Theater Zuidplein opent nieuwe jaar met gevarieerd programma NIEUWSBODE EXTRA time- CD-recensie REKLAME Liesbeth List in De Goote Maand januari Omroep Zeeland Schouws.Spel/ manifestatie V WOENSDAG 8 JANUARI 1992 3 (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) GOEREE-OVERFLAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877- 2412. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; R. Koole, 01870-6664. Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-2917, 01875-1998. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879- 1514. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Kor te, 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee, Kerkstraat 2. Bezoek na afspraak tel. 01870-3778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet - plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Elke tweede woensdag van de maand Sommelsdijk Knutselclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In wijkgebouw de Zwaluw. Van 14.00 tot 15.30 uur. Iedere woensdag Oude-Tonge Knutselclub in d'Ouwe School. Knutselen voor kinderen uit groep 1 t/m 8 van de basisscho len. Van 13.30-14.30 uur. Instuifclub in d'Ouwe School. Spellen en knutselen voor kin deren uit groep 5 t/m 8 van de basisscholen. Van 14.45 tot 15.45 uur. Iedere donderdag Sommelsdijk 55-plussers soos in wijkge bouw De Zwaluw. Van 13.30 tot 16.30 uur Elke donderdagavond Oude-Tonge Zwangerschapsyoga en gewone yoga. De Grutters wei. Inlich tingen: tel. 01874-2398. Elke vrijdag Dirksland Vrijdansen in de Victoriahal, minimum leeftijd 18 jaar. 21.00 uur. Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 21.45 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uur. Dirksland Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Middelharnis Bijeenkomst postzegelclub Flakkee. Bovenzaal van café De Kok. Vanaf 20.00 uur. Sommelsdijk Bijeenkomst van de postzegel vereniging Flakkee, in zaal ca fé de Kok, Kaai 49. 20.00 uur. Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge De Computer hobbyclub Oude- Tonge komt samen. School straat 28. Van 13.30 tot 16.30 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Computerhobbyclub Oude- Tonge komt samen in Schoolstraat 28. Van 19.30 tot 22.30 uur. T/m 9 januari Middelharnis Tentoonstelling Een spoor van vernieling, tekeningen, goua ches, schilderijen van Willem den Ouden; foto's van Freddy Rijken in het gemeentehuis van Middelharnis geopend op werkdagen van 9.00-16.30 uur. Vrijdag 10 januari Middelharnis Trio Wierbos, Kemenade, Kui per. In Het Diekhuus. Zaterdag 11 januari Sommelsdijk In wijkgebouw De Zwaluw disco-avond voor de jeugd van 8 t/m 11 jaar. 19.30 uur. Oude-Tonge «Jazz-avond in de Grutterswei. Het orkest Frits Kaate met als gast zanger Wim Koopmans. 20.15 uur. Woensdag 15 januari Sommelsdijk Videomiddag in wijkgebouw De Zwaluw voor de jeugd 4-12 jaar. Van 14.00-15.30 uur. Donderdag 16 januari Middelharnis Filmavond in het Diekhuus Avalon van B. Levynson. Zaterdag 18 januari Middelharnis Leerlingenconcert piano/viool in Het Diekhuus, van muziek school. Donderdag 23 januari Middelharnis Informatie-avond Vereniging voor Natuur en Landschapsbg- scherming. Presentatie van de werkgroepen in het Diekhuus. 19.30 uur. Vrijdag 24 januari Middelharnis Cabaretavond De Serpanties in het Diekhuus. Dirksland Concert in Verenigingsgebouw De Schakel door Excelsior met medewerking van mannenkoor Inter Nos uit Hendrik Ido Am bacht en de solist Henk Kreuk niet. 19.45 uUr. Zaterdag 25 januari Middelharnis In de Nederlandse Hervormde kerk een orgelconcert van de organist van de Grote of St. Laurenskerk te Rotterdam, Jo- hann Th. Lemckert. Zondag 26 januari Oude-Tonge Koffieconcert in De Grutters wei met het kwartet Jasper Lé Klerk (Jazzmuziek). SCHOUWEN-DUIVELAND Iedere eerste zaterdag van de maand Bruinisse Verkoopbeurs van Vogelvereni ging Nachtegaal van 10.00 tot 12.00 uur in het clubgebouw aan Molenweg 10. Opkopers aanwezig. Woensdag 8 januari Zierikzee Nieuwjaarsbijeenkomst NCVB in Gereformeerde kerk. 14.00 uur. Donderdag 9 januari Zierikzee Borstvoedingsinformatie avond La Leche League. Schou- wenbank 111. 