Kostbare winst voor Mevo na spannend duel tegen VCK Kostbaar winst puntje voor ZSC DFS verrast met 4-2 zege op koploper Hoedekenskerke 'S.''."* V'.v, - Zierikzee oefent Dreischor met de hakken over de sloot Hengel- competitie HSV Ooster- schelde Goede vangst bij bootwed strijd hsv Oosterschelde SKNWK bedwingt koploper Middelburg: 2-2 RTC Schouwen- Duiveland actief c ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - Op een, de weersomstandigheden in aanmerking genomen, goed bespeelbaar sportpark Den Hogen Blok is Mevo er zaterdagmiddag in het treffen met het Koudekerkse VCK in geslaagd een kleine maar kostbare 1-0 overwinning te boeken. Het spelbeeld gaf een gelijk opgaande wedstrijd te zien waarin van enig krachtsverschil nauwelijks sprake was. De overwinning van vorige che te nemen voor de 2-0 neder- week op SKNWK bleek de ge- laag welke men in de eerste lederen bij Mevo aardig te heb- competitie-helft in Koudeker- ben opgevijzeld. Dank zij de ke kreeg te slikken. Door deze inzet die nu aan de dag werd zege kunnen de Zierikzeeë- gelegd slaagde men erin revan- naars nog net voor de win terstop wat ruimer ademhalen. De oranjehemden zijn er nu in geslaagd aansluiting te krijgen met de staart van de midden moot en zich wat van de degra datieplaatsen kunnen distan tiëren. Aanvallen De eerste aanvallen waren voor de bezoekers zonder er in te slagen de verdediging van Me vo ernstig te kunnen veront rusten. Na goed 10 minuten spel slaagde René Dekker er op links in door de verdediging te Mevo deed zaterdag goede-zaken door het bezoekende VCK met 1-0 te kloppen. Op de foto heeft Mevo-spits Toon Wandel een schot gelost dat geen doel zal treffen. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Het eerste elftal van de SV DFS verraste afgelopen zaterdag vriend en vijand door in een van twee zijden goed gespeeld duel het bovenaanstaande Hoedekenskerke op een 4-2 neder laag te trakteren. Hoewel de bezoekers het grootste gedeelte van de wedstrijd dieteerden, bleek de ploeg van trainer Nico Kind echter effectiever te zijn in het benutten van de kansen. onder de indruk bleken te zijn pakten hierna resoluut het ini tiatief in handen en drukten de thuisploeg op eigen helft terug. Ondanks het veldoverwicht wisten zij niet of nauwelijks door de DFS-defensie heen te breken. De enkele keren dat zij hier wel in slaagden vonden zij echter een goed keepende Ed win van de Zande op hun weg. Aan de andere kant liet Anco van de Linde in de 28e minuut zien hoe het wel moet. Van de Linde startte op het juiste mo ment op een pass van Dagmar van de Salm en gaf Hoedekens- kerke-doelman Leo Uitterhoe- ve met een simpele schuiver het nakijken: 2-0. Drie minuten later leek Marco van de Zande het voorbeeld van Van de Linde te herhalen, doch oog in oog met Leo Uitter- hoeve maaide Van de Zande over de bal heen. Voor trainer Kind was het suc cesje van afgelopen zaterdag „een aardige opsteker zo vlak voor de winterstop, het is na tuurlijk altijd beter om een eerste gedeelte van een seizoen met een overwinning af te slui ten dan met een nederlaag". Dat toevalligerwijs koploper Hoedekenskerke als opsteker voor het tweede gedeelte van de competitie diende, daar had de ploeg uit de Westhoek wei nig boodschap aan. Onder de indruk Onder leiding van de uitste kend fluitende Jan van Belzen liet de thuisploeg zien hoe men een wedstrijd wint, namelijk door het scoren van doelpun ten. Reeds in de 9e minuut de monstreerde de ploeg van Kind hoe dit in zijn werk gaat. Ri chard Eerdmans snelde op de rechtervleugel voorbij zijn di recte tegenstander en stelde vervolgens Huib Nortier in staat om middels een goed ge plaatste schuiver zijn ploeg op voorsprong te brengen: 1-0. De bezoekers die hiervan danig Problemen Toch kwamen de bezoekers in de 37e minuut terug in de wed strijd. Slordig balverlies van de in de