mei juni 4 20 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Lionsclub Thuredriht uit Dordrecht en CJV Samen Verder uit Zierikzee. Begeleid door een groot aantal jqurnalisten uit Venezuela heeft de president van dat land, Perez, een kort bezoek gebracht aan het Tbpshuis op Neeltje Jans. Perez werd onder andere begeleid door prins Claus en minister R. J. H. Maij- Weggen. Alles bij elkaar komen er in Zeeland 134 'wildkamperen verboden'-borden te staan. Wie het verbod aan de laars lapt en gepakt wordt kan rekenen op een boete van 150,-. Helemaal hopeloos ziet het er voor ondernemer H. Dikmans uit Zierikzee nog niet uit voor wat betreft zijn plan voor het realiseren van een snooker/biljart en bowlingcentrum in het centrum van Zierikzee. „Het is het verdraaide horeca- aspect waar we mee zitten", verwoordt M. R. de Jong-van Loo het gevoelen van de meerderheid van de commissie ruimtelijke ordening van de gemeente Zierikzee. Het dagelijks bestuur van Zeeland heeft niet onrechtmatig gehandeld door belastingnavorderingen van (oud)-gedeputeerden voor rekening van de provincie te nemen. Alleen op het punt van besluitvorming had meer openbaarheid betracht moeten worden. Dit concluderen ambtenaren van de ministeries van binnenlandese zaken en financiën na een onderzoek dat werd gehouden naar aanleiding van vragen in de Tweede Kamer. Zierikzee heeft een start gemaakt met het betaald parkeren. De stad is 'verrijkt' met een aantal parkeermeters. Het betaald parkeren geldt voor in totaal 264 parkeerplaatsen. De traditionele Fiets- en Molendag op Schouwen-Dui- „Het is de plicht van elke democraat om samen met de overheid mee te denken over de eigen leefomgeving. Burgers moeten niet alles afwentelen op de overheid". Met deze wat ideologische woorden overhandigt voorzitter A. P. den Reijer van de Zierikzeese Ondernemers Centrale het door Kort en Verton opgestelde herinrichtingsplan voor het Havenkwartier aan het Zierikzeese college van burgemeester en wethouders. Er heerst binnen de gemeenteraad van Middenschouwen optimisme over de nieuwe aanpak van het illegaal kamperen op en rond de Brouwersdam. Burgemeester W. den Boer is op Hemelvaartsdag rond middernacht de dam op geweest. „Er stonden drie voertuigen en als ik de politie meereken, waren het er vijf". „De ambitie om weer burgemeester te worden stond bij mij wel nummer één". Een opmerking opgetekend uit de mond van de nieuwe burgemeester van Westerschouwen, Harm Tees (44) uit het Groningse Oosterbroek. Tien jaar lang was Tees burgemeester van Oosterbroek in Groningen. Makelaarskantoor Hanse bv in Brouwershaven heeft een koper gevonden voor Huize Zeelandia in Noordwelle. Voor het pand werd 750.000 gulden gevraagd. Tal van zaken kwamen aan de orde maar de vraag waar het eigenlijk om draaide, is Schouwen vol?, werd niet echt beantwoord tijdens de door de afdeling Westerschouwen van het CDA georganiseerde thema-avond. Wel werd duidelijk dat er nog volop wensen leven. Zo werd gepleit voor het creëren van meer mogelijkheden voor fietsers en wandelaars in met name de Schouwse Westhoek. Het gaat goed met het project voorlichting ouderen op Schouwen-Duiveland. Een belangrijk onderdeel, een enquête onder ouderen, is inmiddels afgesloten en de onderzoekers zijn zeer tevreden over de respons op de enquête. Tweehonderdtwaalf van de 350 ouderen, ofwel 61 procent, hebben aan het onderzoek meegewerkt. ,',Als mijn dochter niet langs was gekomen had ik hem niet open gekregen. Nu weet ik wel hoe het moet, maar het lukt me toch niet goed". Uit diverse reacties blijkt dat de chemo-box problemen oplevert voor een aantal ouderen. Het zit de gemeenteraad van Zierikzee niet lekker, dat Duiveland dwars ligt bij de totstandkoming van de kinderopvang in de regio. „Duiveland is te beroerd om er één cent eigen geld in te stoppen. Maar het is natuurlijk niet de bedoeling, dat de belastingbetaler van Zierikzee opdraait voor de kosten van Duiveland", reageert burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs tijdens de gemeenteraadsvergadering. Het vakantiehuis Thuredriht in Renesse voor jonge kankerpatiëntjes en hun familie wordt officieel geopend door staatssecretaris drs H. J. Simons. De bouw van het vakantiehuis is een gezamenlijk initjatief van Linksboven: Dodenherdenking. Rechts van boven naar beneden Nationale Molendag, een plan voor de inrichting van het Havenkwartier, Simons opent vakantiebungalow en prins Claus kort voor zijn ziekte op Neeltje Jans. Daarnaast betaald parkeren in Zierikzee en de panden voor een snookercentrum. veland is een succes geworden. In Zierikzee waren molen Den Haas en De Hoop te bezichtigen voor het publiek. Deze molens lagen echter niet op de fietsroute. Maar de molens mochten samen toch nog ruim tweehonderd bezoekers verwelkomen. Tussen de tien- en vijftienduizend mensen hebben een bezoek gebracht aan de Renessedag, waarvan de organisatie in handen was van de sportvereniging Renesse, de muziekvereniging Luctor et Emergo en de