Regionale werkhondenvereniging heeft uitvoerig programma klaar In maart regio-wedstrijd Zeeland-Brabant Schaken TOG Bruinisse Boersma is niet te verslaan Bridgejaar Zierikzee afgesloteh Badminton Zierikzee PROGRAMMA zaterdag- en zondagvoetbal Tweede selectie op Bru's hippisch centrum Team van TTV Scaldina 3e in Pijlerdamtoernooi Zeeuws kampioenschap in Uithof Den Haag DONDERDAG 19 DECEMBER 1991 NR 25071 9 BURGH-HAAMSTEDE - De Werkhondenvereniging Schouwen-Duiveland heeft een historische mijlpaal bereikt tijdens het afnemen van het IPO-examen. Alle tien de deelnemers behaalden het diploma. Ie dereen was dik tevreden over de behaalde resulta ten, waarbij Sjaak Faasse met Lex de wisselbeker kreeg voor het bereiken van de eerste plaats. In de vroege ochtend stonden de deelnemers klaar bij tank station de Val te Zierikzee. De sporen werden uitgelopen door de spoorlegger. De eerste taak van de honden en de begelei ders was om dit spoor zo goed mogelijk te volgen. Alles vol gens de regels van het spel. Ie dereen kwam hier zonder kleerscheuren doorheen. De ac tiviteiten verplaatsten zich vervolgens naar het eigen trai ningsveld aan de Hogezoom te Burgh-Haamstede. Daar startte later op de dag het appèl en man werk. Alle IPO- kandidaten slaagden hiervoor, waarbij weliswaar een verschil in punten merkbaar was. Keur meester mevrouw Van Welie uit Almere gaf een paar goede aanwijzingen voor de trainin gen van het verdere verloop in de toekomst. In haar commen taar gaf ze de speurtrainer Ad Goudzwaard een compliment. Bij het appèl mochten de hon den wel wat attenter zijn en bij het manwerk moet het stellen en aanblaffen verbeterd wor den. Ze nodigde de instructeurs uit om in januari een instructie dag bij haar te volgen. Ze be dankte ook wedstrijdleider Pe- VB.l.n.r.: Ben den Hartog, Rob Kesteres en Wilma Vasseur. (Foto: Joop van Houdt). ter Smalheer voor de samen werking. Tévens hoopt de ver eniging dat de definitieve ver huizing naar het nieuwe ter rein niet al te lang meer op zich zal laten wachten. Zoals be kend hebben omwonenden nogaleens aan de bel getrok ken bij het gemeentebestuur. Geluidsoverlast zou de drijf veer zijn. Onderhandeling: De vereniging is momenteel in onderhandeling over een nieu we lokatie. „Het aan strenge regels en voorschriften gebon den verblijf op dit terrein aan de Hogezoom gaat op dit mo ment ten koste van de honden. Velen hebben op sommige on derdelen trainingsarbeid te kort in verband met tijdnood. Dat komt door de vele aanvra gen. Helaas moeten er soms mensen teleurgesteld worden, maar de conclusie daarvan is dat de vereniging eindelijk er kenning krijgt van de gemeen te en de bevolking", aldus Lies Meys van de vereniging. In februari starten weer nieu we cursussen EG, GG en GG1, waarvoor nog enkele plaatsen vrij zijn. Wie belangstelling heeft kan bellen met 01110- 16458 (Bart Visser). De vereni ging is overigens weer een pak- werker rijker op B-niveau. De uitslagen (met tussen haak jes het totaal