NIEUWSBODE EXTRA Deelderiaanse slapstickdraak Trendsktr Videokring De Eilanden viert verjaardag met jong en oud CD-recensie LICHT- REKLAME Tentoon stelling batik/ schilderen op zijde Training regisseur Horecacursus Jubileum Jeugdwerk Muziekfestival en Bassie en Adriaan 1 WOENSDAG 15 JANUARI 1992 11 (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) GOEREE-OVERFLAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877- 2412. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; R. Koole, 01870-6664. Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-2917, 01875-1998. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879- 1514. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Kor te, 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee, Kerkstraat 2. Bezoek na afspraak tel. 01870-3778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet- plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Elke tweede woensdag van de maand Sommelsdijk Knutselclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In wijkgebouw de Zwaluw. Van 14.00 tot 15.30 uur. Iedere woensdag Oude-Tonge Knutselclub in d'Ouwe School. Knutselen voor kinderen uit groep 1 t/m 8 van de basisscho len. Van 13.30-14.30 uur. Instuifclub in d'Ouwe School. Spellen en knutselen voor kin deren uit groep 5 t/m 8 van de basisscholen. Van 14.45 tot 15.45 uur. Iedere donderdag Sommelsdijk 55-plussers soos in wijkge bouw De Zwaluw. Van 13.30 tot 16.30 uur Elke donderdagavond Oude-Tonge Zwangerschapsyoga en gewone yoga. De Grutterswei. Inlich tingen: tel. 01874-2398. Elke vrijdag Dirksland Vrijdansen in de Victoriahal, minimum leeftijd 18 jaar. 21.00 uur. Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 21.45 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uur. Dirksland Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Middelharnis Bijeenkomst postzegelclub Flakkee. Bovenzaal van café De Kok. Vanaf 20.00 uur. Sommelsdijk Bijeenkomst van de postzegel vereniging Flakkee, in zaal ca fé de Kok, Kaai 49. 20.00 uur. Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge De Computer hobbyclub Oude- Tonge komt samen. School straat 28. Van 13.30 tot 16.30 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Computerhobbyclub Oude- Tbnge komt samen in Schoolstraat 28. Van 19.30 tot 22.30 uur. Woensdag 15 januari Sommelsdijk Videomiddag in wijkgebouw De Zwaluw voor de jeugd 4-12 jaar Van 14.00-15.30 uur. Donderdag 16 januari Middelharnis Filmavond in het Diekhuus Avalon van B. Levynson. Zaterdag 18 januari Middelharnis Leerlingenconcert piano/viool in Het Diekhuus, van muziek school. Donderdag 23 januari Middelharnis Informatie-avond Vereniging voor Natuur en Landschapsbe scherming. Presentatie van de werkgroepen in het Diekhuus. 19.30 uur. Vrijdag 24 januari Middelharnis Cabaretavond De Serpanties in het Diekhuus. Dirksland Concert in Verenigingsgebouw De Schakel door Excelsior met medewerking van mannenkoor Inter Nos uit Hendrik Ido Am bacht en de solist Henk Kreuk niet. 19.45 uur. Zaterdag 25 januari Middelharnis In de Nederlandse Hervormde kerk een orgelconcert van de organist van de Grote of St. Laurenskerk te Rotterdam, Jo- hann Th. Lemckert. Zondag 26 januari Oude-Tonge Koffieconcert in De Grutters wei met het kwartet Jasper Lé Klerk (Jazzmuziek). Vrijdag 31 januari Sommelsdijk Tbneeluitvoering in wijkge bouw De Zwaluw. SCHOUWEN-DUIVELAND Iedere eerste zaterdag van de maand Bruinisse Verkoopbeurs van Vogelvereni ging Nachtegaal van 10.00 tot 12.00 uur in het clubgebouw aan Molenweg 10. Opkopers aanwezig. Tot 1 februari Burgh-Haamstede Expositie Grafiek uit Zeeland. De Bewaerschole. Maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Woensdag 15 januari Zierikzee Nieuwjaarsreceptie afdeling Zierikzee UW. UVV-gebouw Kerkhof Zuidzijde. 