Accommodatie van SV Ouwerkerk in een erbarmelijk slechte staat John Quaak wint halve marathon Jan Hoek tweede Zeeuw tijdens 31e internationale Wallenloop Een zondag eersteklasser onwaardig Bergamelli verrast favorieten Voorzitter schaatsbond treedt terug Nieminen heeft eindzege hinnen bereik Vóór clubgenoot Eef Kooman B-junior Ramses Bekkenk wint MAANDAG 6 JANUARI 1992 NR 25080 7 OUWERKERK - Het op de gebruikelijke beleefde manier in een bestuurskamer ontvangen van vertegen woordigers van de tegenpartij is onmogelijk. Vergaderen tijdens de wintermaanden in de kantine, een 35 jaar oud afgedankt schoollokaal, is door de koude eigenlijk ondoenlijk. Vele vitale delen van het gebouw zijn aan verrotting onderhevig. Ondanks een enorm hoge energierekening is de ruimte amper te verwar men. Hang- en sluitwerk van de kleedkamers is kapot, het dak lekt en de gehele accommodatie is enorm inbraakgevoelig. Dat is de sombere opsomming van gebreken waarmee de sportvereniging Ouwerkerk mo menteel van doen heeft. De lokatie van SV Ouwerkerk waarop een ingrijpende vernieuwing zou moeten plaatsvinden. (Foto: Marijke Folkertsma). Als zondag afdelings-eerste- klasser komt de sportvereni ging Ouwerkerk, gezeteld in het gelijknamige dorp van de gemeente Duiveland, er qua ac commodatie maar bekaaid af. En dan is dat nog netjes ge zegd. Op een niveau waarin ook onder meer de eerste elf tallen van de W Vlissingen, Zeelandia en Zeeland Sport uitkomen, zit de SV Ouwer kerk er maar primitief bij. Een bijna-KNVB club onwaardig. Tferwijl bij een tegenstander als VV Vlissingen gebruik wordt--gemaakt van-de - mis schien te luxe - faciliteiten van de BVO, is het andere uiterste echter het Ouwerkerkse sport park. Ook evenwel dichterbij huis is er op geheel Schouwen- Duiveland nergens een derge lijk abominabel slechte kanti ne met kleedruimte te vinden. Zelfs, zonder dit nu meteen de nigrerend te bedoelen, het in de laagste klasse uitkomende VV Zonnemaire zit er gerieflij ker bij. Vandaar ook dat het bestuur van de Ouwerkerkse sportver eniging, onder aanvoering van de twee jaar geleden tot voor zitter gekozen Olivier Verwest, vorig jaar toenadering heeft gezocht tot de gemeente Duive land. Er heeft inmiddels een onderhoud plaatsgevonden met burgemeester A. Bergs- hoeff, secretaris F. C. Dieleman en de wethouder van sportza ken W. P. Stouten. Het college heeft zich op de hoogte gesteld van de belab berde situatie waarin met na me de gebouwen zich bevin den. Een snel onderzoek wees uit dat er alleen al aan de kleedkamers voor ongeveer 20.000 gulden moet worden ver timmerd. De vraag rees toen of zo'n bedrag een dergelijk bouwval nog wel waard was. Vandaar dat de gemeente Dui veland de bal terugkaatste in het kamp van de blauw-witten. Tekening Momenteel wordt door een be vriend makelaar van SV Ouwerkerk aan een tekening gëwerkt. Een tekening welke een nieuwe kantine met kleed ruimte behelst. Ook aan de fi nanciële zaak van het geheel wordt reeds veel aandacht ge schonken. Zo worden er aller lei acties door de club op poten gezet en zijn er in zeer korte tijd tien (reclamebord)-spon- sors geworven. ,,Op die manier proberen we als vereniging ook meer arm slag te krijgen", aldus voorzit ter Vèrwest. Gezien de grootte van een dergelijke investering is echter financiële steun van onder meer de gemeente Dui veland noodzakelijk. Hoewel de gemeente niet meteen de plannen van de sportvereni ging de grond inboorde, ston den de vertegenwoordigers nu ook weer niet direct te juichen. Vooral de recentelijke realise ring van een nieuw één miljoen kostend dorpshuis speelt de SV Ouwerkerk waarschijnlijk parten. 