„Door burgers gekozen raad moet mening van bevolking uitdragen" Economie Noord- en Midden- Zeeland blijft in '91 achter Hostellerie wint prijs Creatief Ondernemerschap Ondernemen Zangavond Comité tegen asielzoekers Na zeven jaar opnieuw toename aantal faillisse menten Nieuwjaarsrede Kamervoorzitter drs C. Hartog: wov NJN houdt vogelexcursie Flaauwers- en Weversinlaag Yoga-cursus 55-plussers start maandag 27 januari Vernieling ruit Brouwse school Inbraak gebouw tennis vereniging Informatie avond Vereniging bedrijfs voorlichting I DINSDAG 14 JANUARI 1992 NR 25085 Ondernemen. Volgens het woordenboek betekent het 'wagen'. Volgens datzelfde woordenboek is een onderne mend mens iemand die 'niet bevreesd is iets te onderne men'. Ook niet, zo wordt ge steld, als daar enig gevaar aan verbonden is. Wie de gezamen lijke Nieuwjaarsbijeenkomst van de Zierikzeese Onderne mers Centrale, de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer en Zierikzee Aktief heeft be zocht vraagt zich wellicht af hoe ondernemend de Zierik zeese ondernemer is. Zowel ZOC als VVV kampen al jaren met een chronisch gebrek aan belangstelling van de kant van de leden voor het wel en wee en de toekomstplannen van hun vereniging. Elke keer weer moet geconstateerd wor den dat vergaderingen slechts dooreen handjevol mensen be zocht worden. Steeds weer wordt men geconfronteerd met een aan onverschilligheid grenzende gelatenheid. Zeker, er worden met enige regelmaat plannen gelanceerd en sommi ge van die plannen brengen het ook verder dan de tekenta fel, maar wat opvalt is dat het steeds weer enkelingen zijn die de kar trekken en proberen hun mede-leden op te porren om mee te denken en ook met ideeën te komen. Vaak tever geefs. De gezamenlijkheid is ver te zoeken. En dat is frustrerend voor diegenen die met plannen komen. ZOC- voorzitter Th. H. van Wijk om schreef het als 'de Al Bundy- geestVrij vertaald: apathisch wachten tot er een idee op ta fel komt en vervolgens niet of op negatieve wijze reageren. Bij veel ondernemers lijkt het idee te hebben postgevat dat men niets hoeft te doen om te zorgen dat de klant naar de winkel komt. Zeker, Zierikzee is het koopcentrum van Schou- wen-Duiveland. Nog wel. Maar men dient wel te beden ken dat Middelburg een stuk dichterbij is komen te liggen. Voor de inwoners van de Kop van Schouwen is het door de weg over de Stormvloedkering aantrekkelijk geworden om in plaats van naar Zierikzee naar Middelburg te rijden. En als in 1993 de Zeelandbrug (einde lijk) tolvrij is geworden valt een belangrijke, drempel weg voor wie liever in Goes dan in Ziexikzee winkelt. Met andere woorden: als de Zierikzeese ondernemers wil len dat hun nering over een paar jaar nog net zo goed draait als nu, verdient het aan beveling om niet stil te blijven zitten. Op iets dat nooit veran dert, op iets dat niet in bewe ging is, raakt men in de regel op gegeven moment toch uitge keken. Zierikzee is een mooie stad. Daar zal niemand het mee oneens zijn. Maar er is meer nodig dan fraaie gevels om de klant, en de recreant niet te vergeten, vast te hou den. De ondernemer zal weer ondernemend moeten worden. P. K. RENESSE - Op vrijdag 24 ja nuari houden de eilandelijke Dorkasgroepen in de Neder landse Hervormde kerk te Re- nesse een samenzangavond met het thema Wij zingen tot Gods lof. De opbrengst van de ze avond is ten bate van de gaarkeuken van Alexander Ogorodnikov in Moskou. De aanvangstijd is 19.30 uur. De eilandelijke Dorkasgroe pen zijn steunpunten van Dor- kas Hulp Internationaal te An- dijk. Vorig jaar al werd een ba zar gehouden voor de Russi sche gaarkeuken. Toen het plan werd geopperd ook nog een zangavond voor hetzelfde doel te