dichters CNV in geweer tegen hogere bankkosten Rabo Brogum gaat het nieuwe jaar in met rhythm blues DE HOEVE AAN DE LINGE 0) CU 1/1 muziekagenda ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - Brogum gaat het nieuwe jaar in met rhythm blues-klanken. Zaterdag 11 januari is de formatie Juke Joints, geen onbekenden in de regio, te gast in de Brogumboerderij aan de Julianastraat. Morgen, woensdag, wordt in Brogum het nieuwe jaar ingeluid. Brogum is uitgegroeid tot een regionaal bekend podium voor muziek en theater. Uiteraard heeft dat zijn weerslag op de programmering. Het streven is om minstens twee keer per maand een band te engageren. Het is de bedoeling dat behalve door muzikanten het Brogum- podium ook regelmatig be volkt wordt door theater makers. Juke Joints In de eerste maand van het nieuwe jaar ligt de nadruk op muziek. Als eerste muziekeve nement staat gepland een op treden van de Juke Joints. Na de opname van hun derde elpee 'Live in Brogum' kregen de Juke Joints veel airplay op de radio. De band was onder meer te gast in Countdown Café en het BRT-programma Boom Boom. Ook het aantal optredens liep als een trein. De Juke Joints traden op in België, Duitsland, Frankrijk en Londen. De Juke Joints treden al meer dan zes jaar op en men beschikt over een geheel eigen geluid: rauwe zang, spetterend gitaarwerk en een scheurende mondharmoni ca. Dit wordt afgewisseld met swingend key-boardspel en on dersteund door een stuwende ritme-sectie. Zo proberen de Juke Joints de blues in al zijn emotie, energie en expressie over te brengen op het publiek. Rond de jaarwisseling komt de Deze week werd het nieuws be kend dat de Rabobank bepaal de kosten wil doorberekenen aan haar clientèle. Gedacht wordt aan de invoering van een zogenaamde abonnementsprijs van 25 gulden. Gezien het feit dat de Rabobank een coöpera tieve bank is kent ieder filiaal van de bank haar eigen beleid. CNV-districtsbestuurder H. van Beers speelt daar in zijn brief aan het bestuur van de re gionale Rabokantoren op in. ,,In deze materie kunt u als be stuur grotendeels uw eigen koers bepalen. Ik wil er der band met een nieuwe CD opge nomen op het Virgin-label. Zaterdag 25 januari is het de beurt aan de Renegades. Back to the seventies with the Rene gades, zo kondigen de leden van Vengeance en The BoXX' de tour aan waarin ze hun krachten hebben gebundeld om samen eenmalig hun favo riete klassiekers op geheel ei gen wijze aan het publiek te presenteren. Tussen de drukke werkzaam heden voor hun eigen bands door hebben de muzikanten tijd vrijgemaakt voor dit unie ke project. De band bestaat uit twee vocalisten, te weten Ian Perry (Vengeance) en Mirjam van Doorn (The BoXX). Verder bestaat The Renegades uit gistarist Arjen Lucassen (Ven geance), bassist Peter Vink (The BoXX) en drummer Arny Bongaards (The BoXX). Het repertoire van The Renega des bestaat voornamelijk uit klassiekers uit de jaren '70 en '80. Zo wordt onder meer werk gespeeld van Deep Purple, Led Zeppelin, UFO, Thin Lizzy, Mothers Finest en White Sna ke. Een must voor de liefheb bers... Akkerman Zaterdag 8 februari is Jan Ak kerman te gast in Brogum. De oude meester was al eerder in wat toen nog een jongerencen trum was. In 1973 werd hij nog uitgeroepen tot 's werelds halve ook voor pleiten om u te distantiëren van de tariefstel ling en de invoering van de abonnementsgedachte", aldus Van Beers. Hij stelt dat in