Saskia Eggink in nieuwe werk- en expositieruimte Lezing vreemdelingen SGP-studievereniging DE HOEVE AAN DE LINGE Zaterdag 14 december open huis Winkelweek actie Bru 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Omdat de indeling van het huis in feite afgestemd is op woon- en werkruimte voor één huur der ontbrak in de werkruimte op de begane vloer een aanslui ting op de waterleiding en sa nitair. Daarin heeft het echt paar Eggink met toestemming van de woningbouwvereniging zelf verandering gebracht. Zon der water kom je als etser die met allerlei zuren moet werken echt niet ver. Gelet ook op dat gebruik van zuren met hun kwalijke dampen zou een af zuiginstallatie ook niet gek zijn vindt Saskia Eggink. Maar ook zonder die installatie is ze zeer in haar nopjes met haar nieuwe en vooral ook lich te werk- en atelierruimte die ze Studio Eggink noemt. ZIERIKZEE - Een lichte ruimte met een oppervlak te van zo'n dertig m2 die voldoende artistieke bewe gingsvrijheid biedt en die bovendien nog eens cen traal ligt. Die wens is voor beeldend kunstenaar Saskia Eggink uit Zierikzee na lang zoeken in ver vulling gegaan. Sinds kort heeft zij een nieuwe werk- en expositieruime aan de Beddeweeg (num mer 1) betrokken. Zaterdag 14 december houdt ze daar tussen 11.00 en 17.00 uur open huis. Waar laat ik mijn werk en mijn materiaal? Dit probleem moet beeldend kunstenaar Saskia Eggink weieens hoofdbrekens hebben bezorgd. De zolder van haar huis aan het Lange Pad bood wa^ dat betreft weinig ruimte om aan de pers te wer ken en om het werk te laten zien. Bovendien werkte het ge geven dat Eggink thuis werkte wellicht weieens remmend voor belangstellenden die vrij blijvend een kijkje wilden ko men nemen. Een andere en meer geschikte werk- en expo sitieruimte vinden bleek in Zierikzee een moeilijk iets. Contacten met een makelaar leverden dan ook niets op. In de binnenstad van Zierikzee bleek gewoon geen ruimte aan wezig te zijn die als zodanig ge schikt was en die bovendien voorzien was van verwarming en water. Twee voorwaarden om grafiek en etsen te maken en te bewaren. Atelierwoning Door toedoen van Beter Wonen kwam er een oplossing voor het artistieke huisvestingspro bleem van Saskia Eggink. Aan de Beddeweeg verrees een blok nieuwe woningen waarvan er twee ingericht werden als ate lierwoning. Een voor Zierikzee nog onbekend fenomeen. Deze woningen zouden woon- en werkruimte moeten bieden aan een beeldend kunstenaar. Om woonruimte zat Saskia Eg gink niet verlegen, om werk ruimte echter des te meer! Maar om daar nu een heel pand voor te huren ging haar toch ook wel een beetje ver. Gedeeld huren - een kennis van haar huurt het woongedeelte - bleek de oplossing te zijn. Woning bouwvereniging Beter Wonen had daar geen bezwaar tégen en zo kon de beeldend kunste nares 10 oktober de sleutel op halen voor haar nieuwe atelier aan de Beddeweeg. Dat er in die ruimte die een af meting van dertig m2 heeft creatieve werkzaamheden wor den verricht verraadt het op schrift op de ramen. Studio Eg gink is immers voorzien van een tweetal rode punten die verdacht veel lijken op verf spatten. Wie geïntrigeerd is door die rode stippen en zijn nieuwgierigheid niet kan be dwingen en eens een nadere blik door de ramen wil werpen behoeft zich niet te schamen. Behalve atelier is de ruimte voor een gedeelte ook ingericht als expositieruimte voor de ve le etsen en de grafiek van Eg gink. Nat Hoewel de ruimte bij wijze van spreken nog nat van de verf is, hangt het expositiegedeelte en de entree reeds vol met allerlei werkstukken, die met behulp van allerlei grafische technie ken zijn ontstaan. Nog steeds is Eggink, die lid is van LOGA, het Landelijk Overleg Grafi sche