DFS-ploeg terugge keerde Clement Rijnberg (beenbreuk) was er de oorzaak van dat Jim Bosman kon tegen- scoren: 2-1. Hierna leek het er heel even op dat de thuisploeg in de problemen zou komen, doch het was Arco Dekker die in de 44e minuut na slecht uit verdedigen van de Hoedekens- kerke-defensie voor een 3-1 ruststand zorgde. Voor Hoedekenskerke was de 3-1 achterstand bij de rust in ie der geval een gegeven om na de rust met man en macht in de aanval te trekken. De Zuid- Bevelandse ploeg dicteerde ook nu weer het spel en kreeg in het begin de nodige kansen om tegen te scoren. Peter Ver donk vond allereerst doelman Van de Zande op zijn weg en Fred Velkers zocht het doel op vijf meter afstand hiervan een paar meter te hoog. Voor de thuisploeg restte er in deze fa se niets anders dan de 3-1 voor sprong te verdedigen en gok ken op een goed uitgevoerde counter. Deze speelwijze had in de 69e minuut bijna succes, doch An co van de Linde zag geen kans om na de Hoedekenskerke- doelman gepasseerd te hebben, de bal in het doel te krijgen. Eén minuut later herstelde Van de Linde zijn fout echter door een vrije trap vanaf de rechter kant van het veld vol op het hoofd te nemen en de vertwij feld springende doelman Uit- terhoeve kansloos te laten: 4-1. Hiermee was de buit definitief binnen voor de ploeg uit Burgh-Haamstede, die echter nog wel moest toezien hoe Frans Uitterhoeve in de 80e mi nuut uit een breed gelegde vrije trap van Fred Velkers doelman Van de Zande ver schalkte en de stand op 4-2 bracht. breken waarna zijn voorzet net iets te laag was en door doel man Sander de Waard werd on derschept, voordat de Mevo- aanvallers gevaarlijk konden worden. Doordat beide verde digingen op zeker speelden viel er nogal een groot aantal terugspeelballen te noteren. Het eerste scoringskansje was voor de bezoekers uit een vrije trap van Rinus Jobse welke door Erik Giesbertz werd over- gekopt. Een verre ingooi van Paul Eversdijk leverde een ge vaarlijke situatie op voor de Mevo-veste zonder dat de gas ten hiervan wisten te profite ren. In de 20e minuut valt er bij de bezoekers al een wissel te note ren als Gijs de Reus, al met een blessure aan de wedstrijd be gonnen, zich moet laten ver vangen door Mark van Dolder. Na een half uur wedstrijd weet Mevo een goede aanval over de rechtervleugel op te zetten. Evenwicht Leon de Jonge speelde hierbij op het juiste moment het leder af op de in het centrum goed mee opgekomen Tbon Wandel die vrij voor doelman De Waard gekomen deze kansloos weet te passeren: 1-0. VCK stel de hierna alles in het werk om de kansen te doen keren en de stand weer in evenwicht te brengen. Doelman Niels Goudswaard, uitstekend zijn doel verdedigend, moest hier bij enige keren al zijn talenten tonen om VCK van de gelijk maker af te houden. Na een door Giesbertz geno men hoekschop wist hij Peter Brasser het scoren te beletten waarna hij nog in dezelfde mi nuut een voor Garsel van Gio vanni opgelegde kans onscha delijk wist te maken. Dat VCK nu niet bepaald de beschikking heeft over een produktieve aanvalslinie weird op slag van rust nog eens gedemonstreerd door Paul Eversdijk die na te zijn doorgebroken zich in laat ste instantie vast liep op doel man Goudswaard en Leon de Jonge. Na de hervatting bleef de verdediging van Mevo zich uitstekend weren en gaf het de aanvallers van VCK weinig ge legenheid om veel gevaar te scheppen. Tbch moest Leon de Jonge een keer als reddende engel optre den bij een inzet van Peter Brasser die door hem van de doellijn werd gekopt. In de 60e minuut bracht trainer Tbine Tiggelman zijn tweede wissel binnen de lijnen. Na eerder Dick van Splunder te hebben gewisseld voor Van den Houteh kwam nu Mark Tiggelman in het veld voor Tbon Wandel. Tiggelman kreeg het binnen de kortste tijd aan de stok met enige VCK-ers waarbij hij wel van enig geluk mocht spreken