Delta Sport wint Zeeuwse driekamp Eerste herenteam VV Delphi Mevo '80 snoept medekoploper drie punten af 19e Kersttoernooi VV Delphi Mevo '80 Weber en Charbonnel leiders in rally Tegen EMM en Olympus In outsidersrol Cross- club- kampioen- schappen Delta Sport Kersttoernooi SV TOG MAANDAG 23 DECEMBER 1991 NR 25073 9 ZIERIKZEE - Tijdens de Zeeuwse handbaldriekamp in de Zierikzeese sporthal Onderdak is het gastheer HV Delta Sport gelukt de eerste plaats te grijpen. Beide wedstrijden tegen streekgenoten EMM, uit Middel burg, en het Vlissingse Olympus, werden door de blauwhemden in winst omgezet. Wel bleken beide partij en van een geheel ander gehalte. Tegen het in de tweede divisie uitkomende EMM wikkelde Delta Sport een fijn duel af. De wedstrijd tegen derde divisionist Olympus verliep minder sportief. Een té hard spelend Olympus liet een vervelende nasmaak achter aan de verder gezellig verlopen oefendriekamp. Daar gastheer HV Delta Sport beide wedstrijden tegen streekgenoten EMM en Olym pus wist te winnen, met respec tievelijk 27-18 en 18-12, pakte het de eerste plaats van de Zeeuwse oefendriekamp. Het Middelburgse EMM pakte een tweede plaats, terwijl Olym pus twee keer verloor en zo doende genoegen diende te ne men met de derde plaats. Eerste keer In beginsel stond ook nog het in de derde divisie uitkomende HVSV, uit Tferneuzen, op het programma. Zij konden echter geen volledig team op de been brengen. Zij moesten derhalve verstek laten gaan. Een derge lijk toernooi bezet door de Zeeuwse topploegen werd ove rigens voor de eerste keer in sporthal Onderdak gehouden. Na drie weken zonder wed strijdritme te hebben moeten doen, kwam de driekamp de Zierikzeeënaren heel goed uit. Door het terugtrekken van een tweetal ploegen uit de eerste divisie B, zijn verschillende duels uitgevallen, waardoor Delta Sport pas weer begin vol gend jaar aan de bak moet. Een nuttig toernooi, vond der halve óók Delta Sport trai ner/coach Rob de Vos. ,,Als je zolang niets hebt gedaan is het altijd nuttig te spelen. Ook als dat tegen ploegen is, die op pa pier minder sterk zijn", liet De Vos degevraagd weten. Over de zojuist afgesloten wedstrijd te gen Olympus, waartegen de Zierikzeeënaren nog nooit zijn uitgekomen, kon hij echter kort zijn. ,,Een sfeerloos ge beuren". De keuzeheer van Delta Sport doelde daarbij met name op de nog pittige wijze waarmee de Vlissingers het gebrek aan ni veau middels harde acties trachtten te compenseren. ,,We hadden behoorlijk wat te ver duren", was hij zodoende de mening toegedaan. ,,Ik heb dat niet gezien hoor", stond collega Kees de Ridder van Olympus lijnrecht tegenover de gedach- tengang van De Vos. ,,Het zijn toch jonge jongens, of niet soms? Ik vond ze niet te fel hoor. Als je Irouwens naar het internationale handbal kijkt, zie je dat het belangrijk is om hard man tegen man te kunnen spelen. Anders doe je niet mee", ontvouwde De Ridder zijn ideeën over de hand balsport. Hij gaf echter toe dat trekken aan shirtjes en derge lijke niet daaronder valt. Delta Sport probeerde tijdens de driekamp een andere verde digingstactiek uit. Vijf spelers op de cirkel en ééntje, te weten de behendige en watervlugge cirkelspeler Jean Marie Tbubi- ana, in een vrije rol