Commissie ro akkoord met bouwplan Veldmarkt Archief in kelder Brouwse stadhuis is naar verwachting over vier jaar vol Vergadering commissie abz Westerschouwen Show tweedehands feestkleding Subsidieverzoek voor houden van literaire lezingen in Zierikzee Twijfels over wenselijkheid luxe flats in Burgh Vergadering commissie financiën Brouws college van b en w beantwoordt vragen in algemene beschouwingen DONDERDAG 12 DECEMBER 1991 NR 25067 5 BURGH-HAAMSTEDE - Of er in de plaats van de huidige Veldmarkt luxe woningen dienen te verrij zen is nog de vraag maar waar iedereen binnen de commissie ruimtelijke ordening van de gemeente Westerschouwen het over eens is, is dat er nu vaart gezet moet worden achter de verhuizing van de Veld markt naar de voormalige ZWN-remise. DEN HAAG - Minister D'Anco- na van WVC heeft zich donder dag op een symposium in Den Haag optimistisch getoond over de kansen voor vernieu wing van de ouderenzorg. In het Congrescentrum nam zij de onderzoeksresultaten van ze ven zogeheten demonstratie projecten in de ouderenzorg in ontvangst. BURGH-HAAMSTEDE Dinsdag 17 december verga dert de commissie financiën van de gemeente Westerschou wen. De vergadering wordt ge houden in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede en begint om 19.30 uur. Op de agenda van de commis sievergadering onder meer de begroting van de Stichting Re- nesse. Verder op de agenda het verzoek om subsidie van Zie kenomroep Nomen Nescio en subsidiëren van de Stichting Westerschouwen Kultureel in verband met de exploitatie van de Burghse School. Ook aan dacht voor het betaald parke ren. Een voorstel tot invoering van betaald parkeren voor het parkeerterrein aan de Jan van Renesseweg in Renesse wordt aan de commissieleden voorge legd. Wie de discussie bij wil wonen is welkom op de publie ke tribune. De stukken die be trekking hebben op de verga dering liggen een half uur voor het begin van de vergadering ter inzage. AMSTERDAM - De reisorgani satie Hotelplan International heeft een goed jaar achter de rug. Hoewel de Golfcrisis in het seizoen '90-91 een daling van het aantal reizigers veroor zaakte, groeide het bedrijfsre sultaat, internationaal becij ferd, van 1.4 tot 1,5 biljoen gul den. Over de verhuizing van de su permarkt is al heel wat gezegd en geschreven. Nu ziet het er dan toch naar uit dat men bin nen afzienbare tijd een begin kan gaan maken met de bouw. De leden van de commissie ruimtelijke ordening, zo bleek dinsdag tijdens de vergadering in het gemeentehuis in Burgh- Haamstede, hebben in ieder ge val geen bezwaar. Woningen Discussie over de verhuizing van de Veldmarkt op zich was er niet tijdens de commissie vergadering. Wel kwam com mentaar op de plannen voor de invulling van de ruimte die vrijkomt na sloop van de hui dige Veldmarkt aan de Burgh se Ring. In opdracht van Veldmarkt-eigenaar Veldhui zen tekende een architectenbu reau een mogelijke invulling. Het gaat in dat plan om de bouw van 19 woningen op de plaats waar nu nog de super markt staat. WD-woordvoer- der dr. H. J. van Zuylen wierp de vraag op of het wel wense lijk is dat in hartje Burgh luxe appartementen gebouwd gaan worden. Architect W. Kort ging niet in op die vraag. Wel stelde hij in een toelichting op het ontwerp dat het de be doeling is dat er een aaneen gesloten bebouwing komt die niet misstaat aan de Burghse Ring. In die aaneengesloten be bouwing zou dan wel de nodige variatie aangebracht dienen te worden. Restaurant Weinig moeite bleek de com missie verder te hebben met het plan voor de bouw van een restaurant op camping De Duinhoeve in Burgh-Haamste de. Wel werd uitdrukkelijk ge steld dat het niet de bedoeling is dat het restaurant in kwestie opengesteld wordt voor ander publiek dan campinggasten. BURGH-HAAMSTEDE Dinsdag 17 december verga dert de commissie algemeen bestuurlijke zaken van de ge meente Westerschouwen. