ngezondei stukken het verleden 1992 kortingen tot 50% deurloo zierikzee Een Psalm voor kerst en nieuwjaar Van eenden jager tot geiten wachter Zeeuwse impressie •Vli^ Tussen Kerst en VRIJDAG 27 DECEMBER 1991 NR 25075 9 Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 11.00 uur ds. N. de Boo, doopdienst. Kindernevendienst. 18.30 uur ds. J. J. Roodsant, Fijnaart. Kerkwerve: 9.30 uur ds. N. de Boo, Zierikzee. Kinderneven dienst. Serooskerke: 10.00 uur J. E. van Es. 19.00 uur ds. J. W. Slok, Zuidland. Burgh: 10.00 uur ds. H. J. Buijs, Brouwers haven. Haamstede: 10.00 uur ds. C. Bregman, Renesse. Re- nesse: 9.30 uur ds. C. Haasnoot, Haamstede, gez. dienst met Noordwelle. Noordwelle: Zie Renesse. Scharendijke: 11.00 uur dhr. Simons, Haaften. Brouwershaven: 9.30 uur ds. R. J. ten Have, Burgh. Zonnemai- re: 11.00 uur ds. R. J. ten Have, Burgh. Noordgouwe: 11.00 uur ds. D. R. Jonker. Dreischor: 9.30 uur ds. D. R. Jonker. Ouwerkerk: 10.00 uur dra. I. Otten, Amsterdam. Nieuwer- kerk: 10.00 uur ds. H. A. Klip, in Geref. kerk. 17.00 uur dhr M. J. Rouw, Ouwerkerk. Oos- terland: 10.00 uur dhr. J. Knop- pert, Spijkenisse. Sirjansland: 10.00 uur ds. H. J. Boer, 18.30 uur ds. A. Heij, Krimpen a/d IJssel. Bruinisse: 10.00 uur ds. A. J. Kievit, Numansdorp, 17.00 uur ds. J. W. Slok, Zuid- land. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur ds. A. J. Allan, Heerlen. Viering H.A.. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. M. Grashoff, Sliedrecht, 18.30 uur drs. J. Staat, Yerseke. Haam stede: 10.00 uur drs. Boersma, Nieuwerkerk, 19.00 uur drs. H. J. Buijs, Brouwershaven. Scha rendijke: 10.00 uur ds. H. Meij er, Scharendijke, 19.00 uur ds. D. R. Jonker, Dreischor. Brou- wershaven/Zonnemaire: 10.00 uur ds. A. Jobsen, Zierikzee, 18.30 uur dhr. G. de Haan, Spij kenisse. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. H. A. Klip, in Geref. kerk, 17.00 uur dhr. M. J. Rouw, Ouwerkerk. Bruinisse: 10.00 uur dhr. K. Baas, Ooltgens- plaat, 17.00 uur drs. O. Boersma, Nieuwerkerk. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 uur lees- dienst, 17.00 uur ds. H. Mostert. Christelijke Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur ds. J. H. van Dijk, Zaamslag. Kerkwerve: 10.00 en 18.00 uur ,,Hij is gedachtig geweest aan Zijn goedertierenheid." Psalm 98 3a Er zullen weinig gemeenten zijn, waarin rond of op Kerst niet Psalm 98 2 wordt gezon gen: Hij heeft gedacht aan Zijn ■»genade. Dat is begrijpelijk en het is passend ook. In de onbe rijmde Psalm lezen we: Hij heeft gedacht aan Zijn goeder tierenheid - dat is Zijn loyali teit, Zijn trouw, Zijn onver diende gunst. Daar wordt duidelijk en krach tig door uitgedrukt dat het Kerstfeest in de hemel begint. Deze Psalm noem ik daarom hemelhoog. De oorsprong van het feest begint niet op aarde, niet in mensen, niet in de goed heid of in de verwachting van Zijn gemeente, maar in de Drieënige God Zelf. Hij was en is en blijft genadig in Zichzelf. Christus heeft de genade niet verdiend, maar Hij is uit gena de naar deze wereld gekomen en geboren in een stal. God was genadig door Zijn gunst te openbaren in de zending van Zijn Zoon. Hij is trouw geweest aan Zijn heilsplan, aan Zijn be lofte. Dat mogen we weer vie ren. Zijn rechterhand heeft niet ons, maar heeft Hem Zelf heil gegeven: God verlost God! Dat mag feest heten. Hij is het on derwerp van alle werkwoorden in de eerste drie en in het laat ste vers. Het geweldige is dat deze he melhoge Psalm tegelijk aarde- diep is. Het feest mag in de he mel begonnen zijn, maar het is voor de aarde bestemd. Heel concreet wordt het huis Israëls genoemd; wordt gesproken over de ogen der heidenen, de einden der aarde. Daarom is,e^ vreugde op de