Bharathi Devi uit Kerkwerve start weer met klassieke yoga meubelen met, Een feestelijke make-up als kroon op een feestelijke dag Christmas Carols traditie opnieuw in Zierikzee MET KERST ZIT U PERFEKT Start nieuwbouw huur woningen Zierikzee Vergadering Stichting Renesse Bijeenkomst jubilerende brandweer lieden In januari weer cursus Tweede kerstmarkt Zierikzee een groot succes 'J Meubdrama l Gewoon een keertje doen In Nieuwe Kerk Zierikzee WOENSDAG 18 DECEMBER 1991 Pot woninginrichting'in Axel, Zeeuws-Vlaanderen, houdt van 23 tot en met 31 december een Kerstmeubelshow. Nergens in de hele Benelux vindt u een Kerstmeubelshow van zo'n allure. Het mooi- ste en het beste bij elkaar: dot moet u gewoon gezien 3X61 hebben! zeeuws-vloanderen Alle beroemde meubelmerken onder één dak. Elke dog geopend lof 18.00 uur, alleen vrijdags lof 21.00 uur (lef op zondags gesloten) Telefoon 01155 2010 Telefoon België 0031 11552010 Sie Malie Keukenstudio 1' verdieping 2e KERSTDAG OPEN VAN 10.00 TOT 18.00 UUR zodat de make-up die hierna kan worden aangebracht op een glad en egaal gezicht aan gebracht kan worden. Hele maal feestelijk en toppunt van verwennerij is een kuurbehan- deling. Hierbij wordt de huid extra opgepept door het ge bruik van ampullen waarvan de inhoud door een speciale be handeling diep in de huid wordt geroteerd. Als herboren komt de huid na deze behande ling te voorschijn. Wensen van klant Nadat de huid helemaal is voorbereid op het aanbrengen van een feestelijke make-up worden eerst de wensen van de betreffende klant doorgeno men. ,,Bij het opbrengen van een bruidsmake-up of andere feestelijke make-up stel ik meestal voor om eerst een proef make-up te doen bij de betreffende persoon. Meestal weet iemand al enige tijd van tevoren wanneer het feest is en dan kan men van te voren eens langs komen. Wanneer een klant graag opgemaakt wil worden met kleuren waarvan ik denk dat het niet helemaal zal passen stel ik meestal voor om de helft van het gezicht op hun manier te doen en de ande re helft op de manier die ik denk dat leuk zal staan. Dan kan de klant de verschillen zien", aldus Miranda Groot- hedde. De schoonheidsspecia liste vertelt dat er tegenwoor dig wel steeds meer mogelijk heden zijn op het gebied van make-up. „Vroeger werd nog al eens gesuggereerd dat een be paalde kleur ogen alleen een bepaalde kleur oogschaduw kon hebben. Nu weet men dat er vanalles kan, mits het op een goede manier is aange bracht. Blauwe ogen bijvoor beeld lijken veel blauwer als ze zijn opgemaakt met groene oogschaduw. Er wordt tegenwoordig meer een make-up gekozen bij de kleding dan bij het uiterlijk". Door een juist aangebrachte make-up is er vanalles te ver anderen aan een uiterlijk. De vorm van de ogen, de neus, de mond maar ook de vorm van het gehele gelaat. „Je kunt al lerlei accenten leggen en ver leggen door het gebruik van donkere en lichte tinten in de make-up", zo vertelt Miranda Groothedde. Een feest make up wordt meestal flink dek kend aangebracht. Door het ge bruik van een sponsje wordt voorkomen dat er een lelijke dikke laag ontstaat. Met poe der wordt de basis-make-up ge matteerd. Bij kaarslicht feest jes wordt gebruik gemaakt Van poeder met fijne glitters zodat men er extra feestelijk en mooi uit ziet. „Bij zo'n feestelijke make-up moeten ook de hals en het decolleté niet vergeten wor den, want ook die vallen cessie" plaats. Door middel van het Komt allen tezamen, wordt door middel van het zin gend naar buiten gaan op sym bolische wijze uitgebeeld het meegaan „met eerbiedge schre den" naar de stal van Bethle hem. Tussen deze twee momen ten klinken wereldberoemde kerstliederen zoals Away in a manger; God rest you merry, gentlemen; Ding dong merrily on high, en vele, vele anderen. Medewerkende koren zijn het Zierikzeese koor Cantare dat samen met het Gereformeerd Kerkkoor een groot