Melkrobot klaar om boer te vervangen Opnieuw onrust onder ambtenaren buitendienst Aantal islamitische scholen sinds 1988 fors gegroeid Verbouwing dorpshuis Ouwerkerk bijna rond SEBESIEaEEHI 'Kwartje van Kok' slechts kort van invloed op benzine verkoop Simons wil verzekeraars snel aan banden leggen Kamer verdeeld over bezoek aan Zuid-Afrika Record aantal bezoekers op Vakantie beurs Buro's voor Rechtshulp starten milieu projecten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Van de provincie behoefde Dui- veland weinig te verwachten. In eerste instantie vond het Provinciaal Kleine Kernen Tbam de geschatte vier ton te veel voor een verbouwing van een dorpshuis en later (begin 1990) bleken dorpshuizen vol gens gemeentesecretaris F. C. Dieleman geen hoge prioriteit meer te hebben. Driekwart miljoen Het Julianawelzijnsfonds en het Prins Bernhardfonds ble ken daarentegen wel bereid te zijn om financieel bij te sprin gen. Tfezamen zegden zij een te gemoetkoming van (maximaal) 35.000 gulden toe. Nadat de Duivelandse gemeenteraad in februari 1989 al een principe besluit had genomen voor nieuwbouw van het dorpshuis nam de raad in december 1990 een definitief besluit om de Ouwerkerkers voor driekwart miljoen (exclusief de kosten voor het ontwerp een eigen tijds dorpshuis met een histori sche trapgevel te geven. Ruimer Nadat de leerlingen van 't Stoofje er hun musical hadden opgevoerd werd de voordeur van het dorpshuis verzegeld en konden de medewerkers van loonbedrijf Van der Maas be ginnen met hun sloopwerk zaamheden, waarna de bouw bedrijf Capelle uit Oosterland vervolgens met de bouwwerk zaamheden startte. Vanaf de voorzijde is het niet te zien dat achter de trapgevel en de gevel van het aangrenzende pand - twee duidelijk verschil lende gevels - een modern com plex schuilgaat. Dit komt om dat de ontwerper van het nieu we dorpshuis, gemeente ambtenaar A. Flikweert, geko zen heeft voor een dak met een knik en schuin aflopende zij kanten, dat aansluit aan het dak van de oude gevel. Verruimd De grote zaal dié plaats biedt aan ongeveer honderd vijftig mensen is met dertig procent verruimd door de vroegere ROTTERDAM - Het zogenoem de „kwartje van Kok", de ac cijnsverhoging per 6 juli vorig jaar op benzine van 22 cent voor ongelood en 31 cent voor gelode, heeft de verkoop ervan maar korte tijd doen vermin deren. „Juli en augustus wa ren slechte maanden, maar vanaf september klaarden de gezichten weer op", zo meldt de verkoopmaatschappij van Shell in haar blad „Shell- Venster". Vanaf september zijn de verko pen vrijwel weer terug op het peil van 1990. Shell heeft een marktaandeel van meer dan 30 procent in ons land. In de grensstreek met België zijn de hogere benzineprijzen wel te merken in de verkoop. De Shell-pompen in een strook van 25 kilometer landinwaarts leden tot op heden een omzet verlies van zo'n 15 procent. Voor de pomphouders in Lim burg, met name die rond Maas tricht, noteren een omzetdaling van rond de 30 procent. Pomp houders in Zeeuws-Vlaanderen noemen „de schade aanzien lijk". De benzineprijs in België is ongeveer een kwartje lager. Aan de Duitse kant van Neder land blijkt weinig veranderd. tuin van het buurpand bij de zaal te trekken. Deze nieuwe toneelzaal met een riant po dium is voorzien van een ring leiding waardoor ook slechtho renden het gesproken woord probleemloos kunnen volgen. De entree die in de oude stijl is gehandhaafd is bovendien voorzien van een invalidentoi let. De extra ruimte, verkregen door het aankopen van het buurpand is gebruikt voor het inrichten van een kleine verga derzaal en een keuken. Ook onder het toneel zijn de bouwmeesters in de weer ge weest. Behalve een paar kleed kamers zijn daar „onder gronds" ook sanitaire voorzie