Ateliers en van de Zeeuw se Kunstkring, bezig met het perfectioneren van deze grafi sche vaardigheden want, zo zegt ze, stilstand is achteruit gang. Vrije Academie Na het behalen van onderwijs- bevoegdheden voor tekenen en textiele lessen en een cursus et sen bij Peter Jansen volgt Eg gink al geruime tijd lessen aan de Vrije Academie in Rotter dam. Aanvankelijk om de fijne kneepjes van het etsen onder de knie te krijgen, maar sinds kort om zich te bekwamen in het grafisch illustratief vorm geven. Deze opleiding combi neert zij met een part-time baan als docente tekenen en textiele werkvormen en met verschillende andere hobby's. Saskia Eggink is wat dat be treft een veelzijdig mens. Die opleiding aan de Vrije Aca demie geeft haar niet alleen meer kennis maar ook de mo gelijkheid om ervaringen en ideeën uit te wisselen. Nu blijkt Saskia Eggink daar zel den een gebrek aan te hebben. Hele gewone en alledaagse din gen zoals bijvoorbeeld een ap pel, een vis of een muziekin strument zijn voor een haast onuitputtelijke bron van inspi ratie. De meeste ideeën ont leent Saskia Eggink vooral aan het water. Vissen, garnalen, krabben en vogels zijn veelvul dig terug te vinden in haar werk, maar ook katten inspire ren haar tot menige afbeel ding. Voor dat laatste heeft ze Saskia Eggink aan het werk in haar nieuwe atelier. (Foto: Joop van Houdt). zelf ook niet zo'n duidelijke verklaring. Eggink: ,,Ik schijn iets met katten te hebben zegt Lachen De natuur mag dan een belang rijke plaats in haar werk inne men, daaruit mag nog niet au tomatisch worden geconclu deerd dat Eggink met haar werk, waarin blauwtinten overheersen, direct een bood schap over wil brengen op haar publiek. Uit de beide werken Vis '89 - een mollige en sparte lende vis en Vis 2000 -een visse- kop met graten spreekt wel licht de zorg voor het milieu maar toch is dat niet direct het uitgangspunt van Saskia Eg gink, die met diep- en hoog druk de meest afwisselende af beeldingen maakt. ,,Het werk moet leuk zijn om ernaar te kijken en je moet er ook een beetje om kunnen lachen" vindt ze. Hoewel haar werk niet echt realistisch is, is het voor het publiek wel herken baar en daardoor ook toegan kelijk én wat niet minder be langrijk is ook betaalbaar. Dat haar werk ook humo ristisch is, is mede een gevolg van de speelsheid die eruit spreekt en de taalgrapjes die in de afbeeldingen zijn „ver pakt". Kreeft in huis en kikker in nadruk zijn zowel grafische als verbale grapjes die het be kijken van Egginks werk span nend én ontspannend tegelijk maken. Etsen en grafiek zijn overigens niet de enige activi teiten waarmee Saskia Eggink zich bezighoudt. Ook als gra fisch ontwerpster is zij actief en heeft zij in de afgelopen ja ren voor verschillende op drachtgevers ontwerpen voor logo's en andere „visitekaart jes" ontworpen en ook de il lustraties in het boek Veraelen van 't eiland Schouwen-Duive- land zijn van haar hand. Ge vraagd naar haar voorkeur voor een van deze activiteiten blijkt dat juist de combinatie ervan haar zo aanspreekt. Ze is graag ambachtelijk bezig om haar ideeën uit te werken maar daarnaast beschouwt ze het als een uitdaging om ook de ideeën van anderen vorm te ge ven. Open huis Wie het werk van Saskia Eg gink wil zien is zaterdag 14 de cember tussen 11.00 en 17.00 uur welkom in haar studio aan de Beddeweeg (nummer 1). Ver der is deze werk- en expositie ruimte geopend op de volgende dagen: donderdag van 19.00 tot 21.