'We hebben de laatste tijd al genoeg geld uitgegeven aan Ouwerkerk', was de strek king van een eerste gemeente lijke reactie op de plannen van de voetbalclub. „Dat is alle maal wel leuk, en ontzettend mooi voor de andere verenigin gen en clubs in Ouwerkerk. Maar de voetbal heeft natuur lijk niets aan zo'n nieuw dorps huis", merkt praeses Verwest realistisch op. Wél En dat terwijl de andere twee zaterdagclubs in dezelfde ge meente, SKNWK en Duive land, wél een fraaie accommo datie tot hun beschikking heb ben. Daar waar SV Ouwerkerk het moet doen met slechts één, uitermate slecht, hoofdveld en een kabouter-trainingsveldje, bezitten de eerder genoemde verenigingen over ten minste twee volwaardige speelvelden. En ook kantines en kleedruim ten van de naburige verenigin gen mogen er zijn. Binnen twee maanden kan de SV Ouwerkerk haar concept plan bij de gemeente Duive land aanbieden. Het plan be staat er in grote lijnen uit dat een gedeelte zelf wordt be taald, zoveel mogelijk eigen werkzaamheid wordt uitge voerd en het restant van de fi nanciering middels een rente loze lening van de gemeente sluitend wordt gemaakt. Hoe wel het bestuur van de voetbal club geenszins verwacht of eist dat er iets van de ene op de an dere dag verandert, wil voor zitter Olivier Verwest toch wel spijkers met koppen slaan. „De eerste vijf jaar zal er waar schijnlijk toch niets gebeuren. Maar wij willen wel dat er op termijn iets wordt vastgesteld. We zullen ons niet laten afsche pen. De zaak is te ernstig om nog langer uitgesteld te kun nen worden", preekt Verwest voor eigen parochie. De wensen zijn verre van buitensporig. Gewoon een gerieflijke accom modatie waarbij tijdens de wintermaanden niet diep in jassen en dassen gestoken, ver gaderd hoeft te worden. KRANJSKA GORA - Sergio Bergamelli heeft zaterdag in Kranjska Gora op de reuzesla lom voor de wereldbeker ski de favorieten verrast. De 21- jarige Italiaan won in het Slo- venische skioord beide man ches. De landgenoot van Alberto Tomba, die als derde werd ge klasseerd, verwezenlijkte over beide omlopen een tijd van 2.18,18. Hij was ruim twee tel len sneller dan de Zwitser Pie ren (2.20,40). Tomba moest bij na drie seconden toegeven op Bergamelli (2.20,94). HEERENVEEN - Rinze Zijlstra, de voorzitter van de Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijders Bond, heeft besloten zijn functie met on middellijke ingang neer te leg gen. De praeses heeft het KNSB-bestuur daarvan vrij dag in kennis gesteld. Zijlstra treedt terug wegens drukke werkzaamheden. Hij werd onlangs gekozen tot on dervoorzitter van de Eerste Ka mer. Daarnaast nam hij het voorzitterschap van de com missie plattelandsvernieuwing op zich. Tijdens de algemene ledenvergadering, vorige maand, liet Zijlstra al door schemeren dat hij waarschijn lijk zijn ambtstermijn van vier jaar niet zou afmaken. De taken van de voorzitter worden voorlopig in het dage lijks bestuur verdeeld. Een commissie zal zich bezighou den met het voorzien in de va cature. INNSBRUCK - Toni Nieminen heeft de eindzege in het Vier- schansentoernooi binnen be reik. Zaterdag won de zestien jarige Fin in Innsbruck de der de van de vier wedstrijden. Het was zijn tweede overwin ning na de winst in Oberst- dorf. Maandag in Bischofsho- fen kan de talentvolle skispringer de 40ste uitgave van het evenement definitief op zijn naam brengen. Nieminen hield in Zuid- Duitsland vijf Oostenrijkers achter zich. Onder hen zijn naaste rivaal in de strijd