het verleden de kleine spaarders met de nodige honneurs zijn binnengehaald. „Het hele betalingspatroon van de kleine gebruikers is hier nu op afgestemd. De kos ten van het betalingsverkeer werden altijd gecompenseerd door het verschil in valutadata. Uit onafhankelijke onderzoe ken is altijd gebleken dat dit beste gitarist door het gezag hebbende Melody Maker. De bet aan dat succes was de in breng van Akkerman in Focus- nummers als Silvia en Hocus Pocus. Akkerman genoot toen in Ne derland al de nodige bekend heid als lid van The Hunters en later het legendarische Brain- box waar hij samen speelde met Kaz Lux. In die periode schreef Akkerman onder meer klassiekers als Down Man en Dark Rose. Na Brainbox volg de Focus en weer later ging Ak kerman, met wisselend succes, op de solotoer. Optreden doet Akkerman nog steeds, met en zonder band. In 1989 werd de meester-gitarist gevraagd voor The Night of The Guitar Tbur en vlamde weer als vanouds. In Brogum wordt Jan Akkerman bij gestaan door een band bestaan de uit Ton Dijkman (drums), Lesley Joseph (bas) en Willem Zwikker (keyboards). Anton Geesinkband Voor zaterdag 22 februari staat een optreden van de Anton Geesinkband op het program ma. Eigenlijk had de band al in november het podium van Bro gum moeten beklimmen, maar het concert werd toen afgelast wegens ziekte van de gitarist. Deze 'Bigband' speelt Rhythm and blues en rock 'n roll, maar dan wel op een zodanige ma nier dat het publiek alle hoe ken van de zaal ziet. Voor zaterdag 29 februari ten slotte staat een optreden van Theatergroep Split gepland. In Brogum wordt het stuk Abel opgevoerd. De concerten begin nen steeds omstreeks 23.00 uur. De theatervoorstellingen be ginnen om 21.00 uur. kostendekkend was", aldus Van Beers. Automatisering Van Beers stelt dat daarnaast altijd de indruk is gewekt dat de automatisering bijdroeg tot reductie van de kosten. „Dat schijnt nu niet meer het geval te zijn", aldus Van Beers. ,/Ib- vens wil ik u wijzen op de in tentieverklaring om te komen tot een efficiënt betalingsver keer zonder de particulieren te duperen". Van Beers kenschetst de plan nen van de Rabo als 'een zekere aantasting van de koopkracht van cliënten'. „Daarnaast zijn er in een gezin vaak meerdere rekeningen. Zeker ook als ge volg van uw eigen voorlich tingsbeleid. Al deze zaken overwegende wil ik een drin gend beroep op u doen af te zien van dit tariefsysteem". Woensdag 1 januari NEDERLAND 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Journaal 16.07 uur Canterville Ghost, tekenfilm. 16.35 uur Lippel's droom, Duit se jeugdfilm. 18.10 uur Boggle, woordspel met Dodi Apeldoorn. 18.30 uur De Nederlandse munt, documentaire. 19.00 uur Voor de leeuwen, 8- delige serie waarin Willibrord Fréquin in korte tijd telkens een vak moet leren. 20.00 uur Journaal. 20.18 uur Return of the Pink Panther, Amerikaanse speel film. 22.15 uur Simon Carmiggelt, 2- delig portret van deze schrij ver. Deel 2. 23.00 uur Het was een droom: De kibboets na 90 jaasr, docu mentaire over verleden en toe komst van het fenomeen kib boets. 23.40 uur Journaal. NEDERLAND 2 12.00 uur Het luchtruim over wonnen, documentaire. 12.55 uur Stopwatch, magazine rond historischè gebeurtenis sen. 13.20 uur Sterrenjacht, Ameri kaans showprogramma. 14.15 uur Van 8 tot 80 matinee: De voetbalprof, Amerikaanse speelfilm. 