daarvoor. Trainer/coach Rob de Vos is voornemens deze handelwijze ook in de competitie tegen be paalde ploegen te gaan toepas sen. „Vooral wanneer de midopbou- wer van de tegenpartij dicht te gen de middenlijn aanspeelt kan je zoiets toepassen. Het kan vrij lastig zijn steeds zo'n klein 'rot' kereltje voor je neus", aldus De Vos. Als extra dimensie aan deze tactiek wil Delta Sport pas aan het einde van de eerste helft hiermee gaan schermen. „Dan is de te genstander enigszins gewend aan het ene, waardoor je hoopt zodoende het zaakje bij hen te ontregelen", meldt De Vos. Een en ander werd zondag aan de praktijk getoetst tijdens de eerste wedstrijd tegen EMM. Het duel tegen de Middelbur gers werd op een prettige en sportieve manier afgewerkt. EMM maakte zich geen illusies en maakte dankbaar gebruik van de oefenserie om verschil lende jonge spelers de kans te geven zich te bewijzen. Delta Sport won uiteindelijk geheel verdiend en probleemloos met 27-18. De volgende ontmoeting tegen Olympus was van een geheel ander gehalte. Duw- en trek- werk leek het motto van de Vlissingers. In de eerste helft werd Erwin Schaalje bij een break-out zelfs zo door de kee per belaagd, dat deze tegen een rode kaart opliep. Ook Peter Bos werd in de cirkel op een manier aangepakt, waarvan de honden nauwelijks brood lus ten. Wonder boven wonder raakte niemand geblesseerd. Omdat Delta Sport zich niet liet meeslepen en gewoonweg het baltempo wat opvoerde, kon de opponent toch netjes van het lijf gehouden worden. Naast het experimenteren met systemen en tactieken kon te vens nog het spel van invaller Harald van Zwieten binnen de selectie worden uitgetest. De 17-jarige blonde kleine handballer was wel wat zenuw achtig, maar droeg zijn debuut met waarde. Hoewel Van Zwie ten op nagenoeg alle posities acte de présence kan geven, gaat zijn voorkeur uit naar de midopbouwplaats. „En dat pikt hij vrij aardig op", moest zijn trainer/coach concluderen. De wedstrijd tegen Olympus eindigde uiteindelijk in een 18- 12 overwinning voor de Zierik zeeënaren. Tbt een 5-5 stand wist de Walcherse ploeg in de eerste helft bij te houden. Een en ander had mede te maken met de vrij pittige opening van Olympus. Delta Sport moest het overigens tijdens dit toer nooi stellen zonder de inzet van meesterschutter Peter Lefèvre. Aanstaande zaterdag, 28 de cember, werkt het eerste heren team van Delta Sport een vol gende oefendriekamp af bij DES '72 in Papendrecht. Zon dag 5 januari vervolgens wordt wederom begonnen met het restant van de competitie. Dat betreft dan meteen de moeilij ke uitwedstrijd tegen Loreal. KRIMPEN AAN DEN IJSSEL - Het lijkt steeds beter te gaan met het eerste herenteam van volleybalvereni ging Delphi Mevo '80. Het voorbije weekend werden van medekoploper Schovocomca zelfs drie waardevolle punten afgesnoept. Eigenlijk voor het eerst wisten de blauwhemden tijdens een slopende wedstrijd de aan het begin van de competitie toegeschoven outsidersrol waar te maken. „Wij zijn de laatste weken duidelijk breder geworden. Verschillende spelers zijn zichtbaar gegroeid", aldus trainer/coach Arie de Kreij in een eerste reactie. Het eerste damesteam van de Zierikzeese vereniging was vrij. Tijdens het meer dan twee uur durende duel