KV All-Ready goed begonnen Schakers Zierikzee kraken harde noten Van Etten toont superioriteit zaterdag- en zondagvoetbal Brouwershaven deelt punten met Waarde PROGRAMMA Finale band stoten 4e klas Indoor Zeeland Atletiek Uitslagen bowling Renesse 1 i f DONDERDAG 16 JANUARI 1992 NR 25086 ZIERIKZEE - All-Ready is het nieuwe jaar begon nen met twee overwinningen op rij. Hierdoor staat het op een gedeelde eerste plaats en zal het de ko mende wedstrijden moeten blijven winnen om kan sen te behouden op een kampioenschap. De eerste wedstrijd van het nieuwe jaar was meteen een topper tegen concurrent Atlas. Na een spannende gelijk op gaande strijd kon All-Ready in de slotfase de wedstrijd met 15- 12 in zijn voordeel beslissen. Hierdoor werden beide ploe gen koploper. Klasse-verschil Om de koppositie te behouden moest All-Ready wederom punten halen tegen Tjoba 5 in Goes. Na een goed begin kon All-Ready het klasse-verschil tussen beide ploegen meten duidelijk maken. Het kwam op een 0-2 voorsprong via een doorloopbal van Martin Rijn en een goed afstandsschot van Hetty Melissant. Daarna kon het volgend aanvalsvak onder leiding van Anne-Marie van Goudoever de score verhogen tot 0-4. Na deze opening kon ook Tjoba één puntje op het scorebord brengen: 1-4. Maar het was Wim in 't Veld die gelijk een te gentreffer produceerde: 1-5. Hierna begon het pas goed te lopen aan Zierikzeese kant. Door het tempo nog meer te verhogen creëerde All-Ready volop kansen maar het faalde in de afwerking. Het waren uiteindelijk Jaco Stoutjesdijk en Anne-Marie van Goudoever die beiden via een afstands schot de stand op 1-7 zetten. Op slag van rust wist Tjoba nog 2-7 aan te tekenen. Na de rust was het weer Tjoba dat scoorde zodat de stand op 3- 7 werd gebracht. Het antwoord van All-Ready liet niet lang op zich wachten en via een af standsschot van Jaco Stoutjes dijk werd het 3-8. Nu liet All- Ready het echter afweten. Het speelde de bal wel rond maar het creëerde geen goede kan sen. Het was ook de verdedi ging van All-Ready die geen doelpogingen toe liet tot grote ontevredenheid van het Goese publiek. Het was uiteindelijk Wouter van Marie die na één kwartier spelen 3-9 aanteken de. Waarna het aanvalsvak van Wim in 't Veld vrij snel de score kon opvoeren tot 3-11. Het was Tjoba dat zichzelf een te grote nederlaag bespaarde door in korte tijd tweemaal achter elkaar te scoren en 5-11 aantekende. Maar ijiet nog vijf minuten te spelen was de wed strijd eigenlijk al beslist en na een korte eindsprint wist All- Ready de eindstand op 5-15 te zetten. Doordat medekoploper Atlas ook de volle winst wist weg te slepen tegen Volharding (7-6) staan beide ploegen nog steeds aan de leiding en zullen de komende wedstrijden moe ten uitwijzen wie het eerste punt verliest en daarmee waar schijnlijk het kampioenschap. Stand All-Ready 6 10 75-50 Atlas 6 10 62-43 Volharding 6 8 57-38 Togo 3 6 6 45-48 Blauw Wit 2 6 4 51-60 Tjoba 5 6 3 46-69 Olympia 6 1 45-73 Wim in 't Veld onder de korf in actie voor KV All-Ready. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Het was een rustige speelavond tij dens de huishoudelijke competitie van SV Zierikzee. Toch werden er nog wel enkele harde noten ge kraakt. J. Baris liep met open ogen in een eeuwenoude val. Na zes mi nuten en na acht zetten verloor hij zijn dame en moest opgeven tegen J. Hoogstrate. A. van Meeteren speelde tegen H. Bre mer ook een goede wedstrijd. Hij won vrij snel. Ook D. Does- wijk won fraai van J. Verkerk maar had daar toch meer moei te mee. Lang H. Aangeenbrug en R. van der Veken maakten er een heel lan ge partij van. In een moderne verdediging ging het lange tijd gelijk op. Na afruilingen kwam R. van der Veken een stuk achter. Als compensatie hiervoor had hij echter weer twee pionnen meer. In het eindspel bleek dat dit niet vol doende was en pas tegen twaal- GROESBEEK - Frans Thijssen kan het voetballen nog niet la ten. De 39-jarige oud international heeft zich aange meld bij hoofdklasser De Tref fers, de regerend landskampi oen bij de amateurs. Thijssen, die vorig jaar bij Vitesse af scheid nam als actief speler, volgt in Groesbeek Jan Peters op als laatste man. ven kon H. Aangeenbrug glim lachend de schaakstukken in de doos doen. De uitslagen: E. van Nierop-O. Boersma 0-1; H. Aangeenbrug- R. van der Veken 1-0; M. Krij- ger-J. van Dalsen 1-0; G. den Broeder-M. in 't Veld V2-V2J. Baris-J. Hoogstrate 0-1; C. Pol derman-B. Karstens 0-1; A. van der Westen-S. Stoel '/z-'/z; J. Dopper-J. Verduijn den Boer 1-0; A. Bandsma-A. Bloom 0-1; O. Vleeshouwer-P. Legerstee 1-0; D. Doeswijk-J. Verkerk 1-0; A. van Meeteren-H. Bremer 1-0. Tussenstand De tussenstand na 16 ronden: 1. O. Boersma; 2. H. Aangeen brug; 3.-E. van Nierop; 4. M. Krijger; 5. R. van der Veken; 6. J. Hoogstrate; 7. M. in 't Veld; 8. G. den Broeder; 9. B. Kar stens; 10. J. van Dalsen; 11. J. Baris; 12. A. van der Westen; 13. C. Polderman; 14. S. Stoel; 15. J. Dopper; 16. J. Bom; 17. A. Bloom; 18. O. Vleeshouwer; 19. J. Verduijn den Boer; 20. A. Bandsma; 21. P. Legerstee; 22. C. van Eldik; 23. A. van Meete ren; 24. J. Verkerk; 25. J. Jan sen; 26. H. Bremer; 27. D. Does- wijk; 28. J. Verschoor, 29. mevr. E. Ribbens. Tijdens de finale in de extra klasse bleek Dik Kooijman nog als beste de latere superieure kam pioen Cor van Etten (zie inzet) te kunnen volgen. NIEUWERKERK - Bertus Versteeg, Cor van Etten en Rinus Lems zijn de nieuwe librekampioenen in respectievelijk de hoofd-, extra- en overgangsklasse. In café De Meebaal te Nieuwerkerk werd een schitterend toernooi afgewerkt met enke le uitzonderlijke prestaties van met name de speler die de meeste indruk achter liet: Cor van Etten. Voor het eerst sinds jaren wer- den deze libreklassen weer af zonderlijk gespeeld, mede om betere resultaten te waarbor gen. In de hoofdklasse viel het spelpeil eigenlijk wat tegen. Bertus Versteeg stak hier qua speelwijze met kop en schou ders boven het deelnemersveld uit. Tbch zou hij tot de laatste partij moeten wachten om defi nitief de titel voor zich op te ei sen. In Jan Berrevoets had hij toch nog een lastige opponent. Versteeg dacht in die laatste partij meer aan zijn promotie kansen dan aan een eventueel kampioenschap. Maar zoals al le voorgaande jaren zat promo tie er ditmaal weer niet in. Een schrale troost