'Overleven' op en rondom de Ouwerkerkse kreken Taptoetoernooi weer groot succes Tijdens origineel evenement van SF Ouwerkerk MAANDAG 30 DECEMBER 1991 NR 25076 9 OUWERKERK - Anders dan de veelal gebruikelijke uit en te na beproefde winteractiviteiten, zoals daar zijn de bingo-avonden en klaverjaswedstrijden, lijkt de sportvereniging Ouwerkerk een geheel nieuw en origineel evenement voor haar leden te hebben aangeboord. Bevond de eerste vorig jaar gehouden zoge naamde overlevingstocht zich nog in de experimentele fase, gisteren, zondag, ging het er tijdens de tweede editie serieus en gestroomlijnd aan toe. Gezien de reacties van organisatie én deelnemers mag verwacht worden dat de survivaltocht zeker en vast wegens ongemeen succes zal worden geprolongeerd. ,,Als het-aan mij ligt doen we het volgend jaar weer. Ondanks het feit dat er enorm veel werk aan vastzit", was ook orga nisator Olivier Verwest de mening toegedaan. Tijdens de overlevingstocht van de Ouwerkerkse sportver eniging moesten de in totaal vijftig deelnemers een par cours van ongeveer tien kilo meter afleggen op en rondom de kreken van Ouwerkerk. Na de start vanaf het plaatselijke sportveld werd aar^ de hand van een meegekregen routebe schrijving gelopen. Hindernissen Onderweg diende door de ge vormde drietallen een dertien tal hindernissen te worden ge nomen. Tferwijl het bij de pro loog, vorig jaar, nog ging om de snelste tijd, met als risico de nodige blessures, was nu het uitgangspunt dat alle obsta kels slechts genomen moesten worden. Wanneer een lid van de groep iets niet volbracht of weigerde te doen werden vijf strafpunten afgetrokken. Win naar werd uiteindelijk het avontuurlijke trio dat de minste strafpunten kreeg. De in totaal vijftien deelne mende groepjes van drie perso nen waren na loting tot stand gekomen. In principe bestond één team uit twee heren en één dame. Bij de allerjongsten was echter nog een extra begeleider aanwezig. De equipes werden vervolgens telkens om de acht minuten 'weggeschoten'. Ge middeld werd het gehele par cours door één groep in drie uur gerond. Omdat met opzet het snel heidselement eruit was gehou den, ging het er bij de verschil lende hindernissen gezellig en ongedwongen aan toe. Niet ie dereen volbracht de soms lasti ge opdrachten evenwel zonder kleerscheuren. Zoals onder an dere de onfortuinlijke René Manni, die bij het onderdeel tobbedansen geheel kopje on der ging. Fleier-jeppen Ook hindernis nummer acht, het fleier-jeppen, kende de no dige hilariteit. In eerste instan tie werd het materiaal behoor lijk op de proef gesteld door onder andere Peter Bezemer. Tijdens één van de eerste sprongen, over een afstand van ongeveer drie meter, liet hij de polsstok zover doprimigen dat deze verder onbruikbaar bleek. ,,Maar ik ben wel droog aan de overkant gekomen", verklaar de de moegestreden Bezemer na afloop. ,,Ik ben wel moe zeg. Zelfs tijdens een wedstrijd heb ik nog nooit zo moeten lopen en sjouwen. Maar het was best leuk. Volgend jaar ben ik weer van de paytij", beloofde hij plechtig. Bezemer, ingedeeld in groep vier, behaalde uiteindelijk nog een fraaie tweede plaats. Sa men met Erik Begemann, Ron Romeijn en Jeanet Osseweijer werden slechts tien strafpun ten verzameld. Met nog twee andere groepen bestond dit team overigens uit vier perso nen. Nat pak Twee andere deelneemsters hadden overigens bij het fleier- jeppen minder geluk dan Beze mer. Zowel