ingezonden stukken het verleden berichten Blijven dromen Expositie Jac. de Nes Schoutven-Duiveland in Oude Ansichten vA mr Terugdringen ammoniak- uitstoot haalbaar Bedankt! een Dienstmeisje VRIJDAG 17 JANUARI 1992 NR 25087 Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. N. de Boo. Kinderne- vendienst. 11.00 uur ds. K. Hen- drikse. Zondagsuur/kinderne- vendienst. 18.30 uur ds. J. J. Roodsant, Fijnaart. Kerkwer- ve: 9.30 uurds. C. Bregman, Re- nesse. Voorbereiding Heilig Avondmaal. Kinderneven- dienst. Serooskerke: 10.00 en 19.00 uur dienst. 11.30 uur zon dagsschool. Burgh: 10.00 uur ds. R. J. ten Have, bediening Heilige Doop. 10.00 uur zon dagsschool. Haamstede: 10.00 en 19.00 uur ds. C. Haasnoot. Renesse: 9.30 uur ds. L. de Wit, Zwijndrecht. Noordwelle: 11.00 uur ds. L. de Wit, Zwijndrecht. Scharendijke: 11.00 uur ds. C. Bregman, gez. dienst in Geref. kerk. Voorber. H.A. Kinderne- vendienst. Brouwershaven: 11.00 uur ds. H. J. Buijs. Zonne- maire: 9.30 uur ds. H. J. Buijs. 11.00 uur zondagsschool. Noordgouwe: 9.30 uur ds. D. R. Jonker. 11.00 uur zondags school, Dreischor: 11.00 uur ds. D. R. Jonker. Ouwerkerk: 10.00 uur ds. P. C. Schoonenboom, Nieuwerkerk. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. H. A. Klip, in Herv. kerk. Voorbereiding H.A. 17.00 uur ds. D. de Jonge, Dinteloord. Oosterland: 10.00 uur ds. G. Wassenaar, Haam stede. Zondagsschool; jeugdka- pel. 18.00 uur ds. H. M. Boo- gert, Bergen op Zoom. Sirjans- land: 10.00 en 18.30 uur ds. H. J. Boer. Bruinisse: 10.00 uur ds. J. M. de Meij, Uithoorn. Viering H.A., 17.00 uur ds. J. M. de Meij, Uithoorn. Voortzetting H.A. en dankz. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. P. Blokland, Goes, 18.30 uur avondgebed. Haamstede: 10.00 uur drs. L. J. Lingen, 19.00 uur drs. L. J. Lingen, H.A. Scha rendijke: 11.00 uur ds. C. Breg man, Renesse, voorber. H.A., 19.00 uur ds. A. A. v. d. Spek, Krabbendijke. Brouwersha- ven/Zonnem aire: 10.00 uur mevr. S. Ridder-van Mechelen, Grijpskerke, 18.30 uur drs. O. Boersma, Nieuwerkerk. Nieu werkerk: 10.00 uur. ds. H. A. Klip, in Herv. kerk. Voorberei ding H.A. 17.00 uur ds. D. de Jonge, Dinteloord. Bruinisse: 10.00 uur ds. A. Gootjes, 17.00 uur ds. W. v. d. Hoek, Middel- harnis. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 uur lees- dienst, 18.30 uur ds. W. F. Wis- selink. Christelijke Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur ds. J. Oosterbroek. Kerkwerve: 10.00 en 18.00 uur ds. H. Kor ving. Haamstede: 10.00 en 17.00 uur ds. M. Dijkstra. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 18.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 09.30 en 15.30 uur leesdienst. Ooster land: 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 15.30 uur leesdienst. Brui nisse: 10.00 en 17.00 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur leesdienst. Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Zaterdag 19.00 uur Gebed- en Communiedienst - dameskoor. Zondag 9.30 uur Eucharistieviering - herenkoor. Haamstede: Zondag 11.30 uur. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur dhr. H. J. Oosterloo. Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur samen komst. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zondagen om 10.00 uur en op de woensdagavonden om 20.00 Apostolische Kerk Zierikzee: zondag 17.00 uur (in Lutherse kerk). Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis 17.30 uur dhr. J. E. van Es. „Hij geeft het immers zijn be minden in de slaap Psalm 127 2 Wat geeft God in de slaap? On getwijfeld ook de droom. Ge leidelijk aan leren we in deze tijd weer meer aandacht te schenken aan onze dromen. Sommige dromen zijn glashel der. Jozef, één van de zonen van Jakob heeft zo gedroomd. Dromen die in het begin mis schien leken op wensdromen. Jozef in het midden. Als ko ning onder zijn broers. Zulke dromen kunnen afstoten. Er zijn dromen die je beter voor je zelf kunt houden. Dromen die je beter met een glimlach kunt afdoen. Sommige dromen ont staan op de grens tussen waken en dromen. Dromen waarbij mensen in een kring blijven ronddraaien, er niet uitkomen. Dromen die je de volgende morgen het gevoel geven, dat je niet uitgerust bent. Dan is het beter aan de nieuwe dag te be ginnen. Dromen kunnen nacht merries zijn. Maar de droom kan ook heel positief zijn. Je op nieuwe ideeën brengen, of gevoelens die je diep hebt weg gestopt weer boven tafel bren gen. Zijn dromen bedrog? Het spreekwoord zegt van wel. Misschien omdat mensen te vaak afgestraft zijn, als ze hun gevoelens hardop onder woor den durven brengen. Misschien omdat veel mensen niet zitten te wachten op vernieuwende ideeën. Misschien ook omdat dromen de werkelijkheid van alledag kunnen ontmaskeren als onleefbaar, als onbarmhar tig. De droom kan ons herinne ren aan een andere wereld, aan andere levensmogelijkheden. In dromen kunnen we over de moeilijkheden heenstappen, soms erover heenvliegen. In dromen blijkt dat we meer kunnen, dan wanneer we wak ker zijn. Als kind droomde ik er her haaldelijk van, dat ik kon auto rijden. Het gaf een gevoel van vrijheid, van volwassenheid. Vaak ging zo'n droom erin over, dat je weer met je beide benen op de grond stond. Dat de auto weg was en dat je weer gewoon moest fietsen of moest lopen. Nu ik al jaren in een auto rijd, droom ik deze droom nooit meer. fen droom die uit is ge komen in de realiteit. Een sim pel voorbeeld. Een wensdroom die uit komt. Zo kunnen we ook dromen van een wereld waarin een einde is gekomen aan het onrecht, een wereld waarin werkelijk vrede is. Een wereld waarin we eikaars taal verstaan. Een droom waarin het pinksterwonder - eikaars taal verstaan - waar wordt. Dromen dat zieke mensen be ter worden. Dromen dat aan de honger in de wereld een einde komt. Dromen dat je gelukkig bent in een prachtig landschap. Allemaal bedrog? Allemaal wensdromen? Alles bestemd om snel weer te vergeten? Soms denk ik dat verschillen de dromen lijken op een gebed. Een gebed om vrede. Een gebed dat er een einde komt aan het onrecht. Een gebed om uitroei ing van de honger en van het geweld. Een gebed om een ein de te maken aan de onverstaan baarheid en de onverdraag zaamheid. Gebed in de zin van tweerichtingsverkeer. Gebed is immers niet alleen, dat wij aan God laten merken dat wij er zijn, met onze vragen en met onze dank. Gebed betekent ook dat God laat merken, dat Hij er is. Met zijn liefde. Met zijn ge duld. Met zijn vragen aan ons adres. Soms ook om ons wak ker te maken. Om ons te herin neren aan de wereld die komt. Zijn wereld. Zijn koninkrijk. Een wereld die tegelijkertijd onze wereld zal zijn. Een aarde en een hemel waarin een einde komt aan de tranen, aan de rouw, aan het onrecht, aan het geweld. Dromen kunnen ons verwijzen naar