was dat hij de partij wel in zijn voordeel be sliste waardoor hij in ieder ge val prolongatie van zijn titel veilig stelde. In de extra klasse werden, schitterende partijen gespeeld. Van echte spanning was geen sprake want daarvoor speelde Cor van Etten gewoon te sterk. Ger Monster moest er als eer ste aan geloven. Na 5 beurten en met een slotserie van 222 maakte Van Etten de partij over 250 caramboles uit. Een partij later deed Cor van Etten het tegen clubgenoot Dik Kooijman nog eens dunnetjes over. Nu finishte hij reeds na vier hernemingen. Van Etten bleef aan de winnende hand maar in zijn tweede confronta tie met Kooijman nam deze sportief revanche. Nu werd Cor van Etten in vier beurten van de tafel geveegd. Ger Monster kon in dit geweld weinig uitrichten. „In de serie zijn deze jongens gewoon voor mij niet meer té kloppen. Als ze de ballen aan de band heb ben is het voor de tegenstander afgelopen". Tbch speelde Mon ster bepaald geen slecht toer nooi. In zijn laatste partij te gen Van Etten .zat er zelfs nog promotie in. Dp druk was ech ter te zwaar ondanks het feit dat Van Etten, op dat moment toch reeds verzekerd van de ti tel en promqtje^ er alles aan deed om Monsler de kans te ge ven. Een andej: talent in deze klasse was ongetwijfeld Dik Kooijman. Ook hij promoveer de in dit kampioenschap naar de overgangsklasse. In de overgangsklasse werd een tweekamp gespeeld tussen Rinus Lems en Henk Wielaard. Na 9 partijen had Wielaard met 5-3 de leiding gp dat was toch wel een verrassing. Enkele we ken geleden had Wielaard nog aan de nationale finale extra klas deelgenomen en hierin een zesde plaats bereikt met een moyenne van 22.50. Hij diende nu niet alleen 300 ca ramboles te maken maar ook nog eens met grotere verboden zones te spelen, iets wat het se- riespel er niet eenvoudiger op maakt. Henk Wielaard deed het echter uitstekend en lange tijd heeft het er naar uitgezien dat hij de benedengrens van 20.00 moyenne zou halen. In de laatste en beslissende partij tegen de geroutineerde Rinus Lems lukte dit echter juist niet. Rinus Lems wist de partij na 14 hernemingen win nend af te sluiten en pakte hierdoor op gemiddelde de ti tel. Voor Lems was dit kam pioenschap een goede training aangezien hij binnenkort zijn krachten zal moeten meten met de concurrentie uit de rest van Zeeland en West-Brabant mid dels de nationale voorronden. Bondsofficial Roel Boerma huldigde de kampioenen en had met name alle lof voor Cor van Etten in wie hij een ambas sadeur voor de biljartsport zag. Namens de organiserende vereniging BV DOS reikte Paul Podbijl- de overige prijzen uit en maakte de volgende eind stand bekend: (achtereenvol gens: punten, caramboles, beurten, serie, partijgemiddel- 'de; en algemeen gemiddelde). Hoofdklasse: 1. B. Versteeg,.PKK8 1045 103 75 20.00 10.14 2. J. Berrevoets, Renesse6 854 122 47 10.58 7.00 3. C. den Boer^de Wig6 854 132 41 8.57 6.46 4. P. Vijverberg, Phoenix 4 945 125 66 16.88 7.56 Hoofdklasse: 1. C. van Etten, de Poedel10 1266 37 222 62.50 34.2i 2. D. Kooijmaó, de Poedel6 960 42 184 62.50 22.65 3. G. Monster,DOS2 872 49 95 27.77 17.70 Overgangsklasse: 1. M. C. Lems, DOS5 