16.00 uur Journaal 16.05 uur Bekijk het maar, met Tik Thk, kinderprogramma; Bereboot, kleuterserie. Bassie en Adriaan, kinderserie. Casper and his friends, teken filmserie. 17.09 uur TV dokter, medische tips. 11.10 uur Santa Barbara, Ame rikaanse serie, 18.00 uur Journaal 18.20 uur Travel aloha classic, verslag van dè finale van het WK windsurfen op Hawaii. 19.00 uur Candid camera, pro gramma met de verborgen ca mera. 19.25 uur Winnen of wegwezen, reisquiz. 20.05 uur Troskompas tv ster gala, galaprogramma rond de uitreiking van, de gouden Tros- Kompas t v-sterren. 21.44 uur TV Dokter, medische tips. 21.45 uur TROS triviant, spel- programma. 22.30 uur Liefde op herhaling, Amerikaanse tv-film. 00.05 uur Journaal. NEDERLAND 3 08.55, 13.00 en 17.55 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 11.15 uur Nieuwjaarsconcert vanuit Wenen, uitgevoerd door de Wiener Philharmoniker o.l.v. Carlos Kleiber. 13.30 uur Studio sport, verslag van het skispringen te Gar- misch Partenkirchen. 18.00 uur Journaal. 18.05 uur Jeugdagenda, vakan- tietips. 18.15 uur Sesamstraat. 18.30 uur Nina is op Ingo, korte film. 19.00 uur De toorts, serie. 19.25 uur Studio sport met: 1. De Haarlemse Basketbal- week; 2. Marathonschaatser te Heerenveen. 19.54 uur Uitzending van D66. 20.00 uur Journaal. 20.10 uur Film van de Alzhei mer Stichting. 20.20 uur Les enfants du para dis, Franse film. 22.23 uur Journaal. 23.32 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 11.15 uur Nieuwsjaarsconcert uit Wenen, rechtstreeks vanuit de Grosser Musikvereinsaal. 11.55 uur Impressie van Oostenrijk, sfeerbeeld met Oostenrijks vergezichten en landschappen en aangepaste muzikale omlijsting. 12.15 uur Nieuwjaarsconcert uit Wenen, deel 2. 13.30 uur De woudlopers, Ca nadese jeugdfilm. 13.55 uur Kinderen voor Kin deren festival, wedstrijd voor kinderkoren uit Vlaanderen en Nederland. 14.45 uur Zonder spoor, Engel se speelfilm. 16.30 uur Samson kershow, kindermagazine. 17.30 uur Mooi en meedogen loos, Amerikaanse serie. 17.55 uur Niéuws. 18.00 uur Tik tak, animatiese rie. Afl. 366. 18.05 uur Plons. 18.10 uur The magic of David Copperfield, show rond de Amerikaanse illusionist David Copperfield. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en programma-overzicht 19.30 uur Journaal/Sport. 20.00 uur Dame in het rood, Amerikaanse speelfilm. 21.30 uur Married with child ren, Amerikaanse comedyse rie. 22.00 uur Lava, humorpro gramma. Aansl. paardenkoersen. 22.30 uur Vandaag/Sport. 22.55 uur Freddy Mercury Tri bute, muziekspecial. 23.45 uur Coda, Stefaan van den Bremt leest voor uit eigen werk. Vandaag: Hoog zal ik blazen. BRT 2 18.55 uur Nieuws 19.00 uur Veiligheid in en om het huis, 18-delige reeks. Afl. 5. 19.15 uur Tijdrover, Afl. 4. 19.30 uur Het Capitool (Capi tol), Amerikaanse serie. Afl. 305. 19.53 uur Benny Hill. 20.00 udr Sportavond. 21.30 uur Journaal. 22.00 uur Fight of the night, the best of! Donderdag 2 januari NEDERLAND 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Journaal 16.05 uur Studio Trappelzak, kinderprogramma. 16.30 uur Een nieuwe jas, lied jes van Annie M. G. Schmidt. Herh. 17.28 uur Wordt vervolgd, stripmagazine. 17.58 uur Boggle, spel. 18.25 uur Forza, lifestylemaga- zine. 18.52 uur De uitdaging, Angela Groothuizen probeert een schijnbaar onmogelijke op dracht te vervullen voor een goed doel. 20.00 uur Journaal 20.25 uur Nieuwjaarstoe spraak door AVRO-voorzitter G. C. Wallis de Vries. 20.33 uur L. A. Law, Ameri kaanse serie. 