'Ik ben blij dat ik zelf niet hoefde te jureren' 'T ZEEUWSE OEKJE Tim berichten SUCCESJES DE KRANT NA 18.00 UUR NOG NIET ONTVANGEN? BEL 01110-17314 GEMEENTE BRUINISSE I DONDERDAG 16 JANUARI tó92 NR 25086 3 Prijzen wedstrijd makelaarskantoor uitgereikt ZIERIKZEE - 'Laat uw fantasie de vrije loop'. Dat stond in de de oproep van verzekeringen-makelaar dij o.g. Hanse Verbeek aan mensen om mee te doen aan de door hen uitgeschreven wedstrijd. Dat hebben ze geweten op het kantoor aan het Haven park in Zierikzee. Ruim vijftig inzenders tekenden hun droomhuis. De inzendingen varieerden van ge detailleerde bouwtekeningen tot fraai geconstrueer de maquettes. Dinsdag werden in de foyer van res taurant Mondragon in Zierikzee de prijswinnaars bekend gemaakt. „We zochten naar iets ter ere van de opening van ons filiaal in Zierikzee". aldus makelaar R. Hanse. „We wilden iets doen met het ontwerpen van een huis. We krijgen als makelaars kantoor immers te maken met allerlei wensen van mensen. Ze willen liefst allemaal een zwembad bij het huis". Jury Met dat in het achterhoofd werd het idee geboren om men sen hun droomhuis vorm te ge ven. Gebruik van alle materia len was daarbij toegestaan. De inzendingen werden beoor deeld door een jury bestaande uit kunstenaresse Tessa Braat ZOC-vice-voorzitter C. J. A. Holty, ing. J. H. M. Beek (hoofd dienst gemeentewerken Brou wershaven) en architect P. C. Tieleman. In eerste instantie, zo vertelt Hanse, leek de belangstelling voor de wedstrijd wat tegen te vallen. ,,Het begon pas op het laatst te lopen", aldus Hanse. Hij voegt daaraan toe blij te zijn dat hij geen deel uit hoefde te maken van de jury. „Want het was heel moeilijk om uit al die inzendingen winnaars aan te wijzen", aldus de makelaar. Aan de wedstrijd werd meege daan door zowel eenlingen als door groepen. Op verschillende scholen werd een gooi gedaan naar de beschikbaar gestelde prijzen. En dat bleef niet zon der resultaat, zo bleek dinsdag tijdens de prijsuitreiking. In de leeftijdscategorie tot 12 jaar werd de derde prijs gewon nen door groep 1 en 2 van Ba sisschool De Schouw uit Brou wershaven. De tweede prijs ging naar Siobhan Eilers uit Zierikzee. Siobhan leverde een tekening in perspectief in. „Hoe langer de jury keek, hoe meer men erin zag", aldus Han- De eerste plaats was voor Fen- neke Leidekker uit Zierikzee. Haar droomhuis was, heel symbolisch, een slakkenhuis. Haar uitleg; „Al is je huisje nog zo klein, het kan heel be haaglijk zijn". Haar originele aanpak léverde Fenneke de eerste prijs op. De tweede categorie was die van 13 tot en met 18 jaar. Twee zusjes uit Middelburg, Esther en Mirjam van Meeuwen, ble ken elkaar in creativiteit niet veel te ontlopen. Beiden had den hun droomhuis op teke ning gezet en beiden vielen in de prijzen. Esther sleepte met haar iSalphuis de derde prijs in de wacht. Zus Mirjam scoorde met haar Gitaarvormige wo ning een tweede plaat?. De eer ste prijs was voor Pieter van 't Hof uit Brouwershaven. Hanse stelde dat de jury zich daarbij vooral had laten leiden door Van 't Hof's gevoel voor details. „Er is goed gedacht aan de technische details", al dus Hanse. „Hij heeft het echt heel nauwkeurig bekeken". In de leeftijdscategorie 19 jaar en ouder een heel