Bru's college wil buurtbus inschakelen als pendeldienst §2 EEN GOED BEGIN IS HET HALVE WERK! Meerderheid gemeenteraad stemt in met plan de Bout r n ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bevolking Duiveland groeit met 61 personen I— Een seizoen naar uw smaak begint met een nieuwe kaart "De Beuze' Lijndienstbus door het dorp te gevaarlijk Alleen CDA reageert afwijzend Brandweer diploma's Schilderijen in Durpsuus TAXATIE? dé krant van schouwen - duiveland! j De belangstelling en het enthousiasme waren vorig jaar overweldigend. Na onze culinaire verrichtingen deed een korte vakantie wonderen. Wij weten dat onze gasten de kwaliteit en ideeën bijzonder op prijs stellen Des te meer kunnen wij u een bezoek aan De Beuze aanbevelen. M.i.v. zaterdag weer hartelijk welkom aan het schilderachtige Havenplein! Restaurant Havenplein 7 - Zierikzee - Tel. 01110-17194 06 - 52773997 5iUd-3 2b£) ZIERIKZEESCHE I VRIJDAG 24 JANUARI 1992 148e JAARGANG NR 25091 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 BRUINISSE - Een bus die je naar de bushalte brengt, dat is simpel gezegd het idee dat gister avond, donderdag, gelanceerd werd tijdens de verga dering van de commissie verkeer van de gemeente Bruinisse. Het idee om, vooropgesteld dat streekver- voersmaatschappij ZWN daaraan mee zou werken, de lijndienst door het centrum van Bru te laten rij den is naar de achtergrond verdwenen. Het feit dat Bruinisse alleen aan de rand van het dorp over een bushalte beschikt is de Bruse bestuurderen al jaren lang een doorn in het oog. Vaak wordt de vergelijking getrok ken met Oosterland waar de ZWN-lijndienstbus wel door de kern rijdt en zelfs verschillen de haltes aandoet. Lastig Wethouder W. W. Jumelet stel de allereerst vast dat het pro bleem waar Bruinisse mee kampt een heel lastig pro bleem is. Binnen het college, zo vertelde hij, zijn verschillende ideeën geboi'en en ook weer verworpen. Het bleek eenvou digweg niet haalbaar om een snelle route door het dorp voor een lijndienstbus te creëren. ,,We willen dan ook de bushalte laten waar die nu is", aldus Ju melet. ,,We willen nu gaan kij ken of het op een andere ma nier opgelost kan worden. Ju melet opperde het idee om met een kleine bus, zelf dacht hij aan de buurtbus, een soort pen deldienst tussen de verschil lende Bruse wijken en de bus halte te onderhouden. Op welke tijdstippen die pen delbus zou moeten gaan rijden bleek niet uit de toelichting van Jumelet. Wel gaf hij aan dat wat hem betreft de buurt bus zes dagen per week een dergelijke pendeldienst zou moeten onderhouden. Jumelet tekende daar meteen bij aan dat het op dit moment nog niet meer is dan een idee. „Maar we hebben binnenkort een ge sprek met de ZWN", aldus de wethouder. Deestraat Tijdens de vergadering kwam ook de verkeersveiligheid in de Deestraat aan de orde. Bij de gemeente Bruinisse zijn klach ten binnen gekomen van de be woners van de straat. Er zou volgens de bewoners van de straat veel te hard gereden worden door auto's. Commis sielid S. W. H> van Tol van de Rijkspolitie bestreed dat zou zijn bewezen dat er ook daad werkelijk te hard gereden wordt. Metingen „We hebben snelheidsmetingen gedaan en geen snelheidsover tredingen geconstateerd. Maar het is natuurlijk zo flat de auto's daar behoorlijk dicht langs de huizen rijden en dan gaat het voor je gevoel altijd behoorlijk hard", aldus Van Tbl. De gemeente is echter be reid om te proberen de klach- 1 ten van de bewoners te verhel pen. Door de technische dienst van de gemeente wordt gewerkt aan plannen om door middel van fysieke maatregelen hard rijden door de straat onmoge lijk te maken. Gedacht wordt, zo bleek uit de toelichting van A. Verschoor van de technische dienst, aan plaatselijke ver- De Deestraat in Bruinisse. De bewoners klagen over te hard rijdende auto's. (Foto: Joop van Houdt). smallingen van de straat. In een volgende vergadering van de verkeerscommissie komt het onderwerp wederom ter sprake. Men hoopt dan over een compleet uitgewerkt plan te beschikken. Parkeerperikelen Tijdens de vergadering werden verder de parkeerperikelen op het havenplateau besproken. Het havenplateau wordt door behoorlijk wat mensen ge bruikt als parkeerplaats. Op zich is dat geen probleem, ware het niet dat