Historie van één der grootste uitdagingen DC Zierikzee wint met grote cijfers Owe Boersma ruim aan de leiding zaterdag- en zondagvoetbal De Deltacross Zierikzeese Bridgeclub PROGRAMMA DONDERDAG 9 JANUARI 1992 NR 25082 7 ZIERIKZEE - Zaterdag II januari wordt in de fraaie natuur van de Westhoekse Domaniale bossen voor de twintigste keer de Deltacross gelopen. Door de jaren heen uitgegroeid tot een evenement van formaat. Een cross met interessante winnaars en tot de verbeelding sprekende deelnemers. Ook een loop welke tot de fraaiste wedstrijden is gaan behoren in de Zeeuwse crosscompetitie. De Deltacross is voor steeds meer atle ten tot één van de grootste uitdagingen gaan behoren. Waren er in den beginne nog slechts 100 crossers, later kreeg de organiserende vereniging, AV Delta Sport, het record aantal inschrijvingen van 700 te verwerken. Al met al een jubileumloop aantrekkelijk genoeg om even in de geschiedenis ervan te duiken. Simon Blom heeft als enige Delta Sporter ooit de Deltacross één keer gewonnen. (Archieffoto). In het begin van de jaren zeven tig werd in de provincie gestart met de Zeeuwse crosscompeti tie. Een strijd welke moest worden uitgevochten in vier wedstrijden; één op Zuid-Beve land, één op Zeeuws-Vlaande- ren, één op Walcheren en één op Schouwen-Duiveland. Op 16 ja nuari 1971 kreeg de Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport zodoende de eerste wedstrijd voor de crosscompetitie te or ganiseren. Ervaring Mede omdat AV Delta Sport reeds drie keer daarvoor de zo genaamde Mosselloop, die in 1992 zijn vijfentwintigste edi tie krijgt, had uitgeschreven, bestond er reeds de nodige er varing. De eerste twee afleve ringen komen echter onder een geheel andere naam in de boe ken. Dé man achter die eerste wed strijden was de toenmalige trainer van Delta Sport, Ge rard van de Wiel. Momenteel erelid van de Zierikzeese ver eniging, en ook nog altijd ac tief bij het organiseren van crossen. Van de Wiel regelde in die beginjaren de gehele wed strijd in zijn uppie. Tfevens ge lukte het hem om enkele kisten met appels te organiseren voor de deelnemers. Vandaar dat de voorloper van de latere Delta cross de passende benaming van Appelloop meekreeg. Aan de eerste Appelloop deden 100 wedstrijdlopers en even zo veel trimmers mee. Cas Mul der, van Dynamo, mocht zich de eerste winnaar noemen. In zijn eerste commentaar na de finish, noemde hij de acht kilo meter lange loop, welke in die tijd hoofdzakelijk over ruiter paden voerde, 'beestachtig Voorzitter In die eerste crossen voor de Zeeuwse competitie waren het eigenlijk slechts Martien Moer- mond en de latere voorzitter, Wim Schot, die de organiseren de vereniging Delta Sport bij de heren senioren vertegen woordigden. Moermond werd bij de openingsloop tiende, ter wijl Schot op een zeventiende positie finishte. Bij de tweede Appelloop nam Wim Schot zelf het startpistool ter hand, 'schoot' de deelne mers weg, gaf het starttuig af en ging vervolgens in de ach tervolging. Hij werd uiteinde lijk toch nog veertiende. Mar tien Moermond, die maar een paar afleveringen miste, dook als zevende loper onder het fi- nishdoek door. Organisator Gerard van de Wiel eindigde als vierentwintigste loper. Bij de junioren toen een opval lende krachtmeting tussen de C-jongens