Negende Nieuwsbode-reis deze keer naar het Duitse Hamburg Duizendjarig rijk centraal in lezing RESERVERINGSBON Brinkman interieur en scheeps- stoffering in gloednieuw pand Aan Korte Ring 19 WÊÊÊÊÊÊÊÊF BOUWPLANNEN?? Energie zuinige woningen Twee reizen in maart op de agenda VRIJDAG 20 DECEMBER 1991 NR 25072 5 BRUINISSE - Onder belangstelling van de naaste familie vond gisteren middag, donderdag, de ope ning plaats van de nieuwe zaak van het echtpaar Francien en Arend Brinkman. Voorheen bevond de zaak zich aan Korte Ring 3, maar nu zit de zaak aan Korte Ring 19; een uitbreiding van honderdvijftig vierkante meter. Neem dan één van onze vrijstaande uitgevoerd in het massieve eJementen bouwsysteem. Opmerkelijke kenmerken van deze woningen zijn: zeer goed geïsoleerd onderhoudsarm korte bouwtijd diverse typen inspraak mogelijkheid ook als casco leverbaar Prijzen vanaf 139.500,- incl. B.T.W. voor vrijblijvende informatie. Bouwontwikkeling Avereest bv Bouwpartners Latyrusstraat 14, 7701CX Dedemsvaart Tel.: 05230-13336 Fax: 05230-16803 uitstek of Sturm Aannemersbedrijf Dorpsstraat 44, 4356 AK Oostkapelle Tel.. 01188-3643 Voor Reformatorisch Contact SIRJANSLAND - Voor de vereniging Reformato risch Contact te Sirjansland en voor een tot de laat ste plaats toe bezette zaal behandelde ds. Veltman uit Ouddorp het onderwerp Het duizendjarig rijk. Een onderwerp, dat de eeuwen door tot vele vragen aanleiding heeft gegeven en waarover in de christe lijke wereld niet gelijk werd en wordt gedacht, met wortels teruggaand in het Jodendom. De vragen over het einde der tijden kan door ieder uit een be paalde gezichtshoek benaderd worden. De vorige zaak besloeg een op pervlak van vijftig vierkante meter winkelruimte, maar met het nieuwe pand het het echt paar Brinkman tweehonderd vierkante meter winkelruimte tot haar beschikking. Een flin ke uitbreiding, waar dankbaar gebruik van is gemaakt. De zaak bestaat uit een beneden en bovenverdieping. De bene den verdieping wordt gebruikt voor het tonen van tapijt, over gordijnen en vitrage. De boven verdieping is ingericht met een geheel nieuw onderdeel van Brinkman Interieur; de slaap kamers. Veel vraag De reden voor deze uitbreiding in assortiment geeft Brinkman in het feit dat er steeds meer vraag kwam naar slaapkamers in de Bruse zaak. De zaak aan Korte Ring 3 was echter te klein om daar een slaapkamer toonzaal bij te maken dus werd gezocht naar een andere locatie die uiteindelijk enkele panden verder werd gevonden. ,,We zijn drie jaar geleden begonnen", zo vertelt Arend Brinkman. ,,In die tijd zijn we zo ontzettend gegroeid dat we ook op andere gebieden een beetje uit ons jas je begonnen te groeien. We kon den in een ruimte van vijftig vierkante meter veel te weinig aan de klanten laten zien. Van daar dat we naar iets nieuws zijn gaan zoeken". Brinkman heeft een heel slaapkamer pro gramma opgesteld, Hoewel de ruimte aanzienlijk is vergroot is deze toch nog te klein om al les te laten zien, Daarom heeft hij besloten om van de belang rijkste soorten bedden die hij heeft één type in de toonzaal te zetten. Junioren- en senioren bedden en alles wat daar tus senin zit. Op deze bovenverdieping heeft Brinkman ook een echte pri meur, in Nederland, op het ge bied van bedden staan. Hij heeft namelijk een nieuw mo del bed staan dat officieel pas half 1992 op de markt komt. Door persoonlijk contact met de fabrikant wist Brinkman deze zo ver te krijgen dat hij al vast het model in zijn show room mag tonen. Wel heeft de ondernemer er voor gezorgd dat wanneer een klant voor half 1992 het bed wil kopen de ze niet hoeft te wachten maar hem toch binnen veertien da gen in huis heeft staan. Service van de zaak. Service