20.00 uur. Nieuwerkerk Commissie az. Gemeentehuis. 18.'30 uur. Vrijdag 10 januari Zierikzee Openbare vergadering bestuur Beatrixschool. Schoolgebouw Gracht weg 8. 15.30 uur. Zaterdag 11 januari Zonnemaire Oud papieractie. In kem en omstreken. Vanaf 9.30 uur. Feestmiddag ouderensoos. Dorpshuis. 14.00 uur. Nieuwerkerk Nieuwjaarsbijeenkomst ANBO-Schouwen-Duiveland in dorpshuis. 14.00 uur. Van 11 januari tot 1 februari Burgh-Haamstede Expositie Grafiek uit Zeeland. De Bewaerschole. Maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Dinsdag 14 januari Zierikzee Turkije-reisinformatie-avond. Van Fraassen Reisbureau in sa menwerking met Evenements Reizen. Hotel Mondragon. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Kennismakingsavond voor nieuw ingezetenen in het ge meentehuis. 19.30 uur. Woensdag 15 januari Zierikzee Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Burgh-Haamstede Informatie-bijeenkomst Na- mestovo. Gemeentehuis. 20.00 uur. Oosterland Eerste repetitie Duivelands Mannenkoor. Oosterhof. 19.45 uur. Vrijdag 17 januari Zierikzee Bijeenkomst Schouws.Spel in Vismarkt. 20.00 uur. Zaterdag 18 januari Brouwershaven Jaarlijkse muziekuitvoering muziekvereniging Apollo. Tbn- nenmagazijn. 20.00 uur. Dinsdag 21 januari Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Woensdag 29 januari Zierikzee Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Dinsdag 4 februari Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Woensdag 12 februari Zierikzee Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Donderdag 13 februari Zierikzee Borstvoedingsinformatie avond La Leche League. Schou- wenbank 111. 20.00 uur. Zaterdag 15 februari Zierikzee Jongerendag. Brogum. Dinsdag 18 februari Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. Woensdag 26 februari Zierikzee Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. Oplage 29.400 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Flakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede. Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Druktechniek Sluitingstijd advertenties Advertentie-verkoop Bezorging/Lezersservice Redaktie Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 TeldTax 01110-14315 Offsetrotatie Dinsdag 11.30 uur voor Schouwen-Duiveland, Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee, Dieneke Klompe, na 18.00 uur 01112- 1656. 01110-17314. Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 226. Na 18.00 uur Lianne Kooiman 01110- 12868. De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 167.000 Advertentie Middelharnis. Tel. (01870) 86366 Goes. Tel. (01100) 32570 DEN HAAG - In het museum Swaensteyn in Voorburg is van 16 januari tot en met 15 maart de tentoonstelling ,,De Kijker Bepaalt" te zien. Zes bekende Nederlanders hebben één maand een kunstwerk thuis gehad. OOST-SOUBURG - Uit het nieuwe programmaschema voor 1992 blijkt dat het pro gramma van de regionale om roep voor de provincie Zee land, Omroep Zeeland met na me op zaterdag en zondag is veranderd. Het programma Dag-Week op zaterdag om 11.03 uur wordt vanaf 4 januari gepresenteerd door Anke Thnihatu. Het pro gramma Op Deltahoogte op zondag heeft plaats gemaakt voor De Schoone Waardin, een gevarieerd zondagmagazine dat. van 11.00 tot 13.00 uur