HV Delta Sport loopt verder uit Mevo breekt met Toine Tiggelman DFS wint streekderby van ZSC Dreischor bekert verder Jos de Wild neemt leiding Klinkende overwinning voor SV Duiveland Ouwerkerk bekert door Verstaanfout 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Advertentie RENESSE - Het eerste elftal van SV Dreischor heeft zich zondag succesvol voor de vol gende bekerronde weten te plaatsen. De uitwedstrijd in het naburige Renesse, tegen het vierde elftal, werd overtui gend door de Dreister elf met 0-7 gewonnen. Het was in de 16e minuut dat Serge van de Bos middels een fraaie halve omhaal de ope ningstreffer scoorde: 0-1. Ook het tweede doelpunt kwam op naam van Van de Bos: 0-2. Hoe wel Dreischor eigenlijk con stant in de aanval was en diver se kansen creëerde bleef het in de eerste helft beperkt tot een 0-2 voorsprong. Attent Na de hervatting reageerde Marco Dijst attent op een te zachte terugspeelbal op de kee per: 0-3. Het duurde nu bijna een half uur vooraleer de vol gende bal in de touwen werd gewerkt. Na een bal op de lat was het andermaal Marco Dijst dié de rebound goed benutte: 0-4. In de 31e minuut kwam weder om Serge van de Bos in het zestienmetergebied in balbe zit. Hij kapte, draaide en schoof het leer perfect in de be nedenhoek over de doellijn: 0- 5. Nog was de doelpuntenhon- ger bij Dreischor klaarblijke lijk niet gestild. Met nog vier minuten te spelen was het Eric Dijst die voor 0-6 zorgde. In de allerlaatste minuut bracht die zelfde Eric Dijst medespeler Chris Tbttero in stelling. Een flinke uithaal zorgde voor de 0- 7 zege. „Dit was voor ons een leuke oefenpartij", typeerde Dreischor-trainer Tony Ibttero het gemakkelijk gewonnen be kerduel. ZIERIKZEE - Voor de onder linge competitie van damvere niging Zierikzee werden vier partijen gespeeld. Jos de Wild kwam weer aan de leiding door te winnen van Rinus van der Wielen middels een vrij eenvoudig zetje in de late ope ning. Nestor A. J. Flikweert zag het allemaal duidelijk beter dan John Honig die al snel moest opgeven na enkele blunders in de opening. Cor Boot leek re mise te gaan spelen tegen Jan- Peter van der Veer, maar in het eindspel zette laatstgenoemde zijn dam foutief weg, wat hem op partijverlies kwam te staan. In een eerder gespeelde partij hielden Jan de Jonge en Jos de Wild elkaar in evenwicht wat remise opleverde. In de achtste finale van de be kerstrijd won Rinus van der Wielen van Abr. Flikweert, ter wijl Chris van der Wielen posi tioneel won van Jan Flikweert. De tussenstand in de onderlin ge competitie: 1. J. de Wild 9-13; 2. en 3. M. v. d. Wielen en C. L. Boot 9-12; 4. C. v. d. Wielen 7-11; 5. J. M. Honig 9-7; 6. J. J. Flik weert 8-6; 7. J. de Jonge 8-5; 8. J. P. v. d. Veer 3-2; 9. A. J. Flik weert 8-2. VERONA - Bij rellen na de wedstrijd voor Serie A tussen Verona en AC Milan (0-1) zijn zondagavond 22 gewonden ge vallen, onder wie vijftien poli tiemensen en een televisiejour nalist. Er werden in totaal elf arrestaties verricht. Na het duel in het stadion Giuseppe Bentegodi raakten de suppor- tersgroepen van beide clubs slaags. IFilSf NIEUWDORP - Een beter begin dan een 0-4 overwin ning in een uitwedstrijd van het nieuwe jaar kan Duiveland-trainer Cees Willemse zich amper wen sen. Ondanks het feit dat de ploeg uit Oosterland een aantal afwezigen kende stond uiteindelijk de juiste wedstrijd-instelling van de mensen die in het veld stonden aan de basis van het succes. Een constatering die Cees Wil lemse na afloop van het duel ontzettend veel deugd deed. „Ik ben ervan overtuigd, mits de juiste instelling van de spe lers aanwezig is, dat we een ploeg hebben