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en verder volgens (telefonische) afspraak. HILVERSUM - De onderne mingsraad van de TROS wei gert tot 1 april 1992 met de di rectie overleg te voeren over de overgang naar een commer cieel televisiestation, als niet tegelijk de toekomst van TROS-radio is gewaarborgd. DEN HAAG - Zo'n dertig Pa kistani hebben in Den Haag ge protesteerd tegen de golf van arrestaties in hun land. Vol gens de voorzitter van de Pa kistan People Party (PPP) in Nederland, Raj Riaz, zijn de af gelopen weken duizenden men sen gevangen genomen. BRUINISSE - In het vereni gingsgebouw werd vrijdag avond de eerste trekking van de winkelweekactie van de on dernemersvereniging Bruinis- se gehouden. Voor de pauze werden de eerste twintig prij^ zen getrokken. Tijdens de pau ze werden enkele spelletjes bingo gedraaid onder leiding van Jan Douwes. Het le vensmiddelenpakket werd in de eerste ronde in ontvangst genomen door mevrouw Jume- let-Van den Bos. Het bierpakket was voor Er- win Zegers, het zuivelpakket werd gewonnen door Henriët Verwijs en de familie Hofland ging naar huis met een gratis fruitbak. Z weminstructeur Jan Douwes gaf daarna nog en kele presentjes weg. De heer J. van der Have en de familie J. van Popering-Wiebrens kwa men tijdens het bingospel in het bezit van een tienbaden- kaart voor het overdekte Door MIEN VAN 'T SANT 113 En al is het dan geen Laurentia geworden, een van Reina's meisjes draagt toch maar de naam die eraan verwant is. Dien is ook geen naam om over naar huis te schrijven. Had den ze aan die huis-, tuin- of keukennaam ook geen sierlijke draai kunnen geven? Dia na! schiet het door haar heen. Nee, alleen nog maar een naam met een wrange bij smaak. Ze moet even peinzen. Gek, dat ze vóór de geboorte nooit bij het feit stil gestaan heeft dat Reina's tweeling een naam moest hebben! Ze somt een rijtje na men in haar gedachten op. Gerdina, Alber- dien, Everdien! Ze weet het opeens. Bettina! Dat zou een originele naam geweest zijn. De naam van een beroemde mannequin. Zo hadden ze haar kleindochter kunnen noe men. Karin was geen lelijke naam, maar het sloeg nergens op. Het gaf haarzelf al leen maar de nare smaak in de mond dat Leo die naam opzettelijk gekozen had, om dat er zonneklaar uit zou blijken dat hij met de relatie Dien de Jong zo weinig moge lijk te maken wilde hebben. Hij, de zoon van een gezeten bankdirecteur met een rid derorde op zijn revers. En zij? Slechts de boerin van 'Zon rondom' uit een onbedui dend dorp, ergens aan de Linge! Ze zullen merken hoe ontstemd ik erover ben, neemt ze zich voor. Straks, als Reina weer op honk is, zal ik het haar onomwonden vertellen hoezeer ze me hiérmee gegriefd heeft. Hoofdstuk 25 Het blijft goed gaan met Reina. Na veertien dagen is ze uit het ziekenhuis ontslagen. Dien heeft haar nog eenmaal bezocht, toen ze alweer een heel eind aangesterkt was. Thuis had ze zich voorgenomen niets over de naamgeving van de tweeling te zeggen. Maar toen Reina er zelf over begonnen was en ze gezien had hoe flink haar dochter al weer was. had ze dit voornemen laten va ren. 'Wat zeg je van de namen van onze twee peu ters, moeder?' zei Reina. En zondereen ant woord af te wachten: 'Ik vind Laurentia een ontzettende naam. Maar Leo stond erop dat een van hen naar zijn moeder zou heten. Wa ren het jongetjes geweest, dan was zijn va der vanzelfsprekend vernoemd. Ik ben al blij dat Leo het goedgevonden heeft dat we haar laur noemen'. Toen Dien de Jong dan eindelijk aan het woord kon komen, zei ze: 'En de naam Ka rin dan? Heet de ander misschien ook nog naar een of ander deftig familielid van Leo?' Het had niet aardig geklonken, maar de maat was door deze, haar familie uitban nende naam volledig vol. Ze gunde haar dochter een man met een goede job. Ze gun de haar ook een stel schoonouders die een zekere bekendheid genoten. Alleen: ze duldde niet dat Reina door de ogen van Leo's ouders begon te kijken. Leo, van wie het