Eremedaille in zilver 'Voor mij is dansen een verslaving' DE HOEVE AAN DE LINGE FySSP" Hoofdrol voor hond in rolprent Bingo streeknieuws 0udpapier feL I Theatersport Doma-danswedstrijd bij Dansschool Kramer 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - J. D. Aalbregtse uit Zierikzee kreeg gisteren, woensdag, uit handen van burgemees ter mrJ. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee de eremedaille in zilver behorende bij de Orde van Oran je Nassau. Aalbregtse nam deze week na 46 jaar trouwe dienst bij Esselink Bouwmaterialen af scheid. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Concertzaal in Zierikzee kreeg hij het eremetaal uitgereikt. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De tot op heden enige Zeeuwse Theatersport- groep Kiekieris uit Zierikzee speelt vrijdag 31 januari in de Concertzaal in Zierikzee een wedstrijd tegen theatersport- groep Kunst na Arbeid uit Utrecht. De wedstrijd begint om 20.00 uur. Theatersportgroep Kiekieris bestaat uit dertien mensen. De groep traint zich in het spelen van geïmproviseerd toneel en nodigt elke maand een andere landelijke groep uit om in de Concertzaal een wedstrijd in toneelimprovisaties te spelen. Het publiek mag suggesties doen over zowel onderwerp als personage. Het publiek beslist door stemming welke ploeg een ronde wint. Een college van rechters houdt de spelre gels in de gaten. De wedstrijd duurt, net als bij het voetbal len, twee keer drie kwartier. Speciale gast op 31 januari in de Concertzaal is MO, een Zeeuwse muziekgroep bestaan de uit Luis de Souss, James van de Water (beiden gitaar) en Eveline Satink (zang). In de pauze van de Theatersport wedstrijd laat MO eigen werk horen. Eveline Satink maakte een tijdje geleden deel uit van Kiekieris. Zij heeft zich nu ge concentreerd op de zang en wil door een kort optreden een bij zondere bijdrage aan de wed strijd leveren. ZIERIIKZEE - „Ik let meer op het publiek. Ik merk niet eens dat er een jury zit". Dat zegt de zestienjari ge Michael de Vos uit Zierikzee. Samen met danspartner Diana Renters (15 jaar) doet hij mor gen, vrijdag mee aan de onder auspiciën van de Dans Organisatie voor Medaillisten en Amateurs (Doma) georganiseerde danswedstrijd bij Dansschool Kra mer in Zierikzee. Diana en Michael vormen een van de 70 dansparen die morgen een gooi doen naar de prijzen. Dansschool Kramer vestigde zich zes jaar geleden in het voormalige verenigingsge bouw aan het Vrije in Zierikzee en sinds die tijd hebben al heel wat jongeren hun zaterdag avond doorgebracht in de dans school in plaats van in disco theek-of café. Michael en Diana krijgen al vier jaar les van dansleraar Onno Kramer. Zij zijn het stadium van de begin ners reeds lang ontgroeid. Klassen Elk laatst weekend van de maand worden in Zuid-West Nederland danswedstrijden gehouden. Morgen, vrijdag, is het de eerste keer dit seizoen dat een dergelijke wedstrijd plaatsvindt in het onderkomen van de Zierikzeese dansschool. Onno Kramer verwacht zo'n 70 dansparen terug te zien op de dansvloer. Naast leerlingen van zijn dans school doen leerlingen van dansschool Eddy Bogaart uit het Brabantse Rijen, dans school Hedy uit Capelle aan den IJssel en dansschool Tiny Koevoet uit Zevenbergen mee aan de danswedstrijd. Er wordt gedanst in verschillende klassen. De medaillisten en de amateurs. Beide klassen zijn weer