dat hij niet tegen een officiële waarschuwing opliep. Tussen de bedrijven door probeerden enige aanvallers van VCK een strafschop te forceren door zich in het strafschopgebied sier lijk languit te laten vallen. Zij hadden hierbij een strop in de persoon van scheidsrechter Luijsterburg die deze verto ning op zijn juiste waarde wist te schatten. Nadat doelman Goudswaar^ nog een kopbal van Paul Eversdijk had gestopt en een vrije trap van Frans Kluvers onschadelijk had ge maakt kreeg Mevo een fraaie kans om aan alle spanning een eind te maken en het duel defi nitief in haar voordeel te be slissen. In eerste instantie liet Mare Tiggelman, door de verdedi ging gebroken, de kans om doelman De Waard te passeren liggen, waarna in tweede in stantie Martin van den Houten zijn inzet nog door De Waard in hoekschop zag verwerkt. Even later moest de VCK-doel- man alle zeilen bij zetten om een schuiver van Johan Hei kamp alsnog in corner te ver werken. De Waard liep zelfs nog tegen een officiële waar schuwing op toen hij buiten het strafschopgebied Tiggel man torpedeerde. In de slotfase slaagde deMevo-verdediging erin meester van haar terrein te blijven en zo de zege veilig te stellen. Een spelmoment uit de ontmoeting tussen DFS en Hoedekenskerke. DFS zorgde in de wedstrijd voor een verrassing door de koploper met 4-2 te vloeren. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Doordat de uit wedstrijd tegen Unitas werd afgelast speelde Zierikzee zon dagmiddag een vriendschap pelijke wedstrijd tegen het in de 3e klas van de KNVB uitko mende Lcwcdorpsc Boys. Beide elftallen ontliepen el kaar bijzonder weinig en gaven elkaar aardig partij. Nadat de le helft met dubbel- blanke stand was afgesloten wist Lewedorpse Boys door Jo han de Jager de enige en beslis sende treffer is scoren. SOUBURG Op een zeer slecht bespeelbaar bijveld van RCS is het Dreischor, zij het niet zonder enige moeite, ge lukt in de ontmoeting tegen RCS 6 'op beide winstpuntjes beslag te leggen. De uiteinde lijke 1-0 overwinning van de blauw-witte formatie kwam wel terecht bij de ploeg die hierop de meeste aanspraak mocht maken. Over het geheel genomen had Dreischor wel een veldoverwicht en kreeg het ook de beste mogelijkheden. Het harde en gladde veld vol effect speelde de spelers echter danig parten. Aan inzet ont brak het beide teams aller minst, maar door de vaak vreemde capriolen welke de bal maakte ontstonden her haaldelijk de meest rare situa ties. De enige en beslissende treffer viel reeds in de eerste speel- helft. Marco Dijst plaatste in de 26e minuut het leder door de RCS-verdediging op de goed mee opgekomen en vrijstaande Luc Heijboer die met een on houdbaar schot de doelman van de thuisclub kansloos liet: 0-1. De rest van de wedstrijd speelde zich voor het overgrote deel op het middenveld af daar de verdedigingen vaak zonder al te grote problemen meester van hun terrein wisten te blij ven. Een keer kwam RCS in de 2e helft nog dicht bij de gelijkma ker. Met een voortreffelijke redding wist Dreischor- doelman Donne Meintema zijn team voor een puntenverdeling te behoeden. Daar Zierikzee 4 bij het bezoek aan de reserves van Renesse met 2-0 aan het kortste eind trok was het alles bij elkaar voor Drieschor een gunstige dag, daar het nu twee verliespunten minder heeft dan de naaste concurrent. ZIERIKZEE - De negende com petitiewedstrijd van de HSV Oosterschelde heeft een over winning opgeleverd voor J. Bo- lier. Met 1320 gram vis bleef hij zijn naaste belager, M. Salo mons, nipt voor. Decor voor deze wedstrijd was de zeedijk bij Borrendamme. De vangst bestond uit overwe gend bot en schar. De uitslag: 1. J. Bolier 1320 punten, 2. M. Salomons 1280 punten, 3. R. Vercruysse 975 punten, 4. W. Meerdink 965 punten, 5. J. Lobbezoo 860 pun ten, 6. U. J. Manni 805 punten, 7. L. D. van Strien 795 punten, 8. A. J. Verwest 