koor zal vormen. Dit koor zal onder lei ding staan van dirigente Willie Bil. Naast de klank van het grote koor is er ook een vocaal ensemble. Ook dit jaar bestaat dat uit een klein aantal leden van beide koren. Dit speciale ensemble zal een bijzondere muzikale sfeer laten horen, on der meer in Veni Veni Emma nuel van de componist Kodaly. Vervolgens werkt ook nu weer het schoolkoor van de Chr. SG Prins Maurits uit Middelhar- nis mee. Het koor staat onder leiding van Mar van der Veer. Zoals gebruikelijk bij school- koren heeft het koor elk jaar weer een nieuwe samenstel ling. Nieuwe koorkledij Het vernieuwde koor zal in nieuwe koorkledij optreden. Naast het vijfenzeventig leden grote koor zal ook een klein en semble uit het koor zich laten horen in het verstilde Away in a manger. Voor het eerst in de Zierikzeese Carol-traditie zal een soliste meewerken. Het is de zangeres Liesbeth Franken die in sa menwerking met koor en en semble de solopartijen voor haar rekening zal nemen. Im drukwekkend is het werk over de Drie Koningen, waarbij de soliste het verhaal van de wij zen vertelt, terwijl het soms zesstemmige koor zeer zacht het koraal Hoe helder straalt de morgenster zingt. Het grote Kam en Van der Meulen-orgel wordt bespeeld door Prosper Sevestre. Voor de Carols wordt geen toegangsprijs gevraagd. Alleen zal er aan de uitgang een collecte worden gehouden ter bestrijding van de on kosten. De Carols beginnen om half negen. De kerkdeuren gaan om acht uur open. meestal in het oog. De rouge wordt fel aangezet zodat men bij kaarslicht en het maken van foto's niet flets over komt. De rouge wordt over het hele gezicht aangebracht, over zo wel voorhoofd, wangen/juk beenderen als de kin. Vele kanten op Met de oogmake-up kan de schoonheidsspecialiste vele kanten op. Goud en glitters on der de wenkbrauw, eyeliner en donkere tinten oogschaduw zorgen voor speciale effecten. Bij brildragende klanten ge bruikt de schoonheidsspecia liste een zwaarder oogmake-up dan bij niet brildragende klan ten. Omdat de make-up vaak een beetje wegvalt door de bril. Extra effecten in de oogmake- up worden onder meer bereikt door het gebruik van twee mas cara kleuren of een enkele felle kleur mascara. Voor mensen met weinig wimpers wordt de oplossing gezocht in kunst wimpers of het gebruik van een paar aangeplakte wim- pertjes hier en daar. Al naar ge lang de wens worden deze aan gebracht onder en boven het oog. De lippen worden van vorm veranderd door het ge bruik van een lip-potlood. In lichte mate, want anders wordt het te onnatuurlijk, zo weet de schoonheidsspecialiste uit er varing. Nieuw is het gebruik van lippoeder. Dit poeder wordt aangebracht nadat de lippen zijn ingestifd waardoor deze niet meer afgeeft aan gla zen en dergelijke en dus langer stand houdt. Wat ideaal is voor een feest. Voor de foto is het aanbrengen van een lipgloss als extra aandachttrekker weer erg leuk. Tbnslotte behandelt de schoon heidsspecialiste bij het aan brengen van een feest make-up vaak ook gelijk de handen. „Dat zijn tenslotte je visite kaartjes. Je doet er van alles mee. Pakt je glas, gebaart tij dens het praten, telkens komen je handen in beeld. Wie niet in het bezit is van een mooi paar nagels kan kiezen voor kunst nagels. Deze kunnen door de schoonheidsspecialiste in alle maten/lengten en kleuren op de eigen nagels aangebracht worden. Succes verzekerd. Van te voren Wie zich helemaal feestelijk en herboren wil voelen en dit jaar eens ec-ht het oogstrelende mid delpunt van de avond wil zijn kan.natuurlijk al een tijdje van te voren allerlei voorbereiden de dingen doen. Voordat men zich door de schoonheidsspe cialiste van een feest make-up laat voorzien kan men eerst nog heerlijk in bad gaan met een verzorgende crème, een li- chaamspeeling en zich daarna verzorgen met een uitstekende body-lotion, afgestemd op de