Mevo schiet tegen SKNWK uit haar slof DFS Al kampioen! Duiveland revancheert zich: 4-2 overwinning WIK maakt halve misstap in derby tegen Brouwershaven Bruse Boys na nederlaag bij Yerseke weer in de problemen ZSC met de billen bloot tegen Kats: 2-6 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE NIEUWERKERK - Met cijfers (1-5) welke aan duide lijkheid niets te wensen overlieten heeft het Zierik- zeese Mevo te Nieuwerkerk op het sportpark Het Springer in het treffen met het veel hoger op de ranglijst geplaatste SKNWK revanche genomen voor de bij de seizoensopening in eigen huis geleden 2-1 nederlaag. OOSTERLAND - Door een ruime 4-2 overwinning op het bezoekende Heinkenszand revancheerde de ploeg van trainer Cees Willemse zich op de 0-1 neder laag, die het een week eerder op eigen veld leed te gen Brouwershaven. Met bij tijd en wijle goed ver zorgd spel werd Heinkenszand met lege handen te rug naar Zuid-Beveland gestuurd. Voor de oranjehemdem bete kende dit nog maar de tweede seizoensoverwinning, en nota bene beide nog in uitwedstrij den. Met deze overwinning kon het haar positie wat verbeteren en Nieuwdorp op de ranglijst passeren. Gezien het spelbeeld moet het voor de toeschouwers min of meer een raadsel zijn geweest dat deze ploeg uit de negen voorgaande wedstrijden nog maar een schamele drie puntjes bij elkaar, had ver gaard. Spelend zoals in deze st reekderby moet het team van trainer Thine Tiggelman toch in staat worden geacht zich in de loop van de tweede competi tiehelft in rustiger vaarwater te gaan begeven en zich van de twee fatale plaatsen op de ranglijst te distantiëren. Hoe wel de nederlaag wel wat ruim is uitgevallen viel er toch voor de thuisclub, die in de voor gaande wedstrijden elf punten meer had vergaard, weinig of eerlijk gezegd niets op de zege van de bezoekers af te dingen. Spoor De Nieuwerkerkers, die het ook in deze wedstrijd nog zon der hun laatste man Chris Oud- heusden moesten stellen, toon den deze middag duidelijk het spoor bijster. Zowel aanvallend als verdedigend rammelde het nogals eens in de blauw-zwarte gelederen. De eerste speelhelft werd nog met dubbelblanke stand afge sloten. wel liet Mevo toen al zien dat het allerminst met de gedachte naar de Duivelandse gemeente was gekomen om als een gewillig slachtoffer te fun- De uiteindelijke 2-2 einduit slag gaf in ieder geval voor zo wel WIK-trainer Jaap de Rid der als Brouwershaven-trainer Toon van Tiggelhoven geen re den om over te redetwisten, zo wel De Ridder als Van Tiggel hoven spraken van een „juiste uitslag". Het verschil deze mid dag zat hem echter in de instel ling van de spelers van beide elftallen, daar waar de spelers bij de bezoekers bereid waren om de mouwen op te stropen, faalde de thuisploeg. De Rid der zette daarom na afloop van het duel enkele vraagtekens bij de instelling en inzet van zijn manschappen. Mogelijkheden Onder leiding van de uiterst zwakke scheidsrechter Cijvat startte de thuisclub overigens voortvarend. Nadat Joost Rot- geren. De oranjehemden wis ten meer lijn in hun spel te brengen dan de thuisclub. In de eerste minuten van de sportief gespeelde wedstrijd was het eerste woord aan SKNWK waarbij doelman Niels Gouds waard al direct in actie moest komen bij een inzet van Peter v. d. Cingel. Mevo bleef het antwoord hier op echter niet lang schuldig daar het in de 8e minuut drie hoekschoppen achter elkaar wist te forceren zonder de SKNWK-verdediging te kun nen verschalken. In de 12e mi nuut kreeg Martin v. d. Houten uit een uitstekende pass van Johan Heikamp in vrije positie een goede kans waarbij hij de pech had dat het leder van zijn schoen afsprong waardoor de attent reagerende doelman Le on Quik zijn team voor een ach terstand wist te behoeden. Talenten Uit een van de weinige spaar zame goed opgezette aanvallen van de thuisclub moest Niel Goudswaard al zijn talenten tonen om Jackie de Bruine van het scoren af te houden. Even hierna zag de op het midden veld dominerende Peter van der Linde een schot van hem rakelings naast de staander naast gaan. Eenzelfde lot was aan de andere kant een kopbal van Jackie de Bruine bescho ren, waarna even later Michel Flikweert bij zijn inzet de bui tenkant van de staander op zijn weg vond. Twee minuten voor het verstrijken