die wereld. Ervoor waken dat we niet in dommelen. Dat we genoegen nemen met de wereld zoals die is. Dromen kunnen ons openma ken voor Gods wegen naar zijn toekomst. Wegen die ook onze wegen mogen zijn. Wegen waarop wij een plaats krijgen. Uit dromen blijkt dat mensen anders kunnen zijn. God geeft dat zijn beminden in de slaap. Dat het mogelijk is een nieuw mens te worden. Dat het moge lijk is je ideeën uit te voeren. Dromen kunnen mensen be moedigen. Dromen maken mensen crea tief en vindingrijk. Blijven dromen. Durven dromen. Elkaar onze bemoedigende dromen vertellen. Samen lezen wat mogelijk is, als de messiaanse werkelijk heid doorbreekt in deze we reld: ,,En ik zag een nieuwe hemel en een nieuwe aarde, want de eerste hemel en de eerste aarde waren voorbijgegaan. En de zee was niet meer. En ik zag de heilige stad, een nieuw Jeruza lem, nederdalende uit de he mel, van God. getooid als bruid die voor haar man ver sierd is". (Openbaring 21 1-2). Dr. A. Jobsen GOES - In de Expogang van het Oosterscheldeziekenhuis aan de 's-Gravenpolderseweg te Goes, exposeert van 13 ja nuari tot en met 28 februari 1992 de tentoonstelling Van fixie naar werkelijkheid van Jac de Nes uit Hoogerheide. De kunstenaar Jac de Nes houdt zich bezig met twee dimensionale zaken door mid del van gecombineerde tech nieken (krijt, pen, potlood en olieverf), maar ook met ruim telijke vormen waaronder ar chitectuur. Hierbij groeien zijn onmogelijk lijkende ideeën uit tot een werkelijkheid. Een se rie pentekeningen laat zien hoe een simpele oervorm zijn in middels gerealiseerde woning in Hoogerheide heeft doen ont staan. Helaas zijn de prachtig uitgevoerde maquettes die bij deze tekehingen horen, te groot en te kwetsbaar om te laten zien. Aangevuld door het vrije werk dat Jac de Nes ten toonstelt heeft deze creatieve ambachtsman zijn inspiratie, die hij put uit de relatie tussen mens en techniek, op een rea listische wijze uitgedrukt. De Expogang is te vinden op de begane grond van het Ooster scheldeziekenhuis en is dage lijks geopend en vrij toeganke lijk. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Gelselaar en Haar- lo: J. Lugtigheid, Hoogvliet; te Rotterdam-Zuid: J. Verb ree, Maasdijk; te Rotterdam-Zuid: J. E. W. Nicolai, Scheveningen. Aangenomen naar Groningen; W. van der Veen, Ezinge-Feer- werd-Garnwerd-Oostum. Benoemd te Hees wij k-Dinther (tot bijstand in het pastoraat): G. Messie, emeritus predikant te Zwolle, die deze benoeming heeft aangenomen. Beroepen te Wateringen: G. van Velzen te Oostermeer en Eestrum; te Maarssen: E. van der Sluis te Maasdam en Cil- laarshoek. Aangenomen naar Gieten: mevr. ds. P. A. Bakker te Schoonoord. Gereformeerde Kérken Beroepen te Spijkenisse: C. K. Koekkoek, Strijen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Zuidlaren (2e pred. plaats): T. de Boer, Preto ria (Zuid-Afrika) (Die Vrye Ge ref. Kerke), wonende te Drach ten. Beroepen te Voorburg: T. de Boer te Pretoria (Zuid-Afrika) (Die Vrye Geref. Kerke), wo nende te Drachten; te Den Ham: J. van Benthem te Berg- schenhoek. - Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Westkapelle: J. Beens te Scherpenisse. Bedankt voor Rilland-Bath: D. Rietdijk te Moerkapelle; voor Unionville (Canada): W. Ha- rinck te Kapelle-Biezelinge. Advertentie Nu is het de tijd om uw ketel te vernieuwen BEL 01113-1227 (ÖÓK -S AVONDS EN IN HET