die bovenin mee kan draaien. Vandaag hebben de jongens in ieder geval bewe zen dat zij die instelling aan de dag kunnen leggen, nu is het alleen maar te hopen dat zij gaan beseffen dat je die elke wedstrijd weer opnieuw nodig hebt en dit besef moet uitein delijk een zo'n hoog mogelijke eindklassering als gevolg heb ben". Punten nodig Toch had Willemse een beetje opgezien tegen het duel met Nieuwdorp. '„Het is een gege ven dat je het moeilijk kunt krijgen tegen ploegen die de punten ontzettend hard nodig hebben en daarom blijft het uitkijken geblazen dat je niet tegen een zeperd aan loopt". Zover liet zijn ploeg het geluk kig niet komen, met uitzonde ring van het eerste kwart van de wedstrijd waarin de thuis ploeg meer in balbezit was do mineerde de Duivelandse ploeg de wedstrijd. Toen Hans Capelle in de 19e minuut zijn ploeg uit een voor zet van Marcel de Bruine naar 0-1 schoot was het gebeurd met Nieuwdoip. Een voorsprong die na de rust door Marcel de Bruine op aangeven van René van der Werf in de 56e minuut verdubbeld werd: 0-2. Met deze stand was de wedstrijd uitein delijk gespeeld, de thuisploeg ging risico's nemen om de aan sluitingstreffer te realiseren en dit was koren op de molen voor de Oosterlandse ploeg. Met twee doelpunten van René van der Werf, eenmaal op aangeven van André van de Berge (67e minuut 0-3) en eenmaal op aan geven van Rob Wijnstekers (79e minuut) werd de uiteindelijke 0-4 eindstand bereikt. ZIERIKZEE - Zonder zelf tot acceptabel voetbal te komen is het eerste elftal van SV Ouwerkerk erin geslaagd door te dringen tot de vijfde ronde van de Zeeuwse afdelingsbeker. Dat de Ouwerkerkers één ron de verder kwamen is op zich niet zo bijzonder te noemen, daar Zierikzee 3 een klasse la ger acteert. Wel frappant overi gens was het gegeven dat on danks de 1-4 zege trainer Peter Goedegebuure verre van tevre den was. „De manier waarop mijn ploeg deze wedstrijd heeft aangepakt stelt mij diep teleur. Ik vind de uitslag in dit geval niet zo belangrijk maar we hebben als eersteklasser onwaardig gepresteerd. Ik miste met name bij een groot aantal spelers de bezieling om er een lekkere en goede pot van te maken, hoe groot dan de uit slag uitvalt vind ik niet zo be langrijk, doch ik eis in princi pe wel van mijn spelers dat ze er het maximale uithalen en juist dit is niet gebeurd". Kansen Het was nu ook weer niet zo dat de Ouwerkerkers nauwe lijks kansen hebben gehad te gen de Zierikzeënaren. Binnen drie minuten tijd hadden de bezoekers even zo vele kansen om zeep geholpen en geduren de de gehele wedstrijd kwam trainer Goedegebuure tot een aantal kansen, dat op twee handen nauwelijks te tellen was. Het duurde dan ook tot de 22c minuut eer aanvoerder Erik Blciji zijn ploeg op voor sprong kon koppen: 0-1. Met de ze stand werd ook de rust be reikt. Na rust voerden allereerst Pe ter Bezemer en Jacky Renters de stand naar 0-3 op eer Jeroen Lodewijk de spreekwoordelij ke eer kon redden: 1-3. Peter Bezemer tenslotte bepaalde na een tiental gemiste kansen aan Ouwerkerk-zijde de eindstand op 1-4. Voor trainer Peter Goe degebuure in ieder geval: „Een wedstrijd om snel te vergeten". \^\RSOVIE - De Poolse motor coureur Edward Jancarz is het afgelopen weekeinde in zijn flat in Wielkopolski door zijn echtgenote Katarzyna van het leven beroofd. De 43-jarige speedway-specialist kreeg tij dens een ruzie met zijn dertien jaar jongere vrouw enkele messteken toegediend, waar van er één zijn hart raakte. Jancarz overleed op weg naar het ziekenhuis in een ambulan ce. OUWERKERK - Een verstaan fout is er de reden van dat een reactie van trainer Peter Goe degebuure. in