Eerste helft voetbalcompetitie in de regio weer achter de rug Geslaagde bollenactie afgerond Scaldina 4 kampioen en naar de 4e klas ïiiiiitï Clubcompetitie Schaak vereniging Zierikzee Opnieuw winst voor damteam Zierikzee Jiu-Jitsu voor de jeugd Sport programma's Leerzame ervaring Recreatie- volleybal programma Nederland bezorgt China mentale tik Nijelamer mist schaats- primeur VRIJDAG 13 DECEMBER 1991 NR 25068 9 ZIERIKZEE - Met de winterstop in aantocht zal dit weekend het laatste vol- dige programma in de KNVB en afdeling Zeeland in 1991 worden afgewerkt. Wel zullen er hierna nog wel enige inhaalwedstrijden en bekerontmoetingen worden vastgesteld. Op een enkele uitzondering na hebben alle standaard elftallen uit onze regio de eerste helft van het seizoen 1991-1992 achter de rug. Hoe staan de teams er op dit moment voor? Een vraag die wij eens nader gaan bekijken. door de voetballers weer met veel inzet om het bezit van de bal Cor Smalheer blijft ongeslagen ZIERIKZEE - Nadat drie weken terug Scaldina 2 kampioen was geworden, is nu ook Scaldina 4 kam pioen geworden in de 5e klas. In de laatste wedstrijd tegen Westerzicht 4 moest minimaal met 8-2 worden gewonnen om dat te bewerkstelligen. In de eerste competitiehelft werd gestreden. (Archieffoto). Bruse Boys, spelend na haar promotie in de 2e klas KNVB van het zaterdagvoetbal, mo menteel de hoogst spelende club in onze regio. Bij het her- optreden in deze omgeving hebben de Bruenaren het be slist nog niet gemakkelijk. Naast toch wel enige opvallend goede prestaties viel er ook een aantal behoorlijk zware tegen vallers te noteren. Afdalen De Boys zijn intussen alweer bezig aan de 2e competitiehelft waarin zij nog zware krachts inspanningen zullen moeten le veren om niet na één seizoen weer naar de 3e klas te moeten afdalen. Bij het nu naar de 4e klas van het zondagvoetbal af gezakte Zierikzee loopt het ook nog lang niet naar wens. De rood-zwarten gaan nog steeds gebukt onder een niet produktieve aanvalslinie waar in de schotvaardigheid te wen sen overlaat. Wedstrijden waarin men wel een veldmeer- derheid aan de dag legde gin gen hierdoor toch verloren. Verder commentaar is overbo dig als men ziet dat in de twaalf tot nu toe gespeelde wedstrijden nog maar elf doel punt jes werden gescoord. Meer dan een plaatsje in de midden moot zal er voor Zierikzee dit seizoen wel niet inzitten. Middenmoot De reserves van Zierikzee, uit komend in de reserve 3e klas van het zondagvoetbal, bezet ten een goede plaats in de mid denmoot en zullen zich in het verdere verloop wel geen zor gen behoeven te maken. Van onze zaterdag le klassers in de afdeling Zeeland kreeg het Kerkwerfse WIK bij de aan vang de rol van favoriet te ver tolken, een loden last naar het zich nu laat aanzien. Na acht overwinningen op rij te hebben geboekt kreeg haar riante leiderspositie een gewel dige deuk. In de laatste twee wedstrijden, nog wel in eigen omgeving, verspeelde het drie kostbare winstpuntjes. Wel heeft het met een ver- liespuntje minder, dan naaste buur Middelburg nog de beste papieren in handen waarbij men wel moet bedenken dat de weg naar de finish nog lang is met de nodige klemmen en voetangels. De kans op de peri- odetitel is echter nog altijd aanwezig. Hiervoor zal het in de nog vast te stellen thuiswed strijd tegen SKNWK op min stens een puntje beslag moeten leggen. Het naar de le klas gepromo veerde SKNWK heeft het, een enkele misstap daargelaten, tot nu toe zeker niet onverdien stelijk gedaan. Met