er soms zoveel auto's geparkeerd staan dat zwaar verkeer voor bijvoor beeld de buitendijkse bedrij ven niet meer op de plaats van bestemming kan komen. Ook zijn bij de gemeente Brui nisse klachten binnen geko men over geluidsoverlast die veroorzaakt zou worden door koelauto's waarvan in de nach telijke uren het koelaggregaat blijft draaien. „Er mogen na tuurlijk best koelauto's op dat terrein staan, als ze dat aggre gaat maar niet laten draaien", verduidelijkte Verschoor. Het idee van het college is nu om de beschikbare ruimte te verdelen in duidelijk gemar keerde parkeervakken. Boven dien zou een bord geplaatst moeten worden waarop duide lijk vermeld staat dat parke ren alleen in die parkeervak ken is toegestaan. Wie zich daar niet aan houdt kan reke nen op een bon en als de auto echt in de weg staat zal men niet aarzelen de wegsleeprege- ling toe te passen. Men bezint zich nog op manieren om te voorkomen dat koelauto's met draaiend aggregaat op het ha venplateau parkeren. Verkeersonveilig Op de agenda van de verkeers commissie stond verder het idee om te inventariseren waar in Bruinisse sprake is van ver- keersonveilige situaties. Geop perd werd om voor de hele be bouwde kom een 30-kilometer- zone in te stellen. Commissie lid Van Tbl liet weten dat iets dergelijks moeilijk uitvoer baar is. „Als je dat wilt moet je ook herinrichten. Dan moet dertig een logische snelheid zijn om te rijden. Ik denk dat dat nog weieens een hele opera tie zou kunnen worden". Slot conclusie van de commissie was dat men dit idee voorlopig nog maar even laat rusten. „Hier is Bruinisse nog niet rijp voor", aldus commissievoorzit ter wethouder W. W. Jumelet. SCHARENDIJKE - Afgezien van de fractie van het CDA stemt de meerderheid van de raad van de ge meente Middenschouwen in met het besluit om een exploitatie-overeenkomst te tekenen met project ontwikkelaar Boswoudt BV voor realisatie van een bungalowpark. Na jarenlange onderhandelingen lijkt niets de totstandkoming van het plan de Bout meer in de weg te staan. Nu besloten is tot het tekenen van de overeenkomst, zal een ontwerp-bestemmingsplan aan de raad worden voorgelegd. Hiermee is de procedure voor vaststelling van het uiteinde lijke bestemmingsplan in gang gezet. Vooruitlopend worden aan Boswoudt BV al enkele vergunningen afgegeven zodat begonnen kan worden met de eerste fase van de bouw. Goedkeuring De WD-fracti'e gaf in de per soon van raadslid de heer J. M. van Langeraad te kennen dat zij het plan de Bout een prach tig plan vindt dat uitstekend bij Scharendijke past. PvdA- raadslid G. A. M. Cobussen sloot zich bij deze spreker aan. Hij vond dat het college com mercieel bezig was geweest zonder daarbij de belangen van het dorp Scharendijke uit het oog te verliezen. Wel gaf hij aan nog enkele knelpunten te zien. Hij doelde hier met name op de mogelijke geluidsover last door het toenemende ver keer. De heer Cobussen: „Na afweging van de voor- en nade len van het plan heeft de frac tie besloten toch in te stem men". Mogelijke knelpunten worden door de fractie in de gaten gehouden om daar even tueel in een later stadium op terug te komen. Kwaliteitsverhoging Mevrouw P. W. Berrevoets zei namens het CDA aanvankelijk een heel ander plan voor ogen te hebben gehad. Naar de me ning van het CDA moest het plan een kwaliteitsverhoging betekenen voor de kern van Scharendijke. „We zien in dit plan geen kwaliteitsverbete ring voor Scharendijke, alleen misschien voor de bakker". Ook moet het park naar de me ning van haar partij geen blok vormen van recreatie-wonin gen. Door in het park zowel re creatiebungalows als wonin gen in de vrije sector te bou wen zou een permanente bewo ning zijn gewaarborgd. Daar naast vond zij namens het CDA dat er teveel financiële risico's aan het plan kleefden. In een reactie op dit standpunt zei burgemeester W. den Boer bijzonder teleurgesteld te zijn dat het CDA het plan, waar de raad achterstaat, niet wil steu nen. Voor wat betreft de risi co's die aan het plan verbonden zijn gaf de burgemeester aan dat het college een lange tijd bezig is geweest met afscher men van die risico's. „Zoveel mogelijk zekerheden zijn inge bouwd", aldus de heer Den Boer. Hij verwacht dat bewo ners van het park zowel te voet, met de