9.30 uur. Creatieve club kinderen. Buurt- en clubhuis Lichtboei. Van 13.30 tot 15.00 uur. Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Tentoonstelling batik/schilde ren op zijde. Bibliotheek De Stolpe. Tijdens openingsuren. Commissievergadering open bare werken in stadhuis. 18.30 uur. Kerkwerve Bijeenkomst NCVB. Dorpshuis 't Zuudènde. 19.45 uur. Burgh-Haamstede Informatie-bijeenkomst Na- mestovo. Gemeentehuis. 20.00 uur. Nieuwerkerk Verkoping ten bate van Adul- lam. Kerkzaal Gereformeerde Gemeente in Nederland. Van 19.30 tot 21.00 uur. Oosterland Eerste repetitie Duivelands Mannenkoor. Oosterhof. 19.45 uur. Donderdag 16 januari Zierikzee Commissievergadering finan ciën in stadhuis. 19.30 uur. Vrijdag 17 januari Zierikzee Bijeenkomst Schouws.Spel in Vismarkt. 20.00 uur. Zaterdag 18 januari Zierikzee Vogelexcursie naar Flaauwers en Weversinlaag. Vanaf Maar straat. 10.00 uur. Brouwershaven Jaarlijkse muziekuitvoering muziekvereniging Apollo. Tbn- nenmagazijn. 20.00 uur. Maandag 20 januari Burgh-Haamstede Vergadering gemeenteraad in het gemeentehuis. 19.30 uur. Dinsdag 21 januari Zierikzee ZOC-thema-avond over mo dern ondernemerschap in mo- numentenstad Zierikzee in foy er Concertzaal. 20.00 uur. Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Woensdag 22 januari Zierikzee Voorlichtingsplan ROVZ op Havenplein. Serooskerke Jaarvergadering Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Dorpshuis. 14.00 uur. Donderdag 23 januari Scharendijke Vergadering gemeenteraad. 19.30 uur. Vrijdag 24 januari Zierikzee Begin vrouwencursus Anders omgaan met spanningen. Paro chiehuis Mosselstraat. 9.00 tot 11.00 uur. Renesse Samenzangavond Dorkas. Ne derlandse Hervormde kerk. 19.30 uur. Ouwerkerk Officiële ingebruikname van nieuw dorpshuis; 15.00 uur. Open huis tussen 19.00 en 22.00 uur. Oosterland Vergadering SGP-Studiever- eniging. Vergaderzaal Gerefor meerde Gemeente. 19.45 uur. Zaterdag 25 januari Ouwerkerk Feestavond voor alle dorpsbe woners t.g.v. ingebruikname nieuw dorpshuis. 20.00 uur. Woensdag 29 januari Zierikzee Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Zondag 2 februari Zierikzee Ruilbeurs me. Zierikzee. Bro- gum. Vanaf 10.00 uur. Maandag 3 februari Zierikzee Begin horecacursus. Auberge Maritime. Aanvangstijd niet bekend. Oplage 29.400 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen -Duiveland en Goeree-Flakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Druktechniek Sluitingstijd advertenties Advertentie-verkoop Bezorging/Lezersservice Redaktie Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11. 4301 HH Zierikzee Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Offsetrotatie Dinsdag 11.30 uur voor Schouwen-Duiveland, Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee, Dieneke Klompe, na 18.00 uur 01112- 1656. 