ningen aangebracht. Boven de zaal bevindt zich de regieka mer en een zaal voor vergade ringen en repetities. Deze ruimte fungeert daarnaast ook als redactie voor „de krant van Ouwerkerk" 't Allegoartje. Het nieuwe complex biedt door deze indeling dan ook volop mogelijkheden voor een multi functioneel gebruik, zoals dat tegenwoordig zo mooi heet. Voorzitter Romeijn hoopt dan ook dat de vele mogelijkheden optimaal benut zullen worden. In eerste instantie door de plaatselijke verenigingen maar ook door verenigingen van buitenaf. Dit intensieve ge bruik is noodzakelijk om het exploitatietekort binnen de perken te houden. Momenteel bedraagt dit jaarlijks ongeveer 15 mille, maar verwacht wordt dat dit nog eens wat zou kun nen stijgen. Opening Alvorens zich daarover zorgen te gaan maken is er eerst plaats voor een feestvreugde. Vrijdag 24 januari luidt burgemeester Bergshoeff van Duiveland de festiviteiten in door het ver richten van de officiële ope ningshandeling. Dit gebeurt om 15.00 uur. Na deze officiële opening zullen voorzitter Ro meijn van de Stichting Ont wikkeling Ouwerkerk en de burgemeester een korte toe spraak houden. Na dit verbale gedeelte kunnen de aanwezi gen een kijkje nemen bij de tentoonstelling over de ge schiedenis van beide panden die nu dorpshuis zijn maar vroeger door particulieren werden bewoond. De gegevens en afbeeldingen hiervoor zijn verzameld door de beide histo rische speurneuzen, de dames L. E. M. Veltman-Hack en M. Kuyper-Vijverberg van de Werkgroep Oud Ouwerkerk. Ook een fotoserie van W. Hage over de sloop- en bouwwerk zaamheden is in het dorpshuis te zien. 's Avonds tussen 19.00 en 22.00 uür is er gelegenheid om een kijkje te nemen in het nieuwe dorpshuis, waarbij W. Timmermans voor 'n muziekje zorgt. Feestavond De dorpsbewoners hebben za terdag 25 januari hun eigen feestje dat om 20.00 uur begint. Na een openingstoespraak door voorzitter Romeijn volgt omstreeks 20.10 uur een con cert door Nieuw Leven. Een half uur later (ongeveer 20.40 uur) voeren leerlingen uit groep 3, 4, en 5 van 't Stoofje onder leiding van H. Snijders de musical Heel het dorp viert feest op. Na de pauze levert het zangkoortje van de Platte landsvrouwenvereniging Dui veland onder leiding van me vrouw Veltman-Hack een voca le bijdrage aan het geheel ter wijl ook de toneelvereniging met drie improvisaties (de pa tiënt, de lezing en de wachtka mer) zijn steentje bijdraagt. En uiteraard - het kan niet missen - is er in de late uurtjes (om streeks 22.30 uur) bal toe. Voor ouderen en mensen die het opgaan in een grote feest vierende massa niet zo zien zit ten bestaat de mogelijkheid om het donderdag 30 januari nog eens dunnetjes over te doen. Dit feestprogramma be gint om 19.30 uur. Tijden en standen volgens gelijdclafel Hydro-mcleocentrum Zeeland t.oiv. NAP Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand ZIERIKZEE 14 januari 09.15 131 02.50 -110 22.00 134 15.25 -139 ROOMPOT BUITEN 14 januari 08.15 125 01.50 -104 21.00 130 14.30 -132 BRUINISSE 14 januari 09.30 142 02.55 -119 22.10 149 15.20 -148 WEMELDINGE 14 januari 09.20 138 02.50 -116 22.05 143 15.25 - 144 Doodtij: 15 januari Actuele informatie over afwijkingen 06-91122353 VIJFHUIZEN - Veehouders die nu nog tenminste twee maal per dag hun koeien melken, kunnen bin nenkort hun tijd anders besteden. De robot staat klaar om het melken van de boer over te nemen. Over ruim een week is op de landbouwbeurs in de RAI in Amsterdam de melkrobot te bezichtigen. Onmiddellijk daarna wordt het apparaat geïnstalleerd bij vier of vijf Nederlandse boeren. Enkele maanden later is de melkrobot voor circa 275.000 gulden voor eenieder te koop. Revolutie Verkoper wordt de melkmachi nefabrikant Manus Holland uit Zutphen, dochter