aarde omdat de Heere aan het werk is geweest; omdat Zijn Woord betrouw baar is gebleken; omdat Hij reddend heeft ingegrepen en reddend is verschenen. Inderdaad Psalm 98 is vervuld in de Kerstnacht toen Gods ver lossing concreet werd in de komst van de Verlosser. Deze dichter zingt met profetisch perspectief en dat betekent: het toekomende is voor hem reeds werkelijkheid. Daarom zingt hij alsof het reeds gebeurd is, terwijl het alles nog gebeuren moet en in fasen wordt ver vuld. Maar op het Kerstfeest zien we realisering van het heil, dat eeuwen geleden be loofd is. Het is nu zonneklaar: de Heere heeft wonderen gedaan. Psalm 72 zegt dat Hij alleen wonderen doet. Hij alleen. Want inder daad: Christus' geboorte - aar- dediep - is een wonder van Zijn macht (hoe zou anders een 'maagd' zwanger kunnen wor den uit de Heilige Geest); een wonder van Zijn wijsheid (al leen God die mens werd kon en wilde de zondige mens verlos sen) en een wonder van Zijn liefde - zo lief had Hij zondaren dat Hij het liefst wat Hij had gaf tot hun redding. Tegelijk is deze Psalm wereld wijd. We denken vaak zo klein over God. En we zitten in een klein kerkje qua kerkverband; en het lijkt alsof alles achteruit gaat en we een verdwijnende minderheid zijn als christenen - numeriek en statistisch is dat ook zo - maar hier worden de ramen opengegooid. Hier wordt luide verkondigd dat het heil de aarde aangaat. De ver lossing is wereldwijd. Daarom wordt ook heel de aarde, ja heel de wereld opgeroepen om deze God te eren en te juichen; Hem te loven en te prijzen met alle denkbare instrumenten die er maar zijn. De zee moet zelfs niet achterblijven. Eén ding is maar belangrijk: het Evangelie gaat de hele wereld aan. Dat Evangelie snijdt hout; dat Evangelie heeft de toe komst. Het is het Evangelie van Hem, Die was en Die is en Die komt. God de Heere mag vandaag worden weggedron gen uit het leven; voor Hem mag geen plaats meer zijn in de wereld van nu. Maar dat alles neemt het feit niet weg dat Hij er is; dat Hij werkt; dat Hij re geert en dat Hij komt. De Bij bel is het boek van het komen Gods. We hebben een komende Heere de eeuwen door. Daarom is dit een Psalm ook voor le venslang. Een psalm ook voor Advent, op Kerst, maar ook na Kerst. Het jaar wordt oud. We hebben vele herinneringen. In onze ge meente veel sterfgevallen; in de wereld veel rampen, wer velstormen en aardbevingen. Onrechtvaardig? Raadselach tig? Maar de Heere laat weten; er is wat aan de gang. Ik ben de weg. Ik kom. In dat licht moeten we afscheid nemen van het oude jaar en in dat licht mogen we het nieuwe jaar beginnen. Het is nog een jaar onzes Heeren - een jaar van Hem, Die gekomen is en te rugkomt. Er zal ook in 1992 weer veel aan de orde zijn. Er zal heel veel ge beuren zoals er in 1991 veel ge beurd is. De wereldgeschiede nis loopt ten einde en onze ei gen levensgeschiedenis loopt ten einde. Maar Hij komt.' Dat moge ons levenslang be heersen. Het Kerstfeest laat ons weten: Hij is gekomen in het vlees; maar juist daarom komt Hij terug op de wolken. Duidelijk is in deze Psalm dat Hij bij Zijn eerste komst het heil openbaart en dat Zijn tweede komst staat in het te ken van recht doen, recht trek ken en recht zetten wat krom is. De wereld richten in gerech tigheid betekent dat Hij red dend en richtend zal rechtspre ken. Aan Zijn komst zitten twee kanten. Daarom is het zo belangrijk dat we Hem kennen als Redder; dan behoeft Hij als Rechter ons niet te verschrik ken. Kerstfeest predikt de Messias als Redder. Wie denkt dat God er niet is en niet aan ons denkt moge het weten: God heeft ge dacht aan Zijn Woord en daar om ook aan zondaren, die red deloos verloren waren. Wie Hem zo nodig kreeg en uit Hem