eau de toilette of parfum die die avond of dag gedragen wordt. Wie één van de vijftien genoemde behandelingen eens aan den lijve wil ondervinden kan informatie aanvragen bij Drogisterij/Parfumerie Bella donna uit Renesse. Schoon heidsspecialiste Miranda of een van de medewerksters staat een ieder graag te woord, maar één ding is misschien be langrijk te onthouden. Enige tijd van te voren reserveren vergroot de kans op een plaats je. Telefoonnummer: 01116- 1513. RENESSE - Op donderdag 19 december komt het algemeen bestuur van de Stichting Re nesse bijeen voor een openbare vergadering. De vergadering begint om 15.00 uur en vindt plaats in het gebouw van de stichting aan de Jan van Re- nesseweg 25. Op de agenda staat de verkoop van zeven zomerwoningen. De overdracht van het erfpachts- recht voor het kavel Oosteren- banweg 10, het onderhoud van de beplantingen en <je doelstel lingen van de stichting. Iedere geïntereseerde kan de vergade ring bijwonen. NIEUW-HAAMSTEDE - Op vrijdag 20 december wordt op initiatief van 'de gemeente Wcsterschouwen een bijeen komst gehouden waarbij brandweerlieden die jubileren of afscheid nemen in het zon netje worden gezet. Het gaat om de heren H. Kostense en K. MRouw die af scheid nemen van de vrijwilli ge brandweer. De heer W. C. A. Oosterling wordt gehuldigd omdat hij al 20 jaar lid is van de brandweer en de heer P. de Meij omdat hij 30 jaar lid is. De bijeenkomst vindt plaats in hotel restaurant Vliegveld Haamstede en begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - De tweede kerst markt van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken heeft dit jaar naar schatting (er wordt niet geteld) drie keer zoveel bezoe kers getrokken dan vorig jaar.' Naar alle waarschijnlijkheid komt er volgend jaar weer een kerstmarkt. Dit jaar heeft de organisatie voor de eerste keer enkele com merciële bedrijven toegelaten tot de kerstmarkt. Vorig jaar waren er alleen ideële instel lingen. Volgens L. van der Zwan is het aantal mensen, dat de commerciële invloeden als nadelig heeft ervaren tot een minimum beperkt gebleven. „Er zal natuurlijk altijd wel wat kritiek zijn, maar w«- wil len graag uit de kosten komen en het heffen van entreegeld verhoogt de drempel. D.u doen we liever niet". De deelnemende verenigingen hebben allemaal goede zaken gedaan volgens Van dei Zwarv. Ook dat is een graadmeter voo)* de belangstelling voor de beurs. De meeste mensor, kwa men op donderdag. Ook vrij dagavond was het druk t ijdens de demonstratie gla -1 lazen. De organiserende stichting verlootte ook nog een schilde.- rij van Leen Becu. De gelukki- ge winnaar is mevrouw De Wild uit Zierikzee geworden. Ze heeft de prijs inmiddels in ontvangst genomen. Advertentie UNIEKE AKTIE BU MEUBELRAMA DÉLnniVI" aankopen *0V HU Of WTBfLp OVTDO'fS Bij wooif^jprrnDM RENESSE - Bijna iedere vrouw en ook steeds meer mannen gebruiken tegen woordig make-up. Hetzij licht of zwaar. Bij het uitgaan wordt er meestal wat ex tra aandacht besteed aan het uiterlijk en dus ook aan de make-up. Dus ook tij dens de komende feestdagen, tijden van gezellige feesten met mooie kleding. En wat hoort daar bij? Juist, een even mooie feestelijke make-up. Schoonheidsspe cialiste Miranda Groothedde, werkzaam in de salons van Drogisterij/Parfume rie Belladonna vertelt één en ander over wat de mogelijkheden zijn. ZIERIKZEE - Aan de Speel- mansplaat/Schouwenbank in Zierikzee, wordt deze week een begin gemaakt met de bouw van 15 eengezins- en 10 gesta pelde huurwoningen. Het pro ject wordt gerealiseerd in op dracht van woningbouwver eniging Beter Wonen in Zierik zee. Het betreft hier een nieuw woningontwerp van Leo de Jonge Architecten uit Rotter dam. Bouwer van de woningen is Bouwbedrijf Boogert uit Oosterland. De woningen ken merken zich door de bijzonde re architectuur. De gestapelde woningen bovendien