Cursus Vrouw en Werk in Zierikzee Wegens groot succes nog een derde Nieuwsbodereis RESERVERINGSBON CJ+, Nieuwerkerks jeugdkoor met hier en daar een ouder lid een bezorg(st)er Wat te doen met al deze vrije tijd? Scheidegger start secretaresse-cursus Inwoonster In 't Opper wint tv Vergadering van reinigingsdienst OPROEP! Van gelegenheidskoor tot gerenommeerd gezelschap Themamiddag van ANBO Commissie bezwaar schriften Midden- schouwen Noodkreet Vergadering commissie cultuur WOENSDAG 22 JANUARI 1992 3 NIEUWERKERK - Toen jeugdige kerkbezoekers uit Nieuwerkerk, nu bijna een jaar geleden, ter gelegen heid van een jongerendienst gezamenlijk enkele lie deren wilden zingen hadden ze vast niet gedacht dat ze daarmee de eerste aanzet tot de oprichting van ge mengd koor CJ zetten. Hoewel men verwachtte een groepje van een stuk of acht a tien personen bijeen te krijgen was er al direct een groep van twintig man enthousiast; een groep die intussen is uitgegroeid tot vijfendertig gemotiveerde zangers en zangeres- Nadat de uitvoering, tijdens de betreffende jeugddienst, met zoveel animo vanuit de ge meente werd ontvangen beslo ten de deelnemers om van het gelegenheidskoor een vast ge zelschap te maken. Dirigent is Wim Timmermans, hij leidde in het verleden al meerdere ko ren waarvan één in Ooster hout. Daarbij was hij ook bege leidend organist voor het CBJ- Koor in Breda. Het koor is ont staan uit de Samen Op Weg gedachte, een samenwerkings verband tussen de gemeenten van de Gereformeerde en de Nederlandse Hervormde Kerk. Dat het koor nu al bestaat uit vijfendertig personen is vol gens Timmermans te danken aan de ideale oefentijd. Direct na de kerkdienst van zondag wordt geoefend. Het koor is niet specifiek bezig met één stijl muziek, maar zingt eigenlijk van alles. Gospels, klassieke nummers, christelijke liederen en eigen tijdse muziek. Momenteel is het koor druk bezig met het op zetten van een combo. Dat be staat nu al uit een trompettist, een basgitarist, een toetsenist en een drummer. Gezocht wordt nog naar een goede dwarsfluitist, gitarist en ieder ander die een muziekinstru ment bespeelt dat in het nieuw te vormen combo zou passen. Het koor heeft sinds haar start al enkele optredens verzorgd. Onder meer in Bruinisse, Nieu werkerk en Ouwerkerk en heeft ook al een paar invitaties mogen ontvangen voor andere plaatsen. Het koor heeft een repertoire opgebouwd van een twintigtal liederen, ,,Het motto van onze vereniging zou kunnen zijn: 'Wij houden van zingen en mu ziek maken. Kom eens langs en ervaar hoe fijn dat is' zo ver telt dirigent Timmermans. Het koor heeft een aantal van ne gen basstemmen; wat 2eker vermeldenswaardig is en waar menig ander koor jaloers op kan zijn. ,,Die basstemmen brengen diepgang in het zin gen", zo vertelt de dirigent en organist van het koor. Kort ge leden heeft het CJ -koor zich aangemeld als lid van de Ko ninklijke Nederlandse Zan- gersbond. Het bestuur van de vereniging bestaat uit Wim Timmermans als voorzitter, Si mon Bijlsma als penningmees ter, Marcelle van Nierop als se cretaresse en Jacolien Flik- weert en Rein van Klinken als bestuursleden. Het koor wordt gesubsidieerd door de gemeen te, wat hen de kans geeft meer bladmuziek aan te schaffen, het vervoer naar andere plaat sen, voor optredens daar, te re gelen en nog veel meer andere dingen te doen. Wie graag eens een oefening mee zou willen maken of eerst liever meer in formatie wil inwinnen kan dit doen via Wim Timmermans. Zijn telefoonnummer is 01114- 2849. Enkele leden van het CJ+ koor uit Nieuwerkerk. ZIERIKZEE - Van 6 februari tot en met 14 mei houdt Vrouw en Werk Zeeland