leeft kan gerust en getroost zijn weg gaan. Wie de gekomen Redder omhelst op het Kerst feest kan de komende Rechter in het nieuwe jaar met vreugde tegemoet zien. Het duurt lang, het wordt ons soms zo bang. We worden aangevochten en bestreden, maar dwars door de wolken en donkerheid heen klinkt de juichkreet: Hij komt, Hij komt! Daarom mag Christus' ge meenten en het levende lid van die gemeente permanent in verwachting zijn. De geschie denis is pas ten einde en al Gods beloften worden vervuld als Hij komt. Daar zien we naar uit; dat is ons perspectief. Alleen in dat licht kunnen we het uithouden, het oude jaar beëindigen en het nieuwe be ginnen. Nooit bij dage niet noch nachte Zij mijn mond meer stom omdat ik U verwachte: Kom Heer' Jezus, kom! ds. J. Oosterbroek ds. H. Korving. Haamstede: 10.00 uur ds. D. Dunsbergen, Biezelinge, 17.00 uur ds. M. Dijkstra. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 18.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 09.30 en 15.30 uur leesdienst. Ooster- land: 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 15.30 uur ds. A. v. d. Berg, Gouda. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur leesdienst. Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Zaterdag 19.00 uur Eucharistieviering zonder zang. Zondag 9.30 uur Eucha ristieviering. Herenkoor. Haamstede: Zondag 11.30 uur Eucharistieviering. Samen zang. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur ds. Vos-Wiegand. Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur Heili gingssamenkomst. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zondagen om 10.00 uur en op de woensdagavonden om 20.00 uur. Apostolische Kerk Zierikzee: zondag 17.00 uur (in Lutherse kerk). Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis 17.30 uur ds. A. Jobsen. Nederlandse Hervormde Kerk Bedankt voor Broek op Lange- dijk: H. M. Klaassen te Den Ham (O.). Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar .Zaamslag: L. E. Leeftink, kand. te Ure- terp, die bedankte voorBeilen in combinatie met Hooghalen, voor Doetinchem-Doesburg, voor Drogeham. Gees, voor Mildam in combinatie met Nijega-Opeinde, voor Twijzel- Kollumerzwaag en voor Wet- singe-Sauwerd. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Corsica (USA) en voor Kalamazoo (USA): A. Moerkerken te Gouda; voor Vlissingen: D. Rietdijk te Moerkapelle. Gereformeerde Gemeente HAAMSTEDE - Maandag 30 december, 19.30 uur ds. C. G. Vreugdenhil, Oudejaarsdienst. TERSCHELLING - Na een succesvolle mossel zaadvisserij is door de Zeeuwse mosselkwe kers een continu wacht dienst boven de mossel percelen in de Wadden- ze,e ingesteld. Alles met het doel de schade van eidereenden zoveel mo gelijk binnen de perken te houden. Om toerbeur ten worden de percelen boven het kostbare zwarte goud door' ver schillende kwekers af wisselend bewaakt. In de praktijk blijkt dit voor de bemanningsle den een bijzonder eento nige aangelegenheid. Het dagelijkse ritme wordt door de Zeeuwse opvarenden regelmatig afgewisseld met een be zoek aan een van de ha venplaatsen aan de boorden van de Wadden zee. De bemanning van de Bru 39 Luctor ver daagde na een donkere dag tussen het wild ge vogelte te hebben door gebracht tegen de avond in de haven van Ter schelling. Na een be zoekje aan de wal om on der meer het thuisfront op de hoogte van de si tuatie ter plaatse te brengen kroop de be manning voldaan in de kooien. Het bezoek aan Den Emmer de volgende morgen liep voor de schipper en dieren vriend uit op een onver wachte confrontatie met een mekkerende geit die kwispelend en speels door het voorschip van de mosselkotter dartel de. Terwijl de onver wachte gast tevens ruim was voorzien van een 'vrachtje' hooi. De