als het ware afdroop dat hij Dien de Jong, ja, heel 'Zon rondom', gewogen en te licht bevonden had. Zijn vader mocht dan bankdirecteur geweest zijn, zij, de boerin van de grootste hoeve uit de gehele streek, liet zich door dit alles allerminst in een hoekje drijven. Reina heeft zo'n uitbarsting van haar moe der niet verwacht. Het lag meer in haar lijn, als ze zich op de een of andere manier veron gelijkt zou voelen, ze dit zou uiten door tra nen en meelij opwekken. Diep in haar hart kon ze het wel een beetje begrijpen. Het zou beter geweest zijn, als beide kinderen on persoonlijke namen hadden gekregen. En fin, dat viel nu niet meer te veranderen. 'Onze oudste heet toch naar vader', verweer de Reina zich. 'Als het dit keer opnieuw een jongen geweest zou zijn, had die vanzelf sprekend de naam van Leo's vader gekre gen. Verder is het toch éérlijk gegaan? Jij en Leo's ouders hebben nu allebei een klein kind dat naar een van hen vernoemd is'. En lachend: 'Als de volgende een meisje mocht zijn, zal ik proberen haar naar jou te noe men. Goed?' Dien schiet zonder dat ze het wil, in de lach. 'De volgende! Jullie zetten er blijkbaar haast achter'. (wordt vervolgd) zwembad in Aquadelta. Na de ze verpozing vond door ge meentebode/deurwaarder Mart Hanzen de trekking van de hoogste geldprijzen plaats. Tijdens de prijsuitreiking werd duidelijk dat de Bruse ondernemersvereniging in de concurrentiestrijd ook buiten de dorpsgrenzen haar toontje meeblaast. De hoofdprijs van 500 gulden viel te beurt aan de familie Rentier in Oud- Beijerland, de tweede prijs van 250 gulden ging naar de familie Klink in de -Prins Bern- hardstraat 12 en de derde prijs van 250 gulden was bestemd voor de familie L. van Meurs in de Prinses Margrietstraat. De vierde tot en met de tiende prijs met een waarde van 100 gulden vielen een paar keer buiten Bruinisse. Een familie uit Rotterdam kan naar het Zeeuwse mosseldorp terugko men om een biljet van 100 gul den op te halen. In totaal zijn door de ondernemers 40 geld prijzen uitgereikt. Door drie verschillende horecabedrijven werd een gratis diner voor twee personen beschikbaar ge steld. De familie Kardol is wel kom in restaurant Grevelin- gen, een familie uit Middelhar- nis mag met zijn tweeën gaan eten in restaurant Storm en de familie M. Verspoor wordt voor een diner in het Bruse Veerhuis verwacht. Na afloop werden de aanwezi gen uitgenodigd voor de vol gende trekking die op 27 de cember op dezelfde lokatie en wijze zal plaatsvinden. Dinsdag 10 december NEDERLAND t 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 uur Vrouw zijn, geva rieerd vrouwenmagazine. 10.50 uur TV-Fruitmand, gees telijke liederen op verzoek. 11.15 uur In beeld... Margreet Scholten, portret. Herh. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Journaal 16.08 uur Het kleine huis op de prairie, Amerikaanse serie. 17.00 uur Kinderkrant kinder serie. 17.30 uur Tijdsein 1, actualitei tenmagazine. 18.10 uur De kleine erfgenaam, 6-delige Engelse serie. Afl. 5. 18.35 uur Blackout, quiz. 19.04 uur Op weg naar Avon- lea, Amerikaanse serie. 19.50 uur Even voor achten. 20.00 uur Journaal 20.25 uur Overleven in de na tuur, BBC-natuurdocumentai- re-serie. 21.20 uur Tijdsein 2, actualitei tenmagazine. 21.54 uur Heksenwerk, repor tage over nieuwe methodes voor de behandeling van epi lepsie. 22.20 uur Een wereld van ver schil, praatprogramma vanuit Haamstede. 22.40 uur Antenne: Ze schieten zelfs op me, documentaire over de straatkinderen in Guatema la. 23.30 uur Christenen in Singa pore, documentaire over de kerk in Singapore. 00.00 uur Journaal NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.06 uur Bobobobs, tekenfilm serie. 