aantal behaalde punten): Cock Boerefijn met Arex (225), Sjaan Stoutjesdijk met Mike (240), Ivo Wassenberg met Liedo (269), Sjaak Faasse met Lex (289), Lies Meys met Romy (265), Louis Grauss met Harras (263), Corry den Boer met Cindy (263), .Rini van de Weele met Leroy (268), Lies Meys met Lando (261) en Rob Custerus met Wannes (272). Vervolgens heeft de werkhon denvereniging de examens EG (elementaire gehoorzaamheid), GG (gedrag en gehoorzaam heid) en GG1 (gehoorzaamheid gevorderden) afgenomen. Acht tien hondenbezitters namen deel. Wedstrijdleider was Peter Smalheer en keurmeester Jaap Thnis uit Dirksland. De gelei ders werden begeleid dp or hoofd-instructrice Lies Meys- van Vossen. Die heeft de deel nemers de achterliggende pe riode begeleid, bijgestaan door Bas Visser, Ben Versluys, Wil ma Vasseur en Sjaak Faasse. En het 'eeuwenoude' probleem van de geluidsoverlast stak weer de kop op. De club begon een uur te vroeg en werd na een klacht door de gemeente ge sommeerd zich aan de afge sproken tijd te houden. Voor de vereniging een frustratie, die met het inrichten van een nieuw terrein wellicht over zal zijn. Geslaagden De geslaagden EG zijn (tussen haakjes de punten): Rolien Costerus (96), Kees Capelle (90), Miranda Poll (90), Bep Berrevoets (81), Anita Barte- link (78), Thmara Poll (74) en Quinta Klop (70). De uitslag GG luidt: Renee den Hartog (91), Jaap Thnis (87), Peter Uyl (81), Elise Kostense (80), Rian- ne van de Velde (75) en Ester Bodbijl (70). De uitslag GG1: Wilma Vasseur (95), Dianne den Boer (88), Eli- ne Bolijn (80) en Gert Bijl (76). En tenslotte werd het clubkam pioenschap 1991 afgewerkt. Winnaar werd Rob Custerus met Wannes (267 punten). De geleiders waren deze dag uiterst gemotiveerd. Keur meester was A. Broekhuizen uit Poortvliet, wedstrijdleider Peter Smalheer en pakwerker S. Blommers uit Oosterhout. Wisselbekers De uitslag van de nummer één tot en met de nummer tien: Rob Custerus met Wannes, Louis Grauss met Harras, Lies Meys met Lando, Sjaak Faasse met Lex, Corry den Boer met Cindy, Lies Meys met Romy, Henk Dominicus met Tim, Ri- nie van de Weele met Leroy, Ad Goudzwaard met Mannix en Cock Boerefijn met Arex. De wisselbekers gingen naar Henk Dominicus met Tim (beste A, speuren), Sjaak Faas se met Lex (beste B, appèl) en Rob Custerus met Wannes (beste C, pakwerk). Rob Custe rus gaat de kleuren van de club verdedigen op 28 maart, wan neer de vereniging de regio wedstrijd voor Zeeland en Zuid-Holland organiseert. Sponsors waren Studio Martin Hair, bar de Country Club, Ser vice station Esso, Daka Cen trum, restaurant Wapen van Renesse, restaurant Orissant en restaurant Rietnisse. BRUINISSE - Het jeugdteam van SV TOG is in haar debuut wedstrijd tegen het sterke SKS uit Souburg op een pijn lijke 4-0 nederlaag getrak teerd. TOG dat voor het laatst in het schaakseizoen 1987/1988 een jeugdteam had, laat opnieuw een jeugdteam mee spelen in de competitie van de Zeeuwse Schaakbond. Dit in de B- klasse waarin