door flexibiliteit bij de indeling. De eengezinswoningen hebben beneden een hal, woonkamer (26 m2), keuken en toilet. Op de verdieping zijn twee slaapka mers en een badkamer met de mogelijkheid tot het plaatsen van een tweede toilet. Van de gestapelde woningen zijn de onderwoningen bedoeld voor ouderen. De bushalte is nabij. De bovenwoningen zijn be stemd voor overige een- of tweepersoonshuishoudens. De indeling van de woningen is hal, woonkamer (26 m2), keu ken, (slaap)kamer en badka mer. De bovenwoningen heb ben verder een balkon aan de keukenzijde en een vaste trap naar de zolder waar een extra (slaap)kamer is. De flexibiliteit bestaat uit de mogelijkheid om van de ruime woonkamer een kleine logeer-/ studeerkamer af te scheiden. Het is ook mogelijk om deze ruimte bij de keuken te voegen zodat een grote eetkeuken ont staat. Alle 25 woningen hebben een buitenberging. Weersom standigheden voorbehouden zal de bouw medio september 1992 gereed zijn. Schoonheidsspecialiste Miranda Groothedde demonstreert een feestmake-up bij model Linda van de Wal. (Foto: Joop van Houdt). Iedereen wordt graag zo af en toe eens verwend. In de salons van Belladonna doet men er al les aan om aan die wens tege moet te komen. Klanten kun nen kiezen uit een pakket van vijftien behandelingen van een half uur die onderling gecom bineerd kunnen worden. Wie maar weinig tijd heeft kiest één van de vijftien behandelin gen en wie meer tijd heeft kiest er een paar bij elkaar om zo heerlijk te kunnen ontspannen terwijl de schoonheidsspecia list zich in de programma's uit leeft. Alle behandelingen ge beuren vanuit het Lancaster principe. Een behandelwijze met de beste produkten, de mo dernste apparatuur en de nieuwste technieken. Elke' complete behandeling, van een half uur kost vijfentwintig gul den. Een rondje van anderhalf uur zou dus op vijfenzeventig gulden komen. De vijftien pakketten waaruit gekozen kan worden zijn: reini gende behandeling; vochtregu- lerende behandeling; regenere rende behandeling; acné behandeling; schleiff- behandeling; complete make up behandeling; gezichtsmas sage; speciale gezichts-, hals-, decolleté- en hoofdhuidmassa ge; lichaamspeeling; li chaamsmassage; intensieve borstelmassage; verzorgende manicure-behandeling; behan deling van de handen en lak ken van de nagels, verven van wimpers en wenkbrauwen en tenslotte ontharing van gezicht en epileren van wenkbrauwen. In verband met de komende feestdagen vertelt de schoon heidsspecialiste wat over het geen gedaan kan worden om ie mand te voorzien van een prachtige feestelijke make-up die lang blijft zitten en die de mannen het hoofd vol bewon dering en de vrouwen het hoofd vol jaloezie doet draaien. „Het belangrijkste van een goede make-up is een goede start, dus een goede huidver zorging van te voren", zo ver telt Miranda Groothedde. Daarom wordt begonnen met een behandeling waarbij de huid wordt schoongemaakt met een reinigende lotion. Hierna kan men de huid peelen met een korrelcrème welke de dode huidcellen verwijdert. „Hierdoor wordt de make-up veel egaler en mooier opgeno men". Op het oog wordt een crème aangebracht wat de functie heeft de oog-make-up te fixeren. Voor wie een al wat oudere huid heeft, maar ook voor de jonge vermoeide huid kan men kiezen voor het ge bruik van een speciale face-lift crème. Deze trekt de huid als het ware weer in haar fatsoen ZIERIKZEE - Sinds enkele jaren wordt in Zierikzee de Ceremony of Christmas Carols gehouden. Inmid dels is deze gebeurtenis niet meer weg te denken. Keer op keer maakt dit plechtige gebeuren grote in druk. Zeer velen maakten in het verleden gebruik van de mogelijkheid deze Engelse traditie dicht bij huis te ervaren in een entourage die voor deze plech tigheid geknipt is: de monumentale Nieuwe Kerk te Zierikzee met daarin het prachtige Kam en Van der Meulen-orgel. Het sprak