17.31 uur De grote meneer Kaktus Show, kindermagazi ne. 18.00 uur Journaal 18.16 uur Daar komen de schut ters, comedyserie. 18.49 uur Lingo, woordspel. 19:18 uur Geef nooit op, pro gramma waarin kinderen hun hartewens zien uitkomen. 20.12 uur Wat je zegt dat ben je zelf, compilatie van dit thea terprogramma van Frans Hal- sema en Gerard Cox. 21.29 uur In voor- en tegen spoed, comedyserie. 22.00 uur Achter het nieuws, acutaliteitenmagazine. 22.35 uur Wings, Amerikaanse comedyserie. 23.04 uur Impact, serie actuele documentaires. 23.51 uur Museumschatten. 00.00 uur Journaal NEDERLAND 3 08.55, 13.00 en 17.55 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 10.00 uur Warreltaai, les 17. 10.30 uur Duitsland, afl. 4. 11.00 uur Advent: dromen met Jesaja, afl. 2. 11.30 uur Nieuws uit de natuur, les 12. 14.00 uur Skoalle-tv 16.25 uur Japan na 1945: Een nieuwe wereldmacht, afl. 4. 17.25 uur Grieks voor begin ners, les 5. 18.00 uur Journaal 18.15 uur Sesamstraat. 18.30 uur Jeugdjournaal. 18.45 uur Het klokhuis. 19.00 uur Winti, een Surinaam se godsdienst in Nederland, 3- delige documentaire. Deel 1. 19.30 uur Het gezicht van Ne derland, serie portretten van Nederlandse gemeenten. 20.00 uur Journaal. 20.25 uur Suite 215, Nederland se serie. 20.59 uur Jansen Co, muzika le talkshow. 21.45 uur 100 Meesterwerken, serie kunstbeschouwingen. 22.00 uur Journaal. 22.15 uur Studio Sport jour naal. 22.30 uur NOS-Laat, achter grondinformatie met om 23.00 uur Den Haag vandaag. 23.30 uur Sprekend over de Middeleeuwen, les 2. 00.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 00.05 uur Studio sport: Grand Slam tennistoernooi te Mün- chen, samenvatting. BRT 1 14.30 uur Schooltelevisie.. 17.30 uur Mooi en meedogen loos, Amerikaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatiese rie. Afl. 344. 18.05 uur Liegebeest, 17-delig kleutermagazine. Afl. 15. 18.20 uur Het station, geva rieerd kindermagazine. 18.35 uur De kampioen, 6- delige Nieuwzeelandse jeugd serie. Afl. 4. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Lotto-winnaars, me dedelingen en programma- overzicht. 19.30 uur Journaal/Sport. 20.00 uur Kwislijn. 20.05 uur De drie wijzen, kwis. 20.40 uur Zeker weten? Recht streeks praatprogramma. 22.00 uur Het ei van Christof- fels, reportage met verhalen over mensen en emoties. 22.30 uur Kunst-zaken. Aansl. Kwislijn. 22.35 uur Vandaag/Sport 22.55 uur Supermachten: Rus land en de Sovjetunie, docu mentaire serie. Afl. 13. 23.25 uur Coda, Ich denke dein, van Schumann, uitgevoerd door Bernadette Degelix^ £so- praan en Jan Vermeulen, pia- BRT 2 18.55 uur Journaal 19.00 uur Paris et ses environs, afl. 2. 19.30 uur Grensstad, Frans/Ca nadees/Amerikaanse serie. 19.55 uur Now, 12-delige docu mentaireserie i.v.m. de Rechten van de Mens. 20.00 uur Programma van de Liberale Televisie- en Radio- Omroep. 20.30 uur From Chile... an em brace of hope, show t.b.v. Am nesty International vanuit het beruchte voetbalstadion in Santiago, Chili. 21.30 uur Journaal en sport 22.00 uur The tall guy, Engelse speelfilm. DEN HELDER - Prins Bern- hard zal op 11 december aan boord van de hr. ms. Karei Doorman in Den Helder een plaquette onthullen ter nage dachtenis aan de naamgever van de oorlogsbodem: schout bij nacht Karei Doorman. In Oosterland OOSTERLAND - „Ook wij zijn vreemdelingen op aarde, reizigers op weg naar de eeuwigheid. Daarom mogen we niet neerzién op de vreemdelingen in ons land". Dat stelde de heer H. Franssen, jeugdwerkad viseur van het Landelijk Verband van Staatkundig Gereformeerde Studieverenigingen in Oosterland. Hij sprak voor de SGP-studievereniging Sehouwen- Duiveland over het onderwerp: Vreemdelingen in Nederland. Franssen begon zijn betoog met een