Concert in Vierschaar DE HOEVE AAN DE LINGE Jan Wouter van den Doelschool in de prijzen gevallen streeknieuws Vervangende woonruimte verenigingen kost gemeente ruim een ton Lokatie woonproject op oude sportveld Nieuwerkerk 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE College Zierikzee wil j>riel duidelijkheid ZIERIKZEE - Als de gemeente Zierikzee financiële steun verleent aan Koninklijke Harmonie Kunst en Eer en Postduivenvereniging Zierick gaat het om een bijdrage van om en nabij 120.000,- Voor beide verenigingen geldt dat zij naar vervangende woon ruimte moeten zoeken omdat hun stek in het voor malige RSG-gebouw aan de Manhuisstraat verloren gaat. Zoals bekend mag worden ver ondersteld wil het college van b en w van Zierikzee het ge bouw slopen en op die plaats 39 ouderenwoningen bouwen. „Zoals wij al eerder kenbaar maakten is ons college van op vatting' dat de belangen ge diend met het juist op deze lo catie nog kunnen realiseren van ouderenhuisvesting zwaar der moeten wegen dan de sociaal-culturele belangen", al dus het college. Het college gaat er daarbij van uit dat vaststaat dat voor de huidige gebruikers van het complex aan de Manhuisstraat in vervangende ruimte wordt voorzien. Morgen, dinsdag, wordt de vraag of de gemeente voor de verhuizing van ge noemde verenigingen financië le steun moet verlenen of niet voorgelegd aan de commissie financiën. Donderdag wordt het voorstel om het complex aan de Man huisstraat te slopen en daar ou derenwoningen te bouwen voorgelegd aan de gemeente raad. In haar toelichting op dat agen dapunt stelt het college dat een beslissing niet langer vooruit geschoven mag worden. „Wij zouden het althans zeer betreu ren indien u zich in die omstan digheid mocht bevinden zich thans (nog) niet uit te spreken voor sloop van het huidige ge bouwencomplex en realisering aldaar van 39 wooneenheden voor ouderenhuisvesting". Het college voegt daar nog aan toe dat uit overleg met woning bouwvereniging Beter Wonen is gebleken dat, met het oog op de contingentsbeschikking, er geen tijd meer te verliezen Nieuwe naam voor tijdschrift Stivon Stukken ZIERIKZEE - Groep acht van de Jan Wouter van den Doelschool uit Zierikzee heeft een prijs gewonnen in een door de Stichting Vervoersvoorlichting voor het onderwijs uitgeschreven prijsvraag. De opdracht aan de kinderen was om een nieuwe naam te beden ken voor het door de stichting uitgegeven tijdschrift Stivon Stukken. De leerlingen van groep acht van de Zierikzeese basisschool verzonnen de naam Carry On. Morgen, dinsdag, wordt de prijs uitgereikt. Het tijdschrift Stivon Stukken wordt uitgegeven door uitgeve rij De Werve in opdracht van de Stichting Vervoersvoorlichting voor het onderwijs. Het blad verschijnt jlrie keer per jaar en is geschreven voor 10- tot 16- jarigen. Een groot aantal on derwijsinstellingen, bedrijven en instellingen werkt samen in de Stivon. Nieuwe 'naam Eind vorig jaar schreef de Sti von een wedstrijd uit. De in zenders met het beste idee zou den beloond worden met een dag op bezoek in de haven van Amsterdam. Eind december kreeg de Jan Wouter van den Doelschool bericht dat men in de prijzen gevallen was. De ju ry had de titel Carry On uitge kozen. De andere prijswinnaars zijn de W. van Lieflandschool uit Schiedam en De Bombardon uit Etten-Leur. Morgen reikt de jury de prijzen uit aan de win- naars.