Slecht weer speelt Indoor-concours RV en PC De Schouwse Ruiters parten Geen prijzen voor Mevo '80 tijdens eigen Kersttoernooi Eerste nederlaag All-Ready Recreatievolleybal Survival- tocht SV Ouwerkerk A A VRIJDAG 27 DECEMBER 1991 NR 25075 11 BRUINISSE - Het tweedaags Indoor-concours van De Schouwse Ruiters uit Dreischor, dat deze klus traditiegetrouw al vele jaren in de kerstvakantie houdt, is weer succesvol verlopen. In de fraaie manege van het- Hippisch Centrum De Grevelingen reden zo'n 100 dressuurcombinaties en 70 springers hun proeven en parcoursen. Wel speelde het zeer slechte weer de organisatie parten. Zowel de Zeelandbrug als de Oosterscheldekering werden wegens de storm afgesloten voor paardentrailers, en men kon alleen op eigen risico de overkant bereiken. Wat toch nog velen deden, zodat de wedstrijd voor de deelnemers zeer aantrek kelijk lijkt. snelle tijd (30.8 sec.) te scoren. Peter Albers met Byou ging er ook fel tegenaan, bleef fout loos doch reed 4 seconden lang zamer. Ook Jan Noordhoek wilde winnen, bleef eveneens foutloos doch ook hij beet zich stuk op de tijd (33.2 sec.). Mar cel Dufraine, de Belg die rijdt voor de vereniging Hulst ten slotte scheerde eveneens Petra Remeeus kwam met Bina uit voor De Schouwse Ruiters in de Ml-paarden. Zij scoorde 106 punten. (Foto: Marijke Folkertsma). De prijzen die te verdienen wa ren oogden eveneens erg fraai. De sponsor van dit evenement welke al vele jaren de partner is van De Schouwse Ruiters op de indoorwedstrijden, maakte dit mede mogelijk. Ook de aanwezigheid van de secretaris-penningmeester van de Zeeuwse Bond KNF, de heer A. P. de Hullu en echtgenote toonden het belang van de wed strijd neg eens aan, evenals de uitzending van Omroep Zee land. Het wedstrijdverloop kende geen problemen. Het tijdschema kon exact worden aangehouden, wat de deelne mende combinaties bijzonder fijn vonden. Z-klasse In de Z-klasse dressuur paar den schreef eeen 8-tal combina ties zich in. Jurylid, de heer J. Dane uit Willemstad, plaatste de Vlaardinger Peter Albers met Byou op de le plaats met 193 punten. Een plaatsing waar ieder het volkomen eens mee was gezien de keurige proef van hem. Op de 2e stek een ver rassing. Quintina Klop-de Munck met Elias van de Burgh- ruiters uit Middelburg, 2 dagen eerder uit de M-klasse gepro moveerd, greep met 185 punten de rode rozet en één winstpunt. Het brons ging naar Hellen Nooyen met Boy van de Gouwe Reyers uit Veere. Ook zij be haalde met precies 180 punten nog net een winstpunt. Bij de M2-klasse dressuur ging Tineke de Jong met Pretmaker van de PPC Schouwen- Duiveland met de hoogste eer strijken. Ze behaalde 125 pun ten en daar was de instructrice van het Hippisch Centrum best tevreden mee. Als 2e eindigde Arianne Hanse met Dante van de organiserende club die met 121 punten weer eens één winstpunt behaalde. Zij is in middels al geruime tijd gerech tigd in de Z-klasse uit te ko men. Bij de Ml paarden slechts 3 combinaties in 3e bak. Tjarda v. d. Wal met Waldeck van de Sasruiters uit Dirksland kreeg hier de le prijs, doch slaagde er niet in boven de 120 punten- grens te komen (117). In de L2 paardenklasse reed Annemiek Buys met Forever van Flakkee zeer sterk. Jury Dane beloonde de goede proef met 130 punten, niet alleen goed voor de le prijs maar bovendien 2 winst punten voor Annemiek. Als 2e en 3e eindigden Marjan Mal- jaars met Daphne en Karin Kamp met Tonia die beiden 