WEEKEND) INSTALLATIEBEDRIJF D. OOMS OUDESTRAAT 14 BRUINISSE 92/390. Een heel aardige schoolfoto van de openbare lagere school aan het Kerkplein uit het oor logsjaar 1942 maar Wim Maijs uit de Bagijnestraat 26 heeft er een halve eeuw heel goed opgepast zodat we de afgebeelde kinderen, waarvan de meesten in of omstreeks 1931 werden geboren, nog eens de revue kunnen laten passeren. De huidige eigenaar van de foto - Wim Maijs dus - zit op de onderste rij als tweede van links met witte blouse en op de hoek zit keurig met stropdas aan Bertus van der Schelde. De beide jongens woonden allebei in de Bagijnestraat. Niet alle namen zijn be kend en aanvullingen worden met belangstelling tegemoet gezien. Op de bovenste rij - van links naar rechts gezien: Wim Merle, Wim Wiltenburg, Kees van Duiven- dijk, Joop Stoel, Pankow, Anton de Looze, Zeger Meerdink en Albert Klink. Op de tweede rij: meester Jan Viergever, Verloo (Schuttershofstraat), de Vries, Mientje Berrevoets, van Almkerk, Meerdink, Lenie Jonker, Klazien Schot, Bouwman en Anna Blok. Derde rij: Toos van Beveren, Sjaan van Beveren, Antje Beije, onbekend, Adrie van der Wielen, An nie Snijders, Corrie Heijboer en Jans van der Werf (Breedstraat). Op de onderste rij: Bertus van der Schelde, Wim Maijs, Leen Koster, onbekend, Rinus Berrevoets en zijn broeder Jan Berrevoets. Correspondentie over deze rubriek Cor Pols, Postbus 30, 4300 AA Zierikzee. Tel. (01110) 12754. DEN BOSCH - De landelijke doelstelling om de uitstoot van ammoniak in de veehouderij in het jaar 2000 ten opzichte van 1980 met 70 procent terug te dringen, is in de praktijk haalbaar. Datzelfde geldt voor de door het Rijk geformuleer de tussendoelstelling: 40 pro cent minder ammoniak in 1994. Dat stelde vice-voorzitter A. Vermeer van de Noordbrabant se Christelijke Boerenbond (NCB) in Den Bosch bij de pre sentatie van de resultaten van een grootschalig praktijk- on derzoek dat de afgelopen drie jaar op de zandgronden in Moergestel is gehouden. Het onderzoek betrof drie technie ken waarbij de mest niet lan ger wordt uitgereden, maar in de bodem of in graszoden wordt geïnjecteerd. Aan het on derzoek, dat vooral ten doél had een en ander in de bóeren- praktijk uit te testen, werkten veertig boeren mee. Per jaar komt er door de veehouderij in Nederland 224 miljoen kilo ammoniak vrij. Voor de helft gebeurt dat door het uitrijden van mest over het land; voor een ander groot gedeelte door emissie in stallen en door mestopslag. Door mest op het juiste moment (vroeg in het voorjaar) en in de juiste hoe veelheden (volgens een spe ciaal programma) in de bodem of in graszoden te injecteren, of door alleen de toplaag op een speciale manier te bemesten, kan dé ammoniakemissie lan delijk nu al met minstens 40 procent terug, aldus Vermeer. Om de nog resterende 30 pro cent tot de doelstelling (70 pro cent) in 2000 te halen, wordt volgens hem in stallen momen teel druk geëxperimenteerd, ondermeer met mineralen- arme voeding. Bovendien is mestopslag (in afgedekte silo's) reeds aan strenge voorschrif ten gebonden. Oo redactie behoudt zich het rocht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dal do Inhoud door de redactie wordt onderschreven. Ingezonden stukkon zijn buiten verantwoordoli|kheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de briefschrijver, waarvan naam en adres bi| do rodactle bekend moeten zijn