bijzondere in zending. De 82-jarige J. L. Kristelijn uit Burgh-Haamste- de had een geborduurd schilde rij van zijn eigen huis ingezon den. „Hij wil het zo snel moge lijk terug, want hij mist het in zijn galerij", aldus Hanse. Met haar fraai afgewerkte ma quette van haar droomhuis sleepte mevrouw M. Leijdek- ker uit Zierikzee de tweede prijs in de wacht, op een haar tje na miste zij de eerste klas sering. „Het leek de jury tech nisch een beetje moeilijk uit voerbaar", aldus Hanse. Futu ristisch en technisch uitvoer baar zag de met de eerste plaats bekroonde inzending van T. Wandel uit Zierikzee er uit. „Daar hebben we veel vra gen overgehad", vertelde Han se. „De maquette stond in ons kantoor en mensen kwamen re gelmatig vragen of wij derge lijke huizen zouden gaan bou wen en waar die dan zouden komen te staan". ZIERIKZEE Themamiddag van ANBO De Zierikzeese afdeling van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen heeft na rijp be raad besloten om een thema middag over euthanasie te hou den. Deze bijeenkomst wordt donderdag 23 januari in het on derkomen van de ANBO in de Paternosterstraat gehouden. Deze middag die ook door niet- ANBO-leden kan worden bij gewoond begint om 14.00 uur. De Zierikzeese afdeling heeft voor deze themamiddag me vrouw A. J. Haverman-van der Scheur van de Nederlandse Vereniging voor Vrijwillige Euthanasie uitgenodigd om een en ander te vertellen over vrijwillige euthanasie en de rechten van de patiënt. Aan de hand van een videofilm wor den voorts enkele aspecten van de problematiek belicht. Na de uiteenzetting van mevrouw Haverman bestaat de gelegen heid tot het stellen van vragen. ZONNEMAIRE Jaarvergadering NBvP Op dinsdag 21 januari vindt in het dorpshuis te Zonnemaire de jaarvergadering plaats van de afdeling Noordgouwe en omstreken van de Nederlandse Bond van PLattelandsvrouwen plaats. De agenda omvat de verslagen van de secretaresse, penningmeesteresse, kascom- missie, leeskringen en het zie kenbezoek en de luiermand. Er is een bestuursverkiezing waarbij L. Barendregt- Okkerse aftredend en niet her kiesbaar is. De jaarvergade ring begint om 20.00 uur. BRUINISSE Nieuwjaarsreceptie brandweer De Brandweervereniging in Bruinisse hield voor leden en oud-leden in de brandweerka zerne een geslaagde nieuw jaarsreceptie. Het bestuur van de vrijwillige vuurbestrijders, kon bijna alle leden en een aan tal oud-leden begroeten. On danks het akkefietje met de gaskachel in december, toen drie leden met koolmonoxide- verschijnselen in een zieken huis terecht kwamen, werden Waeter in wien (XIV) Dat was mó 'n maeger Oud-in-Nieuw-vierinkje! Dat mö'k eventjes uutlègge. M'n adde nog wat over van de Kossemisse; m'n èbbe d'r nog wat bieg'aeld, in zö zouë m'n den durpel overgae van eenennegentig nae twêêënnegentig. Mis! Mevrouw griep kwam op veziete. Dat was gin laejen geblaeze ma losse. Dae zit je dan mit z'n beiën te koekeloeren, te b'roerd om uut j'n öögen te kieken. Dan verdroogt d'n inkt in je penne. 'n Mens mö niks mekêêre. Je bin zö uutgedae. Zo doende é'k m'n veraeltje 'n keer motte laete slippe. M'n waere op dat boerebedoeninkje in Frankriek gebléve. M'n èbbe d'r nog 'n paer bekéke, in toe was 't wi op uus an. Nog 'n aevendje mit aolles d'r op in d'r an. 