Kinderdagverblijf De Petteflet in Zierikzee feestelijk geopend Sfeervolle kerstmarkt van peuterspeelzaal Kerstmarkt Havenplein Vergadering Zierikzeese commissie welzijn Vergadering Stichting Renesse Mijn zoontje vond alles prachtig en een tevreden consument is toch het belangrijkste Gedepu teerde te gast bij CDA Midden- schouwen In dorpshuis Dreischor MAANDAG 16 DECEMBER 1991 NR 25069 3 ABONNEMENTSPRIJZEN 1992 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE De Nederlandse Nieuwsbladen zijn door kostenstijgingen ge dwongen hun abonnementstarieven per 1 januari 1992 aan te passen. Zij die ons machtigen tot automatische afschrijving hebben een terugkerend voordeel op de nieuwe abonnementsprij zen. De nieuwe abonnementsprijzen zijn per 1 januari 1992 als volgt: f 47,50 per kwartaal: f 45,- bij automatische afschrijving f 179,- per jaar; f 169,- bij automatische afschrijving meenten met een tot in details uitgewerkt plan voor realise ring van een kinderdagverblijf met daaraan gekoppeld een gastouderbureau. Opnieuw werd de kwestie voorgelegd aan de zes gemeenteraden op Schouwen-Duiveland. Vier ge meenten, Zierikzee, Midden- schouwen, Westerschouwen en Brouwershaven reageerden po sitief. Niet alleen bleken zij be reid de rijksgelden voor kin deropvang door te sluizen maar ook stelden zij een bij drage van een gulden per inwo ner in het vooruitzicht. Luchtsprongetje De gemeente Duiveland stelde zich wat terughoudender op. Zij besloot alleen de rijksgel- dén door te sluizen. Een bijdra ge per inwoner zat er niet in. De gemeente Bruinisse weiger de als enige gemeente op Schouwen-Duiveland alle me dewerking aan het project, het geen voor dee andere gemeen ten betekende dat zij dienten gevolge voor hogere lasten kwamen te staan. Uiteindelijk werd toch groen licht gegeven voor het kinder dagverblijf en gastouderpro ject. ,,U mag best weten dat wij toen een luchtsprongetje van blijdschap hebben gemaakt", aldus Cankrien. Vanaf dat moment ging het vrij snel. Een leegstaande kleuter school werd ter beschikking gesteld en grondig verbouwd en het kinderdagverblijf Was een feit. ,,De eerste kinderen kwamen in oktober", vertelde Cankrien. Naast voorzitter van de stichting is zij ook zelf moe der. ,,En je hebt toch een beetje een schuldgevoel als je je kind naar een kinderdagverblijf brengt, maar mijn zoontje vond het allemaal even prach tig. Een tevreden consument, en dat is toch het allerbelang rijkste". Wethouder P. de Rijke van Zie rikzee ging in een korte toe spraak eveneens in op de be sluitvorming die aan de reali sering van het kinderdagver blijf vooraf is gegaan. Het feit dat de gemeente Bruinisse heeft afgezien van deelname aan het project was voor De Rijke aanleiding de houding van Bruinisse te vergelijken met die van Engeland tijdens de Eurotop in Maastricht. De Rijke koppelde daar meteen de opmerking aan vast dat de fi nanciële positie van kinder dagverblijf en gastouderbu reau er in ieder geval voor het huidige en komende jaar vrij gunstig uitziet. Kindplaatsen De Rijke maakte van de gele genheid gebruik om bedrijven op,te roepen tot het kopen van kindplaatsen in het kinderdag verblijf. „Voor een goede finan ciële exploitatie is met name de verkoop van bedrijfsplaat- sen van groot belang", aldus De Rijke. Hij tekende daar meteen bij aan dat onlangs ge bleken is dat de interesse wat dat betreft steeds verder toe neemt. „Hetgeen een gunstige ontwikkeling is", aldus De Rij ke. De wethouder stelde dat het contact tussen de gemeenten en de vertegenwoordigers van de stichting altijd 'leuk en spon taan' is geweest. De Rijke zette ook de ambtenaren van de ver schillende gemeenten in het zonnetje. Hun inzet was, zo schetste De Rijke, bijzonder groot. De wethouder besloot zijn toespraak met het uitspre ken van de beste wensen aan het adres van kinderdagver blijf en gastouderbureau. Burgemeester mr. J. J. P. M. As- selbergs haakte in