in Zierikzee een 12-weekse cursus Banen- en Beroepenoriëntatie. De cursus is bestemd voor vrouwen, die erover denken via een deeltijdbaan of full-time (weer) de arbeidsmarkt op te gaan. Veel vrouwen voelen zich daarin onzeker. Hoe ziet die arbeidsmarkt eruit en welke kansen hebben zij nog gezien leeftijd en werkervaring? Of gezien de opleiding? En maak je als deeltijder een kans? Bij Vrouw en Werk kunnen vrouwen terecht die zich willen oriënteren op,de arbeidsmarkt of hun kansen op betaald werk willen vergroten. Vrouw en Werk geeft individuele onder steuning en organiseert cursus sen beroepsoriëntatie. Door de hele cursus beroepsoriëntatie heen loopt de vraag hoe een baan buitenshuis te combine ren is met de zorg voor huis houding en/of kinderen. Ver der gaat de deelneemster uit zoeken wat voor soort werk of opleiding bij haar past, wat zij al kan en wat zij er nog voor moet doen. Informatie Tegelijkertijd wordt informa tie gegeven over zaken als be roepen, sollicitaties, hoe op ad vertenties te reageren, belas ting, arbeidsrecht en kinderop vang. Door middel van rondlei dingen op scholingsinstellin gen, excursies en gastdocenten kunnen de deelneemsters, zich een beeld vormen van opleidin gen in verschillende vakrich tingen. De cursus wordt weliswaar in groepsverband gegeven, maar iedere deelneemster maakt haar eigen individuele stap penplan, dat zij bijstelt naar mate zij meer informatie heeft gekregen. Belangstellenden kunnen zich aanmelden voor de informatie morgen, die op donderdag 30 januari van 9.30 tot 11.30 uur aan de cursus voorafgaat.De cursus start donderdag 6 fe bruari. De lestijden zijn iedere donderdag van 9.30 tot 14.00 uur (geen les tijdens schoolva kanties). De cursus wordt gege ven in het Arbeidsbureau in Zierikzee, Oude Haven 15. Er zijn geen kosten aan verbon den en er is een regeling moge lijk voor kinderopvangkosten. Aanmeldingsadres: Vrouw en Werk Zeeland, tel. 0U00-20329, bij voorkeur tot 12.00 uur. Advertentie De Zierikzeesche Nieuwsbode zoekt met spoed voor ZONNEMAIRE Met deze wijk verdien je ruim f 200,- per maand. Heb je interesse en ben je minimaal 15 jaar bel dan 01110- 16551 of 01110-17314 (tot 20.00 uur). ZIERIKZEE - De Zierikzeese afdeling van de Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen heeft na rijp beraad besloten om een themamiddag over eu thanasie te houden. Deze bij eenkomst wordt donderdag 23 januari in het onderkomen van de ANBO in de Paternoster straat gehouden. Deze middag die ook door niet- ANBO-leden kan worden bij gewoond begint om 14.00 uur. De Zierikzeese afdeling heeft voor deze themamiddag me vrouw A. J. Haverman-van der Scheur van de Nederlandse Vereniging voor Vrijwillige Euthanasie uitgenodigd om een en ander te vertellen over vrijwillige euthanasie en tie rechten van. de patiënt. Aan de hand van een videofilm wor den voorts enkele aspecten van de problematiek belicht. Na de uiteenzetting van mevrouw Haverman bestaat de gelegen heid tot het stellen van vragen. SCHARENDIJKE - Woensdag 29 januari vergadert de com missie bezwaarschriften van de gemeente Middenschou- wen. De vergadering wordt ge houden in het gemeentehuis in Scharendijke en begint om 20.00 uur. De vergadering is openbaar, maar zonodig kan worden overgegaan tot een besloten zit ting. Om 20.00 uur wordt aller eerst het bezwaarschrift van M. A. M. Beutin tegen de aan schrijving van b en w tot ver wijdering van de snackwagen van Beutin uit de Carlstraat behandeld. Om 20.30 uur wordt het bezwaarschrift van J. M. van Langeraad tegen het be sluit van de gemeenteraad om geen planologische medewer king te verlenen aan realise ring