College wil 45 mille uittrekken voor recreatie-activiteiten 1 Mishandeling in Zierikzeese zaak te Zierikzee DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS n ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Actie Amnesty International is nog steeds broodnodig' Bouwplan Veldmarkt Burgh 0 Ook voor haute couture in gordijnstoffen naar Zonnemaire? Jazeker!! Wezenlijke bijdrage aan imagoverbetering Westerschouwen Mini-instuif CJV in De Driehoek Bakkers verpakken brood in Amnesty-zakken yZ? 111 llliiij^ Kerstmarkt in dorpshuis Renesse Tijdelijke onder steuning directie Ooster- schelde- ziekenhuizen Kennis makings bijeenkomst nieuwe inwoners 3 SUBSIDIE 3 KERSTPOT 3 BEDRIJFSLOODS 7 JEUGDZAALVOETBAL Inbraak in woning te Renesse Diefstal auto I- -1 dé krant van schouwen-duivehnd! <3 '16 3 2- L ZJERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 10 DECEMBER 1991 148e JAARGANG NR 25066 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 f? BURGH-HAAMSTEDE - Het college van burge meester en wethouders wil een bedrag van 45 mille uittrekken voor het (laten) organiseren van recrea tie-activiteiten in de gemeente. Het college vindt dat dergelijke activiteiten een wezenlijke bijdrage leve ren aan verbetering van het imago van de gemeente. Dat blijkt uit een toelichting van het college op het voorstel in totaal 45.000 gulden beschikbaar te stel len. Het voorstel komt aan de orde tijdens de ge meenteraadsvergadering van maandag 16 december. De vergadering wordt gehouden in het gemeente huis te Burgh-Haamstede en begint om 19.30 uur. nieuw blusvoertuig ten behoe- ve van de eenheid Haamstede van de vrijwillige brandweer Westerschouwen is een investe ring van bijna vier ton noodza kelijk. Het voorstel is reeds be sproken in de commissies openbare werken en financiën en beide commissies oordeel den positief. Verder komt aan de orde een verzoek om subsidie van de Stichting Westerschouwen Kul- tureel. De stichting vraagt de gemeente een bijdrage in de kosten die gepaard gaan met het opzetten van zes exposities. Opzet van de exposities is om een brede groep kennis te laten maken met kunst. Kunst die in dit geval betrekking heeft op de omgeving van de Westhoek. De stichting heeft zes kunste naars bereid gevonden om ie der op hun eigen wijze inhoud te geven aan een expositie die de natuurelementen in de West hoek zal belichten. De exposi tie wordt ondersteund door de uitgave van een begeleidend boek. Een professionele opzet die echter ook nogal prijzig is. De moeite waard Ons inziens is het project zeker de moeite waard om uitge voerd te worden", aldus het col lege. „De expositie staat geheel in het teken van onze gemeente en zal een landelijke uitstra ling hebben. Ook het gegeven dat de zes kunstenaars een af spiegeling van de natuurlijke omgeving tonen kan als een po sitieve bijdrage in het licht van de cultuur in onze gemeente ge zien worden". Het college stelt de raad voor een bijdrage van 5000 gulden beschikbaar te stellen. Eerder werd door de gemeente raad van Westerschouwen een dergelijk bedrag beschikbaar gesteld ten behoeve van de or ganisatie van recreatie-activi teiten. Inmiddels is het zomer seizoen 1991 geëvalueerd en is een verzoek om subsidie voor het seizoen 1992 ingediend. Doelstelling De gemeente Westerschouwen doet er alles aan om haar ima go óp te vijzelen. Renesse moet weer een gezinsbadplaats wor den. ,,Ons college is van oor deel dat de activiteiten van de stichting een wezenlijke bij drage leveren aan de door de gemeente gestelde doelstelling om te komen tot een imagover betering en het terugdringen van de kleine criminaliteit", aldus het college in een toelich ting op haar voorstel. Men koppelt daar de conclusie aan vast dat dientengevolge van de gemeente ook een bij drage mag worden verwacht. Uitga an de van de gemeente begroting 1992 zijn wij van me ning dat een bijdrage in de overheadkosten verstrekt kan worden van 35.000 gulden en een bijdrage van 10.000 gulden ten behoeve van activiteiten in de kernen. ,,Dit laatste uitslui tend onder de voorwaarde dat de bijdrage alleen wordt ont vangen als daartoe een gemoti veerd verzoek wordt ontvan gen". Verder op de agenda van de ge meenteraadsvergadering het voorstel om 29.000 gulden be schikbaar te stellen