Beste mensen van Noordgouwe. En vele dorpen eromheen. Al hebben wij veel moeten sjouwen. Maar dat vergeten wij meteen. Wij hebben ons werk met plezier gedaan. Maar overal komt een einde aan. Wij willen u allen graag bedanken. Wat zat het prachtig in elkaar. Want wat werden wij onthaald. Met foto's, bloemen en cadeaus. Ook met vele mooie woorden. En met leuzen (in de doos). Iedereen heeft stil gezwegen, zelfs geen stemmetje van een kind. Verklapte ons, wat ging gebeuren. Zoveel waardering hadden wij niet verwacht. En onszelf niet toegedacht. Nogmaals allen hartelijk dank. En dat geldt voor groot en klein. Zo zie je maar weer. „Waar een klein dorp heel groot in kan zijn". Fam. M. J. Wagemaker, Noordgouwe DEN HAAG - Boeren moeten bij hun bedrijfsvoering voort aan meer dan voorheen reke ning houden met milieu, na tuur en landschap. Dat stelt de Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond (KNBTB) in de nieuwe beleids doelstelling die vrijdag be kend is gemaakt. DEN HAAG - De Imperial Sta te Crown van de Britse koning in Victoria (1819 - 1901) zal straks lange tijd in Nederland te zien zijn. De kroon maakt deel uit van de tentoonstelling „Kronen, symbolen van macht en waardigheid". Deze is van 22 mei tot en met 30 augustus in het Haagse Museon te zien. Nedlloyd Delft 17-1 te Jeddah Nedlloyd Hoorn 16-1 65 wzw van Aden naar Singapore Nedlloyd Van Neck 16-1 900 o van Maputo naar Lome Anita Smits 16-1 155 zw van Sao Miguel naar Algiers De twee boekenbonnen van 10,- als prijs van de vorige week- puzzel gaan naar: Bianca Kramer, Gaesbeekstraat 106a, Rotterdam H. Verberk, Scheepswerfstraat 3, Haamstede De oplossing van vorige week, vrijdag 10 januari, luidt als volgt: Gezellig De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierik zee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord weekpuzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk woensdag 22 januari in ons bezit zijn. Onvoldoende gefrankeerde enveloppen dingen niet mee naar een prijs. Horizontaal: 1. geweer met korte loop; 5. eerzucht; 9. zuur gewor den deeg; 11. kleine, witte plek aan het voorhoofd van paarden of runderen; 13. plotselinge windstoot; 15. versterking in het veld opgeworpen; 18. de één de ander, wederkerig; 20. man van onze koningin; 21. tweelettergrepig einde van een naam die een rich ting in wetenschap of kunst aangeeft; 23. steekbeitel met holle bek; 26. grootvader; 27. prettig; 28. (gele) verfstof; 32. Ind. dorp; 34. uitbouw; 35. zindelijk; 37. echo; 39. herfstbloem; 41. vrolijk; 43. hoger bod bij een publieke verkoping; 46. vrouwelijk beroep; 47. sierlijk. Verticaal: 1. klein soort paard; 2. Europeaan; 3. gezellig en breed voerig praten; 4. gril; 5. paling; 6. instemming; 7. uitroep; 8. hevig; 10. uitspatting; 12. ondoorschijnend; 14. doornachtige sierplant; 16. vlaktemaat; 17. symbool van vorstelijk gezag; 18. boom; 19. scheepstype; 21. soort onderwijs; 22. afgemat; 24. uur; 25. bepaal de vorm van muziek en dans; 29. legerafdeling; 30. geschikt om geoogst te worden; 31. holte onder de arm; 32. groet; 33. gelijktij dige losbranding van vuurwapenen; 36. rangtelwoord; 38. positie ve electrode; 39. zwemvogel; 40. punt; 41. erg; 42. lege; 44. slang; 45. licht slaapje. Het sleutelwoord worden gevormd door de letters uit de vakjes: I, 2, 5, 4, 7, 8, 37. 6, 10. 