organiseren kon Dorkas re kenen op de spontane mede werking van Mar van der Veer, Reinata Heemskerk en het In terkerkelijk koor Adonai on der leiding van Liesbeth Fran ken en organiste Jicke Troost. Alexander Ogorodnikov, een bekende christen-dissident zet zich in samenwerking met Dor kas in voor de allerarmsten in de Sovjetsamenleving. De hel pers van zijn gaarkeuken be zoeken vooral bejaarden die hun huis niet meer uit kunnen. Aan zwervers in parken, onder bruggen en in de metro worden speciale voedselbonnen uitge reikt waarmee zij een maaltijd kunnen krijgen in de gaarkeu ken. Met hun werk willen de medewerkers aantonen dat zij deze arme mensen niet in de steek laten. AMSTERDAM - De bouwpro- duktie zal dit jaar 5,5 procent lager uitvallen dan in 1991 en uitkomen op 52,8 miljard gul den. De teruggang komt geheel voor rekening van de woning bouw en de utiliteitsbouw (kantoren, fabrieken en derge lijke). BURGH-HAAMSTEDE - In het gemeentehuis van Westerschouwen zijn de re sultaten binnengekomen van een handtekeningenactie die gehouden is onder 800 inwoners van de gemeente. Volgens de initiatiefnemers van de actie, het co mité in Burgh-Haamstede dat zich verzet tegen de komst van 280 asielzoekers, blijkt dat een meerderheid van de bevolking de mening van het comité deelt. In een begeleidend schrijven laat het comité weten dat de door de burgers gekozen raadsleden de mening van diezelfde burgers moeten uitdragen. Burgemeester H. Tees is het niet eens met de interpretatie van de resultaten. In spanning wordt de beslissing van de raad afgewacht. Uit de gehouden actie blijkt tweederde van de ondeYvraag- den tegen de komst van de asielzoekers te zijn. Ruim een kwart is van mening dat het ge kozen aantal van 280 asielzoe kers te hoog is. Vijf procent toonde geen bezwaren tegen de voorgestelde opvang van de buitenlanders. Vraagtekens Burgemeester Tfees van de ge meente Westerschouwen liet al eerder in een reactie weten vierkant achter het besluit van het college te blijven staan. Hij zet zijn vraagtekens bij de op zet van het onderzoek en daar mee dus ook bij de waarde van de resultaten. Met name het feit dat niet iedereen binnen de gemeente is gevraagd om zijn mening te geven, vormt de aan leiding tot deze twijfels. De stelling dat tweederde van de bevolking tegen stemt gaat vol gens burgemeester Tfees niet op. „Tweederde van de onder vraagden stemde tegen en dat is heel wat anders...". Daar naast meent de burgervader dat ook het tijdstip van het on derzoek niet juist is gekozen. „Men had de actie moeten hou den op het moment dat'ieder een geïnformeerd was over de achtergronden. Pas dan kan een ieder een gefundeerde me ning geven". Aan de raad wordt door het college van burge meester en wethouders dan ook het advies gegeven de brief ter kennisname aan te nemen. UTRECHT - Nederlandse var kenshouders hebben vorig jaar aanzienlijk minder geïn vesteerd in hun bedrijven dan de voorafgaande jaren. Dat blijkt uit een enquête van Ra bobank Nederland. Slechts 31 procent van de ruim 7.000 var kenshouders investeerde - in 1991 meer dan 50.000 gulden. Het jaar daarvoor lag dat per centage nog op 82. Een woord voerster van Rabobank Neder land verklaarde de forse terug gang uit de grote onzekerheid die onder de varkensboeren leeft over de mestwetgeving. Er kwamen meer reacties bin nen bij de gemeente. Het be stuur van de Coöperatieve Ver eniging van Eigenaren van 's Gravenhof liet weten in princi pe geen bezwaar te hebben te gen de komst van de asielzoe kers. Echter, het grote aantal tweede woningen en caravans in Burgh-Haamstede en de be perkte mogelijkheden voor de gemeente hier toezicht op te houden, kunnen volgens de vereniging