van de le speel helft kreeg Martin v. d. Houten van Mevo een droomkans om te middels een lastige stuiter kopbal Brouwershaven-doel man Henk-Jan Slager op de proef had gesteld was het in de 14e minuut Erik-Jan Kort die een doorkopbal van Marco Ganzeman van dichtbij achter Slager schoot: 1-0. WIK dat in het eerste half uur van de wed strijd de betere ploeg was ver zuimde echter de stand verder uit te breiden terwijl de moge lijkheden daarvoor volop aan wezig waren. Marco Ganzeman (zijnet) en Joost Rotte (goed keeperswerk van Slager) sprongen echter te nonchalant met de geboden mogelijkheden om zodat de minieme 1-0 score tot in de 37e minuut gehand haafd bleef. Then was het aan de andere kant Jaap Condstandse die bij de eerste beste kans voor de Brouwenaren doel trof. Uit een voorzet van de rechterkant van René Dalebout controleerde met voorsprong de thee te gaan nuttigen. Geheel vrij voor doelman Quik gekomen schoot hij tot grote verbijstering van de Mevo-aanhan'g op de benen van doelman Quik. Na de rust had Mevo-trainer Tiggelman Toon Wandel voor de zich niet geheel fit voelende Patrick Renger ingezet. Wie ge dacht mocht hebben dat de thuisclub na de hervatting uit een ander vaatje zou gaan tap pen kwam bedrogen uit. Het was Mevo dat duidelijk zijn stempel op de wedstrijd wist te. drukken. In de 52e minuut slaagde het erin succes te boeken. Een uit stekend door Maurice Lam- brigtsgenomen vrije trap werd in eerste instantie nog via de Condstandse de bal met de borst en schoot uiterst beheerst de gelijkmaker voorbij WIK- doelman Krijn Hendrikse: 1-1. Met deze stand zochten beide ploegen na 45 minuten de kleedkamer op. WIK leek na de rust de plotselinge tegenvaller van de eerste helft binnen de kortste keren recht te willen zetten. Erik-Jan Kort had ech ter pech dat zijn goed ingekop te bal uit een hoekschop van Kees Verwest van de doellijn werd gehaald door Brouw- verdediger Johnny Jonker. In de 58e minuut was het echter wel raak, weer was het Kort die op de juiste plaats stond (overigens duidelijk in bui tenspelpositie) en zijn ploeg op 2-1 bracht. Protesten Protesten over de geldigheid van het doelpunt van de zijde van Brouwershaven aan het adres van scheidsrechter Cijvat mochten niet baten, zodat de thuisploeg op een ietwat geluk kige wijze op voorsprong kwam. Hierna wierpen de Brouwenaren alle schroom van zich af en onder leiding van de goed spelende Marcel van Grunsven (hij was in die fase overal te vinden) trokken de bezoekers het initiatief naar zich toe. Nadat scheidsrechter Cijvat een handsbal binnen de be ruchte lijnen van Theo Stouten over het hoofd had gezien was het juist Van Grunsven die in lat door doelman Quik onscha delijk gemaakt waarbij hij echter de pech had dat het le der voor de voeten kwam van René Dekker die met een sim pele voetbeweging zijn team op voorsprong kon schieten: 0-1. Treffer Twee minuten later ontsnapte het SKNWK-doel aan een twee de geldige treffer toen de uit stekend leidende arbiter bij een door René Dekker inge schoten bal hands had gecon stateerd. SKNWK slaagde er hierna in het spel naar de Mevo-speelhelft te verplaatsen waarbij de gelijkmaker in de lucht hing. Wat men kon zien aankomen gebeurde in de 63 minuut toen de Mevo- verdediging verzuimde afdoen de op te ruimen waarvan Lauwrens Kik dankbaar ge bruik maakte: 1-1. In plaats van dat men dacht dat SKNWK nu orde op zaken ging stellen was het juist Mevo dat de 75e minuut op aangeven van Remi Lievense de bal op zijn borst opving en daarna met zijn linker hard en onhoudbaar in de uiterste hoek voórbij Hendrikse schoot: 2-2. Vanaf dat moment kreeg de wedstrijd eindelijk het karakter van een derby waarin de spanning werd opgevoerd, gescoord werd er echter niet meer zodat de 2-2 stand uiteindelijk de einduit slag werd. SCHARENDIJKE - Het Scha- rendijkse ZSC ging afgelopen zaterdag in de thuiswedstrijd tegen het bezoekende Kats door een 2-6 nederlaag figuur lijk met de billen bloot. Hoe wel de thuisploeg halverwege het duel nog met 1-0 leidde volgde er in de tweede helft een waar debacle voor de ploeg van trainer Sjaak Dorreman. Nog amper bijgekomen van het zware verlies van zijn ploeg kon Dorreman na afloop van het duel alleen maar conclude ren dat het „bar en boos was" wat zijn ploeg