onderverdeeld. Diana en Michael hebben hun goudster- diploma reeds lang binnen en vallen nu in de categorie ama teurs of in vaktermen 'Rising Stars'. Diana en Michael zijn nu vier jaar bezig als danspaar. Mi chael vertelt wat hem ertoe bracht om op dansles te gaan. „Ik maakte toen nogal wat bruiloften en partijen mee waar werd gedanst en het leek me wel leuk om ook zo te leren dansen". In eerste instantie ging hij schoorvoetend naar dansles, maar al snel kreeg hij er steeds meer plezier in, voor al toen hij in Diana een prima danspartner vond. Diana kwam niet alleen naar dansles. Samen met een groep je vrienden en vriendinnen kwam zij vier jaar geleden voor het eerst naar de dans school aan het Vrije. „Eerst moest je leren op de maat lo pen, daar was niet zoveel aan", aldus Diana. Ook zij kreeg er echter steeds meer plezier in. „Het wordt steeds moeilijker, maar ook steeds interessan ter". Op de vraag wat haar favoriete dans is noemt Diana na enig nadenken de rumba. Een ro mantische Latijns-Amerikaan se dans. „Je kunt je laten gaan in dat zwieren". Michael doet liefst de snelswingende jive. hij heeft het idee dat hij zich tijdens die dans beter kan uit leven, kan improviseren, dan bijvoorbeeld tijdens de aan strenge regels gebonden tango. „Daar kun je niet zoveel op im proviseren, maar met de cha, cha, cha bijvoorbeeld kun je wel weer een beetje rotzooien", aldus Michael. „Maar in de jive kan ik pas echt mijn gevoel kwijt". Op de vraag of het niet moeilijk is om van de ene dans op de andere, totaal andere, dans over te schakelen, ant woorden de jonge danspart ners ontkennend. „Als je al zo lang met elkaar danst gaat het vanzelf". Michael legt uit: „Als je met een ander dan je vaste danspartner danst is het toch anders. Dan gaat het toch niet zo lekker". Diana beaamt het volmondig: „Met een ander gaat het toch minder goed". Zo wel Michael als Diana zijn na vier jaar nog lang niet uitgeke ken op het dansen. „Je wilt toch steeds beter worden", al dus Michael. Verslaving Dansen is voor Diana, zo zegt zij, een sport. Voor Michael is het meer. „Dansen is voor mij een verslaving", aldus de zestienjarige Zierikzeeënaar. Hij brengt behoorlijk wat uur tjes door in de dansschool aan het Vrije. Naast de uren les en training springt hij ook regel matig bij om Onno Kramer te assisteren. Gemiddeld brengt hij zo'n 12 uur per week in de dansschool door. Ondanks het feit dat hij in die vier jaar derhalve be hoorlijk wat tijd op de dans vloer heeft doorgebracht is een wedstrijd voor hem nog altijd iets bijzonders. „Daar leef je toch naar toe, dat is toch iets speciaals", aldus Michael. De danswedstrijd morgen in dansschool Kramer begint om 19.30 uur. Naar verwachting kunnen de laatste dansparen 'omstreeks 0.30 uur de dans vloer verlaten. Voor de jure ring zijn twee zeer deskundi gen dansers aangetrokken: Pe ter en Rachel van der Veek. Zij zijn de danskampioenen van Nieuw-Zeeland. Internationaal behoren zij tot de 50 beste dansparen ter wereld. Vrijdag 24 januari NEDERLAND 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Journaal. 16.07 uur Tom en Jerry, teken filmserie. 16.21 Service salon, gevarieerd middagprogramma. 17.30 uur Ereprijs 117, familie programma. 18.00 uur Boggle, spelprogram- ma. 18.28 uur Ja, natuurlijk extra, natuurfilmserie. Vandaag: De kwartelkoning. 18.55 uur De roze panter, teken filmserie. 