Echtpaar Duinhouwer wint een reischeque 'We wilden die man van televisie graag ook eens in het echt zien' en Zeeuwse Vrouwenraad komt met nieuw cursusaanbod 1992 kortingen tot 50% deurloo zierikzee streeknieuws Diefstal schoenen en geld Diefstal uit caravan Inbraak in woning Ontwikkeld in samenwerking met Volkshogeschool Zeeland Hans Kazan vermaakt jong en oud in dorpshuis te Renesse MAANDAG 23 DECEMBER 1991 NR 25073 3 ZIERIKZEE - De 23-jarige Zie- rikzeeënaar J. J. B. werd zater dag door de politie aangehou den omdat hij een paar schoe nen en geld zou hebben gesto len. De sportschoenen werden in de nacht van donderdag op vrij dag uit de vitrine van een schoenenzaak in de binnenstad van Zierikzee gestolen. De aan gever van de diefstal W. J. H. M. van H. herkende zaterdag morgen de schoenen. Zij wer den op straat gedragen door J. J. B. De Zierikzeeënaar werd daarop aangehouden door de politie. Hij wordt er tevens van verdacht een geldbedrag te hebben gestolen uit de porte monnee van een kennis. B. werd ingesloten in het politie bureau te Goes in afwachting van zijn voorgeleiding bij de officier van justitie te Middel burg. SCHARENDIJKE - Uit een ca ravan aan de Kuijerdamseweg te Scharendijke zijn zondag middag verschillende goede ren ontvreemd. Bij deze inbraak wérden een koelkast, een walkman, een surfpak, twee surfzeilen, twee gasflessen en diverse andere goederen ontvreemd. De totale schade is onbekend. Benadeel de is H. S. uit Mönchenglad- bach. Men is in de caravan ge komen door middel van braak. OOSTERLAND - In een wo ning aan de Margrietstraat te Oosterland vond afgelopen nacht (zondag op maandag) rond half drie een inbraak plaats. Hierbij werden een gouden herenhorloge en diverse ande re goederen ontvreemd. De to tale schade is onbekend. Men is in de woning gekomen door middel van braak. Benadeelde is de heer D. J. uit de gemeente Duiveland. AMSTERDAM - Het onderwijs in Amsterdam voor migranten is hopeloos versplinterd. Er zijn veel deskundigen die el kaar tegenspreken en in feite kan elke school zijn eigen be leid bepalen. Daarom moet er een grootscheepse studie wor den verricht naar wat er aan succesvolle initiatieven be staat. Dat bepleit het Amster dams Centrum Buitenlanders (ACB) in het Werkplan 1992 dat zaterdag is verschenen. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. 0 graden Mid.temp. 5 graden Windkracht west 3 Donderdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 70% Min.temp. 0 graden Mid.temp. 5 graden Windkracht west 4 Vrijdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 20% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 8 graden Windkracht west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 24 dec. Zon op 08.47, onder 16.31 Maan op 20.53, onder 10.44 Laatste Kwartier: 28 dec. (02.56) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De zeer zachte lucht met temperaturen zowel in de nacht als overdag boven de 10 graden, raken we vanavond kwijt. Achter een kou front stroomt met noordwestenwin den minder zachte en eerst ook on stabiele lucht ons land binnen. Morgenoverdag ligt de middagtem- peratuur bij een graad of 6. Er zijn perioden met zon en voornamelijk in het noordoosten van het land valt nog een enkele bui. De nachten worden kouder en de temperatuur ligt in het binnenland iets onder het vriespunt. Advertentie nog even uw meubelaankoop van het jaar deurloo in Zierikzee heeft veel toonkamer- modellen van eerste kwaliteit die plaats moeten maken voor de nieuwe kollektie dus nu de kans om voor een zacht prijsje eerste klas te zitten of te slapen. Haringvlietplein 4 Exstra open ma. 23 30 dec. 1e 2e kerstdag gesloten. zierikzeeschefu nieuwsbode!! Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Wnd. Chef redacteur P. Kleemans. Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 47,50 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. f 169,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnemenfs-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. fnfevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. van advertentie. De cursus wordt gehouden in De Prins van Oranje in Goes op woens dag 22 en woensdag 29 april van 9.30 tot 15.30 uur. Opgave voor 1 april bij de Zeeuwse Vrouwenraad. Voor vrouwen die voorzitter zijn of deze taak op zich willen nemen is de cursus voorzitten en leidinggeven bedoeld. Tij dens de cursus komt onder meer de taak van de voorzitter aan de orde en wordt aandacht besteed aan verschillende ma nieren voor het leiden van een vergadering. De cursus wordt gegeven in de Volkshogeschool in Aardenburg op 7, 8 en 9 mei. Opgave voor 15 april bij de Zeeuwse Vrouwenraad. De totstandkoming van be leidsplannen en werkplannen staat centraal in een cursus die gegeven wordt in De Schakel in Middelburg. Doel van de cur sus is handvatten te bieden voor het opstellen van een beleids- of werkplan. Het gaat hier om een eendaagse cursus. De cursus wordt gehouden op donderdag 21 mei van 9.15 tot 15.30 uur. Opgave voor 1 mei bij de Zeeuwse Vrouwenraad. Als laatste wordt genoemd de cursus Spreken in het open baar, iets dat velen afschrikt. Mensen zijn nerveus en dat komt volgens de Zeeuwse Vrouwenraad vaak voort uit een gebrek aan zelfvertrou wen. Jammer, jammer, want inhoudelijk is hef vaak interes sant", aldus de Zeeuwse Vrou wenraad. De cursus wordt ge houden in de Zeeuwse Biblio theek en wel op 19, 26 mei en 2 juni. Opgave voor 1 mei bij de Zeeuwse Vrouwenraad. sche acts met onder meer dia bolo's. Een show waarbij het publiek intensief werd betrokken. Via 'eerlijke verlotingen' en recht streekse uitnodigingen slaagde Hans Kazan er moeiteloos in om kinderen, vaders en moe ders het toneel op te lokken om samen met hem hele spannen de dingen te komen doen. Een ouderwetse toverstok, een vaatje zout en de spreuk ho- kus, pokus, pilatus pas, boem bleken daarbij onmisbare at tributen. Hans Kazan, de man die alles kan liet op onver klaarbare wijze dingen van kleur en plaats veranderen. Nieuwe opzet Volgens Brigitte Everaers van de ondernemersvereniging be valt de nieuwe opzet goed. ,,Het geeft wat meer organisa torische toestanden, maar op deze manier doe je veel meer mensen een plezier. Een enkele prijs die iemand krijgt is zo vergeten, maar aan de reacties van de mensen merken we dat de middagen voor ouderen en kinderen heel goed aanslaan". Hans Kazan kwam met zijn su pershow naar Renesse op uit nodiging van de Ondernemers vereniging Renesse. Twee jaar geleden stapte deze vereniging van een zegeltjesactie in de feestmaanden over op het orga niseren van evenementen voor diverse groepen van de bevol king. Zo werd dit jaar een be jaardenmiddag met een diner gehouden en een kindermid dag met Hans Kazan. Voor de overige inwoners van het dorp wordt dinsdag een folderdrop ping gehouden waarbij vanuit een helikopter papieren wor den uitgegooid waarop men prijzen kan krijgen. Door de manier waarop hij een en ander presenteerde werd het jeugdige publiek er zo bij be trokken dat het geroep en ge schreeuw niet van de lucht was. En ook de volwassenen genoten met volle teugen. Van de vader-truc waarbij twee pa pa's uit de zaal aan een intelli gentietest werden onderwor pen. En van het doekschietka- non waarbij een blauwe doek op onverklaarbare wijze in een rode doek veranderde. Tussen de goocheltucs door verzorgde het duo Wim en Joke acrobati- Hatikwa uit Kerkwerve, onder leiding van M. van Sluys- Gerritsen; Miriam Kristelijn op dwarsfluit en Petra de Putte bespeelt het orgel. BROUWERSHAVEN Puzzel rit Op zaterdag 28 december wordt vanuit Brouwershaven een puzzelrit voor auto's ge houden. Het evenement wordt georganiseerd door de MAC Sparta. Mensen die aan de puz zelrit willen deelnemen kun- nert zich van 13,00 tot 14.00 uur laten inschrijven bij automo bielbedrijf Slager aan de' Poortdijkstraat te Brouwers haven. NIEUWERKERK Kerstfeest Tweede kerstdag, op donder dag 26 december viert de zon dagsschool van Nieuwerkerk kerstfeest in de Nederlandse Hervormde kerk. Het begint om 18.00 uur. BRUINISSE Kerstzang Afgelopen vrijdagavond tra den de Christelijk Gemengde