'Bouwen aan nieuwe wereldorde is meer dan ooit noodzakelijk' Bukman predikt offensieve houding ministerie Zeeuwse Volksuniversiteit komt met nieuwe cursussen CNV: verhouding- politiek-vakbeweging ernstig verstoord Vluchtelingenwerk bezorgd over uitzetting van Vietnamezen Unicef over kinderen in wereld van 1992: Van kleine klusjes tot en met belastingaangifte ZIERIK2EESCHE NIEUWSBODE UTRECHT - De verhouding tussen politiek Den Haag en de vakbeweging is ernstig verstoord. „Er zijn zware littekens geslagen", aldus CNV-voorzitter H. Hofstede in zijn nieuwjaarsspeech. Keer op keer heeft de overheid zich vorig jaqr een onbetrouw baar onderhandelingspartner getoond, meent Hofstede. Fi nanciële doelstellingen zijn keer op keer belangrijker ge bleken dan de afspraken over het sociaal-economisch beleid in het zogeheten Gemeenschap pelijk Beleidskader. En ook in 1992 zal er een zeer zware wis sel worden getrokken op de verhouding tussen politiek Den Haag en de christelijke vakbeweging, zo voorspelde hij. Nadat in 1991 de WAO op de helling kwam, dreigen er op nieuw grondige herzieningen in de sociale zekerheid. Op grond van onzekere prognoses wordt de sociale zekerheid on getwijfeld verder uitgekleed tenzij de vakbeweging daar een dam tegen opwerpt. Ook de koppeling tussen lonen en uit keringen wordt op losse schroeven gezet, aldus een som bere Hofstede. ,,Het is maar de vraag of een kabinet dat een van de pijlers onder zijn bestaan, de koppe ling, om zeep helpt nog be staansrecht heeft", aldus de CNV-voorzitter. DEN HAAG - Het ministerie van landbouw, natuur beheer en visserij moet veranderen van een geslo ten, defensief departement in een open organisatie die het offensief kiest. Dat moet volgens minister Bukman dit jaar het goede voornemen zijn van ee nieder die op het ministerie werkt. Bukman zei dat tijdens de nieuwjaarsreceptie op zijn de partement. Hij reageerde daar mee op een onderzoek uitge voerd door de Wageningse Landbouwuniversiteit naar het imago van het ministerie. Daaruit blijkt dat de buiten wacht het Haagse departement ziet als een gesloten bolwerk dat steeds in het defensief wordt gedrongen. Volgens Bukman moet er zo snel moge lijk een eind komen aan alle kritiek die over zijn ministerie wordt uitgestort, omdat op den duur de motivatie van de amb tenaren er onder te lijden heeft. Openheid en een offen sief beleid zijn daarbij noodza kelijk, aldus de minister. Vol gens Bukman is het tevens van belang dat zijn ambtenaren op de beleidsterreinen landbouw en natuur beter gaan samen werken. Hij onderschrijft hier mee de opvatting van een groepje ambtenaren van zijn departement. Die constateert in een intern rapport dat de landbouw- en de natuurtak op het ministerie geen gemeen schappelijk doel nastreven. Het verschil in denken tussen de diverse afdelingen staat een goed functioneren van het mi nisterie in de weg, aldus het rapport. UTRECHT - De organisatie Vluchtelingenwerk is bezorgd over het voornemen van staatssecretaris Kosto (justitie) om de uitzetting van uitgeprocedeer de Vietnamese asielzoekers te hervattten. De Viet namezen zijn bang dat ze bij terugkeer in Vietnam zullen worden vervolgd omdat ze zonder toestem ming van de Vietnamese autoriteiten Tsjechoslowa- kije hebben verlaten en naar Nederland zijn gereisd. Daarop staat in Vietnam een gevangenisstraf van 3 tot 12 jaar, aldus Vluchtelingenwerk in een verkla ring. De organisatie wijst erop dat ook de rechterlijke macht in Nederland twijfels heeft op dit punt. Zo sprak een rechter in Den Bosch in kort geding uit dat de handelwijze van de Viet namezen door de autoriteiten irvhun land uitgelegd zou kun nen worden als verzet tegen de volksregering, een