118 punten scoorden. Het toonde aan dat Annemiek Buys heerste in de L2 paardenklasse. Puik In de LI klasse leverde Angeli- que v. Lammeren met Romeo van de Eendrachtruiters uit Tholen een puike prestatie. De amazone reikte tot een score, van 129 en kon met oranje (dus de le prijs) tevreden over de Philipsdam naar huis. Adrie Louwerse met Zephyr, die we gens sponsorbelangen kanarie geel in het ,,pak" loopt, hoefde zich niet groen te ergeren want hij eindigde met 125 punten als goede 2e, nog net voor de PPC S-D amazone Wilma Storm met Bastion v. Oosthinder, welke combinatie tot 124 punten kwam. Jury Brooymans kende in deze LI klasse overigens nog 3 combinaties één winstpunt toe. In de Beginnersklasse reed Linda v. 't Slot met Thamara van Bru zich naar de le prijs met 126 punten, evenveel als Arianne Hanse met haar nieu we paard Gentleman die dus 2e werd. Zo rond de klok van 17.00 uur had parcoursbouwer Anton Hanse de hindernissen opge steld voor de navolgende springwedstrijd. Een inschrij ving van 36 springcombinaties, die alle 2 manches moesten springen, zorgde voor spekta kel. Het begon al in de B- klasse waar 5 combinaties in beide manches zonder fouten bleven. Slechts de stijl van de betrokkenen gaf de doorslag. Dat de ervaren Jan Noordhoek met Ferini van de Zwinruiters met het stijlcijfer 63 le werd was terecht. De 2e plaats van Schouwse Ruiter Laurice Boonman met Fedor was even eens een goede prestatie want hij kreeg als stijlcijfer 62. Ook Micael Dalebout met Bobillity van de PPC S-D en Gerard de Ruiters met Donne Lies van Bru presteerden goed met res pectievelijk een foutloos par cours en stijlcijfer 56 en 52. Spektakel in de L-klasse zorg de voor een beslissende barage. Zowel Sylvia Steenstra met Easy Crack van 't Bergse Bos uit Rotterdam, Peter Albers met Byou uit Vlaardingen, Jan Noordhoek met Edwin van de Zwinruiters als Marcel Dufrai ne met No Merci van Hulst slaagden erin om beide man ches foutloos te rijden. Dus ba- rage, waar Sylvia Steenstra als eerste van start ging en gelijk haar visitekaartje afgaf door weer foutloos te blijven en een ZIERIKZEE - Tijdens het traditionele Kersttoernooi van volleybalvereniging Delphi Mevo '80 waren er dit jaar geen eerste prijzen weggelegd voor teams van de organiserende vereniging. Het eerste damesteam deed het nog als beste en reikte tot een derde plaats. Het eerste herenteam moest genoegen nemen met een vierde stek. De reserves van de Zierikzeese club eindigden als vijfde. Het Kersttoernooi 1991 werd inmiddels alweer voor de negentiende keer gehouden. Het Kersttoernooi, traditiege trouw op tweede kerstdag ver speeld, van VV Delphi Mevo '80 geldt reeds jaren voor me nig team als gezelligheidstoer- nooi. Zo wordt speciaal voor dit toernooi door sommige vol leyballers eens per jaar een ge legenheidsteam geformeerd. Ploegen als Spirit en Yum on der meer zijn reeds respectieve lijk achttien en vijftien jaar vaste klant van het Kersttoer nooi. Twee hallen Anders dan voorgaande jaren werd donderdag, gisteren, nu gespeeld in twee hallen van sportcentrum Onderdak. ,,Dat was wol even wennen, want je raakte soms de draad even kwijt", moest organisatrice Ly- dia Mol eerlijk toegeven. Sa men met Jos Quaak en voorzit ter Tonny Merle had zij weer voor een vlekkeloos verloop van het toernooi gezorgd. Ook een verschil met andere toernooien was de deelname van recreatieteams. Volgens Mol een schot in de roos. ,,We