01110-17314. Tijdens kantooruren 01110*16551 toestel 226. Na 18.00 uur Lianne Kooiman 01110- 12668. De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 167.000. In SCC De Goote BRIELLE - Het spraakmakende Brabantse gezel schap De grootste luxe na de kleurentelevisie, speelt op zaterdag 18 januari het theaterstuk De Automaat in het Sociaal Cultureel Centrum De Goote te Briel- le. Het is het eerste toneelstuk van de hand van Ne derlands enige en echte acteur Jules Deelder. De Automaat is geschreven voor een breed publiek, zit vol dubbele bodems en laat scher pe karakters zien. Naarmate de moraal daalt, stijgt het moreel. Liegen en bedriegen voeren de boventoon in deze klucht. Het laat mensen zien die zich an ders gedragen dan dat ze in werkelijkheid zijn, maar als het er op aan komt blijken ze toch weer anders te zijn dan werd verwacht. HILVERSUM - Het Goois Mu seum in Hilversum toont tot en met 1 maart de tentoonstelling ..Behang, onze derde huid". Dit is een overzichtsten toonstelling over wandbekle- ding in Nederland van de 17e eeuw tot heden. Het museum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 12.30 tot 16.30. DEN HAAG - De popgroep Crowded House komt in fe bruari weer naar ons land voor vijf concerten. De optredens zijn in Muziekcentrum Ensche de (17 februari); Vredenburg Utrecht (19 februari); MECC Auditorium Maastricht (20 fe bruari); Noorderligt Tilburg (21 februari); Oosterpoort Gro ningen (22 februari). De mannelijke rol heeft tref fende overeenkomsten met Ju les Deelder. De Automaat speelt zich af in de Ardennen, waar een echtpaar schijnbaar toevallig na autopech strandt in een obscuur hotel. Als blijkt dat ook de hoteleigenaresse uit het Haagse louche circuit komt, komt er een reeks onge rijmde onthullingen naar bo ven. Er ontstaat een enorm ge krakeel tussen het drietal dat eindigt als een koningsdrama inclusief een aantal doden. Na afloop van de voorstelling speelt de Brielse formatie Ne ver Mind The Neighbours. De voorstelling begint om 20.15 uur. Tbegangskaarten kosten 15,- en zijn verkrijgbaar bij De Goote, Reede 2 en bij het WV-kantoor in de Ven kelstraat 1, beide in Brielle. Sponsor van deze kluchtige avpnd is Autobedrijf Jos Ent hoven. DEN BOSCH - Het Noordbra bants Museum in Den Bosch toont tot en met 23 februari de tentoonstelling „Theodoor van Thulden". Op deze over zichtstentoonstelling worden werken getoond van deze Zuid nederlandse barokschilder. Advertentie reclame /-'Nj Middelharnis. Tel (01870) 86366 Goes. Tel. (01100) 32570 ZIERIKZEE - In Openbare bi bliotheek De Stolpe te Zierik zee is van 15 januari tot en met 10 februari een tentoonstelling te zien van werkstukken van Els van Baarle uit Dreischor. Zij beoefent al geruime tijd de batikkunst op katoen, maar is enige tijd geleden overgegaan op de combinatie batik/schil deren op zijde. Bij deze vorm wordt de zijde met behulp van tjap (stempels) of tjanting (ko peren kannetje) plaatselijk af gedekt met hete was. Op de plaats waar de was is opge bracht neemt de stof geen verf op en op deze wijze ontstaan de patronen. De speciale zijdever ven zorgen voor briljante kleu ren. Zijde is een soepelvallend materiaal dat goed kan worden verwerkt voor kleding. Adri van Hoegee, schrijver van een beknopt boekje over zijde, zorgt voor interessante achter grondinformatie over de zijde cultuur door middel van foto's en boeken. Tevens worden boe ken uit de bibliotheek over het onderwerp uitgestald. De ex positie is te bezichtigen tijdens de openingsuren van de biblio theek. MIDDELBURG - Het Zeeuws Centrum voor Amateurtoneel en het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming bieden toneelamateurs de mogelijk heid tot het volgen van de mid denkadertraining amateurre gisseur. Deze cursus duurt drie jaar en wordt gegeven door de provin ciale toneeladviseurs Willem Huijbreghs en Ron Lubbersen en enkele gastdocenten. Deze middenkadertraining ama teurregisseur is een onderdeel van amateurtheaterschool De Ambitie en wordt door het mi nisterie van WVC officieel