spelers mogen uitkomen tot 16 jaar. Hierbij is het ingedeeld bij Vlissingen, Souburg en Koudekerke. Het is opmerkelijk dat de 24-teams die onderverdeeld zijn in 6 klassen (A, B, C-noord en Zuid en D-noord en Zuid) gevormd worden uit 8 van de 18 bestaan de schaakverenigingen in Zee land. Bekende clubs als HWP uit Sas van Gent, Kruiningen, Zieri- kee en Middelburg laten geen jeugdteams meespelen. Als een kleine vereniging als TOG dit kan moeten deze grotere clubs dit toch ook kunnen. Hoewel de meeste jeugdspelers aardig meedraaien in de huishoudelij ke competitie komen ze in teamverband duidelijk erva ring te kort. Kees Deurloo moest het als eerste opgeven te gen Harm Wijkhuis, die hem langzaam maar zeker van het bord schoof, en werd al snel ge volgd door Eric van de Bos die ook weinig in had te brengen tegen Jeroen Hollebrands. Hans en Michael Holwerda bo den heel lang tegenstand waar bij vooral Michael een kans op remise liet liggen door op da me afruil te spelen, waarna hij een tempo te kort kwam om vijandelijke promotie te ver hinderen. Deze partijen wer den dus ook gewonnen door de Souburgers Pim Uyterwilgen en Colin Boelhouwer. De twee laatste spelers staan echter aan koop in de persoonlijke jeugd kampioenschappen van Zee land, zodat het verliezen van een sterk team als Souburg geen schande is. Overtuigende overwinning Het seniorenteam heeft een overtuigende 5-0 overwinning geboekt tijdens het bezoek aan DST II uit Meliskerke en staat nu stevig#op kop in de 3e klasse noord. De uitslagen zijn: A. de Rijk-J. de Korte 0-1; W. Wagenaar-K. v. d. Bos 0-1; J. Wisse-A. van Klin ken 0-1; M. Stroo-J. de Jonge 0- 1; H. de Coninck-M. Muller 0-1. ZIERIKZEE - O. Boersma en R. van der Veken brachten in Zierikzee een ingewikkelde schaakpartij op het bord. Van der Veken had zich zoals ge woonlijk goed voorbereid en de opening werd een Boeda- pester gambiet. De eerste twintig zetten werden nage noeg volgens de theorie ge speeld. „Een beetje tam", vonden bei de spelers. R. van der Veken verkreeg een betere stelling maar precies op het moment dat hij de partij naar zijn hand kon zetten sloeg Boersma terug met een ingewikkelde combi natie. Deze combinatie leidde in alle varianten tot winst voor witspeler Boersma. Van der Ve ken kon niet anders doen dan teleurgesteld zijn koning neer leggen. J. Baris lijdt aan vormverlies. In een duidelijk gewonnen stel ling tegen J. van Dalsen ging hij weer knoeien en verprutste zijn kansen. Zo gaat dat bij hem al meerdere weken achter elkaar. D. Doeswijk speelde tegen P. Legerstee. Het werd een mooie en moeizame strijd. Op fraaie wijze haalde Doeswijk het punt binnen. De uitslagen: O. Boersma-R. van der Veken 1-0; M. in 't Veld- H. Aangeenbrug 0-1; J. Hoog- strate-G. den Broeder J- van Dalsen-J. Baris 1-0; S. Stoel-M. Krijger 0-1; C. Polder man-A. van der Westen 1-0; A. Bandsma-J. Dopper 0-1; J. Bom-J. Verduijn den Boer 1-0; P. Legerstee-D. Doeswijk 0-1; C. van Eldik-A. van Meeteren 1-0; A. Bloom-O. Vleeshouwer 