Jos Geluk en René Baartse, die respectievelijk op een derde en vierde plaats ein digden. Joke Geluk (nu Kastee- le-Geluk) verraste toentertijd als B-juniore vriend en vijand door als tweede over de meet te komen. Eerste keer In februari 1973 prijkt dan toch voor de eerste keer de naam Deltacross op de verschillende affiches. Bij de heren komt Pe ter Havermans, van Thor/Roo sendaal, als eerste winnaar van de jaarlijks terugkerende 'Domeinenloop' in de boeken. Hij won voor Cees Markusse en Kees Oggel (de huidige voorzit ter van AV '56). Van de 29 deelnemers bleek doordouwer Martien Moer mond een keurige negende plaats voor zich op te eisen. Po litieman en Delta Sporter Hans van Elzelingen, toen nog lid van Marathon, werde twaalfde. Wim Schot, sinds jaar en dag bij de organisatie betrokken, kreeg het toen reeds te druk om zelf nog te kunnen meerennen. Eén van de trouwste deelne mers in twintig jaar Deltacross is ongetwijfeld Rian van de Broeke, van Atletica. De Vlis- singer, die momenteel meer en meer in vorm komt, miste in al die jaren slechts één Delta cross. Bij de senioren behaalde Van de Broeke tijdens twee opeenvolgende edities (1989 en 1990) een - tot nu toe - hoogste vijfde plaats. Winnaar Slechts één keer heeft de orga niserende vereniging een eigen Delta Sporter als winnaar door het lint zien gaan. Tijdens de achtste Deltacross, 12 januari 1980, toonde de Burgh-Haam- steedse atleet Simon Blom zijn klasse. Hij legde het negen ki lometer lange parcours als snelste af: 29.15.9 minuten. Het jaar daarvoor liep Blom reeds drie van de vijf ronden alleen op kop, maar moest uiteinde lijk toch genoegen nemen met een vierde plaats. Eén jaar la ter revancheerde hij zich even wel succesvol. Dat seizoen bleek Blom enorm in vorm. Ook een andere zware cross door de Domeinen, de Mossel loop, bracht hij in die dagen op zijn naam. Daar nagenoeg alle Deltacross- afleveringen op zichzelf staan de gebeurtenissen zijn, hieron der in vogelvlucht wetens waardigheden met betrekking tot negentien jaar afzien door het Schouwse bos- en duinge bied. Nadat in 1973 de proloog plaatsvond van de Deltacross volgde op 19 januari 1974 de tweede editie. Een ieder kan zich die winter nog wel herin neren. Benzineschaarste noop te de regering onder meer tot het instellen van autoloze zon dagen. Veel atleten aan de 2e Deltacross kwamen zodoende met het openbaar vervoer. Des ondanks waren er toch nog 250 deelnemers. Zestig-plusser Winnaar bij de heren werd Guust Bours/RKHAV, tevens winnaar dat jaar van de cross competitie. Voor de eerste keer de deelname nu van Cor Kloet uit Burgh-Haamstede. Hij werd negentiende. Ook de mo menteel zo succesvolle zestig plusser Gerard Koornneef liep zijn eerste Deltacross. De be jaarde Bertus Walker was ook van de partij en eindigde als laatste. Een eindrangschikking waarop hij in de jaren daarna nog vele keren aanspraak maakte. In de 3e Deltacross (11 januari 1975) groot machtsvertoon van Marien van Prooijen, tussen de 200 wedstrijdlopers. Delta Sporter Martien Moermond (14e) vocht weer één van zijn ve le gevechten uit met latere clubgenoot Hans van Elzelin gen (15e). Bij de D-jongens de winst van Kim Reynierse, voor Rian van de Broeke en John Vermeule. Koornneef werd tweede beste veteraan. De 4e Deltacross (3 januari 