voor de vervanging van het plafond van de gymzaal in Haamstede. Het plafond is volgens het col lege hard aan vervanging toe. Het is de bedoeling dat op het nieuw aan te brengen vuren plafond de oude verlichtings armaturen weer worden aange bracht. Blusvoertuig- Voor de - aa;-.cha£ van een Recreatie-activiteiten leveren volgens het college een wezenlijke bijdrage aan het terugdringen van de recreatie-criminaliteit. (Archieffoto). ZIERIKZEE - Morgen, woens dag 11 december wordt in De Driehoek aan Kerkhof Noord zijde in Zierikzee de derde mini-instuif' gehouden. De mini-instuif begint om 14.00 en duurt tot 16.00 uur. De mini-instuif is een initiatief van het CJV Samen Verder. Al le kinderen uit Zierikzee en omgeving in de leeftijd van vijf tot en met zeven jaar zijn van harte welkom in De Driehoek. De kinderen worden bezig ge houden met spelletjes, knutse len en dergelijke. Dit onder be geleiding van enkele CJV- vrijwilligers. Er worden dit seizoen nog vijf mini-instuiven gehouden en wel op 8 januari, 5 februari, 4 maart, 15 april en 13 mei 1992. ZIERIKZEE - Op zaterdag 14 december voeren alle Zeeuwse Amnesty-groepen een actie om de nood zaak van het werk van Amnesty International nog eens onder de aandacht te brengen. Ze doen dat on der het motto 'Na 30 jaar is Amnesty nog steeds broodnodig'. Voor deze actie hebben de groepsleden een groot aantal bakkers in de regio benaderd en be reid gevonden om aanstaande zaterdag hun brood te verpakken in zakken met Amnesty-opdruk. Met de actie hoopt men te be reiken dat men zich aanmeldt als lid of donateur van Am nesty of, wat men nog belang rijker vindt, dat men zich op geeft als actief lid. Met deze ac tie sluiten de Zeeuwse groepen de activiteiten in het kader van '30 jaar Amnesty' af. In de afgelopen dertig jaar is er, mede onder invloed van Amnesty, heel wat verbeterd op het gebied van de mensen rechten. Er zijn niet alleen vele gewetensgevangenen vrijgela ten, voor veel anderen is de si tuatie door de aandacht van Amnesty verbeterd. Wetten en verdragen zijn aangenomen en ondertekend. Maar goede wil en de beste bedoelingen zijn nog geen garantie dat er ook geen schendingen van de men senrechten meer plaatsvinden. In het Jaarboek van Amnesty worden schendingen van men senrechten beschreven in meer dan 120 landen. Voor de Am nesty-groepen dus reden om aan het eind van het jubileum jaar er op te wijzen dat 'Na 30 jaar, Amnesty nog steeds broodnodig is'. Rechten van de Mens De actie wordt gevoerd op de zaterdag na 10 december, de dag van de Rechten van de Mens. Op Schouwen-Duive- land is op zaterdag 14 decem ber brood in Amnesty-zakken te verkrijgen bij de volgende bakkers: bakkerij Sonnemans, Burgh; bakker De Bruine, Burgh; bij brood en banket De Feiter in Haamstede; bij de bakkers Janse en Everaers in Renesse; de BB Bakkerij, St. Domusstraat in Zierikzee; bij Bakker Boot in Ouwerkerk; bij bakker Jumelet in Bruinis- se en bij de Veldmarkt in Brui- nisse. De Amnesty-groep Schouwen- Duiveland is blij met medewer king en financiële steun van genoemde bakkers. BURGH-HAAMSTEDE - Vanavond, dinsdag 10 december, vergadert de commissie ruimtelijke or dening van de gemeente Westerschouwen. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede en begint om 19.30 uur. Ter discussie staat onder meer het plan voor de bouw van een Supermarkt op het voormalige ZWN-remise-terrein. Het is de bedoeling dat de Veldmarkt van het centrum van Burgh verhuist naar dat terrein. Verder komt aan de orde een discussiestuk betref fende het aantal eenheden kamperen bij de boer en het plan voor de bouw van een restaurant op camping De Duinhoeve aan de J.J. Boeijesweg in Burgh-Haamstede. Wie de discussie over deze en andere agendapunten wil bijwonen is welkom op de publieke tribune. De op de vergadering be trekking hebbende stukken liggen een half uur voor het begin van de vergadering ter inzage. RENESSE - Zaterdag 14 de cember wordt in het dorpshuis in Renesse een Kerstmarkt ge houden. De organisatie van de Kerst markt is in handen van de Mid denstandsvereniging Renesse en gaat om 11-00 uur van start. Tijdens deze feestelijke Kerst markt draait het Rad van Avontuur. De opbrengst van het Rad is bestemd voor dc Stichting Vakantiehuis Thure- driht die zich inzet voor