oktober MAANDAG 30 DECEMBER 1991 NR 25076 23 juisten zijn. Maar over één ding was een ieder het wel eens: zonder de PvdA ziet het er voor de uitkeringsgerechtigden nog •somberder uit. De plannen over de toekomstige huisvesting van het Streekarchivariaat Schouwen-Duiveland vallen in goede aarde; de commissie algemene en bestuurlijke zaken van de gemeente Zierikzee schaart zich volmondig achter het voorstel van het college van b en w om de panden Meelstraat 15 tot en met 19 te verbouwen en daar het streekarchivariaat in onder te brengen. Het dagelijks bestuur van de gemeente Duiveland onderzoekt de mogelijkheden voor ontwikkeling van glastuinbouw in de gemeente. Vorige pagina: In Den Osse wordt aan de recreatie gewerkt. Deze pagina met de klok mee: De ZWN-stalling in Burgh, staking bij de Nemag, het vandalisme-project en info-panelen van de ANWB, rechts koninklijk goud voor S. Meerhof en open huis bij de Zuidhoek. meer. Ieder greintje hoop, dat de gemeenten op Schouwen- Duiveland misschien nog hadden op versterking, is hiermee weggevaagd. De 'kleine molen' bij het Slingerbos in Brouwershaven krijgt een extra grendel op de toegangsdeur. Dit met subsidie in het kader van een vandalisme-project. Slecht nieuws voor diegenen die niet willen dat er op de dijk bij Bruinisse een geluidsscherm geplaatst wordt. Volgens het college van b en w van Bruinisse is niet meer aan het scherm te ontkomen. Met algemene stemmen gaat de gemeenteraad van Bruinisse akkoord met het voorstel van het college om 8500,- uit te trekken voor een onderzoek naar de mogelijkheden voor aanpassing van het onderkomen van jeugdsoos De Pul. Uit handen van burgemeester H. Tees van Westerschouwen krijgt S. Meerhof, hoofd afdeling Ruimtelijke Ordening, de eremedaille in goud, behorende bij de Orde van Oranje Nassau opgespeld. Tijdens een bijna ludieke bijeenkomst wordt afscheid genomen van Meerhof die na veertig jaar overheidsdienst gebruik maakt van de VUT- regeling. Werkvoorzieningsschap De Zuidhoek houdt een open dag. Er bestaat veel belangstelling voor; ongeveer 400 mensen nemen een kijkje in het gebouw aan de Havenweg op het industrieterrein Zierikzee. Een meerderheid van de Zierikzeese gemeenteraad stemt in met het voorstel van het college om aan de Scouting Zierikzee, ofwel de Mr. Bakkergroep, een subsidie van 86.000,- te verlenen. Men denkt dat een glastuinbouwproject een grote bijdrage kan leveren aan het bevorderen en behouden van de werkgelegenheid in de gemeente. Rederij Den Breejen uit Zierikzee krijgt geen ontheffing om met het schip de Stad Zierikzee gebruik te maken van het Oliegeultje tijdens rondvaarten. Dat heeft de afdeling rechtspraak van de Raad van State beslist. Den Breejen mag wel met de Christiaan B. door het Oliegeultje varen. Er komt op Schouwen- Duiveland geen enkele politieman bij. Sterker nog, in de zomermaanden moet de politie haar broodnodige versterking elders uit Zeeland proberen te halen. Vanuit den lande komt geen versterking wordt bevolkt door slechts 27 demonstranten. Als het aan de commissie jeugd- en jongerenwerk van de gemeente Zierikzee ligt krijgt jongerencentrum Brogum in Zierikzee jaarlijks een structurele subsidie van 20.000,-. Het Dierenasyl Schouwen- Duiveland in Zierikzee houdt een open huis. Een groot aantal mensen maakt van de gelegenheid gebruik een kijkje te nemen in het gebouwtje aan de Zandweg. Voor een aantal katten wordt een nieuw thuis gevonden. De Britse piloot Wilfred A. Wise van een neergestorte bommenwerper keert weer even terug op de plaats des onheils: de duinen bij Westerschouwen. Enkele brokstukken van de bommenwerper worden gevonden. Voor hem betekent het een afscheid: 'Here it ends, my war'. Oud-Indië-ganger J. J. Dorst uit Zierikzee krijgt een onderscheiding. Het Draaginsigne Gewonden wordt de oud-gemeente ambtenaar toegekend voor het feit dat hij bij het vervullen van zijn mili.taire plichten in de voormalige Nederlandse kolonie in 1949 zwaar gewond raakte. De gemeente Bruinisse zet een eerste stap in de richting van een gemeentelijk ouderenbeleid. In de concept notitie ouderenbeleid wordt een aantal knelpunten voor de oudere inwoners van het vissersdorp op een rijtje gezet. Met een oorverdovend vuurwerk wordt luidruchtig kond gedaan van het feit dat de eerste paal de grond is ingegaan van de nieuw te bouwen NMB-bank in de Lange Nobelstraat te Zierikzee. De Nationale Archievendag die ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Vereniging van Archivarissen wordt gehouden blijkt een voltreffer te zijn geweest. Ruim driehonderd mensen tonen hun belangstelling voor het Streekarchivariaat Schouwen-Duiveland/Sint Philipsland. Een project dat uniek is in Nederland en ver daarbuiten. Op die manier wordt het nieuwe woonzorgcentrum in Brouwershaven omschreven. De bouw van het project is voltooid. De officiële overeenkomst wordt ondertekend waarmee vijf zorgorganisaties uit de regio zich verbinden om hun diensten te verlenen aan de bewoners