§3 Plannen voor aanleg van golfbaan in Renesse weer stapje dichterbij Meerderheid commissie voor woningbouw in Manhuisstraat taYatïë? n EEN GOED BEGIN IS HET HALVE WENK! r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE TROUWPLANNEN? H drukkerij lakenman ochtman bv Samenwerkingsverband Stichting Golf en Stichting Moermond Alleen PvdA'er Van der Wekken pleit voor multifunctioneel centrum Bedrijfsleven steunt evenement Bruniversails 9 Botsing van een bus en een auto bij Bruinisse dé krant van schouwen - duiveland! i'ibd-.VlLv) IERIKZEESCHE NIEUWSBODE I VRIJDAG 17 JANUARI 1992 148e JAARGANG NR 25087 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 EEN GROTE KOLLEKTIE ORIGINELE TROUWKAARTEN VINDT U BIJ Janneweken 11 Zierikzee Tel. 01110-16551 RENESSE - De Stichting Golf Schouwen-Duiveland en de Stichting Moermond hebben de handen ineen geslagen en samen een plan ontwikkeld voor de aan leg van een negen holes golfbaan in Renesse. Be- stemmingsplanmatig is de zaak reeds rond. Volgens een persbericht van de Stichting Golf beschikt de Vereniging Golfclub Schouwen nu reeds over 100 le den. Eerder werden in de Kop van Schouwen plannen gelanceerd voor realisering van een golf baan langs de Hogezoom tus sen Renesse en Haamstede. Uiteindelijk is dat plan in de ijskast verdwenen. De Stich ting Golf Schouwen-Duiveland is echter blijven proberen om haar ideaal, een golfbaan in de Kop van Schouwen te verwe zenlijken. En niet zonder resul taat. Zekerheid Berichten rond de eerdere plannen van de stichting deden nogal wat stof opwaaien en bij de liefhebbers van de golfsport werden verwachtingen gewekt waar men uiteindelijk niet aan kon voldoen. Deze keer speelt de Stichting Golf op zeker. Zo wel de provincie als de gemeen te Westerschouwen hebben goedkeuring aan het plan ge hecht. Nu is men druk doende om de plannen verder uit te werken. Het is de bedoeling dat de Stichting Golf en de Stichting Moermond samen de exploita tiemaatschappij Golf Schou wen op gaan richten. Die beslo ten vennootschap gaat zich be zig houden met de aanleg van de baan en de exploitatie van het clubhuis. Ook is het de be doeling dat de BV een en ander beheert en aandelen uitgeeft. Uitgangspunt bij de oprichting van de BV is dat beide oprich ters een evengrote zeggenschap hebben en houden in de ven nootschap. De Exploitatie maatschappij Golf Schouwen, zoals de nieuwe BV gaat heten, verh.uurt de golfbaan aan de Vereniging Golfclub Schou wen. Aandeelhouder Wie lid wil worden van die ver eniging moet aandeelhouder zijn van de Exploitatiemaat schappij. Het is de bedoeling De nieuwe golfbaan wordt aangelegd rond Slot Moermond. dat het grootste deel van de ex ploitatiekosten van de golfclub wordt gedekt uit contributte- gelden. De hoogte van de con tributie is derhalve min of meer afhankelijk van het aan tal leden. Bij een ledental van 400 wordt uitgegaan van een contributie van naar schatting 1000 gulden per jaar. Doel van de vereniging is het beoefenen en bevorderen van de golfsport. Zoals al aan gestipt is er nog maar weinig publiciteit rond de plannen voor aanleg van een golfbaan bij Slot Moermond in Renesse geweest. Desondanks beschikt de vereniging Golfclub Schou wen naar eigen zeggen reeds over ruim 100 leden/aandeel houders. Nu de ba§is is gelegd wil de vereniging haar plannen uit dragen. Daarom wordt op za terdag 8 februari een open dag gehouden. Deze open dag is niet in de eerste plaats bedoeld voor hen die reeds lid zijn, maar heeft vooral tot doel om geïnteresseerden over de streep te trekken. Activiteiten Die zaterdag is Slot Moermond het centrum van een aantal ac