21.23 uur AVRO Televizier, ac tualiteitenprogramma. 22.05 uur Hoe voelen wij ons vandaag? Nederlandse comedy-serie. 22.35 uur Brittas empire, 6- delige serie. Afl. 6. 23.03 uur Hollands decor, een wandeling of fietstocht n.a.v. een boek. 23.13 uur Opium special: Not Mozart, 6-delige serie waarin componisten hun visie op Mo zart geven. 23.53 uur Journaal NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur After school special, thematisch jongerenmagazine. 16.15 uur Santa Barbara, serie. 17.00 uur Zorro, Amerikaanse serie. 17.25 uur Starstreet, animatie serie. 17.40 uur Veronica sport: Parijs-Kaapstad, verslag van deze rally. 17.50 uur Bouli, tekenfilmse rie. 18.00 uur Journaal 18.15 uur B.O.O.S., kinderpro gramma. 18.45 uur Top 40, muziekpro gramma. 19.20 uur Veronica sport, sport - magazine. 19.50 uur Empty nest, Ameri kaanse comedy-serie. 20.15 uur Ibur of duty, Ameri kaanse serie. 21.05 uur Nieuwslijn special, documentaire over kinderar- beid. 21.35 uur In de Vlaamsche pot, Nederlandse comedyserie. 22.05 uur Kans voor een kind, thematisch spelprogramma. 22.55 uur Finale kans voor een kind. 23.30 uur Stop de persen, media-programma. 00.10 uur Journaal. NEDERLAND 3 08.55, 13.00 en 17.55 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 18.00 uur Journaal. 18.15 uur Sesamstraat 18.30 uur Jeugdjournaal 18.40 uur Het Klokhuis 19.00 uur Binnenland, actueel magazine. 19.30 uur Freddy Max, serie. 20.00 uur Journaal 20.25 uur Leedvermaak, speel film. 21.49 uur Verhalenvertellers, serie verhalen. 22.00 uur Journaal. 22.15 uur Studio sport jour naal. 22.30 uur NOS-laat, achter grondinformatie. 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 13.35 uur Kinderen voor Kin deren festival, wedstrijd voor kinderkoren uit Vlaanderen en Nederland. 14.30 uur Münchhausen, Duit se speelfilm. 16.30 uur Samson, Samson en Gert beleven dolle avonturen met de tekenfilms. 17.30 uur Mooi en meedogen loos, Amerikaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatiese rie. Afl. 367. 18.05 uur Plons. 18.10 uur Draaimolen, kinder serie. 18.20 uur Prikballon, kleuter magazine. 18.35 uur De woudlopers, Ca nadese jeugdserie. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.30 uur Nieuws en sport. 20.00 uur Kwislijn. 20.05 uur Schwarzwaldkli- niek, Duitse ziekeiihuisserie. 20.50 uur Het huis van wan trouwen, een programma vol verrassingen, inventiviteit en humor. 21.40 uur Panorama, jaarover zicht. 22.35 uur Vandaag/sport 23.00 uur Coda, een romance, Tsjaikovsky. Gezongen door Dimitri Hvorostovsky, bari ton. BRT 2 18.55 uur Journaal 19.00 uur Het leven zet zich voort, afl. 1. 19.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse serie. 19.53 uur Benny Hill. 20.00 uur De nieuwsjongens, Britse komische serie. 20.30 uur Tekens, wekelijks magazine met kunstdocumen taires uit binnen- en buiten land, inspelend op de culturele actualiteit. 21.30 uur Journaal/Sport 22.00 uur Première Film Vi deo. 22.30 uur Op de zwarte heuvel, Engelse speelfilm. Door MIEN VAN 'T SANT 125 'De aardappels hebben we eruitgegooid. Het moest van de landbouwconsulent. Het is nu te laat om er nog wat anders neer te zetten. Of dat alles nog niet genoeg was, is er iets met een van de machines. Als je niet beter wist, zou je denken dat het sabotage geweest is. Ik heb er al een vakman bijge haald 'En? Wat zei die ervan?' Hij baalt zijn schouders op. 