grote problemen opleveren. Het aantal van 280 asielzoekers wordt daarom te hoog geacht. Ook een voorstander van de komst van asielzoekers naar De Burght gaf zijn reactie. Hij liet schriftelijk weten erg ge schrokken te zijn van de felle reacties van sommige mensen tijdens de discussie-avond van vorige maand. In de volle zaal zag hij geen kans zijn mening te uiten. In de brief spreekt hij zijn ver trouwen uit 'dat de beleidsma kers voldoende aandacht zul len besteden aan de angst die er blijkbaar onder de, vooral oucfere, inwoners leeft. Een goede voorlichting zou wellicht de gevoelens van angst, onwe tendheid, onbegrip en haat bij een deel van de bevolking weg kunnen nemen, zo schrijft hij. De verantwoordelijken wordt tenslotte bij deze delicate kwestie veel wijsheid en sterk te toegewenst. Burgemeester Tfees onderschrijft het belang van een goede voorlichting. „Als gemeente moeten we zo veel mogelijk voorlichting en informatie geven en de bevol king op de hoogte houden van de ontwikkelingen". De verwachting is dat de raad tijdens de vergadering van fe bruari of maart een beslissing zal nemen. Tot die tijd wordt gewacht met het tekenen van een koop- of huurovereen komst met het ministerie van WVC betreffende de overname van de Burght. Voorlopig zal de eventuele komst van asielzoe kers de gemoederen in de ge meente blijven bezighouden. DEN' HAAG - Het aantal fail lissementen in ons land is, na een dalende trend tussen 1983 en 1990, vorig jaar met 16 pro cent gestegen ten opzichte van 1990. Vooral de ontwikkeling in het slotkwartaal van 1991 zorgde voor deze stijging. Dat blijkt uit CBS-cijfers. Tégenover 3.519 faillissemen ten in 1990, stonden er 4.065 in 1991. Ter vergelijking: in 1982 werden 8.640 faillissementen uitgesproken. Het aantal fail lissementen in het vierde kwartaal lag 44 procent hoger dan in het laatste kwartaal van 1990. Over de eerste negen maanden bedroeg de toename nog maar zeven procent. De stijging met zestien procent is het saldo van een toename van het aantal gefailleerde onder nemingen met 19 procent en een afname van het aantal ge failleerde natuurlijke perso nen en nalatenschappen met twee procent. Er werden vorig jaar 3.520 ondernemingen fail liet verklaard, tegen 2.963 in 1990. Het ging om 1.604 een manszaken en 1.916 vennoot schappen en overige rechtsper sonen (waar onder 1.642 bv's). Vooral in de sectoren handel en horeca vielen relatief veel slachtoffers: 1.307. Daarop volgde de branche van de zake lijke dienstverlening met 712. Het aantal natuurlijke perso nen dat failliet ging bedroeg 545, tegen 556 in 1990. Onlangs meldde het GAK dat door het toegenomen aantal faillisse menten het aantal uitkeringen wegens ontslagwerkloosheid vorig jaar is toegenomen. MIDDELBURG - Politiek gezien was 1991 een nogal turbulent jaar, economisch was het allemaal wat minder spectaculair en bleven de economische resultaten in Noord- en Midden-Zeeland achter bij de landelijke ontwikkelingen. Ook in 1992 zal de economische groei in Nederland minder zijn dan aanvankelijk werd aangenomen. Dit economisch minder rooskleurige beeld schetste drs C. Hartog, voorzitter van de Kamer voor Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord- Zeeland maandag tijdens de Nieuwjaarsreceptie van de Kamer in Middelburg. Het verwachte economisch her stel is het afgelopen jaar in Ne derland uitgebleven. Analyses van OESO en Centraal Planbu reau gaan uit van een halve ring van de economische groei ten opzichte van 1990 en ook de inflatie is mede door toedoen van de rijksoverheid sterk gestegen. In deze situatie lijkt vooralsnog geen verandering te komen want ook in 1992 zal de economische groei blijven steken op 