een plaats in de sub-top kan het verdere verloop wel zonder enige zor gen worden afgewerkt. Goede prestaties Het Oosterlandse Duiveland toonde zich een nog altijd niet te onderschatten tegenstander in de le klas. Naast voortreffe lijk goede prestaties kan het haar aanhang ook bij vlagen teleurstellende resultaten voorschotelen. Opmerkelijk was in de eerste competitie helft de prestatie welke het in de Zeeuwse hoofdstad leverde door het team van Middelburg tot nu toe haar enige nederlaag te bezorgen. Een goede plaats in de midden moot zit er ook dit seizoen voor de jongens van trainer Kees Willemse zeker weer in. Na een seizoensbegin dat het ergste deed vrezen is Brouwershaven er in haar laatst gespeelde wedstrijden in geslaagd haar blazoen wat op te poetsen en wat aan ,_haar positie verbetering is gaan doen. Ho pelijk gaan de Brouwenaren op de nu ingeslagen weg verder en weten ze het degradatie-spook buiten de deur te houden. Tot voor een week zag het er voor het Zierikzeese Mevo nog maar bijzonder somber uit met nog maar in het bezit van drie schamele winstpuntjes uit de negen gespeelde wedstrijden. Afgelopen zaterdagmiddag zorgde het in Nieuwerkerk voor een daverende verrassing door SNWK met de afgeteken de cijfers van 5-1 te kloppen. Men zal zich afvragen waaron der de oranjehemden nu eigen lijk gebukt gaan, tot nu toe twee overwinningen en beide in een uitwedstrijd met een doelsaldo van 9 doelpunten voor en 2 tegen. Met de adem van het degradatiespook in de nek gaat men er nu thuis wat aan doen om de nog broodnodi ge puntjes te vergaren. In de 2e klas van het zaterdagvoetbal ziet het er nog niet naar uit dat DFS de wel terug al heeft ge vonden. Donkere wolken Het team uit de Westhoek ging met een aantal overwinningen voortreffelijk van start om ver volgens een aantal keren be hoorlijk de mist in te gaan. Meer dan een plaatsje in de sub-top zien wij er voor dit sei zoen dan ook niet inzitten. Donkere wolken pakken zich samen te Scharendijke boven het hoofd van ZSC, momenteel in het bezit van de rode lan taarn in de 2e klas. Uit de tien tot nu toe gespeelde wedstrij den werden nog maar in totaal vijf puntjes vergaard. Een teken aan de wand is het verder dat er in deze tien wed strijden nog maar negen doel punten werden gescoord. De strohalm waaraan men zich kan vasthouden is nog aanwe zig in het feit dat Cadzand er met evenveel winstpunten ook niet veel van terecht brengt met verder nog in de naaste omgeving Apollo, Wissenkerke en Borssele. In de le klas van het zondag af delingsvoetbal doet het gepro moveerde Ouwerkerk het meer dan voortreffelijk in de sub top. Werd de promotie van de Ou- werkerkers in eerste instantie nog min of meer gezien als een toevalstreffer, reeds nu zijn de pessimisten volledig de mond gesnoerd daar het bewijs is ge leverd zeker geen eendagsvlieg te zijn en hun partij in de voor hun nieuwe omgeving te kun nen meeblazen. In de 2e klas heeft Renesse de wind bepaald niet in de zeilen. De duinbewoners die zeker de beschikking hebben over een niet onaardige ploeg zijn tot nu toe nog maar zelden volledig binnen de lijden verschenen. Een opmerkelijk feit is .het dat van de vier benaalde overwin ningen er maar liefst drie bui ten huis werden behaald. Drei- schor heeft in dè 3e klas de lei ding in handen" met 19 winst punten uit de 11 gespeelde wed strijden met een totaal-score van 60 doelpunten. Op rosen. x. Bepaald op rpzen zitten de blauw-witten nog niet daar zij de adem van Zierikzee 4 in de nek