19.01 uur Different world, Amerikaanse comedyserie. 19.29 uur Cosbyshow, Ameri kaanse comedy-serie. 20.00 uur Journaal 20.25 uur Voyage of terror, mi niserie. Afl. 2. 21.57 uur Cheers, comedyserie. 22.24 uur Dokument: Beste meneer Gor.batsjov, documen taire. 23.13 uur Here-ule Poirot, 5- delige serie misdaadverhalen. 00.03 uur Miniatuur. 00.12 uur Journaal. 00.17 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Journaal 16.08 uur Muziek uit duizen den, muziek met Marco Bak ker. 16.55 uur Derrick, Duitse mis daadserie. 17.54 uur TV dokter. 18.00 uur Journaal. 18.20 uur De bal is rond, jeugdsportprogramma. 18.58 uur De teenage hero turt les, tekenfilmserie. 19.26 uur TROS Hollywood boulevard, filmrubriek gepre senteerd door Tineke Verburg. 20.00 uur Te land, ter zee en in de lucht, winteraflevering van uit het Oostenrijkse dorpje Au gepresenteerd door Jack van Gelder. 20.50 uur Medisch Centrum West, ziekenhuisserie. Afl.: De operatie. 21.49 uur De tv dokter, medi sche tips met Ferdinand Zwaan. 21.50 uur TROS TV show, amausementsprogramma met Ivo Niehe. 22.45 uur In the heat of the night, Amerikaanse politiese rie. Afl.: Broederliefde. 23.35 uur VARA-weekenfilm: Beverly Hills connection, Amerikaanse tv-film uit 1985 van Corey Allen. 01.11 uur Journaal NEDERLAND 3 08.55, 13.00 en 17.55 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 10.00 uur Nieuws uit de natuur, afl. 15. 10.30 uur Skoalle-tv: Sybe Sa- tellyt co. Herh. 11.00 uur Schooltv-weekjour- naal. 18.00 uur Journaal 18.15 uur Sesamstraat 18.30 uur Jeugdjournaal. 18.40 uur Het Klokhuis. 19.00 uur Wat doe jij nou? Pro gramma over school en be roepskeuze. Presentatie: Theo van Gogh. 19.30 uur Schilderpaletten: Het mirakel in de loggia, por tret van De Heilige Maagd met kanselier Rolin van Jan van Eyck. 19.54 uur Uitzending van de PvdA. 20.00 uur Journaal. 20.25 uur Rotiand, 6-delige se rie over de Belgisch/Neder landse popscene. 20.57 uur Markant, portret van de actrice Ellen Vogel. 21.47 uur Verhalenvertellers, serie verhalen. Afl.: Grand ma's cow, verteld door Tuncay Thnboga. 22.00 uur Journaal. 22.15 uur Studio Sjjort jour naal met o.a. de open Australi sche tenniskampioenschappen. 22.30 uur NOS-Laat, achter grondinformatie met om 23.00 uur Gesprek met de minister president door Paul Witteman. Presentatie: Maartje van Wee gen. 23.10 uur City live, 4-delige tv- serie over het leven in steden over de hele wereld. Deel 2: Bu enos Aires, Dakar en Ham burg. 00.10 uur Studio sport, met EK Kunstrijden op de schaats en het Australian open tennis. BRT 1 14.30 uur Schooltelevisie 16.00 uur Sundown, Ameri kaanse speelfilm uit 1941 van Henry Hathaway. 17.30 uur Mooi en meedogen loos, Amerikaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatiese rie. Afl. 24. 18.05 uur Postbus X, jeugdse rie. 18.30 uur TV 1 - Top 30, de 30 best verkochte singles in Vlaanderen. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.30 uur Journaal en sport. 20.00 uur Sledge Hammer, Amerikaanse comedyserie. 20.25 uur De sleutels van het Fort Boyard, programma waarin een Nederlandse en een Vlaamse ploeg een spannende en avontuurlijke strijd voeren om de schat van Fort Boyard. 21.30 uur Matlock, Amerikaan se misdaadserie. Aansl. Paardenkoersen. 22.30 uur Vandaag/Sport 22.55 uur The free Frenchman, 6-delige Engels/Franse serie. Afl. 2. 