van Cebe- co Handelsraad. Ontwikkelaar van de melkrobot is Prolion in het Noordhollandse Vijfhui zen. Vrijdag presenteerden Prolion en Manus het apparaat dat voor een revolutie moet gaan zorgen in de melkveehou derij. Het is niet de eerste keer dat de komst van de melkrobot is aangekondigd. Vijf jaar ge leden leek de invoering van de automaat nog slechts een kwestie van een paar jaar. Uit eindelijk heeft de onwikkeling veel meer tijd gevergd dan ge dacht. Maar binnenkort is de robot dan ook echt te koop, zo verzekeren Prolion en Manus Holland. Uier struikelblok Het grote struikelblok bleek de uier van de koe te zijn. Koei en zijn levende wezens die alle maal van elkaar verschillen, ook al zijn die verschillen soms miniem. Dat maakt het veel moelijker een robot te ontwik kelen voor de zuivel dan bij voorbeeld voor de auto- industrie. Een lasrobot aan een assemblagelijn hoeft niets an ders te doen dan dezelfde bewe gingen altijd maar'weer te her halen. Bij de melkrobot ligt dat anders. De ene koe is kor ter dan de ander, terwijl de ui ers lang niet allemaal op de zelfde hoogte hangen. Om het geheel nog eens extra ingewik keld te maken, heeft geen en kele uier de spenen op exact de zelfde plaats hangen. Prolion heeft dat probleem on dervangen door ultrasone sen soren op de robot te plaatsen. Met behulp van terugkaatsen de geluidsgolven wordt tot op de millimeter nauwkeurig be paald, waar de spenen hangen. Vervolgens plaatst de robot een voor een de vier tepelbekers over de spenen. Tbrwijl het melkstel blijft hangen, trekt de robot zich terug, waarna het eigenlijke melken begint. Als de uier leeg is, klapt het melkstel opzij en kan de koe haar weg vervolgen. Melkstation De robot is geïnstalleerd in een melkstation, dat de koe ten minste drie maal per dag vrij willig bezoekt. Om het dier te lokken krijgt het tijdens het melken automatisch wat krachtvoer voorgeschoteld. De melkrobot, genaamd Miros (Milk Robot System), is vol gens J. Bottema van Prolion zo wel koe-, als boervriendelijk. „Het dier wordt tijdens het melken niet vastgezet. Het kan zich vrij bewegen. De koe moet het melken wel als prettig er varen. Anders komt ze de vol gende keer niet terug naar het melkstation." Voor de boer brengt de melkrobot ook voor delen, aldus Bottema. „Hij hoeft niet meer te melken en kan dus andere dingen doen. Bovendien wordt door het va ker melken de produktie per koe verhoogd, waardoor min der koeien nodig zijn om het melkquotum vol te melken." De melkrobot, die berekend is op bedrijven met 80 tot 100 koeien, zal volgens Manus de komende jaren ook in het bui tenland worden verkocht. De robot van Prolion is niet de eni ge die beschikbaar komt voor de melkveehouderij. Het be drijf Gascoigne Melotte in Em- meloord heeft een soortgelijke automaat in ontwikkeling. Verder wordt ook in Duitsland gewerkt aan een melkrobot. AMSTERDAM - De opleiding van cq-piloot tot captain voor de Boeing 737 vindt bij de KLM voortaan aan de grond plaats. De KLM heeft toestem ming gekregen van de rijksluchtvaartdienst om de pi loten te trainen in vliegsimula- toren, in plaats van in de lucht. Een woordvoerder van de KLM heeft dit bevestigd. UTRECHT - Staatssecretaris Simons (volksgezondheid) wil de komende maanden politiek overleg voeren over hoe de in komsten van particuliere ziek tekostenverzekeraars sneller meer aan banden kunnen wor den gelegd. Dat heeft een woordvoerster van het minis terie van wvc zondag beves- ,tigd. Als straks de stelselherziening volledig is doorgevoerd zijn de ziekenfondsen en verzekeraars opgegaan in onderlinge waar borgmaatschappijen. Hun bud get komt voor 80 procent uit een centrale kas en dus zullen er dan meer regels nodig zijn. Simons wil dat er sneller zo'n soort