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis te Burgh- Haamstede en begint om 16.00 uur. Op de agenda van de commis sievergadering onder meer het WD-voorman Van Zuylen leg de aan commissievoorzitter wethouder ir. C. W. Veerhoek de vraag voor hoe men als ge meente denkt te voorkomen dat het restaurant een publieke gelegenheid wordt. Een slui tend antwoord kon Veerhoek niet geven op die vraag. Na de nodige discussie kwam hij wel met een suggestie. Veerhoek kwam met het idee om te proberen het bouwplan zodanig aan te passen dat de ingang van het te bouwen res taurant niet naar de openbare weg maar naar het kampeer terrein gekeerd wordt. De com missieleden konden zich wel vinden in die suggestie. CDA- woordvoerder A. J. Padmos deed nog de suggestie om te be zien of een visuele afscherming van het restaurant mogelijk is.l Dit alles met het doel om pas santen niet in verleiding te brengen om het restaurant met een bezoek te vereren. onlangs gepresenteerde plan voor het in het leven roepen van een sociaal-cultureel Nood fonds. Verder komt aan de orde de notitie vent- en standplaat sen. Wie de discussie bij wil wonen is welkom op de publie ke tribune. De op de vergade ring betrekking hebbende stukken liggen een half uur voor het begin van de vergade ring ter inzage. ZIERIKZEE - Ongeveer 50 a 60 belangstellenden be zochten de modeshow van tweedehands feestkleding die woensdagmiddag op initiatief van het Leger des Heils Zierikzee werd gehouden. Het evenement vond plaats in de grote zaal van het buurt- en clubhuis De Lichtboei aan de Poststraat te Zierikzee. Voor in de zaal was een podium opge steld waarop vijf mannequins ongeveer om het kwartier een aantal feestelijke kledingstuk ken presenteerden. Tussendoor kon het publiek in de kledingrekken in de zaal zoeken of men wat van zijn ga ding vond. Het was de bedoe ling dat mensen die een kle dingstuk kochten dat gelijk zouden showen, maar de mees te bezoekers bleken daar niet voor te voelen. Het assortiment feestkleding van het Leger des Heils omvat te veel geklede mantelpakjes en truien die waren bestikt met parels en pailetten. Ook was er wat feestelijke kinder kleding en overhemden en das sen voor mannen. Volgens een van de organisatri ces van het evenement, Aty de Boer was het voor de eerste keer dat een show van feestkle ding werd gehouden. ,,We heb ben wel twee keer eerder een modeshow van najaarskleding gehouden, maar nooit eerder van feestkleding". Het idee ontstond omdat het al laat in het jaar was en men toch een modeshow wilde houden. De collectie werd geselecteerd uit kleding die sinds vorig jaar bij het Leger des Heils binnen kwam. BEESEL - Burgemeester en wethouders van het Limburgse Beesel zijn gezwicht voor de kritiek op hun voorstel aan de raad om in de Algemene Plaat selijke Verordening (APV) een aanlijngebod voor katten op te nemen. Dit heeft een woord voerder van het gemeentebe stuur van Beesel meegedeeld. zien de pogingen die ook dit ministerie aanwendt om tot be zuinigingen te komen verkeren wij nog in onzekerheid of ons verzoek gehonoreerd zal wor den". De jaarlijkse bootreis die het gemeentebestuur voor haar be jaarde inwoners organiseert moet ook bedoeld zijn voor oudinwoners van de gemeente die zijn verhuisd naar een be jaarden- of verpleeghuis bui ten de gemeente Brouwersha ven vindt het college. Daarom wil men proberen de adressen van deze mensen 'te achterha len en hen met ingang van vol gend jaar ook uitnodigen voor het gratis uitje. Behalve aan ouderen denkt men ook aan de jonge inwoners van de gemeente. Er bestaan zelfs plannen om het hele wel zijnsbeleid ten opzichte van jongeren opnieuw onder de loep te nemen. Met name de ac tiviteiten voor jongeren van tien tot vijftien jaar moeten opnieuw worden bekeken en vooral geactiveerd vindt het college. In antwoord op de kritiek van de CDA-fractie dat de begro ting 1992 weer veel te laat in het jaar werd gepresenteerd, zegt het college dat het de be doeling is om de jaarlijkse planning volgend jaar in sep tember/oktober te behandelen. „Zonder ziekte of andere on voorziene omstandigheden moet dit mogelijk zijn". In de beantwoording wordt met één regel aangegeven dat men het voornemen heeft om proeven te gaan doen met een hondentoilet. Het overleg met het Waterschap Schouwen- Duiveland over de technische uitvoering voor de aanleg van een nieuwe ontsluitingsweg vanaf Den Osse naar de De- lingsdijk is afgerond. Op grond van de onderhandelin gen wordt nu een bestek ge maakt. Op basis van gesprek ken met het waterschap over de' financiële aspecten is afgespro ken samen naar het provin ciaal bestuur-te gaan ^)oor