-Eerst wordt de school in Etten-Leur met een bezoek ver eerd en daarna wordt koers ge zet naar Zierikzee. Om een uur of elf wordt de jury in Zierik zee verwacht. Een van de juryleden houdt dan een korte toespraak en overhandigt vervolgens de prijs. Iedere leerling krijgt een verrassing. De jury bestaat uit prof. dr. H. Verdaasdonk (Ka tholieke Universiteit Bra bant), L. Sol (Protestants Christelijke Vakorganisatie), N. Bos (Stichting Algemeen Maritiem Museum) en E. Over- beeke (Nederlandse Spoorwe gen). ZIERIKZEE Jaarvergadering NBvP Schouwen De jaarvergadering van de af deling Schouwen van de Ne derlandse Bond van Platte- landvi'ouwen (NBvP) werd bij gewoond door 40 leden. Nadat de notulen, het jaarverslag, het financieel verslag en het potje van lief en leed in orde waren bevonden nam presidente T. Wessels-van Dongen afscheid van mevrouw N. Boers-Dieks die aftrad als bestuurslid. In haar plaats werd mevrouw C. J. van Putte-Versprille geko zen. Mevrouw R. Mouthaan- Mantel stelde zich beschikbaar als nieuw lid van de'kascom- missie. Zij volgt mevrouw Roskam-van Dongen op. De da mes die de convocaties rond brengen kregen een kleine at tentie. Na de pauze was er het winkeltje, een verkoping waar voor veel dames artikelen had den meegebracht. De op brengst was 284 gulden. Een bedrag dat zal worden bestemd voor de onkosten van het 60- jarig jubileum dat er aan komt. Op woensdag 5 februari houdt de afdeling een doe-middag in de foyer van restaurant Mon- dragon. Daarbij wordt onder meer zijde beschilderd om bro ches of schilderijtjes van te ma ken, er worden dieren of pop- penfiguurtjes genaaid en paas eieren bekleed. Ook kraaltjes breien en origami komen aan de orde. Aanvang 14.00 uur. Bezinningsdag in Chr. Geref. kerk In de Christelijke Gerefor meerde kerk aan de Zevenge tij straat in Zierikzee wordt donderdag 6 februari een be zinningsdag gehouden. Ds. A. P. van Langebelde spreekt over het thema Schuld en schuldge voelens. De bezinningsdag is niet allaen bedoeld voor be stuursleden. Ook vereni gingsleden en andere belang stellenden zijn hartelijk wel kom. Ter dekking van de kos ten wordt een collecte gehou den. Wanneer deze collecte meer opbrengt dan nodig is wordt het geld bestemd voor het .Uthando-project van me vrouw Jonkman in KwaNdebe- le. Bezoekers van de bezin ningsdag wordt verzocht zelf brood voor tussen de middag mee te nemen. Witlofactualiteiten Dinsdag 28 januari vergadert de ZGO/VOTWC. Spreker tij dens de vergadering is K. Bosma van de DLV Westmaas. Hij gaat het hebben over wit lofactualiteiten. De witlofa- vond wordt gehouden in het Huis van Nassau aan de Lange Nobelstraat in Zierikzee en be gint om 20.00 uur. De ZGO spruitenwerkgroep houdt za terdag 1 februari een excursie naar het bedrijf van P. M. Vij verberg aan de Zwanenburgse- weg in Ouwerkerk. De excursie begint om 10.00 uur. Door MIEN VAN 'T SANT 140 Wolkenflarden schuiven met een vaart of ze elkaar de loef willen afsteken, langs het luchtruim en af en toe vallen er enkele on besuisde regendroppels, die de pas gelapte ramen van 'Zon rondom' als met versgestor- te tranen bezoedelen. Zo voelt Dien de Jong het tenminste op deze mistroostige middag, waaraan geen eind schijnt te komen. Had ze toch haar zin maar gedaan en was ze naar de stad getrokken! Daar zouden de verlichte etalages tenminste wat vertier gebracht hebben, daar zag je eens andere mensen, daar kon je, als je het lopen moe was, in een gezellig lunchroom neerstrijken. Neerslachtig schudt ze haar hoofd. Wat moet ze in de stad, nu er toch geen geld is om kleren te kopen? Kleren, die ze echt niet nodig heeft, maar die wat afleiding in haar grauw bestaan zouden brengen. Als ze ge gaan was, had ze