DJ-marathon in Big S, Haamstede met veel enthousiasme ontvangen EEN GOED VOORNEMEN r Klachten stromen binnen over vroegtijdig afgestoken vuurwerk 0 n r ZIERIKZEESCHE 1 I NIEUWSBODE [M Wat dacht u van Fischbacher of Jab? Juist! Zonnemaireü Politie heeft het er druk mee Volgend jaar twaalf uur erbij Commotie omtrent aan wijzing van 'brandplaats' Zierikzeese brandweer blust kerstboombrandje 3 MILIEUGELOVIGEN 4 MUZIEK 9 Wederom treinmodelbouw- ruilbeurs Brouwershaven j dé krant van schouwen - duiveland! j ERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 31 DECEMBER 1991 148e JAARGANG NR 25077 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEE - Vanuit alle gemeenten op Schouwen- Duiveland wordt de rijkspolitie van Zierikzee ge beld met klachten over vuurwerk-overlast. Door on derbezetting bij de politie kan deze echter vaak wei nig meer doen dan in de buurt van de in trek zijnde plaatsen te surveilleren. „We kunnen vaak niet meer doen dan het constateren. Dat is als het ware meer mosterd na de maaltijd", aldus opperwachtmeester J. J. van Doorn. lijk aanwezig te zijn op de plaatsen waar de meeste klach ten vandaan komen, maar het is in feite dweilen met de kraan open". „Voordat wij er zijn kunnen we niets meer doen dan het consta teren. De jongens zijn intussen al weer naar een andere straat, een ander portiek, een andere brievenbus", aldus opper wachtmeester Van Doorn. Ook de verkopende zaken ondervin den de ongeduldigheid van de jeugd met betrekking tot het afsteken van het nieuwgekoch- te vuurwerk. Zo liggen de stra ten voor de fietsenzaken van J. de Jonge en A. van Hese vol met papier van afgestoken rot jes. En is het af en toe alsof er een rookgordijn voor de zaken wordt aangelegd. Veel sier Gelukkig blijft de verkoop niet bij alleen maar rotjes. Hoewel de jeugd het meest kiest voor harde klappen, kie zen de wat ouderen steeds meer voor het siervuurwerk. Ook daar is tegenwoordig veel keus in voor redelijk lage prijzen. Vuurwerk met spannende na men als muxingraket, green space visitor, satellite killer en flowerpot gigant maken de consument nieuwsgierig naar hetgeen het vuurwerk ver bergt. Kopen dus, denkt men. Ook dit jaar wordt er in heel Nederland weer voor ruim der tig miljoen gulden in korte tijd de lucht in geschoten. Tbt dus ver had de EHBO-post van het Zweedse Rode Kruis Zieken huis in Zierikzee nog geen ge vallen binnengekregen met vuurwerk verwondingen. Ho pen dat dat zo blijft. Gisteren, maandag 30 decem ber, ging de officiële voorver koop in heel Nederland van start. Lange rijen in de winkels van mensen die hun van te vo ren gemaakte bestellingen kwamen afhalen of die in de losse verkoop hun slag sloegen. Een goede handel voor de ver kopende zaken, maar voor veel mensen is er met de opening van de vrije verkoop weer een tijd begonnen van diepe ellen de. Een tijd van niet over straat durven uit angst dat jongeren rotjes gooien en een tijd van constant letten op de deur om ervoor te zorgen dat het huis dier niet ontsnapt. Alles via politie In alle gemeenten op Schou- wen-Duiveland waren de afge lopen dagen al klachten ge weest dat er veel te vroeg vuur werk werd afgestoken, ook voor de opening van de ver koop. Maar na de opening sloeg de vlam helemaal in de pan. Een groot deel van de jongeren steekt het grootste deel van hun nieuw gekochte vuurwerk al voor 31 december twaalf uur af. „Je moet het toch even testen", reageert één van de jongens die niet kon wachten. ,,Of dat overlast geeft? Ach, het is toch maar één keer in een jaar oud en nieuw". De politie heeft haar handen vol aan de binnenkomende klachten. ,,De kl&chten komen voornamelijk uit Zierikzee", zo vertelt opperwachtmeester Van Doorn. Ook uit Duiveland en Bruinisse kwamen enkele klachten binnen, maar in Zie rikzee ligt toch wel het cen trum. „Jongeren mogen vanaf 30 december vuurwerk afste ken, mits dat geen overlast ver oorzaakt. Dat punt wordt mo menteel ruimschoots over schreden, er is wel degelijk overlast. Maar we kunnen ei genlijk niet ingrijpen, want voordat we er zijn zijn de jon gens al weer vertrokken". Dweilen Van Doorn geeft als reden van het moeilijke opsporen op: „Ons potentieel is zo klein dat we te weinig kunnen doen op het gebied /an aanhouden. Het is meer een preventief iets. We proberen zo opvallend moge- In de Zierikzeese