Dierenasiel krijgt computer om gegevens dieren in op te slaan 1 DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS n r ZIERIKZEESCHE I j NIEUWSBODE College Middenschouwen voor aanpassing van mortuarium Bestrating Lammermarkt voor Kerst provisorisch hersteld 0 ibQ jblb^ Klasse bewijst zich zelf. Rolf Benz bij voorbeeld! Ook in Zonnemaireü Uit de opbrengst van het televisieprogramma Telebingo Vergadering commissie ro Wester- schouwen Investering van 5200 gulden Wegdek lijkt momenteel op hobbelig maanlandschap Poging tot inbraak in Renesse Brandje in woning Scharendijke Inbraak in auto Voorlich tingsavond asielzoekers centrum TAXA TIE? dé krant van schouwen - dumland! J ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I VRIJDAG 6 DECEMBER 1991 148e JAARGANG NR 25064 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 rWÊfi Q ZIER1KZEE - Eind december wordt bij het Dieren asiel Sehouwen-Duiveland een personal computer afgeleverd. Een modern apparaat waarin beheerster Jolanda Meerman alle gegevens kan opslaan van de dieren die in het asiel worden gebracht en van daar uit weer worden geplaatst. Het apparaat komt van de Centrale Asiel Raad (CAR) Nederland die het be kostigde uit het geld dat men kreeg via het televisie programma Telebingo. De programmamakers van Te lebingo besloten vorig jaar om een deel van de opbrengst van het programma beschikbaar te stellen voor de Dierenbescher ming Nederland dié in 1990 125 jaar bestond. Die speelde weer een deel van het geld door aan de Centrale Asiel Raad. „Enke le maanden geleden kregen we een brief waarin de asiel raad ons vroeg of we interesse had den om deel te nemen aan het pilot project, een project waar mee men wil uitproberen hoe automatisering bevalt bij die renasiels", vertelde de be heerster van het Dierenasiel Sehouwen-Duiveland, Jolanda Meerman. Hoewel zij niet de illusie had dat het dierenasiel in aanmer king zou komen voor een com puter bleek dat wel het geval te zijn. „Wij zijn het kleinste die renasiel van Nederland, dus ik dacht dat men de beschikbare computers eerder aan grotere asiels beschikbaar zou stellen'. Behalve in Zierikzee, krijgen in Zeeland ook de asiels in Goes, Middelburg en Vlissin- deze periode worden de cam pings en bungalowparken op geknapt. Dan haalt men er ge lijk de zwerfdieren uit die daar soms al een hele tijd rondlo pen'. Vaak gaat het om huisdie ren van toeristen die in de vreemde omgeving hun baas zijn kwijtgeraakt. Omdat bijna geen van die kat ten een kokertje met naam en adres draagt of is getatoeëerd is het volgens Jolanda bijna niet mogelijk om te achterha len wie de eigenaar van een dier is. „Het is erg jammer dat het nog steeds niet verplicht is om katten te laten tatoeëren. Bij honden is dat wel het geval. Daarom geeft het veel minder problemen om de eigenaar van een hond te achterhalen". Mo menteel verblijven in het Die renasiel Sehouwen-Duiveland twee honden. Vanwege het chronische tekort aan ruimte om de katten onder te brengen die in het asiel worden ge bracht worden plannen ge maakt om het asielgebouw uit te breiden. „Er wordt nu een bouwplan gemaakt. We zoeken sponsors die geld willen bij dragen en vrijwilligers die wil len meehelpen met bouwen. Het mooiste zou natuurlijk zijn wanneer een bouwbedrijf ons zou willen sponsoren door te helpen bouwen". gen automatiseringsappara tuur van de Centrale Asiel Raad. „Misschien omdat de asiels in Zeeland al zo goed sa menwerken". Jolanda is heel enthousiast over het idee dat de gegevens van de dieren die binnenko men en worden geplaatst al over enkele weken kunnen worden verwerkt met de com puter. „De apparatuur is heel compleet, met scherm, modem en printer. Dus ik hoef straks niets meer op papier te zetten". Daar is de beheerster momen teel ongeveer een half uur per dier mee kwijt. „Nu houd ik meer tijd over om met de dieren zelf bezig te zijn". Geen overbodige luxe, want de grote hoeveelheid dieren die sinds enkele maanden wordt aangeboden lijkt structureel te zijn. „Het asiel zit nog steeds stampvol. Er zitten momenteel 20 katten, waarvan het groot ste deel bestaat uit volwassen