wis en zeker niet aan de verleiding kunnen ontkomen toch weer iets te kopen. Iets vrolijks, warmrood of die nieuwe kleur groen, die haar zo goed stond. Die ook zo ,goed zou kleuren bij haar suède jas, waarop ze, zolang ze hem nu al had, echt zuinig geweest was. Of en haar ogen be ginnen te schitteren het broertje ervan. Iets dergelijks als ze van 't voorjaar, toen ze deze gekocht had, in Utrecht had zien lig gen. Nog een tint donkerder bruin en van binnen zo'n verrukkelijk warme bontvoe ring. Je had er veel meer aan dan aan je kor te bontjasje, dat nu met die minirokken maar weinig beschutting gaf. O, dat geld, altijd maar weer dat geld! Hen driks kon blijkbaar over niets anders meer praten. De nieuwe machine was zo'n vijf honderd gulden duurder uitgevallen dan hij geschat had. De-grond moest behoorlijk ge mest worden, de grote schuur vroeg om een betere dakbedekking. En dan het op knappen van wat zijn huis zou worden kwam al nam hij dan het inwendige voor zijn rekening ook veel duurder uit dan Dien voor mogelijk had gehouden. Ik zou haast willen dat alles bij het oude gebleven was, denkt ze. Kersten was, wat het finan ciële gedeelte betrof, niet veel meer dan een prul geweest. Maar het had haar het leven gemakkelijk gemaakt. Het leven, maar nog meer het geld uitgeven. Dat Willem in het dorp zou komen wonen een gebeuren dat haar eerst zo'n zorg minder geleken had legde nu feitelijk een zware last op haar schouders. Het bedrag op Arie's spaarbank boekje was weliswaar weer helemaal aan gezuiverd. Zelfs de gederfde rente was erbij gerekend. De hypotheek, waarvoor Willem slechts drie procent rente gerekend had een bespottelijk laag percentage, waar ze al acht en meer vroegen lag haar als een steen op de maag. Ze had tegen beter weten in altijd nog gehoopt dat het najaar veel redden zou. Al was er maar een flinke fruit oogst geweest; alleen dat al zou behoorlijk geld in het laatje gebracht hebben. Och he den! Zelden was het fruit zó slecht geweest als die keer. Het zou er wel op uitdraaien dat het grootste deel als voer voor de beesten moest dienen. Met een landerige trek op haar nog altijd knap gezicht staat ze op, pakt nogmaals de brief die vanochtend in de bus lag. De twee de al van Arie sinds hij van huis weg was. Ze blijft ermee in haar hand zitten. De tweede binnen drie weken van haar zoon! In een heel jaar kreeg ze er van Reina amper twee. Meestal belde ze 's avonds, als Leo buitenaf spreekuur had, op, als ze iets te vertellen had dat haar moeder mocht we ten. Altijd over de kinderen, die het uitste kend maakten of over Leo's praktijk, die met de dag drukker werd. Maar nooit was er de vraag hoe zijzelf het maakte en of ze niet weer eens kwam. Reina had twee maanden in hun zomerhuis doorgebracht, maar niet één keer was er de vraag geweest of Dien haar niet eens kwam opzoeken. Wel gisteren haar telefoontje of Arie, nu hij toch in Doorn gelegerd was, niet af en toe pools hoogte kon gaan nemen. De sleutel kon hij aan de baas van de camping in de buurt vra gen. (wordt vervolgd) BURGH-HAAMSTEDE Muziekuitvoering Witte van Haemstede Op vrijdag 31 januari geeft de Koninklijke Muziekvereniging Witte van Haemstede een uit voering in De Schutse in Haamstede. De uitvoering be gint om 20.00 uur. Na de ope ning door voorzitter P. M. Ku- zee treedt de fanfare van Witte van Haemstede op. Onder lei ding van Jaap Knuist spelen zij vijf muziekstukken waar onder de boismortier Suite. Daarna volgt een optreden van de drumband onder leiding van Ronald de Roo met onder meer Hallo