Marjan van Dongen als Nadine de Graaf haalden een nat pak en dienden zich eerst van de kletsnatte kledij te ontdoen vooraleer de tocht kon worden vervolgd. Beiden kwamen echter in aanmerking voor de speciaal daartoe in gestelde nattepakkenprijs. Ook de eerder genoemde René Manni kwam voor deze prijs in aanmerking. Veel werk was door de organi satie gemaakt van de eerste vier hindernissen, waarbij voornamelijk het water van de diverse kreken bedwongen diende te worden, Ibbbedan- sen, een vatenbrug en een hout vlot waren onderdelen waar aan veel plezier werd beleefd. Met een noodgang zo vrij als een vogel van de caissons afstormen.Hartstikke leuk", was de veelal gehoorde opmerking. (Foto: Marijke Folkertsma). Ook de katrol, een touwbaan vanaf de caissons bij De Vier bannen, werd vol vuur en kre ten genomen. Verder was er nog een snel- heidsparcours, waarbij trainer Goedegebuure de lakens -uit deelde en zijn pupillen aan spoorde tot een zo groot moge lijke prestatie, auto duwen, schatzoeken en operatie zand. Operatie zand, ongetwijfeld het zwaarste onderdeel van de hele overlevingstocht. Jutezak Op het strandje nabij de cais sons dienden de deelnemers een meegekregen jutezak met zoveel mogelijk zand te vullen. De zak diende echter wel over de dijk aan de andere kant in het bos te worden afgegeven. Daar werd met een bascule uit grootvaderstij d op de kilo nauwkeurig het zand gewogen. Verschillende drietallen waren uiterst ingenieus en bedachten diverse handigheidjes om de zware zandzak over een af stand van enkele honderden meters te versjouwen. De uit eindelijke winnaars, groep 10, bestaande uit Giedo de Broe der, Douwe Ouwerkerk en Car- la Bink, wist het meeste zand op de bascule te brengen. Na melijk 84,5 kilogram. Dit hele gewicht werd, nadat de zak was dichtgebonden, op de rug van de potige doch nog slechts 16-jarige, Douwe Ouwerkerk gerold. Hem ondersteunend werd op die wijze het meeste zand overgebracht. Zelfs pa Leen Ouwerkerk, van groep 7, moest bij deze hindernis zijn meerdere erkennen in de for matie van zijn zoon. Het hele gebeuren werd inten sief door een tweetal personen op video vastgelegd. Volgend jaar worden tijdens een specia le avond op een groot video scherm de verrichtingen van zondag aan de deelnemers ge toond. Met name de verbaasde en vermoeide gezichten van de 'survivers', die eindelijk dach ten er te zijn toen het sportveld opdoemde, maar aldaar aange komen bemerkten dat er nog een laatste circuitje stond op gesteld, zullen sprekende beel den hebben opgeleverd. ,,Dat zal wel een ideetje van trainer Goedegebuure zijn ge weest. Hoeven we niet te trai nen, maar moeten we toch nog een soort conditietest doen", liet een vermoeide Peter Beze mer zich ontvallen. Tbch liet hij gewillig de benen met een stuk touw bij elkaar binden, waarna hij al huppelend van autoband naar autoband moest springen. Maar daarna was het dan toch echt gebeurd, 's Avonds werd er in restaurant De Vierbannen tijdens een koud buffet nog breeduit nage praat over de tweede survival- tocht. Tévens vond de prijsuit reiking plaats. De eerste plaats ging naar de eerder genoemde groep 10. De tweede plaats ging naar groep 4 en het brons was voor groep 8, bestaande uit Ar jan Lemsom, René Manni en Marjan van Dongen. Groep 13, met Anne Hugens, oudste deel nemer Flip Hugens en Nadine de Graaf werd het groepsnum mer 'fataal' en eindigde op de laatste positie, met 