dieren". Jolanda omschrijft hen als 'campingkatten'. „In Het Dierenasiel Sehouwen-Duiveland krijgt een computer om de gegevens van de dieren in te voe ren. (Archieffoto). BURGH-HAAMSTEDE Dinsdag 10 december verga dert de commissie ruimtelijke ordening van de gemeente Wes- terschouwen. De vergadering wordt gehouden in het ge meentehuis te Burgh-Haam- stede en begint om 19.30 uur. Op de agenda van de commis sievergadering onder meer een discussiestuk betreffende het kamperen bij de boer. Verder komt aan de orde een bouw plan voor de uitbreiding van een timmerwerkplaats annex opslagruimte aan de Zand straat in Burgh-Haamstede. De op de vergadering betrekking hebbende stukken liggen een half uur voor het begin van de vergadering ter inzage. Wie de discussie bij wil wonen is wel kom op de publieke tribune. SCHARENDIJKE - Als het aan het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Midden- schouwen ligt wordt 5200 gulden uitgetrokken voor aanpassing en inrichting van het in gemeenschaps centrum De Putmeet ondergebrachte mortuarium. Het voorstel komt aan de orde tijdens de gemeente raadsvergadering van woensdag 18 december. De Vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis te Scharendijke en begint om 19.30 uur. Bij de bouw van gemeen schapsruimte De Putmeet in 1976 werd in het gebouw een mortuarium ondergebracht. In de tussentijd zijn aan de ge meenschapsruimte aanpassin gen verricht om het gebouw aan te passen aan de eisen des tijds. Het mortuarium is daar bij echter al die tijd buiten be schouwing gelaten. „De eisen die heden ten dage aan een mortuarium gesteld worden verschillen nogal ten opzichte van die van vijftien jaar geleden", aldus het college in een toelichting op het voor stel. „Het mortuarium zoals het er nu uitziet maakt door de zeer sobere aankleding een uiterst kille indruk". Derhalve is door het college ge zocht naar een oplossing waar bij de ruimte door middel van stoffering en een gewijzigde kleurstelling en een aange paste verlichting een wat sfeer voller aanzien moet krijgen. De kosten van deze aanpassin gen bedragen zo'n 5200,-. Verder op de agenda van de ge meenteraadsvergadering het verzoek van de afdeling Mid denschouwen van de Algemene Nederlandse Bond van Oude ren (ANBO) om subsidie. De ANBO- afdeling houdt reke ning met een tekort van 1400,-. Het college wil de ANBÓ-afdeling een subsidie van maximaal 400,- verstrek ken. Op de agenda prijkt ook een verzoek om subsidie van de Protestants Christelijke Oude renbond. Het college stelt de raad voor niet op dat verzoek in te gaan. „Nu de PCOB het zelfde soort activiteiten ver richt als de ANBO Midden- schouwen zijn wij van mening dat ook de PCOB voor subsidie in aanmerking komt". Men tekent daarbij wel aan dat het hierbij zou moeten gaan om een bedrag per inwoner. In het geval van de PCOB zou dat uit komen op een totaal subsidie bedrag van 45 gulden. „Wij ko men tot de conclusie dat het te subsidiëren bedrag nihil is", aldus het college. Een derde subsidieverzoek komt van de kant van de Stich ting Ars Musica. Zij vraagt een eenmalige bijdrage van 125,- ter bestrijding van de extra kosten die verband houden met het tienjarig bestaan van de stichting. Het college stelt de raad voor aan dit verzoek tege moet te komen. ENSCHEDE - De Nederlandse operacultuur is er het meest bij gebaat dat er naast een toon aangevend operahuis van in ternationale allure (De Neder landse Opera) een reisgezel schap is dat de rest van het land bedient. ZIERIKZEE - Nog voor Kerstmis worden de geulen en gleuven in het wegdek van de Lammermarkt en Varremarkt te Zierikzee provisorisch hersteld. In april/mei 1992 worden alle straten in het gebied rondom de Dikke Toren, waar pas nieuwe riolering is aangebracht, opnieuw bestraat. ting kan worden aangebracht. Het is de bedoeling dat dat in april/mei 1992 gebeurt. Volgens de heer Van der Linde is in het bestek opgenomen dat de bestrating tussentijds wordt hersteld wanneer die in zeer slechte staat komt te verkeren. Hij is het er volledig mee eens dat dat momenteel het geval is op de Lammermarkt. „We hou den het in de gaten". De kosten