Dolly. Onder het motto Op een andere manier muziek maken treedt het man doline-orkest Con Amore uit Vlissingen vervolgens op. De muziekuitvoering wordt beslo ten met nog een optreden van de fanfare. Vervolgens is er bal na met de muziekgroep Roulet te. NIEUWERKERK Jaarvergadering NBvP Op woensdag 29 januari wordt in het dorpshuis te Nieuwer- kerk de jaarvergadering ge houden van de afdeling Duive- land van de NBvP. De bijeen komst begint om 19.30 uur met een huishoudelijk gedeelte waarbij de diverse jaarversla gen worden voorgelezen. Tij dens de bestuursverkiezing is mevrouw P. Manni-Bakker herkiesbaar. De bijeenkomst wordt verder ingevuld door de heer G. van der Kuyl en me vrouw De Regt die wat vertel len over vlas en vlasproduk- ten. BRUINISSE Helpt Elkander De Hervormde vrouwenvereni ging Helpt Elkander uit Brui- nisse komt morgen, dinsdag 28 januari, bijeen in het vereni gingsgebouw aan de Deestraat in Bruinisse. De heer Boot uit Zierikzee vertoont een dia serie over Zeeuwse boerderij- Proefvaart Tbt volle tevredenheid van schipper Van Stee uit Yerseke is onlangs in het Zijpe een ge slaagde proefvaart gehouden met de mosselkotter Ye 38 Drie Gebroeders. Scheepswerf Pad mos heeft het mosselschip in de Bruse reparatiehaven voor zien van een nieuwe Mitsubishi hoofdmotor. GOES Ziekte van Crohn De Crohn en colitis ulcerosa Vereniging Nederland afdeling Zeeland houdt op zaterdag 15 februari een bijeenkomst in hotel Terminus, Stationsplein 1, te Goes. Deze middag, die voor iedereen toegankelijk is, begint om 13.30 uur. De ziekte van Crohn en colitis ulcerosa zijn chronische -darmziekten die beide nogal wat beperkin gen met zich meebrengen'. Heel vaak wordt al op jongere leef tijd geconstateerd dat men aan deze ziekte lijdt. Voor de bij eenkomst heeft de vereniging twee specialisten uitgenodigd, dr G. den Hartog en dr J. Dra pers, beiden gastro- enerologen. Dr Den Hartog houdt een lezing over de alge mene aspecten en de laatste ontwikkelingen van beide ziekten. Dr Drapers richt zich in zijn spreekbeurt tot de aan wezige jongeren. Na de pauze kunnen ouders vragen stellen aan dr Den Hartog terwijl de jongeren verder spreken met dr Drapers. Om 16.00 wordt de middag geëvalueerd. Voor meer informatie: mevrouw M. Pop-Minderhoud of mevrouw M. v. d. Voorde-ter Bruggen, te lefoon 01100-11036/13877. MIDDELBURG Itinerarium Van 25 januari tot en met 15 maart wordt in'het Zeeuws Mu seum te Middelburg de ten toonstelling Itinerarium ge houden. Bij deze expositie is een keuze gemaakt uit de reis verslagen die de kunstenaar Willem Buijs tussen 1979 en 1989 heeft gemaakt. De titel Itinerarium stamt af van het Latijnse woord reisboek of reisbeschrijving. Willem Buijs reist omdat het uitgangspunt van zijn werk, de verbeeldin gen van de ervaringen in tijd, beweging en ruimte, hiermee hecht verbonden is. Het reizen is voor hem een voorwaarde voor het scheppen: „Op weg, overal waar je je beweegt, kan door een ontmoeting of door de omstandigheden een idee voor een werkstuk ontstaan". Tbr plaatse werkt hij dit idee uit door middel van dia's en foto's. In de tentoonstelling zijn vijf werkstukken te zien van elk tachtig dia's. Ze worden tegelij kertijd geprojecteerd in ver schillende ruimtes. Dinsdag 28 .januari NEDERLAND 1 10.00 uur Vrouw zijn, geva rieerd vrouwenmagazine. 10.50 uur TV-Fruitmand, gees telijke liederen op verzoek. 11.10 uur Deze vrouw, gesprek met Antonetta Maria Hoeken dijk. Herh. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Journaal 16.08 uur Het kleine huis op de prairie, serie. 