ver bazing van de Bruse schipper werd steeds groter. Zijn gedachten vermenigvuldigden. Een kinderboerderij? Zou hij dan tochHij vroeg zichzelf af of zijn maat die een 'gedoetje' heeft aangekocht mis schien zijn veestapel uit wil gaan breiden. Onder de bemanning werd een onderzoek ingesteld. De afkomst van de geit bleef onduidelijk. De bemanning besloot het dier weer aan de groene weiden van het Wadden eiland toe te vertrou wen. Met vereende krachten werd het dier uit het vooronder van het Bruse mosselvaar tuig Luctor gehesen. Na een Zeeuws Luctor et Emergo zette de vierpo ter weer voet aan wal, op de bodem van Ter schelling. BRUINISSE Ambtsdragers Tijdens de gemeente-avond van de Nederlandse Hervormde Kerk in Bruinisse zijn vorige week de volgende personen verkozen. In de vacature ouder ling P. Maaskant, de heer S. de Koning; vacature ouderling W. Okkerse, de heer J. A. van den Berge, Noordstraat 19; vacatu re diaken J. van Breda, de heer M. van der Velde en in de vaca ture L. Ottens werd de heer J. van den Berge, Deestraat 11, benoemd. De verkozen perso nen namen hun benoeming in beraad. Kerkeraad Tijdens de ledenvergadering van de Gereformeerde Ge meente in Nederland in Brui nisse werden kerkeraad sver- kiezingen gehouden. De aftre dende leden ouderling C. W. J. Wolferssperger en de diakenen L. van den Bos en I. Deurloo werden met bijna unanieme stemmen herkozen. Kledinginzameling De kledingcontainer op het ou de slachtveld werd in de maand november weer regel matig bezocht. Deze maand is 241 kilo kleding bij elkaar ver zameld. Kerstboomverbranding Vrijdagavond 3 januari zal in Bruinisse de traditionele kerstboomverbranding plaats vinden. Vanaf 18.30 uur kun nen de kerstbomen op het ha- richting van het Bruse cen trum. Het college is van me ning dat de nieuwe bestrating en beplantingenrin het centrum anders onnodig worden be schadigd. Om financiële uitga ven ten behoeve van het cen trum te voorkomen wordt de stokers een alternatieve loka- tie aangewezen. Het gemeente bestuur zegt deze plaats aan te geven in overleg met de politie en brandweerfunctionarissen. De betreffende lokatie wordt 's middags voorzien van een laag je zand en met hekwerk en waarschuwingslampen gemar keerd. Volgens de Bruse be stuurders heeft het weren van stooklustige jeugd op het ver nieuwde kerkplein alleen op deze manier kans van slagen. Zij vraagt de omwonenden be grip omtrent deze problema tiek tijdens oudejaarsnacht. Oe redactie behoudt zich het rochl voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uilsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn Als oud-inwoner van Burgh- Haamstede heb ik tijdens een kort verblijf aldaar de infor matie-avond over de vestiging van een asielzoekerscentrum bijgewoond. Het leek mij een prettige gelegenheid om de sfeer van deze samenleving weer eens te proeven. Dat heb ik geweten. Mensen, wat ben ik geschrokken! Waren dit de vriendelijke Zeeuwen waartussen ik mij zo thuis heb gevoeld? Wat een agressie, wat een onverdraagzaamheid, wat een onbegrip, wat een onverho len afkeer van vreemdelingen, behalve als er geld aan te ver dienen valt. Het woord 'Zeeuws Blok' viel, en dat was wat overdreven, maar wel be grijpelijk. En zoals zo vaak: degenen die zich het meest on verdraagzaam opstelden deden dat met een beroep qp de demo cratie. Ze gaven daarmee wel te kennen van de werkelijke bete kenis van dit woord geen flau we notie te hebben. 