straten wordt nu al heel wat afgeknald. Bij de politie staat de telefoon roodgloei end. (Foto: Marijke Folkertsma). HAAMSTEDE - Wie gisteren belde of langsging bij Rolf van Nieuwenhuize of Eddy Dijkman, beiden Disck Jockey bij Big S in Haamstede kon onverrich- terzake weer naar huis terug. De twee lagen namen- lijk nog heerlijk op bed. Dat mocht ook wel, want beiden zijn dit weekeinde aan één stuk door actief geweest in Big S, tijdens een 48 uur durende muziek- marathon. Ieder jaar is er in de kerstva kantie vanalles te doen in jon gerencentrum Big S in Haam stede. Nog nooit echter was er in dit centrum een muziek- marathon gehouden. Het idee kwam van Eddy Dijkman en Rolf van Nieuwenhuize, allebei inwoners van Haamstede. Tij dens een gesprek tussen de twee was er gesproken over de enorme hoeveelheid singles die zij bij elkaar hebben en dat het jammer is dat daar nooit iets mee kan gebeuren. „Daarom kwamen we op het idee om een muziek-marathon te houden", zo vertelt Rolf van Nieuwen huize. „We kozen voor een ma rathon van 48 uur. Daarin kon den we natuurlijk niet alle singles die we hebben draaien, maar toch heel wat". In totaal komen de beide DJ's op een verzameling singles van ruim duizend. Niet mis. Per uur kre gen Rolf en Eddy ongeveer tus sen de 15 en 17 singles op de draaitafel. Dat zou dus beteke nen dat er het afgelopen week einde tussen de 720 en 816 sing les te beluisteren zijn geweest. Nog meer Hoewel ze aan het einde van de 48 uur wel 'een beetje duf' wa ren hebben de twee inwoners van Haamstede nu alweer plannen opgevat om volgend jaar een zelfde initiatief te vol gen, maar dan één' van twaalf uur meer. De reacties van het publiek waren volgens Rolf van Nieuwenhuize uiterst posi tief. „Er kwamen hele leuke reacties van het publiek. De zaal was dan ook afgeladen, za terdagnacht. Ook 's nachts wa ren er nog veel mensen". De marathon begon vrijdag om acht uur 's avonds. Tijdens de tijden dat de publieke belang stelling wat minder werd ko zen de twee DJ's voor een ande re stijl muziek. „Op het dooie punt hebben we meer rockbal- lads gedraaid. Zowel oude als nieuwe. Door de muziek op die sterkte te zetten dat er nog ge praat kon worden had de buurt er ook weinig last van", aldus Van Nieuwenhuize. Volgens Eddy en Rolf was de marathon goed te volbrengen. „Kijk, er was wel een punt waarop je duf werd, maar dat was goed op te vangen. Tben het wat minder druk was, za terdagmiddag zijn we allebei nog even wezen douchen. Dat friste ons een beetje op. En veel koffie drinken. Daarbij had den we een drietal personen bij ons die ons bij stonden met het eten en drinken verzorgen. Zij zijn tussendoor wel even wezen slapen. En ook wij hebben zon dagmorgen een tweetal uurtjes geslapen. Eddy ging eerst, en daarna ben ik even plat ge gaan", zo vertelt Rolf. Publiek Het publiek was in ieder geval erg enthousiast. Velen kwamen even een praatje maken met de jongens om ze een beetje op te peppen en wakker te houden. Maar eigenlijk hadden ze deze bijstand niet echt nodig. Ze de den het prima. Het publiek dat zaterdagnacht tot twee uur in Renesse ronddwaalde langs de plaatselijke discotheken kwam na sluitingstijd afzak ken naar Haamstede waar het feest werd voortgezet. Volgend jaar weer zoiets, maar dan twaalf uur meer. Nu, eerst even uitrusten. DEN HAAG - Koningin Bea trix zal in november 1992 waar schijnlijk een zogenoemd „streekbezoek" brengen aan de Nederlandse Antillen. Zij is van plan alle drie haar zoons mee te nemen. Prins Claus gaat in principe ook mee. Het is de bedoeling dat alle zes de eilan den worden aangedaan. DEN HAAG - De Nederlandse export is het afgelopen jaar met 4,5 procent toegenomen. De verwachting is dat de ex port in 1992 zal groeien met 5 procent. BRUINISSE - Bewoners van de Deestraat in Bruinisse zijn allerminst blij met de 'aanwij zing' van een gedeelte van hun straat tot plaats waar tijdens de jaarwisseling een vuurtje gestookt mag worden. „Ik snap niet dat ze zoiets doen", aldus een van de omwo nenden. „Ze moeten gewoon zorgen dat ze nérgens in Brui nisse fikkie gaan stoken met oudejaar. Niet in de Deestraat en ook niet op het Kerkplein". Volgens de bewoners van de Deestraat geeft de gemeente Bruinisse geen enkele garantie voor wat betreft de veiligheid. Men is echter niet van plan zich daarbij neer te