om de totale zege Werner Rathmayr, die als vierde eindigde. De Fin behaalde een puntentotaal van 229 met sprongen van 106,5 en 111,5 meter, vijftig centimeter te kort om het schansrecord van de Oostenrijker Vettori en Tsjechoslowaak Ploc te evena ren. GOES - Tussen een sterk internationaal gezelschap op de 31e Wallenloop in Goes heeft de atleet Jan Hoek van atletiekclub Delta Sport uitstekend gepresteerd. De 28-jarige Hoek uit Oude-Tonge liep naar een keurige zevende plaats waarmee hij tevens de tweede Zeeuw werd achter Rian van de Broeke uit Vlissingen. De 31e Wallenloop werd gewon nen door Raf Wijns uit het Bel gische Rumst die 21.55 minuten nodig had voor het 7800 meter lange parcours. Wijns is een na tionale topper in België en heeft een tijd van 3.38 minuten op de 1500 meter staan en telt met zijn tijd van 13.37 op de 5000 meter internationaal mee. De winnaar van vorig jaar, Mi chel de Maat uit Vlaardingen, werd tweede met in zijn kiel zog Rudy de Cock uit het Belgi sche Duffel. Prima Jan Hoek zorgde als tweede Zeeuw voor een prima presta tie, temeer doordat hij Sepp Vermeulen uit Axel op de laat ste kilometer wist te verslaan. Vermeulen die in de laatste crosswedstrijden steeds voor Hoek finishte had de tol moe ten betalen voor zijn snelle start. Ook Hans van de Griendt uit Hoek liep lange tijd voor Jan Hoek op het stra- tenparcours maar ook hij moest terrein inleveren ten op zichte van de Delta Sporter. „Ik heb mijn wedstrijd ver standig opgebouwd", liet Hoek na afloop weten. „Ik weet dat met al die Belgen een hoog tempo wordt gedraaid en dan móet je dat later weer beko pen. Kijk maar naar die jon gens uit Zeeuws-Vlaanderen". stemde Hoek tevreden. Ramses Bekkenk bleek weer oppermachtig bij de B- junioren. Zijn aartsrivaal. Pas cal Meerman uit Vlissingen, kon de kleine Delta Sporter nog het beste volgen. Zelfs de sterke Belgische atleten had den het nakijken bij Bekkenk. Uitslagen: Heren 7800 meter: 1. Raf Wijns, Duffel 21.55; 2. Mi chel de Maat, Fortuna 22.22; 3. Rudy Cock. Duffel 22.37; 4. Geert Bouton, Duffel 23.18; 5. Domein Brandsma, AV Water weg 23.23; 6. Rian van de Broek, Atletica 23.29; 7. Jan Hoek, Delta Sport 23.41; 45. Jo- han van de Stap, Delta Sport 27.29; 61. Peter Vader, Delta Sport 29.12. Heren-veteranen 7800 meter: 1. Jan van Laarhoven, RKHAV 24.05; 4. Adrie Hollaar, DS 25.05; 6. Eddy Smit, DS 25.33; 26. Cor Muller, DS 31.53. Heren veteranen 2 7800 meter: 1. Ron Abuijs, Dy. 26.44; 4. Koos Resort, DS 34.33. Jongens B 3900 meter: 1. Ram ses Bekenk, DS 12.08. Jongens Pup. A 2e jaars 1000 meter: 1. Sjoerd 't Hart, AV 4.07; 3. Richard den Boer, DS 4.27. OUDE-TONGE - Terwijl het aantal deelnemers aan de jaarlijkse halve marathon van Oude-Tonge enige edi ties achtereen een daling te zien gaf, kreeg de organisatie zaterdag het record aantal lopers van 92 te verwer ken. Aan de door de plaatselijke tennisvereniging Het Westrak georganiseerde wedstrijd doen traditiege trouw ook meestal Schouwen-Duivelandse lopers mee. Winnaar van de elfde Westrakloop werd uiteindelijk John Quaak, van AV Delta Sport, uit Burgh-Haamstede. De 30-jarige postbesteller troefde in de laatste twee kilometer clubgenoot Eef Kooman af, die zodoende tweede werd. De derde plaats werd bemachtigd door de steeds beter in vorm verkerende Flakkeeënaar Rinus Kroon. Spierpijn Kooman kon zaterdag zijn naaste belager Quaak in de laatste kilometers niet meer bijbenen vanwege spierpijn in de beide bovenbeenspieren. „Dat komt door de vele wed strijden die hij de laatste da gen al heeft gelopen. En ook