voelen. De Zierkzeeënaars hebben net zoveel verliespun- ten als Dreischor maar hebben een wedstrijd minder ge speeld. De kans op promotie, mits er geen misstappen wor den gedaan, zit er zeker wel voor Dreischor in. In de 4e klas heeft Zonnemaire bij de start van het seizoen de wind ook niet in de zeilen ge had. Het niet volledig kunnen aantreden was de oorzaak dat er wat puntjes werden ver speeld, wat nu niet direct nood zakelijk was. Op dit moment heeft hét wel de meeste doel punten gescoord in haar klas, maar moet het genoegen ne men met de 2e plaats op de ranglijst daar lijstaanvoerder Luctor'88 al haar gespeelde wedstrijden nog in winst heeft weten om te zetten. ZIERIKZEE - Schaken is niet alleen een mannensport. Ook dames kunnen lid worden van de schaakclub. Mevrouw Rib- bens uit Renesse meldde zich aan als nieuw lid. Zij speelde een goede wedstrijd en won overtuigend van J. Verschoor. Nieuwe dames zijn van harte welkom. De kopstukken gaven elkaar weinig toe. Alleen M. Krijger won zijn partij tegen A. Bandsma en rukt een paar plaatsen op in het algemeen klassement. O. Boersma en H. Aangeenbrug hielden elkaar in een spannend duel in even wicht. R. Van der Veken en E. van Nierop speelden ook remi se tegen elkaar. Niet erg veel veranderingen in het klasse ment dus. 0 Veel wedstrijden werden er niet gespeeld. Het tweede team speelde een uitwedstrijd tegen De zwarte dame uit Kruinin- gen. Het werd een flinke neder laag met enigszins geflatteerde cijfers. Met 6-2 werd verloren. De uitslagen: O. Boersma-H. Aangeenbrug V2-V2; R. van der Veken-E. van Nierop V2-V2; M. Krijger-A. Bandsma 1-0; mevr. E. Ribbens-J. Verschoor 1-0; H. Bremer-J. Dopper 0-1; J. Ver- duijn den Boer-A. van Meete- ren 1-0; A. Bloom-C. van Eldik 1-0. ZIERIKZEE - Het achttal van damvereniging Zierikzee draait momenteel bijzonder goed. In de vijfde ronde van de hoofdklassecompetitie won men thuis van het sterke Mid delburgen met 11-5. Hierdoor staat men derde op de ranglijst achter BDV-Bergen op Zoom en het Vlissingse Lammeren- burg. Zierikzee heeft acht wedstrijd- punten. Al vroeg in de wed strijd kreeg Zierikzee voordeel aan enkele borden wat achteraf de basis voor de winst was. Cor Boot was als eerste snel uit: een slechte opening van zijn te genstander strafte hij met de volle winst af. Jan Peter van der Veer behaalde een voorde lige remise en vervolgens won Chris van der Wielen na een foutieve afruil van zijn oppo nent. Hierna voigden vier re mises op rij van achtereenvol gens Aart Walraven, Jan de Jonge, Rinus van der Wielen en Jos de Wild. De puntendeling van De Wild kwam enigszins fortuinlijk tot stand. John Ho nig had een voordelige door braak en wist uiteindelijk bei de punten te pakken. Zierikzee won zodoende met 11-5 en als het team zo geconcentreerd blijft spelen in de resterende vier ronden, kan het nog ver komen in deze competitie. Uitslagen De persoonlijke uitslagen van Zierikzee-Middelburg II: M. J. Walraven-D. Davidse 1-1; J. M. Honig-J. Baaijens 2-0; C. L. Boot-J. Grim 2-0; J. de Wild-J. de Jonge 1-1; M. v. d. Wielen-A. Trapman 1-1; C. v. d. Wielen-P. Walraven 2-0; J. de Jonge-K. J. de Koeijer 1-1; J. P. v. d. Veer-R. v. Eenennaam 1-1. AAAAAAAA ZIERIKZEE - Sportschool Geelhoed uit Zierikzee start voor het eerst per januari 1992 met Jiu-Jitsu lessen voor kin deren vanaf 11 jaar en ouder. Deze trainingen zullen worden gegeven door Leen Moerland, Judo en Jiu-Jitsutrainer van Sportschool Geelhoed. Jiu-Jitsu is een overkoepelen de vorm van