had laten zien.,,We speelden zonder inzet en zonder enige overtuiging om er iets van te maken, ik heb er eigenlijk geen woorden voor, zo slecht was het. Een wed strijd om snel te vergeten maar waar het laatste woord nog niet over gevallen is" aldus Dorreman. Tbch prijkte er na 45 minuten voetbal een 1-0 stand in het voordeel van de thuisploeg op het scorebord. In de 18e minuut namelijk was het Niels van de Moezel die een goed uitgespeel de aanval bekroonde met een doelpunt: 1-0. Ondanks het feit dat trainer Dorreman tijdens de rust zijn ploeg er voor ge waarschuwd had, dat er met meer inzet gestreden moest worden bleef de thuisclub ook in de tweede helft uiterst tam acteren. De ploeg speelde zonder bezie ling en juist dit was koren op de molen van de bezoekers. Zonder zichzelf overdanig in te spannen kwam Kats in de 56c minuut langszij. Vanaf dat mo ment gingen bij de spelers van de thuisploeg de kopjes naar beneden en was het gebeurd met de koopman. Met grote re gelmaat liep de ploeg uit Noord-Beveland uit naar 1-6. Tijdens de tweede helft restte er voor trainer Dorreman niets anders dan lijdzaam toe zien op het collectieve falen van zijn jongens. Ook het doelpunt dat Gerard de Voogd in de 88e mi nuut nog scoorde (2-6) kon de open wond die bij trainer Dor reman door het getoonde spel ontstaan was niet meer helen. de lakens ging uitdelen. Vier minuten na de gelijkmakende treffer stond Mevo alweer op voorsprong door Martin v. d. Houten die een door Maurice Lambrigts genomen hoekschop wist te verzilveren: 1-2. Even probeerden de Nieuwer- kerkers nog de zaken recht te zetten waarbij Michel Flik weert nog een kopbal van hem rakelings naast zag gaan. De kaars ging hierna bij de blauw-zwarten min of meer do ven. Na 75 minuten wedstrijd was het Jan Heikamp die na goed doorzetten de SKNWK- verdediging zijn hielen liet zien en vervolgens doelman Quik kansloos liet: 1-3. De wedstrijd was met deze treffer praktisch beslist daar Mevo overwegend het beste van het spel behield. Voor SKNWK was het leed nog niet geleden daar René Dekker in de 82e mi nuut met een schuiver voor 1-4 zorgde waarna Tbon Wandel in de 88e minuut de SKNWK-ver dediging te snel afwas en de eindstand op 1-5 bepaalde. Gezien de geboekte resultaten in de voorgaande wedstrijden werden de Boys zeker niet bij voorbaat kansloos geacht om een beter resultaat te realise ren dan het voor eigen publiek had gedaan. De hoop op een be ter resultaat werd echter door Yerseke de bodem ingeslagen daar het erin slaagde met 3-1 aan het langste eind te trek ken. Deze uitslag had mede tot gevolg dat Bruse Boys in gezel schap van vier medegegadig den het degradatiespook op de hielen weet. Hoewel de uitslag zou doen vermoeden dat de bezoekers er niet aan te pas kwamen is vreemd genoeg min of meer juist het omgekeerde het geval. Yerseke spelend op de counter met een muur van verdedigers speelde haar mogelijkheden kennende een slim spelletje waarbij het met wat hulp van Vrouwe Fortuna de wind in de zeilen had. Juist dat kleine beetje geluk moesten de Boys deze middag ontberen wat hen uiteindelijk de das omdeed. Dat de ploeg van de in Bruinis- se woonachtige trainer Cees Willemse de beide punten in ei gen huis hield, was vooraf ge zien bittere noodzaak voor de Oosterlandse ploeg. „Om bo venaan mee te willen draaien moet je vooral je thuiswedstrij den winnen en mag je niet zo als vorige week thuis punten verspelen, we hadden eigenlijk al op een riante derde plaats kunnen staan als we de zaak vorige week niet zo knullig hadden verspeeld" waren de woorden van Willemse na af loop van het duel. Goed tussen de oren De thuisclub begon gretig aan het duel en reeds na een paar minuten was het zichtbaar dat het deze middag goed zat tus sen de oortjes van de Duive land spelers. Met acceptabel voetbal en de daarbij behoren de inzet werd Heinkenszand op eigen helft vastgezet en het was daarom niet verwonder lijk dat in de 9e minuut de thuisclub op voorsprong kwam. Doelpuntenmaker was Adrie de Jonge die goed door- ging op een pass van Rob Wijnstekers en zijn ploeg naar 1-0 schoot. Ook na het openingsdoelpunt ging de thuisclub goed door. Heinkenszand kon in die perio de dan ook niet of nauwelijks De thuisclub had al in de vier de minuut alle geluk van de