710 punten, 9. J. Kramer 645 punten, 10. R. Tim merman 620 punten. Zaterdag 21 december aan staande vindt de afsluitende wedstrijd in deze competitie plaats. Dan ook zal bekend zijn wie zich kampioen 1991 mag noemen. Het vertrek voor deze wedstrijd is om 9.15 uur vanaf de loswal bij Cebeco ('t Sas). ZIERIKZEE - De leden van de hsv Oosterschelde visten afge lopen zaterdag een wedstrijd vanaf een boot, op de Ooster schelde. Een visdag die geken merkt werd door fraai weer en een redelijk tot goede vangst. De gevangen vis bestond uit schar en bot. Het was R. Tim merman die, met een aantal maatse vissen, voortvarend van start ging. In de eindfase van de wedstrijd werd hij ech ter nog gepasseerd door broer Frans die als winnaar eindig de. De uitslag van deze wed strijd luidt als volgt: 1. F. Tim merman 2980 pnt.; 2. R. Tim merman 2190 pnt.; 3. M. Hoogstrate 2010 pnt.; 4. A. W. d. Vlieger 1790 pnt. en 5. J. Brug- geman 1680 pnt. De jaarlijkse boot wedstrijd voor volgend jaar staat voor 14 november op de agenda. HILVERSUM - Jan Timman begint vandaag, maandag, met wit aan de tiende en laatste KRO-schaaktweekamp over zes partijen. DEN HAAG - Ajax heeft zich in een uitwedstrijd eindelijk los gemaakt van het vale en fletse groen van de sponsor. In Volendam, maar dat is nauwe lijks buiten de hoofdstad, toon den de Amsterdammers zich niet alleen op papier, maar ook in werkelijkheid, een topploeg met schitterende doelpunten en een sprekende overwinning, 4-1. MIDDELBURG - Het Nieuwerkerkse SKNWK be haalde afgelopen zaterdag in en tegen Middelburg een verdienstelijk 2-2 gelijkspel. Op een moeilijk bespeelbaar terrein herstelde de ploeg van trainer Kees Kommer zich enigszins van de zware 1-5 neder laag, die het een week eerder op eigen terrein had moeten slikken van het Zierikzeese Mevo. In de Zeeuwse hoofdstad toon den de Nieuwerkerkers aan dat de misstap van vorige week te gen Mevo een incident geweest was. Rekening houdend met de terreinomstandigheden legde de ploeg uit Nieuwerkerk een aardige partij voetbal neer op de Middelburgse grasmat. Trainer Kees Kommer, die voor het duel tekende voor een punt je, liet zijn ploeg in plaats van met drie spitsen deze middag met twee spitsen acteren. Een speelwijze die achteraf tot vol le tevredenheid van Kommer zelf zijn vruchten had afgewor pen. Middenveldspel Hoewel de thuisploeg geduren de de gehele wedstrijd meer in balbezit was, kon het zich niet of nauwelijks doelrijpe kansen creëren. De SKNWK-achter- hoede, die ditmaal weer onder leiding van Ewald van Dijke stond, zat gedegen in elkaar en gunde de Middelburgers wei nig kans om in de buurt van doelman Leon Quik te komen. Het duel speelde zich dan ook met name op het middenveld af. Tbch waren het de bezoe kers uit Nieuwerkerk die de eerste kans op een doelpunt kregen en deze ook prompt be nutten. Uit een prima dieptepass van Ronnie de Bruine was het Jac- ky de Bruine die goed doorging doch op de Middelburg-doel man stuitte, laatstgenoemde kon de bal echter niet in zijn bezit krijgen en het was Peter van de Cingel die er als de kip pen bij was en uit de rebound raak schoot: 0-1. Twee minuten later stond het overigens al weer gelijk, daar één der Middelburg-spelers na een af geslagen hoekschop geheel vrij op de rand van de zestienmeter stond en de bal voorbij SKNWK-doelman Quik joeg: 1- 1. Enig fortuin Toch wisten de mannen van Kees Kommer, zij het met enig fortuin met een 1-2 voorsprong te gaan rusten. In de 41e mi nuut namelijk was het Hans- Jan Goedegebure die de bal uit een vrije trap vanaf de rechter zijde van het veld in de doel- mond plaatste en tot ieders verbazing uiteindelijk via de rechtsachter van Middelburg in het doel zag belanden: 1-2. Met de wetenschap in het hoofd dat de thuisploeg in de tweede helft alles op alles zou zetten om de partij naar zich toe te trekken