37 straf punten. Bij de junioren waren het Ser ge Tbtté, Wilco Vijverberg en Leendert de Wit, met begelei der Cor de Wit, die met 17 straf punten de hoofdprijs mochten gaan afhalen. De pechprijs was voor Joeri Pankow, die zijn en kel blesseerde en de tocht voor tijdig moest beëindigen. Spannende gezichten tijdens het onderdeel vlotvaren. .Zouden we de overkant halen?", lijkt het viertal te denken. (Foto: Marijke Folkertsma). Willibrordus; 9. Arend Jan Baakman, Willibrordus; 10. André Bouwman, J. W. v. d. Doel; 11. Jos Pannekoek, Sa muel; 12. Martijn Slijkhuis, de Kirreweie; 13. Joris Bolle, J. L. de Jonge; 14. Herre Deurloo, J. W. v. d. Doel. Groep 6 meisjes: 1. Annemieke Kranendonk, 't Staepel of; 2. Martine v. d. Cingel, 't Staepel of; 3. Daniëlle Schrier, de Kir reweie. Groep 7 jongens: 1. Mark Goe degebuure, 't Staepel of; 2. Martin van Ast, de Zonnewij zer; 3. Jouke Bottema, Binnen de Veste; 4. Roeland Lande- gent, de Kirreweie; 5. Marco Post, de Zonnewijzer; 6. Mark Passchier, Binnen de Veste; 7. Kenneth Horst, 't Staepel of; 8. Rob Vercauteren, Willibrordus; 9. Cristiaan Schot, de Kirre weie; 10. Jordy den Engels man, de Kirreweie; 11. Dave Salomons, J. W. v. d. Doel; 12. Jarl Hoekstra, J. L. de Jonge; 13. Adriaan Wandel, 't Meetje; 14. Marnisse den Boer, Theo Thijssen; 15. Sander van Oeve- ren, 't Meetje; 16. Arjan van Wijngaarden, Theo Thijssen; 17. Patrick v. d. Berg, Binnen de Veste; 18. Johan Schouls, J. L. de Jonge; 19. Michael Kat wijk, J. W. v. d. Doel; 20. Arjan Meeles, J. W. v. d. Doel. Groep 7 meisjes: 1. Anneke Provoost, 't Stapel of; 2. Janine Hanse, 't Staepel of; 3. Angela le Comte, de Oosterburcht; 4. Lindsey Ossewaarde, 't Staepel of; 5. Sylvia v. d. Palm, 't Stae pel of; 6. Ilse van Soelen, 't Staepel of; 7. Lisa Hogerheij- de, Binnen de Veste; 8. Bianca Plandoen, 't Staepel of; 9. Josi- ne Maas, 't Staepel of. Groep 8 jongens: 1. Rafaël v. d. Put. Willibrordus; 2. Niels Bos, J. W. v. d. Doel; 3. Niels Hol- kers, Binnen de Veste; 4. Mar tin v. d. Schee, Binnen de Veste; 5. Kasimier Snoek, 't Meetje; 6. Rob van Lint, Binnen de Veste; 7. Erik Tromper, J. W. v. d. Doel; 8. Dennie le Comte, de Oosterburcht; 9. Michael v. d. Zande, Binnen de Veste. Groep 8 meisjes: 1. Judith Gab- boort, 't Staepel of; 2. Marian Pankow, Binnen de Veste; 3. Marije v. d. Sande, De Ooster burcht; 4. Ingrid Saman, de Kirreweie; 5. Wendy v. d. Klooster, 't Meetje; 6. Wendy Meinders, Den Haag. REGGIO EMILIA/GRONIN- GEN - Viswanathan Anand heeft de schaakwereld weer eens op zijn kop gezet. De 21- jarige aalvlugge Indiase scha ker veroverde zaterdag in de tweede ronde van het Super- toernooi in Reggio Emilia voor de tweede keer in drie maan den de scalp van wereldkam pioen Gari Kasparov. APELDOORN - Het Neder lands mannenvolleybalteam is er dank zij een uiterste krachtsinspanning in geslaagd de eindstrijd van het zeslan- dentoernooi in Apeldoorn te bereiken. Zondagavond werd in de kruisfinale na een achter stand van 2-0 op de laatste re serves toch nog met 3-2 gewon nen van het team uit de voor malige Sovjetunie die voort aan onder de afkorting GOS (Gemenebest van Onafhanke lijke Staten) door het leven gaat. Tbgenstander in de finale is maandag Cuba dat Joegosla vië (met louter spelers uit Ser vië) met 3-1 klopte. ZIERIKZEE - Voor de 4e keer in successie hebben de kinderen van groep 5, 6, 7 en 8 van de basisschool weer deelgenomen aan het