17.00 uur Ik ben Benjamin Ben, kinderserie. 17.30 uur Tijdsein 1, actualitei tenmagazine. 18.10 uur De kleine prinses, 6- delige Engelse serie. Afl. 4. 18.35 uur Blackout, quiz. 19.03 uur Op weg naar Avon- lea, Amerikaanse serie. 19.51 uur Mijmeringen, over denking van prof. dr. W. J, Ou- weneel. 20.00 uur Journaal 20.23 uur Op de voet gevolgd: Shak de vos, Engelse natuur film. 21.14 uur Tijdsein 2, actualitei tenrubriek. 21.50 uur Bom in New York, Portret van Bill Wilson die jon geren uit het ghetto van Brook lyn opvangt. 22.20 uur Koorzang op z'n best, muziek met het Westlands Mannenkoor. 22.40 uur Antenne: het raadsel van de Dode Zee-rollen, docu mentaire. 23.30 uur Journaal NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.05 uur Bobobobs, tekenfilm serie. 17.31 uur De grote meneer Kaktus show, kinderprogram ma. 18.00 uur Journaal 18.16 uur Dubbeldekkers, se rie. 18.41 uur Daar komen de schut ters, comedyserie. 19.14 uur Lingo, woordspel. 19.40 uur De baas in huis, Ame rikaanse comedyserie. 20.09 uur Meer moet dat niet zijn, 13-delige serie met Urba- nus, Goedele Liekens en Wer- ther van der Sarren. 20.38 uur Doet ie 't of doet ie 't niet, spelprogramma. 21.58 uur Achter het nieuws, actualiteitenmagazine. 22.32 uur Golden girls, Ameri kaanse comedyserie. 23.00 uur Met Witteman, praat programma. 23.49 uur Museumschatten. 00.01 uur Journaal NEDERLANO 3 08.55, 13.00 en 17.55 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 10.00 uur Warreltaai, afl. 18. 11.00 uur Nieuws uit de natuur, afl. 15. 14.00 uur Skoalle-tv 17.15 uur De sterren, voorlich tingsprogramma. 17.25 uur Pronto, afl. 3. 18.00 uur Journaal 18.15 uur Sesamstraat. 18.30 uur Jeugdjournaal 18.40 uur Het klokhuis 19.00 uur De witte jas, 3-delige serie over de illegalen in Ne derland. 19,30 uur Het gezicht van Ne derland, serie portretten van Nederlandse gemeenten. 19.45 uur Hoogstandjes: De dy namo van Werner von Sie mens, documentaire. 20.00 uur Journaal 20.25 uur Achter de dijk, met Mieke Muts. 21.05 uur Jansen Co, muzika le talkshow. 21.49 uur Verhalenvertellers, serie verhalen. 22.00 uur Journaal 22.15 uur Studio sport journaal 22.30 uur NOS-laat, achter grondinformatie uit binnen- en buitenland. 23.15 uur Computers in het pri mair onderwijs, voorlich tingsprogramma. 23.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.30 uur Schooltelevisie. 15.45 uur Der Mann, der Sher lock Holmes war, Duitse speel film. 17.30 uur Mooi en meedogen loos, Amerikaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatiese rie. Afl. 28. 18.05 uur Liegebeest, 22-delig kleutermagazine. Afl. 5. 18.20 uur Het station, geva rieerd kindermagazine. 18.35 uur Top Score, spelpro gramma. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Lotto-winnaars, me dedelingen en programma overzicht. 19.30 uur Journaal 20.00 uur De drie wijzen, quiz. 20.35 uur Zeker weten? Praat programma. 22.00 uur NV De Wereld, repor tagemagazine met verhalen van mensen uit Vlaanderen en andere verre landen. 22.30 uur Vandaag/Sport 22.55 uur De jaren van vreugde en verdriet: 1940-1960, 13- delige documentaire serie over de periode die de basis vormde voor onze welvaartsmaat schappij. Afl. 4. 23.20 uur Coda, Berceuse, van Alphons Diepenbrock en Char les van Lerberghe. Uitgevoerd door het Trio Heman Roelstraete. BRT 2 18.55 uur Journaal 19.00 uur Geografisch kennen en kunnen, afl. 2. 19.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse serie. 19.53 uur Benny Hill. 20.00 uur Programma van de Liberale Televisie- en Radio- Omroep. 