de sportkolom- men van jongstleden vrijdag, verkeerd is afgedrukt. Niet zichzelf maar de ploeg vindt hij te goed om in de tweede klas te spelen. ..Als ze degra deren betekent het gewoon dat ze er te weinig voor doen", mo tiveert hij nog. ZIERIKZEE - Aan het einde van het huidige seizoen kan Mevo- trainer Toine Tiggelman op zoek naar een andere vereniging. Af gelopen week werd hem door het bestuur van de zaterdag eerste klasser medegedeeld dat zij de volgende competitieperiode met een nieuwe trainer in zee willen gaan. Als motivatie werd aange geven als zou Tiggelman te weinig uit de groep hebben weten te halen. De bestuurders van Mevo zijn van mening dat de selectie meer in haar mars heeft. ,,Ik had graag willen blijven. De band met de groep is goed. Het is alleen niet gemakkelijk omdat ik soms maar liefst zes spelers op de training moet missen. Dat is toch een groot nadeel. Bepaalde patronen kan je zodoende nooit trainenweerlegt Tiggelman de kritiek. De 44-jarige trainer is aan zijn tweede seizoen bezig bij Mevo. (Archieffoto). SCHARENDIJKE - Een zaterdag verre van opti maal draaiend ZSC is het tweede gedeelte van de competitie 1991/1992 met een 0-4 nederlaag begon nen. Het zo op het eerste gezicht goed uit de win terstop tevoorschijn gekomen DFS gaf de gastheren geen schijn van kans. Hoewel ZSC enkele belang rijke eerste elftalspelers noodgedwongen moest mis sen, weigerde trainer Sjaak Dorreman dat als reden van het verlies aan te rekenen. ,,Dat is niet eerlijk tegenover de ploeg die er vandaag stond. Die hebben het toch moeten doen". DFS-trainer Nico Kind was enigszins verbaasd dat zijn mannen zo'n riante overwin ning op ZSC hadden geboekt. „Voor de winterstop had ZSC toch enkele puntjes weten te verzamelen. Dus ik verwachtte toch wel wat. Dat het zo mak kelijk zou gaan had ik niet ge dacht", aldus Kind. Tijdens de eerste tien minuten van de streekderby tastten bei de ploegen elkaar wat af. Naar mate de tijd verstreek nam DFS toch allengs meer het voortouw. Tbt het op een gege ven moment met kop en schou ders boven de gastheren uit stak. In de 20e minuut viel de openingstreffer. Na een goede voorbereiding van Clement Rijnberg en een voorzet op maat van Eddy Dijkman was het Anco van de Linde die met het hoofd DFS op een 0-1 voorsprong bracht. De bezoekers hadden nu de smaak te pakken. In de 35e mi nuut schoot Jan-Piet van Wave- ren het leer uit een corner in de kruising achter de reservekee per van ZSC: 0-2. Vaste doel man Johan van der Horst moest door dienstplicht ver stek laten gaan. ZSC bleef achter de feiten aan lopen. DFS liet de bal snel rondgaan. Dit directe spel was er ook debet aan dat DFS nog voor de rust op een 0-3 voor sprong wist te komen. Na een snelle aanval vanuit de achter hoede werd uiteindelijk Anco van de Linde diepgestuurd. Hij trapte de bal in de beneden hoek binnen: 0-3. Na de hervatting kreeg ZSC wel iets meer vat op het spel. Het directe spel van DFS bleef nu echter ook achterwege. Te veel werden de ballen nu ge bracht. Tot twee keer toe ver zuimde Dagmar van de Salm alleen voor de keeper te scoren. Ook ZSC gelukte het niet de juiste opening te vinden in de goed gesloten defensie van DFS. In de 40e minuut kon Dagmar van de Salm de bal goed voor- krijgen. De zich goed opgestel de Huub Nortier behoefde slechts het hoofd onder de bal te brengen om de laatste treffer in de touwen te koppen: 0-4. „Met drie punten achterstand op Hoedekenskerke, proberen we dat gat, met nog negen wed strijden te gaan, nog altijd zo klein mogelijk te maken", al dus DFS-trainer Kind ZIERIKZEE - Precies halverwege de handbalcompetitie bezet