Taptoe-tafeltennistoernooi. Zo'n 100 kinderen hebben in drie dagen van 's morgens tien tot 's middags drie uur de wedstrijden van hun leven gespeeld. Gezelligheid ging gepaard met het strijden om de punten. Gastheer was de TTV Scaldina uit Zierikzee die de organisatie op Schouwen-Duiveland ter hand nam (gymzaal de Raamstraat). Jeugdtrainer en bestuurslid Ad de Graaf was zeer tevreden over de opkomst van de kinderen en het niveau waarop soms werd gespeeld. „Duidelijk is wel dat er in de regio veel talent rondloopt, al leen kan ik er door gebrek aan ruimte te weinig opnemen", al dus De Graaf. Talenten Hopelijk lopen de talenten vanzelf naar binnen. Paul de Graaf, deze dagen toernooilei- der, was het met deze stelling eens, hij zou graag wat opvol gers voor hem zelf zien bij de jeugd. Ook hij vindt dat er ge noeg op te leiden valt mits er genoeg zaalruimte beschik baar komt. (Een kwaal van de ze tijd?). „In de afdeling Bra bant is dat wel anders, daar doen de gemeenten er alles aan om de goeie tafeltennisclubs te steunen'. Scaldina heeft bewe zen zo'n club te kunnen zijn. Voor het Thptoe-toernooi is de doelstelling in ieder geval be reikt, de tafeltennissport pro moten en uitdragen", vertelt De Graaf. Enkele finales deze dagen vie len op: groep A jongens: Mark Goedegebuure ('t Staepel of) tegen Martin van Ast (de Zon newijzer) als respectievelijk 1 en 2. Bij de meisjes groep 8 een iets sterkere Judith Cabboort ('t Staepel of) dan Marian Pan kow (Binnen de Veste) een Scaldina-speelster. De jongens- groep 8-hadden fanatieke par tijen, toch zou de sterkste hier boven drijven. Rafaël v. d. Put (groep 6) speel de mee in groep 8 vanwege kwaliteitsverschil, hij is ook Scaldina-speler (competitie). Hij speelde in de finale tegen Niels Bos (J. W. v. d. Doel) en won met 21-17 en 21-10. Een leu ke constatering voor trainer Ad de Graaf om deze jonge speler zo te zien ontwikkelen. Al met al een fijn toernooi waaruit goede contacten voort vloeien en voor de kinderen een leuke onderbreking in hun vakantie. Het enige minpunt van deze drie dagen is het opgeven van sommige kinderen die zich dan later niet meer laten zien, iets waarop géén enkele organisa tie zit te wachten. Alle kinde ren kregen een oorkonde, ter wijl er voor de nummers 1 en 2 een standaardje was. Zoals gezegd was de organisa tie in handen van Scaldina waar enkele senior- en jeugdle den zich drie dagen hebben in gezet voor deze kinderen. Groep 5 jongens: 1. Jochem Maas, 't Staepel of; 2. Simon Landsorp, de Kirreweie; 3. Ro bert Kranendonk, 't Staepel of; 4. Marius Landegent, de Kirreweie; 5. Richard v. d. Put, Willibrordus; 6. Bart Uiterhoe- ve, de Kirreweie; 7. Alex Hobe, de Kirreweie. Groep 5 meisjes: 1. Fiona Kroon, 't Staepel of; 2. Marieke Werry, 't Staepel of; 3. Renate v. d. Palm, 't Staepel of; 4. Fem ke Sanian, de Kirreweie; 5. Ma- rielle Hanse, 't Staepel of; 6. Jacqueline Verwest, J. L. de Jonge; 7. Nicolien Kooman, 't Staepel of; 8. Eline Staeofky, Binnen de Veste. Groep 6 jongens: 1. Wouter van Cleef, Samuel; 2. Robin Gocht, 't Staepel of; 3. Simon Zwart, de Oosteburcht; 4. Albert v. Po- pering, J. W. v. d. Doel; 5. Mart Goudzwaard, J. W. v. d. Doel; 6. Lennart Verkaart, J. W. v. d. Doel; 7. Arjo Nieuwkoop, J. W. v. d. Doel; 8. Richard de Boer, Het Taptoe-tafeltennistoernooi betekende voor veel jongeren een eerste kennismaking met deze sport. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 9