Zangvereniging Laus Deo on der leiding van Cees den Bra- ber en het kinderkoor Bruinis- se onder leiding van Rianda Dalebout gezamenlijk op tij dens een kerstconcert in de Ne derlandse Hervormde kerk in Bruinisse. De begeleiding op het orgel was in handen van Hendrik Hoogerheide. Drie jonge solisten lieten hun muzi kale talenten horen. Er was een goede belangstel ling voor deze zanguitvoering. Het hoogtepunt was ongetwij feld hét optreden van de der tienjarige Samiel Deurloo. Hij begeleidde op de piano, met een geweldig enthousiasme, de twee dwarsfluitistes Adrieene Vogelaar en Andrea Deurloo die vlekkeloos een moeilijke bewerking van Hans van der Laan (Nowell) uitvoerden. De ze drie jonge mensen kunnen wellicht nog veel bereiken met hun muziek. Na opening en schriftlezing door voorzitter mévrouw Bodbijl-Van der Ha ve en de heer P. van Beveren Werd begonnen met het beken de 'Komt allen tezamen'. Daar na werd afwisselend opgetre den door beide koren. Het kin derkoor bracht op een soms ontroerende wijze enkele liede ren zoals 'De Heere is geboren', het 'Onze Vader' en 'Leid mij in uw hand' ten gehore. Ook mochten enkele kinderen al leen zingen. Laus Deo voerde een aantal kerstliederen uit die a capella werden gezongen. Na samenzang van psalm 108 vers 1 en 2 en sluiting werd staande en plechtig het 'Ere zij God' ge zongen'. ZIERIKZEE - Het nieuwe cursusaanbod van de Zeeuwse Vrouwenraad is rond. In de eerste helft van 1992 worden zeven cursussen aangeboden. Deze cur sussen zijn ontwikkeld in samenwerking met de Volkshogeschool Zeeland. Deelname aan de cursus sen staat open voor alle vrouwen in Zeeland. Voor alle cursussen geldt een minimum aantal deelne mers van 10 en een maximum van 15. ces van probleemoplossing en vaardigheden in het deelne men aan en begeleiden van zo'n proces te vergroten. De cursus wordt gegeven aan de Volksho geschool Zeeland in Aarden burg op donderdag 19 maart vanaf 9.30 tot en met vrijdag middag 20 maart 16.00 uur. Op gave voor 27 februari bij de Zeeuwse Vrouwenraad. Notuleren staat centraal in cur sus nummer drie. Deze cursus is bedoeld voor vrouwen die de taak van notuliste op zich wil len nemen en de techniek van het notuleren beter onder de knie willen krijgen. Tijdens de cursus worden onder meer ver gadersituaties nagespeeld. De cursus wordt gehouden op dinsdag 24 en dinsdag 31 maart in het Churchill Hotel in Tfer- neuzen. Opgave voor 1 maart bij de Zeeuwse Vrouwenraad. Public relations Een vervolg op eerdere cursus sen is de cursus public relati ons deel II. De cursus is be doeld voor bestuursleden en anderen uit vrouwenorganisa ties die te maken hebben met publiciteit. Aan de orde komt onder meer het schrijven van persberichten en het opstellen Hans Kazan met zijn truc waarbij de maan verhuist naar een tweekamer wolk. (Foto: Joop van Houdt). Het echtpaar Duinhouwer kreeg de prijs uit handen van ZOC-bestuurder Jech. (Foto: Marijke Fol- kertsma). ZIERIKZEE Volkskerstzangdienst In de Grote- of Nieuwe Kerk in Zierikzee wordt op dinsdag 24 december de jaarlijkse volks kerstzangdienst gehouden. Een bijeenkomst die werd ge organiseerd door de Interker kelijke Werkgroep Zierikzee. Aan de dienst wordt meege werkt door de muziekvereni ging Kunst en Eer en het Gere formeerd kerkkoor. Het orgel wordt bespeeld door de heer Verdonk. Voorganger is ds. A. Jobsen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en de kerk is open vanaf 19.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Kerstviering ouderensociëteit In de recreatiezaal van het ver zorgingshuis Duinoord werd de kerstviering gehouden van de ouderensociëteit Haamste de. De bijeenkomst werd ge opend door de presidente van de soos, M. Kik-Verton. Daarna volgde samenzang en werd het kerstevangelie voorgelezen. Kinderen van de basisschool Kirreweie zongen kerstliede ren en musiceerden daarbij. Er was een declamatie en de heer Damman las een kerstverhaal voor. De bijeenkomst werd be sloten met het gezamenlijk zin gen van het Ere zij God en ge bed door ds L. J. Lingen. Interkerkelijke