Olympisch jaar 1992 voor AV Delta Sport meer dan bijzonder Jan Hoek toont perfecte vorm tijdens crosskampioenschappen AV Delta Sport Eindejaarstoernooi van SKNWK voor eerste keer in Onderdak DARTSPORT RENESSE Tsjechoslo- waakse vrouwen- ploeg wint Tussen kale geboomte landgoed Mon Plaisir RENESSE Vijfde editie jF*£7//\/7ZEÈ 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Alles voor de wedstrijd-dartbord slechts59,50 dartsets dartsteeltjes Sponsor 1e elftal S.V Renesse Koppositie Halfweg koers nam Hollaar echter de koppositie over om deze vervolgens niet meer uit handen te geven. Ibt zes keer toe zette Eddy Smit in de laat ste meters aan, trachtend zijn rivaal tussen het kale geboom te van Mon Plaisir voorbij te steken. Hollaar kon ze echter alle parreren en al sprintend de clubtitel veroveren. In 1992 vindt in de Domeinen plaats. onder meer de 25e Mosselloop Tijdens de cross-clubkam pioenschappen van AV Delta Sport kende de strijd bij de ve teranen overigens wel een spannend verloop. De twee kemphanen Eddy Smit en Adrie Hollaar gaven elkaar geen duimbreed toe. Lange tijd was het de 43-jarige titelhou der Smit die de leiding nam voor de drie jaar jongere Hol laar uit Sommelsdijk. IPOW ZIERIKZEE - Het Olympisch jaar 1992 wordt ook voor atletiekvereniging Delta Sport heel bijzonder. De Zierikzeese club die reeds jaren intensief aan de weg timmert, en inmiddels bij vele atleten wijd en zijd verspreid door Nederland bekendheid geniet, heeft volgend jaar namelijk maar liefst een achttal jubileumlopen op het programma staan. ,,Ik ben het nu drie keer ge weest, dus. Maar ik kon Adrie toch ook niet meer pakken. Ik dacht niet dat hij op het laatst nog de kracht zou hebben voor een eindsprint, maar dat had hij dus nog wel", vertelde de onttroonde Eddy Smit met beslagen brilleglazen na af loop. Winnaar Adrie Hollaar toonde zich zichtbaar opgetogen over de zojuist door hem geleverde prestatie. ,,Ik heb wel ver schrikkelijk diep gemoeten hoor. Steeds maar weer zette Eddy op het laatst aan. Maar ik dacht nu moet het toch een keer gebeuren. Het was een mooie strijd". Ook Hollaar is zich volop aan het voorberei den op de komende Deltacross. ,,In de Domeinen is het zwaar der dan hier. Maar dan ben ik meestal toch nog stetker", kent de veertiger zichzelf. Ramses Bekkenk overtuigend winnaar Nog achter Hollaar en Smit was het Kees Dijkman die als vierde finishte en hiermede wel de tweede plaats bij de se nioren greep. Eén ronde daar voor was Ramses Bekkenk overtuigend als eerste in zijn categorie, B-junioren, onder het finishdoek doorgedoken. Hij was als enige loper gerui me tijd in het spoor van Jan Hoek weten te blijven. Maar ronde na ronde moest ook het 15-jarige talent meters prijsge ven. Bij de dames gelukte het Jolien Bekkenk de clubtitel op de naam te brengen. Uitslagen De uitslagen en verschillende cross-clubkampioenen 1991 van AV Delta Sport zijn: Meisjes pupillen C: 1. Rosan d'Anjou. Meisjes pupillen B: 1. Renate v. d. Palm. Meisjes pu pillen A le jr.: 1. Martine v. d. Cingel. Meisjes pupillen A 2e jr.: 1. Sylvia v. d. Palm. Meisjes D: 1. Anja Stouten. Jongens Mini Pupillen: 1. Ivo Jonker. Jongens C pupillen: 1. Maurits Hohmann. Jongens B pupillen: 1. Harro Heyboer. Jongens pu pillen A le jr.: 1. Arend Jan Baakman. Jongens pupillen A 2e jr.: 1. Richard den Boer. Jon gens D: 1. Pieter Jan Fioole. Meisjes C: 1. Thnja Gerards. Meisjes B: 1, Catrineke Stout- jesdijk. Jongens C: 1. Jurgen de Lang. Vrouwen 40 jaar: 1. Jo lien Bekkenk 11.17.4. Vrouwen recreanten: 1. Betty Stins 14.18.8. Jongens B: 1 Ramses Bekkenk 14.18.1. Jongens A: 1. Michel Pleune 15.25.4. Mannen: 