drukke werkzaamheden van Jos Brands staat trainer Nico Kind er volgend seizoen waarschijnlijk alleen voor. Zierikzee-trainer Kees Hagesteijn heeft morgen, dinsdag, de eer ste gesprekken met het bestuur. AMSTERDAM - Nederland voldoet op het gebied van de arbeid, huisvesting en infor matie niet op alle punten aan het Handvest voor Jongeren- rechten. Dat schrijft de Vereni ging '31 uit Amsterdam zater dag in een verklaring, naar aanleiding van de start van een publiciteitscampagne om de rechten van jongeren onder de aandacht te brengen. DAVOS - Dc Amerikaan Dan Jansen heeft zaterdag tijdens internationale wedstrijden in Davos het wereldrecord op de 500 meter met tweehonderdste seconde verbeterd. Jansen noteerde 36,41 secon den. De Amerikaan scherpte het zes dagen oude record aan dat de Duitser Uwe-Jens Mey in Davos had gevestigd. UITSLAGEN EN STANDEN Haarlcm-Vecndam 1-2 AZ-Hclmond Sp. 1-2 Wagcningcn-Eindhovcn 0-0 Emmen-Excclsior 1-1 Heraclcs-NAC 0-3 Den Bosch-TOP 1-0 Hccrcnvccn 24 15 3 6 33 58 - 33 Haarlem 26 13 5 8 31 44 - 38 Cambuur 23 12 6 5 30 42 - 31 NEC 24 12 6 6 30 43 - 27 RBC 24 11 7 6 29 45 - 34 Den Bosch 25 12 5 8 29 41 - 32 "Ifelstar 23 11 6 6 28 58 - 38 Wagcningcn 24 11 6 7 28 29 - 22 AZ 25 10 6 9 26 45 - 32 NAC 23 8 9 6 25 37 - 29 GA Eagles 24 10 5 9 25 39 - 35 Heracles 25 9 7 9 25 40 - 40 Vccndam 25 9 6 10 24 30 - 36 Eindhoven 24 7 9 8 23 28 - 33 Emmcn 24 6 9 9 21 27 - 39 FC Zwolle 26 6 9 11 21 33 - 43 Excelsior 25 8 3 14 19 43 - 60 Helmond Sp. 24 5 7 12 17 31 - 51 TOP 27 4 7 16 15 29 - 56 Zeeland 23 3 3 17 9 23 - 56

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7