tiviteiten. Wat er die dag pre cies staat te gebeuren is op dit moment nog niet bekend. Geïn teresseerden kunnen in ieder geval vanaf 14.00 uur terecht in Slot Moermond om zich per soonlijk op de hoogte te stellen van de plannen en om een kijk je te nemen op het terrein waar de golfbaan moet worden aan gelegd. De nieuwe golfbaan wordt 24 hectare groot en gaat bestaan uit een 9-holes golfbaan met drie oefenholes, een driving range en een putting green. De golfbaan wordt aangelegd rond Slot Moermond. Het te bouwen clubhuis staat gepland op een lokatie tegenover de Orangerie van Slot Moermond. - 4 ZIERIKZEE - „Als we nou 24 bejaardengeschikte woningen aan de Gra venstraat bouwen in plaats van die 39 aan de Manhuisstraat leveren we 15 wo ningen in. Dat wisselgeld heb ik er graag voor over". Dat zei D. van der Wekken (PvdA) gisteravond tijdens de vergadering van de commissie financiën, volks huisvesting en informatiebeleid van de gemeente Zierikzee. Van der Wekken hield, op persoonlijke titel, een krachtig pleidooi voor verbouwing van de voor malige scholengemeenschap aan de Manhuisstraal tot een multifunctioneel cen trum dat plaats zou moeten bieden aan het sociaal-cultureel werk. Hij bleek een roepende in de woestijn. Het toekomstig lot van het voormalige schoolgebouw aan de Manhuisstraat is al geruime tijd onderwerp van discussie binnen de Zierikzeese raad en de verschillende adviescom missies. Eerder was iedereen het erover eens dat het gebouw verbouwd zou moeten worden tot multifunctioneel centrum. Nu liggen er plannen voor sloop van het gebouw en de bouw van 39 bejaardengeschik te woningen op die plaats. Eerder sprak ook Van der Wek ken, en met hem de voltallige PvdA-fractie zich uit voor de bouw van de bejaardenge schikte woningen. Nu liggen de kaarten anders. Beter ten hal ve gekeerd, dan ten hele ge dwaald", reageerde Van der Wekken om opmerkingen van CDA-commissielid mevrouw M. A. Bij de Vaate-Roozendaal over die ommezwaai. Van der Wekken was diep in de papieren gedoken om zijn mede-commissieleden over de streep te trekken. Hij haalde er notulen van eerdere raadsver gaderingen bij en citeerde ook uit plannen zoals die door het college eerder aan de raad wer den gepresenteerd. Kern van zijn betoog was dat hij elders in Zierikzee wel mogelijkhe den ziet voor de bouw van be jaardengeschikte woningen, maar niet voor dé realisering van een multifunctioneel cen trum. ,,We hebben nu een unieke kans om het sociaal-cultureel werk huisvesting te bieden. Het is een kans voor open doel. Het is steeds de bedoeling geweest BRUINISSE - In de presentatie, die het bestuur van het watersportevenement Bruniversails onlangs voor het bedrijfsleven van Bruinisse heeft gehou den, is duidelijk tot uitdrukking gekomen, dat Bru niversails op steun van het bedrijfsleven mag reke nen. De presentatie werd voorgeze ten door burgemeester A. Voge laar, die in zijn inleiding een overzicht gaf van de korte ge- schidenis van Bruniversails en vertelde, dat de gemeente Brui nisse het initiatief honoreerde door opnieuw een garantiekre diet toe te kennen. Erik Verwaal hield vervolgens een goed gedocumenteerd ver haal over het economiach be lang van de watersport. Hij gaf aan dat er jaarlijks 55.000 jach ten Bruinisse passeren. Elk jacht heeft, zo blijkt uit onder zoeken, dagelijks een bedrag te besteden voor levensmiddelen en victualiën van ±f 55,—. Gaat men er van uit, dat de jachten een dag of twee binnen de invloedssfeer van Bruinisse dobberen, betekent dit elk jaar zes miljoen aan potentiële om zet. Verwaal gaf echter wel aan, dat de watersporter maar zeer moeilijk