Service-verlening aan de klant staat bij het echtpaar Brink man en hun personeel hoog in het vaandel. Zij doen dan ook hun best om iedere klant tevre den naar huis te laten gaan. Dit geldt ook voor het draperiege- beuren. Als één van de speciali saties van het bedrijf komen klanten met de meest aparte ideeën naar de winkel toe en daar wordt van alles gedaan om aan deze wensen tegemoet te komen. Voor het vele werk heeft Arend Brinkman spe ciaal een werkplaats ingericht die ook wordt gebruikt voor het stofferen van stoelen en banken, een andere specialiteit van het bedrijf. Mensen kunnen er verder te recht voor vloerbedekking, overgordijnen, vitrage, alle soorten vinyl. Een ook voor al les op het gebied van zonnewe ring voor binnen en buiten kan men er terecht. Enkele onder delen uit dit assortiment zijn zonnekappen, rolluiken, la mellen (horizontaal en verti kaal); het complete assorti ment. Alles precies op maat ge maakt. De nieuwe zaak werd op feeste lijke wijze geopend door Jani- ta Brinkman het negen maan den oude dochtertje van het echtpaar Brinkman-Padmos. Dit alles in het bijzijn van fa milie, vrienden en het perso neel, bestaande uit een stof feerder en een winkelmede werkster. De opening bestond uit het opentrekken van een lint door de kleine, hier en daar wat bijgestuurd door pa en ma Brinkman. Hierna werd het echtpaar 'bestormd' door de aanwezigen om de nodige fe- lecitaties en cadeaus in ont vangst te nemen. Onder het ge not van een hapje en een drankje werden de spanningen van de afgelopen weken gezel lig weggekletst. Om vandaag, vrijdag, de officiële opening voor de klanten er weer met frisse energie tegenaan te gaan. BREDA - Voor drie gewapende overvallen bij particulieren eiste de officier van justitie M. Hoekendijk donderdagmiddag in Breda tegen de 46-jarige H. van der S. (Spek) uit Amster dam acht jaar gevangenisstraf. Volgens de officier perste de man samen met J. de M. (Mul) uit Sas van Gent begin dit jaar bewoners in Landsmeer, Ab coude en Roosendaal geld en sieraden af. AMSTELVEEN - De Zieken fondsraad heeft zich donder dagavond unaniëm uitgespro ken voor een vaste eigen bij drage van 750 gulden per maand voor mensen die in AWBZ-instellingen verblijven. ROTTERDAM - Bij vier bedrij ven in de omgeving van DSM Chemicals in de Botlek is wit asbest aangetroffen. Het as best is vermoedelijk afkomstig van een van de tanks die afge lopen vrijdag bij DSM explo deerde. De vragen die spreker deze avond behandelde onderschei den zich in drie stukken: wan neer, waarom, waartoe. In het laatste Bijbelboek De openba ring van Johannes speelt het getal zeven een grote rol. Er is sprake van zeven zegels, van ze ven schalen die op aarde wor den uitgegoten door zeven en gelen en van zeven gerichten en zeven bazuinen, waarmee ge blazen wordt. Zeven keer zeven is 49, het 50e jaar is het jubel jaar. Spreker meende dat geen spra ke is van een letterlijk nemen van de getallen, ze zijn symbo lisch bedoeld. We leven in de eindtijd, dat staat wel vast, maar wanneer de volheid der tijden zal zijn aangebroken we ten we niet. Is alles wat in de Openbaringen beschreven wordt al voorbij? Sommigen menen van wel, anderen van niet. Er zijn aardse getallen en hemelse getallen. We wachten nog op de bekering van Israël, zo wordt door anderen gezegd, of wanneer is de volheid de Heideningen?" Zij die ons voorgingen in verre eeuwen hebben verlangd te zien en te weten, wat wij we ten. Steunend op het volbrach te werk van Gods Zoon. Johan nes zag de zielen der Gezalig- den. Hen die op aarde de bood schap van het Evangelie niet hadden aangenomen, daarvan zag hij niets. Spreker meende dat de eerste dood, waarvan ge sproken wordt in Openbarin