hebben nu al gehoord dat er volgend jaar meer recreatie- ploegen mee willen doen". Tij dens de door Tbnny Merle ver zorgde prijsuitreiking waren er kerstkransen en kerststaven voor de winnaars. Tbvens kreeg damescoach, tweede teamspe- lor, vrijwilliger en jeugdleider begeleider Peter Daver een ex tra attentie voor zijn inzet; een beach-volleybal-sweater. Een sport waarvan Daver een grote fan bleek. Uitslagen De uitslagen in de verschillen de categorieën waren als volgt; Dames promotieklasse: 1) Spi- vo; 2) Mytilus; 3) Delphi Mevo '80; 4) Ervea; 5) Waterlanders. Heren le/2e klasse: 1) Yum; 2) Wat nou; 3) Spivo; 4) Spirit; 5) Delphi Mevo '80 2; 6) Oud BBC; 7) Mytilus; 8) Ervea. Heren 3c divisie: 1) TL/EVVC; 2) Grevc- lingenboys; 3) Alcom/Capelle; 4) Delphi Mevo '80; 5) Intermez zo; 6) Waterlanders. Heren- recreanten: 1) Paviljoen Schor pioen; 2) Boekhandel De Vries; 3) Brogum. Mixrecreanten: 1) Ervea; 2) Paviljoen De Zand- snor; 3) Blokkers. scherp sturend over de hinder nissen. Doch 2 balken die hij onderweg uit de lepels haalde zorgde ervoor dat hij slechts 4e werd, Sylvia Steenstra kon dus overgelukkig de Paauwe prijs' in ontvangst nemen. Superstar In de M-klasse eveneens bara ge. Superstar Sandy den Exter met Figaro reed vlekkeloos 2 manches foutloos, doch erva ren rot Giel Greeve met Lucky Boy uit Rotterdam deed dat ook. Eilandelijk favoriet Co Quartel met Antigoon slaagde er wel in de 2e manche foutloos te rijden, doch de foutenlast in de le manche (14Vt) maakte de Schouwse Ruiter kansloos. Toen in de barage, waar de tijd mede beslissend is, de als le gestarte Sandy den Exter een balk afsprong, kon Giel Greeve het rustig aan doen. Ruim 7 se conden langzamer dan Den Ex ter, doch wel foutloos, beëin digde hij de barrage als een goede winnaar. In de Z-klasse hadden de tegenstrevers van Marcel Dufraine, die evenals Rob ter Borg met 4 paarden naar Bruinisse kwam, geen antwoord op zijn wijze van rij den. Dufraine bleef zowel met Alcantara als High Tbwer bei de keren zonder fouten, Steenstra en Ter Borg liepen te gen 14 en 8 fouten op. Met Al cantara reed Dufraine barrage en bleef weer foutloos in de tijd van 33.6 sec. Een terechte en sterke winnaar in de Z- klasse. Pony's De tweede dag kwamen de po ny's naar Bruinisse. Het storm weer was geweken en daardoor geen afmeldingen meer. Wel bleven een paar combinaties gewoon weg zonder opgaaf van redenen. Zeer onsportief en de daarvoor gestelde boete zal ze ker worden opgelegd. In de zware dressuurklasse was de uitslag zonder meer sensatio neel. Jurylid J. v. Dalen, be kend staand als zeer kritisch, kende de le prijs toe aan de Schouwse Ruiter-amazone Sonja de Feiter met Lady Fan tasie. Tbt dusverre terecht doch het puntentotaal van liefst 203 zorgde voof de climax. Een schitterend totaal voor de ama zone uit Burgh die een ovatie kreeg in de foyer van de mane ge. Jury Van Dalen bekende nog nooit meer dan 200 punten te hebben kunnen geven, maar vond de proef van Sonja su bliem. De amazone zelf was ook blij doch bleef nuchter. Zij zelf had tijdens de'proef nog enkele foutjes waargeno men, dus kan het nog beter. Hoewel, Sonja reed te Bruinis se haar laatste wedstrijd op een pony voor haar club omdat ze de ponyleeftijd (18 jaar) ont groeit is. Wel zit het er in dat ze met Lady Fantasie bij de paar den gaat starten omdat de Atheneum-leerlinge, die in haar.examenjaar zit, geen tijd heeft een nieuw paard af te