was het vooral Reginald Weber, in een prima vorm stekend, die fanatiek bleef spelen. Télkens gelukte het hem zijn ploeg mentaal op te peppen. En middels de door hemzelf moeilijk te verdedigen aanvallende acties wist hij te vens verschillende scores voor zijn rekening te nemen. Consequent Tévens toonde spelverdeler Re- né Maas het dit seizoen conse quent gehanteerde 1-5 systeem steeds beter onder de knie te krijgen. Hij trekt het spel steeds meer naar zich toe. Zijn durf en vertrouwen in deze spelwijze heeft duidelijk haar weerslag op de rest van het team. Telkens opnieuw en snel ler wist hij zijn beste aanvaller Gerrit van Splunder te berei ken. De beste Schouwen-Duiveland- se volleyballers moesten het te gen Schovocomca stellen zon der de aan zijn enkel gebles seerde Koos Vrolijk. Tbch ver ging het de blauwhemden met een al in de eerste set vrij ge makkelijk. Bijna kinderlijk eenvoudig werd tegen de mede- koploper een 14-6 voorsprong genomen. Dit ging klaarblijkelijk alle maal te soepel. Ondanks het feit dat de Zierikzeeënaren zo vlot op setpoint waren geko men, gingen ze in die openings- set toch nog de mist in. Tbege- paste time-outs en wissels maakten niets meer uit. De gastheren kwamen terug en maakten dankbaar gebruik van persoonlijke fouten bij de bezoekers. Zodoende kwamen ze toch nog op een 1-0 voor sprong: 17-15. Teleurstelling De teleurstelling ten spijt kwam Delphi Mevo '80 in de daaropvolgende set toch weer snel op voorsprong: 7-2. Toen blesseerde aanvoerder Jacob Korsuize zich evenwel dermate aan zijn bovenbeenspier, dat hij zich niet meer voor de volle Trainer/coach Arie de Kreij: „Wij zijn de laatste tijd breder ge worden". 100 procent kon geven. Schovo comca kwam terug. Bij een 14- 13 achterstand werd Korsuize dan toch door trainer/coach De Kreij vervangen door Ralph Koper. Het nu weer geheel fitte Delphi Mevo '80 toonde de opponent toch de betere ploeg te zijn. In een spannende eindfase werd alsnog de winst gepakt: 16-17. Gelijkspel derhalve: 1-1. Door het wegvallen van Korsuize werd Reginald Weber nu mid denaanvaller en ging Ralph Koper op de buitenkant spelen. De derde set kende van beide kanten een stroeve opening. De mannen van De Kreij kwa men in eerste instantie met 9-5 achter te staan. Tbch gelukte het ze terug te knokken. Hier bij speelde het constant goede spel van Leendert van Hattem een grote rol. Zijn blokkering en juiste passing zorgden voor de nodige winstpunten. Na op nieuw een zinderend slot an dermaal winst voor de Zierik zeeënaren: 12-15. Volledig stuk In de vierde set werd al snel duidelijk dat de gastheren vol ledig stuk zaten. VV Delphi Mevo '80 bleef haar spel spelen en liep in één keer uit naar een 9-0 voorsprong. Hoewel Scho vocomca niet al te best draaide en men steeds meer op elkaar ging lopen vitten, wisten zij toch weer akelig dichtbij te ko men. Bij het tiende punt stokte de Zierikzeese produktie en kwam de medekoploper zelfs langszij. Wederom ontpopte zich een enerverende eindfase. Omdat aanvoerder Korsuize weer was hersteld werd hij toch nog ingezet. Deze wissel pakte positief uit en leverde Delphi Mevo '80 een 14-16 set- en 3-1 matchwinst op. „Door de veranderde trainin gen en afspraken hadden we toch ruim vijf