er kend. Wie de cursus met goed gevolg aflegt krijgt dan ook een door WVC erkend certifi caat amateurregisseur. De op leiding tot amateurregisseur wordt in Middelburg gegeven en bestaat uit een oriëntatie cursus van 12 weken, 205 les uren, een stage van minimaal 105 uur en een toetsing. Aanmelding De oriëntatiecursus kost 35 gulden, per cursusjaar moet ge rekend worden op driehonderd gulden per persoon. Aanmel ding voor deze cursus kan uit sluitend tijdens de twee informatie-avonden die dins dag 11 en dinsdag 18 februari worden gehouden in het onder komen van het Zeeuws Steun punt voor Kunstzinnige Vor ming in Middelburg. Daar naast kan men zich vanaf 18 fe bruari nog twee weken als deelnemer opgeven. Voor deze middenkadertraining geldt een maximum van 16 cursisten. Voor meer informatie kan men zich 's maandags en dinsdags wenden tot de beide toneelad viseurs, telefoon 01180-34880. ZIERIKZEE - Op initiatief van het Regionaal Bureau Onder wijs (RBO) en het Arbeidsbu reau gaat op maandag 3 fe bruari in Zierikzee een horeca cursus van start. De cursus is bedoeld voor werkzoekenden en mensen die al in de horeca werken maar daar nog geen papieren voor hebben. De cursus duurt elf maandagavonden en omvat een praktijk-gericht programma. Aandacht wordt besteed aan gastheer- of gastvrouwschap, de waren-, drank- en horeca- wet, de theorie kleine etenswa ren, opdekken en serveren en hygiëne. De cursus vindt plaats in Auberge Maritime in Zierik zee en wordt verzorgd door Kees van Staveren van Groot Stelle tc Goes. Belangstellen den kunnen voor meer infor matie terecht bij het RBO in Goes, telefoon 01100-50320. HEINKENSZAND - Op zater dag 25 januari viert de Federa tie Christelijk Jeugdwerk Zee land (FCJZ) haar 10-jarig jubi leum met een feestelijke dag voor jongeren, vrijwilligers en geïnteresseerden. De dag wordt gehouden in De Stenge te Heinkenszand en staat vooral in het teken van een symposiumthema Christe lijk jeugdwerk, bestaat dat dan? De federatie meent dat dit thema zeer actueel is geworden na de aankondiging eind de cember van een provinciale be zuiniging. Over de taak en toe komst van christelijk jeugd werk wordt 's middags door een drietal lezers een korte in leiding gehouden. Na afloop is er gelegenheid voor een publie ke discussie. Het symposium is openbaar toegankelijk en duurt van 15.00 tot 17.00 uur. De dag wordt opgeluisterd met tal van activiteiten. Een sporttoernooi met basketbal, volleybal en badminton start om 10.00 uur. Gelijktijdig met het symposi um is er een kinderfeest ,met een clown en ballonnenkunste- naar. Tijdens de informele re ceptie na afloop van de dag wordt het eerste exemplaar van een eigen Milieuproject voor vrijwilligers in het jeugd werk gepresenteerd. ANIMA OÏO/BMG ARIOLA - Een tijdje geleden alweer werd door BMG Ariola het album Anima van OÏO uitge bracht. Heel aparte muziek die door het gebruik van enkele bijzondere instrumenten een heel ander geluid te horen geeft. Over het geheel geeft deze CD een soort Middeleeuws geluid mede door het gebruik van een TTUIV TTUIV (voor loper van de tamboerijn) en een lier. Beide zijn afkomstig uit de Middeleeuwen. Ook werden er instrumenten uit an dere tijdperken gebruikt, zoals onder meer een Schotse doedelzak, Barokke hobo's en een sopraan saxofoon. Flui ten worden er ook veel gebruikt en die vinden hun oor sprong onder meer in Ierland, Frankrijk, India en uit Tsje- choslowakije een bijna twee meter lange fluit, Futlhara genaamd. Dit alles werd met behulp van moderne technie ken vermengd tot een