richten. Zij lijkt bij de Z- paarden echter ook niet bij voorbaar kansloos. Dat Van Dalen kritisch ,is bewees hij door zowel in Ml als M2 geen enkel winstpunt toe te kennen. In M2 kende hij Thirza Baas met Duranche de le prijs toe met 116 punten, in Ml ging die naar Corina Zoetewey met Do- rina die ook 116 punten op de startcoupon liet noteren. In de L2-klasse slechts een winstpunt wat behaald werd door de Noord-Beveland ama zone Irene Davidse met Mei vin. Zij scoorde 121 punten, de (ex-equo) nummers 2 Wanda Prins met Nadira en Annet Koster met Mon Cherie kwa men beiden tot 119 punten. Dat de Ll-klasse een andere jury kende was wel duidelijk. De heer Knook uit Fijnaart plaat ste Rianne Wondergem met Do- ra van de Gouwe Reyers met 130 punten als le, haar clubge- notes Karin Vos met Rinoldo (124) en Charlotte Koole met Amy (123) eindigde als 2e en 3e. In de B-klasse pony's categorie D/E reikte Esmee Nijpjes met Mayflower met 128 punten tot de le porijs. Ilse Overwater met Thscha van Joh. W. Friso uit Strijen kon met 124 punten de 2e prijs gaan afhalen. In de B-klasse categorie B/C greep de dekselse Sven Koedoot met zijn schimmeltje Misty de be ker door 118 punten te scoren. Ponyspringen Het ponyspringen vormde het sluitstuk van deze 2-daagsë in door. Bij de B-pony's was het Rianne de Vlieger met Sulaa- tiks van de Develruiters uit Heerjansdam die met 2 foutlo ze manches en een stijlcijfer van 62 de le prijs behaalde, juist voor Marjolein v. Exel met Kim uit Willemstad. Zij bleef ook zonder fouten doch haar stijlcijfer was 61. In de L- klasse pony's bleven 3 pony combinaties foutloos. Na bar rage bleek Thirza Baas met Duranche de beste door fout loos te blijven in de tijd van 34.2 seconden. Mathilde Koster met Rinardo van Zuid- Beveland bleef ook foutloos doch de 0.9 seconden dat ze langzamer was deed haar 2e worden. De 3e stek was voor Leonie Klompe met Nandor van de Schouwse Ruiters. Zij was met 29.9 sec. de snelste van allemaal doch de 8 fouten die ze in de barrage maakte bleken fataal voor de le plaats. In de M-klasse tenslotte was Christi- aan v. d. Plasse met de C-pony Inca de enige deelnemer. Wel le dus maar de 20x/2 fout die hij maakte onderweg zÓTgde dat hij niet zonder morren naar huis terugkeerde. Uitslagen De verdere uitslagen van de ei- landelijke combinaties. Dres suur: Ll-pony's; Bibi Geertse, Bonny, Bru 113 pnt.; Leonie Klompe, Nandor, Sch. Ruiters 117 pnt.; Debby Luijsterburg, Bonny, Bru 118 pnt. L2 pony's: Rianne Struyk, Pascal, Sch. Ruiters 104 pnt. Ml pony's: Ma- rit de Vrieze, Dvorak, Sch. Rui ters 111 pnt. B paarden: Joske Klompe, Olof, Sch. Ruiters 121 pnt. LI paarden: Wilma Storm (H.C.), Dokk. v. Oosth., PPC S- D 122 pnt. 12 paarden: Eline Struyk, Zamora, Sch. Ruiters 117 pnt. Carla Bal, Rapsodie, Bru 115 pnt. Ml paarden: Petra Remeeus, Bina, PPC S-D 106 pnt. M2 paarden: Jos v. Aar- denne, Romeo, PPC S-D 119 pnt; Inge v. d. Berg, Cara, Re- nesse 118 pnt. Z1 paarden: Ma rian Jumelet, Cheval, Bru 170 pnt. UTRECHT - Martijn van Doo rnmalen, bondscoach van de Nederlandse Badminton Bond (NBB), heeft zijn lot verbonden aan het Tbpsportplan dat hij onlangs lanceerde. Indien zijn voorstellen tijdens de buiten gewone ledenvergadering op 11 januari niet worden aangeno men, stapt de technische be windvoerder na de Olympische Spelen in Barcelona op. UTRECHT - Badmintonclub Duinwijck heeft BCH donder dag afgelost als houder van de NBB Cup. De