1399 66 97 27.27 21.19 2. H. Wielaard, DOS5 1253 66 118 23.07 18.98 1 Eerste divisie Excelsior-RBC Telstar-NEC Go Ahead Eagles- Wageningen TOP-AZ Helmond Sport-Haarlem Veendam-FC Zwolle NAC-Cambuur Zeeland-Emmen Eindhoven-Den Bosch Duiveland-Waarde VCK-Brouwershaven Reserve Ie klas Serooskerke 3-Kapellc 3 Vcere 2-GPC 2 Bruse Boys 2- 's-H. Arendskerkc 2 Wemeldinge 2- Dauwendaele 2 Yerseke 3-VCK 2 Tfern. Boys 3-Middelburg 2 3e klas A Vlissingen-Corn Boys 2e klas B Vlissingen 3- Noormannen 2 Patrijzen 3-Hansw. Boys 2 Zeelandia 2-Walcheren 3 Domburg 2-Zierikzee 3 Jong Ambon 2- Middelburg 4 Damescompetitie 2e klas interregionaal Serooskerke-Rozenburg Everstein-Wit Rood Wit Capelle-Ter Leede 2 Woudrichcm-WIK Alphen-Oranje Wit Zaterdagamateurs KNVB District Zuid I 2e klasse A Achilles Veen-Hock Kloetingc-Oranje Wit Herovina-Ycrsekc Bruse Boys-Wilhclmina Roda Boys-Evcrstein Zondagamateurs KNVB District Zuid I 4c klasse G Unitas-Zierikzcc Noordhock-Zundcrt RSV-NVS NSV-DIVO Schuttcrs-Virtus ODIO-Kaaisc Boys Reserve 3e klasse A Goes 2-Stccn 2 Hontenissc 2-Hoofdpiaat 2 Afdeling Zeeland zaterdagcompetitie Mcvo-Hcinkcnszand Krabbcndijkc-Nieuwdorp 2c klas A SVD-Spui DFS-Wolfaarlsdijk Wissenkerke-Apollo Cadzand-Borssclc 2c klas C SKNWK 2-Duiveland 2 GPC 3-WIK 2 Nieuwdorp 2-DFS 2 Meeuwen 3-Nieuwland 2 Dauwendacic 3-Mccuwcn 4 3e klas B Mevo 2-DFS 3 Duiveland 3-Brusc Boys 3 Wolf.dijk 2-Kruiningcn 3 Nicuwland 3-Oostkapellc 4 Brouwershaven 2-ZSC 2 Kloctinge 5-Colpl. Boys 3 4c klas A Bevelanders 3- Wissenkerkc 2 SKNWK 3-WIK 4 WIK 3-Duivcland 4 Bruse Boys 4-Mcvo 3 ZSC 3-Brouwershavcn 3 4e klas B VCK 4-Scrooskcrkc 6 DFS 4-Bcvelandcrs 4 Meeuwen 5-Dauwcndaelc 4 Vccre 4-Meeuwen 6 Renesse 2-Lewcd. Boys 3 Luctor'88 3-Volharding 2 Hansw. Boys 3-Patrijzen 4 Zierikzee 4-RCS 6 4e klas D Bekercompelilie Zaterdagbeker Colpl. Boys 2-ZSC Vcere 3-WIK Dreischor 2-Lewed. Boys 2 Patrijzen 5-Zonncmairc Zondagbeker (zat. 14.30 uur) Volharding 4-Luctor'88 5 Ouwcrkerk 3-Rcncsse 4 Cortgcnc 2- Zecland Sport 5 4c klas E Renesse 3-Lcwed. Boys 4 Luctor'88 6-Hansw. Boys 4 Ouwcrkerk 2-Goes 5 Kwadcndammc 2- Kwadendammc 3 Juniorencompetitie Afdeling Zeeland zondagcompetitie A-junioren interregionaal HVV Al-Internos Al NAC A2-RCS Al Alliance Al-Kloctinge Al Baronie Al-Zierikzee Al B-juniorcn interregionaal DOSKO BI-Middclburg Bi Kapcllc Bl-Tcrncuzcn BI Internos Bl-RBC BI JEKA Bl-RKTVV BI Groep B6 Bruse Boys Bl-Robur BI Cortgene-Patrijzen 2 Robur 2-Domburg Dreischor-Luctor 2 Goes 3-Robur Biervliet 2-Philippinc HVV 4-SDO Tcrhole-Hulsterloo Corn Boys 2-Oostburg Philippine 2-Biervlict Grocdc-IJzcndijkc 2 Sluis-Oostburg 2 Clinge-Axel 2 Ttrneuzcn 4- Aardcnburg Jong Ambon- Vlissingcn 2 Noormannen-Rcnessc Volharding-Hansw. Boys Kwadendammc- Ouwcrkcrk Koewacht 2-Graauw Juniorenbeker HVV Bl-Aardcnburg BI Yerseke BI- Kloctingc BI Dauwcndacle B1- Zierikzce Bi SSV Cl-Kapcllc Cl Zierikzee Cl-SKNWK Cl Hcinkcnszand Cl- Kloctingc C2 HVV Cl-RCS Cl Steen Cl-Walchcrcn Cl BROUWERSHAVEN - In haar eerste serieuze optre den in 1992 is het eerste elftal van de ASV Brouwers haven er niet in geslaagd de stijgende lijn, die de ploeg pal voor de winterstop te