wedstrijden no dig om te wennen. Het is er nu allemaal wat aan het uitko men. We zijn duidelijk breder geworden", aldus trainer/coach De Kreij. Hij maakte zich mo menteel echter alweer zorgen over de winterperiode, wan neer verschillende spelers af wezig zullen zijn. Vijfde plaats „Als je naar onze kracht kijkt horen we op een vijfde plaats in deze klasse thuis. Daarom is het belangrijk dat we tijdens de komende twee wedstrijden, tegen Ibis en Alcazar, minstens zes punten pakken. Maar om dat je dan enkele jongens moet missen, kan dat toch eventueel problemen geven", kijkt de in Sommelsdijk woonachtige keuzeheer angstvallig vooruit. Heren promotieklasse Ekspalvo-Smash '66 3-1 Rowido-Ibis 3-0 Sprengelm.-Spivo 3-2 Rijnmond 4-Slicdr. Sp. 2 3-0 Schovocomca-Dclphi Mevo 80 1-3 Vollido-Alcazar 3-1 Vollido 10 9 0 1 24 28 - 14 Spivo 10 8 0 2 22 26 - 14 Schovocomca 10 7 0 3 21 25 - 15 Sprcngclm. 10 7 0 3 20 25 - 16 Ekspalvo 10 5 0 5 17 23 - 19 Delphi Mevo 8( 10 5 0 5 17 22 - 18 Slicdr. Sp. 2 10 5 0 5 17 20 - 17 Rijnmond 4 10 5 0 5 15 18 - 18 Rowido 10 3 0 7 9 16 - 24 Smash '66 9 2 0 7 8 14 - 23 Alcazar 9 2 0 7 5 10 - 24 Ibis 10 1 0 9 2 4 -29 Dames 1c klasse B Ekspalvo 3-MVC 2 3-1 Futora-Rowido 0-3 Hou Stand-Spirit 3-1 Ecr/Krim 2-lntcrmczzo 3-1 Ekspalvo 3 10 10 0 0 20 30 4 Ecr/Krim 2 10 6 2 2 14 23 12 Delphi Mevo 9 5 3 1 13 21 11 Rowido 10 5 3 2 13 21 12 Intermezzo 10 3 5 2 11 20 17 Spirit 10 4 1 5 9 17 19 MVC 2 9 3 2 4 8 14 17 Futora 10 1 5 4 7 14 22 Alcom/Capcl 2 9 1 2 5 6 10 19 Hou Stand 9 1 3 4 5 10 19 Spivo 2 9 2 1 6 5 10 21 Flits 2 9 0 3 6 3 7 24 Advertentie ZIERIKZEE - Tweede kerstdag, 26 december, wordt door de Zierikzeese volleybalvereniging Delphi Me vo '80 voor de negentiende keer het jaarlijkse Kerst toernooi gehouden. Er zijn deze keer deelnemers in vijf verschillende categorieën, te weten heren 3e di visie, dames promotieklasse, heren le/2e klasse, he ren recreanten en recreanten-mix. Het 19e Kersttoernooi van W Delphi Mevo '80 wordt dit jaar in zowel de Oosterscheldehal als Grevelingenhal afgewerkt. De eerste opslagen zijn om 10.00 uur. De prijsuitreiking vindt plaats in het restaurant van sporthal Onderdak, rond de klok van 15.30 uur. Indeling De indelin g van de verschillen de categorieën is als volgt: he ren 3e divisie: Grevelingen- boys/Bruinisse; Alcom-Capel- le/Capelle a/d IJssel; TL- EWC/Vlissingen; Waterlan ders/Nieuwkoop; Delphi Mevo '80/Zierikzee; Ass'nee/Assene- de. dames promotieklasse: Spivo/Spijkenisse; Waterlan ders/Nieuwkoop; Mytilus/ Goes; Ervea/Rotterdam; Del phi Mevo '80/Zierikzee. heren le/2e klasse: poule A: Oud BBC/Goes; Mytilus/Goes; Spi- rit/Barendrecht; YUM/Rhoon. poule B: Delphi Mevo '80 2/Zierikzee; Wat Nou/Goes; Spivo/Spijkenisse; Ervea/Rot terdam. Aan het recreatie-toernooi doen mee: heren: Brogum; Boekhandel De Vries; Pavil joen de Schorpioen, mix: Er vea; De Blokkers; Paviljoen De Zandsnor. PERTH - Grand Slam Cup winnaar David Wheaton en Mary-Joe Fernandez hebben zich wegens een blessure terug getrokken uit het tennistoer nooi om de Hopman Cup dat op 27 december in het Australi sche Perth begint. De Ameri kaanse belangen worden nu verdedigd door het koppel Der rick Rostagno en Amy Frazier. Bij het toernooi, waar en kelspelen en gemengd