Nederlandse Hervormde Kerk. De kerk en de beide verenigingen houden aan de bruto-opbrengst van ruim 28.000 gulden zo'n 7500 gulden over. Met de kleinst mogelijke meerderheid heeft de gemeenteraad van Bruinisse W. W. Jumelet gekozen tot wethouder. Jumelet volgt C. J. van Liere op, die het burgemeesterschap aanvaard heeft in het Brabantse Putte. Feest. Dat vierde een groot aantal genodigden en ouderen in Nieuwerkerk. Met een officiële receptie 's morgens en een feestmiddag met muziek werd in het dorpshuis het tienjarig bestaan van de Stichting Welzijn Ouderen gevierd. Dit tweede lustrum was overigens niet het enige jubileum, want ook ouderenfunctionaris Ruud van der Weide is dit jaar precies tien jaar in dienst bij deze Schouwen-Duivelandse ouderenstichting. „Burgemeester is zeker geen erebaan, maar ik vind het wel een eer om burgemeester van Bruinisse te zijn". Dat is de eindconclusie van burgemeester A. Vogelaar van Bruinisse, zijn eerste jaar als burgervader van de visserijgemeente overziende. Het bevalt hem prima in het Bruse. „We moeten ervoor waken dat er een controverse gaat ontstaan tussen natuur- en milieu-beschermers enerzijds en de vissers andêrzijds". Die waarschuwing spreekt Zevibel-voorzitter C. J. van Liere uit tijdens zijn jaarrede. Van Liere pleit voor een periodiek overleg tussen vissers en natuur- en milieu organisaties. De tijd dringt voor de Zeeuwse boer&i. Als men in de toekomst wil kunnen blijven concurreren met andere landbouwgebieden in Nederland en daarbuiten, moeten de bakens snel verzet worden. Dat is de boodschap, die dr C. Boertien, Commissaris der Koningin in Zeeland, de bezoekers aan het in Zierikzee gehouden symposium Agrarisch Zeeland aan Zet meegeeft. Er bestaat een redelijk goede belangstelling voor de open dag van Staatsbosbeheer. „Goede voorlichting is nog steeds heel belangrijk, aldus SBB-surveillant L. van der Weele. Probleem is wel dat mountain-bikes een nieuwe vorm van overlast vormen voor bos en duin. „We moeien er ons allemaal van bewust blijven dat het geweld niet overal verleden tijd is". Dat zegt loco burgemeester ir. C. W. Veerhoek ter gelegenheid van de dodenherdenking in Renesse. Ook in Zierikzee en Bruinisse worden hen die in de Tweede Wereldoorlog het leven lieten herdacht. Ook voor wie de Nederlandse taal niet machtig is, is het duidelijk geworden dat op de Brouwersdam niet illegaal gekampeerd mag worden. „De taal is echt geen goede smoes", aldus gedeputeerde G. de Vries-Hommes in haar toespraak ter gelegenheid van de onthulling van het bord. Over één ding zijn de kenners het eens: het concert van Koninklijke Harmonie Oefening en Uitspanning uit Beek en Donk is het absolute hoogtepunt van de editie 1991 van de eilandelijke muziekdag. Naamgenoot Oefening en Uitspanning uit Nieuwerkerk heeft zich geen fraaiere afsluiting van de viering van het negentigjarig bestaan voor kunnen stellen. Het concert in de speciaal voor dat doel neergezette grote tent wordt bezocht door naar schatting 300 muziekliefhebbers. De gemeente Westerschouwen heeft weer een nieuwe burgemeester in de persoon van H. Tees uit het Groningse Noordbroek. Tbes wordt tijdens een buitengewone openbare gemeenteraadsvergadering in het gemeentehuis geïnstalleerd. „Zowel bij het dagelijks bestuur van de gemeente Middenschouwen als in Kerkwerve zelf is het bericht, dat de Openbare Basis School Prinses Irene met ingang van een augustus definitief moet worden gesloten, hard aangekomen. ,,Er wordt alleen keihard naar de getallen gekeken. Op het hoge politieke terrein prevaleren blijkbaar andere belangen dan bij de lagere overheden", aldus directeur I. G. J. Geschiere. Al meer dan 20 jaar is hij onderwijzer aan de Prinses Ireneschool. Lopende en dansende pandaberen, tweedehands blouses uit de jaren vijftig, Zeeuwse boterbabbelaars die ter plaatse werden gemaakt, klompen, aardbeien en IJsselmeerpaling. Het was allemaal te koop tijdens de jaarlijkse Paardenmarkt in Zierikzee, die een enorm succes werd. „De communicatie met de gemeente Zierikzee is sterk verbeterd, maar binnen zowel VW als Zierikzee Aktief leeft de wens om tot een nauwere samenwerking met de gemeente te komen". Dat is de wens die voorzitter E. Romijn van de VW-Zierikzee tijdens de jaarlijkse ledenvergadering uit. De natuurbeschermende maatregelen in de Oosterschelde blijven van kracht. Het beroep dat watersport- en recreatie- organisaties tegen de beslissing van het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij hebben aangetekend is afgewezen door de Raad van State. De vrijwillige brandweer van Zierikzee bestaat zestig jaar. Reden voor een feestje. Maar wie getuige is geweest van de toespraken voorafgaand aan de open dag, weet dat er donkere wolken boven de vrijwillige brandweer hangen. Steeds meer taken en steeds minder geld. „De fiscale regels moeten veranderen", aldus burgemeester van Zierikzee, mr. J. J. P. M. Asselbergs. De Oosterschelde. 4 I 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 20