pakken had in het nieuwe jaar door te trekken. De ploeg van trainer Toon van Tiggelhoven (hij verlengde onlangs zijn contract met één jaar) verspeelde afgelopen zaterdag door middel van een 2-2 gelijkspel een kostbaar punt aan het onderaanstaande Waarde. De ploeg uit de smalstad mocht uiteindelijk Marcel Duinhou wer dankbaar zijn dat juist hij in de allerlaatste minuut van de wedstrijd zijn gram haalde door de stand naar 2-2 te schie ten en daarmee zijn ploeg voor een nederlaag behoedde. Tien minuten eerder namelijk had diezelfde Duinhouwer het no dige commentaar van zijn teamgenoten ontvangen, toen hij de bal op zeven meter van het lege doel hard en onbesuisd in de ballenvanger schoot en daarmee een unieke kans op de gelijkmaker verknalde. Onvoorspelbaar Beide ploegen toonden zater dag overigens weer eens aan hoe onvoorspelbaar een spelle tje voetbal kan zijn. Normali ter zouden de Brouwenaren ge zien de stand op de ranglijst geen kind gehad moeten heb ben aan de bezoekers uit Waar de, doch na negentig minuten westrijd moest het merendeel van de aanwezige toeschou wers beamen dat de thuisploeg met het gelijke spel de handjes dicht mocht knijpen. Dit laat ste had de ploeg overigens ge heel aan zichzelf te wijten, men speelde te onsamenhangend en het wekte geen moment de in druk als collectief voor de over winning te gaan. Nadat Waarde-speler Flip de Leeuw in de 33e minuut een dot van een kans op de openings treffer had laten liggen gelukte het de thuisclub in de 41e mi nuut op voorsprong te komen. Een lange bal van achteruit van Leo Nou wen op de diep- sprintende Marcel van Gruhs- ven werd door laatstgenoemde diagonaal in de verste hoek achter doelman Pim van Iwaarden geschoten: 1-0. Tbt aan de rust kreeg de thuisploeg overigens nog twee reëele sco ringskansen om de voorsprong te verdubbelen doch diezelfde Van Grunsven en Jaap Condstandse verzuimden ech ter hun kansen te verzilveren. Beter verging dit in het begin van de tweede helft de Waar- de-spelers. Allereerst was het in de 46e minuut Max Wesdorp die slecht uitverdedigen van de Brouwershaven-achterhoede afstrafte: 1-1. In de 48e minuut stond Martin van der Maas op de goede plaats om na een te korte terugspeelbal van John ny Jonker en een klutsbal tus sen Flip de Leeuw en doelman Henk-Jan Slager zijn ploeg naar een 1-2 voorsprong te schieten. Pech had de thuisclub overigens in de 77e minuut toen Cees Kraayenbrink een voorzet/schot via de binnen kant van de paal terug het veld in zag komen. In de 85e minuut leek het doek echter te vallen voor de thuisploeg toen Flip de Leeuw alleen voor Henk-Jan Slager aangekomen richting verlaten doel schoot, de toege snelde Johnny Jonker redde zijn ploeg echter op de doellijn. Met het eerder vermelde slot kreeg de wedstrijd uiteindelijk toch een stand waar beide ploe gen recht op hadden. Een technische storing is er de reden van dat het ver slag van ASV Brouwersha ven pas vandaag meekon. Waarvoor onze excuses. OOSTERLAND - Donderdag, vrijdag en zaterdag vindt in café Neffen d'Eule, te Ooster- land, de finale bandstoten vierde klas plaats. De organi satie is in handen van de plaat selijke