23.40 uur Coda, Stefaan van den Bremt leest voor uit eigen werk. Vandaag: Broer, jij wees mij de weg. BRT 2 18.55 uur Journaal 19.00 uur De mens en het wa ter, 7-delige serie. Afl. 6. 19.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse serie. 19.53 uur Benny Hill. 20.00 uur Vlaanderen vakan tieland, toeristische portretten uit binnen- en buitenland. 20.35 uur Kijk uit! 20.40 uur Ommekaar, maat 38. 21.30 uur Journaal/Sport. 22.00 uur Affiche, informatief programma. 22.20 uur Concert, Vrolijk trio. Die Forelle van Frans Schoeggl; - Plantation songs van Stephen Robinsin, uitge voerd door Philip Souvagie, bariton en het BRTN-koor o.l.v. Jaak Gregoor; - Ein musikali- scher Spass van W. A. Mozart, uitgevoerd door Sinfonia o.l.v. Dirk Vermeulen. Door MIEN VAN T SANT 138 'Je bedoelt dat ik bijvoorbeeld die dure ma chine maar niet moet kopen?' Het klinkt haast alsof ze blij is dat ze aan zo iets als een landbouwmachine haar kostbare geld, waarop ze nu ineens akelig zuinig moet zijn, niet hoeft te besteden. 'Die machine móet er komen. Je moet nog even de uitspraak van de expert afwachten. Zonodig wil ik je er hypotheek op geven te gen een lage rente. Als je dat wenst ten minste. Tenslotte zijn dit dingen, die direct het bedrijf aangaan. Je zou ook je schoon zoon in de arm kunnen nemen'. 'Leo? Nooit en te nimmer! Trouwens: die kan alleen maar kiezen trekken en gebitten in de mensen d'r monden stoppen'. Willem de Jong gaat er niet op in. 'Je weet het nu, Dien. Het is geenszins mijn bedoe ling, ook niet als ik eenmaal hier gevestigd zal zijn, me met je zaken te bemoeien, als het niet om Arie gaat tenminste. Voor raad gevingen als je die zou vragen, zal ik van zelfsprekend altijd openstaan. Voor het ove rige zul je jezelf moeten handhaven tegen over je nieuwe bedrijfsleider. Hij verstaat zijn vak, maar blijf tegenover hem de baas hier'. Ze kijkt hem met zo'n trieste blik aan, dat hij haast in de lach schiet. 'Je künt het, als je wilt', zegt hij nadrukkelijk. 'Zou jij het hem willen vertellen dat hij hier die functie krijgt?' 'Ik peins er niet over. Ik wil morgenochtend graag vroeg weg. Fiet zou vannacht bij haar zuster slapen; is morgen stellig alweer bij tijds thuis. Ze zal wel geen dag wachten om aan het ruimen te gaan. Ik wil er liever maar zo gauw mogelijk bij zijn, opdat ze me niet al mijn dierbare herinneringen in het vuilnisvat deponeert. Je moet ook maar te gen Arie zeggen dat het voldoende is, als hij me tot Geldermalsen brengt. Ik kan heus in Utrecht nog wel overstappen en het is zonde van de benzine'. Als Willem de Jong om half acht al met Arie achter het stuur weggereden is, wacht Dien de voor haar gevoel griezelige taak Hen driks in te lichten over datgene wat er met betrekking tot zijn functie op het bedrijf besloten is. Ze moet het nu maar meteen doen. Straks zal ze wie weet de moed ertoe niet meer opbrengen. Voelt Hendriks dat ze niet op haar gemak is? Dat ze diep in haar hart een onbestemde angst voor hem heeft? Fier rechtop, meer de boer dan de aanstaan de bedrijfsleider op 'Zon rondom' staat hij voor haar. 'Mevrouw heeft me laten roepen? Neemt u me niet kwalijk dat ik er niet net ter uitzie. Ik kom zo uit het land Haar ogen gaan in de richting van de stoel tegenover haar. Opzettelijk is ze in het kan toortje gaan zitten, aldus benadrukkend dat het een 'tot hier toe en niet verder' voor hem is. 