diverse vechtspor ten. Gedeeltes uit het Jiu-Jitsu zijn: judo, karate, kendo, aiki do, kung-fu enz. Omdat er geen spelregels zijn, mag men alles doen om jezelf zo effectief mo gelijk te beschermen als men aangevallen wordt. Alle vechtsporten hebben spelre gels. Omdat Jiu-Jitsu geen spelregels heeft is het geen sport, maar een kunst om je zelf te verdedigen. Voor deze nieuwe jeugdgroep zullen de wat gevaarlijke tech nieken niet getraind worden, gezien hun leeftijd. Opgave en inlichtingen: Leen Moerland, telefoon: 01114-2876. Wim Renes zorgde voor het eer ste punt door de openingswed strijd tegen Helma Leunis vrij simpel in 2 games te winnen. Ook Piet Stoutjesdijk kende weinig problemen met Marian Wouters. Rob v. d. Noord moest in zijn eerste partij alle zeilen bij zetten om de eerste game te winnen: 22-20, waarna de twee de game vlotter verliep: 21-9. Het Zierikzeese dubbel zorgde voor een 4-0 voorsprong. Beslissende punt Piet Stoutjesdijk had de eer had achtste en beslissende punt te scoren omdat alle voor gaande partijen ook al in Zie- rikzees voordeel waren, moest hij met een tussenstand van 7-0 tegen Marcelle Schillemans proberen het achtste punt te scoren. Misschien ietwat gespannen won hij de eerste game nipt 22-20, en in de twee game liet Stoutjesdijk het niet zo ver komen, hij won met 21-15 en zo was Scaldina 4 kampioen in de 5 klas. De overige twee partijen van Wim Renes en Rob v. d. Noord leverden ook nog winst op, zodat een 10-0 over winning werd geboekt. Scaldina 2 moest in haar laat ste wedstrijd thuis aantreden tegen 't Zand 5. Maar door al lerlei omstandigheden trad 't Zand 5 aan met 3 invallers, zo dat Cor Smalheer, Hans Volke- ri en Jan Kik weinig proble men kenden: 10-0. VV Delphi Mevo '80 2e klas heren D: Apollo- Volley/ASSVBD; RVC/Liba- non'50 2-NMB-Bank/DVO 2; Ibis 2-Ekspalvo 4; Intermezzo 2-Bernisse; Delphi Mevo'80 2- Vovero 2; Rowido 2-VV Kwiek. Heren promotieklasse: Ibis- Ekspalvo 3; Delphi/Mevo '80- Rowido; Sliedrecht Sp. 2- Schovocomca; Spivo-Rijnmond 4. Heren 4e klasse C: Rowido 5- Vovero 3; HJPV 6-DDL 4; NMB- bank/DVO 4; Spivo 6- Eerland/Krimpen 5. Dames le klasse B: Intermezzo- Alcom/Capelle 2; Delphi Me- vo'80-Ekspalvo 3. Rowido-Flits 2; Spirit-Eerland/'Krimpen 2; Spivo 2-Futora. Dames 2 klas D: Ibis- Vierpolder; Kangoeroes 2- Vovero; Vriend Nuyen/V 2- Rijnmond 3; NMB-Bank/DVO 2-Petrecon/TOP 2; VCO 2-W Kwiek. Dames 3e klasse H: Holy 3«- Kwiek 2; RCV/Libanon'50 3- Bernisse 3; Ibis 2-DDL 2; Inter mezzo 3-Petrecon/TOP 3; Kan goeroes 3-Vovero 2; Spivo 4- Rijnmond 5. AMSTERDAM - Met Lucas Buit is donderdagavond de laatste Nederlandse squasher verdwenen uit de met ruim een kwart miljoen gulden royaalst gedoteerde Dutch Open in de dertigjarige historie. Buit moest zijn meerdere er kennen in de als tweede ge plaatste Australiër Chris Ditt- mar. "Een afgang was het be paald niet voor de 24-jarige Amstelveense professional, eerder een leerzame ervaring: 7-15, 12-15, 12-15. ,,Ik had nog nooit eerder tegen iemand uit de top-tien ge speeld. Ik ging de baan op om er het beste van te maken en er zo lang mogelijk te blijven staan. Een speciale voorberei ding had geen zin. Ik heb 's middags rustigjes getraind. Normaal gesproken ben je kansloos tegen zo'n topper en kun je er dus vrijuit vol tegen aan en de rally's zo lang moge lijk te houden. Want ik moet het niet hebben van fijngevoe lige slagen, maar van mijn snelheid. Dat was de opzet." En die bedoeling kwam heel aardig uit voor de enige Neder landse