'Niet veel goeds! Voorlopig uitgeschakeld. Hij was het, die het woord sabotage liet vallen. Ja, mevrouw De Jong, 'als de kat van huis is Ze kón gerepareerd worden. Ik heb nog geen toestemming gegeven. Het kost een slordige duit en het is nog de vraag of ze ooit weer zo goed zal^functioneren als vroe ger. Als u het mij vraagt, kunt u zich beter een nieuwe en meer moderne aanschaffen'. Dien voelt zich verslagen, maar ze wil het tegenover haar bedrijfsleider niet laten merken. Zijn toon staat haar helemaal niet aan. De gedachte komt in haar op of ze er in derdaad niet goed aan zou doen Koopman te ontslaan en Hendriks alsnog te strikken. Ze moet het er vandaag nog met Arie over hebben. Arie mocht de vent wel. Zijzelf niet bepaald. Een echte heethoofd tegen wie ook zij het wel eens zou kunnen afleggen. 'Ben je er nu met je zwarigheden. Koop man?' vraagt ze, opstaand. Hij knikt. 'Heeft mevrouw er niet genoeg aan?' •Inderdaad! Het is op die manier geen blij thuiskomen voor me'. 'Dat snap ik. Maar ik vond dat u het zo gauw mogelijk moest weten. U kunt nu uw maatregelen nemen. Ik hoor het dan wel 'Goed' Ik zal alles vandaag nog met mijn zoon doorpraten. Je doet je best maar. Koopman. Misschien valt alles nog wel Dien heeft zich tegenover haar bedrijfslei der weten goed te houden. Maar geen halt uur later, als Arie uit zijn bed is komen rol len, treft hij een totaal ontredderde moeder aan. Geen wonder! Na Koopmans vertrek heeft ze het stapeltje post naar zich toe ge trokken, werd helemaal holderdebolder, toen ze na elkaar drie belastingbiljetten openmaakte. Waarom moeten ze haar daar mee rauw op het lijf vallen? Waarom heeft ze geen bedrijfsleider, die ook dit voor haar opvangt? Zoals Van Drimmelen dat altijd gedaan had? Ze legt haar hand over haar ogen. Ze voelt zich opeens akelig oud. En moe! Ze zou na de vermoeiende reis, die met zoveel totaal nieuwe indrukken gepaard gegaan was, al leen maar willen slapen. Desnoods twee da gen aan een stuk. Wat verwonderd blijft Arie voor zijn moe der staan. 'Moeder? Wat is er? Jank je? Jij?' De onrust die ze in zijn stem beluistert, doet haar onmiskenbaar goed. Ze neemt de han den van haar ogen, brengt een mat lachje te voorschijn. 'Ik ben moe, jong. En Koop man kon blijkbaar geen halve dag wachten met het opspuiten van zijn moeilijkheden'. 'De zijne? ÓfEr is toch niets met de paarden gebeurd in de tijd dat we weg wa ren?' Ze schudt haar hoofd en meteen schiet het door haar heen hoe deze éne vraag haar zoon van top tot teen uittekent. Nee! Nooit zal hij een Bertus de Jong worden. De man die, op wat ze nu gezegd had, slechts één antwoord gehad zou hebben: 'Dan moeten we daar als de bliksem achterheen. Het zal goed komen of ik heet geen Bertus de Jong. Ik ben tenslotte verantwoordelijk voor het heil van 'Zon rondom". Als ze haar ogen een moment dichtknijpt, staan die woorden haast aan de wand ge schreven. Bertus de Jong! De man die slechts één iemand boven zich duldde, aan wie hij zich altijd zonder morren onderwor pen had. Aan God! Maar ook aan Hem al leen. Op aarde en speciaal op het bedrijf kon hij het zelf wel klaren. (wordt vervolgd) Tenzij anders vermeld, beginnen alle uitvoeringen om 20.00 uur. 24 januari: Ned. Herv. kerk, Renesse. Dorkas samenzangavond m.m.v. Reinata Heemskerk, Int. koor Adonia en Mar van der Veer. (19.30). 25 januari: Vierschaar, Zierikzee. Aitos Trio. 8 februari: Lutherse kerk, Zierkzee. Nederlands Trombone Kwartet (Ars Musica). 