't Uusje kon'k noe, as 't nöödig zou wéze, in 't donker vinde, dus oak de nacht verliep zonder strapatsen. D'n anderen ochend was 't wï: op, nae Zurrikzêêë! Ma, dat gae zömè nie. Afscheid néme. Dank in lof brienge. Traentjes, kusjes. Dure beloften. Kom nae ons. Wullie komme wï vromme. Je weetjoe dat gaet. Rengdengdeng zei de Deekawéé, in dac gienge m'n. Zwaoije, toetere, in weg was 't kestêêltje. M'n zouë rond Parijs éne t'rug gae. Zodoende adde m'n nog 'n dag of wat nöödig om bie 't pont je van Ziepe te kommen. Noe ad m'n maot nooit véé aest. Die leefde, in dae was 'k wè 'n bitje jeloers op, bie 't moment. Z'n fielesefie was: gistere is geweest, mèrrege, daer ei je gin greep op, léve doe m'n noe! Ik bin meer 'n jakkonte. Naer uus? Dan naer uus, in gauw oak. Nêêë, as 't onderweg érregens mooi was of d'r kon 'n praetje gemaekt worre, dan stopte de metóren in wier aolles brêêd bekéke in brêêd uutgeméte. Zodoende slipte de tied in de dag weg, vódat j'r goed érreg in ad. Zö waere m'n 's aeven$, rond 'n uure of négene, pas in Fontainebleau, in de buurte van Parijs, 'n Paer jaer gelééje bin'k 'r nog 's geweest, 'n Drukte van belang. Ma, toe? Of j'n durrep bin- nenréé. Dao zouë m'n de nacht deubrienge. In Fontainebleau was - in is t'r nog - het „Hotel de Londre". Toentertied èrreg deftig in m'n öögen. Vandaege de dag is dat spul èêmae gin spek mï vó Arjaon z'n bek. 'k G'loave dè z'r vier sterren op nae ouwe. Eer dat je dae je gat in 'n pluuse stoel kan laete zakke, kó je êêst wè nae de kleermaeker gae in krom van de daelders nae binne strompele. Tbe 'k' 't zaekje opnieuw zag was 'k eigelijk 'n bitje gröös op m'n eige, dé 'k toch mó 's 'n keer onder die dekpannen ad geslaepe. Ma, je weet, aolles is betrekkelijk. Tben. in de jaeren vuuftig was 't in mien öögen oak a êêl, êêl deftig. Zö docht m'n maot 'r oak over. Kiek, om om negen uure 's aevens an te kommen in zö 'n bedoening, dae bin ze dae binne nie zö groas op. Zeker nie as 't ma vó êên nachje is. D'r vaol mó weinig mi an je te verdienen. An taefel anschuuve op dat uure doe jc oak nie mï. D'r most dus wat op gevonde worre om te verklaeren, waerom m'n zö laete anspoelde. Lae m'n maot dae noe wat op gevonden ébbe.... ARJAON vinden plaats in het COC- gebouw aan de Eigen- haardstraat en beginnen om 19.30 uur. Op initiatief van het COC wordt op zaterdag 25 ja nuari een Griekse nacht gehou den. Het COC-pand wordt dan ingericht in Griekse sfeer en er zijn Griekse hapjes. Aanvang 21.00 uur. Ruilbeurs Op 1 februari 1992 organiseert de Commissie Ruildag 1992 een grote beurs van postzegels, munten, modeltreinen en - auto's. Het initiatief van de or ganisatie van deze beurs gaat uit van de samenwerkende ver enigingen IV Philatelica afde ling Middelburg en de FV Del ta West. De ruilbeurs wordt ge houden in het ontmoetingscen trum Dauwendaele aan de Vrij landstraat te Middelburg. Van 10.00 tot 17.00 uur is zij voor het publiek toegankelijk. AMSTERDAM - In het Interna tionaal Instituut voor Sociale Geschiedenis en het Neder lands Persmuseum in Amster dam is van 17 januari t/m 22 fe bruari de tentoonstelling „Het land van Rembrandt, Albert Hahn en het Rembrandt-jaar 1906". De drie eerste prijswinnaars op een rijtje. V.l.n.r. T. Wandel, Fenneke Leidekker