middeleeuws geheel wat een heel erg bijzonder geluid voortbrengt. Alle nummers zijn vrij rustig en bevatten weinig of geen zang. In een nummer, namelijk Kalimea zijn krekels te horen die heel kunstig in de muziek zijn verwerkt. Ook zijn er Afrikaanse invloeden te horen in de nummers Schoro en OÏO. In deze opnames is meer ge bruik gemaakt van slaginstrumenten. Duidelijk is wel dat Anima heel aparte muziek bevat en waarschijnlijk weinig concurrentie op dit gebied heeft, maar voor iemand die van een muzikale uitdaging houdt zal dit album geen slechte keus zijn. Cinderella ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - In verband met het tienjarig bestaan van Videökring De Eilanden besloot eigenaar Sam van der Welle daar eens op feestelijke wijze aandacht aan te gaan besteden. Zo wel jong als oud kan de viering meemaken. Voor jong heeft Van der Welle Bassie en Adriaan gecon tracteerd en voor de ouderen is er een groots muziek festival met optredens van onder meer The Fortunes en Albert West. Er rust echter één voorwaarde op en dat is dat het alleen voor klanten is. Ook The Fortunes komen naar het muziekfestival in De Staver van Middelharnis. En ook die klanten moeten er wat voor doen om naar een van deze twee gebeurtenissen toe te mogen. Vanaf heden kan men namelijk sparen, bij alle negen filialen van Videokring De Ei landen, voor de toegangskaar ten. Bij iedere film 7,50 gul den die gehuurd wordt of bij el ke andere besteding van dit be drag krijgt de klant een zegel en die kan op een zegelkaart geplakt worden. Zodra de klant 35 zegels bijeen heeft ge spaard is men verzekerd van twee toegangskaarten voor het muziekfestival met de titel 'Vi deokring De Eilanden goes Sixties'. Bij een volle spaar kaart kan men drie toegangs kaarten krijgen voor het optre den van Bassie en Adriaan. Wie naar geen van beide wil krijgt bi] een volle spaarkaart, vijf tig zegels, een prachtig king size badlaken. Unieke avond Het muziekfestival wordt ge houden op 6 juni. Spaarkaar ten die het benodigde aantal zegels hebben bereikt moeten uitsluitend in de periode van 15 maart tot 20 mei ingeleverd worden. En ook dan geldt wacht niet te lang, want vol is vol. Per klant mag één spaar kaart worden ingeleverd. Tij dens Videokring De Eilanden goes Sixties zijn er verschillen de optredens van bekende bands. Zo zijn daar The Fortunes, die in de zestiger jaren hits hadden met nummers als This Golden Ring en You've got your trou bles (I've got mine). Andere gast is Albert West, die wordt begeleid door super-showband Primavering en de Schok- brekers. een uit negen leden bestaande band die, zoals ze zelf omschrijven, 'zwetende soul' brengen. Ook The Clarks komen. Deze band neemt de toeschouwer mee op een 'Magi cal History Tbur' door de six ties met muziek van Elvis Presley, Cliff Richard. The Beatles en The Rolling Stones. En voor de liefhebbers van psy chedelische Flower Power mu ziek zijn daar The Happy Tu nes. Ibt zover de bands die al be kend zijn. Er komt nog een in ternationale band die een op treden verzorgt, maar wie dat wordt wil Sam van der Welle nog even als een verrassing houden. Het muziekfestival vindt in ieder geval plaats op 6 juni 1992 en wordt gehouden in De Staver te Middelharnis. In oktober vinden de optredens van Bassie en Adriaan plaats voor de jongere leden van de videokring. Zowel in Bergen op Zoom als in Zierikzee en Middelharnis komt het clowns- paar exclusief voor de kinde ren van de leden een optreden verzorgen. Sparen dus. Rijdende videotheek Het bedrijf van Sam van der