2%. Ook wat betreft de Zeeuwse si tuatie kon voorzitter Hartog op grond van de uitkomsten van de ERBO-enquête niet an ders dan een Wat somber beeld schetsen. Met name de ontwik kelingen van omzet en export in Noord- en Midden-Zèeland bleven het afgelopen jaar ach ter. Rekening houdend met prijsstijgingen op de binnen- en buitenlandse markt is er sprake van een omzetdaling van 2,2%. Vorig jaar lag de om zet van het Midden- en Noord zeeuwse bedrijfsleven nog 0,27o lager dan in het jaar daar voor. Werkgelegenheid Naast de omzet daalde ook de export met 4,2%. Investeringen en werkgelegenheid stegen daarentegen met respectieve lijk 2.4% en 2,07*. De kleine be drijven ontwikkelden zich af gelopen jaar beter dan de gro tere bedrijven. De kleinere be drijven (minder dan vijftig werknemers) kenden een reële toename van omzet, export en investeringen. Met name de voedings- en genotmiddelenin dustrie deed het goed en ook voor de zakelijke en overige dienstverlening was 1991 geen slecht jaar. De hout- en bouw- materialenindustrie kende daarentegen geen goed jaar. Verschuiving Het Verenigd Europa dat dit jaar zijn beslag moet krijgen heeft ook consequenties voor het Zeeuwse bedrijfsleven. Het politieke zwaartepunt zal ver schuiven van Den Haag naar Brussel. Om op deze gewijzig de machtsverhoudingen in te spelen moet er volgens Kamer voorzitter Hartog op zo kort mogelijke termijn een project groep komen die zich bezig zal gaan houden met het analyse ren van deze Europese machts verhoudingen en politiek- economische krachten. De Ka mer is bereid hierbij het initia tief te nemen. Naast deze Eurovisie richtte de Kamervoorzitter ook de aan dacht op een eventuele gemeen telijke herindeling, een heet hangijzer in het Zeeuwse. Har tog beklemtoonde niet te plei ten voor opheffing maar wel voor integratie dan wel inten sieve samenwerking. Op dit punt zullen ook de Kamers van Koophandel en Fabrieken in Zeeland het lef moeten hebben om eventueel het huidige sta tuut ter discussie te stellen. Waar zaken efficiënter geza menlijk kunnen worden aange pakt moet integratie worden nagestreefd. Gezien de economische beteke nis van een een vaste oeverver binding over de Westerschelde (WOV) pleitte Hartog ook nu weer om snel met de aanleg van deze verbinding te begin nen. Deze zal door het verbin den van de economische zwaar tepunten Terneuzen/Gent en Middelburg/Vlissingen een sti mulans zijn voor de Zeeuwse economie. Profielschets nieuwe commissaris In tegenstelling tot enkele poli tieke partijen die voor de op volger van Commissaris van de Koningin dr C. Boertien al en kele namen hebben genoemd beperkte de Kamervoorzitter zich tot een profielschets van de nieuwe commissaris. Het moet iemand zijn die behalve in Den Haag ook in Brussel goed thuis is. Een man of vrouw ook die oog heeft voor het bedrijfsleven en in staat is Zeeland en de Zeeuwse belan gen duidelijk te maken en te verdedigen. hl kader van landelijke Duck-dag ZIERIKZEE - Op initiatief van de afdeling Schou- wen-Duiveland van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie (NJN) vinden op zaterdag 18 januari op Schouwen-Duiveland activiteiten plaats in het kader van de Duck-dag. Een evenement waarbij leden van de NJN-afdelingen in heel Nederland er op uit trekken om vogels te gaan bekijken in natuurgebieden in hun omge ving. De afdeling Schouwen- Duiveland inventariseert on der leiding van een gerenom meerd vogelkenner de Flaau wers- en de Wevers-inlaag op voorkomende vogelsoorten. Jongeren van twaalf tot 23 jaar kunnen aan deze excursie deel nemen. Men dient dan om 10.00 uur aanwezig te zijn in het ge bouw van de NJN Schouwen- Duiveland aan de Maarstraat te Zierikzee. Om 10.15 