0-1. ARNHEM - Eduard Abenda- non is de nieuwe commercieel manager van Vitesse. Hij volgt bij de Arnhemse eredivisieclub Hein Thbois op, die voor zich zelf is begonnen. Abendanon zal bij Vitesse op freelance basis de commerciële belangen behartigen tot de definitieve beslissing over de bouw van het Akzodrome. "ZEIST - Joop Hiele heeft bondscoach Rinus Michels woensdag laten weten, dat hij zich niet langer beschikbaar stelt voor het Nederlands Elf tal. De doelman van SVV/Dor drecht'90 betwijfelt het sterk of hij nog voldoende motivatie op kan brengen voor een evene ment als het Europees kam pioenschap. ZIERIKZEE - Het bridgejaar zit er weer op en zoals gebrui kelijk werd deze week de jaar lijkse kerstdrive gespeeld in Zierikzee. Het ging niet om de knikkers, maar om het spel. Een ieder was verplicht mee te doen aan de algehele partner ruil. Zoals te verwachten was bij dergelijke ingrepen gaf dit bij sommige paren de nodige problemen bij het spel. De uit slagen waren dan soms ook verrassend. De prijsuitreiking was ook anders dan te doen ge bruikelijk. De eerste keuze van de prijstafel was voor het win nende viertal. De tweede voor het verliezende viertal, de derde voor het op een na beste en de vierde keuze voor het op een na slechtste viertal. Degenen, die middel matig presteerden waren dus het slechtste af. Zij mochten de troostprijzen incasseren. Ook de bond sloot het jaar af en tot blijdschap van de club in Zie rikzee werden er drie leden be vorderd. Mevrouw Térwischa werd re gionaal meester, omdat zij de grens van 5000 meesterpunten passeerde. De heer Gedrojc werd districtmeester met 2000 meesterpunten en mevrouw Van Assendelft clubmeester mét 500 meesterpunten. De ju bilarissen werden gefeliciteerd en toegesproken door voorzit ter Pomper. ZIERIKZEE - Hieronder vol gen de uitslagen en program ma's van de competitie 1991/92 district Zeeland van de Neder landse Badmintonbond. Zierikzee 1-Backhand 3 8-0 Pluumpje 1-Zierikzee 1 3-5 IjTetwerk 3-Zierikzee 3 3-5 Zierikzee 3-Terneuzen 6 5-3 Pluumpje 4-Zierikzee 5 5-3 Zierikzee 6-Astroïden 10 7-1 Programma: Zierikzee 1-Avan- ti 4, Zierikzee 2-Avanti 6, Zie rikzee 3-Smash 6, Pluumpje 3- Zierikzee 4, Zierikzee 4-Groot Sas 3, Zierikzee 5-Veromme- meppers 3, Den Ossaert 3-Zie- rikzee 6, Zierikzee 6-Groot Sas 4. De thuiswedstrijd van de Zie- rikzeese teams worden ge speeld op donderdag 9 januari aanstaande in sporthal Onder dak, aanvang 19.30 uur. J eugdcompetitie Terneuzen 9-Zierikzee 7 7-1 Terneuzen 11-Zierikzee 8 5-3 Zierikzee 9-Astroïden 15 0-6 Schepnet 3-Zierikzee 9 7-1 Programma: Avanti 11-Zierik- zee 7, Zierikzee 7-Avanti 11, Zierikzee 8-Astroïden 14, Tér- neuzen 10-Zierikzee 8, Zierik zee 8-Térneuzen 10, Zierikzee-9- Avanti 14. De thuiswedstrijden van de Zierikzeese Jeugdteams wor den gespeeld op zaterdag 4 ja nuari aanstaande in sporthal Onderdak, aanvang 14.00 uur. Eerste divisie Cambuur-RBC Zeeland-NEC Excelsior-Wageningen Telstar-Den Bosch Go Ahead Eagles-AZ Eindhoven-Haarlem TOP-Zwolle Helmond Sport-Heracles Veendam-Heerenveen NAC-Emmen Afdeling Zeeland zondagcompetitie Bekercompetitie Zaterdagamateurs KNVB District Zuid I 2e klasse A Wilhelmina-Bevelanders Oranje Wit-Arncmuiden Zondagamateurs KNVB District Zuid I 4e klasse G NVS-Virtus Reserve 3c klasse A RCS 2-Stcenbcrgcn 2 (rest. 19 min. 1-1) Steen 2-Hontenissc 2 Afdeling Zeeland zaterdagcompetitie le klas WIK-SKNWK 2e klas A SVD-Spui Hoedekenskerkc-Borsscle Aardenburg-Robur Vlissingen- Corn Boys 2e klas A Philippine- Biervliet (Terr: Biervliet) Hulsterloo-SDO 2e klas B Jong Ambon 2- Hansw. Boys 2 Goes 3- Volharding 2 Volharding 4- Ouwcrkcrk 3 Volharding 3- Zicrikzee 5 Juniorcncompetitic Groep BS Rcnessc Bl- ZSC BI Damescompetitie 2e klas interregionaal WIK-Rozcnburg Zaterdagbeker DFS 4-Duiveland 3 Waarde 2-Kruiningen 4 Mevo 3-Bruse Boys 3 Yerseke 6-Kloetinge 5 Wolfaartsdijk 5- Wemcldinge 3 Krabbendijke 4-Yerseke 4 Arnemuiden 5- Colpl. Boys 3 SVD 2-Kape)le 4 Wcmeldinge 5-Kloetinge 6 SSV 4-Rillandia 3 Robur-Kruiningen 3 Kapclle 6- 's-H. Arendskerke 4 Wcmeldinge 4- Wolfaartsdijk 3 Brouwershaven 2-SSV 3 Oostkapclle 3- Scrooskerke 4 Krabbendijke 3-GPC 4 VCK 4-Oostkape)Je 4 Nieuwland 4-Middclburg 3 DFS 3-Arnemuidcn 4 Yerseke 7-Nieuwdorp 3 Middelburg 5-Nicuwland 3 Borssclc 3-Hcinkcnszand 5 Tern. Boys 6-Yersekc 5 GPC 5-VCK 3 VogcJwaarde-Ttrn. Boys 5 Krabbendijke 5-Spui 2 Spui 4-Zaamslag 4 AZVV 4-Corn Boys AZVV 5-Kocwachf Rillandia 4-Hontenissc Kruiningen 5-Graauw Zondagbekcr Aardenburg 3-Sluis Brcskcns 4-Groedc Graauw 3-Tbrncuzen 4 Robur 2-Vlissingcn 3 Renesse 4-Drcischor Goes 5-Cortgcnc Middelburg 5-Jong Ambon Walcheren 3-Zld. Sport Noormannen 2-Zeelandia Zcclandia 2-Vlissingcn Middelburg 4-Noormanncn Vlissingen 4-RCS 3 Dostana-Middelburg 3 Liberty-Vlissingen 2 Luctor-Volharding Patrijzen 3-Renesse Lewed. Boys- Kwadendamme Hontenisse-Hansw. Boys Zierikzee 3-Ouwerkerk Corn Boys 2-Oostburg Terneuzen 3-Schoondijke Clinge 3-Axel 2 Steen 3-Koewacht 2 Aardenburg 2-Breskens 2 Hontenisse 3-Corn Boys Steen 4-Graauw HVV 3-Ria Juniorenbeker Bruse Boys Al- Vlissingen Al Hoofdplaat Al-Kapclle Al Goes Al/Kapelle A2- Kloetinge A2 Middelburg Al- Krabbendijke Al Vlissingen Bl-Bruse B. BI /VCK B2 RCS BI/SSV Bl-DFS Bl/Vecre BI Kapelle Bl-Gocs BI Kruiningen BI/Hontenisse Bl-Yerseke Bl/Borsselc BI Zierikzee Bl- Middclburg B2 Middelburg Bl- Schoondijkc BI/ Breskcns BI Tfcrneuzcn Bl-HVV BI/Aardenburg BI Krabbendijke Cl-Apollo Cl/Kloctingc Cl Hcinkcnszand Cl- Vlissingcn C2/ Kloctingc C2 Corn Boys Cl-Goes Cl/Kapellc Cl Damesbeker Arncmuiden-Scrooskerkc Hontcnissc/Kloetinge 2- Spui Apollo/Wcmcldinge- Ycrsekc Hoek-Ttrn. Boys BRUINISSE - Op hippisch centrum de Grevelingen in Bruinisse is de tweede selectiewedstrijd afge werkt. In totaal kwamen er zo'n negentig combina ties aan de start, waarvan een groot gedeelte met één of twee winstpunten huiswaarts keerde. De be kers werden gesponsord door Coen Honig Optiek te Zierikzee. De jury bestond uit mevrouw Van