1. Jan Hoek 19.21.2; 2. Kees Dijkman 20.32.8; 3. Rini v. Dij- ke 21.04,3; 4. René Baartse 21.09.4; 5. Johan v. d. Stap 22.20.4; 6. Wim Provoost 22.44.0; 7. Peter Vader 23.00.4; 8. Johan v. d. Hoek 23.06.2; 9. André Lems 24.05.6; 10. Paul Verkaart 24.15.0. Mannen re creanten: 1. Tinus Coolbergen 26.45.6. Mannen 40 jaar: 1. Adrie Hollaar 20.00.0; 2. Eddy Smit 20.01.1; 3. Martien Moer- mond 22.49.8. Mannen 45 jaar: 1. Cor Duinhouwer 22.33.5; 2. Joop Kristelijn 24.21.4; 3. Wim Schot 24.43.6. Mannen 50 jaar: 1. Cor Muller 24.16.7. Mannen 55 jaar: 1. Jan Kloet 26.46.0. Mannen 60 jaar: 1. Gerard Koornnreef 25.15.6. Mannen 65 jaar: 1. Jan Lekkerkerk 32.00.9. De eerste lustrumloop welke AV Delta Sport op 11 januari aanstaande kan uitschrijven betreft de eigen Deltacross door de Domaniale bossen in de Westhoek, alwaar vorig jaar Kim Reynierse de hoofdprijs wegpikte. Deze cross wordt straks alweer voor de twin tigste keer gehouden. Vervolgens is de Pannekoek- loop aan de beurt, welke even eens haar twintigste editie kent. Ook de door AV Delta Sport, in samenwerking met Stichting Festiviteiten Scha- rendijke, jaarlijks op vijf mei te organiseren zogenaamde Be vrijdingsloop, beleeft volgend seizoen een jubileum. De wed strijd door de straten van Scha- rendijke wordt dan alweer voor de tiende keer gehouden. Tijdens de zomermaanden blijft atletiekvereniging Delta Sport eveneens actief. Naast de bijna wekelijks in Burgh- Haamstede te houden trimlo- pen staat ook alweer voor de vijftiende keer de Singelloop door de binnenstad van Zierik- zee geprogrammeerd. De loop langs de grachten van de Schouwse monumentenstad trekt elke zomer opnieuw lo pers van formaat. Eveneens een zomeractiviteit betreft de Braderieloop, welke speciaal voor de vele bij AV Delta Sport aangesloten Flak- keese lopers jaarlijks in Mid- delharnis wordt georgani- LISSE - Het internationale basketbaltoernooi voor vrou wen in Lisse, dat voor de ze vende maal werd gehouden, is zondag op overtuigende wijze gewonnen door de nationale ploeg van Tsjechoslowakije. De Tsjechoslowaakse basket- balsters, aangevoerd door uit blinkster Eva Antalecova en Renata Hirakoca die de meeste rebounds pakte, versloegen de Russische vertegenwoordiger Nika Nizjni Novgorod in de fi nale met 66-52. Novgorod had in de halve eind strijd, net hls vorig jaar in de finale, afgerekend met Festo/BVV. Voor rust konden de Voorburgsen aardig bijblij ven. In de tweede helft moes ten Annet Keur, die topscorer van het toernooi werd en mede daardoor gekozen werd tot waardevolste speelster, en haar ploeggenotes het antwoord te vaak schuldig blijven: 50-66. In de strijd om de derde plaats was de Nederlandse selectie, eerder op de dag met opvallend klein verschil (58-62) verslagen door de latere winnaar Tsje choslowakije, iets beter dan haar gebruikelijke medeleve rancier BW: 42-39. Linda Moll werd mede op grond van dit duel opgenomen in het All Star team als enige Nederlandse naast twee Russinnen en twee Tsjechoslowaaksen. Gast vere niging Lisse, die in het interna tionale geweld niet uit de toon viel, slaagde er maar net niet in de laatste plaats over te doen aan België. seerd. In 1992 staat de tiende editie te wachten. Vele vakan tiegangers zoeken juist deze wedstrijd op, om toch maar zo veel mogelijk in conditie te kunnen blijven. Oudste De 'oudste' jubilaris volgend jaar betreft de vijfentwintigste Mosselloop. Ook weer door de Domeinen van Westerschou- wen. De tijdens dit evenement tegelijkertijd te houden Scho lierenloop wordt voor de tien de keer uitgeschreven. De twintig kilometer wegwed strijd in Ouwerkerk, de Salva- torhoeveloop, tenslotte