kerknachtdienst In de Nederlandse Hervormde kerk aan de Ring te Haamstede wordt op dinsdag 24 december weer de traditionele interker kelijke kerstnachtdienst ge houden. Aan de bijeenkomst wordt meegewerkt door de Ko ninklijke Muziekvereniging Witte van Haemstede onder leiding van J. Knuist en het In terkerkelijk Kerkkoor Haam stede onder leiding van de heer A. Krijger. Voorganger is ds L. J. Lingen en het orgel wordt bespeeld door mevrouw J. Troost. Het kerkgebouw wordt verlicht door middel van kaar sen. De dienst begint om 22.00 uur. SEROOSKERKE Kerstnachtdienst In de Nederlandse Hervormde kerk in Serooskerke wordt op dinsdagavond 24 december om 21.30 uur een Kerstnachtdienst gehouden. Medewerking wordt verleend door het kinderkoor Praktisch gericht is de cursüs discussie- en vergadertech niek. Deel uitmaken van een bestuur of betrokken zijn bij een overlegsituatie betekent vergaderen en discussiëren. Wie daarin geen ervaring heeft wordt onzeker en durft niet veel te zeggen. En dat is jam mer, want ieders bijdrage aan de discussie is van belang. Training De cursus discussie- en verga dertechniek is bedoeld voor vrouwen die hun vaardigheden in vergaderen en discussiëren willen vergroten en inzicht wil len in hun eigen manier van handelen en reageren in verga dersituaties. De cursus beslaat twee dagen. In Middelburg wordt de cursus gegeven in ge bouw De Schakel en wel op donderdag 6 en donderdag 13 februari. De cursusbijeen komsten duren steeds van 9.30 tot 15.30 uur. Opgave voor 15 ja nuari bij de Zeeuwse Vrouwen raad. De tweede cursus draagt de naam probleemoplossend ver gaderen. Tijdens deze cursus .wordt aandacht besteed aan se lectief waarnemen en selectief luisteren. Doel van de cursus is om inzicht te bieden in het pro- RENESSE - „Als je oud bent word je weer kind hè. En we wilden die Hans Ka zan ook graag eens echt zien. We zien hem ook altijd op televisie". Tussen de vele tientallen kinderen die zaterdag naar het dorpshuis te Renesse kwamen voor de show van goochelaar Hans Kazan zaten ook de nodige volwassenen en zelfs en kele bejaarden. Bijna allemaal wilden ze de man zien die via de televisie zender RTL-4 het quizprogram ma Prijzenslagpresenteert. De kinderen interesseerde dat niet. Hun sympathie won de entertainer ter plaatse door de vlotte en enthousiaste wijze waarop hij zijn goocheltrucs presenteerde. afgelopen weekend met de auto naar Polen zijn geweest. We hebben daar sinds twee jaar een gezin geadopteerd. Daar zijn we spullen voor de kerst gaan brengen". Toen de heer en mevrouw Duinhouwer op de terugreis vanaf de grens even naar huis belden hoorden zij dat er bij thuiskomst 'een verrassing' zou zijn. ,,We hebben ons gedu rende de verdere reis het hoofd gebroken over wat dat kon zijn. Aan de ZOC-actie hebben we helemaal niet meer gedacht". De prijs was dus echt een ver rassing. Het echtpaar Duin houwer wil de reischeques ge bruiken voor een vakantie in september volgend jaar. Men wist nog niet waar naar toe. ZIERIKZEE - „Wij hadden toevallig nieuwe spiralen voor de bedden gekocht. Daarom konden we 15 volle ZOC-kaarten inleveren", vertelde mevrouw M. F. Duinhouwer-Snikkers uit Zierikzee. Toch was het puur toeval dat de notaris uit de vele duizenden kaarten die inmiddels in het kader van de ZOC-actie zijn ingeleverd, er deze week een trok van het echt paar Duinhouwer. Het leverde hun reischeques ter waarde van 1500 gulden op. Zij reageerden heel verrast op de eer die hen te beurt viel. ,,Het is de eerste keer dat we een grote prijs winnen. Het is hartstikke leuk. We wisten niet wat we hoorden". Het echt paar Duinhouwer kreeg het be richt van de moeder van me vrouw Duinhouwer. ,,Zij nam de telefoon op omdat wij het Tijdens een bijeenkomst in res taurant Concordia te Zierikzee werd hun de prijs overhandigd door ZOC-bestuurslid M. Jech, die dit jaar de organisatie van de actie op zich heeft genomen. Ook ZOC-voorzitter Th. van Wijk was aanwezig om het for tuinlijke echtpaar te felicite ren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3