Enkele sportieve hoogtepunten uit 1991 MAANDAG 30 DECEMBER 1991 NR 25076 31 Aan het begin van het jaar gelukte het de selectie van gymnastiekvereniging Delta Sport het nationaal kampioenschap in de wacht te slepen. Verantwoordelijk hiervoor waren: Nynke Botterweg, Nicole van der Have, Linda Slootmaker, Ernani de Boer, Veronique Blom, Moni- aue Slootmaker en Bianca de Zeeuw. Nadat het vorig jaar net was mislukt, wist het eerste elftal van SKNWK dit seizoen dan toch wel naar de eerste klas zaterdag afdeling te promoveren. De beste Nieuwerkerkse voetballers doen het daarin vooralsnog geheel niet slecht. In oktober gelukte het Co Quartel, uit Noordgouwe, op de rug vhnzijn trouwe viervoeter An~ tigoon het Zeeuws kampioenschap Samengesteld rijden op de naam te brengen. De 54-jarige ruiter is lid van LR PC De Schouwse Ruiters. Het eerste team van badmintonclub Zierikzce dat ongeslagen kampioen werd in ae tweede klasse district bestond uit het viertal: Jacqueline Altena, Angelique van der Have, Hanco de Vos en Sander Meliestc. De gezusters Monique en Linda Slootmaker gaven in sep tember van dit jaar acte de prèsence tijdens het Wereld kampioenschap turnen, dat deze keer werd afgewerkt in Amerika. Nog nooit waren twee zusjes geselecteerd voor de nationale ploeg. De in vroegere tijden gerenommeerde kogelstootster Jannie Schot toonde in 1991 het nog niet verleerd te zijn. De Zierik- zeese veterane wist met een geworpen afstand van 10,38 meter de nationale titel op de naam te brengert. Werpatlete Monique Schipper heeft een bewogen jaar ach ter de rug. Na haar snelle kwalificatie voor de Europese jeugd-atletiekkampioenschappen, in Griekenland, sloeg zij aldaar geheel de plank mis. Eén van de redenen voor de Zierikzeese voorlopig een punt te zetten achter haar 'car rière'. Even stond in mei van dit jaar het anders zo nuchtere Bruinisse op haar kop. Uitbundig werd de promotie naar de tweede klas se KNVB gevierd, van het eerste elftal van VV Bruse Boys. Na een succesvol afgewerkte nacompetitie werd onder leiding van trainer Piet Roks het eerder verloren gegane terrein heroverd. Door burgemeester Bergshoeff werd deze zomer de fraaie nieuwe accommodatie van schiet- vereniging Schouwen-Duiveland officieel in gebruik genomen. De moderne schietbaan ver rees nabij het Nieuwerkerkse sportpark Het Springer. Het eerste elftal van SV Ouwerkerk verraste dit jaar vriend en vijand door aanspraak te maken op de tweede promotieplaats. Zodoende komen de Ouwerkerkers mo menteel uit in de hoogste afdelingsklas van het zondag voetbal. Mede als dank hiervoor werd de gehele vereni ging voorzien van nieuwe kledij. Na een jaar van afwezigheid op de Zeeuwse velden is trainer Ed van Lent dit voetbalseizoen weer teruggekeerd in de regio. Geheel onverwacht tekende hij een contract met de sportver eniging Renesse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 31