1976) stond tevens in het teken van de Districts-veldloopkam- pioenschappen gewest Zuid- Holland/Zeeland. Vanwege het slecht weer, zware storm, deze keer weinig deelnemers uit de provincie Zuid-Holland. An dermaal wist Guus Bours de zege voor zich op te eisen. Kim Reynierse, inmiddels C-junior, won opnieuw voor John Ver meule (7e) en Rian van de Broe ke (8e). Eerste lustrum Tijdens de eerste lustrumloop (15 januari 1977) zetten vooral leden van Delta Sport hun beste beentje voor. Met een vijfde plaats voor Simon Blom, een zevende positie voor Rinie van Dijke, een tiende voor Herman Padmos, een der tiende stek voor Martien Moer mond en met Hans van Elzelin gen (voor de eerste keer als Delta Sporter) op een 24e plaats, een Succesvolle wed strijd voor de organiserende vereniging. Bij de C-junioren wederom winst voor Kim Rey nierse. John Vermeule schoof op naar de tweede plaats en Van de Broeke werd vijfde. Ja- colies van Gastel was het snelste pupillenmeisje. Simon Blom speelde tijdens de 6e editie (14 januari 1978) een opvallende rol. De oud-keeper van DFS, die nog maar een goed jaar met lopen bezig was, eiste een vierde plaats op. Win naar werd Johan Antheunisse van Marathon. Bij de B- junioren werd Reynierse nu voorbij gestoken door plaats genoot Vermeule. Rian van de Broeke werde zevende. Ondanks de enorm gladde we gen op 13 januari 1979 deden aan de 7e Deltacross toch weer zo'n 450 lopers mee. Het was wederom Simon Blom die ra zendsnel opende en drie van de vijf rondes de leiding had. Ibch was het andermaal Antheunis se die de zege greep. Blom werd ook nu vierde. Kees Verkerke, de latere trainer van AV Delta Sport, kwam als tiende over de meet. Vermeule werd ook nu winnaar, Van de Broeke ver diende brons. Simon Blom De 8e Deltacross (12 januari 1980) werd dan eindelijk een prooi voor de plaatselijke lo per Simon Blom. De inmiddels in de categorie A-junioren uit komende John Vermeule moest na zijn winst van één jaar eer der nu toch weer de winst aan Reynierse laten. Van de Broeke werd opnieuw derde. In de pers werd de Deltacross inmiddels steeds meer beschouwd als één van de uniekste crossen van Zuidwest Nederland. Op 10 januari 1981 deden Rey nierse, Vermeule en Van de Broeke voor de eerste keer mee bij de heren senioren. Reynier se gaf meteen zijn visitekaartje af en greep zilver, net voor Si mon Blom. Hij bleek zelfs snel ler dan de latere nationale top per John Vermeule die vierde werd. Rian van de Broeke was minder in vorm en moest ge noegen nemen met een zestien de stek. Martien Moermond werd tij dens de 10e Deltacross (18 ja nuari 1982) door de organisatie extra in het zonnetje gezet. Hij had vooralsnog geen enkele af levering gemist. Het werd ove rigens ook één van de span nendste Deltacrossen. Aan de kop vond er een machtswisse ling plaats. John Vermeule, van Dynamo, liet naaste rivaal Piet Vonck een gevoelige ne derlaag lijden. Vermeule won én de Deltacross én de cross- competitie dat jaar. Simon Blom deed ook nog steeds goed mee en eindigde als vierde. Ri an van de Broeke, nog altijd van de partij, pakte een der tiende plaats. Eenzame hoogte John Vermeule was in de pro vincie inmiddels naar eenzame hoogte gestegen. Ook de 11e Deltacross (15 januari 1983) wist hij op de naam te brengen. Simon Blom werd