het dorp kan be reiken, en suggereerde dan ook, of het niet zinvol zou zijn om daar door middel van een aanlegsteiger in de buurt van de loswal verbetering in te brengen. Catamaran Henk van der Wegen vertelde over de explosieve groei van het catamaranzeilen. Hij zag voor de catamaranrace binnen Bruniversails grote mogelijk heden. Hij gaf als groot voor beeld de Ronde van Texel, die in 15 jaar is uitgegroeid tot de grootste cat-race ter wereld. Vervolgens nam Jan van de Klooster het woord. Hij nodig de het bedrijfsleven uit om Bruniversails te gebruiken om het imago van Bruinisse te ver beteren. Hij gaf verschillende suggesties om gezamenlijk tot een beeldvorming te komen en onderstreepte het belang van een goede image van de woon plaats. Hij gaf de middenstand van Albertville, waar in fe bruari de Olympische Win terspelen worden gehouden, als voorbeeld voor een geza menlijke aanpak om de buiten wereld positief kennis te laten maken met het eigen dorp. Hans van Veldhuizen rondde de avond af met de concrete plannen van Bruniversails. Hij gaf aan, dat het financieel geen eenvoudige zaak is, om een grootschalig project als Bruni versails van de grond te krij gen. Zeker niet nu, door het wegvallen van de subsidie, die Bruniversails in het kader van meimaand/sportmaand van de provincie kreeg. De aanwezige ondernemers reageerden bijna unaniem met een toezegging van een bedrag ter ondersteu ning van Bruniversails. Van Veldhuizen sprak de hoop uit, dat ook de ondernemers, die waren verhinderd, op een zelf de enthousiaste manier hierin zullen volgen. De burgemeester leidde de gea nimeerde discussie die, na het vertonen van een film van Bru niversails '91, nog verschillen de bruikbare suggesties ople verde. Vervolgens sloot de bur gemeester de vergadering, waarbij hij zijn waardering uitsprak over de positieve opstelling van de aanwezige ondernemers. D. van der Wekken: 'Unieke kans niet laten liggen'. dat er een centrale ruimte zou komen voor het sociaal- cultureel werk en nu gaan we het weer versnipperen", aldus Van der Wekken. ,,Ik hoor an deren wel over prioriteit voor de bouw van bejaardenge schikte woningen, maar ik hoor niemand over prioriteiten met betrekking tot huisvesting van het sociaal-cultureel werk". Verdeeld Het betoog van Van der Wek ken riep de nodige reacties op van de overige commissiele den. Een steekspel van woor den onstond tijdens een discus sie over de vraag of bejaarden- geschikte woningen al dan niet in de binnenstad van Zierikzee gelegen moeten zijn. Van der Wekken liet geen argument on benut om te proberen de com missieleden, en commissie voorzitter wethouder L. J. van Gastel, te overtuigen van zijn gelijk. Als, zo voerde hij aan, het ge bouw aan de Manhuisstraat ge sloopt wordt brengt men Ko ninklijke Harmonie Kunst en Eer en Postduivenvereniging in problemen. Als men dan ver volgens die verenigingen on derdak biedt in het over een paar jaar vrijkomende gebouw in Malta van de Christelijke Scholen Gemeenschap houdt dat in dat het plan om daar 50 woningen neer te zetten over boord wordt gezet. „Realiseert het college zich dat", zo vroeg Van der Wekken aan commis sievoorzitter Van Gastel. Deze antwoordde bevestigend, maar plaatste daar wel meteen de kanttekening bij dat het plan voor realisering van wo ningen in Malta pas over enke le jaren aan de orde komt. ,,We hebben nog drie jaar om wat dat betreft naar een andere lo katie te zoeken", aldus Van Gastel. Zpals al aangestipt was Van der Wekken een roepende in de woestijn. De overige com missieleden schaarden zich stuk voor stuk achter het voor stel van het college voor de