8 februari: Tbnncnmagazijn Brouwershaven. Jaaruitvoering Smalstads gemengd koor. 8 februari: Dorpshuis Zonnemaire. Uitvoering Nut en Uitspanning (13.30 uur). 14 februari: Dorpshuis Zonnemaire. Uitvoering Nut en Uitspanning. 22 februari: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Zangavond Woord en Daad, m.m.v. schoolkoren Voetius scholengemeenschap en instr. ensem ble. (19.30). 14 maart: Zeeuwse Muziekschool, Zierikzee. Recital voorzang, fluit en piano. Fracine Frege- res, sopraan, Hanni Barendrecht, fluit en Wim Boer, piano (Ars Musica). 10 april: Concertzaal, Zierikzee. Jaarlijkse uitvoering Zeeuwse Muziekschool (i9.30). 25 april: Ned. Herv. kerk, Renesse. Uitv. Ned. Herv. kerkkoor, m.m.v. Marion Goedhart, hobo en Marieke Burger, dwarsfluit. 30 april: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Jubileumuitvoering Ars Musica m.m.v. histo risch dansensemble VOLTA. 16 mei: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Vaandelafdeling harmonie KNA Arkel. 16 mei: Mobiele muziektent Zonnemaire. Concert Nut en Uitspanning. (19.30). 13 juni: Mobiele muziektent Zonnemaire. Concert ONDA uit Nw. en St. Joosland. (19.30). 4 juli: Mobiele muziektent Zonnemaire. Concert Nut en Uitspanning. (19.30). De bedoeling van deze rubriek is elkaar te informeren wanneer uitvoeringen zullen plaatsvinden zodat anderen bij de bepaling van hun uitvoering rekening kunnen houden met de reeds inge vulde data. Vandaar het verzoek om zo spoedig na het bekend worden van de datum deze door te geven aan M. van der Veer (01110-1458$). „Gelukkig nieuwjaar" Nog even, en het is oudjaar Men viert dat vrolijk met elkaar Kerkklokken luiden, champagne schuimt Dan wordt het vuurwerk aangestoken Later is de rommel opgeruimd En wenst je gasten een heel goed jaar Je neemt je voor niet meer te roken Om zuinig te zijn. Serieus te sparen En slanker te worden, minder vet koken Om aardig te zijn voor andere mensen Geen bril meer te dragen, maar wennen aan lenzen Je vader en moeder wat meer te bezoeken Ook niet zo hard met de auto meer rijden De vele biertjes wat te vermijden Wat vaker thuis gezellig te zijn Niet altijd roddelen over een ander Proberen om aardig te zijn voor elkander Om beter te leven, neem je je voor Zo denken veel mensen in die nacht Soms lopen die plannen toch uit het spoor Het gaat dikwijls anders, dan je toen dacht Dat is nogal logisch, we zijn maar mensen Al doe je je best maar, dat is al genoeg Laten wij elkaar maar een „Goed nieuwjaar" wensen Daar mee beginnen, dat is nooit te vroeg! An de Jonge-van Willigen Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgave van de Zierikzeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters oit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presen teren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zierikzeesche Nieuwsbode. Postbus I. 4300 AA Zierikzee De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen Wijzigingen worden vanzelfsprekend niet doorgevoerd De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht ZIERIKZEE - De afdeling Schouwen-Duiveland van het Christelijk Nationaal Vakverbond (CVN) zou het liefst zien dat de Rabo-banken in de regio afzien van invoering van de zogenaamde abonnementsprijs. Dat stelt de vakvereniging in een brief aan het be stuur van de Rabobank.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 4