wordt gepresenteerd doot Ger- di Preger. ZIERIKZEE - Vrijdag 17 ja nuari is door de culturele stichting Schouws. Spel uitge kozen voor de eerste culturele manifestatie in 1992. Deze bij eenkomst wordt gehouden in het onderkomen aan de Vis markt. Aanvang van deze bij eenkomst is 20.00 uur. Het programma voor deze bij eenkomst is opgezet rond het thema Creativiteit, waarbij het accent ligt op jazzmuziek en poëzie. Na de opening zullen bassist Bill Hillebrand, drurti- mer Jurjen Groenendijk en Ab Groenendijk (keyboard) een stuk muziek ten gehore bren gen. Tussen de muziek door zullen gedichten van Albert Donk - het pseudoniem van Ab Groenendijk - worden voorge dragen. Daarvoor heeft Schouws.Spel beeldend kun stenares Hedi Bogaers uitgeno digd. Na de pauze wordt aan dacht besteed aan toegepast proza. Dit gebeurt in de vorm van een interview met en door de Rotterdamse bedrijfsadvi seur en auteur Phil Kleingeld. De entreeprijs is voor dona teurs vijf gulden. Niet-dona- teurs betalen een tientje. AMSTERDAM - In de Amster damse RAI wordt van 27 t/m 29 februari de 13de Europese An tiquarische Boeken en Prenten Beurs gehouden. Op deze beurs zijn ongeveer zestig antiquaren vertegenwoordigd. Een van de hoogtepunten vormt een kaart van het Hoogheemraadschap Rijnland uit 1687 van Jan Jans- zoon Dou, aldus de organisato ren. Dc beurs staat onder auspiciën van de Nederland- sche Vereeniging van Antiqua ren (NVVA). ROTTERDAM - Het nieuwe jaar is begonnen, de tijd van feestjes is voorlopig weer even voorbij, afgezien van hier en daar een nieuwjaarsreceptie. Maar er blijft vast nog wel genoeg tijd over om eens te ont spannen bij een voorstelling in een theater. Bijvoor beeld in Theater Zuidplein in Rotterdam. Hieronder volgt het programma voor de eerste maand van dit jaar. Cheryl Howard als Josephine Baker. De eerste week is het nog even rustig maar vanaf 10 januari gaat het beginnen. Op vrijdag 10 en zaterdag 11 januari is de onvervalste toneelklassieker van Herman Heijermans, De Wijze Kater, te bewonderen. Deze produktie is uiterst ge schikt om met het hele gezin naar toe te gaan. Het is een speelse, feestelijke voorstel ling, waarin de sprekende ka ter Hans het hof van de koning van ongedierte zuivert. De ka ter wordt gespeeld door Paul Röttger, die het vorige seizoen hoge ogen wierp met Amadeus Mozart. Carol van Herwijnen speelt de dragende rol van ko ning. De dunne draad Op dezelfde dagen, vrijdag 10 en zaterdag 11 januari, speelt Elkie Deadman in het theater. Velen kennen haar van haar on telbare en sterke parodieën op internationaal bekende per soonlijkheden. Maar zoals haar landgenoten treffend ver woorden: 'and now for some thing completely different'. De Dunne draad: een humo ristisch, ontroerend program ma over het constante gevecht van iemand om zichzelf in de hand te houden: de dunne draad tussen wijsheid en waanzin. Elke dag dezelfde fa- gade, kan dat nou niet anders? Een kermisattractie, iedere dag, de hele dag? De ziel van een persoonlijkheid in krom me karakters wordt meedogen loos uiteengerukt. Een spreek- stalmeester in paniek. Hoe los je dit op? Met dit probleem in het achterhoofd keert Elkie Deadman in schokkende wijze terug naar haar oorspronkelij ke kunstvorm: theater. Zondag 12 januari is voor het clownsduo Illi en Olli. Zij mo gen in hun genre tot de top vijf van de wereld gerekend wor den. Al sinds 1978 geven Illi en Olli, naast hun engagementen bij de beroemdste circussen, een avondvullende show, waar mee ze intussen in alle landen van Europa hebben opgetre den. Het is een voorstelling vol kleur en humor, vol verrassin gen en verbluffende ideeën. Het is een toverdoos waar met vaart en verve de gekste associ aties uitrollen. Ze goochelen, balanceren, dansen, musice ren, en dat laatste met een haast onvoorstelbare perfectie. Lusten en lasten Op woensdag 15 en donderdag 16 januari kan men naar de voorstelling Lusten en Lasten van Peter Schaffer met Mar- greet Blanken, Bea Meulman en René Retel. Lettice (Mar- greet Blanken) is gids in een oud Engels landhuis. Dat heeft van zichzelf zo weinig te bieden dat Lettice zich gedwongen voelt met haar levendige fanta sie er allerlei spannende verha len bij te verzinnen, tot groot enthousiasme van de bezoe kers. Lotte (Bea Meulman) stelt, namens de door enkele BRIELLE - ,,List en omstreken", het tweede solo programma van Liesbeth List is op zaterdag 11 ja nuari te zien in het Sociaal Cultureel Centrum De Goote te Brielle. In deze voorstelling diept Liesbeth de verschillende facetten van haar talent verder uit. Opnieuw laat Liesbeth, bege leid door drie voortreffelijke musici en in de creatieve regie van Lodewijk de Boer, haar persoonlijke keuze uit be staand werk van verschillende auteurs horen. Zo brengt Lies beth twee cursiefjes van Simon Carmiggelt en nieuwe teksten van onder andere Freek de Jon ge en Coot van Doesburgh. Warme sfeer Liesbeth List schept tijdens klachten gealarmeerde Dienst Monumentenzorg, bij een con trolebezoek vast dat de handel wijze van Lettice onaanvaard baar is. Ze wordt ontslagen. De vrouwen houden contact, vooral omdat zij allebei een passie voor de schoonheid en dramatiek van het verleden blijken te delen. Dit laatste leidt er zelfs toe, dat zij drama tische gebeurtenissen uit de ge schiedenis, met name te rechtstellingen, gaan naspelen. Dit doen zij zo levensecht dat het voor de omgeving tot mis verstanden leidt en het loopt uit op een beschuldiging van poging tot moord. Dat alles goed afloopt zal niemand ver bazen. Wel de uiterst originele wijze waarop. Josephine Baker Op vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 januari wordt het theater vergast op een bezoek van de musical Josephine. Een stuk gebaseerd op het leven van de legendarische Josephi ne Baker. Zij was een vrouw die vocht en leed voor haar ideaal van een vrije wereld in harmonie. De musical Josephi ne is een hommage aan deze vrouw. Een grote internationa le cast bestaande uit de beste zangers en dansers uit Ameri ka en Groot-Brittannië geven deze show Broadway-allure. Schitterende company-num- mers en momenten van emotie wisselen elkaar af in deze nieuwste produktie van het ar tistieke team van A night at te Cotton Club. Josephine Baker was meer dan een vrouw. De musical is meer dan een show. Het is een gebeurtenis die je ondergaat, die meesleept en er voor zorgt dat haar droom ook een ieders droom wordt. Jose phine Baker wordt in deze musical gespeeld door Cheryl Howard. muziekliefhebber genieten van een bezoek van The Shooting Party aan het Rotterdamse .theater. Een programma, ge naamd Master of Hounds, vol originele, spetterende en wee moedige muziek, gezongen, uit de losse hand begeleid, gelar deerd met veel komisch venijn en in dialoogvorm op maat ge sneden voor een intelligent en aandachtig publiek. Een prachtige voorstelling die niet genoeg te zien is geweest in de theaters, wordt dit seizoen te ruggebracht. Met Theo Nij- land, Coen van Vrijberghe de Coningh en Han Oldigs. Tekst en muziek zijn van Theo Nij- land. Op dezelfde dag en tevens op zaterdag 25 januari komt Loeki Knol naar Rotterdam. Een avond vol herkenning en ver rassing van melancholie en een lach is misschien wel de beste omschrijving van het program ma dat Loeki Knol in het thea ter zal brengen. Hoewel Loeki Knol een veelzijdig artieste is zal zij dit programma vooral als zangeres presenteren. Voor dit