van het woonzorgcentrum. Er bestaat een gigantische belangstelling voor de open dag van de Stormvloedkering op Neeltje Jans; ruim 7000 mensen brengen een bezoekje aan de bedieningsruimten van het Tbpshuis. Er liggen nieuwe ideeën op tafel voor een recreatieproject op het voormalige werkeiland Neeltje Jans in de monding van de Oosterschelde. De ideeën zijn neergelegd in een studie, die is vervaardigd door de NV Beheersmaatschappij Neeltje Jans. Het gaat om een investering van negenendertig miljoen gulden. De tolheffing op de Zeelandbrug wordt toch per 1 januari 1993 gestopt. Gedeputeerde staten van Zeeland komen terug op het voornemen om de tolheffing nog vier vijf jaar te laten voortduren. Burgemeester en wethouders van Zierikzee overwegen een extern bureau in de arm te nemen om een oplossing te zoeken voor het dichtslibben van het centrum; veelal veroorzaakt door het laden en lossen van het vrachtverkeer bij de winkels. De Stichting Steun door Rabobanken schenkt 10.000,- aan de Bruse scoutinggroep Prinses Margriet. Geld dat wordt gebruikt om het scoutingclubhuis aan de Jachthavenweg te Bruinisse zodanig aan te passen dat het ook geschikt is om te worden gebruikt door minder-validen. Burgemeester en wethouders van Zierikzee zijn ervan overtuigd, dat het drugsbeleid zoals dat door de gemeente is ingezet, zijn vruchten zal gaan afwerpen. Er volgt een evaluatie, maar nu al hechten b en w veel waarde aan voortzetting van het project. Nu het streekarchief naar de pakhuizen in de Meelstraat verhuist, kunnen de twee Zierikzeese musea niet langer samengevoegd worden. Dat stellen burgemeester en wethouders van Zierikzee in hun toelichtingsbrief op de begroting voor 1992. De Rijkspolitie Schouwen- Duiveland wil verhuizen naar de benedenverdieping van het belastingkantoor aan het Kerkhof Zuidzijde te Zierikzee. Dat gedeelte van het belastingkantoor komt in april 1992 leeg. De helft van de belastingdienst in Zierikzee verhuist in april 1992 naar Goes. Een gedeelte van de dienst blijft in Zierikzee gevestigd voor belastingheffing en inning van particulieren op Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. De voorzitter van de ZOC, A. P. den Reijer, neemt afscheid van deze ondernemersvereniging. Hij wordt opgevolgd door Th. van Wijk. Onder het motto Maak werk van zorg zetten gezondheidszorg-instellingen in de regio hun deuren open voor het publiek. De open dag trekt veel belangstelling. Met het uitreiken van de sleutels van Raveslootstraat 38 aan het echtpaar Bakker Links met de klok mee: Magere opkomst voor WAO- protest, een onderscheiding voor oud-Indië-ganger J. J. Dorst, de Stormvloedkering en de Britse piloot Wilfred A. Wise terug op oorlogsbodem in de Westhoek. Rechts van boven naar beneden: een cheque voor de scouting, het belastingkantoor en een nieuwe wagen voor de brandweer. wordt de vernieuwing van de Zierikzeese wijk Plan Buyse feestelijk afgesloten. De fracties van de PvdA en SGP/RPF/GPV in Zierikzee hebben met hun tegen argumenten niet kunnen voorkomen, dat een meerderheid van de gemeenteraad 150.000 gulden heeft uitgetrokken voor de komst van een museumhaven in deze monumentenstad. De blusgroep Scharendijke van het vrijwillige brandweerkorps Middenschouwen beschikt weer over een blusvoertuig dat in alle opzichten aan de eisen des tijds voldoet. Een nieuwe Daf 1300 Turbo tankauto hoge druk/lage druk is overgedragen aan de blusgroep. In verband met het uitblijven van een structurele uitbreiding van het politiekorps wil de gemeente Westerschouwen de controle op illegaal kamperen zelf ter hand nemen. Dat staat in de aanbiedingsbrief bij de begroting voor 1992 van de gemeente. De meeste omwonenden van de Meelstraat in Zierikzee zijn voorzichtig positief over de vestiging van een snooker- en bowlingcentrum van de heer H. W. M. Dikmans in deze straat. Dat blijkt tijdens een gehouden hoorzitting. Daarbij wordt wel duidelijk aangegeven dat men geen geluidsoverlast wil en dat er voor omwonenden voldoende mogelijkheden moeten blijven om de eigen auto in de straat te parkeren. van 141,60 naar 153,- per jaar. 'Zeer teleurstellend' en 'onvoorstelbaar'. Die termen gebruikt W. Barendse, voorzitter van de afdeling Schouwen-Duiveland van de FNV om zijn ongerustheid uit te spreken over het uitblijven van protest van de inwoners van Schouwen-Duiveland tegen de plannen van het kabinet met betrekking tot Ziektewet en WAO. De bus die vanaf Schouwen-Duiveland naar Den Haag vertrekt Het aantal mensen dat na aansluiting van hun huis op het kabelnet besluit om een abonnement op de kabeltelevisie te nemen blijft achter bij de verwachtingen. Op Schouwen-Duiveland heeft momenteel iets meer dan 50 procent van de gezinnen in de tot nu toe bekabelde gebieden ook werkelijk een abonnement genomen. In 1992 gaan de tarieven voor het ophalen en storten van vuilnis met acht procent omhoog. De reinigingsrechten voor een gezin gaan daarmee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 23