de Krak (voor de B) en de heren Roeling (voor de L) en Van Leeuwen (voor de M en Z- rubriek). De volgende selectie wedstrijd is op manege Grol te Renesse. De uitslagen (alleen naam rij der, paard en vereniging, dus geen puntenaantal): Uitslagen BJ»: 1. Anneke Baart, Aros, RV Renesse. B6: 1. Anneke Baart, Aros, RV Renesse; 2. Remco Hoondert, Doublet, LR Weelruiters; 3. Mi chel Dalebout, Nobillity, PPCSD; 4. Anneliek Overveld, Eclatant, PPCSD. L9: 1. Rineke Jansen, Domini- tas, RV Braanjehoek; 2. Mara de Bel, Flaubert, RV Renes- se;3. Nico Beije, Casper, RV Re nesse en Eppo Roovers, Sita, RV Paardebloem; 5. Maraya Hameteman, Charon, RC Roe kan je. L13: 1. Anja Antheunisse, Zeo liet, RV Braanjehoek; 2. Mara de Bel, Flaubert, RV Renesse; 3. Jolanda Groenewoud, Nata- vy, rèigershof, Sandra Ars, Elstar, PPCSD en Petra de Regt, Solong, PPCSD; 4. Mar Antheunisse, Vilana, LR Noord-Beveland; 5. André Vrekke, Fiest Ono. RC Rockan- je; 6. Corrie Hoondert, Dou blet, LR Weelruiters. Ml: 1. Sandra Harinck, Térget, Zuid-Beveland; 2. Helga Nagte- gaal, Empire, Den Duider; 3. Il se v. d. Berg, Elcondor, Sasrui- ters; 4. Inge v. d. Berg, Cara, RV Renesse en Hellen v. d. Meer, Claudy, PPCSD. M2: 1. Anneke Baart, Aron, RV Renesse; 2. Andrea Pronk, Ar chibald, RV Renesse; 3. Helga Nagtegaal, Empire, Den Dui der en Tineke de Jong, Pretma ker, PPCSD; Quintina Klop, Etias, Burgruiters. Zl: 1. Evelien van Gelder, Abidfan, Develruiters; 2. Jan v. d. Bijl, Entertainer, RV De Ras; 3. Marjan Kuzee, Valentina, PPCSD; 4. Janina Burger, Catshill, PPCSD. Z2: 1. Janina Burger, Catshill, PPCSD; 2. Tbnnie Honig, Chi- anty, PPCSD; 3. Henny Brou wer, Orba, Reijershof; 4. Quin tina Klop, Elva, Burghtruiters; 4. Linda Verlaan, Ravis, Seros; 5. Petra Schot, Paith, PPCSD; 6. Miranda Zeeman, Ulra, Dij- kruiters. ZIERIKZEE - Een drietal spelers van de TTV Scaldina ging op bezoek bij SV Slagvast te Kamperland om deel te nemen aan het Pijlerdamtoernooi (het vijfde). Het drietal speelde in de volgen de samenstelling: 1. Hans Beukert, 2. Paul de Graaf, 3. Michel Holm. Zo werden dus ook alle wedstrijden afgewerkt in deze volgorde. le ronde: Scaldina-Buitenpost (Friesland). Beukert won vrij makkelijk van J. Boer 21-7 en 21-8. De Graaf vlotte wedstrijd tegen S. v. d. Veen 21-13 en 21- 12. Holm begon met winst in de eerste game tegen E. Thck 23- 21, maar moest het daarna uit handen geven 16-21 en 8-21. Eindstand 2-1. 2 ronde; In deze derde ronde heette de tegenstander SAR (Zeeuws-Vlaanderen). Ook hier weer een drietal vreemde spe lers, wat typerend is voor dit toernooi, zoveel verdedigend, ingestelde spelers. Een van die spelers was. B. Kindt waarte gen Hans Beukert het moeilijk had. Beukert verloor dan ook de eerste game 17-21, pakte wel de tweede wat makkelijker 21- 13 en de derde game was ook voor hem met wat meer inspan ning dan normaal 21-17. Paul de Graaf speelde 21-8 tegen Jan van Acker, liet de tegenstander wat meedoen en won zodoende met 22-20. De winst was bin