nadere omschrijving van zijn onderwerp. Over vreemdelingen hebben velen verschillende meningen. Ze worden vaak gezien als indrin gers, die we liever kwijt zijn. Vaak wordt het onderwerp naar de achtergrond verscho ven omdat andere politieke problemen belangrijker wor den gevonden. De spreker plaatste zijn onder werp op de eerste plaats in Bij bels licht. Het begrip vreemde ling komen we veel tegen in de Bijbel. Het begint al in het eer ste Bijbelboek; Abraham ver bleef als vreemdeling in Egyp te. Jacob woonde twintig jaar als vreemdeling bij zijn oom Laban. In het boek Jeremia schrijft de profeet onder meer: De vreemdeling zuigt gij niet verdrukken. Vreemdeling schap is een vrucht van de zon deval. Ook in het Nieuwe Tbstament keert het vreemde lingschap terug. Christus heeft in het bijzonder oog voor de vreemdelingen van zijn tijd, onder meer in de gelijkenissen. De apostelen wijzen in hun ■brieven op de eis van naasten liefde. De heer Franssen plaat ste zijn betoog in historisch perspectief. Hij maakte daar bij gebruik van de brochure van het SGP-studiecentrum Van Nederlanders naar mede landers. Als gevolg van de Re formatie kwamen veel gcloofs- vluchtelingen naar Nederland. In totaal gaat het om negen soorten vluchtelingen, die in ons land zijn gekomen. In chronologische volgorde gaat hem om Joden (vooral uit Spanje en Portugal), Hugeno ten (vanwege hun geloof uit Frankrijk), Chinezen, Moluk- kers en Indiërs. In de jaren 60 volgden de gastarbeiders. Aan vankelijk droeg hun verblijf een tijdelijk karakter. Zij na men hun eigen godsdienst mee. Later voegden hun gezinnen zich bij hen. De overheid werk te er krachtig aan mee hun ver blijf permanent te maken. Vervolgens kwamen de Surina- mers, de Antilliancn en ten slotte de politieke vluchtelin gen of asielzoekers. De laatste categorie komt naar Nederland om politieke of geloofsrede nen. Echter vaak ook om eco nomische motieven. Hoe moeten wij de vreemdelin gen tegemoet treden? Vanuit het standpunt van de SGP en artikel 36 van de Nederlandse Geloofsbelijdenis moeten de valse godsdiensten geweerd worden. Dat geldt ook voor de Islam. Die mening staat haaks op het standpunt in de samen leving. Daar wordt gekozen voor de tolerantie. Door de SGP-kamerfractie is gepleit voor meer ontwikkelingsgel den. Thans bedraagt dit anderhalf procent van het nationale inko men. Die hulp moet vooral ge richt worden op de landen waar de meeste politieke vluchtelingen vandaan komen: de Derde Wereld, bovendien moet de ontwikkelingssamen werking op internationaal ni veau beter georganiseerd wor den. Ook moet er ruimte zijn voor meer particulier initia tief, bijvoorbeeld vanuit de kerken. Tbt slot stond de spreker stil bij de taak van de overheid. Die zal zich moeten inzetten voor het tegengaan van nega tieve beeldvorming. De over heid werkt dit in de hand door bepaalde voorzieningen alleen op deze groepen te richten en daarbij de achterstandsitua ties van eigen bevolkingsgroe pen te vergeten. Ook moet de overheid krachtig optreden tegen mensen, die hier illegaal verblijven. Het beleid moet veel scherper en strenger worden. Tbnslotte zal de overheid discriminatie in de samenleving moeten voorko men. Maar anderzijds moet, in de visie van de SGP. de over heid ook ten volle Gods diena resse zijn.' Subsidies voor de bouw van moskeeën mogen daarom niet verleend worden. Het komt niemand toe op vreemdelingen neer te zien. Ie dereen reist hier als vreemde ling op de aarde op weg naar de eeuwigheid. Op die weg is een ieder gehouden aan Gods gebo den en moeten wij levende ge tuigen van Christus zijn tot het eeuwig behoud van onze naaste, aldus de SGP-visie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 4