van een kampeerterrein aan de Heuvelsweg in Kerk- werve aan de orde gesteld. BRUINISSE - De altijd actieve initiatiefneemster voor hulp aan Polen, Els Bal uit Bruinis se, schreeuwt om hulp, niet voor haarzelf. Nee, helemaal niet. Het gaat om inwoners van Polen. Als gevolg van de verschrikke lijke koude in dat land is er een groot tekort aan warmte. Wat Els betreft gaan er het eerste beste transport een groot aan tal kachels, warmwaterketels, kookstellen en allerlei andere elektrische apparaten mee naar het winterse Polen. Wie helpt mee? Laat Els Bal niet langer in het ongewisse. Breng uw spullen voor Polen op Steinstraat 14 in Bruinisse. ZIERIKZEE - In de raadzaal van het stadhuis vergadert op donderdag 23 januari de com missie cultuur van de gemeen te Zierikzee. De aanvang is 19.30 uur. Op de agenda van de vergade ring staat de evaluatie van de subsidieregeling voor het orga niseren van tentoonstellingen. Ook wordt er gesproken over een eventuele uitbreiding van een camera-beveiligingssys teem in het Maritiem Museum en over het vervaardigen van verkoopartikelen voor de mu sea in Zierikzee. Vervolq van paq. 1 zal dan ook waarschijnlijk nog wel eens af en toe op de zaak binnenwippen om te kijken hoe de stand van zaken is. Voor de rest zal het even wennen zijn wat ik met al die vrije tijd aan moet. We zullen wel eens gaan fietsen enzo, maar ver op" va kantie zijn we niet van plan te gaan. Misschien eens een dagje naar onze dochter die hier een eind vandaan woont. Maar we hebben ook nog een dochter die thuis woont en die willen we niet voor lang alleen laten. Voor de rest zal het wel even wennen zijn wat ik met al die vrije tijd aanmoet". Ook me vrouw Aalbregtse verwacht nog de nodige aanpassingspro blemen'. ,,Hij heeft in de laat ste jaren van meneer Lukas als directeur zo vaak 's avonds ge werkt dat hij nooit kans heeft gezien om te knutselen of hob by's op te kweken. Tot het laat ste moment, ook als filiaalhou der heeft hij zes dagen per week gewerkt". Daar voegt me vrouw Aalbregtse nog aan toe dat volgens haar ook de klan ten haar man zullen missen. „Want", zo vertelt zij, "hij stond altijd voor iedereen klaar. En ook als het inbraak alarm af ging aarzelde hij niet om een kijkje te gaan nemen. Maar dan zei ik wel altijd dat hij in de auto moest blijven tot de politie er was, want je weet het nooit". Niet helemaal over Hoewel de werkcarrière van fi liaalhouder Aalbregtse deze avond wordt afgebroken wordt hij niet helemaal verbannen van de werkkring. Het reisje dat ieder jaar door het vijfen zeventig man sterke personeel wordt gemaakt blijft hij ge woon meemaken. „We gaan ie der jaar met z'n allen ergens een dagje heen", aldus de jubi laris. „Hetzij naar Brugge, het zij naar Nijmegen. De ene keer bezoeken we dan een museum en de andere keer gaan we met de hele groep naar de dieren tuin. Dat is altijd heel erg ge zellig, dus ben ik best blij dat ik daar nog mee mee mag". Al pratende over zijn werk komt de vraag naar voren of hij, terugkijkend op zijn car rière bij Van Dijk en Co en de laatste tien jaar bij Esselink Middelharnis, filiaal Zierik zee, als hij weer opnieuw zou moeten beginnen het weer net zo zou doen. Het antwoord is kort maar krachtig. „Abso luut. Er zijn veel mensen die zeggen dat ze niet begrijpen dat ik nooit voor mezelf ben begonnen. Maar ik had het best naar mijn zin bij het bedrijf waar ik werkte, dus waarom zou je dan veranderen en daar bij vraagt het veel kapitaal om voor jezelf te beginnen", ver klaart Aalbregtse. Receptie Vanavond kunnen klanten, vrienden en collega's op feeste lijke wijze afscheid nemen van J. D. Aalbregtse. Dit