Loek van Resteren wil nieuwe afdeling van „Dwaze Vaders" VVV-voorzitter Romijn roept leden op om actiever te zijn Stichting Dwaze Vaders: Eerlijker omgangsregeling met kinderen is hard nodig Nieuwjaarsbijeenkomst ZOC, WV en Zierikzee Aktief Rijdende alcohol controle Onderzoek naar stroperij Vergadering Professor Zeeman Huis zoeking in verband met drugs MAANDAG 13 JANUARI 1992 NR 25084 3 DREISCHOR - Scheiden doet lijden. Een uiterst kort gezegde waarachter onnoemelijk veel leed schuilgaat. Partners die jarenlang lief en leed heb ben gedeeld ontpoppen zich bij een echtschei- dinsprocedure vaak als kwaadaardige wezens die over de hoofden van de kinderen heen de „andere partij" zo hard mogelijk proberen te treffen door bij voorbeeld de omgang met de kinderen te blokkeren. Deze niet-voogden aan wie de omgang met de kinde ren in de praktijk nogal eens wordt ontzegd hebben zich verenigd in de Stichting Dwaze Vaders. Een be- langenbehartigingsorganisatie die als het aan Loek van Resteren uit Dreischor ligt ook in Zuidwest- Nederland een steunpunt/afdeling krijgt. moest incasseren. De grote el lende begon eigenlijk daarna pas toen leek dat de omgangs regeling met de kinderen in de praktijk niet bleek te werken. Van Resteren: „De voogd (veel al dus de moeder) gebruikt de ze regeling soms als machts middel om de ander te treffen". Hoe hoog dat op kan lopen heeft hij zelf ervaren. Zouden de kinderen komen dan zette de ander daar een streep door of werd bedongen dat de kinde ren geen vijf dagen bij vader mochten blijven. Dwaze Vaders Van Resteren is niet de enige die met deze omgangsregeling in zijn maag zit. Drie jaar gele den werd door een aantal niet- voogden die vanwege een echt scheiding verstoken bleven van contact met hun kinderen of kleinkinderen een stichting opgericht die hun belangen zou moeten behartigen. Deze stich ting kreeg de naam Dwaze Va ders, een benaming waarmee Van Resteren overigens niet he lemaal gelukkig is. Niet alleen omdat de proble matiek waarvoor de stichting is opgericht niet te vergelijken is met de positie van de Dwaze Moeders die op zoek zijn naar hun kinderen, maar ook omdat deze benaming de stichting wellicht een minder serieus imago geeft. En dat is nu pre cies hetgene dat Van Resteren niet wil. 't Is immers een ern stige zaak. Steunpunt De Stichting Dwaze Vaders, waarvan zo'n 750 niet-voogden (vaders, grootouders enz.) lid zijn maakt zich sterk voor een betere naleving van de om gangsregeling door het aan scherpen van de wet. De huidi ge wetgeving op dit punt biedt Het huwelijksbootje blijkt in de praktijk lang niet altijd be stand tegen de stroming en golfslag van een leven lang sa men. Ruwweg loopt één op de vier huwelijken op de klippen en volgt een echtscheidingspro cedure. Een emotionele zaak die vaak ook verstrekkende ge volgen heeft voor het nieuwe bestaan dat na een scheiding moet worden opgebouwd. De 49-jarige Loek van Reste ren, sinds kort woonachtig in Dreischor heeft dat aan den lij ve ervaren. Tijdens zijn ver blijf in Portugal liep zijn huwe lijk stuk en vertrok zijn vrouw met de twee kinderen naar Ne derland. Van Resteren, doctor in de wijsbegeerte en letteren en doctorandus algemene lite ratuurwetenschappen hoopte toen nog dat hij de oudste, een meisje van tweeëneenhalf jaar toegewezen zou krijgen, ter wijl zijn vrouw de verzorging van de jongste, toen nog een ba by op zich zou nemen. Het liep allemaal anders. Van Resteren die in Portugal waar het gezin netje indertijd woonde een deel van de huishouding en de opvoeding voor zijn rekening nam werd door de rechter min of meer als opvoeder ter zijde geschoven. Voorlopig werd bepaald dat Van Resteren de oudste vijf keer per jaar een aantal dagen (vier keer vijf dagen en in de vakantie veertien dagen) mocht zien. Voor de jongste gold deze regeling ook, maar de rechter plaatste daarbij de kanttekening dat het jongste dochtertje gezien haar leeftijd beter bij de moeder kon blij- Beide partijen Daarmee werd de hoop van Van Resteren op een redelijke oplossing voor dit probleem de bodem ingeslagen. Van