vergrijp waar forse vrijheidsstraffen op staan. Vietnam is volgens Vluchtelingenwerk nog steeds een politiestaat die geregeerd wordt vanuit Stalinistische be ginselen. De vrees van de Viet- namezert om terug te keren is daarom begrijpelijk, aldus de verklaring. De organisatie waarschuwt dat onnodige esca latie dreigt als Kosto nu over gaat tot uitzetting. De Vietna mese asielzoekers zijn wanho pig, zegt Vluchtelingenwerk. De organisatie doet daarom nogmaals een klemmend be roep op Kosto om de angst on der de Vietnamese asielzoekers weg te nemen door een onder zoek in te stellen naar de situa tie in Vietnam. Ook dringt Vluchtelingenwerk er op aan om zonodig afspraken te ma ken met de Vietnamese over heid om vervolging te voorko men. De organisatie wijst erop dat de Britse regering in een verdrag met Vietnam de garan tie heeft gekregen van de Viet namese overheid dat asielzoe kers n^et zouden worden ver volgd. Het ging daarbij om Vietnamezen die vanuit Hong kong gerepatrieerd moeten worden. In Nederland verblijven mo menteel volgens Vluchtelin genwerk circa 200 Vietnamese asielzoekers. Voor een groot deel van hen dreigt uitzetting. Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP Datum Hoogwater Laagwatcr tijd stand tijd stand ZIERIKZEE 8 januari 05.25 162 11.40 -158 17.55 167 23.40 -118 9 januari 06.00 160 12.15 -159 18.25 163 ROOMPOT BUITEN 8 januari 04.00 164 10.15 -155 16.25 171 22.25 -116 9 januari 04.35 161 10.50 -153 16.55 165 22.55 -113 BRUINJSSE 8 januari 05.45 170 11.35 -167 18.10 179 23.45 -128 9 januari 06.20 168 12.10 -167 18.45 174 WEMELDÏNGE 8 januari 05.35 168 11.40 - 164 18.05 175 23.45 -124 9 januari 06.05 166 12.15 -164 18.35 171 - Doodtij: 15 januari Actuele informatie over afwijkingen 06-91122353 ZIERIKZEE - Unicef, het Kinderfonds van de Ver enigde Naties, heeft een hartstochtelijk pleidooi ge houden voor een hernieuwde inzet om een einde te maken aan de massale ondervoeding, ziekten en analfabetisme in de Derde Wereld. In het Unicef Jaarrapport De Toestand van de Kinderen in de We reld 1992, worden regeringen van ontwikkelingslan den aangeklaagd omdat zij gemiddeld slechts 12 van hun totale budget besteden aan gezondheids zorg en onderwijs voor de armsten. Rijke landen worden bekritiseerd omdat slechts 10 van de in ternationale hulp wordt gebruikt voor gezondheids zorg, onderwijs en gezinsplanning. Juist nu er een nieuwe wereld orde aan het ontstaan is, aldus het Unicef-rapport, moet wor den geluisterd naar het armste kwart van de mensheid. Een miljard mensen ontbreekt het nog steeds aan voldoende voed sel, veilig drinkwater, gezond heidszorg en onderwijs. „Meer dan een halve eeuw hebben oorlog en ideologische ver deeldheid de aandacht afgeleid yan deze taak en beslag gelegd op hulpbronnen", zegt Unicef. „Deze bedreigingen zijn nu langzaam aan het verdwijnen. Daarom is nu de tijd gekomen om ons opnieuw in te zetten om te voorzien in de basisbehoef ten van mensen en te bouwen aan een wereldorde, die de vu rigste hoop van de mensheid weerspiegelt, in plaats van haar grootste vrees." Een einde maken aan de ar moede in de wereld is allesbe halve een verloren zaak, aldus het Unicef-rapport. „We heb ben al driekwart van de weg afgelegd naar een wereld, waarin elke man, vrouw en elk kind over voldoende voedsel, veilig water, gezondheidszorg en tenminste basisschool kan beschikken. Er is geen enkele financiële of technische barriè re, die ons ervan weerhoudt nog in onze tijd de rest van die weg af te leggen." Kinderen Degenen die schandelijk te kort komen, zegt Unicef's alge meen directeur James Grant, is het kwart miljoen kinderen, dat elke week sterft en de mil joenen anderen die overleven maar