toezicht komt, nu er een ernstig conflict is ontstaan over de hoogte van de particu liere premies. Misleidende informatie De Consumentenbond zei zon dag voor de KRO-televisie dat de verzekeraars met misleiden de informatie komen. „De in formatie naar de verzekerden over de premies is zeer gering en rammelt," aldus directeur D. Westendorp van de bond. Volgens prof. dr. G. Schrijvers, econoom en hoogleraar alge mene gezondheidszorg, zijn de verzekeraars uit op „onrust in de gezondheidszorg". Simons verwijt de verzekeraars dat ze ty*m niet eerder hebben ge waarschuwd voor de volgens hen hoge kosten in 1991 en 1992 waardoor nu de premies niet omlaag kunnen. „Er zit ge woon heel bewust gedrag ach ter om niet eerst Simons te in formeren, maar hem ermee te confronteren. Als ik ook maar een vinger uitsteek willen de verzekeraars overleg, maar hier doen ze maar. Mag ik daar een tikkeltje geprikkeld over zijn?," aldus de staatssecreta ris. Hij wordt overigens steeds somberder over de mogelijkhe den tot kostenbeheersing in de komende jaren via de verzeke raars. Directeur O. Hehne van het KLOZ, de organisatie van verzekeraars, ontkent dat er sprake is van tegenwerking. UTRECHT - Onder ambtenaren van opsporings diensten en andere buitendiensten van ministeries is opnieuw onrust ontstaan rond het gebruik van de privé-auto. Dat bleek in Utrecht, waar leden van de diverse dienstcommissies de koppen bijeen staken. Vorig jaar werden dreigende acties van ambtenaren van on der meer de Economische Condtroledienst en de Algeme ne Inspectie Dienst afgewend, doordat de vergoeding van de autokosten „gebruteerd" werd. Deze verhoging van het brutoloon naarmate het auto gebruik toeneemt, is in decem ber voor het laatst toegepast. Strop De brutering moest een zwaar dere aanslag van het autoge bruik door de belastingdienst goedmaken. De ambtenaren vrezen nu een-strop te hebben van honderden guldens per maand, aldus secretaris Schou ten van de dienstcommissie van de Economische Controle dienst. De buitendienst ambtenaren zeggen in hun werk niet buiten hun auto te kunnen. Ze dreigden vorig jaar massaal gebruik te zullen gaan maken van openbaar vervoer, waardoor ze veel minder aan het eigenlijke werk zouden toe komen. De fiscus beschouwt bovendien naar de mening van de ambtenaren te veel van het autogebruik als woon- werk verkeer. Als men binnen twin tig weken meer dan twintig keer dezelfde plaats bezoekt zou dat woon-werkverkeer zijn. Voor ambtenaren van de AID geldt dat ze vaak naar de zelfde havens moeten en om wille van hun persooonlijke veiligheid niet in de buurt van die havens kunnen wonen. DEN HAAG - Binnen de Tweede Kamer is verdeeld heid ontstaan over het voorgenomen bezoek van pre mier Lubbers aan Zuid-Afrika. De fracties van PvdA, D66 en Groen Links zijn van mening dat de minister-president zijn bezoek moet opschorten als de leiding van het ANC de tijd nog niet rijp acht om Lubbers in eigen land te woord te staan. CDA en VVD ondersteunen het bezoek, ook al zou het ANC weigeren de premier te ontvangen. Volgens de PvdA en Groen Links ontvalt de zin van het be zoek van Lubbers als op topni veau niet ook met het ANC ge sproken kan worden. D66 wijst voorts op de gebrekkige voor bereiding en coördinatie van het bezoek. „De coördinatie is niet alleen met het ANC, maar ook in Nederland tussen rege ring en parlement en tussen de regeringsfracties onderling ver te zoeken," aldus een woord voerder van de democraten. „De situatie dreigt u een ni veau te krijgen dat ons allen wel eens in verlegenheid zou kunnen brengen." Schade herstellen Volgens D66 moet de regering nu zo snel mogelijk proberen de schade te herstellen. Voorop staat dat de premier met zijn bezoek een goed beeld van de huidige