Reste ren: ,,Je verwacht dat de rech ter beide partijen de kans geeft om de situatie uiteen te zetten. Dit gebeurt echter niet omdat de rechter er nog altijd van uit gaat dat de vrouw het beste voor de kinderen kan zorgen. Wat dat betreft is de vrouw in het voordeel omdat ze moeder is en omdat ze nogal eens als de „underdog" wordt be schouwd." Deze visie is nog gebaseerd op de traditionele rolverdeling waarin de man buitenshuis de kost verdiende en de vrouw thuis voor de kin deren en de huishouding zorg de. In het geval van Van Reste ren kon worden aangetoond dat hij voor zijn scheiding al veel met de kinderen in de weer was en ook niet te beroerd was om huishoudelijke karwei tjes te verrichten. Advocaat De rechter bleek niet gevoelig voor deze argumenten te zijn. Bovendien schüwde de advo caat van zijn ex-vrouw geen en kel feit en detail, hoe persoon lijk ook, om de situatie in het voordeel 'van zijn cliënte te la ten werken. „Alles is tegen mij gebruikt en misbruikt" vindt Van Resteren achteraf. Dat een advocaat probeert zijn zaak te winnen kan hij begrijpen maar dat ze daarbij soms erg ver gaan in het zwart maken van de andere partij, daar heeft de voormalige medewerker van de Rijksuniversiteit van Lei den moeite mee want ofschoon de rechter zich bij het nemen van een beslissing laat leiden door zakelijke feiten valt het niet te ontkennen dat een „smeuïg verhaal" toch altijd doorwerkt. Onzorgvuldig De naar zijn mening te snelle en daardoor onzorgvuldige en onrechtvaardige afhandeling van de echtscheiding door de rechter was niet de enige te leurstelling die Van Resteren Van Resteren:Voogd gebruikt omgangsregeling soms als machtsmiddel(Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Over de gehele linie beschouwd was 1991 geen slecht jaar maar enkele minpuntjes waren er wel. Met name de matige tot slechte opkomst bij vergaderingen van VVV en ZOC bleek voorzitter E, A. P. Romijn van de VVV-Zierikzee een doorn in het oog te zijn. Daarom ook deed Romijn vrijdagavond tijdens een door VVV, ZOC en Zierikzee Aktief (een samenwerkingsverband van beide verenigingen) ge organiseerde Nieuwjaarsbijeenkomst in Concordia (Zierikzee) een dringend beroep op de VVV- en ZOC- leden om in het nieuwe jaar een grotere betrokken heid aan de dag te leggen. Dat het aan die betrokkenheid nogal hapert illustreerde de Zierikzeese VVV-voorzitter aan de belangstelling voor de Nieuwjaarsbijeenkomsten, waarbij de leden elkaar in in formele sfeer kunnen ontmoe ten. Gedacht werd dat zo'n in formele bijeenkomst, waarmee in 1989 een begin werd ge maakt sommige ondernemers over de streep zouden trekken. Volgens Romijn is dat niet echt gebeurd en bleek de opzet ach teraf te ambitieus. Daarom VVV-voorzitter E. Romijn: „Met mopperen tegen de buurman bereik je niets". (Foto: Joop van Houdt). ook had de VVV die dit jaar als gastheer optrad deze keer ge kozen voor een wat bescheide ner opzet door de troubadour van het Zuidbevelandse le venslied, Engel Reinhoudt uit te nodigen. De Zuidbevelander vermaakte de aanwezigen vrij-, dagavond met een tweetal op tredens waarbij hij zijn tekst hier en daar wat aanpaste aan het wel en wee van de Zierik zeese ondernemers. Achter de schermen Terugblikkend op het afgelo pen jaar constateerde Romijn dat er achter de schermen hard is gewerkt, waardoor er weer het nodige tot stand is geko men. Ook al waren dat niet di rect spectaculaire resultaten. Door toedoen van de Zierikzee se Ondernemers Centrale werd het afgelopen jaar het plan voor de herinrichting van het Havenkwartier gepresenteerd. Hoewel niet te verwachten is dat dit plan op korte termijn wordt gerealiseerd kunnen ge deelten stukje bij beetje wor den gerealiseerd. De opzet van het plan maakt het in etappes uitvoeren van de voorstellen mogelijk. Weinig klachten Zierikzee Aktief, waarin VVV en ZOC samenwerken heeft het afgelopen jaar vooral achter de schermen gewerkt. Deze inzet heeft z'n vruchten afgeworpen volgens voorzitter A. Deurloo want de door Zierikzee Aktief georganiseerde evenementen hebben weinig klachten opge