qualifier, die door het wegblijven van de per 1 janua ri wegens diefstal voor twee jaar geschorste Pakistaan Mir Zaman Gul enigszins gelukkig in de tweede ronde van het hoofdtoernooi belandde. Doordat Cor Smalheer ook de ze avond geen partij verloor kwam zijn eindtotaal qua over winningen op 100%. Hans Volkeri deed het ook niet slecht, hij verloor slechts 2 par tijen. ZIERIKZEE - Voor de recrea tieve volleybalcompetitie van het rayon Zierikzee worden he den (vrijdag)avond de volgen de wedstrijden gespeeld: 19.00 uur: Delphi/Mevo 5-ABN Amrobank, Verboom/Cluzona- Leon Sport, WIK D2-Kwiek D, WIK-Mol/Schuddebeurs. 19.50 uur: Leon Sport/Mevo- Sporthuis Zierikzee/PJZ, PTT 2-Brouw, Mosselhandel K. Schot/WIK Dl-Meulblok/DFS D, Geense/Kwiek-Boekhandel De Vries. 20.45 uur: IBD-De Zeeuwse Stromen, Pigalle/Renesse-PTT 1, 't Cafeetje/Renesse D- Europatuin Braber D, Van Geesbergen Mode-Marco Holm. 21.40 uur: Pav. de Schorpioen- De Stulp, WOZ-Zeelandia 2, Vier Jaargetijden D-Verboom/ Cluzona, Rabobank Zierikzee- Cafeetje De Vlinder. ECIJA - De Nederlandse vol- leybalploeg heeft China een mentaal tikje gegeven. Het team van bondscoach Brok king won op de tweede dag van het vierlandentoernooi in Ecija bij Sevilla met 3-1 van de Aziaten, in mei tegenstander tijdens het Pré Olympisch. Toernooi in Rotterdam. Nederland was buitengewoon gebrand op een zege tegen Chi na, volgens hulptrainer Pang vrijwel op volle sterkte. De ge dachte was dat het voor de Chi nezen, de laatste jaren toch al kansloos tegen Nederland, de motiverend moet zijn als ze zelfs verliezen van een ver zwakt Oranje. Zwerver, Benne, Boudrie en Tbffer bleven .im mers gekwetst in Nederland, 's Ochtends was de videoband met beelden van Cuba - China bestudeerd, tijdens het duel bleef Avital Selinger de ploeg aansporen tot concentratie en inzet. Na verlies van de eerste set, na vijftig minuten was het 16-17, was Nederland oppermachtig: 15-6,15-6,15-9. Tfen opzichte van woensdag was Marko Klok aanmerkelijk beter op dreef. Hij en Koek verzorgden de pas sing zo goed, dat Selinger veel vuldig het centrum kon bedie nen, waar Van der Horst en Held nauwelijks af te stoppen waren. De licht overbelaste Held werd in de slotfase ge spaard. NIJELAMER - Schaatsclub Nijelamer heeft donderdag avond de eerste korte- baanwedstrijden van het sei zoen moeten afgelasten. De club dacht een etmaal tevo ren nog een fraaie primeur te hebben. Maar bij controle in de avonduren bleek het ijs in Nije lamer bij Wolvega te dun.Ook een korte-baanwedstrijd voor junioren - tot zestien jaar - ging niet door. De vereniging ..Klein Begin" achtte het zelfs onverantwoord jonge, lichte schaatsers in Uilesprong, bij Heerenveen, het ijs op te stu ren. VEENOORD - De provinciale favoriet Arend Veenhof heeft donderdag in Veenoord/Nieuw Amsterdam de eerste mara thon op natuurijs gewonnen. SCHARENDIJKE - De verkoop van amaryllisbollen heeft de CJV in Burgh-Haamstede maar liefst tweeduizend gulden opgeleverd. Dat bedrag werd donderdagavond symbolisch overhandigd aan de voorzitter van de vereniging van gehandicapte sporters d'Antilo- pen, Dirk Groenendijk uit Zierikzee. De overhandiging was in de Putmeet te Scharendijke waar de vereniging wekelijks sport. Het geld wordt gebruikt voorde aanschaf van een nieuwe sport-rolstoel. De CJV was vertegenwoordigd met een groep van ongeveer vijf entwintig jeugdige leden, die zich allen hebben ingezet voor de verkoop van de bloembollen. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 9