gen 20 voltrokken wordt aan de kinderen Gods, gezaligd door het Evangelie der vrije genade. Er staat in de Bijbel het dui zendjarig rijk. De uitdrukking het duizendjarig vrederijk, zou er op kunnen duiden dat de ge- zaligden zo lang ze nog op aar de zijn in vrede zouden leven, maar het tegendeel is vaak het geval. Zij hebben strijd te voe ren tot hun aardse leven is af gebroken, maar dan niet meer. Zij die in Christus zijn ontsla pen zijn hun zondepak kwijt, zij zondigen niet meer, hun zie len zijn in de hemel. We leven in een geweldige tijd, omdat we leven in de tijd nadat Chris tus Zijn zoenbloed op Golgotha gestort heeft. Na de pauze werden vragen ge steld over het Vrederijk, dat ons door Jesaja wordt beschre ven en over verschillende ziens wijzen van de Chiliasten, de gelovigen die van het duizend jarig rijk een bijzonder ge loofspunt maken. De vergadering stond onder leiding van de heer W. van den Berg uit Nieuwerkerk, die opende met gebed en die de spreker dankte voor zijn met veel aandacht gevolgde lezing over een Bijbels gegeven, waar over weinig wordt gepreekt. Ds. Veltman sloot met gebed en dankzegging. De o-pening werd verricht door de negen maanden jonge janita Brinkman. Vader Arend en moeder Francien kijken toe. (Foto: Marijke Folkertsma).. ZIERIKZEE - Vanaf vandaag kan er weer ingeschre ven worden voor de Nieuwsbode-reis. In samenwer king met touringcarbedrijf Van Oeveren organiseert de Zierikzeesche Nieuwsbode de negende editie van de Nieuwsbodereis. In maart van het volgende jaar kunnen de lezers van dit blad deelnemen aan een goed verzorgde driedaagse reis naar het Duitse Hamburg. Gezien het succes van de reizen is het van belang zo snel mogelijk in te schrijven. Hamburg is een voor velen ver- rassende bestemming, omdat deze stad toeristisch gezien in de schaduw staat van steden als Berlijn, Keulen en Mün- chen. Maar juist dat onbeken de is één van de charmes van deze op één na grootste stad van Duitsland. Hamburg telt maar liefst 1,8 miljoen inwo ners en heeft één van de groot ste havens ter wereld. De havenoevers beslaan een lengte van 275 vierkante kilo meter en de oppervlakte van de haven is zeventig keer zo groot als het vorstendom Mo naco. Deze stad heeft in de Tweede Wereldoorlog ongelofelijk veel schade opgelopen en heeft maar weinig historische gebou wen over. Toch behoort Ham burg tot een van de meest aan trekkelijke en gezellige steden van Duitsland. Het City Inter Hotel is op slechts tien minuten rijden van het centrum van Hamburg en ligt in een rustige wijk van de stad. Het is een' modern en comfortabel hotel, waar alle kamers voorzien zijn van mo dern comfort en uiteraard zijn er liften in het hotel. Groepsfoto De eerste dag worden de deel nemers traditiegetrouw opge haald in de diverse kernen op Schouwen-Duiveland. Na het maken van een groepsfoto op de Grevelingendam rijdt het gezelschap in een luxe bus via Utrecht en Deventer naar Hol ten voor een koffiepauze. Door Hengelo en het mooie Twentse land rijdt men na de grenspas sage het Emsland binnen. Daar wordt de lunch gebruikt in het stadje Cloppenburg. 's Middags toert men verder door het afwisselende Ems land en rijdt men over de auto baan via Hannover naar het hotel. Daar wacht het gezel schap een diner en kan de avond gebruikt worden om te wennen aan het uitstapje. De tweede dag staat vanzelf sprekend Hamburg zelf cen traal. Er is een uitgebreide sight seeing langs de belang rijkste bezienswaardigheden van de stad. De wederopbouw van de binnenstad heeft geluk- -kig fraaie restauraties opgele verd van met name het prachti ge Renaissance raadhuis en vooral de vele mooie kerken van de stad, zoals de barokke St. Michael (achttiende eeuw), St. Petri (twaalfde eeuw) en de St. Jacobi (veertiende eeuw). Ook de beroemde moderne bouwwerken geven Hamburg extra cachet, zoals de in 1975 gebouwde Elbetunnel (3,3 kilo meter lang) en de vier kilome ter lange en 53 meter hoge Köhlbrandbrug, die steunt op twee pijlers van elk 130 meter hoog. 