over leg. Ook de planologische pro cedures lopen. De nieuwe route zou via (een verbrede en aange paste) Dapperweg en Dirksweg naar de Delingsdijk lopen. Op maandag 16 december vindt in het Brouwse stadhuis een gemeenteraadsvergadering plaats waarin de begroting 1992 moet worden vastgesteld. Daarbij worden de schriftelij ke reacties op de plannen voor volgend jaar, via de algemene beschouwingen van de politie ke fracties en de beantwoor ding daarvan door het college, mondeling afgerond. De verga dering begint om 15.00 uur en kan door iedere belangstellen de vanaf de publieke tribune worden gevolgd. De modeshow in De Lichtboei kon zich verheugen in een goede belangstelling. (Foto: Joop van Houdt). tienjarig bestaan wil Ars Musi- ca op 30 april een bijzonder concert rond het historisch dansensemble Volta houden. Om dit financieel mogelijk te maken vraagt Ars Musica voor een keer een subsidie van zo'n vijftienhonderd gulden. Dit verzoek richt de muziekstich- ting overigens niet alleen aan de gemeente Zierikzee, maar ook aan de andere Schouwen- Duivelandse gemeenten en de provincie Zeeland. Gelet op het feit dat Ars Musica verder nooit om subsidie heeft ge vraagd stellen b en w voor om aan dit verzoek gehoor te ge ven. Dakruiter Wie eenmaal aan de slag gaat in oude gebouwen stuit soms onverwacht op niet eerder ge constateerde mankementen. Ook voor de restauratie van de westelijke dakruiter van de Gasthuiskerk is dat het geval geweest. Tijdens de restaura tiewerkzaamheden bemerkten de restaurateurs dat ook het to renkruis van de andere dakrui ter losstaat en hard aan een op knapbeurt toe is. Een snel her stel hiervan is niet alleen nodig maar ook haalbaar, gezien de aanwezigheid van de steigers. Deze kosten van deze bijko mende reparatiewerkzaamhe den worden geraamd op zo'n 8700 gulden. Rekening hou dend met de subsidie voor deze restauratie resteert een nog te dekken bedrag van 5046 gul den. Straten en pleinen Het onderhoud van wegen en straten, althans de financie ring ervan is een van die zaken die regelmatig terugkeren in de gemeenteraadsvergaderin gen. Ook voor de vergadering van maandag 16 december staat dit punt weer op de agen da. Straten als de Sint Ja- cobstraat, het Witte Eyestraat- je, de Regenboogstraat (tussen de Raamstraat en Wevershoek), Dam, Pieterseliestraat. Sint Domusstraat (tussen Fonteine en Visstraat), Banninklaan en Koning Gustaafweg komen volgens de dienst gemeente werken in aanmerking voor onderhoud en /of herbestra ting. In totaal is hiervoor 177.550 gulden nodig. Dit be drag waarvoor de raad maan dag zijn goedkeuring moet ge ven kan worden gehaald uit het potje voor herbestratingswerk- zaamheden. In deze reserve zit echter niet genoeg om deze kos ten geheel te dekken zodat een negatief saldo zal ontstaan van circa acht mille. Door afslui ting van de kapitaaldienst res teert nog een bedrag van 8800 gulden. BROUWERSHAVEN - Het Brouwse college van burgemeester en wethouders verwacht dat het archief in de kelder van het Brouwse stadhuis over ongeveer vier jaar vol zal zijn. Dat blijkt uit de stukken waarmee het college de vragen beantwoordt die de diverse politieke fracties uit de Brouwse gemeenteraad via hun algemene beschouwingen .stelden. De fracties reageerden daarmee op de plannen voor 1992. Het Brouwse archief raakt in de komende jaren vol vanwege een opschonings-operatie. Dat wil zeggen dat de jongste ar chiefstukken, die momenteel nog regelmatig worden ge bruikt en daarom liggen op geslagen op de diverse werkka mers in het gemeentehuis, wor den overgebracht naar de kel der. Van dyna'mische archief stukken worden het statische archiefstukken. Onder meer, door de nieuwe archiefwet die bepaalt dat de opbergtermijn van dynamisch naar statisch wordt verkort van 50 naar 20 a 30 jaar. Het Brouwse college vermeldt niet hoe men over en kele jaren het gebrek aan nieu we ruimte in het gemeentelijk archief wil gaan oplossen. Uit de beantwoording blijkt dat de officiële opening van de nieuwe brandweergarage/ge meentewerkplaats in Brou wershaven nog even op zich zal laten wachten. Dat komt om dat men de officiële opening wil combineren met een open huis waarbij alle belangstel lenden het verbouwde en aan gepaste voormalige tramremi segebouw kunnen