bouw van bejaardengeschikte woningen aan de Man huisstraat. Zeer geschikt SGP/RPF/GPV-woord voerder W. F. Sprengelmeij er zei zich wel te kunnen verplaatsen in de gedachtengang van Van der Wekken. „Maar ik blijf erbij dat de Manhuisstraat een zeer geschikte lokatie is voor wo ningbouw, en dat is voor mij doorslaggevend". CDA-verte genwoordiger mevrouw Bij de Vaate schaarde zich volmondig achter de woorden van Spren- gelmeijer. „We moeten toe komstgericht denken". VVD-commissielid J. J. Ge- leijnsse zei vast te houden aan zijn eerder ingenomen stand punt. „Het is een ideale lokatie voor woningbouw". Overigens benadrukte Van der Wekken benadrukte herhaaldelijk dat hij alleen voor zichzelf en niet namens zijn fracties sprak. „Wat ik nu doe is een uiterste poging", aldus Van der Wek ken. Een poging van commissie- Voorzitter Van Gastel om de commissie èen uitspraak te ontlokken over plannen van Koninklijke Harmonie Kunst en eer en Postduivenvereniging Zierick voor alternatieve huis vesting liep op niets uit. De commissie maakte en bloc be zwaar tegen het feit dat de plannen in kwestie pas ter ver gadering aan hen werden over handigd. De vergadering werd geschorst voor een leespauze. Na de schorsing werd de verga dering hervat en kwam met tot de slotsom dat er onvoldoende informatie was om tot een uit gewogen oordeel te komen. De kwestie komt op de agenda van een extra vergadering van de commissie. Deze wordt gehou den op dinsdag 28 januari en begint om 19.30 uur. AMSTERDAM - Nederland zou ten minste één zeer zwaar be waakte gevangenis moeten hebben, met bijvoorbeeld wachttorens en bewakers die met honden buiten de gevange nismuren patrouilleren. Dit zegt de Amsterdamse procu reur-generaal mr. R. J. Man schot in reactie op de ontsnap ping dinsdagavond van een 40- jarige Colombiaan en een 28- jarige Ier uit de gevangenis De Geerhorst in Sittard. Wilt g'om uw huis niet wenen, bouw dan met eigen stenen. Spreekwoord Bewolkt HET WEER Veel bewolking en later op de dag mogelijk wat regen of motregen. Minimumtemp. rond 3, middag- temp. ongeveer 6 graden. Westen wind, toenemend tot matig, kracht 3, in het Waddengebied in de avond mogelijk tot krachtig, 6. i: JUBILEUM W. den Boer is twaaieneenhaif jaar burgemeester van Middenschouwen. STENNIS Volgende week in de Zierikzeese Concertzaal: Sten nis met Dennis. GOUD Het echtpaar Verweij uit Zierikzee vierde gisteren het 50-jarig huwelijksjubileum. PAARDENSPORT In Renesse werd de strijd om de felbegeerde Niew- jaarstrofee gestreden. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's BRUINISSE - In de vroege ochtenduren, het ongeluk ge beurde omstreeks 7.30 uur, botsten gisteren bij Bruinisse en bus en een personenauto. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het ongelukgebeurde bij de brug bij Bruinisse, op de paral lelweg. C. M. de G. uit Scharen- dijke reed met zijn personen auto met aanhangwagen in de richtiung van Oude-Tonge. Uit de tegenovergestelde richting kwam een bus, bestuurd door D. P. uit Middelharnis. Beiden bereikten gelijktijdig de brug. P. moest een noodstop maken om een aanrijding te voorko men. De G. kon nog net naar rechts uitwijken. Een botsing was niet meer te vermijden, maar de schade bleef beperkt. Advertentie Hoge Kerkstraat 16, 4306 CD Nieuwerkerk Telefoon 01114-1518-2658 dag en nacht Al meer dan 25 jaar.... ZIEKENFONDSRITTEN BRUIDSAUTO VOLGAUTO'S GR0EPSVERV0ER KLEINBUS ROLSTOELVERVOER Advertentie Makelaarskantoor HANSE VERBEEK ZIERIKZEE. TELEFOON 01110-16888 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 35 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1