'Dank u', zegt hij, en op de manier of het zit ten hier voor hem de gewoonste zaak van de wereld is, haalt hij een doosje sigaretten uit zijn zak. 'Mag het, mevrouw De Jong?' Ze voelt hoe haar mond één moment zenuw achtig trekt en ze hoopt meteen vurig dat dit alsjeblieft onopgemerkt aan hem voor bijgaat. Vlug schuift ze hem het aangebro ken pakje, dat bij de asbak ligt toe. 'Als je hier ontboden wordt', zegt ze wat stug, 'spreekt het vanzelf dat je van mijn sigaret ten rookt. Ga je gang!' Opnieuw het onpersoonlijke: 'Dank u!' Het maakt haar nog zenuwachtiger dan ze al is. Om zich een houding te geven, grijpt ook zij naar het pakje sigaretten, neemt er een uit. Vóór ze de aansteker te pakken heeft, is hij haar al vóór. 'U kunt uw sigaret aan de mijne aansteken', zegt hij haast met iets supierieurs. Ze kan er niet onderuit; hij heeft de zijne al vlak bij haar gezicht gebracht. Even later verdwijnt het echter achter een ware wolk van rook. 'Ik heb je laten komen', zegt ze met een vreemd hoge stem, 'omdat ik je wil de voorstellen voortaan als bedrijfsleider hier werkzaam te zijn. Ik (wordt vervolgd) als in de Salvatorhoeve, kun nen hun oud papiervoorraad telefonisch aanmelden bij me vrouw Simmers die de inzame ling coördineert, telefoon 01110-13460. Landbouwvereniging In de kleine zaal van het dorps huis van Ouwerkerk houdt landbouwvereniging Aller be lang op maandag 27 januari om 20.00 uur een vergadering. Op de agenda staat onder meer een inleiding door dijkgraaf me vrouw A. P. de Haan over actu ele zaken die spelen bij het wa terschap. Ook wordt een video band van het Waterschap met de titel Van allen, voor allen vertoond. Verder wordt er ge sproken over het eventueel sa menstellen van een studieclub waarin algemene onderwerpen kunnen worden behandeld. NIEUWERKERK In Zierikzeese Concertzaal ZIERIKZEE Contactbijeenkomst UW Op woensdag 29 januari wordt in het UVV-gebouw aan het Kerkhof Zuidzijde te Zierikzee een contactbijeenkomst gehou den van de afdeling Zierikzee van de stichting Unie Van Vrij willigers (UW). Daarbij ver telt mevrouw Zandee wat over exotisch fruit en geeft daar een demonstratie bij. Verder komt tijdens de bijeenkomst een huishoudelijk vergadergedeel te aan de orde. Aanvang 19.00 uur. OUWERKERK Oud papier-inzameling In aansluiting op een proef die op zaterdag 28 december werd gehouden heeft de handbalver eniging Delta Sport uit Zierik zee besloten om voortaan elke maand oud papier op te halen in de kern Ouwerkerk. De inza meling vindt steeds plaats op de laatste zaterdag van de maand. De eerstvolgende dag dat oud papier wordt ingeza meld is dus aanstaande zater dag 25 januari. De andere data voor het eerstvolgende half jaar zijn 29 februari, 28 maart, 25 april, 30 mei en 27 juni. De inwoners van Ouwerkerk wordt verzocht om op die da gen hun oude papier en karton voor 9.30 uur gebundeld aan de straat gereed te zetten. Mensen die buiten de kern wonen, zo- Op zaterdag 25 januari wordt in Nieuwerkerk oud papier in gezameld ten bate van de zen ding. Het is de bedoeling dat de inwoners van het dorp tus sen 9.30 en 11.30 uur hun oud papier en karton afgeven bij het gebouw Salem aan de Mo lenstraat. OOSTERLAND Oranjevereniging In zijn welkomstwoord van de laatstgehouden vergadering kon voorzitter M. Dalebout ruim zeventig personen begroe ten, een aantal waar het be stuur zeer trots op is. Afscheid werd genomen van de penning