bekijken. „Dat voornemen heeft tot ge volg dat het hele complex klaar en in gebruik moet zijn", aldus het college, dat vindt dat het open huis op een zaterdag moet plaatsvinden. Om te voorkomen dat de win kelvoorzieningen in de kleine kernen van de gemeente (Drei- schor, Noordgouwe en Zonne- maire) verdwijnen komt het Brouwse college in de loop van volgend jaar met een verorde ning die de naam Subsidierege ling winkelvoorzieningen klei ne kernen draagt. Zoals uit de naam blijkt wil men via die re geling de kleine middenstand op een dorp financieel helpen het hoofd boven water te hou den. Ook de verplaatsing van het Landbouwmuseum in Drei- schor naar een andere lokatie heeft nog steeds de aandacht van het Brouwse college. In de beantwoording zegt men hier over regelmatig en constructief overleg te hebben met het be stuur van het museum. De discussie over regionale, sa menwerking die een belang rijk onderdeel uitmaakte van de algemene beschouwingen van de vier politieke fracties in Brouwershaven kapt het colle ge wat af. „Wij denken de dis cussie rond dit onderwerp te voeren op basis van een notitie, die wellicht eilandelijk wordt voorbereid, in de daarvoor geëigende commissie. Men heeft het plan om in de loop van 1992 de burgers van de gemeente Brouwershaven ge degen voor te lichten over het geen er bij de besturen van de gemeente aan de orde is. Dat zal wellicht gebeuren via een speciale rubriek in een huis- aan-huis blad. Het al dan niet uitvoeren van het voornemen is volgens burgemeester en wethouders afhankelijk van de personele capaciteit op de ge meentesecretarie. Nu duidelijk is dat de openba re basisschool in Noordgouwe op grond van de nieuwe nor men van het ministerie kan blijven bestaan, wil het Brouwse college zich inzetten om de kleuters, die nu nog in een apart gebouw zijn gehuis vest, onder te brengen een gebouw bij de overige leerlin gen van de basisschool. Men heeft zich daarvoor tot het mi nisterie van onderwijs gewend. Maar die poging blijkt niet echt hoopgevend te zijn. „Ge- De Dirksweg maakt onderdeel uit van de ontsluitingsroute die wordt aangelegd tussen de Delings dijk en Den Osse. (Archieffoto). ZIERIKZEE - In navolging van Goes en Middelburg willen enkele scholen, bibliotheek De Stolpe, boek handel De Vries en de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen ook in Zierikzee enkele literaire le zingen houden. Daarvoor vragen ze van de gemeente Zierikzee een financiële bijdrage. Dit verzoek is een van de punten die maandag 16 december aan de orde komen tijdens de maandelijkse gemeenteraadsver gadering. Deze wordt zoals altijd gehouden in het stadhuis en begint om 19.30 uur. De initiatiefnemers beschou wen dergelijke literaire lezin gen als een belangrijke bijdra ge aan het culturele klimaat en wijzen in hun verzoek op de po pulariteit die dergelijke lezin gen in Goes en Middelburg hebben. Wat Zierikzee betreft wordt gedacht aan het organi seren van drie literaire lezin gen in 1992. Om dit mogelijk te maken willen boekhandel De Vries en bibliotheek De Stolpe ieder vierhonderd gulden bij dragen. De rijksscholenge meenschap heeft zich opgewor pen als gastheer en draagt daarbij ook nog eens honderd vijftig gulden bij aan het ver wezenlijken van dit idee. Wanneer de drie lezingen in to taal honderdtachtig bezoekers trekken die ieder vijf gulden entree betalen, dan rest een te kort van negentienhonderd gulden. Tbr dekking van dit mogelijke tekort vragen de ini tiatiefnemers subsidie van de provincie en van de gemeente. B en w van Zierikzee willen aan dit verzoek komen door maximaal vijfhonderd gulden beschikbaar te stellen. Deze vijfhonderd gulden kan wor den onttrokken aan de reserve voor het kunstbeleid. Ars Musica Een bedrag van maximaal vijf tienhonderd gulden willen b en w als eenmalige waarderings subsidie toekennen aan Ars Musica dat dit jaar zijn tweede lustrum viert. Deze stichting organiseert op Schouwen-Dui- veland elk jaar een vijf tot zestal kamermuziekconcerten en een a twee grotere concerten die steevast in Zierikzee wor den gehouden. Vanwege het Ook Ars Musica vraagt subsidie'. Op de (archief)foto een van de initiatieven van de stichting: een historisch concert

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5