1 Gelukkig ging niet de hele zaal op deze wijze te keer. Er waren, naarmate de avond vorderde, ook meer positieve geluiden te beluisteren, van mensen die opriepen tot begrip en samen werking en pleitten voor goede randvoorwaarden in de komen de bestuursovereenkomst. En ook de meneer die, na alles aangehoord te hebben, ver klaarde zich te schamen een in woner van Westerschouwen te zijn kreeg enig applaus. De vier aanwezige ambtenaren van WVC en Justitie deden hun best. Ondanks de onwelwillen de houding van een deel van het publiek trachtten zij zo goed mogelijk de gestelde vra gen te beantwoorden en de vele misverstanden uit de weg te ruimen. Maar ook zij doorbra ken niet de door een aantal aanwezigen opgetrokken muur van bewuste onwil om te luisteren naar redelijke argu menten. Een bijeenkomst als deze, met een voorspelbare kans op emoties, behoeft een strakke leiding, die er in ieder geval voor zorgt dat de discus sie beperkt blijft tot de onder werpen die aan de orde zijn. Die strakke leiding heb ik he laas niet kunqen ontwaren; het zou burgemeester Tees sieren indien hij een volgende keer zou uitgaan van het besef dat het leiden van een moeilijke discussie als deze méér in houdt dan het openen en slui ten van de vergadering en het aanwijzen van de sprekers. Het asielzoekerscentrum zal er wel komen, want het is gewoon bittere noodzaak, fitter met name voor de asielzoekers. Maar dat een deel van de bur gerij deze gelegenheid aan greep om een demonstratie te geven van zijn onverdraag zaamheid, onwetendheid en botte onwil, dat gaf mij een bittere smaak in de mond. En die smaak past niet bij Zee land. Drs. C. G. VAN LEEUWEN Advertentie Nu is het de tijd om uw ketel te vernieuwen BEL 01113-1227 (ÓÜK 'S AVONDS EN IN HET WEEKEND) INSTALLATIEBEDRIJF D. OOMS OUDESTRAAT 14 BRUINISSE venplateau worden ingeleverd a 25 cent per stuk. Om 19.00 uur gaat de fik erin. De tempe ratuur op de Bruse Haven zal dan merkbaar stijgen. Trekking Winkelweekactie Evenals na de Sinterklaasactie zal vanavond (vrijdag) de trek king plaatsvinden van de tien daagse kerstactie die voor de tweede keer werd georgani seerd door de Bruse Onderne mersvereniging. In het Vereni gingsgebouw aan de Deestraat worden vanaf 19.00 uur zo'n 40 geldprijzen uitgedeeld. Voorde bezoekers is er gelegenheid om met een spelletje Bingo een leuk levensmiddelenpakket of iets dergelijks te winnen. Tij dens de pauze is er gratis kof fie. Iedereen is welkom. Oudejaarsvuur Burgemeester en wethouders van Bruinisse coördineren dit jaar voor het eerst de activitei ten van de jeugd in de komende oudejaarsnacht. De Bruse sto kers die traditioneel ieder jaar enkele auto's en autobanden in het Bruse centrum in vlammen laten opgaan is op de hoek van de Deestraat/Steinstraat een plaats aangewezen waar zij on der toezicht zonder belemme ring hun gang mogen gaan. De omwonenden zijn hierover door het gemeentebestuur in kennis gesteld. Deze omwonen den kunnen zonder hun wonin gen te verlaten op de eerste rang zitten om de vlammen en daarbij horende donkere wol ken op te zien laaien. Het ge meentebestuur geeft de jeugd dezejtanwijzing met het oog op het gereedkomen van de herin De twee boekenbonnen van 10,- als prijs van de vorige week- puzzel gaan naar: R. Huneman, Schuurbeque Boeyestraat 12, Zierikzee. en H. C. Vermeule-Meurs, Deurloostraat 10, Zierikzee. De oplossing van vorige week, vrijdag 20 december, luidt als volgt: Turkse tortel De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierik zee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord weekpuzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk woensdag 1 januari in ons bezit zijn. Onvoldoende gefrankeerde enveloppen dingen niet mee naar een prijs. Horizontaal: 1. maand van het jaar; 4. donker; 7. hoogst bereikba re snelheid; 9. eerste vrouw; 10. voorwaarde; 11. tropische vrucht (mv); 14. kwast in hout; 15. lidwoord; 17. vaat; 18. uitroep; 19. dun, mager; 20. draagbare zetel; 21. vocht (of lucht) doorlatend; 23. te genstrevend; 25. zingen met gesloten mond; 28. herkauwer; 29. sprookjesfiguur; 30spelen; vaak iets bij een ander lenen; 33. openlijke aanprijzing; 34. gevolgen die lang voelbaar blijven. Verticaal: 1. zangwijze; 2. vliegende schotel; 3. geld ontvangen; 4. omlaag gaan; 5. sneeuwschaats; 6. soort tas; 7. zaadkorrel van een graansoort; 8. ambtenaar bij het gerecht; 11. geld of andere dingen in ruil geven voor iets; 12. vlaktemaat; 13. zeer smal blad van den, spar enz. (mv.); 15. overdekte marktplaats; 16. kort kloppend ge luid; 20. stumper; 22. hoog aanzien; 24. koppig persoon; 26. uit stapje; 27. in elkaar; 31. soort bier; 32. vogel. De sleutelwoorden worden gevormd door de letters uit de volgen de cijfers: 4, 2, 3. 16, 20, 29, 15, 22, 33, 23, 31. 6. Uit de krant van 50 jaar geleden Diegene, die Zaterdagavond j.l. mijn Knechtsrijwiel heeft mee genomen, wordt vriendelijk verzocht deze v.a.g. zoo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Wagenmakerij Nieuwerkerk. Vermist te Zierikzee: Een paar feeren Fietshandschoenen met kappen. Gaarne terug bij Joh. v. d. Velde, Nieuwstraat, Brou wershaven. Banden zonder bon kunnen wegens enorme vraag enkel op bestelling worden aangeno men. STEEN-LAND, Rijwiel handel, Telef. 56, Dreischor. ZIERIKZEE. Het bestuur van de afdeeling Zierikzee van het Nederlandsche Roode Kruis (secretariaat Nieuwe Haven D9) vraagt in een, op vrij ruime schaal verspreide brochure, de aandacht van het Nederland sche Roode Kruis. Op duidelij ke wijze zet dit vlugschrift de taak en het werk van het N.R.K. uiteen en wekt het op zich als lid op te geven tegen een minimum-contributie van 1 per jaar. Dat ook velen in deze gemeente zich zullen op geven opdat het parool ,,100.000 Roode Kruisvrien- den" spoedig is vervuld! ZIERIKZEE. In het „Huis van Nassau" is vorige week een kot nijnententoonstelling gehou den, uitgaande van de vereeni- ging van konijnenfokkers op Schouwen-Duiveland. Het aan tal inzendingen bedroeg 110, terwijl dhr. P. J. van Hal uit Oostburg als keurmeester fun geerde. Deze tentoonstelling mocht zich in een groote be langstelling verheugen. Jam mer was 't dat de zaal een beet je klein was. De volgende ten toonstelling zal men misschien weer de beschikking hebben over een grootere zaal. Maar met deze expositie is de veree- niging goed vooruitgegaan, ook wat het ledental betreft, daar ze de 45 gepasseerd is. Ie der die wat voor deze mooie sport voelt, geve zich op als lid. BURGH. Van bevoegde zijde vernemen we, dat er plannen bestaan, die reeds in een verge vorderd stadim verkeeren, om de begraafplaats van een mo derne beplanting te voorzien. Het plan dat ons ter inzage werd gegeven en dat uitste kend is uitgevoerd, kwam tot stand door welwillende bemid deling van een belangstellend ingezetene. ZIERIKZEE II—RENESSE I Om één uur ontvangen de Zierikzee-reserves Renesse I. Deze wedstrijd was oorspron kelijk te Renesse vastgesteld, maar door de duinbewoners plotseling hun terrein zijn kwijtgeraakt, is de wedstrijd omgezet. De roodzwarten ver schijnen in de volgende opstel ling: E. Pairoux d.; S. Mossel man en C. Peute, a.; A. de Spirt, A. Alburg en J. Koe- voets, m.; P. Willemse, A. Ver ton, J. Schoonen, C. v. d. Wes ten en L. Gillesse, v. Reserves: D. Verloo, H. Nieskens Jr. en Chr. Peute. ©Ni»* van Noorl Advertentie nog even uw meubelaankoop» van het jaar deurloo in Zierikzee heeft veel toonkamer- modellen van eerste kwaliteit die plaats moeten maken voor de nieuwe kollektie dus nu de kans om voor een zacht prijsje eerste klas te zitten of te slapen. Haringvlietplein 4 Extra open maandag 30 dec. 1e 2e kerstdag gesloten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 9