Haarlemmers wonnen in de finale van de Wintermasters in Utrecht met 2-1 en veidienden daarmee 1500 gulden. SIRT - Kolonel Muammar Ga- daffi gebruikt de rally Parijs - Kaapstad voor het opvijzelen van zijn imago. Op bevel van de Libische autoriteiten eindigde de eerste etappe naast een im mens, hypermodern, gloed nieuw irrigatie-meer. De gemo toriseerde wereld en zijn ge volg moesten kennis maken met de uitgekomen droom van Gadaffi en.de bouwkunst van zijn onderdanen. NEW YORK - Carl Lewis heeft met zijn wereldrecord op de 100 meter (9,86 seconden) de sport prestatie van het jaar 1991 gele verd. De door persbureau AP ondervraagde sportredacteu ren uit 30 landen gaven aan de Amerikaanse sprinter de voor keur boven diens landgenoot Mike Powell. Deze verbeterde, eveneens bij de wereldkam pioenschappen in Tbkyo, het le gendarische wereldrecord ver springen van Bob Beamon met vijf centimeter tot 8,95 meter. YERSEKE - Door een 10-7 nederlaag tegen Volhar ding heeft All-Ready zijn eerste punten verspeeld in de zaalcompetitie. Na drie ruime overwinningen was dat een tegenvaller voor de ploeg, die vooral faalde in het afmaken van de kansen. All-Ready speelde enigszins in een gewijzigde opstelling. Door afwezigheid van Wouter van Marle speelde Patrick den Dekker mee, die een prima in druk achterliet. Volharding uit Yerseke, altijd een moeilijke tegenstander voor All-Ready, opende al in de eerste minuut: 1-0. All-Ready had via Anne- marie van Goudoever echter snel een antwoord. Van afstand scoorde zij 1-1. Afwerking Daarna kwam het vak van Het ty Mellissant, Anita in 't Veld, Martin Rijn en Wim in 't Veld in de aanval. Juist dit vak liet het in de afwerking volledig af weten. De aanvalsopzet was erg onrustig en het zelfvertrou wen onvoldoende. Het duurde dan ook tot de 15e minuut toen Hetty Mellissant een afstands schot benutte. Daarna was het echter 2 x Volharding zodat een 3-2 ruststand werd bereikt. In de tweede helft was het we derom Volharding dat scoorde. Veel kansen had men hiervoor niet nodig maar men liep wel uit naar een 5-2 voorsprong. Wakker geschud door deze ach terstand ging All-Ready over op een tegenoffensief. Via 5-3 Martin Rijn, 5-4 Esther Scher- penisse en 5-5 Jaco Stoutjes- dijk werd de score weer recht getrokken. All-Ready speelde in deze fase redelijk. De combinaties wa ren beter verzorgd en er zat meer overtuiging in de afron ding. Via Martin Rijn werd het zelfs 6-5. Volharding had niet veel kan sen nodig en scoorde twee keer: 6-7. Anne-Marie van Goud oever trok via een afstands schot de zaak weer gelijk: 7-7. Om verdedigend wat meer zei len bij te zetten werd Ronnie Pantekoek ingebracht. Het was echter wederom het aanvals- vak van All-Ready dat niet tot scoren kwam. Volharding deed dat wel, scoorde drie keer op rij en won de wedstrijd met 10- 7. Sleutelduel Na deze nederlaag wordt de wedstrijd tegen Atlas op 4 ja nuari het sleutelduel. Atlas heeft nog geen punt verloren en als All-Ready mee wil blij ven spelen om het kampioen schap, moet deze wedstrijd ge wonnen worden. Het duel te gen Atlas wordt op 4 januari om 17.55 uur in sporthal On derdak gespeeld. ZIERIKZEE - Hieronder volgen de uitslagen en nieuwe standen met betrekking tot de wekelijks in sporthal Onderdak te houden recreatie volleybal competitie. Tevens het programma voor de volgende ronde. A-poule De Vlinder-De Schorpioen 0-3 Geense/Kwiek-Zeelandia 2-1 PTT-De Stulp 1-2 