wordt in december van 1992 de tiende aflevering. „Als we aan al deze lopen iets extra's willen doen wordt het Olympisch jaar ook voor Delta Sport bijzonder (én) druk", schrijft voorzitter Wim Schot in de december-uitgave van het clubblad. SCHUDDEBEUKS - In navolging van vorig jaar heeft de 28-jarige Jan Hoek andermaal de club-crosstitel van AV Delta Sport voor zich weten op te eisen. Enige weken geleden prolongeerde de momenteel in een perfecte vorm stekende Oude-Tongenaar ook reeds zijn kampioenschap op de weg. Tijdens de jaarlijkse clubcross van de Zierikzeese atletiekvereniging, door de bossen van landgoed Mon Plaisir, kreeg Hoek za terdag overigens, nauwelijks tegenstand te bieden. De B-junior Ramses Bekkenk kon de beste loper van zijn club nog enigszins volgen. De rest van het veld liet Hoek ver achter zich. Zeeland gerichte loper niet on- opgemerkt. Steeds meer krijgt Hoek uitnodigingen van orga nisaties om bij /de verschillen de Flakkeese wedstrijden te komen lopen. Tévens is hij vrij dagavond aanstaande te be luisteren in een interview tij dens het radioprogramma Sportcafé van de lokale zender Radio Flakkee. „Al die aandacht? Ja, dat vind ik wel leuk. Zeker ook op Flak kee, waar het toch bijna alle maal om voetbal draait. Ik hoop hiermee de atletiek meer onder de aandacht te kunnen brengen", wenst de Oude- Tongenaar als een ware atle- tiek-ambassadeur. Evenals voor zoveel andere crossers staat ook voor Hoek op 11 ja nuari de volgende uitdaging, de Deltacross (meetellend voor de Zeeuwse crosscompetitie) in de Westhoekse Domeinen, op het programma. Jan Hoek kan trouwens terug kijken op een voor hem heel goed 1991. Langzaam maar ze ker is de lange atleet het voor bije jaar de Zeeuwse top vijf binnengeslopen. Anders dan voorgaande jaren zijn de pres taties constanter geworden. Daar waar hij voorheen nogal eens wisselvallige resultaten boekte, lijkt Hoek nu een vaste plaats te hebben ingenomen in het loperspeloton. „Het is inderdaad een goed jaar geweest. En nog steeds ga ik vooruit. Komend seizoen wil ik dan ook op de baan gaan pieken. Samen met mijn trai ner, Kees Verkerk, ben ik bezig om de 5000 meter in vijftien minuten blank te lopen. En dat zit erin denk ik. Mijn persoon lijk record op die afstand mo menteel is 15.24 minuten", laat Hoek desgevraagd weten. Uitnodigingen Ook in de eigen streek, Goeree- Ronnie de Bruine (l) voor de latere winnaar Schotland in actie tegen Engeland. Deze ontmoeting Ovesflakkee. blijven de presta- eindigde in een 2-2 gelukspel. (Foto: Marijke Folkertsma). ties van de voornamelijk op WMtfiNHUIS De start van de jaarlijkse club-crosskampioenschappen van AV Delta Sport. In het midden Jan Hoek die zijn titel bij de senioren prolongeerde. Achter hem veteraan Adrie Hollaar die in zijn categorie de titel greep. (Foto: Marijke Folkertsma). De club-crosskampioenschap pen van AV Delta Sport telden dit jaar een groot aantal deel nemers. Schommelde de inte resse andere jaren meesten tijds rond de negentig atleten, zaterdag hadden in totaal 120 leden de weg naar landgoed Mon Plaisir te Schuddebeurs gevonden. Groot en klein trachtte de crossclubtitel in de wacht te slepen. Terwijl het hoogtepunt van de kampioenschappen, de senio- ren/veteranenstrijd, andere ja ren nogal eens voor de nodige spanning kon zorgen, was het deze keer eigenlijk na één kilo- ZIERIKZEE - Afgelopen zaterdag vond voor de eerste keer het traditionele on derlinge eindejaarszaalvoetbaltoernooi van SKNWK plaats in sporthal Onder dak. Mede vanwege een vrij ernstig ongeluk tijdens de vierde editie vorig jaar in de gymzaal van Oosterland, is deze keer met opzet gekozen voor een ruimere hal. Te voetballen op een officieel speelveld beviel de Nieuwerkerkers duidelijk beter. Ook mede-organisator Erwin Theunisse was die mening toegedaan. „Vol gend jaar doen we het als het aan mij ligt weer in Onderdak", liet hij desge vraagd weten. Zoals te doen gebruikelijk wor- den ten behoeve van het onder linge eindejaarstoernooi van SKNWK geheel willekeurig ploegjes van vijf personen ge vormd, die veelal een fantasie volle naam krijgen toebedacht. Deze keer had de organisatie zich laten leiden door de ko mende Europese kampioen schappen. Zo gebeurde het dat de namen van landen werden gebruikt die zich reeds voor het EK hebben geplaatst. Zeven ploegen Aan de vijfde editie deden deze keer zeven ploegen mee, te we ten Nederland, Duitsland, Frankrijk, Schotland, Enge land, Joegoslavië en - gastland - Zweden. Alle duels duurden slechts elf minuten. Téarn Ne derland maakte een goede start en en wist meteen de pro loog tegen aartsrivaal Duits land met 3-2 te winnen. Ook de tweede ontmoeting tegen Zwe den werd, hoewel nipt, door 'Oranje' in het eigen voordeel beslist: 0-1 Hierna ging het de 'Qllanders' echter minder fortuinlijk af. De neergang werd ingezet te gen Frankrijk, waarvan met 1- 2 werd verloren. Uiteindelijk moest Nederland, met als aan voerder Koen Brekelmans, ge noegen nemen met een vijfde eindplaats. De hoofdprijs was overigens voor het team Schot land, met als captain Ronnie de Bruine. Met overwinningen op Frank rijk (3-1), Nederland (3-0) Joe goslavië (5-3) en gelijk spelen tegen Engeland (2-2) en Duits land (2-2), was het vijftal onder leiding van De Bruine veruit ,de sterkste ploeg. Hoewel Frankrijk ze dicht op de hielen had gezeten. Omdat het onder ling treffen echter in het voor deel van de latere winnaar ein digde (3-1) kwamen de Nieu- werkerkse 'Fransen' juist één puntje tekort. Uitslag De einduitslag van het vijfde onderling eindejaarstoernooi van SKNWK was: 1) Schot land; 2) Frankrijk; 3) Joegosla vië; 4) Engeland; 5) Nederland; 6) Zweden; 7) Duitsland. meter al een uitgemaakte zaak. Jan Hoek liet op de smal le bospaadjes al heel snel zijn overige clubgenoten de hielen zien. Daar waar hij tijdens voorgaande edities strijd moest leveren met onder ande re Peter Wielaard en Henk Cy- souw leek Hoek nu alleen op de wereld te verkeren. Hoewel hij zich uiteraard con tent voelde met de prolongatie van het kampioenschap, had hij het toch liever op een ande re manier willen grijpen. „Ik vind het jammer dat John Quaak en Henk Cysouw ver stek hebben laten gaan. Ik weet bijna zeker wanneer ik zelf niet had meegedaan, zij er dan wél hadden gestaan. Dat mag je misschien wel niet zeg gen, maar zo denk ik er wel over", aldus Hoek. Quaak was overigens wel op het parcours in Schuddebeurs aanwezig. „Ik heb een kuit blessure. Zo'n clubkampioen schap vind ik niet belangrijk genoeg om dan toch aan mee te doen. Mijn voorkeur gaat uit naar de Zeeuwse crosscompeti tie, alwaar we met de vereni ging momenteel een eerste plaats bezetten. Daar kan ik dan beter aan meedoen, dan hier wat toch meer voor de ge zelligheid is", legt de in Burgh- Haamstede woonachtige loper uit. Enkels Ondanks het feit dat Jan Hoek bij cross wedstrijden altijd zijn beide instabiele enkels moet laten intapen, stond hij er za terdag wel. „Ik heb heel ont spannen mijn eigen race kun nen lopen. Tijdens de winter doe ik ook veel liever aan cros sen, dan bijvoorbeeld een weg wedstrijd zoals enkele weken geleden in Ouwerkerk", was de eerste reactie van Hoek na zijn finish. DtspcfUaakdiiwMcppuKtm- PETER MESSEMAKER S.V. RENESSE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 8