Massale belangstelling voor de diverse kerstconcerten 3 W" EEN GOED VOORNEMEN f VOLOP ZOMER r Twee jubilarissen, veel certificaten en diploma's bij brandweer Westerschouwen I— -1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODElmj Burgemeester Tees: Dit blijkt een goed gemotiveerd korps te zijn Christmas Carols, barbershop-muziek en mannenkoren Ex- echtgenoot ramt auto Te veel gedronken von oeveren reizen to 9 Recreatieconcentratie Ouwerkerk ter discussie dé krant van schouwen-duiveland! j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Zuidweg 20a, Zonnemalre MAANDAG 23 DECEMBER 1991 148e JAARGANG NR 25073 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 BURGH-HAAMSTEDE - „Uit het grote aantal certificaten, diploma's en bevor deringen blijkt dat dit een goed gemotiveerd korps moet zijn". Voor de nieuwe burgemeester van Westerschouwen, H. Tees was het de eerste keer dat hij een of ficiële bijeenkomst van het brandweerkorps Westerschouwen bijwoonde en hij had het gelijk al behoorlijk druk. Vrijdagavond in hotel restaurant Vliegveld Haamstede reikte hij vijftien diploma's en certificaten uit, maakte negen bevor deringen bekend en zette twee jubilarissen in het zonnetje. P. de Meij die dertig jaar bij de vrijwillige brandweer is en W. C. H. Oosterling die zich al 20 jaar be schikbaar stelt als brandweerman. De burgemeester zwaaide daarvoor vooral de leiding van het brandweerkorps lof toe. j,Uit al deze resultaten blijkt dat zij de stemming binnen het korps goed weet te houden. Dat is heel belangrijk want het werk bij een brandweerkorps vergt heel wat meer dan zo'n tien a twintig jaar geleden. Te genwoordig zijn behalve een grote inzet ook de nodige oplei dingen nodig die in de vrije tijd gevolgd moeten worden. Tferwijl de financiële vergoe ding die tegenover al dat werk staat niet evenredig is. Ook niet na de recente aanpassin gen. Misschien dat daar in de toekomst nog wat aan kan wor den gedaan". In een persoonlijk woord tot de heer De Meij merkte de burge meester op dat het geen sinecu re is om dertig jaar een enthou siast brandweerman te blijven. ,,Ik heb gehoord dat uw inzet nog even groot is als toen u be gon". De jubilaris relativeerde dat met de woorden:Die men sen moet je maar wat laten pra ten hoor". De heer De Meij be gon zijn werkzaamheden als brandweerman bij het korps Noordwelle, was vervolgens bij Renesse en maakt nu onder deel uit van de brandweer Wes terschouwen. Ook de heer Oosterling werd waarderend toegesproken door de burgemeester. „Twintig jaar bij de brandweer is een respec tabel aantal. Het betekent twintig jaar inzet en in uw ge val bijzondere inzet". Hij over handigde aan beide jubilaris sen een oorkonde, een onder scheiding, een eveloppe met in houd en een bos bloemen. Na mens de Westerschouwse brandweervereniging Paraat werden de jubilarissen gefeli citeerd door Hans Verbeek. Hij overhandigde hun bloemen en een presentje. Ook brandweercommandant S. L. de Feiter uitte zijn waarde ring. Hij benadrukte dat het voor een brandweerkorps van groot belang is dat de diverse leeftijdsgroepen er in zijn ver tegenwoordigd. Hij keek nog even terug op 1991. Het jaar waarin de brandweer Wester schouwen voor het eerst als nieuw korpslid een vrouw in haar midden opnam, waarin de gemeenteraad besloot een nieuwe brandweerauto te ko pen voor het korps en de finan ciële vergoedingen aan te pas sen aan de VNG-normen. En waarin men een brandweer korps uit Polen op bezoek kreeg. Tijdens de bijeenkomst moest ook afscheid worden genomen van drie Y rmdweerlieden.- Brandwacht eerste klas H. Kostense verliet het korps van wege verhuizing, Aspirant brandwacht R. van Dijke moest afscheid nemen om ge zondheidsredenen en hoofd brandwacht K. M. Rouw ging weg omdat zijn beroepswerk zaamheden niet meer te combi neren zijn met het werk als vrijwillige brandweerman. Voor alle drie was een oorkon de, een enveloppe met inhoud en een bos bloemen beschik baar. De leeggekomen plaatsen wor den in het nieuwe jaar inge vuld door twee léden van de jeugdbrandweer. De 18-jarige Leon Boot uit Burgh-Haamste- de, die al aan de cursus brand wacht bezig is, en de 18-jarige Marcel van Zeventer, eveneens uit Burgh-Haamstede. Momen teel is dus nog een vacature open voor een man of vrouw die bij de Westerschouwse brandweer wil. Nadat zij werden geroemd om hun inzet die de kwaliteit bin nen het korps verhoogt, reikte burgmeester Tees de