situatie in Zuid-Afrika moet kunnen krijgen. Daar hoort ook het ANC bij. Als dat niet lukt moet de datum van het bezoek maar verschoven worden, aldus de woordvoer der. CDA en VVD wijzen erop dat het hier om een tegenbe zoek gaat op uitnodiging van president De Klerk, die even als voorzitter Mandela van het ANC, Nederland al een keer heeft bezocht. Beide fracties juichen een gesprek met de ANC-top van harte toe, maar het ANC is niet de uitnodigen de instantie. Als de organisatie een gesprek met Lubbers zou weigeren is dat hun eigen ver antwoordelijkheid, aldus de woordvoerders van de beide fracties. UTRECHT - De Vakantiebeurs die van woensdag tot en met zondag in de Utrechtse Jaar beurs is gehouden, heeft dit jaar een recordaantal van 138.270 bezoekers getrokken. Dat is bijna 34.000 meer dan vorig jaar, aldus de Jaarbeurs. Uit het hoge bezoekcijfer mag worden geconcludeerd dat de vakantie hoog op het verlang lijstje van de Nederlander staat, zo zegt de Jaarbeurs. Het aantal deelnemers was dit jaar met 822 19 procent groter dan vorig jaar. Daardoor was het aanbod van vakantiebestem mingen groter dan ooit. Vrij wel alle Nederlandse tourope rators en bijna alle buitenland se verkeersbureaus waren op de beurs vertegenwoordigd. Mede doordat de Jaarbeurs zondag drie hallen beschik baar had gesteld als parkeer ruimte, deden- parkeerproble men zich niet voor. DEN HAAG - De Landelijke Organisatie Buro's voor Rechtshulp (LOB) gaat in vijf provincies zogenaamde mi lieuprojecten starten. De ini tiatieven zijn volgens de LOB nodig om te kunnen voorzien in de groeiende vraag naar rechtsbijstand op het gebied van milieuzaken. Het ministe rie van justitie heeft voor de projecten een extra subsidie van 400.000 gulden beschik baar gesteld. Dat heeft de LOB bekendgemaakt. De projecten gaan van start in Groningen, Friesland, Zuid- Holland, Gelderland en Lim burg. Met de financiële bijdra ge van Justitie zullen in eerste instantie vijf nieuwe juristen worden aangetrokken die gespecialiseerd zijn in het mi lieurecht, zo heeft een woord voerster van de LOB laten we ten. De directe aanleiding voor de start van de projecten is een onderzoek dat de LOB door een extern deskundige heeft laten uitvoeren. Daaruit is gebleken dat zowel bij milieugroeperin gen als bij de provinciale mi lieufederaties in toenemende mate behoefte is aan gespecia liseerde milieurechtsbijstand. HILVERSUM - Sinds de opening van de eerste twee islamitische basisscholen in Nederland in 1988 is het aantal scholen met deze identiteit gegroeid tot 20. Alleen al in 1991 werden zeven aanvragen gedaan voor erkenning van een islamitische school. Verder zijn er verzoeken gedaan voor de stichting van een islamitisch pedagogisch centrum en een eerste school voor het voortgezet onderwijs. eindelijk zo'n 100 islamitische scholen telt. „De volgende stap zal zijn dat we verder willen met scholen in het voortgezet onderwijs en misschien wel een universiteit." Tbspinar zei dat bij de naar schatting 500.000 islamieten in ons land duidelijk een voorkeur is om hun 130.000 kinderen naar ei gen scholen te sturen. Dit heeft woordvoerster M. Bestelink van het ministerie van onderwijs bekendgemaakt voor de Ikon-radio. Volgens I. Tbspinar, secretaris van de Islamitische Scholen Besturen Organisatie (ISBO) zal het aantal scholen op isla mitische grondslag elk jaar stijgen met 5 tot Nederland uit- Het Tweede Kamerlid J. Frans- sen, onderwijs-specialist van de VVD noemde voor de Ikon- radio de cijfers van het minis terie „tamelijk schokkend". Franssen gelooft niet dat „een proces waarbij het aantal isla mitische scholen toeneemt, be vorderend zal werken op het integratieproces van culturele minderheden". Franssen: „Ik vermoed