programa waarin zij bege leid wordt door Henny Lange- veld, onder meer op piano, heeft Loeki een keuze gemaakt uit een breed repertoire. Een keuze die gebaseerd is op per soonlijke betrokkenheid bij de tekst, muziek of de artiest. Zo komt men werk tegen van Mar- lène Dietrich tot Jules de Kor te, van Mercedes Sosa tot Seth Gaaikema, van Sergi Mendes tot Jacques Brei. Een heel ei gen programma van een warme theaterpersoonlijkheid met een stem die daarbij past: Loe ki Knol. Het Trappenhuis Op 25 januari de theatershow Het Trappenhuis van Robert Paul. In dit nieuwe programma bewijst Robert Paul weer eens de veelzijdigheid van zijn thea- The Shooting Party met haar Master of Hounds tour. (Foto: Ben van Duin). haar optreden een warme vriendschappelijke sfeer in de zaal, omdat zij van haar pu bliek houdt. Een avond met Liesbeth List is dan ook meer dan zomaar een avondje thea ter. De voorstelling begint om 20.15 uur. Tbegangskaarten kosten 17,50 en zijn verkrijg baar bij het SCC De Goote, Reede 2 en bij het VW-kan- toor, Venkelstraat 1, beide in Brielle. Sponsor van deze avond is Simonis Beeld en Ge luid. Tévens op vrijdag 17 en zater dag 18 januari tijd voor klep- heldere Rotterdamse humor op Euromasthoogte van Trio de Janeiro. Drie heren besluiten dat het de hoogste tijd is voor iets wat er niet was van iets dat totaal niet bestaat in de Neder landse Amusements wereld. Het trio bestaat uit Herman Douw voor banjo, gitaar en zang; Don van Dijke voor sna re, percussie en zang en uit Hans Koning voor accordeon, dans en zang. Met Staan en Op vallen trachten zij af te dalen tot publieksniveau, met als ge volg een noodlanding die de toeschouwer meesleurt langs de gapende diepten des levens, op de klanken van een exotisch bizar instrumentarium, om tenslotte hijgend tot stilstand te komen, in de stoel waarin men dacht dat men was gaan zitten. Een hard gelach. Op vrijdag 24 januari kan de tertalent. Het Trappenhuis is een voorstelling waarin het al lemaal draait om buren die met elkaar zijn opgescheept. We zien de volgende persona ges (typeringen): Chris Feld- man, Jan-Douwe van Vleuten toe Camminga, mevrouw Tromp, Wanda Graanoogst, mevrouw Julia Lukassen en Benny. Zij bepalen de sfeer in Het Trappenhuis. We zien in een aantal komische scènes: de hulpvaardigheid, de desinte resse, het medelijden, de; dis criminatie en de vooroordelen, maar vooral waartoe deze so ciale en asociale verhoudingen toe kunnen leiden. Lachwek kend, boeiend en dwaas. Aangezien de gegevens voor de rest van januari nog niet bin nen zijn kan men hiervoor te recht bij Theater Zuidplein. Té vens voor informatie over kos ten en reserveren kan men bel len naar het volgende nummer: 010-4815844. THE GREATEST HITS - CHEAP TRICK EPIC/SONY MU SIC - Een tijdje geleden uitgekomen op het Epic label van Sony Music, Cheap Trick The Greatest Hits. Deze rockband had 10 jaar geleden (kan korter of langer zijn?!) 3 hele gro te hits te weten I want you to want me. If you want my lOve en Surrender en zijn natuurlijk op dit album te vinden. Ver der nog enkele covers zoals Magical Mystery Tbur van The Beatles. Don't be Cruel van Elvis en Ain't that a Shame Van Fats Domino. Deze opnames klinken wel aardig maar staan totaal in de schaduw van de originele versies. Een heel mooi nummer is The Flame, lekker rustig met een Vleugje rock erin verwerkt. Al met al is het toch leuk, dat ervan Cheap Trick deze Grea test Hits CD uitgebracht is ook al hadden ze niet zoveel hits. Dit album is niet bepaald een muzikaal hoogstandje maar voor de vroegere fans van deze band toch heel leuk om te hebben. Cinderella Liesbeth List. (Foto: Roy Beusker).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3