45, 30, 42, 13, 47, 37. Uit de krant van 50 jaar geleden Gevraagd zoo spoedig mogelijk voor dag of dag en nacht. R. APPELS Az. Manufacturenhandel, Zzee. ZIERIKZEE - Gisteravond, on geveer half acht, hoorde een be woner van de Noordzijde van de Oude Haven hulpgeroep. Onmiddellijk begaf hij zich naar buiten en naar het portaal van de sociteit, waar de boei voor drenkelingen hangt. Daarmede gewapend begaf hij zich naar den walkant van de Oude Haven. Inmiddels waren een andere bewoner van dit stadsgedeelte en een maré- chaussée komen opdagen met een lamp om bij de redding be hulpzaam te kunnen zijn. De boei werd in de richting gewor pen waaruit het hulpgeroep kwam. Met vereende krachten werd een drenkeling, n.l. mej. S. S., huishoudster alhier, op den kant gebracht en bij een der beWoners van dat deel der Oude Haven van droge kleeren voorzien, waarop zij naar haar woning kon terugkeeren. Zij was bij het verlaten van de kapperssalon van den heer J. B. door de duisternis in de Ou de Haven geloopen. Wanneer bij de boeien ook een lantaarn stond, zou het reddingswerk vergemakkelijkt kunnen wor den bij de 's avonds heerschen- de duisternis. Varkenspooten in de bedstee Bij een huiszoeking te Putten troffen controleurs van den centralen crisis-controledienst in een bedstee, waarin een kind lag te slapen, acht varkenspoo ten, een staart en een ham aan. De vader van het kind beweer de van het vleesch niets af te weten, maar de moeder beken de het vleesch te hebben ge kocht van een onbekende. De controleurs hebben het vleesch in beslag genomen en proces verbaal opgemaakt. Verwerking van haarafval Men is in Nederland begonnen met de inzameling van haaraf val bij de kappers, om dit te verwerken tot nuttige produc ten. In steden met meer dan 10.000 inwoners is een ophaal dienst ingesteld. Daar is overal een handelaar aangewezen, die het haarafval in jutezakken van 50 kg naar Amsterdam stuurt. Daar wordt het gesor teerd en voorloopig opgesla gen. De aanvoer bedraagt thans ruim 2000 kg per week. Tandverzorging in Zeeland Zooals uit den dienst der schooltandverzorging reeds is gebleken hecht de Nederland- sche Volksdienst groote waar de aan den invloed van het ge bit op de volksgezondheid. Ge streefd wordt naar verbetering van tandverzorging voor de jeugd en ook voor volwasse nen. In verband met het laatste zal deze maand in enkele plaat sen in Zeeland de film Tanden in nood" worden vertoond, nl. in Middelburg, Goes en Tbrneu- zen. De Eierveilingen BARNEVELD, 16-1. EIERVEI- LING EIVEBA BV - Aanvoer 7.643.330, stemming willig. Prijzen in gulden per 100 stuks: Eieren van 48/89 wit 9,74-11,90 en bruin 9,40-13,20. EIERVEILING - Aanvoer 459.000 stuks, stemming rustig. Prijzen in gulden per 100 stuks: eieren van 51/52 gram wit 10,55 en bruin 10,35, 56/57 gram wit 11,65 en bruin 11,65, 61/62 gram wit 11,65 en bruin 11,90, 66/67 gram wit 11,65 en bruin 11,55. EIERMARKT Aanvoer I.700.000 stuks, stemming re delijk. Prijzen in gulden: eie ren van 48 gram 9,90 per 100 stuks en 2,06 per kg, 54 gram II,25 per 100 stuks en 2,08 per kg, 57 gram 11,85 per 100 stuks en 2,08 per kg, 59 gram 12,25 per 100 stuks en 2,08 per kg. 61 gram 12,50 per 100 stuks en 2,05 per kg, 64 gram 12,00-12,75 per 100 stuks en 1,88-1,99 per kg. 67 gram 12,00-12,70 per 100 stuks en 1,79-1,90 per kg. Scharreleie ren 2,00-3.00 per 100 stuks ho ger in prijs.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7