Geense/Kwiek De Schorpioen Zeelandia Boekh. d Vries Pigalle/Renes. PTT De Stulp Rabo Zierikzee Sporthuis/PJZ Leon Sport Taxi Lemsom Leon Sp./Mevo Verb./Cluzona De Vlinder B-poule Delphi/Mevo 4-PTT 2 2-1 ZWN-Bouwman wat.sp 2-1 Zeelandia 2-Bouwman Sleepd 0-3 ABN AMRO-VVOZ 0-3 10 8 2 21 10 6 4 21 9 7 2 20 8 7 1 19 9 6 3 18 10 4 6 17 10 6 4 16 10 5 5 15 9 5 4 14 9 4 5 13 7 4 3 10 9 2 7 6 10 1 9 4 10 0 10 1 Marco Holm WIK Bouwman Sleepd IBD VVOZ Delphi/Mevo 4 Zeelandia 2 Delphi/Mevo 5 Zeeuwse Str. ZWN Brouw Geesbergen Mol.Schuddeb. PTT 2 Bouwman wat.sp ABN/AMRO Dl-poule De Zandsnor Schot/WIK Dl Verb.Cluzona D Meulblok/DFS Brouw Dl Zeeuwse Str. D Vier Jaarget. 10 10 0 30 10 8 2 25 10 9 1 25 3 23 3 22 1 22 5 16 4 13 6 11 6 10 12 2 10 9 2 7 0 19 2 17 3 16 5 10 4 9 5 9 8 1 0 22 4 15 4 13 5 9 D2-poule Cafeetje/Ren.-WIK D2 1-2 Brouw D2-Zeelandia D 1-2 WIK D2 8 8 Cafeetje/Ren. 9 5 Europatuin Br. 9 5 Zeelandia D 8 3 Kwiek D 9 3 Brouw D2 9 2 Het programma voor vrijdag 10 januari 1992 ziet er als volgt uiti Mol/Schuddebeurs-ZWN; Geense/Kwiek-Tbxi Lemsom; Europatuin Braber-BrQuw D2; Brouw-ABN-AMRObank; PTT 1-Zeelandia 1; Marco Holm- WIK; Brouw Dl-Pav. De Zands nor; SchorpioenVerboom/Clu- zona; Bouwman Watersport- IBD; Léon Sport Rabobank Zie rikzee; Zeelandia D-Kwiek D; Delphi Mevo 5-WOZ; Sport- INZELL - Carla Zijlstra heeft tijdens Kerstwedstrijden in In zeil haar persoonlijk record op de vijf kilometer verbeterd. Op een als veredelde trainingrit bedoelde race kwam de 22- jarige Groningse tot 7.46,43. Lia van Schie bleef iets meer dan een seconde bij haar ach ter. huis Zierikzee/PJZ-Pigalle Re- nesse; De Zeeuwse Stromen Van Geesbergen Mode; Ver boom/Cl uzona-Mosselhan del Schot/WIK Dl; De Stulp-Léon Sport/Mevo. OUWERKERK - De sportver eniging Ouwerkerk houdt zon dag 29 december voor de twee de keer een zogenaamde over levingstocht in en rondom de kreken van Ouwerkerk. Een vijftigtal deelnemers, ver deeld in groepjes van drie per sonen, dient aan de hand van cryptische omschrijvingen een bepaald parcours af te leggen. In het traject, waarover onge veer drie uur wordt gedaan, zijn dertien hindernissen op genomen. De start is om 10.00 uur. Ibrwijl vorig jaar als try-out gold, is gebleken dat het hou den van een survivaltocht in een bepaalde behoefte voor ziet. Waren er vorig jaar nog 35 deelnemers die het avontuur aandurfden, deze keer meld den zich vijftig leden van SV Ouwerkerk aan. Evenals tij dens de eerste keer zijn ook nu weer verschillende hindernis sen opgenomen met water. Veiligheid ,,Maar we schenken dit jaar ex tra aandacht aan de veiligheid van de deelnemers. Eigenlijk kan er bijna tot niets misgaan", weet organisator Olivier Ver west te melden. De vorig jaar gewonnen wisselbeker, door het drietal Bas Neele, William Remeeus en Janny Kunst, geldt ook zondag weer als in zet. Tijdens de puzzeltocht met hin dernissen moeten de deelne mers zo min mogelijk punten zien te verzamelen. De belang rijkste ingrediënten van het ge beuren bestaat uit vernuft en fysiek vermogen. ,,Het gaat niet om de snelheid", bena drukt Verwest. Als jongste deelnemer heeft de organisatie de zesjarige Marcel de Broeder ingeschreven. De oudste 'waag hals' is Flip Huygens, die 55 jaar is. Na afloop van de survivaltocht vindt in Restaurant De Vier bannen de prijsuitreiking plaats. Een gezamenlijk diner maakt aan het geheel een ein de.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 11