door training op een zachte on dergrond waardoor de boven beenspieren veel belast zijn", zegt Kooman's trainer Hans van Vliet, die alweer vijf jaar de Flakkeese marathonloper onder zijn hoede heeft. De 28-jarige Jan Hoek wist als tweede beste Zeeuw te eindigen tijdens de 31e Wallenloop. (Foto: Ma rijke Folkertsma). Hoewel de organisatie van de elfde Westrakloop het record aantal van 92 lopers kreeg te verwerken, liet slechts een fractie van de deelnemers zich verleiden tot het afwerken van de halve marathon. De meeste liefhebbers kozen voor een 7,5 kilometer lange trimloop. Slechts in totaal 26 atleten volgden het in de Oude-Tbngse polders uitgepijlde traject van 21 kilomer. Een parcours dat er over het algemeen vrij slikke- rig bijlag. Verdubbeling Het aantal lopers dat echter koos voor de halve marathon betekende een verdubbeling van vorig jaar, toen slechts der tien liefhebbers van start gin gen. Met slecht weer en wind kracht negen werd de tiende aflevering vorig jaar dan ook een hele ontbering. Een be proeving welke uiteindelijk door Jan Hoek werd gewon nen. Hoek was er zaterdag jongstleden, wegens verplich tingen elders, overigens niet bij. Clubgenoot John Quaak had echter wel gekozen voor de 21 kilometer lange loop. Al vrij vlot in de wedstrijd wist hij zich samen met de 37-jarige Eef Kooman, uit Dirksland, af te scheiden van de overige lopers. Slechts de nummer twee van vorig jaar, Arie van Dijk, en de steeds sterker wordende plaat selijke loper Rinus Kroon kon den het leidende duo nog enigs zins volgen. Bij het 18 kilometerpunt ging Quaak versnellen. Een versnel ling welke voor Kooman te hoog gegrepen was. Toch liep de Schouwen-Duivelandse lo per in die laatste kilometers verre van soepel. Tbrwijl hij tot dan toe nergens last van had gehad, kreeg Quaak nu ineens weer last van een oude kuit- blessure. Gepijnigde Na zijn finish in de bossen van sportpark De Koepel greep Quaak dan ook meteen naar zijn gepijnigde rechter onder been. „Na die tempoversnel ling schoot het er weer ineens in. De laatste kilometers heb ik enorm pijn gehad", legde Quaak desgevraagd uit. De reden van John Quaak om aan deze halve marathon deel te nemen was puur bedoeld ter versterking van het uithou dingsvermogen. Want nog al tijd is hij gebrand op een goede prestatie tijdens de komende Pannekoekloop door de Doma- niale bossen van de Westhoek. „Maar ik ben een slow-starter, dus loop ik liever op de weg. In een cross gaan ze meestal te snel van start voor mijn doen", weet de Burgh-Haamsteedse atleet, die twee jaar geleden een derde plaats greep op deze zelfde halve marathon. Ook voor de nummer twee, Eef Kooman, betekende de West rakloop niets meer dan een training. „Mijn doel is de ma rathon van Rotterdam straks op 5 april. Daar ga ik proberen een tijd van 2 uur 25 minuten neer te zetten. Ik heb hem nog nooit onder de tweeëneenhalf uur gelopen. Dus daarom loop ik deze maanden zoveel moge lijk kilometers", vertelt de in Dirksland woonachtige kilo metervreter. Ondanks goed rekken en strekken aan het begin van een wedstrijd, blijft John Quaak toch last on dervinden van een lastige rechter kuitblessure. (Foto: Joop van Houdt). De deelname van dames aan de halve marathon van Oude- Tbnge was vrij summier. Slechts één vrouw durfde het gevecht met de kilometers aan. Liesbeth van Ast, van AV Delta Sport, uit het naburige Melis sant manifesteerde zich als eni ge tussen de heren. Met een pri ma vijftiende plaats troefde zij zodoende menig manspersoon af.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7