het eerste herenteam van HV Delta Sport mo menteel een riante eerste plaats in de eerste divisie B. Door zelf als koploper haar plicht te vervullen en de belangrijke thuiswedstrijd tegen NOAV zondag te winnen, én omdat naaste belager Saturnus '72 een ge voelige nederlaag leed, is het onderlinge verschil opgelopen tot drie punten. Terwijl de Zierikzeeënaren vo rig seizoen zowel thuis als uit in tegenstander NOAV nog hun meerdere moesten erkennen, kwamen ze giste ren zegevierend uit de strijd tevoorschijn. Een strijd waar zo nu en dan de vonken vanaf sprongen. Daar Delta Sport zich niet inliet met het nogal harde en fysieke spel van de bezoekers kwam de uiteindelijke 19- 14 overwinning eigenlijk geen enkel moment in gevaar. De scores voor HV Delta Sport kwamen op naam van: Jean Marie Toubiana 10x, Jaco Vleeshouwer 6x. Bert de Vos 2x. Erwin Schaalje lx. Eerste divisjc B Aalsmeer 3-Pius X 25-23 Delta Sport-NOAV 19-14 UDSV-Saturnus 72 21-19 Quintus-PSV 31-23 ZSC kwam er in de derby tegen DFS niet aan te pas. (Foto: Joop van Houdt). In feite waren de Limburgers slachtoffer geworden van de ei gen nogal vrij ruwe speelwijze. Maar liefst elf strafworpen vie len Delta Sport te beurt. Negen pingels werden koelbloedig door cirkelspeler Jean Marie Ibubiana benut. Eén werd door h.em gemist, terwijl ook Bert de Vos nog één keer vanaf ze ven meter succesvol bleek. Tijdstraffen Daarnaast moest het arbitrale duo Kremers en Van Venrooy diverse tijdstraffen uitdelen aan het bezoekende NOAV. De nummer acht, Ruud de Groot, maakte het zelfs zo bont dat hij in de tweede helft een rode kaart kreeg voorgehouden. Na dat hij inmiddels drie keer twee minuten straftijd had ge kregen. Toch ontkende coach Wil Bakker, die zelf wegens commentaar op de leiding ook nog een gele kaart kreeg voor gehouden, na afloop dat zijn ploeg hard was opgetreden. „Ik vond het niet hard nee. Omdat er vaak te laat werd verdedigd waren het meestal domme overtredingen die be gaan werden", vond de Lim burgse trainer/coach. Even la ter kwam het hoge woord er echter toch uit: „Het werd voornamelijk hard omdat de scheidsrechters zo inconse quent floten. Steeds was er één en dezelfde scheidsrechter die met een zwaardere straf over die van zijn collega kwam". Hij moest evenwel ook weer toegeven dat er soms zelfs nog te mild door de arbiters werd opgetreden. „Sommige over tredingen bij ons had ik.met rood bestraft", aldus Bakker. „We hebben met name verloren omdat we veel teveel kansen gemist hebben. Er is veel op doel geschoten, maar amper gescoord", was volgens hem de reden van het uiteindelijke verlies. Kien „Dan hebben wij goed verde digd", was de kiene reactie van Delta Sport-aanvoerder Fran cois Verrijzer hierop. De in Goes woonachtigé spelverdeler gaf aan vooral mentaal behoor lijk aan het eind van het latijn te zijn. „Conditioneel ging het wel, maar hier in de bovenka mer is het behoorlijk zwaar. Je moet constant attent en gecon centreerd blijven". De kampioenskansen voor Del ta Sport krijgen steeds duide lijkere vormen. Ook trai ner/coach Rob de Vos is zich daarvan bewust. „We hebben nu alle ploegen gehad. Wan neer wij de rust van dit mo ment kunnen volhouden de ko mende weken heb ik er het 'volste vertrouwen in. Het zal geen makkie worden, maar de kansen zijn reëel", laat De Vos desgevraagd weten. Aanvoerder Verrijzer ziet het zo: „Het wordt steeds zwaar der. We moeten dan ook van week naar week leven. Maar wanneer we met een compleet team zijn kunnen we elke ploeg aan. Daar ben ik van overtuigd. Maar persoonlijk vind ik wel dat we in die eredi visie niets te zoeken hebben. Het is leuk om één