zesde en Van de Broeke achttiende. De 12e editie (14 januari 1984) kwam voor de derde keer in successie op naam van Vermeule. Eerste Delta Sporter in 1984 werd Kees Verkerke, ,die als der tigste de tijdcontrole passeer de. Elf deelnemers deze keer van AV Delta Sport; een voor lopig record aantal. Tijdens de 13e Deltacross (12 ja nuari 1985) was het parcours ij zig en gedeeltelijk besneeuwd. Ibch weer zo'n 500 enthousi astelingen aan de start. De mo menteel vooraanstaande vete raan Sam Polderman tekende voor de zege. Leon van der Vel den werd voor de eerste keer gesignaleerd. Hij greep meteen een derde plaats. Simon Blom was weer van de partij en fi nishte wéér als vierde. Een plaats waarop hij jarenlang een optie leek te hebben. Eén jaar later liet Blom ver stek gaan. De zege in de 14e Deltacross (11 januari 1986) kwam in handen van Jan Ze- thof van AV Aalsmeer. Rian van de Broeke knokte zich on dertussen naar boven en kwam voor de eerste keer binnen de top tien terecht. Hij werd acht ste. Adrie Gerards werd met zijn 27e plaats de beste Delta Sporter. Record De 15e aflevering werd gewon nen door Piet Vonck. Voor de eerste keer ontbrak de naam Rian van de Broeke op de uit slagenlijsten. Eén jaar later, 16 januari 1988, was hij echter weer van de partij. Van de Broeke finishte als elfde. Win naar werd andermaal Zethof uit Aalsmeer. Tferwijl tijdens deze wedstrijd het record aan tal lopers van 700 viel te mel den, waren geen rollen wegge legd voor Zeeuwse crossers. Delta Sport deed inmiddels mee met 25 lopers. Eindelijk gelukte het ook de lange-afstandloper uit Kapel- Ie, Leon van der Velden, een Deltacross te winnen. De 17e loop (14 januari 1989) was voor hem. Rian van de Broeke liet ook van zich spreken en eiste een vijfde plaats in het eind klassement voor zich op. Jan Hoek deed voor de eerste keer mee en kwam niet verder dan een 52e plaats. Bij de jongens D dook ineens de naam van Ram ses Bekkenk op. Onder zomerse omstandighe den werd vervolgens de 18e Deltacross afgewerkt (20 ja nuari 1990). Winnaar werd Kim Reynierse. Henk Cysouw was met zijn achtste plaats de beste Delta Sporter. Rian van de Broeke bleef andermaal op de vijfde stek hangen. Jan Hoek bleek een enorme vlucht te hebben genomen. Hij eindigde als negende. Ook John Quaak kwam nu ineens op het toneel en kwam als achttiende over de meet. Vorig jaar, 24 januari 1991, was het wederom Kim Reynierse die nu de 19e Deltacross won, zijn tweede overwinning bij de senioren. Jan Hoek duikelde nu enkele plaatsjes en werd elf de. Ook Van de Broeke moest wat toegeven en liep naar een achtste plaats. John Quaak deed niet onder voor het jaar daarvoor en werd ook nu acht tiende. KERKWERVE - Deze week werd de tweede drive van de tweede periode gespeeld/ De. beste tien paren van de vorige drive vormden groep 1 en de opvolgende paren de groepen 2 en 3. De top van de avond was voor de heren Becu-v. d. Post. Ze scoorden 68,75% in groep 2 en promoveren nu naar groep 1. Groep 1: 1. echtp. v. d. Berg 63,54%, 2. mev. Van Wingerden- hr. Blonk 56,25%, 3. heren Boot-Eekman 54,69%, 4. dames Geluk-v. d. Zande 53,12%, 5.