jeugdi ge kankerpatiëntjes en hun fa milie Aan het eind van de mid dag wordt de opbrengst over handigd aan één van de leden van het bestuur van de stich ting. ZIERIKZEE - Sinds kort wordt de directie van de Stich ting Oosterscheldeziekenhui- zen ondersteund door B. R. R. van Oudenniel. Dat blijkt uit een persbericht van de stich ting. Van Oudenniel is voormalig di rectielid van de Ziekenhuis- groep Zeeuws-Vlaanderen en komt de gelederen binnen de directie van de Stichting Oosterscheldeziekenhuizen versterken wegens de ziekte van algemeen directeur P. C. Bouwman. A. F. R. van Opdorp neemt mo menteel de functie van alge meen directeur waar. Van Ou denniel zal hem daarbij, in principe tot 1 maart, onder steunen. De gezondheid van al gemeen directeur Bouman gaat vooruit, maar het is nog niet exact bekend wanneer hij zijn werkzaamheden weer zal her vatten. BURGH-HAAMSTEDE Dinsdag 14 januari wordt in het gemeentehuis in Haamste de een kennismakingsbijeen komst gehouden voor nieuwe inwoners van de gemeente. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Opzet van de avond is om de nieuw ingezetenen informatie te verstrekken over de gemeen te en over de plannen die er bij de gemeente leven. Verder kan men kennismaken met de le den van de gemeenteraad. Ook bestaat gelegenheid om vragen te stellen over geestelijke za ken en wordt een dia-serie over de gemeente vertoond. Na af loop van het officiële gedeelte kan men in een informele sfeer nader kennis maken en is er ge legenheid een rondgang door het gemeentehuis te maken. Wie nooit gevallen is, heeft geen juist besef van wat er nodig is om vast te staan. Douwes Dekker HET WEER Heldere nacht met minimumtemp. van min 2 graden aan de kust tot min 7 graden in het binnenland. Droog en vrij zonnig, maar later op de dag enkele wolkenvelden. Middagtemp. iets onder het vries punt. Matige zuidoostenwind. Het Zierikzeese college van b en w wil de stichting Kinderopvang 10.000 gulden subsidie geven. Het Leger des Heils slaat weer met haar kerstpot in het centrum van Zierikzee. Gs willen geen bedrïjfsloods op het voormalige sport veld te Sirjansland. Op Schouwen-Duiveland ging het jeugdzaalvoetbal van start. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Zierikzeeënaar gooit bierglas in gezicht Bruenaar ZIERIKZEE - Afgelopen zaterdagavond voncfin een horecagelegenheid te Zierikzee een ernstige mishan deling plaats. De 17-jarige jongen I. C. uit Bruinisse werd daarbij ernstig gewond in zijn gezicht. Dat kwam omdat hem een bierglas in het gezicht werd ge gooid. De mishandeling ont stond toen twee jongens om nog onbekende reden ruzie kre gen terwijl ze zich op de dans vloer bevonden. Eerst vielen er enkele klappen. Daarna maak te de 19-jarige F. V. uit Zierik zee het zo bont dat hij een bierglas in het gezicht van de Bruenaar gooide. Het slachtoffer werd hierdoor ernstig gewond onder een oog. Hij moest zich onder dokters behandeling stellen waarna hij naar huis kon. De dader werd door de politie aangehouden voor verhoor. Daarbij bekende hij tevens de diéfstal van twee fietsen enkele weken geleden. De Zierikzeeënaar werd daar na weer op vrije voeten ge steld. Hij zal zich mettertijd voor zijn daad moeten verant woorden. RENESSE - In de nacht van zondag op maandag tussen 00.45 en 10.00 uur werd inge broken in een woning aan de Jan van Renesseweg te Renes se. De dieven drongen de woning binnen door middel van braak. Er werd een zwarte suède da messchoudertas ontvreemd. De benadeelde is de heer J. B. uit Renesse. BRUINISSE - In de nacht van maandag op dinsdag werd in Bruinisse een personenauto gestolen. Het betrof de auto van de heer M. K. uit Bruinisse, een grijze metalic-kleurige Peugeot 504 D. Het voertuig stond afgeslo ten op de oprit van de woning van de eigenaar aan de Dokter de Kockstraat. Het kenteken van de auto is XY-G3-SN. De politie verzoekt iedereen die de auto ergens ziet of nadere informatie kan geven over de diefstal contact op te nemen via telefoonnummer 0U10- 14055. Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een C kwartaalabonnement f 45,— jaarabonnement f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af naam adres postcode telefoon plaats: handtekening: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1