voor de totale werkzaamheden die nodig zijn voor het vervan gen/aanbrengen van de riole ring bedragen bijna een mil joen gulden. Een gedeelte daar van krijgt de gemeente Zierik zee uit de provinciale knelpun- tenpot. Dat vertelde adjunct-directeur gemeentewerken Zierikzee C. L. van der Linde. In het stad huis zijn tot nu toe geen klach ten binnengekomen over de slechte staat waarin het weg dek verkeert. Maar de bewo ners van de Lammermarkt zijn van mening dat hun straat mo menteel meer wegheeft van een hobbelig maanlandschap dan van een rijweg. Half september begonnen op de Lammermarkt de werkzaamheden waarmee ongeveer vier meter onder het wegdek een nieuwe riolering werd aangebracht. Volgens de heer- Van der Linde lag in het gebied Varremarkt/Lammer- markt nog helemaal geen riole ring. De afvoer van de huizen mondde uit in het tuingebied aan de achterzijde. Daar liep vroeger een aantal sloten waar de riolering op uitmondde. Die zijn bij demping vervangen door buizen, maar van een pro fessionele riolering was vol gens de adjunct-directeur ge meentewerken geen sprake. Behalve op de Lammermarkt/ Varremarkt werden in de afge lopen maanden ook in de Kar- nemelksvaart, het Kerkhof Noordzijde en de Meelstraat nieuwe rioleringsbuizen aan gebracht diep in de grond. Vooral door de diepte waarop wordt gewerkt.(ongeveer vier meter) plegen de werkzaamhe den volgens de heer Van der Linden een grote aanslag op het wegdek. Op plaatsen waar de ondergrond van de straten niet best bleek te zijn is de zwarte grond vervangen door zand. Die ondergrond moet eerst een paar maanden inklin ken voor de definitieve bestra- De Varremarkt ligt er zeer hobbelig bij. (Foto: Joop van Houdt). Door beleid brengen wij veel meer tot stand dan door geweld. Tacitus Wolkenvelden HET WEER Vannacht plaatselijk mist en mini- mumtemp. van plus 4 graden aan de kust tot min 4 graden in het zuidoosten van het land. Overdag wolkenvelden en droog. Middag- temp. 4 graden. Zwakke tot ma tige noordwestelijke wind, kracht 3. 3 MOSSELEN Het rapen van mosselen moet volgens het Produkt- schap aan banden gelegd worden. 4 HEIJERMANS Leven en werk van Herman Heijermans centraal in volkstoneel: 5 PADDESTOELEN In bibliotheek De Schutse is een fotoreeks over pad destoelen tentoongesteld, 11 TAFELTENNIS Het tweede team van ttv Scaldina is kampioen in de tweede klas geworden. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's RENESSE - In de nacht van woesndag op donderdag is ge probeerd in te breken in een woning aan de Hogezoom in Renesse. Er werd niets uit de woning weggenomen. Wel ontstond schade door de inbraakpoging. Benadeelde is M. uit Ouddorp. SCHARENDIJKE - Gisteren, donderdag 5 december kreeg een inwoner van Scharendijke een minder leuk Sinterklaas cadeautje. Nadat men in de nabijheid van de meterkast een waterleiding had gesoldeerd ontstond brand in de woning. De brandweer vermoedt dat achtergebleven smeulende resten soldeer de brand hebben veroorzaakt. De brand werd geblust door de brandweer van Middenschou wen. De omvang van de schade is niet bekend. BRUINISSE - In de nacht van donderdag op vrijdag is inge broken in een auto in Bruinis- se. De auto stond geparkeerd aan de Burgemeester Hagelaan in Bruinisse. De radio-cassette speler werd ontvreemd. Bena deelde is B. N. uit Bruinisse. BURGH-HAAMSTEDE Woensdag 18 december wordt in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede een voor lichtingsavond gehouden over het mogelijk stichten van een asielzoekerscentrum in de ge meente. De informatie-avond begint om 19.30 uur. Een en ander vloeit voort uit het besluit van het college van b en w van Wes- terschouwen om mee te werken aan het verzoek van het minis terie van WVC voor stichting van een asielzoekerscentrum. Advertentie Makelaarskantoor HANSE VERBEEK ZIERIKZEE. TELEFOON 0111016888 Al het nieuws van Sehouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een kwartaalabonnement a f 45,— jaarabonnement f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam adres postcode telefoon plaats: handtekening: 21 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1