leverd. De VW-Zierikzee pre senteerde het afgelopen jaar een ontwerp voor een nieuw onderkomen. Toen dit tijdens een overigens goed bezochte vergadering werd besproken kozen de meeste leden voor een lokatie in de binnenstad. Die huisvesting zal ook in 1992 de nodige aandacht van de VVV vragen. Niet alleen om dat het huidige onderkomen niet voldoet maar vooral ook in verband met de eisen die de de voogd teveel ruimte om de omgangsregeling naar eigen goeddunken toe te passen. Om dit onrecht duidelijk te maken bestookt de stichting als een soort ombudsman politici, maatschappelijk werkers van de raad voor de kinderbescher ming, rechters en advocaten met brieven. Ook zorgt de stichting voor een stukje on dersteuning van hen die als niet-voogd verstoken blijven van contact met de (kleinkin deren, dit onder meer door hen met elkaar in contact te bren gen en hen informatie te geven over de juridische mallemolen die bij een echtscheiding gaat draaien. Van Resteren wil deze stich ting ook hier introduceren. Daarbij denkt hij aan een steunpunt voor geheel Zuid- west-Nederland (Zeeland en de Zuidhollandse eilanden). Be halve het organiseren van bij eenkomsten waarbij men erva ringen kan uitwisselen en waarbij ook informatie kan worden gegeven denkt Van Resteren ook aan het organise ren van bijvoorbeeld een sym posium. Dit is echter nog toe komstmuziek, want eerst wil hij graag in contact komen met niet-voogden die samen met hem de stichting Dwaze Vaders hier van de grond willen hel pen, maar die er net zoals hij niet voor voelen om hun gelijk te halen via het beklimmen van de barricaden. Dat is iets waarvan Van Resteren weinig resultaat verwacht. Wie meer van dit initiatief van Van Resteren wil weten of wie zich als lid wil aanmelden kan con tact opnemen met Loek van Resteren, Mr. P. Moggestraat 35, 4315 AB Dreischor. ANVV - de landelijke organisa tie van VVV's - aan de VVV- kantoren gaat stellen. Qua diensten voldoet de plaatselij ke VVV aan de eisen maar qua huisvesting moet er nog het een en ander worden verbe terd. 1992 Hoewel het afgelopen jaar niet slecht is geweest moet Zierik zee zeker de vinger aan de pols houden. In het afgelopen jaar zijn duidelijke signalen ont vangen dat de concurrentie van Goes en Middelburg groeit doordat daar het winkel bestand nog wordt uitgebreid. In Zierikzee moet die uitbrei ding vooral afhangen van de verlenging van het toeristen seizoen. Aan die verlenging van het toeristenseizoen die in Zierikzee duidelijk merkbaar is hebben de Tberistendagen duidelijk bijgedragen. De kracht van Zierikzee als winkelcentrum ligt vooral in het gezellig kunnen winkelen. In dat verband zal dit jaar dan ook worden aangedrongen op de uitbreiding van het aantal terrassen, zodat de bezoekers wat langer zullen verpozen. Thema-avond Dat dit recreatief winkelen es sentieel is blijkt uit het feit dat de ZOC hiervoor een aparte thema-avond heeft gepland. Dinsdag 21 januari wordt dit onderwerp door enkele inlei ders en door architect A. Ver ton gepresenteerd, waarna een forumdiscussie volgt. Gezien de matig tot slechte belangstel ling voor ZOC- en WV-verga- deringen deed Romijn een dringend beroep op de leden om deze bijeenkomst te bezoe ken om zodoende constructief mee te kunnen denken, want met „mopperen tegen de buur man" bereik je niets. De door ZOC-voorzitter Th. H. van Wijk opgemerkte „Al Bundy- geest" moet plaats maken voor een meer actieve houding. ZIERIKZEE - Tijdens een rij dende alcoholcontrole op zon dag, 12 januari 1992, om streeks 18.00 uur, werd op de Loane te Renesse een perso nenauto gecontroleerd. Tij dens de controle bleek dat de bestuurder, de heer B. uit Zie rikzee, teveel alcoholhoudende drank had genuttigd. De betrokkene werd aangehou den en overgebracht naar het politiebureau te Zierikzee al waar een ademtest werd afge nomen. Deze ademtest was po sitief zodat aan betrokkene in het kader van het lik-op-stuk- beleid een dagvaarding werd uitgereikt. Binnen tien weken zal de heer B. zich bij de poli tierechter moeten verantwoor den. ZIERIKZEE - Naar aanleiding van een