Welle is tien jaar geleden op gestart. Hij begon in een tijd dat, zoals hij zelf zegt, er een zekere wildgroei heerste in de videobranche. Iedereen dacht een goedbelegde boterham te kunnen halen uit het video-ge beuren. Velen kwamen van een koude kermis thuis en zijn de afgelopen tien jaar niet door gekomen. Van der Welle wel, en hoe. Begon hij met een rondrij dende videotheek waar men sen aan huis hun keuze konden maken, zodra hij de stijgende behoefte om meer video's bij de klanten bemerkte startte hij zijn eerste zaak; en wel in Mid delharnis. Ruim een jaar later kwam dc tweede zaak erbij in Zierikzee. En niet lang daarna startte hij met nog meer zaken zodat hij momenteel eigenaar is van negen zaken verdeeld over Middelharnis, Zierikzee, Bergen op Zoom, Brielle, Fij naart, Ouddorp, Renesse, Steenbergen en Zevenbergen. Van der Welle wijt deze groei aan het feit dat hij altijd een uiterst strak beleid heeft ge voerd en consequent weet te handelen. „Daarbij moet je er voor zorgen dat alles er profes sioneel uit ziet. Daarbij moet je kwaliteit boven prijsbeleid stellen. Vroeger huurden de klanten onbepaalde video's omdat de video nog helemaal nieuw was, nu stellen ze steeds meer eisen en vragen om be paalde films die bijvoorbeeld in een recensie goed naar voren zijn gekomen. Daar moet je als ondernemer rekening mee hou den; met hetgeen je klanten willen". Vergroting assortiment films De videotheekeigenaar kiest zelf de films uit die in zijn za ken verkrijgbaar zijn. Per maand komen er ongeveer 75 films nieuw uit en van dat aan tal kiest hij er gemiddeld 40 uit. Van de ene film meerdere exemplaren omdat het een be kende film is en van de andere film maar een enkel exem plaar. Dat levert dus iedere keer weer een vergroting van het assortiment films dat bij de zaken verkrijgbaar is. Om dat niet iedere zaak even groot is om zoveel titels te bergen be staat bij allemaal de kans om de gewenste film te bestellen. Onderling wordt dan gezorgd dat de film bij het juiste filiaal terecht komt waarna de klant wordt opgebeld met de mede deling dat de film opgehaald kan worden. Door middel van een code weten de mede- werWstjers van tevoren hoe lang het ongeveer gaat duren voor de film er is. En bijzaak zijn de CD's geworden. In Zie rikzee kwam dit voort uit het verdwijnen van de plaatselijke fonotheek. Van der Welle zegt echter niet van plan te zijn hier een tweede hoofdafdeling van te maken, hoewel er wel onge veer veertig nieuwe titels per week bij komen. Ook het koop- produkt, (video's) blijft een bijzaak in de videotheken. Klant is koning Sam van der Welle hecht veel waarde aan de stelling 'Klant is koning'. Dit valt vooral op te maken uit de service die wordt verleend. Een gratis lidmaat schap, een gratis catalogus met meer dan vijfduizend titels in allerlei genres, iedere maand een boekje met daarin de laat ste aangekochte films en de laatste nieuwtjes vanuit Holly wood, vers van de pers. En wanneer een klant de film van de maand huurt krijgt hij /zij bij inruilen gratis een andere film mee. Momenteel bestaat het assortiment van de videok ring uit ongeveer achtduizend titels. Waarmee in de afgelopen tien jaar De Eilanden een klan tenkring van ruim 40.000 tevre den filmliefhebbers wist op te bouwen. Meer informatie over de gestarte actie of over lid maatschap bij Videokring De Eilanden kan opgevraagd wor den bij de filialen in Middel harnis (01870-86030). Ouddorp (01878-3374), Zierikzee (01110- 15369) en Renesse (01116-2124).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 11