zijn toe spraak in op de woorden van De Rijke met betrekking tot de inzet van de betrokken ambte naren. „Aan hen heeft het ze ker niet gelegen dat het alle maal wat traag ging", aldus de burgemeester. Ook hij kon niet nalaten een opmerking te ma ken over het afhaken van de ge meente Bruinisse. „Het is jam mer dat zij zijn afgevallen, maar wij vinden het niet erg dat we de honneurs waar moe ten nemen. Dat doen we wel va ker", aldus de Zierikzeese eer ste burger. Geduld beloond „Het was vaak zwaar en diep zuchten", aldus Asselbergs, maar het geduld is nu beloond. De burgemeester liet weten dat de gemeente blij* is met realise ring van de voorziening. Na al dit verbale geweld begaf het gezelschap van genodigden zich naar buiten voor de offi ciële openingshandeling, het onthullen van een houten zuil met daarop de naam van het kinderdagverblijf. Daarna was er gelegenheid het kinderdagverblijf te bezichti gen. Men beschikt over een gro te centrale ruimte, een lokaal van de voormalige kleuter school, waar verschillende speelhoeken zijn gemaakt. Ver der zijn er twee slaapkamers met in totaal acht kinderbed den. Ook is er een was- en toi letruimte aanwezig. Bij mooi weer kunnen de kinderen bui ten spelen, maar als de weergo den hen minder goed gezind zijn is ook binnen allerlei speelmateriaal voorhanden. Er zijn drie vaste leidsters die voor de kinderen zorgen. Daar bij wordt zoveel mogelijk ge probeerd een vaste combinatie tussen de leidsters en de kinde ren te maken. Er zijn twee inval-leidsters die beschikbaar zijn in geval van vakantie of ziekte van de vaste leidsters. Het gastouderbureau bemid delt en adviseert bij het rege len van gast- en vraagouders. Het gastouderbureau is be doeld voor mensen die opvang zoeken voor hun kinderen om dat zij bijvoorbeeld buitens huis werken of een studie vol gen. AMSTERDAM - Tburoperator Vrijuit, gespecialiseerd in ge organiseerde autovakanties, heeft in 1991 een recordomzet van 150 miljoen gulden be reikt. Het aantal klanten steeg naar 650.000. Volgens Vrijuit is zij hiermee, gerekend naar aan tallen passagiers, de grootste touroperator van Nederland geworden. ZIERIKZEE - Op donderdag 19 december wordt de wekelijkse warenmarkt op het Haven plein uitgebreid tot een Kerst markt. Dat houdt in dat de markt duurt van 8.00 tot 21.00 uur. Er worden waren verkocht die zijn toegespitst op het kerst feest. Vanwege het evenement kan de hele dag niet worden ge parkeerd op het Havenplein. In de week van kerstmis is de weekmarkt op dinsdag 24 de cember. ZIERIKZEE - Subsidiëring van de werkgroep ontwikke lingssamenwerking en subsi diëring van de warme maal tijdvoorziening. Dat zijn de onderwerpen op de agenda van de Zierikzeese ad- viescommisie welzijn. De com missie vergadert op donderdag 19 december in het stadhuis te Zierikzee. Iedere belangstel lende kan de beraadslagingen vanaf de publieke tribune vol gen. Aanvang 19.30 uur. RENESSE - Op donderdag 19 december komt het algemeen bestuur van de Stichting Re- nesse bijeen voor een openbare vergadering. De vergadering begint om 15.00 uur en vindt plaats in het gebouw van de stichting aan de Jan van Re- nesseweg 25. Op de agenda staat de verkoop van zeven zomerwoningen. De overdracht van het erfpachts- recht voor het kavel Oosteren- banweg 10, het onderhoud van de beplantingen en de doelstel lingen van de stichting. Iedere geïntereseerde kan de vergade ring bijwonen. Advertentie de vensterbank. Verder op de kerstmarkt naast eenvoudige kerststukjes ook houten puz zels, mobiles en stoffen pop pen. Alle creatieve disciplines zijn aanwezig. Eye-catcher bij binnenkomst is het feestelijk verlichte huisje, compleet met dikke sneeuw laag op het dak. Wat verder zijn zelfgemaakte kerst- en nieuwjaarskaarten te vinden. „We zijn er ook wel even mee bezig geweest hoor", aldus een van de leidsters. „Ik denk dat we toch zeker een maand a an derhalve maand bezig zijn ge