uur ver trekt men per fiets naar het na tuurgebied. Aan de excursie zijn geen kosten verbonden. Nadere informatie is te krijgen via Wiebe van Leeuwen, 01110- 120809. MIDDELBURG - Visie, durf, creativiteit en vooral ook hard werken. Die eigenschappen hebben het echtpaar J. Arkenbout van de Hostellerie Schudde- beurs de prijs voor Creatief Ondernemerschap opge leverd. Maandagmiddag tijdens de Nieuwjaarsbij eenkomst van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Noord- en Midden-Zeeland in Middelburg maakte Kamervoorzitter drs C. Hartog bekend aan wie deze prijs voor Creatief Ondernemerschap dit jaar is toegekend. Met het toekennen van deze prijs wil de Kamer van Koop handel ondernemers met durf, visie en inzet in het zonnetje zetten. Dit jaar gebeurde dat voor de tiende keer. In een kor te toespraak lichtte Hartog toe waarom de prijs dit jaar aan het echtpaar Arkenbout is toe gekend. Na in verschillende bedrijven de nodige ervaring te hebben opgedaan begon Arkenbout in 1976 als zelfstandig onderne mer. Samen met zijn echtgeno te vestigde hij in Schuddebeurs een familiehotel. Dankzij een geheel eigen ondernemersvisie slaagde het echtpaar erin om het bedrijf uit te bouwen tot een hostellerie die vanwege zijn culinaire kwaliteiten in brede kring bekendheid ge niet. Bij het verder uitbouwen van hun bedrijf speelden de Arkenbouts in op economische activiteiten in de regio die door de bouw van de Oosterschelde- werken toenamen. Ook ontwikkelde de hostelle rie zich als een geliefd oord voor het houden van vergade ringen en congressen. Door dit alles heeft de hostellerie -een bedrijf met een omzet van een paar miljoen - zich een eigen plaats weten te verwerven. Een bedrijf dat werk biedt aan twaalf vaste en tien part-time werknemers en dat inmiddels uitgebreid is met een aantal appartementen. Hierdoor werd de economische basis van de bedrijfsvoering wat verbreed. Het imago dat de hostellerie in de loop der jaren heeft opge bouwd is een gevolg van goed gastheerschap gekoppeld aan durf, visie, creativiteit en voor al ook hard werken, aldus de Kamervoorzitter. ZIERIKZEE - Je bent nooit te oud om op verant woorde manier yoga te beoefenen. Daarom hebben enkele 55-plussers, de dienst Meer Bewegen voor Ou deren van het Kruiswerk en de Stichting Welzijn Ou deren het initiatief genomen om in Zierikzee een yoga-cursus voor 55-plussers te starten. De eerste les wordt maandag 27 januari in het kruisgebouw aan het Jannewekken in Zierikzee gegeven. Aanvang 10.00 uur. Lange tijd was yoga voor oude ren taboe. De laatste jaren is daar echter verandering in ge komen. Meer en meer zijn 55- plussers deze bewegingsactivi teit gaan beoefenen. Yoga- oefeningen dragen bij tot een algehele lichamelijke en gees telijke ontspanning, waarbij een evenwicht tussen lichaam en geest wordt nagestreefd. De oefeningen zorgen bovendien voor een versterking van de spieren en een vergroting van de bewegingsmogelijkheden van de gewrichten. Een pluspunt voor ouderen is bo vendien dat yoga niet presta tiegericht is. Gezien deze voordelen hebben enkele 55-plussers samen met de dienst Meer Bewegen voor Ouderen en de Stichting Wel zijn Ouderen besloten om een speciale cursus yoga voor seni oren te starten. Deze cursus wordt gegeven in het kader van Meer Bewegen voor Ouderen. De groep (maximaal 20 perso nen) staat onder leiding van een gediplomeerd yoga- leidster met specifieke kennis op het gebied van bewegen voor ouderen. In Zierikzee geeft fysiotherapeute en yoga- docente Joke Enserink de cur sus. De lessen worden steeds op maandagmorgen gegeven en wel van 10.00 tot 11.00 uur. Proeflessen Om iedereen in de gelegenheid te stellen kennis te maken met