melding van stroperij aan de binnenzijde van de Brouwersdam werd door de Rijkspolitie Schouwen-Duive- land in samenwerking met de velddienst en Staatsbosbeheer een onderzoek ingesteld op maandag, 13 januari, om streeks 01.00 uur. In de polder van Kerkwerve werd een personenauto gecon troleerd bestuurd door de heer G. uit Zierikzee. Tijdens deze controle trof de politie muni tie, verse bloedsporen en konij nenhaar aan. De bestuurder werd aangehouden en overge bracht naar het politiebureau te Zierikzee. Uit het ingestelde onderzoek kwam naar voren dat betrokkene in de nacht van zondag op maandag samen met de heer B. uit Brouwershaven vanuit een personenauto konij nen aan het stropen was op de Brouwersdam. Tijdens een on derzoek in de woning van B. werden acht gedode konijnen alsmede een flobert met kijker inbeslaggenomen. B. werd eveneens aangehouden en over gebracht naar het politiebu reau. Tégen beiden wordt proces-verba al opgemaakt ter zake de Jachtwet en de Wet Wa pens en Munitie. Na verhoor werden beiden in vrijheid ge steld. ZIERIKZEE - Het bestuur van de recent tot stand gekomen regionale scholengemeenschap professor Zeeman vergadert woensdag 15 januari. Deze ver gadering wordt in het school gebouw aan het Hatfieldpark gehouden en begint om 16.30 uur. Aan de orde komen vooral praktische zaken zoals een brief van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten over het verzekeren van een school gebouw voor voortgezet onder wijs, het vaststellen van de procedure voor het voorzien in vacatures binnen de scholenge meenschap en personeelsaan gelegenheden. Verwachting t/m vrijdag 18 jan. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 10% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 6 graden Windkracht noordw. 3 Donderdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 10% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 5 graden Windkracht west 2 Vrijdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 20% Min.temp. 3 graden Mid.temp. 4 graden Windkracht west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 14 jan. Zon op 08.42, onder 16.54 Maan op 11.45, onder 02.47 Volle Maan: 19 jan. (22.28) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Afgelopen nacht stroom de vanuit het noorden minder voch tige lucht over ons land. Hierdoor is de mist en nevel van het afgelopen weekeinde vrijwel verdwenen. Wel blijft er vrij veel bewolking aanwezig en maar op een enkele plaats kan een opklaring voorkomen. Het blijft vrijwel overal droog. De middagtem- peratuur loopt uiteen van 7 graden op de Waddeneilanden tot 3 graden in Limburg. De wind is noordelijk, zwak tot matig, rond kracht 3. De ko mende dagen blijft het rustig en ta melijk bewolkt weer. ZIERIKZEE/DUIVE- LAND - In het bijzijn van de rechtercommissa ris werd door de rijkspo litie vrijdagmiddag huiszoeking verricht bij M. uit Zierikzee en S. uit Duiveland. Deze huis zoeking hield verband met verdovende midde len. Bij M. uit Zierikzee werd een kleine hoeveel heid soft drugs gevon den. Bij S. trof de politie een kleine hoeveelheid harddrugs aan. Tegen beiden is proces-verbaal opgemaakt. DEN HELDER - De beman ning van de Urker viskqttgr Elisabeth heeft een yap .,de twee zoek geraakte Penguin- raketten van het Noorse fregat Oslo gevonden. De Elisabeth haalde het drie meter lange en 700 kilo zware geleide wapen boven water op circa 110 kilo meter ten noordwesten van Den Helder. AMSTERDAM - De politie van Amsterdam heeft in het week einde een 15-jarige jongen gearresteerd in verband met de moord op een 50-jarige vrouw uit Heiloo. De jongen meldde zich zelf op het politiebureau en werd na zijn verklaring di rect in verzekering gesteld. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv té Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Wnd. Chef redacteur P. Kleemans Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal 1 47,50 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. f 169,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tol 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3