door ondervoeding en een blijvende slechte gezond heid een soort schemerbestaan leiden. „Dit is geen dreigende tragedie of een naderende cri sis", aldus Grant. „Het gebeurt vandaag. En het zal morgen weer gebeuren. Het is een pro bleem dat minstens zo hoog op de agenda zou mpeten staan als welk ander probleem dan ook. Maar in de praktijk wordt er nauwelijks aandacht aan be steed omdat het vooral een pro bleem is van de allerarmsten en de machtelozen." „De noden van kinderen begin nen een belangrijker plaats te krijgen op de politieke agenda, dan ooit eerder is voorgeko men in de veertig jaar dat Uni cef bestaat", aldus Grant. Het duidelijkste teken van die nieuwe prioriteit was de We reldtop voor Kinderen in sep tember 1990. Het was de groot ste bijeenkqmst van presiden ten en eerste ministers in de ge schiedenis. Ze kwamen spe ciaal bij elkaar om de proble men van kindpren in de wereld te bespreken. Er werd overeen stemming bereikt over een pro gramma om - onder meer - jaar lijks de dood van 4 miljoen kinderen te voorkomen, een einde te maken aan massale ondervoeding, polio uit te roei en, ervoor te zofgen dat ieder een de beschikking krijgt over schoon water, de mogelijkheid tot geboortenregeling, en on derwijs. „Het feit dat een dergelijke overeenkomst werd gesloten, op een moment waarop de be staande wereldorde snel aan het veranderen^is", zegt G^ant, „betekent datfwe een betere kans hebben dan ooit om de rechten van kinderen op de po litieke agenda geplaatst te krijgen en te voorzien in de minimum-behoeften van alle gezinnen." De ambitieuze doelstellingen van de Wereldtop voor Kinde ren werden ingegeven door het groeiende bewustzijn dat de wereld nu beschikt over zowel de betaalbare middelen als het communicatiebereik om het welzijn van de kinderen in de wereld aanzienlijk te verbete ren. Het overtuigendste bewijs daarvoor was het succes van de immunisatiecampagne, waar door eind 1990 80 van alle kinderen was ingeënt tegen de meest voorkomende kinder ziekten. Tben dat doel aan het eind van de jaren zeventig werd gesteld, was nauwelijks 10 van de kinderen in ont wikkelingslanden ingeënt. Door immunisatie worden per jaar 3 miljoen kinderlevens ge red en worden miljoenen ande ren beschermd tegen infecties en ondervoeding. „Dergelijke programma's hel pen ook de bevolkingsgroei af te remmen", aldus Unicef, „omdat het vertrouwen van ou ders in de gezondheid en de overlevingskansen van hun kinderen van vitaal belang is voor het welslagen van ge zinsplanning." Zoals is overeengekomen op de Wereldtop hebben ook sommi ge geïndustrialiseerde landen hqn hulpprogramma's op nieuw onder de loep genomen, om te kijken in hoeverre deze een bijdrage kunnen leveren aan verwezenlijking van de nieuwe doelstellingen. „Het publiek in de geïndustriali seerde landen heeft lang ge loofd dat het overgrote deel van de hulp die aan ontwikke lingslanden wordt gegeven, wordt besteed aan basisvoor zieningen voor de allerarm sten", zegt Grant, „terwijl in werkelijkheid maar een klein percentage van de hulpfondsen voor dat doel wordt gebruikt." Slechts 1 van de hulp gaat naar de eerste-lijns-gezond- heidszorg, die 80 van de ziekten en ondervoeding in ontwikkelingslanden kan voorkomen of genezen. Slechts 1 wordt besteed aan pro gramma's voor gezinsplan ning. En minder dan 1 gaat naat het basisonderwijs. Ook het bestedingspatroon in de Derde Wereld zelf vertoont deze scheefgroei. Unicef schat dat bijvoorbeeld driekwart van de uitgaven voor gezond heidszorg naar stedelijke zie kenhuizen gaat, die slechts een kleine minderheid van de be volking bedienen. Naar schat ting 80 van de 12 miljard dol lar, die elk jaar worden be stemd voor het aanleggen