deze bewegingsactiviteit wor den eerst vier proeflessen gege ven, zodat men al oefenende kan zien of de yogacursus be valt. Is er voldoende belang stelling (circa twaalf personen) dan krijgen deze proeflessen een vervolg. Deelnemers aan de lessen behoeven daarvoor geen speciale kleding aan te schaffen. Prettig zittende vrij- etijdskleding die voldoende bewegingsvrijheid biedt is toe reikend. De yogalessen kunnen ook gevolgd worden door men sen die slecht ter been zijn of die last hebben van cara of an dere aandoeningen. Kosten van de lessen bedragen acht gulden per les. Nadere infor matie is verkrijgbaar bij de Stichting Welzijn Ouderen, De Huybertstraat 43 in Zierikzee, telefoon 01110-13224. BROUWERSHAVEN - Tussen zondagmiddag en maandag nacht werd een ruit vernield van de Openbare Basisschool aan de Schuitkade te Brou wershaven. De school is eigendom van de gemeente Brouwershaven. Het totale schadebedrag is nog on bekend. BRUINISSE - In de periode tussen 9 en 13 januari werd in gebroken in het clubgebouw van de Tennisvereniging Brui- nisse. De dieven kwamen het gebouw binnen door middel van braak. Zij namen een magnetron ter waarde van 1990 gulden mee. De heer J. S. uit Bruinisse deed aangifte van de inbraak. WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 10% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 6 graden Windkracht noordw. 3 Vrijdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 20% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 6 graden Windkracht west 3 Zaterdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 20% Min.temp. 3 graden Mid.temp. 6 graden Windkracht zuidw. 3 ZON- EN MAANSTANDEN 15 jan. Zon op 08.42, onder 16.56 Maan op 12.17, onder 04.05 16 jan. Zon op 08.41, onder 16.57 Maan op 13.02, onder 05.22 Volle Maan: 19 jan. (22.28) HETWEEROVERZICHT DE BILT - Boven de Britse, eilanden ligt een krachtig hogedrukgebied. Om dit hoog wordt met een zwakke tot matige noordwestenwind vrij zachte lucht aangevoerd. Hierin drij ven wolkenvelden van zee ons land binnen. Het blijft droog. Door het wol kendek daalt het kwik vannacht niet verder dan een graad of 4 en mor genmiddag ligt de temperatuur in de buurt van de 6 graden. In het ooste- lijk Waddengebied is de noordwes tenwind af en toe vrij krachtig, 5, maar elders zwak tot matig. Aan dit weerbeeld verandert ook de komen de dagen maar weinig. WIJCHEN - De gemeente Wij- chen (vlakbij Nijmegen) gaat een terugkeergarantieregeling voor ambtenaren instellen. Ge- meentepersoneel kan mini maal twee jaar en maximaal vier jaar uit dienst treden met de garantie voor terugkeer in een passende functie. Volgens haar voorlichter is Wijchen daarmee de eerste gemeente in Nederland. De gemeenteraad zal de nieuwe regels voor ou derschapsverlof binnenkort vaststellen. ZIERIKZEE - Vanavond, dins dag, houdt de Vereniging voor bedrijfsvoorlichting een infor matie-avond over de Stichting Stimulering Plantaardige Pro- duktie. De informatie-avond wordt ge houden in het Huis van Nassau aan de Lange Nobelstraat in Zierikzee en begint om 20.00 uur. De gaande en de komende man bij deze stichting, respec tievelijk de heren ir. De Wit en ir. Bom, gaan in op hoe het staat met de pogingen om al ternatieve teelten van de grond te krijgen. ZlERIKZEESCHEifl NIEUWSBODE Ui Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Wnd. Chef redacteur P. Kleemans Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal 1 47,50 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. f 169,00 Losse nummert f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 1130 uur Vrijdagkrant donderdag tot 1130 uur Voor fouten-ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3