fiets als met de auto het centrum van Scharendijke zou den bezoeken en hij .wilde dan ook niet spreken van overlast voor de dorpskern maar van belasting. Daarnaast wees hij op het fi nanciële voordeel dat de reali satie van het park biedt. Zo ontvangt de gemeente voor ie der woning die gebouwd wordt 4000 gulden. Doordat er 207 bungalows gebouwd zullen worden betekent dit een inko- menspost van ruim acht ton. Deze opbrengsten zijn bestemd voor recreatieplannen aan de overzijde van de Elkerzeese- weg en de ontsluiting van dit gebied door een nieuwe weg verbinding. Wethouder voor de WD, de heer L. C. Hart, voegde hier aan toe dat de kwaliteit van het park zeer hoog ligt en dat de gemeente door de bouw een toename van de onroerend goe'dbelasting tegemoet kan zien! „Daarbij zullen de onder nemers van Scharendijke pro fijt hebben van de 600 bewo ners van het park", aldus de wethouder. BRUINISSE - In de afgelopen periode hebben weer enkele le den van de vrijwillige brand weer Bruinisse een diploma cq certificaat weten te behalen. Donderdag 6 februari worden de diploma's in de brandweer garage uitgereikt door burge meester A. Vogelaar- Zoals ge bruikelijk wordt van de gele genheid gebruik gemaakt om enkele actuele zaken te bespre ken. Valt men bij het uitvoeren van een edel plan dan is dat een edele val. Boileau Burgemeester W. den Boer: te leurgesteld over afwijzing CDA. Er werden 21 woningen gebouwd straat twee woningen gebouwd en in Ouwerkerk werd het dorpshuis verbouwd. Momenteel zijn in Sirjansland, Nieuwerkerk en Oosterland nog eens 24 woningen in aan bouw en men is bezig met de voorbereiding van de bouw van nog eens drie woningen. De openbare basisscholen in de gemeente werden bezocht door in totaal 330 leerlingen en de bijzondere basisscholen door 379 kinderen. Tijdens de gemeenteraadsver gadering komt een aantal voor- bereidingsbesluiten aan de or de waaronder het besluit dat nodig is voor het kunnen reali seren van een wooncentrum met serviceruimte voor oude ren aan de Burgemeester Van Eetenstraat in Nieuwerkerk. De vergadering begint om 20.00 uur en kan door iedere belangstellende vanaf de pu blieke tribune worden gevolgd. In het gemeentehuis te Nieu werkerk, aanvang 20.00 uur. NIEUWERKERK - De bevol king in de gemeente Duive land groeide in 1991 met 61 per sonen naar een totaal aantal van 5549. De meeste van hen wonen in Nieuwerkerk (2366), maar Oosterland is met 2284 inwoners ook een grote kern in de gemeente. Dat zijn enkele cijfertjes uit een jaarverslag over 1991 dat ais ingekomen stuk wordt gepresenteerd tij dens de gemeenteraadsverga dering die op donderdag 30 ja nuari plaatsvindt in het ge meentehuis te Nieuwerkerk. De kern Ouwerkerk telde be gin januari 648 inwoners en Sirjansland 251. Vorig jaar werden in de gemeente 21 wo ningen gebouwd waarvan bij na de helft in plan Leeuwen burg in Oosterland. Aan de Meeuwenlaan in Nieuwerkerk verrezen vijf woningen en in diverse andere straten van dit dorp werden nog vier wonin gen gebouwd. In Sirjansland werden aan de Grevelingen- Mistig U HET WEER v\ \J/ye Plaatselijk mist en minder koud. In - oe nacht en ochtend plaatselijk mist en een min.temp. rond min 5 rVVX graden. Overdag af en toe zon en f JCj droog. Middagtemp. iets boven 0. A Weinig wind. MEEUWEN Het aantal meeuwen in het Deltagebied neemt nog WOONCENTRA Woningbouwvereniging Beter Wonen wil wooncentra SEVENTIES Back to the Seventies met The Renegades zaterdag in Brogum. BILJART Cees Steenpoorte sterkste tijdens de finale band- Dit nummer bestaat uit 10 pagina's BRUINISSE - Zaterdag 1 fe bruari wordt in het dorpshuis in Bruinisse een verkoopten toonstelling van olieverfschil derijen gehouden. Er zijn steeds meer mensen die iets anders dan een poster aan de muur willen hebben. Door schilderstukken tegen een aan trekkelijke prijs aan te bieden probeert men kunst dichter bij het publiek te brengen. De ver koopexpositie begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Advertentie BEVEILIG ZEKER met ING. JAAP VISSER ELLEMEET 01117-1875 Erkend Lid V.E.B. Advertentie Advertentie Makelaarskantoor HANSE VERBEEK Z1ERIKZEE, TELEFOON 01110-16888 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. -1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1