nen, dus kon Michel Holm te gen Etiën van Acker vrij uit spelen 14-21; 21-13 en 21-17. De 3e ronde werd door Scaldi na met een simpele 3-0 gewon nen van Té Zaanen (N.H.) De te genstand was te zwak zodat de spelers zich bijna niet hoefden in te spannen. In de 4e ronde moest Scaldina aantreden tegen NTB 2 een Duitse tegenstander. Beukert winst tegen Wallhorn 21-14 en 21-13. Paul de Graaf tegen El- lerwald 21-19, 20-22 en 21-10. Michel Holm verloor Dubbers 17-21 en 12-21 (2-1). Ronde 5 was géén leuke partij, tegenstander Arnemuiden was te zwak voor Scaldina (3-0). Het Scaldina drietal had nog niet verloren en kwam in de beslissende 6e ronde tegen Big Smash. Hans Beukert speelde tegen R. Koole (verdediger) niet zijn beste wedstrijd, door veel ei gen fouten verloor hij de partij 18-21 en 22-24. Paul de Graaf won vrij makke lijk van R. Simonse 21-18 en 21- .14. Op dat moment moest Michel Holm voor de winst zorgen om de finale te spelen. Hij zou de eerste game verliezen van K. van Rooijen 15-21. De 2e game kwam hij met 14-7 achter, knap terug tot 14-14 en zelfs de winst 21-16. De 3e game was span nend, tot 18-18 bleven ze bij el kaar, van aanvallen was géén sprake. Al schuivend duurden de rally's van ca. 2 tot 4 minu ten. Holms spannende wed strijd die dag werd verloren 19- 21, en dat gaf als consequentie spelen om de 3e en 4e plaats. Opnieuw een confrontatie met een Duitse tegenstander NTB 1. Ook nu won Beukert van Winkler 21-13 en 21-12. De Graaf won van Lambertz 13-21, 21-17 en 21-12. 3e plaats was dus binnen en speelde Michel Holm de 3e wedstrijd voor de statistieken, tegen Paulus ver loor hij ook met 18-21 en 13-21. Jammer voor de Scaldina- spelers om net de finale te mis sen, maar algemeen een goed resultaat voor Hans Beukert, Paul de Graaf en Michel Holm. ZIERIKZEE - Het Zeeuws schaatskampioenschap (marathon) wordt vrijdag 3 januari verreden in de Uithof te Den Haag. Vanzelfsprekend rijden de le den van ijsvereniging de Poel, maar alle anderen met een licentie van de KNSB kunnen zich ook aan melden. de A-categorie marathon. Die werd gewonnen door Henk An- genent uit Woubrugge. Op de 10.000 meter ging Leon van der Wielen de mist in. Door een slordige indeling van de kwar tetten, maakte hij een verkeer de wissel hetgeen hem diskwa lificatie opleverde. Dat kan bij Geert van der Wie len (01110-12986), die ook verde re informatie kan verstrekken over het schaatsevenement, dat 's morgens om 08.00 uur van start gaat. De A-rijders leggen samen met de veteranen zestig ronden af. De B-rijders moeten er 45 en de jeugd 25 schaatsen. Jordy de Looff uit Zierikzee heeft in de Uithof de 500 meter gereden in 49.95; de 1500 meter legde hij af in 2.34.07. Leon van der Wielen moest genoegen ne men met een zevende plaats in Fop Fonteijne is bij de vetera nen elfde geworden. Arjan van de Kreeke won de strijd met een halve ronde voorsprong. Het ging om de vierde mara thon in een competitie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 9