van drinkwatersystemen, wordt gebruikt om kranen te installe ren in huizen van de tamelijk welgestelden. Slechts 20 wordt besteed aan bronnen en waterputten die - met de huidi ge technologie - voor weinig geld schoon water zouden kun nen verstrekken aan de armste gemeenschappen. Ook de uit gaven voor onderwijs vertonen deze scheefgroei in het voor deel van enkelen. Geld Om de ambitieuze doelstellin gen op het gebied van gezond heidszorg en onderwijs, zoals overeengekomen op de Wereld top voor Kinderen, te kunnen verwezenlijken, is 20 miljard dollar per jaar extra nodig, ge durende de komende tien jaar. Volgens Unicef kan tweederde van dat bedrag in de ontwikke lingslanden zelf gevonden wor den, en zou een derde gefinan cierd moeten worden uit hulp programma's. Volgens het rap port zou dit bedrag binnen de bestaande budgetten gevonden kunnen worden, door een ver schuiving in de uitgaven en de hulp, van dure voorzieningen voor velen. Een andere manier om de beno digde fondsen te verkrijgen, is toekenning van een klein deel van de militaire uitgaven aan de programma's voor kinde ren. Het aandeel van de ont wikkelingslanden - per jaar 12 a 13 miljard dollar - zou gevon den kunnen worden door onge veer 10 van militaire uitga ven een andere bestemming te geven. De 6 a 7 miljard dollar die nodig is aan extra interna tionale hulp, zou gevonden kunnen worden door slechts 1 van het bedrag voor mili taire uitgaven van de rijke lan den, aan hulp te besteden. Veel landen zijn al op veel grotere schaal aan het bezuinigen- op hun militaire uitgaven, zegt Unicef. „Maar wat ontbreekt is een consensus en een goed doordacht plan om zelfs maar een klein deel van deze poten tieel enorme besparingen, te koppelen aan de dringende no den van de Derde Wereld". ZIERIKZEE - 's Avonds niet langer onder uitgezakt televisie-kijken maar de avonduren een meer zinvol le invulling geven door bij voorbeeld het volgen van een cursus, 't Zou een goed voornemen voor het nog prille 1992 kunnen zijn. Om dat goede voornemen ook daadwerkelijk uit te voeren biedt de Zeeuwse Volksuniversiteit ook in '92 weer uitkomst. In ja nuari starten in Zierikzee (het gebouw van de Pro fessor Zeeman-scholengemeenschap) en in Burgh- Haamstede (De Schutse) weer een aantal uiteenlo pende cursussen. Vandaag (dinsdag 7 januari) start bij voldoende belangstel ling de cursus The lost garden. Een cursus, bestaande uit tien bijeenkomsten waarin Europe se literatuur met elkaar wordt vergeleken. Deze cursus waar in verschillende docenten mee werken wordt gegeven in de vroegere Prinses Juliana- school aan het Jannewekken. Vanaf donderdag 9 januari wijdt streekarchivaris H. Uil beginners in in de geheimen van het oud schrift. Daarvoor wordt gewerkt met handschrif ten uit het eind van de 16e, 17e en 18e eeuw. Deze cursus wordt bij de docent thuis gegeven. De computer is een niet meer weg te denken attribuut uit het dagelijks leven, waarmee ie dereen vroeg of laat te maken krijgt. Daarom ook heeft de Zeeuwse Volksuniversiteit ook deze keer weer een cursus in formatica op het programma gezet. Deze cursus die maan dag 13 januari begint is be doeld voor diegenen die de eer dere cursus voor beginners hebben gevolgd of die thuis of in hun werkkring al de nodige ervaring met het werken met de computer hebben opgedaan. Deze cursus die in het gebouw van de Professor Zeeman scho lengemeenschap wordt gege ven bestaat uit tien lessen van twee uur. Tijdens deze bijeen komsten die steeds om 19.30 uur beginnen wordt gewerkt met het M.S. Dos systeem en het gevorderd tekstverwerken met WordPerfect 5.0. Diezelfde avond (maandag 13 januari) start in het schoolge bouw aan het Hatfieldpark nog een