tijdens een receptie die wordt gehou den in Mondragon in Zierikzee. Er is een besloten gedeelte van 19.00 tot 20.00 uur, maar daar na kunnen belangstellenden die de afgelopen jaren hebben gewerkt met Aalbregtse nog eenmaal hun waardering voor deze bescheiden man uiten. Eén ding is echter zeker, hele maal afscheid nemen doet hij niet. „Ik woon niet zo vee van de zaak vandaan, dus ik ga af en toe gewoon eens even een kijkje bij de mannen nemen, want helemaal loslaten kan ik nog niet". ZIERIKZEE - De vraag naar gediplomeerde secreta resses blijft toenemen, zo blijkt uit de vraag en aan- bodlijsten in vacaturebladen. Daarom start het in ternationaal georiënteerd Scheidegger Instituut vanaf half februari een avondcursus secretaresse Ne derlands in Mondragon te Zierikzee. De opleiding is volledig prak tijkgericht. De cursisten leren de techniek van uiteenlopende secretariële werkzaamheden zoals (internationaal) telefone ren, het organiseren van verga deringen, notuleren, bedrijfs- correspondentie Nederlands. In het tweede gedeelte leert de cursust onder meer werken met een bekend tekstverwer kingssysteem (WP). Hieraan gaat een opfriscursus typen volgens het tienvingerblind- systeem vooraf. Bruikleen De benodigde elektronische ty pemachine wordt gratis in bruikleen verstrekt. Ook wordt ruim aandacht besteed aan vakken als Recht Wets- kennis, Staatsinrichting, Eco nomie, Marketing Manage ment en Public Relation. Voor deze cursus is een vooroplei ding van MAVO-4 en een rede lijke type-vaardigheid vereist. De opleiding wordt besloten met een internationeel erkend diploma. Na het behalen van het diploma secretaresse Ne derlands zijn er ook nog ver volgopleidingen, zoals Interna tionaal en medisch secretares se, bij het Scheidegger Insti tuut. Voor nadere informatie over kosten en lestijden kan men bellen naar de instructrice van de cursus, mevrouw N. Bijl. Haar telefoonnummer is 01150-96522. BRUINISSE - Mevrouw G. Schiettekatte wist niet wat haar overkwam toen R. van de Bogcrt van het Van der Heijden filiaal uit Zierikzee haar een bezoek bracht. De inwoonster van verzorgings huis In 't Opper te Bruinisse werd niet alleen verrast met een prachtige bos bloemen, maar kreeg ook te horen dat zij het bedrag, betagld voor haar pas aangeschafte kleurentelevisie, 1.299 gulden, weer geheel terug zou krijgen. Zij is namelijk winnares geworden van de dit jaar voor de tweede keer gehouden eigen actie van Van der Heijden. Deze zaak, gespecialiseerd in elektrische artikelen is geen lid van de ZOC en kon dus niet mee -doen aan de kerstacties van deze vereniging. Omdat het bedrijf toch iets voor haar klanten wilde doen besloot zij vorig jaar te starten met een eigen actie. Zowel het filiaal in Zierikzee als in Dirksland krijgt vier prijzen ter beschikking gesteld. Eén tot 100 gulden, één tot 500 gulden, één tot 1000 gulden en één boven de duizend gulden. Op de foto, mevrouw Schiettekatte ontvangt bloemen van R. van de Bogert. Twee leden van het verzorgend personeel kijken lachend toe. (Foto: Joop van Houdt). KERKWERVE - Op dinsdag 28 januari vergadert het Alge meen Bestuur van de Reini gingsdienst Schouwen-Duive- land. De vergadering begint om 15.30 uur en is in het kan toor van de dienst te Kerkwer- Op de agenda van deze verga dering staat onder meer de vaststelling van de vijfde be grotingswijziging 1991. Ook het vaststellen van een over eenkomst met de firma Wandel over een puinbreekinstallatie zal aan de orde worden gesteld. PETTEN - De actiegroep „Stop Covra", gericht tegen de opslag van radioactief afval, heeft aangekondigd de blokkades op 31 januari in Petten ook tegen