biljartvereniging d'Eu le. Tijdens de verschillende voor rondes hebben zich de volgen de finalisten weten te plaatsen: D. de Jonge/BV Witte van Haemstede (kampioen 1990- 1991); L. Koopman/BV DOS; C. Vermeulen/BV Onder Vrien den; C. Steenpoorte/BV d'Eu le; C. Dorreman/BV Witte van Haemstede; H. Messema- ker/BV Witte van Haemstede; J. Oosse/BV Bommenede; J. de Bruin/BV Bommenede. GOES - Zaterdag 18 januari vindt in de Goese Zeelandhal len de jubileum-editie plaats van Indoor Zeeland Atletiek. Voor de 15e keer wordt dit massale indoor-atletiek-evene- ment gehouden. Ook dit jaar is het ochtendprogramma voor behouden aan de Zeeuwse ju nioren en pupillen, in de mid dag komen de oudere junioren en de senioren van alle Zeeuw se verenigingen en uit Zuid- Holland en Noord-Brabant aan bod. Het programma begint om vijf voor half tien en loopt aan een stuk door tot zeven uur 's avonds. Bij de junioren komen weer honderden Zeeuwse jongelui aan bod. Een aantal van deze jongeren kan in de toekomst ook echt doorbreken. Tb den ken valt daarbij aan de jeugdi ge talenten van AV '56 als Anjo- lie Wisse op de 800 meter en Er- win Simpelaar bij het ko gelstoten. Bij de 800 m jongens zal waarschijnlijk vooral Ram ses Bekkenk van Delta Sport uit Zierikzee weer gaan opval len. De jongste atleetjes - de pupil len - verwerken hun wedstrij den zoals steeds in meerkamp- vorm. Voor hen staan steeds sprint, ver- of hoogspringen en kogelstoten op het programma. RENESSE - Hieronder de uit slagen en standen van de bow lingcompetitie in Renesse. Rest. De Wig, Renesse-Aann. bedrijf Verseput, Burgh- Haamstede 1-3; De Kreek/Le Rabot, Ouddorp/Renesse-Fun House, Renesse 1-3; Alprokon, Barendrecht-Hotel-Eetcafé 't Swarte Schaep, Brouwersha ven 4-0; Vakantiepark Schou wen BV, Renesse-RCB Marina Port Zélande, Brouwershaven 0-4; Stand A-groep: 1. Alprokon 10-29; de Blokhut 10-26; 't Swarte Schaep 11-18; 4. de Kreek-le Ra- bot 11-16; 5. Fun House 10-15. B-groep: RCB Marina 11-27,5; Bert Verseput 10-24; 3. de Wig 11-21,5; Vac. park Schouwen 10- 16; 5. L. C. Bom 10-15. A-groep: hoogste gem. heren: Jan Stoel, 171, Alprokon; hoog ste gem. dames: Nel Oostdam, 173, Fun House. B-groep: hoogste gem. heren: Cees den Boer, 172, de Wig; hoogste gem. dames: Tiny Staal, 166, Bert Verseput. Belladonna, Renesse-Rest. Mistral, Zierikzee 0-4; Tbrpstra, Zierikzee-Tbmorrow- land, Rotterdam 1-3; Rest. Delphi, Zierikzee-Duin en Strand, Scharendijke 3-1; Rest. Zeelust, Westerschouwen-Rest. The Sailors Inn, Bruinisse 3-1. Stand A-groep: 1. Zeelust 10-32,5; 2. Mistral 10-22,5; 3. Belladonna 11-21; 4. J. P. Staal 10-19; 5. The Sailors Inn 11-9. B-groep: 1. Delphi 10-27; 2. Tbrpstra 11-26; 3. Tbmorrow- land 10-21; 4. Duin en Strand 11-21; 5. Waterland 10-9. A-groep: hoogste gem. heren: Jaap de Mey, 180, Zeelust; hoogste gem. dames: Hilda de Bruyn, 173, The Sailors Inn. B-groep: Hoogste gem. heren: Albert J. Slappendel, 178, Delphi; hoogste gem. dames: Jopy Meuldijk, 150, Duin en Strand. TOKYO Astrid van der Knaap zal vrijdag niet uitko men in de derde ronde van het open Japans badmintonkampi oenschap.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7