en Pieter van 't Hof. (Foto: Joop van Houdt). >de eega's zonder moeite over de •drempel gehaald. Voorzitter J. .Steketee heette allen hartelijk welkom. Met de beste wensen voor allen voor 1992 stelde hij •dankbaar vast dat de affairë met de kachel in december, een 'enkeling heeft nog weieens Ihoofdpijn, goed was afgelopen. De verwarming brandt weer jperfect. Na koffie met gebak werd de leden op Zeeuwse schaaldieren getrakteerd. All round mosselkoker Rinus Haeck zorgde ervoor dat dam pende pannen met Zeeuwse mossels op de brandweertafels werden geserveerd. Het zee banket ging erin als koek waarna men in een gezellige sfeer de avond doorbracht. Nie mand ging huiswaarts voordat de klok gelegenheid gaf om een van de brandweervrouwen, op een hartelijke wijze te feli citeren met haar verjaardag. Kledingcontainer Slachtveld De kledingcontainer op het ou de Slachtveld aan de Molenweg is in het vierde kwartaal van 1991 weer regelmatig bezocht. Er werden in de laatste drie maanden 747 kilo goederen achter de containerdeur gede poneerd. De Stichting Charita tieve Instellingen heeft op jaar basis in Bruinisse in totaal 1799 kilo ingezameld. Uitbreiding palingkwekerij De palingkwekerij van de Ge broeders Schot in Bruinisse na dert, haar voltooiing. De Bruse ondermers besloten tot deze in vestering nadat de vangstre sultaten op de Grevelingen steeds minder werden. De nieuwe loods aan de Dorpsweg met een oppervlakte van 600 vierkante meter wordt in de tweede helft van februari opge leverd. De kwekerij heeft op jaarbasis een capaciteit van 50 ton. MIDDELBURG Gespreksgroep homosexuelen Op initiatief van de Neder landse vereniging voor Integra tie van Homosexuelen COC wordt vanaf 22 januari in Mid delburg een gespreksgroep ge houden voor mensen die nog nooit over hun homosexuell of lesbisch zijn hebben durven praten. Via deze gespreksgroep biedt het COC hen de mogelijk heid om dat wel te doen met mensen die in dezelfde situatie verkeren. De bijeenkomsten Beursbericht Markt Goes dinsdag 14 januari 1992 Aardappelen (Exclusief BTW). Bintje velds- gewas, 40-60% 50 mm opw. fri- tesgeschikt, tarrering op rotte, hard groene en kapotte knol len, 19 ¥2 tot 21V2 cent per kg. Bintje 0 mm opw., 40-6050 mm opw. fritesgeschikt, 20¥2 tot 22¥2 cent per kg. Voeraard- appelen 5 cent per kg. Notering Rotterdamse beurs d.d. 13-01-92: 40-50 mm 17 tot 18 cent per kg, 50 mm opwaarts 28¥2 tot 29¥2 cent per kg. Uien (Exclusief BTW). Zaaiuien, droog uit de schuur, 12 tot 16 cent per kg. Vlas (Exclusief BTW). Ongerepeld, op auto geleverd 30 tot 35 cent per kg. Granen, zaden en peulvruchten Prijzen per 100 kg en exclusief BTW: Thrwe (16% vocht) 40,25, brouwgerst 100% brouw 45,50, voergerst 33,00 tot 34,50, erwten (klei ne groene) 57,50 tot 60,00, capucijners 89,00 tot 115,00, karwij, prima doorsneekwali teit 165,00, blauwmaanzaad, prima doorsneekwaliteit 140,00, bruine bonen, vrij van halve en grond, 18% vocht, 90,00. Hooi en stro Prijzen per 1000 kg en exclusief BTW: Weidehooi 200,- tot 235,-, dijkhooi 180,- tot 185,-, Engels raaigras 100,- tot 125,-, gerstestro 95,- tot 120,-, tarwestro 90,- tot 115,-, veldbeemd 150-/ 175,-. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Bodegraven: B. Oosterom te Kampen; te Gro ningen: W. van der Veen te Ezinge-Feerwerf-Garnwerd- Oostum; door de Gen. Synode tot zendingspredikant in op dracht van de GZB (tbv vor mingswerk Iglesia Presbiteria- na Nacional de Chili): P. J. den Admirant te Kampen; door de Gen. Synode tot zendingspre dikant in opdracht van de GZB (ten dienste van het toe- rustingswerk van de Reformed Church of East Africa te Ke nya): E. den Ham te Brakel die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Hummelo: B. Vijfvifikel, kandidaat te Amsterdam. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Nunspeet voor het zendingswerk in Nigeria: W. Harinck te Kapelle- Biezelinge. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Alblasserdam in combinatie met Nieuw-Lek- kerland: J. Koelewijk, 1.1. pre dikant te Albany (Free Ref. Churches of Australia), wonen de te Stegeren. Christelijke Geref. Kerken Aangenomen naar Delfzijl: P. W. Hulshof, kandidaat te Has selt, die bedankte voor Vlissin- gen. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Scherpenzeel: P. Blok te Kootwijkerbroek. Te koop: Sla-, bloemkool- en spits- koolplanten. Dierengilde Bolle, Zuidwellestraat 14, Zierikzee, 01110-13272. Ruitenbeek beton Brui nisse BV, Rijksstraatweg 10. Uit voorraad lever baar: betontegels, sier bestrating, div. soorten rotsstenen, opsluitban- den, bloembakken etc. 's Zaterdags geopend tot 14.30 uur. Bamipakket 1,49, room- koolsalade 1,98. P. Pie per, Oosterland. Diverse soorten pootaard- appelen, plantuitjes en ui enzaad. Mts. de Bruine, 01114-3077 b.g.g. 1393. Bloeiende planten, 2 voor 1 tientje, gemengd boeket 5,95. P. Pieper, Ooster land. Nu planten: vele soorten struikrozen, klim- en parkrozen, ouderwets geurende rozen. Habo Tuincentrum, Hogezoom 100, Renesse, tel. 01116- 1248. Jonagold kilo 2,69, Gies- ser Wildeman 2 kilo 2,98. P. Pieper, Ooster land. Rode Bildstar aardappe len 24 kilo 10,-. Boerderij-verkoop K. J. v. d. Velde, Zuiddijk 4, Drei- schor. Vogelhuisjes, voederplan ken, nestkastjes. Habo Tuincentrum, Hogezoom 100, Renesse, tel. 01116- 1248. Kiwifruit 6 voor 1,98, grapefruit 5 voor 1,98. P. Pieper, Oosterland. Verschenen: „Zierikzee zoals het was"... deel 4. Prijs 29,75. Delen 1, 2 en 3 eveneens nog leverbaar. De Zeeuwsche Boekhan del, Zierikzee, tel. 12754. Sla-, krulsla-, bloemkool-, spitskoolplanten. Habo Tuincentrum, Hogezoom 100, Renesse, tel. 01116- 1248. 25% korting op Phildar- wol. Wolboerderij Kerk werve. Prima klei bintjes 25 kilo 7,50. Boerderij-verkoop K. J. v. d. Velde, Zuiddijk 4, Dreischor. Volop slaplanten voor de kas en onder platglas. Tuincentrum Sluys, Hoge zoom 44, Haamstede, tel. 01115-1437. Auto te koop: Ford Taunus 2.3 Ghia, V6, aut. '80, APK tot juli. Vas te prijs 1200,-. Tel. 01115- 2754 na 19.30 uur. Personeel gevraagd: Uienschillers gevr. m/v. Tbl. 01114-3077 b.g.g. 1393. AGB/Nederland bv, waar toe behoren AGB/Att- wood en AGB/Intomart, is op zoek naar enque- teurs/enquetrices. Schrijf voor nader informatie, on der vermelding van AVA naar: AGB/Nederland bv, Noordse Bosje 13-15, 1211 BD Hilversum. Woonruimte: Jonge vrouw zoekt met spoed woonruimte in Zie rikzee. Tel. 01110-13049. Diversen: Gevraagd ter overname herenkapsalon op Sch-D. Brieven onder nr. 5306 a.h. buro van dit blad. Garage Kerkwerve. Repa