seizoen mee te maken, maar meer niet". Ook zonder Peter Lefèvre en met slechts één wisselspeler op de bank stond HV Delta Sport zondag toch ook haar manne tje. De blauwhemden hielden het hoofd koel en lieten zich niet intimideren door het veel al onzachtzinnige spel van NO AV. Een inmiddels duidelijk volwassen geworden koploper hield zich slechts met handbal len bezig. Van meet af aan werd een voor sprong genomen. Slechts tot in de tiende minuut van de eerste helft, bij een stand van 2-2 kon den de Limburgers in de pas van de gastheren blijven. De openingstreffer werd opgeëist door Jaco Vleeshouwer, die on danks zijn blessure weer één van zijn betere wedstrijden speelde. Halverwege het eerste bedrijf had cirkelspeler Jean Marie Toubiana reeds vier keer vanaf zeven meter mogen scoren. Die vierde strafworp lepelde hij zelfs gewaagd maar bekeken tergend langzaam over de uit komende NOAV-keeper René Eykelberg: 5-3. Hoewel de be zoekers uit Susteren voorals nog goed bleven volgen konden de Zierikzeeënaren na dertig minuten met een positief saldo gaan rusten: 8-7. Initiatief Na de hervatting was het we derom Vleeshouwer die de sco re opende: 9-7. Even volgde er nu een fase waarbij er van bei de kanten verschillende opge legde kansen werden gemist. Het leek erop alsof Delta Sport het initiatief uit handen gaf. Omstanders dachten meteen aan vorige week toen vanuit een gewonnen situatie toch slechts één puntje kon worden gepakt. „Wij als spelers waren daar he lemaal niet bang voor. We voel den gewoon dat we ze konden hebben. Dat vertrouwen is niet weggeweest", verklaarde Fran cois Verrijzer na afloop. NOAV ging zich steeds meer zondigen aan soms zelfs levensgevaarlij ke overtredingen. In de 12e mi nuut, en een stand van 10-8, was het NOAV-speler Niek Storken die de doorgebroken Bert de Vos aan de cirkel lan ceerde, waarbij deze bovenop tegenspeler Mark Steenstraten terecht kwam. Steenstraten raakte bij die on besuisde actie van medespeler Storken dermate geblesseerd dat hij met een brancard moest worden afgevoerd. Later bleek de kwetsuur mee te vallen. Dit spel ontlokte bij keeper Mat- thee Pipping echter wel de al leszeggende opmerking: „Het lijkt wel een stelletje houthak kers", bitste hij een ieder toe die het maar horen wilde. Levensgevaarlijk NOAV bleek na dit voorval en een onderbreking van ruim vijf minuten, dermate aan geslagen dat Delta Sport nu vlot kon uitlopen naar 15-10 voorsprong. Tbch werd tussen door nog eventjes Bert Nuijens 'hangend' in de cirkel levensge vaarlijk aangepakt door aan voerder Hans Simons. Dit voorval werd slechts bestraft met twee straf minuten. Won der boven wonder krabbelde Nuijens ongeschonden weer overeind. Ondanks de hectische slotfase, waarbij regelmatig de klok moest worden stilgezet, be hield Delta Sport het over zicht. Een laatste strafwoip van Jean Marie Ibubiana in de slotminuut bracht de 19-14 overwinning op het bord. Zijn negende treffer vanaf zeven meter. Eén keer miste hij. „Dan probeer je iets anders te gaan schieten, en dat mislukt dan. Het is wel van belang ge concentreerd te blijven. De keeper bewoog niet, dus moet je steeds een hoek uitzoeken", ontvouwde Ibubiana desge vraagd zijn tactiek. Delta Sport Saturnus 72 Lorcal NOAV UDSV Quintus Aalsmeer 3 WIK Pius X PSV 9 7 1 1 15 182 - 162 9 6 0 3 12 229 - 183 9 4 2 3 10 167 - 172 9 4 2 3 10 176 - 185 9 3 3 3 9 179 - 177 9 3 2 4 8 173 - 170 9 4 0 5 8 186 - 197 9 3 I J 7 195 - 194 9 3 0 6 6 179 - 188 9 2 1 6 5 179 - 217 Jaco Vleeshouwer in zijn karakteristieke stijl. Hij kwam tegen NOAV zes keer tot scoren. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 6