weest". Kikkerspel Met de kerstmarkt is gestreefd naar het bereiken van een zo breed mogelijk publiek. „We hebben geprobeerd om het ook voor kinderen leuk te maken", aldus voorzitter Van Stee. Voor de kinderen was er naast de grabbelton bijvoorbeeld het kikkerwerpspel. Dit keer eens niet het klassieke ballengooien naar opeengestapelde blikjes, maar proberen stoffen kikkers door gaten van een gefiguur zaagde kerstboom te werpen. Voor de kerstmarkt in het Drei- schorse dorpshuis was een be hoorlijke publieke belangstel ling. Op de vraag hoeveel men sen er precies geweest zijn blijft men het antwoord schul dig, maar de omschrijving ge zellige drukte past in de ogen van de mensen van de peuter speelzaal prima. Het was de derde keer dat de stichting een kerstmarkt hield. „En het be gint al aardig ingeburgerd te raken", aldus mevrouw Van Stee. „Er zijn veel mensen van het dorp geweest, maar ik heb ook mensen uit Zierikzee go- zien". Optimistisch Vanaf de oprichting maakt peuterspeelzaal De Drie Schor ren gebruik van een ruimte in het dorpshuis in Dreischor. Ge zien de animo voor de peuter speelzaal zou een wat forsere ruimte welkom zijn. Over de toekomst is men echter opti mistisch. „We weten dat de ge meente plannen heeft, dus mis schien dat we in de toekomst wat meer ruimte tot onze be schikking krijgen. Maar we wachten af". MJM.lll.l.llJ.J'JJII.ll.l'Iil.UJM WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 90% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 8 graden Windkracht west 7 Donderdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 90% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 9 graden Windkracht west 7 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 80% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 7 graden Windkracht west 6 ZON- EN MAANSTANDEN 17 dec. Zon op 08.43, onder 16.28 Maan op 13.20, onder 0351 Volle Maan: 21 dec. (11.23) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een krachtige westelijke stroming boven de Atlantische Oceaan breidt zich geleidelijk over West- en later ook Midden-Europa uit. Hierdoor komt er een einde aan het droge en zonnige winterweer van de afgelopen tijd. De komende dagen wordt er veel regen en wind verwacht en de temperaturen gaan omhoog. Morgen, dinsdag, is er veel bewolking en hieruit,valt nu en dan regen. Vannacht wordt het niet kouder dan een graad of 2 en mor gen overdag loopt de temperatuur geleidelijk op naar ongeveer 6 gra den. KERKWERVE - Morgen, dins dag 17 december, is gedepu teerde A. M. Dek (CDA) te gast bij het CDA-Middenschouwen. Dek verzorgt een inleiding over afvalinzameling en afval verwerking. Ook energievoor ziening en Zekatel komt aan de orde. De algemene ledenver gadering van het CDA-Mid denschouwen wordt gehouden in het Hervormd verenigings gebouw in Kerkwerve en be gint om 19.45 uur. Na de opening door voorzitter Van Iwaarden volgt onder meer bespreking van het financieel overzicht en het jaarverslag van de afdeling. Verder op de agenda van de huishoudelijke vergadering een bestuursver kiezing. M. Boot is aftredend en niet meer herkiesbaar. Het bestuur stelt mevrouw H. A. P. Huigens kandidaat. Tévens wordt tijdens de vergadering afscheid genomen van de heer Boot. Na de pauze wordt het spreek gestoelte vrijgemaakt voor ge deputeerde Dek. Uiteraard is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Als voorlaatste agendapunt staat een bespre king van het politiek beleid van de CDA-fractie binnen de gemeenteraad van Midden- schouwen op het programma. ZIERIKZEESCHE®! NIEUWSBODE Kö Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Wnd. Chef redacteur P. Kleemans Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Abonnementen Per kwartaal f 4750 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar 1 173,00 Bij autom. afschr. f 169,00 Losse nummers 11,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 1150 uur