vanzelf dat ook dit jaar weer de Christmas Carols zouden worden uitge voerd. Op vrijdagavond 20 december om 20.30 uur zullen een drietal koren, enkele ensembles, solisten en instrumentalisten meewerken aan deze bijzonde re combinatie van woord en muziek. Een Christmas Carols Service bestaat uit aloude schriftlezin gen afgewisseld met prachtige kerstliederen, de Carols meest al van Engelse oorsprong. De lezingen (die verricht worden door dr. A. Jobsen) zijn vaste pericopen. Ook nu weer zijn de lezingen gekozen uit de prach tige 17e eeuwse Statenverta ling. De liederen worden wis selend in de Engelse en Neder landse taal gezongen. Daar naast worden ook de aanwezi gen bij bepaalde liederen be trokken. Bijzonder moment Een bijzonder moment is het begin van de service. Een jon gensstem zingt van achteruit de kerk het indrukwekkende Once in Royal Davids city. Langzaam schrijden daarna de koren zingend de kerk binnen. Het geluid vult de kerk meer en meer. Op het laatst zingen allen het zesde couplet van dit lied mee. Op dezelfde wijze vindt aan het slot ook de „re- Het schoolkoor van de Christelijke Scholen Gemeenschap Prins Maurits uit Middelharnis. (Foto: Joop van Houdt). i KERKWERVE - De in Kerkwerve woonachtige Bha rathi Devi start in januari weer met een yoga-cursus. Ze werkt uitsluitend met de oeroude, originele klas sieke vormen van yoga, waardoor er een optimale verbetering ontstaat in zowel het lichaam, emoties en het denken. Daar waar verbetering ontstaat, komt er ook meer harmonie; harmonie vanuit het bewust werken aan natuurlijke groei en bloei. Be langstellenden melden zich aan via 01110-14018. Bharathi Devi is volledig be- voegd op alle terreinen in de klassieke yoga. Een gedegen en verantwoorde opbouw in alle oefeningen is een eerste ver eiste om de energie in het li chaam eerst te herstellen, waarna men de energie opti maal kan gebruiken. Veel aan dacht wordt besteed aan de achtergronden, zodat de cur sisten ook leren en begrijpen wat er gebeurt. Er wordt gebruik gemaakt van de klassieke lichaamsoefenin gen om het fysieke lichaam ge zond te houden en te verster ken. Men leert dat mensen met het lichaam op een gezonde wijze veel meer kunnen doen. Op een specifieke wijze wor den de klassieke oefeningen- asanas gecombineerd, waar door energie in het lichaam wordt verkregen. Pranayama De klassieke ademhalingen, pranayama, is het leren op een juiste wijze de ademhaling te gebruiken en te verbeteren, zo dat de afvalstoffen uit het li chaam weggaan en de nieuwe zuurstof wordt opgenomen. Uiteindelijk om een gezond li chaam te verkrijgen. Eerst le ren de cursisten het longgebied te openen, zodat meer zuurstof (prana) kan worden opgeno men. De klassieke oeroude vormen van yoga vanuit de Ayur Veda, Bharathi Devi bezig met één van haar yoga-lessen. Advertentie zijn een unieke vorm om de energie in het lichaam te her stellen en te versterken in de vorm van massage, gecombi- neerd met oefeningen en adem- haling. Dat kan men thub ook met elkaar beoefenen. Er wordt niets veranderd of toegevoegd aan de klassieke yoga. Alles in de klassieke yo ga kan voor iedereen gebruikt worden en beoefend en daar door ontstaat ook de juiste uit werking. Bharathi Devi heeft in India intensieve opleidingen en praktijk gedaan en heeft zich in alle aspecten van de yo ga gespecialiseerd. Ze is ook nauw verbonden met één van de klassieke Yoga-oorden in In dia. Tevens schrijft ze vele arti kelen over yoga in verschillen de tijdschriften in zowel Ne derland als het buitenland. Wie yoga zelf wil ervaren, moet gaan oefenen. Niets gebeurt vanzelf. Alleen door het doen komen er veranderingen. Nieu we aspecten, die men k 1 ont dekken, kunnen yoga 'et een waardevol onderdeel van het leven maken. Er bestaat ook de mogelijkheid om overd?;g yoga te volgen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5