wereld toen doelman Jacob Muller bij een poging om een voorzet van Wim Zoetewij te onderscheppen uitgleed waar door Hermy Pekaar zonder eni ge problemen kon inkoppen 1-0. De Boys waren hierdoor wel genoodzaakt om op de aan val te gaan spelen. Het drong hiermee Yerseke volledig in de verdediging terug waarbij de verdedigende taak wel wat werd verwaarloosd. Halverwege de le helft waren de Boys zeer dicht bij de gelijk maker toen Jacob van den Ber ge even buiten het strafschop gebied onderuit werd gehaald. De fraai door Tbnny van den Berge genomen vrijetrap werd echter buiten bereik van doel man Paul Poleij tegen de lat ge knald Met snelle counters bleef Yerseke gevaarlijk opere ren. Bij een hiervan versperde Martin Verspoor in het sraf- schopgebied de opkomende Jos de Koeijer de weg. voor gevaar zorgen. Nadat Duiveland-spits André van de Berge in de 26e minuut net even buiten het zestienmeter gebied tegen de grasmat werd gewerkt, was het Jaco de Brui ne die de toegekende vrije trap met een sierlijke boog in het Heinkenszand-doel krulde: 2-0. Met deze stand werd de rust be reikt. Toch liep de thuisploeg in de 57e minuut onverwachts tegen een tegenvaller aan toen een Heinkenszand-speler via een uitval tegenscoorde: 2-1. Vanaf de aftrap bracht de thuisploeg de marge echter al weer op twee doelpunten. Bij een aanval over links werd Marcel de Bruine binnen de zestien onderuit geschoffeld waarna het voor Jaap Brekel- mans een koud kunstje was om vanaf elf meter zijn ploeg naar 3-1 te schieten. Zeven minuten later zette Brekelmans zijn ploeg op 4-1 nadat hij wederom vanaf de strafschopstip aan mocht leggen, nadat een com binatie tussen Toon van der Hulle en André van de Berge door een overtreding op laatst genoemde werd afgebroken. Met een 4-1 voorsprong voor de thuisclub was de strijd in feite gestreden, dat het in de 86e mi nuut tenslotte nog 4-2 werd mocht de pret in het Duive- land-kamp echter niet meer drukken. Tbt ieders verwondering legde scheidsrechter Van der Velde de bal op de stip waarna Wim Zoetewij het vonnis voltrok: 2-0. Wel aangeslagen door deze treffer gaf Bruse Boys de moed nog niet op en behield het een veldmeerderheid. In de 27e mi nuut begon het voor het team uit Bru weer te dagen toen Ja cob van de Berge kans zag eni ge verdedigers van zich af te schudden en raak schoot: 2-1. Met kunst en vliegwerk slaag de de verdediging van Yerseke er hierna in zich staande te houden. Ook na de hervating bleef Bruse Boys overwegend het beste van het spel houden, zonder echter tot scoren te kun nen komen. Zeven minuten voor tijd viel de definitieve be slissing door de geheel vrij staande John Christiaanse die zonder enige problemen kon raak schieten: 3-1. KLIMMEN - De Limburgse bergsportvereniging „Valleke- bergse Alpe Vrung" (VAV) stuurt volgend jaar 40 leden in verschillende expedities op pad om de hoogste bergtoppen van alle zeven continenten te bedwingen. Zij viert daarmee haar 25-jarig bestaan. He team van DFS Al dat beslag wist te leggen op de kampioenstitel van de Groep A 7. (Foto: Joop van Houdt). V Het Zierikzeese Mevo zorgde zaterdag te Nieuwerkerk voor een daverende verrassing door SKNWK in eigen huis met 5-1 te kloppen. Op de foto doet Peter v. d. Cingel een poging om onder de benen van Mevo-verdediger Ruud Dekker door te kruipen. (Foto: Joop van Houdt). KERKWERVE - In een behoudens het laatste kwar tier gespeelde tamme derby verspeelde het thuisspe- lende WIK een kostbaar punt tegen streekgenoot Brouwershaven. Mede door dit toch wel tegenvallen de gelijke spel lijkt de ploeg uit Kerkwerve het spoor een beetje bijster te geraken, de ploeg van trainer Jaap de Ridder behaalde uit de laatste twee thuiswedstrijden maar één schamel puntje, wat op zich te weinig is voor een ploeg met kampioensaspi raties. Brouwershaven daarentegen lijkt de opgaan de lijn definitief te pakken te hebben en zorgde afge lopen zaterdag toch min of meer voor een verassing door de op papier sterker geachte thuisploeg op een 2-2 gelijkspel te houden. YERSEKE - Het is Bruse Boys in de uitwedstrijd te gen Yerseke niet gelukt revanche te nemen voor de ruime 4-1 nederlaag welke het bij de opening van het seizoen in eigen huis te slikken kreeg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 6