raties alle merken auto's, uitlaten, schokbrekers, banden en accu's. Tal. 01110-15210. <^sse^N N/ ES 1 \73 \r\\ V Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 800 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Heeft u last van een ver stopte afvoer en/of riole ring? Belt u dan 01110- 13495. Ook 's avonds en het weekend. Schoon- maakbedr. De Jong Zie rikzee. BESCHIKKING HINDERWET VERGUNNING Burgemeester en wethou ders van Bruinisse; gelet op artikel 39, van de Wet algemene bepalingen mi lieuhygiëne; maken be kend dat zij hebben beslo ten onder oplegging van enige voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te on dervangen, positief te be schikken op het verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet ten behoeve van de slagerij van de heer F. Wielaart aan de Lange Ring 12 te Bruinis se te wijzigen. De reden hiervoor is dat de geluidsnormen welke genoemd zijn in de hin derwetvergunning, niet meer voldoen aan de ge luidsnormen van deze tijd. De voorgenomen wijzi ging houdt het volgende in: Voorschrift 15 wordt als volgt vervangen: 15. De geluidsbelasting, afkomstig van de in de inrichting aanwezige installaties, alsmede veroorzaakt door de werkzaamheden, mag gemeten en beoordeeld volgens de handlei ding meten en rekenen industrielawaai ILr HR-13-01, uitgave 1981 ter plaatse van enige niet tot dé inrichting behorende woning niet hoger zijn dan: -45 dB(A) op werkda gen tussen 07.00 en 19.00 uur; -40 dB(A) op werkda gen tussen 19.00 uur en 23.00 uur alsmede op zondagen en algemeen erkende feestdagen tussen 07.00 uur en 23.00 uur; -35 dB(A) tussen 23.00 uur en 07.00 uur. de beschikking, en alle ter zaken zijnde stukken, lig gen ter gemeentesecreta rie, op de afdeling Alge mene zaken, ter inzage en wel van 16 januari 1992 tot en met 15 februari 1992 op elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en buiten kan tooruren na telefonische afspraak. Ingevolge artikel 49, twee de lid van de Wet algeme ne bepalingen milieuhy giëne staat tot 16 februari 1992 beroep open bij de Kroon voor: a. degene tot wie de be schikking is gericht; b. degene die overeen komstig artikel 26, lid 2, van de hinderwet heeft verzocht tot wij ziging van de vergun ning over te gaan; c. de betrokken advi seurs; d. andere betrokken over heidsorganen, indien zij overeenkomstig ar tikel 36 van de Wet al gemene bepalingen mi lieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; e. degenen die overeen komstig artikel 38 van de Wet algemene bepa lingen milieuhygiëne bezwaren hebben inge bracht naar aanleiding van de bekendmaking van het voornemen; f. enige andere belang hebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig arti kel 38 van de Wet alge mene bepalingen mi lieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de raad van Sta te een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlo pige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van state, Afdeling voor de geschillen van be stuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist: Burgemeester en wethou ders voornoemd, De burgemeester, A. VOGELAAR De secretaris, T. VAN OOSTENBRUGGE Bruinisse, 16 januari 1992 Adverteren doet verkopen!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 5