volgende diploma's en certificaten uit. Aan A. W. Janse het diploma brandwacht le klas! Aan I. van Sorge het diploma brandwacht en het diploma brandwacht le klas. Aan A. N. C. Zwetsloot het diploma brandwacht. Aan J. C. Kristelijn, L. J. Stoel en A. Kostense het diploma hoofdbrandwacht en het certi ficaat preventiefunctionaris. Aan J. Plandsoen en W. A. Jan- se het certificaat bevelvoerder hulpverlening. Aan G. S. M. Geleijnse en J. A. Blom het cer tificaat preventie functionaris. Aan L. Vermeer de certificaten Sociale vaardigheden en re pressie op niveau onderbrand meester. Aan R. van de Werf horst het diploma onderbrand meester, het diploma Instruc tieve brandweeropleidingen en het certificaat organisatie op het niveau brandmeester. Aan L. J. Kruik en.P. C. Verstraeten het diploma instructeur brand weeropleidingen. Met de opmerking: ,,Met zoveel hoofdbrandwachten kan het korps niet meer stuk" maakte de burgemeester bekend dat de volgende personen zijn bevor derd tot die functie. R. M. Brink, W. E. Gilijamse, A. Kostense, J. C. Kristelijn, L. J. Kruik, L. J. Stoel, J. Verberk, P. C. Verstraeten en R. van de Werfhorst. De jubilarissen P. de Mij (links met echtgenote) en W. C. A. Oosterling met de burgemeester van Westerschouwen, H. Tees. (Foto: Marijke Folkertsma). BURGH-HAAMSTEDE - In het weekend voor Kerstmis bleek de animo voor het bezoeken van de diverse kerstconcerten in de regio zeer groot. De mensen kwa men massaal naar de Grote Kerk in Zierikzee waar een concert van Christmas Carols plaatsvond, naar de Oosterhof in Oosterland waar het Duivelands Man nenkoor een kerstconcert gaf en naar de ridderzaal in Slot Haamstede waar twee keer een concert in kerstsfeer werd gepresenteerd door de barbershop- groep The New Hope Singers en het mannenkoor De Westhoekzangers. Het concert in Slot Haamstede was een belevenis op zich door de omgeving waarin het plaats vond. De Ridderzaal in het eeuwenoude slot werd verlicht door uitsluitend kaarsen. Kaarsen die in de koperen kroonluchters aan het plafond en voor de ramen van de zaal waren geplaatst. Het concert werd zowel in de achtermiddag als 's avonds uitgevoerd en bei de keren was de Ridderzaal tot op de laatste plaats bezet. Het was voor het derde achter eenvolgende jaar dat op initia tief van The New Hope Singers een dergelijk kerstconcert werd gehouden. ,,We proberen er elke keer weer wat nieuws van te maken", aldus zangeres Joke Hogestein uit Haamstede. Zij vormt samen met Lenie Pie terman, Marijke Geleijnse, El- la van de Broeke en Bep Kruit de barbershopgroep The New Hope Singers. De zangstijl die zij presenterep is afkomstig uit Amerika waar de mensen in vroeger tijden lange voetreizen maakten naar de barbier. Be halve haar geknipt werden daar ook tanden getrokken en gedurende de lange wachttij den ging men samen zingen. Een barbershopgroep bestaat altijd uit uitsluitend mannen of vrouwen die elk in hun een tje een stemsoort vertegen woordigen. De groep in Burgh- Haamstede werd in 1986 opge richt en staat onder leiding van The New Hope Singers begonnen het kerstconcert met een aantal originele barbershopsongs. (Foto: Joop van Houdt). Elvira Vos. De dirigente leidt ook het mannenkoor De West hoekzangers dat 23 leden telt en evenals de barbershopgroep onderdeel vormt van een groter gemengd koor te Burgh-Haam stede. Het concert werd door The News Hope Singers geopend met een aantal typische bar- bershopnummers zoals Sweet Adeline én Harmonize the world, een lied waarmee men mensen oproept om via muziek de vrede in de wereld te bevor deren. De vijf zangeressen on derstreepten de teksten van de nummers via gebaartjes en voorwerpen. De Westhoekzangers openden met Zaterdagavond, een lied dat werd gezongen in een Slavi sche taal. Bij de vertolking van Annchen von Tharau bleek dat dirigente Elvira Vos ook tij dens een uitvoering niet schroomt om in te grijpen wan neer het niet goed gaat. „Ann chen is helemaal zoek, dat ar me kind", zei ze tot vermaak van publiek en zangers en be gon met het lied opnieuw in te zetten. „Daar komt ze". De kwaliteit van het concert leek na de pauze nog verder toe te nemen toen het repertoire helemaal bestond uit op Kerst mis toegespitste nummers. Go tell it on the mountain, He is the lily of the valley met solo zang, Veni Jesu en White Christmas door de Westhoek zangers. The New Hope Sin gers brachten vooral korte sfeerliedjes zoals Rudolph the red