het Energie Onderzoek Cen trum (ECN) te richten, on danks het feit dat de onderzoe kinstelling niets met de opslag te maken heeft. De groep ver wijt ECN echter dat het nog steeds onderzoek doet naar kernenergie en daardoor een bijdrage levert aan het ont staan van radioactief afval. SCHOUWEN-DUIVELAND - Door het grote succes van de jaarlijks terugkerende Nieuwsbodereis, wa ren de eerste twee reizen naar Hamburg al snel vol geboekt. Vandaar dat werd gekozen om er nog een derde aan vast te plakken, wederom in samenwer king met touringcarbedrijf Van Oeveren. Deze wordt gehouden van donderdag 2 tot en met zater dag 4 april. De reis voert naar Hamburg waar men verblijft in het City Inter Hotel, slechts tien minu ten rijden van het centrum van Hamburg en ligt in een rustige wijk. De kamers zijn voorzien van comfort en er zijn liften in het hotel voor hen die moeilijk ter been zijn. De eerste dag voert via Utrecht en Deventer naar Holten waar de koffie pauze wordt gehouden. Door Hengelo en Twente rijdt men na de grenspassage het Ems- land binnen. De lunch wordt gebruikt in het plaatsje Clop- penburg. Daarna wordt via het afwisselende Emsland en Han nover het hotel bereikt. Daar wordt het gezelschap getrak teerd op een diner en kan de avond in rust worden doorge bracht om te wennen aan het uitstapje. De tweede dag staat in het teken van Hamburg zelf. Het gezelschap maakt onder meer een tocht langs de mooi gerestaureerde gebouwen van Hamburg waaronder het Re naissance raadhuis en vooral de mooie kerken van de stad. 's Middags bestaat de mogelijk heid om een uurtje in het mo derne Einkaufszentrum te win kelen of bij mooi weer een rondvaart te maken door de imposante haven, tegen gerin ge vergoeding. Na het diner gaat men naar de televisieto ren waar men een kopje koffie kan nuttigen en kan genieten van het prachtige uitzicht over de wijde omgeving. Aanslui tend is er een lichttoer door het beroemde uitgaanscentrum St Pauli met de levendige en le gendarische Reeperbalin. De derde dag verlaat de groep de stad en gaat de tocht via Bre men en Oldenburg naar het af wisselende landschap van Ost- friesland. De lunch wordt gebruikt in Bad Zwischenahn. Via allerlei mooie omwegen komt het ge zelschap uiteindelijk aan in Montfoort waar het afscheids diner wordt geserveerd. Daar na wordt iedereen weer afgezet op de plaats waar men is op gestapt. De prijs van de reis be draagt 345 gulden voor abon nees en 375 voor niet-abonnees. Voor eenpersoonskamers geldt een toeslag van 55 gulden. Reisverzekering kost voor de drie dagen 7,50 gulden. Vergeet niet dat een geldig paspoort of toeristenkaart voor deze reis noodzakelijk is! De vraag naar gediplomeerde secretaresses blijft groeien. voor de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode JA, ik meld mij aan als deelnemer aan de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode: Geb. datum Man/Vrouw 1. 2. 3. 4. De reis is van donderdag 2 t/m zaterdag 4 april Ik ben wel/geen*) abonnee van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Ik betaal de reissom vooraf na ontvangst van een acceptgirokaart. De reissom bedraagt 345,- p.p. (niet-abonnees 375,-). Correspondentie-adres: Naam: t Straat: Woonplaats: Postcode: Tblefoonnummer: Ik wens wel/geen*) éénpersoonskamer (beperkte mogelijkheid). Tbeslag 55,-. Ik wens wel/geen*) reisverzekering af te sluiten. (Voor 3 dagen 7,50). Doorhalen wat niet van toepassing is. Deze reserveringsbon zenden aan: Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee, of afgeven aan de receptie van de krant aan het Jannewckken 11 te Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3