's Middags bestaat de mogelijkheid om een uurtje in het moderne Einkaufszentrum te winkelen of bij mooi weer een rondvaart te maken door de imposante haven, tegen ge ringe vergoeding. Hamburg is een waterrijke stad. Na het diner in het hotel gaat de groep naar de televisie toren (in de volksmond Télé Michel), waar men in het rond draaiende restaurant op 132 meter hoogte een kopje koffie kan nuttigen of genieten van het magnifieke uitzicht over de stad en wijde omgeving. Aan sluitend is er een lichttoer door het beroemde uitgaanscentrum St. Pauli met de levendige en legendarische Reeperbahn. De derde dag verlaat de groep de stad Hamburg en gaat men via Bremen en Oldenbrug naar het afwisselende landschap van Ostfriesland. De lunch wordt geserveerd in het toe ristenstadje Bad Zwischenahn. Winkelen? Hamburg! In de middag passeert de bus de Nederlandse grens bij Nieu- weschans. Via Groningen en Drachten gaat de bus door de Flevopolder en door het fraaie polderlandschap voert de reis via Hilversum naar Montfoort. Daar is het afscheidsdiner. Ook 's avonds wordt iedereen weer op de bekende plaatsen in de diverse dorpen afgezet. Ser vice van het begin tot het einde dus. De belangstelling voor de rei zen naar Duitsland is altijd erg groot. Vandaar dat er nu twee data zijn vastgesteld. De eerste reis is van donderdag 19 tot en met zaterdag 21 maart en de tweede van donderdag 26 tot en met zaterdag 28 maart. U kunt op het bijgaande formulier een voorkeur uitspreken voor de datum. Is de reis inmiddels volgeboekt, dan wordt met u contact opgenomen om te be zien of een andere datum uit komst biedt. Gezien de grote belangstelling is het van groot belang, snel te reageren om te leurstelling te voorkomen. De prijs van de reis bedraagt 375 gulden per persoon. Abon nees van de Zierikzeesche Nieuwsbode ontvangen een fikse korting en kunnen mee voor 345 gulden. Tburingcarbe- drijf Van Oeveren is erin ge slaagd om de prijs van de Nieuwsbodereis niet te hoeven verhogen. Op die manier is de reis voor veel mensen toegan kelijk. Snel reageren Op de bon kan ook aangegeven worden of er belangstelling be staat voor een éénpersoonska mer. De mogelijkheden zijn be perkt dus ook hier geldt dat snel reageren van groot belang Hamburg heeft een rijke histo rie. is. De reisverzekering kan ook afgesloten worden via deze bon, zodat u papieren romp slomp bespaard wordt. Denkt u wel aan een geldig paspoort of toeristenkaart! Geb. datum Man/Vrouw y JUl Hamburg heeft schitterende gebouwen langs het water 1 2 3 4 Ik kies voor de reis van: O donderdag 19 t/m zaterdag 21 maart 1992 donderdag 26 t/m zaterdag 28 maart 1992 Ik ben wel/geen*) abonnee van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Ik betaal de reissom vooraf na ontvangst van een acceptgirokaart. De reissom bedraagt 345,- p.p. (niet-abonnees 375,-). Correspondentie-adres: Naam: Straat: Woonplaats: Postcode: Telefoonnummer: Ik wens wel/geen*) éénpersoonskamer (beperkte mogelijkheid). Ik wens wel/geen*) reisverzekering af te sluiten. Doorhalen wat niet van toepassing is. Deze reserveringsbon zenden aan: Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zicrikzee, of afgeven aan de receptie van de krant aan het Jannewekken 11 te Zierikzee. voor de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode JA, ik meld mij aan als deelnemer aan de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5