-6. dames De Feyfer-v. d. Zande 52,60%, echtp. Stokla 52,60%, 7. mevr. Tbrwischa-hr. Karstens 45,83%, 8. echtp. Pomper, 45,00%, 9. mevr. Böhm-hr. Ge- drojc 41,67%, 10. echtp. Van As sendelft 33,85%. Groep 2: 1. hrn. Becu-v. d. Post 68,75%, 2. mevr. Tuinman-hr. Tbnnon 64,06%, 3. hrn. Van Ast- Kegels 59,38%, 4. dames ZIERIKZEE - Het achttal van damvereniging Zie rikzee heeft in de zesde ronde van de hoofdklasse competitie prima gepresteerd. In de uitwedstrijd te gen hekkesluiter Lammerenburg II in Vlissingen won men met 3-13, de grootste uitslag voor Zierikzee dit seizoen. Reeds na één uur speeltijd was er aan meerdere Schouwse bor den sprake van voordeliger standen. Jan de Jonge, Sjaak Douw en Chris van der Wielen wonnen achtereenvolgens, waarbij gezegd moet worden' dat Van der Wielen vanuit een nadelige stand goed wegkwam. Hierna volgden twee remises: John Honig boekte een gelijk waardige remise en Cor Boot wist een nadelige positie nog tot remise te brengen. Vervolgens drukte Zierikzee definitief door middels winst partijen van Rinus van der Wielen en Jos de Wild. Als laat ste wist Jan Flik weert vanuit een nadelig eindspel nog remi se te forceren, waardoor een al leszeggende 3-13 eindstand een feit was. Zierikzee staat met 10 punten op de derde plaats. Vrij dag 17 januari speelt men thuis tegen BDV uit Bergen op Zoom, dat momenteel tweede staat. Bij winst kan Zierikzee nog hopen op de titel, na een eventueel verlies van leider Lammerenburg I. Uitslag De gedetailleerde uitslag van Lammerenburg II-Zierikzee: H. Verdonschot-C. L. Boot 1-1; A. Francke-J. de Wild 0-2; M. Boone-C. v. d. Wielen 0-2; L. v. Schagen-M. v. d. Wielen 0-2; W. v. Oppen-J. M. Honig 1-1; F. Brasser-S. Douw 0-2; D. de Buck-J. de Jonge 0-2; W. Heijdra-J. J. Flikweert 1-1. ZIERIKZEE - Halverwege de huishoudelijke compe titie van SV Zierikzee staat Owe Boersma met meer dan honderd punten aan de leiding. Opvolger Hans Aangeenbrug verloor in een spannende par tij van Erjen van Nierop. R. van der Veken Won vrij gemak kelijk van J. van Dalsen ter wijl M. Krijger een goede voor uitgang in het klassement boekte door te winnen van G. den Broeder. J. Verkerk en A. Bloom maakten er een lange wedstrijd van. Na ruim negen- tig zetten en met een moeilijk eindspel kon Bloom nog net de overwinning binnenhalen. De uitslagen: H. Aangeenbrug- E. van Nierop 0-1; J. van Dal- sen-R. van der Veken 0-1; M. Krijger-G. den Broeder 1-0; B. Karstens-J. Hoogstrate 1-0; S. Stoel-J. Baris 0-1; C. Polder man-J. Dopper V2-V2; A. Bands- ma-A. van der Westen 0-1; H. Bremer-C. van Eldik 0-1; J. Ver- duijn den Boer-P. Legerstee V2-lh\ J. Verkerk-A. Bloom 0-1; O. Vleeshouwer-D. Doeswijk 1-0; A. van Meeteren-mevr. E. Ribbens 1-0. Gedrojc-De Vries 58,33%, 5. da mes Van Geesbergen-Sluijter 48,44%, 6. dames Kotoun-Plaa- ting 45,83%, 7. dames Brinck- man-Heyneman 43,03%, 8. echtp. Holm 41,67%, 9. dames Van Oeveren-lbnnekes 38,54%>, 10. echtp. Gillet 31,77%. Groep 8: 1. dames v. d. Berg- Oostwoud Wijdenes 63,02%, 2. mevr. Groart-hr. Akerboom 60,90%, 3. heren 't Hart-De Vries 56,77%, 4. echtp. Hollan der 55,73%, 5. dames Van 't Leven-Schaal je 55,21%, 6. da mes v. d. Duyn-Henderson 51,88%, 7. echtp. Visser 48,33%, 8. dames Becu-v. d. Post 43,13%, 9.