aantal andere cursus sen. Acht avonden lang ohder- houdt mevrouw M. Hille- brand-Danlieux de aanwezigen over zaken als homeopathie, kruiden, regressietherapie, dromen en iriscopie. Deze les sen die twee uur duren begin nen eveneens om 19.30 uur. Duitsland scoort als vakantie land nog steeds hoog. Elk jaar opnieuw trekken veel Neder landers richting Oosterburen om daar even bij te komen van alle beslommeringen. Speciaal voor hen heeft de ZVU dit sei zoen een vakantiecursus Duits op het programma gezet. In tien lessen van elk anderhalf uur leert mevrouw M. M. A. de Regt-Blommaard de cursisten tal van uitdrukkingen, woor den die tijdens de vakantie van pas kunnen komen. Wie tijdens de vakantie niet alleen verbaal goed beslagen ten ijs wil ko men maar ook geslaagde kiek jes wil maken kan bij Leen Ko per de fijne kneepjes van het fotograferen onder de knie krijgen. Deze cursus die maandag 13 ja nuari eveneens van start gaat bestaat uit zes lessen die steeds om 19.00 uur beginnen. Tijdens deze samenkomsten geeft Ko per tekst en uitlèg over de ver schillende soorten camera's met toebehoren. Ook composi tie en presentatie van foto's als mede landschaps- en mensen fotografie maken deel uit van deze cursus. De cursus batik- zijdeschilderen voor gevorder den die Els van Baarle dit sei zoen gaat geven begint maan dag 13 januari met een kennis makingsavond die ongeveer een half uurtje duurt (van 19.30 tot 20.00 uur). De cursus zelf die uit zes bijeenkomsten be staat begint maandag 20 janua ri om 19.30 uur. Tijdens deze lessen wordt gewerkt met kwast, tjanting en stempels. Een vaste prik bij de ZVU vormt de cursus boekbinden. Deze cursus die door M. C. Coo- mans in de bedrijfsruimte van Lakenman en Ochtman wordt gegeven begint woensdag 15 ja nuari. Deze cursus bestaat uit tien lessen van elk twee uur, die steeds om 19.15 uur begin nen. In de cursus wordt aan dacht besteed hoe een boek in elkaar zit, hoe het wordt ge maakt en welke reparatiemo gelijkheden de boekbinder tot zijn beschikking heeft. In De Schutse in Burgh-Haamstede begint diezelfde dag de cursus Moderne Schilderkunst. In ze ven middagen geeft mevrouw S. de Visser tekst en uitleg over impressionisme, expressio nisme en abstract expressio nisme, kubisme, futurisme, concrete schilderkunst, spiri tualiteit en abstracte schilder kunst. Dinsdag 21 januari kunnen aspirant klussers zich in het schoolgebouw van de Scholen gemeenschap Schouwen-Dui- veland melden bij de heer A. M. Kieboom om zich de fijne kneepjes van het klussen eigen te maken. Tien avonden lang kunnen de cursisten zich uitle ven in het aanleren van allerlei vaardigheden om kleine kar weitjes in en om de woning op te lossen. Tijdens deze lessen die steeds om 19.30 uur begin nen komen zaken aan de orde als gereedschappenkennis, elektriciteit, houtbewerking, water aan- en afvoer, kleine rij wielreparaties, schilderen en behangen. Door toedoen van de ZVU krij gen diegenen die tobben met hun belastingaangifteformu lier ook dit jaar weer de hel pende hand toegestoken. Me vrouw P. E. van der Waal zal vanaf maandag 27 januari een tipje van de voor velen nog zo geheimzinnige belastingsluier optillen. Dit gebeurt tijdens vier bijeenkomsten van twee uur. Tijdens deze avonden die steeds om 19.30 uur beginnen worden de vragen van het aan giftebiljet doorgenomen. Ook wordt stilgestaan bij aftrek posten en zaken als tariefgroe pen, buitengewone lasten en de fiscale haken en ogen van een eigen woning. Ook deze cursus wordt in het gebouw van de Professor Zeeman-scholenge meenschap gegeven. In de maand maart beginnen antiquair B. Witte en mevrouw M. M. Bulk met hun ZVU-cur- sus. De eerste les van de cursus antiek is gepland