20.30 uur National Geogra phic, documentaire serie. 21.30 uur Journaal en sport 22.00 uur Nightstick, Ameri kaanse tv-film. Dia-avond over de Noordkaap In gebouw de Schakel aan de Bachtensteene 14 te Middel burg belegt de afdeling Zee land van de Nederlands Chris telijke Reisvereniging op dins dag 4 februari een avond waar de activiteiten van de afdeling voor 1992 aan de orde komen. Belangrijk programma-onder deel van de avond is een dia presentatie door de heer J. P. Wattel over een reis door Noord-Europa. Tijdens deze presentatie worden er beelden getoond van de meest ongerep te streken van Noorwegen en Finland. Ook zijn er dia's van het gedeelte van deze landen boven de Poolcirkel. In de zo mer wordt het hier 's nachts niet donker. Hoogtepunt is het bezoek aan de Noordkaap waar de zon midden in de nacht tot op de horizon zakt, maar dan meteen weer klimt om een nieuwe dag aan te kondigen. De aanvang van bovengenoem de avond is 19.30 uur en de toe gang is gratis. NIEUWERKERK - Wanneer in Nieuwerkerk een woonproject met serviceruimte voor oude ren wordt gebouwd gebeurt dat op het oude sportveld aan de Burgemeester Van Eeten- straat. In de krant van afgelopen vrij dag werd via een archieffoto de indruk gewekt dat het woon project op het bouwterrein aan de Elzenstraat/Schoolstraat zou komen. Een van de drie lo- katies die indertijd werden ge noemd als mogelijke plaats voor een woonzorgcentrum. In middels is besloten dat daar woningen zullen worden ge bouwd. Wanneer de voorberei dingen volgens plan verlopen hoopt de woningbouwvereni ging Beter Wonen in het najaar van 1992 te kunnen beginnen met de bouw van een woonpro ject met serviceruimte voor ou deren op het voormalige sport veld aan de Burgemeester van Eetenstraat. AMSTERDAM - Op 70-jarige leeftijd is zaterdag de Neder landse componist Nico Schuyt overleden. Schuyt schreef orkest- en koorwerken, kamer muziek, liederen en balletten, en kreeg begin dit jaar bij gele genheid van zijn laatste ver jaardag het erelidmaatschap van het Genootschap van Ne derlandse Componisten aange boden. EINDHOVEN - Vrachtwagen producent Daf in Eindhoven moet zelf de kosten betalen die zijn gemoeid met een periode van werktijdverkorting van ongeveer zes weken. Het minis terie van Sociale Zaken is niet bereid om de betreffende werk nemers in aanmerking te laten komen voor een uitkering. Een woordvoerder van Daf heeft dit zaterdag bevestigd. ZIERIKZEE - Vanwege de bijzondere ambiance van de Vierschaar in het stad huis te Zierikzee, koos de stichting Uit op Sehouwen-Duiveland deze historische zaal als lokatie voor het klassieke muziekconcert in het programma van dit sei zoen, het optreden van het Aitos Trio. Ondanks de dichte mist kwa men de violist Frank de Groot, de altvioliste Liesbeth Stef- fens en Koen Schouten die vio loncello speelt, zaterdagavond naar Zierikzee zodat de enkele tientallen bezoekers van het evenement niet teleurgesteld werden. Dat was ook in muzikaal op zicht niet het geval. Het op het Koninklijk Conservatorium in Den Haag geschoolde strijk trio bracht een programma waarin muziek van Felice de Giardini, L. van Beethoven en W. A. Mozart centraal stond. Muziek voor liefhebbers. Be halve aan mensen uit de regio werden dan ook kaarten ver kocht aan belangstellenden uit Veere, Kamperland en Vlissin gen. De Vierschaar was ter ge legenheid van het concert ver sierd met bloemstukken die werden gemaakt door de bui tendienst gemeentewerken. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 4