leggen. „Ik ben van plan om de gemeente aan sprakelijk te stellen als er schade aan mijn huis ont staat", laat een van de omwo nenden weten. „Ze leggen zand neer en ze zetten er een hek om heen en daarbinnen mag vuur gemaakt worden. Maar dat stelt toch helemaal niets voor!". Rolf van Nieuwenhuize (I) en Eddy Dijkman; de twee DJ's die gedurende 48 uur paraat stonden. (Foto: Marijke Folkertsma). Drukke dagen naderen ZIERIKZEE - Met luide sirenes rukte de Zierikzeese vrijwillige brandweer gisteravond, maandag, uit. Met twee wagens reden zij naar Malta waar omwo nenden van de Caustraat/Brauwstraat melding had den gemaakt van een brand. Bij aankomst bleek het allemaal nogal mee te vallen. Jongeren hadden en kele kerstbomen in band gestoken. Door wind was er wat waaivuur waardoor de kans op verspreiding naar huizen ontstond. Maar de Zierikzeese brand weer had alles binnen zeer korte tijd onder controle. Geen reden voor paniek dus, zo vond de commandant. „Het zal nog wel vaker gebeuren deze komende dagen. Dan is de jeugd druk met het afsteken van vuurwerk en gaan ook de nodige kerstbomen mee", al dus Fierens. „Dan zullen we vast vaker voor dit soort dingen opgeroepen worden. Maar ja, dat hoort er bij". Na deze korte onderbreking van hun rustige avond konden de brandweerlieden weer naar huis. Commandant H. J. Fie rens reageerde met een glim lach op deze korte gebeurtenis. „Ach ja, de jeugd had een paar kerstbomen in brand gestoken en daar een band opgegooid wat zwarte rook veroorzaakte, maar al met al viel het nogal mee". Wees niet de eerste die 't nieuwe beproeft noch de laatste die het oude terzijde legt. Pope Bewolkt HET WEER Veel bewolking en overwegend droog. Minimumtemperatuur om streeks 4, middagtemperatuur on geveer 7 graden. Zuidwesten wind, matig, kracht 4, aan de kust en op het IJsselmeer af en toe krachtig, 6. 1 Voorzitter H. Hoogerheide van Schippersvereniging Schuttevaer haalt uit naar milieugelovigen. In januari komen de muziekliefhebbers in Brogum in Zierikzee weer volop aan hun trekken. ZEEREIZEN Wie verre zeereizen maakt loopt risico's. Zeker in het grijze verleden. SCHAATSEN Een aantal eilandelijke schaatsers doet mee aan het Zeeuws kampioenschap. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Op 4 januari in Tonnenmagazijn BROUWERSHAVEN - Modelspoorbouw- liefhebbers kunnen komend weekeinde hun hart weer ophalen. Op zaterdag 4 januari wordt in het Tonnenmagazijn een modelspoorbouw-ruilbeurs ge houden. Net als ieder jaar ligt ook dit jaar de organi satie van deze bijzondere beurs hij F. Krikke, zelf ook een fervent modeltrein-liefhebber. Krikke is al jaren de stuwende kracht achter de organisatie van de ruilbeurzen in het Brouwse Tbnnenmagazijn. En ook dit jaar heeft hij weer het nodige gedaan om deze traditie voort te zetten. Op 4 januari zijn twee zalen van het gemeen schapscentrum gevuld met al les wat maar met deze liefheb berij te maken heeft. Een genot voor het oog van jong en oud. Diverse formaten De beurs duurt van 09.30 tot 15.30 uur. Er is van alles te vin den in diverse formaten. Op schaal van 1 op 220 tot 1 op 45. Ook scenery, of in de volks mond decoratiemateriaal, zal tijdens deze ruilbeurs in ruime mate aanwezig zijn. Huisjes, boompjes, stationnetjes, spoor- overgangen, noem maar op en het zal er aanwezig zijn. Ook verkoop Mensen die iets kwijt willen kunnen dat meebrengen naar de beurs. Hoewel het de titel draagt van ruilbeurs kunnen mensen ook materiaal verko pen. Dit omdat van sommige stukken de waarde hoger kan liggen dan van het ruilmateri aal. Het Tonnenmagazijn is za terdag verdeeld in twee delen. Beneden ligt het losse ruilma teriaal en boven worden trei nen gedemonstreerd door plaatselijke modeltreinlief hebbers. Materiaal laten taxeren Wie wat te koop heeft, maar niet weet hoeveel het waard is kan het materiaal laten taxe ren. Ook wanneer men het niet wil verkopen, maar gewoon graag wil weten hoeveel het waard is kan men laten taxe ren. Voor verdere informatie over deze ruilbeurs kan men bellen naar de organisator van het geheel, F. Krikke. Zijn tele foonnummer is 01119-1927. Blijf in 1992 ook op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 47,50 Kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— Jaarabonnement f 179,— D Jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1