op donder dag 12 maart. De vijf lessen waaruit deze voor Zierikzee nieuwe cursus bestaat worden in de vroegere Prinses Juliana- school aan het Jannewekken gegeven en van 19.30 tot 21.30 uur. Behalve een overzicht van de verschillende stijlen vanaf de late Renaissance tot en met de Empireperiode besteedt Witte ook aandacht aan Hol lands zilver, Zeeuwse kleder drachten en algemeen antiek zoals koper, brons, glas, porse lein, aardewerk en schilderen. De vijfde les heeft het karakter van een kunst en kitsch-avond waarbij de cursisten de gele genheid krijgen om vragen te stellen over hun meegebrachte voorwerpen. Deze cursus wordt afgesloten met een be zoek aan het Zeeuws Museum in Middelburg. Woensdag 18 maart begint mevrouw M. Bulk met haar cursus Meer ple zier van uw siertuin. Deze cur sus die uit zes bijeenkomsten bestaat wordt 's middags (van 13.30 tot 16.00 uur) in de Schut se gegeven. Voor meer informa tie over deze cursussen of voor opgave kan men contact opne men met mevrouw R. Meinte- ma, telefoon 01110-14691 of met het hoofdkantoor van de ZVU in Middelburg, telefoon 01180- 34800. UTRECHT - Behalve de chauf feurs bij het Rabo-computer- centrum hebben dinsdagoch tend ook de chauffeurs bij de Rabo-vestiging in Best het werk neergelegd. Dit uit pro test tegen het feit dat de Rabo- di reet ie tot nu toe weigert om te garanderen dat er bij de ko mende de reorganisatie geen gedwongen ontslagen zullen vallen. Dinsdag 7 januari 'Zierikzee Jaarvergadering Vereniging oud-leerlingen Tuinbouwwin- tercursussen. Huis van Nassau. 20.00 uur. Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Oosterland Nieuwjaarsbijeenkomst NBvP. Oosterhof. Van 9.30 tot 11.30 uur. Woensdag 8 januari Zierikzee Nieuwjaarsbijeenkomst NCVB in Gereformeerde kerk. 14.00 uur. Donderdag 9 januari Zierikzee Borstvoedingsinformatie avond La Leche League. Schou- wenbank 111. 20.00 uur. Nieuwerkerk Commissie az. Gemeentehuis. 18.30 uur. Vrijdag 10 januari Zierikzee Openbare vergadering bestuur Beatrixschool. Schoolgebouw Grachtweg 8. 15.30 uur. Zaterdag 11 januari Zonnemaire Oud papieractie. In kern en omstreken. Vanaf 9.30 uur. Feestmiddag ouderensoos. Dorpshuis. 14.00 uur. Nieuwerkerk Nieu wj aarsbij eenkomst ANBO-Schouwen-Duiveland in dorpshuis. 14.00 uur. Van 11 januari tot 1 februari Burgh-Haamstede Expositie Grafiek uit Zeeland. De Bewaerschole. Maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Dinsdag 14 januari Zierikzee Turkije-reisinformatie-avond. Van Fraassen Reisbureau in sa menwerking met Evenements Reizen. Hotel Mondragon. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Kennismakingsavond voor nieuw ingezetenen in het ge meentehuis. 19.30 uur. Woensdag 15 januari Zierikzee Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Oosterland Eerste repetitie Duivelands Mannenkoor. Oosterhof. 19.45 uur. Vrijdag 17 januari Zierikzee Bijeenkomst Schouws.Spel in Vismarkt. 20.00 uur. Zaterdag 18 januari Brouwershaven Jaarlijkse muziekuitvoering muziekvereniging Apollo. Tbn- nenmagazijn. 20.00 uur. Dinsdag 21 januari Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènda 14.30 uur. Woensdag 29 januari Zierikzee Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Dinsdag 4 februari Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Woensdag 12 februari Zierikzee Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Donderdag 13 februari Zierikzee Borstvoedingsinformatie avond La Leche League. Schou- wenbank 111. 20.00 uur. Zaterdag 15 februari Zierikzee Jongerendag. Brogum. Dinsdag 18 februari Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde 14.30 uur. Woensdag 26 februari Zierikzee Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 2