-10. dames Does-Eek man 36,88%, dames Hogerhey- de-v. d. Wekken 36,88%. DEN HAAG - Er moet een eind komen aan de ongebreidelde groei van het aantal vossen in de Nederlandse natuurgebie den. Dat stelt de Koninklijke Nederlandse Jagers vereniging (KNJV) in een rapport dat don derdag is aangeboden aan het ministerie van landbouw, na tuurbeheer en visserij. DEN HAAG - Er komt een on derzoek naar alternatieven voor de vuilverbranding sinstallatie Ypenburg (GAVI). Het dagelijks bestuur van het Samenwerkingverband Afval verwerking Zuid-Holland (SA- VA), waarin 35 gemeenten zijn vertegenwoordigd, heeft dat besloten. Kim Reynierse bracht de twee voorlaatste edities op zijn naam. (Archieffoto). Afdeling Zeeland zaterdagcompetitie Brouwershaven-Waarde Heinkenszand-WIK Nieuwdorp-Duiveland Reserve lc klas Kapelle 3-WcmcIdinge 2 Serooskerke 3-Yerseke 3 VCK 2- 's-H. Arendskerke 2 2e klas A Wolfaartsdijk-Wisscnkerkc Borssele-Kats ZSC-DFS Duivcland 2- Dauwendacle 3 3e klas B DFS 3-Colpl. Boys 3 4e klasse A Bevelanders 3-Dui'vc!and 4 SKNWK 3-ZSC 3 WIK 4-Brouwershaven 3 Wisscnkcrke 2- Brusc Boys 4 4e klasse B Serooskerke 5-Vccrc 4 Meeuwen 6-VCK 4 Dauwendaclc 4- Bcvclandcrs 4 Philippine-Biervliet (terr. Biervliet) Hulsterloo-SDO Jong Ambon 2- Hansw. Boys 2 Jong Ambon 3-Zicrikzce 4 Patrijzen 4-Lewed. Boys 3 4e klas D Dreischor 2-Luctor 5 Zonncmaire-Cortgene 2 Lewcd. Boys 5- Ouwerkerk 3 Robur 3-Volharding 4 4c klas F Luctor 6-Kwadendammc 2 Lewcd. Boys 4- Ouwerkerk 2 Kwadcndammc 3- Volharding 3 Zierikzee S-Hansw. Boys 4 Bekercompetitie Juniorencompetitic Afdeling Zeeland zondagcompetilie Groep A7 Goes Al-SKNWK AI Groep B6 Brusc Boys Bl-Robur BI Groep C9 Oostkapellc CI-DFS Cl Damcscompelitic le klas Aardcnburg-Robur 2e klas interregionaal Scrooskcrke-Lcidcn Woudrichcm-Rorcnburg Zaterdagbeker Ycrseke 6-KIoetingc 5 Krabbendijke 4-Yersekc 4 SVD 2-KapeIle 4 Wemcldinge 5-Kloetingc 6 SSV 4-Rillandia 3 Robur-Kruiningen 3 Kapelle 6- 's-H. Arendskerke 4 Wcmeldinge 4- Wolfaartsdijk 3 Middelburg 4- Hoedckenskerke 2 Krabbendijke 3-GPC 4 Nieuwland 4-Middclburg 3 Ycrseke 7-Nicuwdorp 3 Middelburg 5-Nieuwland 3 Borssclc 3-Hcinkcnszand 5 Tfern. Boys 6-Ycrscke 5 GPC 5-VCK 3 Vogelwaardc-ltrn. Boys 5 Spui 4-Zaamslag 4 AZVV 4-Corn Boys AZVV 5-Kocwacht Rillandia 4-Hontcnissc Kruiningcn 5-Graauw Waarde 2-Kloctingc 4 Wolfaartsdijk 5-SSV 2 Oostkapellc 4- Colpl. Boys 2 Duivcland 3-Vccrc 3 Brouwershaven 2-WIK 2 Mcvo 3-DFS 2 Serooskerke 4-Mcvo 2 Arncmuidcn 5- Kruiningcn 2 Zondagbeker Aardenburg 3-Sluis Brcskcns 4-Grocde Graauw 3-Ttrncuzcn 4 Robur 2-Vlissingcn 3 Rcncssc 4-Drcischor Goes 5-Cortgenc Middelburg 5-Jong Ambon Walcheren 3-Zccland Sport Noormannen 2-Zeelandia Middelburg 4- Noormannen Vlissingen 4-RCS 3 Dostana-Middelburg 3 Libcrty- Vlissingen 2 Luctor 3-Volharding Patrijzen 3-Renesse Lcwed. Boys 2- Kwadcndamme Hontenissc 4-Hansw. Boys Zierikzee 3-Ouwcrkerk Corn Boys 2-Oostburg Ttrneuzcn 3-Schoondijkc Clinge 3-Axcl 2 Steen 3-Koewacht 2 Aardenburg 2-Breskcns 2 Steen 4-Graauw HVV 3-Ria W Juniorenbckcr Ycrseke Al-AZVV Al Brusc Boys Al- Vlissingcn Al Hoofdplaat Al- Kapcllc Al Goes Al-Kloctingc Al Hontenissc Al- Kocwacht Al Middelburg A1- Krabbcndijke AI Kloctingc Bl- Hontcnissc BI Ycrseke BI-Borssclc BI HVV Bl-Aardcnburg BI Vlissingen Bl- Rcncssc BI RCS B2-Vccrc BI Goes Bl-Kapcllc BI Schoondijkc Bl- Middclburg BI Damesbeker Hontcnissc- Wcmcldingc Kloctingc 2-Ycrscke Hock-Tbrn. Boys RCS-WIK Meeuwen-Jong Ambon

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7