dubbel spel worden gespeeld, maken Boris Becker en Steffi Graf voor Duitsland hun gezamen lijke debuut. Voor Nederland nemen Richard Krajicek en Brenda Schultz deel. MONTEGO BAY - Met een fa belachtige slotronde van 66 werd Fred Couples zondag op de baan van Montego Bay op Jamaica de eerste wereldkam pioen van de profgolfers. De Amerikaanse Ryder Cup spe ler gold als iemand met een neiging tot falen als de grote prijzen in zicht kwamen. Maar ditmaal was daar geen sprake van. Met birdies op de tiende en zeventiende hole liet hij het hele veld ver achter zich. NEUSS - Ian Millar viert in april volgend jaar een bijzon der jubileum. De Canadese springruiter (44) neemt dan in het Californische Del Mar voor de tiende maal deel aan de fi nale om de wereldbeker. ZEIST - FC Groningen moet het zondag in de uitwedstrijd doen zonder twee vaste ba sisspelers. De Joegoslaaf Mil- ko Djurovski, die tegen De Graafschap met twee gele kaarten het veld moest verla ten, werd door de tuchtcom- missie van de KNVB voor één duel geschorst. Zijn ploegge noot Ulrich Wilson kreeg de zelfde straf naar aanleiding van zijn derde waarschuwing. SCHUDDEBEURS - Atletiek- club Delta Sport houdt zater dag 28 december haar jaarlijk se crosskampioenschappen in het bos bij Schuddebeurs. Opnieuw heeft de organisatie eep aantrekkelijke route uit gestippeld voor alle catego rieën. De start en finish vinden plaats naast Mon Plaisir in het bos. De categorieën van pupil len tot veteranen zullen na el kaar vertrekken. De pupillen starten als eerste om 13.00 uur. De prijsuitreiking vindt na af loop plaats in het clubgebouw van Delta Sport op het sport park Bannink in Zierikzee. BRUINISSE - Vrijdag 27 de cember houdt schaakvereni ging S V TOG haar jaarlijks te rugkerende kerstsnelschaak- toernooi. Het evenement wordt gehouden in de kelder van het dorpshuis te Bruinisse en begint om 20.00 uur. Er wordt gespeeld met twee voorrondes waarna de finale- groepen ingedeeld worden. Dit toernooi is niet alleen voor le den, maar ook huisschakers, oud-leden en overige liefheb bers zijn van harte welkom. Deelnemers wordt verzocht om 19.45 uur aanwezig te zijn. ROUEN (SID) - De karavaan in de monsterrally Pa rijs - Kaapstad is onderweg:. In de Franse stad Rouen werd de proloog gewonnen door de Duitse autocou reur Weber en de Franse motorrijder Charbonnel. team en terzijde gestaan door navigator Hiemer, waagt zich voor de vijfde keer in de Sahara-woestijn. Vatanen is (opnieuw) de grote favoriet voor de eindzege. De laatste twee jaar ging hij in het nu door Kaapstad vervangen eindstation Dakar als winnaar over de finish. Bij vijf starts was hij viermaal de snelste in de rally die in dertien jaar tijd 26 slachtoffers eiste. De eerste vier van de in totaal 12.427 kilometer tussen Parijs en Kaapstad leverden nog geen grote tijdsverschillen op. We ber werd op één seconde ge volgd door het Fins/Zweedse duo Vatanen/Berglund. De Fransen Saby/Maimon legden twee tellen toe In totaal ver schenen zondag 133 auto's, 101 vrachtwagens en 98 motoren aan de start. Weber, lid van het Mitsubishi- Jean Marie Toubiana (nr. 9) in actie voor HV Delta Sport tijdens de oefendriekamp tegen EMM en Olympus. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 9