begonnen de Nieuwer kerkers aan de tweede helft. Dat de wetenschap in het hoofd overigens niet bepalend is voor wat er zich op het veld afspeelt bleek echter al in de 46e mi nuut. Vanaf de aftrap vandaan snelden de Middelburgers rich ting SKNWK-doelman Quik, die op zijn beurt geen kans had tegen een rake inzet van één der Middelburg-aanvallers: 2- 2. Met uitzondering van een paar hoekschoppen in het voor deel van de thuisploeg en een kopballetje van Jacky de Brui ne kregen beide ploegen geen noemenswaardige kansen meer waardoor de voor SKNWK verdienstelijke 2-2 stand uiteindelijk de eind stand werd. DRIEWEGEN - Na vorige week in de thuiswedstrijd tegen Kats nog zwaar onderuit te zijn gegaan zorgde ZSC zaterdagmiddag voor een verrassing door bij nummer twee op de ranglijst, SVD, met 0-0 gelijk te spelen. Hoewel in de meeste gevallen een doelpunt loze wedstrijd wordt gezien als een maaltijd van soep zonder zout zal dit de jongens uit Scharendijke een zorg zijn. Door op de helft van de inzet beslag te leggen kon ZSC de ro de lantaarn overdoen aan Cad- zand dat zich bij Borssele met 2-1 geklopt zag. Viel het voor ZSC alles mee, voor de thuis club was het een zware tegen valler daar zij de kans lieten liggen maar een puntje op kop loper Hoedekenskerke, dat bij ZIERIKZEE - Op de onlangs gehouden najaarsvergadering van de Rijwiel Toer Club Schouwen-Duiveland, welke druk werd bezocht, wierp voorzitter Bas Bijkerk een te rugblik op een uitstekend ge slaagd toer-seizoen waarin de vereniging rond de honderd le den heeft. Voor 1992 is reeds nu weèr een aantal tochten welke door de vereniging wordt georgani seerd vastgesteld. Zo zal het toerseizoen worden geopend met de traditionele Dorpentocht op 5 april. De Bloesemtocht wordt gehou den op 26 april en de Dammen- tocht op 3 mei. Deze drie tochten zijn toertoch ten, waarop twee vrije toer tochten volgen namelijk op 31 mei de zes eilandentocht en op 28 juni Rondje Walcheren. Op 23 augustus volgt hierna nog de Grevelingentocht als toertocht. Naast de gebruikelijke weke lijkse clubritten zal ook op nog nader te bepalen data op zater dag ritten worden georgani seerd. Verder staan nog op het pro gramma de deelname van een toertocht in Limburg en het op een nog nader te bepalen plaats te houden clubweekend. DFS met 4-2 ten onder ging, in te lopen. Het terrein waarop moest worden gespeeld ver keerde in een zeer slechte toe stand. Onbespeelbaar Zelfs de lijnen waren met een- vergrootglas nog maar amper te vinden. Sjaak Dorreman, de trainer van ZSC, was van me ning dat het speelveld beslist onbespeelbaar was en dat er niet op gespeeld had moeten worden. De scheidsrechter was evenwel een andere mening toegedaan, ,,ik ben niet voor niets uit Tbrneuzen gekomen", zei hij, en liet doodleuk spelen. Van een echte wedstrijd kon echter geen sprake zijn daar de meeste spelers wel de nodige technische vaardigheid misten om het euvel de baas te blijven. In de le helft had de thuisclub een licht veldoverwicht zonder dat hun aanval erin slaagde voor de ZSC-veste veel potten te breken. Na de thee speelde het gebeuren zich voor het overgrote deel op het midden veld af. De doelman van ZSC. Johan van der Horst, moest al leen in de 60e minuut al zijn ta lenten tonen om een schuiver in de hoek onschadelijk te ma ken. Vijf minuten voor tijd kreeg ZSC de enige en goede mogelijkheid om te kunnen scoren. Deze mogelijkheid kreeg Ko Louwerse uit een voorzet van Jan Meganck waarbij de gesteldheid van hel veld hem echter danig parten speelde en de kans verloren ging. In de resterende tijd kre gen beide aanvalslinies nog wel enige piepkleine kansjes maar het scorebord bleef zoals was begonnen maagdelijk blank. AMSTERDAM - Stanley Fran ker zal in elk geval tot 1 okto ber 1997 directeur sportief van de KNLTB blijven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 6