meester van de vereniging, de heer J. A. Beye. De voorzitter bedankte hem voor de jaren lange samenwerking en ook zijn vrouw werd in de hulde be trokken. De heer P. van Westen is benoemd als zijn opvolger. Na enkele huishoudelijke za ken werden de activiteiten voor 1992 besproken. Om te be ginnen is er 27 maart een grote bingo-avond gepland. Tijdens deze avond zijn er prachtige prijzen als een CD-speler te winnen. Entertainer Ad Ha- gesteyn zorgt voor de muziek. Op Koninginnedag is er. voor zover bekend, een kinderop tocht, een rommelmarkt, een optreden van Showband Rust Roest, een puzzeltocht en een Oranjebal. Na afloop van het officiële gedeelte bleven velen gezellig bijeen voor het spelen van een rondje bingo. Gesmuld werd er van de mosselen, com pleet met stokbrood en sausjes waarvoor was gezorgd door de ZIERIKZEE - Een hond speelt de hoofdrol in de film Bingo die zaterdag 25, zondag 26 ja nuari en zondag 2 februari ver toond wordt in de Concertzaal in Zierikzee. Het verhaal gaat over de hond Bingo die in een circus werkt. Zijn baas vindt hem echter niet mooi genoeg dus Bingo moet voornamelijk klusjes opknappen. Alles gaat goed tot hij door een brandende hoepel moet sprin gen. Bingo durft niet. Zijn baas is woedend en dreigt Bingo dood te schieten. Bingo vlucht het bos in. Chuckie en Chickie zijn de zoons van Hal Devlin, de Kicker van de Denver Bron co's. Hal's voet is zijn brood en daarom koestert hij hem voort durend. Chuckie is niet zo'n held als zijn oudere broer. Als ze met hun vriendjes in het bos fietsen komt Chuckie ten val. De andere jongens fietsen door. Chuckie blijft bewusteloos in het water liggen. Op dat mo ment verschijnt Bingo en hij redt Chuckie van de verdrin kingsdood. Vanaf dat moment zijn ze kameraadjes. Chuckie smokkelt Bingo het ouderlijk huis in en daar hoort hij dat zijn vader 'verkocht' is aan de Green Bay Packers en dat ze moeten verhuizen. Chuckie slaagt er niet in Bingo de auto in te smokkelen en zon der de hond rijden ze weg. Bin go echter slaagt erin de auto te volgen. Onderweg beleeft hij allerlei avonturen. Hij ont snapt op het nippertje aan een hot dog-verkoper die uitslui tend honden in zijn worsten verwerkt, bevrijdt een gegij zeld gezin en vindt na allerlei omwegen Chuckie weer terug. Veilig is hij dan nog geens zins bestuursleden Stouten en Ista. Al met al was het een gezellige avond. SIRJANSLAND Actie voor Polen Op initiatief van de firma J. K. Poot en zoon wordt in Sirjans- land een kleding- en voedselac- tie gehouden voor de bevolking van Polen. Het is de bedoeling om op 12 februari met twee trucks vol met levensmiddelen en kleding naar kinderhuizen in de Poolse steden Nowogard en Mosty te rijden. Het bedrijf heeft de bevolking van Sirjans- land via een huis-aan-huis ver spreide folder opgeroepen om voor die tijd kleding die men over heeft bij het bedrijf af te geven. Uiteraard zijn ook goed houdbare levensmiddelen wel kom. Verder zijn diverse leve ranciers van de firma Poot aan geschreven met het verzoek een bijdrage te leveren. AMSTERDAM - Do vroegere voorzitter van de Surinaamse vakbond, Romeo H. (Hoost), wordt voorlopig niet gestraft voor zijn agressieve optreden tegen NS-personeel. Advertentie De Concertzaal te Zierikzee «nfcnlng 25 jan. 20.(KJ hui zinnia» 26 jan. 20.60 hui zomin» 02 fel». 20.00 hui

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 4