nose reindeer, now its Christmas evening, winter wonderland, silver bells en si lent night. Hoogtepunt van het kerstcon- ceet was het gezamenlijk optre den van beide koren met het lied Susa-Ninna. In de pauze werd aan alle bezoekers van het concert een glas wijn aan geboden. ZIERIKZEE - De politie heeft de 31-jarige H. S. uit Scharen- dijke aangehouden. De man ramde opzettelijk de auto van J. H. van D. die op visite was bij zijn ex-vrouw. De overtreding vond zondag morgen vroeg plaats op de Rog- genplaat te Zierikzee. H. S. reed daar opzettelijk enkele keren tegen de auto van Van D. die geparkeerd stond. De poli tie hield S. vervolgens in Scha- rendijke aan. Nadat hij op het politiebureau te Zierikzee een verklaring had afgelegd is hij weer in vrijheid gesteld. Tegen de man wordt proces-verbaal opgemaakt. ZONNEMAIRE - Tijdens con troles op het gebruik van te veel alcohol in het verkeer heeft de politie dit weekend de heer C. J. van N. aangehouden. De man reed in een personen auto vanuit Sirjansland in de richting Zonnemaire. Tb Zonne- maire werd hij door de politie aangehouden voor controle. Daarbij bleek dat hij te veel had gedronken om verant woord een voertuig te kunnen besturen. Hij kreeg een rijver bod opgelegd van vier uur en tegen hem zal proces-verbaal worden opgemaakt. Advertentie mm REISBURO VAN OEVEREN L/Mm Dam 3. tel. 01110-15036/12319 bij van Oeveren Haal voor de feestdagen de reisgidsen in huis. goedWTDryj wHbeghtotehi! Werkelijk arbeiden is menigeen slechts vergund in zijn vrije uren. Otto Weis Minder zacht HET WEER Wisselend bewolkt en in het noordoosten van het land een en kele bui. Minimumtemp. omstreeks 3 graden. Middagtemp. ±6 gra den. Noordw.wind, matig, kracht 4, maar aan de kust vannacht eerst nog hard of stormachtig, 7 8. l: SHOW Hans Kazan stal zaterdag de show in het dorpshuis van Renesse. HERINDELING Zeeuwse CNV is orlder voorbehoud akkoord met ge meentelijke herindeling. TITEL WIK pakt eerste periodetitel na winst op team van SKNWK. ZEGE Delta Sport zegeviert tijdens het Zeeuwse driekamp in Onderdak. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verzoek voor opzetten kampeerterrein NIEUWERKERK - Het college van b en w van de ge meente Duiveland stelt de ontwikkelingsvisie re creatieconcentratie Ouwerkerk opnieuw ter discus sie. De kwestie komt aan de orde tijdens de vergade ring van de commissie algemene zaken die gepland staat voor donderdag 9 januari. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis te Nieuwer- kerk en begint om 18.30 uur. Op de agenda van de commis sievergadering staat onder meer de werkplanning ruimte lijk beleid 1992. In die werk planning dient aandacht be steed te worden aan de laatste planfase van het bestemmings plan Buitengebied, het bedrij- venterrrein Nieuwerkerk en de tweede herziening van het be stemmingsplan Kom Ooster land. Nieuwe plannen Als nieuwe plannen worden opgevoerd de uitbreiding van Nieuwej-kerk, de uitbreiding van Oosterland en als 'pro me morie' de ontwikkelingsvisie recreatieconcentratie Ouwer kerk. „Voor wat betreft dit laatste onderwerp is het, gelet op de discussie in het kader van de vaststelling van de ge meentebegroting 1992, van be lang om duidelijkheid te ver krijgen over het te voeren be leid", aldus het college. „Hierbij speelt tevens een rol dat de raad reeds een principe uitspraak heeft gedaan over de ontwikkeling van een eco-park bij de Zwanenburgseweg", al dus het college. „lévens is on langs een verzoek ontvangen van een andere initiatiefnemer voor het opzetten van een kam peerterrein". Tuin Verder op de agenda van de commissievergadering het voorstel om een deel van een straat in plan Loensweg aan de openbaarheid te onttrekken. Een bewoner van de Kievitlaan heeft de gemeente gevraagd of hij een stukje doodlopende straat dat grenst aan zijn wo ningperceel mag kopen. De be woner in kwestie wil er een tuin van maken. Het college is bereid aan dit verzoek gehoor te geven en vraagt het advies van de commissie. Blijf in 1992 ook op de hoogte van al hel nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode. JA, ik wil een D kwartaalabonnement f 47,50 Kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— Jaarabonnement f 179, O Jaarabonnement met autom. atschr. t 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. '~l naam adres postcode: telefoon plaats: handtekening: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1