met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid dat op een islamitische school het aantal Nederlandse kinde ren op de vingers van één hand te tellen is. Men zal zich dus eerder afzonderen dan integre ren in de maatschappij." De VVD-onderwijsspecialist vroeg zich verder af of de toe name van het aantal islamiti sche scholen in overeenstem ming is met de Nederlandse wetgeving. Franssen zal staats secretaris Wallage (Onderwijs) vragen daarvoor een onder zoeksprogramma op te zetten. Ook zei hij zich te zullen ver zetten tegen de oprichting van islamitische scholen voor het voortgezet onderwijs. Beste garantie Het CDA-kamerlid W. van der Camp is het niet eens met Franssen. Volgens hem is pluri formiteit de beste garantie om tot integratie te komen. Voor zitter E. W. de Jong van de Pro testant Christelijke Onderwijs Organistie (PCO) zei voor de Ikon-radio eveneens voorstan der te zijn van aparte islamiti sche scholen omdat de integra tie van moslim-leerlingen en ouders in het bijzonder onder wijs maar moeizaam van de grond komt. Tot 1 februari Burgh-Haamstéd^ Expositie Grafiek uit Zeeland, De Bewaerschole. Maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Maandag 13 januari Zierikzee Commissievergadering ruimte lijke ordening en industrie in stadhuis. 19.30 uur. Dinsdag 14 januari Zierikzee Creatieve avond Christelijke Plattelandsvrouwenbond. Zaal Gereformeerde kerk. 19.45 uur. Turkije-reisinformatie-avond. Van Fraassen Reisbureau in sa menwerking met Evenements Reizen. Hotel Mondragon. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Nieuwjaarsreceptie Neder landse Vereniging van Huis vrouwen in de Schutse. 14.00 uur. Kennismakingsavond voor nieuw ingezetenen in het ge meentehuis. 19.30 uur. Woensdag 15 januari Zierikzee Nieuwjaarsreceptie afdeling Zierikzee UW, UW-gebouw Kerkhof Zuidzijde. 9.30 uur. Creatieve club kinderen. Buurt- en clubhuis Lichtboei. Van 13.30 tot 15.00 uur. Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Tentoonstelling batik/schilde ren op zijde. Bibliotheek De Stolpe. Tijdens openingsuren. Commissievergadering open bare werken in stadhuis. 18.30 uur. Kerkwerve Bijeenkomst NCVB. Dorpshuis 't Zuudènde. 19.45 Aur. Burgh-Haamstede Informatie-bijeenkomst Na- mestovo. Gemeentehuis. 20.00 uur. Nieu werker k Verkoping ten bate van Adul- lam. Kerkzaal Gereformeerde Gemeente in Nederland. Van 19.30 tot 21.00 uur. Oosterland Eerste repetitie Duivelands Mannenkoor. Oosterhof. 19.45 uur. Donderdag 16 januari Zierikzee Commissievergadering finan ciën in stadhuis. 19.30 uur. Vrijdag 17 januari Zierikzee Bijeenkomst Schouws.Spel in Vismarkt. 20.00 uur. Zaterdag 18 januari Zierikzee Vogelexcursie naar Flaauwers en Wervers inlaag. Vanaf Maarstraat. 10.00 uur. Brouwershaven Jaarlijkse muziekuitvoering muziekvereniging Apollo. Tbn- nenmagazijn. 20.00 uur. Maandag 20 januari Burgh-Haamstede Vergadering gemeenteraad in het gemeentehuis. 19.30 uur. Dinsdag 21 januari Zierikzee ZOC-thema-avond over mo dern ondernemerschap in mo- numentenstad Zierikzee in foy er Concertzaal. 20.00 uur. Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Woensdag 22 januari Zierikzee Voorlichtingsplan ROVZ op Havenplein. Scrooskerke Jaarvergadering Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Dorpshuis. 14.00 uur. Donderdag 23 januari Scharendijke Vergadering gemeenteraad. 19.30 uur. Vrijdag 24 januari Zierikzee Begin vrouwencursus Anders omgaan met spanningen. Paro chiehuis Mosselstraat. 9.00 tot 11.00 uur. Ouwerkerk Officiële ingebruikname van nieuw dorpshuis; 15.00 uur. Open huis tussen 19.00 en 22.00 uur. Zaterdag 25 januari Ouwerkerk Feestavond voor alle dorpsbe woners t.g.v. ingebruikname nieuw dorpshuis. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 2