Donderdagkrant woensdag tot 1130 uur Vrijdagkrant donderdag tot 1130 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. ZIERIKZEE - Net als Pluk uit Annie M. G. Schmidt's Pluk van de Petteflet heeft de Stichting Kinderopvang Schouwen-Duiveland passende woonruimte gevonden. Vrijdagmiddag werd in Zie rikzee kinderdagverblijf De Petteflet aan de Schel- destraat feestelijk geopend door burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs. In het dagverblijf is plaats voor een groep van twaalf kinderen in de leeftijd van zes weken tot vier jaar. Het kinderdagverblijf wordt gesubsidieerd door het ministerie van WVC en diverse gemeenten op Schouwen-Duiveland. C. Cankrien, voorzitter van de Stichting Kinderdagopvang Schouwen-Duiveland begon haar toespraak vrijdag met een kort citaat uit Annie M. G. Schmidt's Pluk van de Pette flet. „Ook wij zijn op zoek ge weest naar woonruimte en voor ons was de gemeente Zie rikzee de Grijze Duif die ons de weg naar woonruimte wees', al dus Cankrien. Zij dook in haar toespraak nog even kort in de ontstaansge schiedenis van het kinderdag verblijf. Zij bracht in herinne ring dat het een particulier ini tiatief was om in 1986 in een woning in de Zierikzeese wijk Poortambacht met kinderop vang te beginnen. In die begin periode was het met enig kunst- en vliegwerk vol te hou den, maar al snel werd duide lijk dat een ruimere behuizing zou moeten worden gezocht om een kinderdagverblijf in Zie rikzee ook op langere termijn mogelijk te maken. In oktober 1989 werd de werk groep Kinderopvang Schou wen-Duiveland opgericht en vanaf die tijd heeft men geij verd voor de totstandkoming van een op professionele leest geschoeid kinderdagverblijf. „Kinderopvang was ook hier noodzakelijk, wenselijk en een haalbare kaart", aldus voorzit ter Cankrien in haar toe spraak. Zij tekende daar meteen bij aan dat het de nodige moeite kostte om ook de gemeente van de noodzaak van kinderopvang te overtuigen. „In 1990 was het nog geen uitgemaakte zaak. Op zich niet verwonderlijk dat sommige mensen er weieens moedeloos van werden". In april 1991 kwam de inmid dels opgerichte Stichting Kin deropvang Schouwen-Duive land op verzoek van de ge- Er werd aandachtig geluisterd naar de toespraak van wethouder P. de Rijke. (Foto: Joop van Houdt). DREISCHOR - Het bestuur van de Stichting Peuter speelzaal De Drie Schorren kan terugzien op een ge slaagde en vooral sfeervolle kerstmarkt. In de speel zaal, helemaal in kerstsfeer ingericht, werden zelf gemaakte kerstartikelen verkocht. „We proberen steeds iets nieuws te verzinnen", aldus Van Stee, voorzitter van de stichting. De kerstmarkt werd druk bezocht. De opbrengst wordt gebruikt voor de aanschaf van nieuw speelmateriaal. De kerstmarkt leverde 500,- op. Peuterspeelzaal De Drie Schor- ren timmert nu zo'n vier jaar aan de weg in Dreischor en om streken. Van meet af aan is de belangstelling voor de peuter speelzaal goed geweest. „We hebben een wachtlijst", vertelt mevrouw Van Stee. Twee och tenden per week kunnen ou ders en hun peuters terecht in de in een zaaltje van het dorps huis gevestigde peuterspeel zaal. Huisvlijt Vrijdag leek het zaaltje van het dorpshuis meer op een exposi tieruimte dan op een peuter speelzaal. De speeltoestellen en andere peuterspeelzaal- materialen moesten tijdelijk het veld ruimen om plaats te bieden aan een behoorlijk aan tal staaltjes noeste huisvlijt. „We hadden het idee dat de le den van het bestuur nogal crea tieve mensen waren", aldus mevrouw Van Stee. En blik in de peuterspeelzaalruimte leert dat die veronderstelling juist is. Op tafels langs de wanden, de ruimte is beperkt, staan de zelfgemaakte artikelen over zichtelijk uitgestald. Dat Drei schor nog steeds het vlasdorp van Schouwen-Duiveland is blijkt uit de vlasboeketten in Staaltjes van nijvere huisvlijt op de kerstmarkt van De Drie Schorren. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3