Opening N59 maakt hopelijk einde aan verkeersoverlast Oude-Tonge Met opening N59 ook opening OK-wegstation d> Ui t DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS c GRATIS ADVERTENTIE n MEUBELSHOW BIJ DEURLOO deurloo intermeubel Weekmarkt wordt voor een keer gezellige kerstmarkt NU f 5,- K0RTING ten'Cate Lr I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ff- Onverwacht veel belangstelling voor opening Dubbel feest voor Oude-Tongenaren LINGERIE DIANE FOTO VERSCHOORT NIEUWSBODE EXTRA WOENSDAG 4 DECEMBER 1991 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND i diurteH«nautw lü L. Kom kijken Haringvlietplein 4 Zierikzee OUDE-TONGE - In een door mist omhuld Oostflakkee vond afgelopen vrijdag de officiële opening plaats van het nieuwe stuk Rijksweg N59. Een weg waar de gemeente Oostflakkee jaren met smart op heeft moeten wachten, maar die nu eindelijk voltooid is. De openingshandeling, bestaande uit het overhalen van een handel waarmee de stoplichten voor het verkeer symbolisch op groen wer den gezet, werd verricht door Oostflakkee's burgemeester drs C. M. de Vos tesa- men met ir P. Hamelynck, hoofddirecteur Verkeersveiligheid van Rijkswater staat. Voordat het echter zover was waren de genodigden en be langstellenden die, onver wacht, in grote aantallen naar Oude-Tonge waren gekomen verwelkomd in de Grutterswei. Dit gebeurde allereerst door de burgemeester van Oostflak kee, drs C. M. de Vos. Hij ging hierin onder meer terug naar het jaar 1987, het jaar waarin, zoals de burgemeester om schreef: ,,Dank zij veler in spanning toen, de toenmalige minister van verkeer en water staat de aanleg van de N59, wegvak Den Bommel-Greve- lingendam, ontfrutseld kon worden". Met de kreet 'Geen nieuwe smoes voor Neelie Donderdag 19 december ZIERIKZEE - Op donderdag: 19 december zal de weekmarkt van Zierikzee helemaal in hoger kerstsferen zijn. De markt zal zijn voorzien van gezellige kerstverlichting, versierselen en kerstbomen om iedereen al een beetje in de kerstsfeer te brengen. Op deze markt staan zo veel mogelijk de vaste marktkooplieden. Het intiatief tot deze kerst markt komt van de markt- commissie, voorgegaan door Bonneteriekoopman C. Vleghels en groente- en fruithandelaar P. Dekker. Het is voor het eerst dat de marktkooplieden in Zierik zee een kerstmarkt organi seren. De markt duurt die dag tot 21.00 uur, en sluit te gelijkertijd met de winke liers van Zierikzee. Tesa- men met de versiering door kerstbomen en lichtjes wordt er die dag ook gezelli ge kerstmuziek op de ach tergrond gedraaid. Verrassing Voor iedere bezoeker van de kerstmarkt ligt bij de koop lieden een kleine attentie klaar. Voor zowel jong als oud. Beide leden van de marktcommissie zien de markt met goede verwach tingen tegemoet. ,,Het is een goede maand voor sfeer en gezelligheid. Er worden in veel plaatsen kerstmark ten gehouden, het zou jam mer zijn als een grote plaats als Zierikzee hiermee ach ter bleef", zo vertelt P. Dek ker. Belde commissieleden vertellen dat er vanuit de gemeente Zierikzee niets georganiseerd wordt voor de kerst. „En om te voorko men dat er een wilde markt zou ontstaan hebben we zelf het initiatief genomen om een feestelijke markt te or ganiseren", aldus C. Vleg hels. De marktkooplieden vin den het jammer dat er wei nig uitgaat van de Zierik- zeese ondernemers zelf. „Er worden in andere plaatsen waar we staan allerlei ver sieringen aangebracht en zo, en de gemeente plaatst een hele grote kerstboom, of een paar kleinere door de stad heen, maar dat lijkt hier niet te gebeuren. „Mis schien als wij nu de eerste stap zetten met het versie ren van het marktplein dat de ondernemers van Zierik zee ook volgen", hopen de beide marktcommissiele- den. De bomen en versierin gen worden door de markt kooplieden zelf aange bracht. Voor deze gelegen heid heeft de vaste groente koopman de kerstbomen ter beschikking gesteld die aan het einde van de dag wor den opgehaald, zodat het marktplein geheel schoon achterblijft. Deze dag zal de markt van 09.00 tot 21.00 uur te bezoeken zijn. Kraamexploitant L. Kaas hoek heeft voor deze dag toegezegd de kramen de ge hele dag voor dezelfde prijs beschikbaar te stellen Hij haalt ze diezelfde dag nog op. verkeers- en vervoersregio Rotterdam-Rijnmond/Drecht- steden behoort. Ondanks di vers verzoeken onzerzijds is de ze regio zonder Goeree-Over- flakkee van start gegaan. Het is onbegrijpelijk dat Goeree- Overflakkee voor allerlei an dere beleidsterreinen binnen het Rotterdam-Rijnmond- gebied mee gaat praten, zoals het Regionaal Bestuur Ar beidszaken, en dat het bij zo'n essentieel beleidsterrein als het verkeer en het vervoer uit de boot valt". In dat verband gaf de burge meester ook nog een compli ment aan de ZWN, die volgens hem een uitstekende verbin ding verzorgt met de regio Rot terdam. Tbch zou hij graag met de gemeenten, de ZWN en an dere betrokkenen nog eens rond de tafel gaan zitten om tot een luxere vorm van spitsver- voer te komen, waardoor meer pendelaars uit hun voertuigen worden gelokt om deel te ne men aan het openbaar vervoer. In dat opzicht lijkt het De Vos het overwegen waard de par keerplaats aan de Schaapsweg, wellicht in combinatie met een wegrestaurant, in dat concept een rol te laten spelen. „Aan sluiting van Goeree-Overflak- kee bij de verkeers- en ver voersregio Rotterdam-Rijn- mond/Drechtsteden maakt de kans van slagen daartoe mijns inziens groter, ook in verband met eventuele financiële on dersteuning door het rijk", met deze woorden besloot De Vos zijn welkomstwoord. Naast verschillende andere sprekers, waaronder algemeen directeur van OK Nederland J. van Wingaarden, SGP Tweede Kamerlid Van den Berg en de heer Nienhuis van de ZWN. Na tuurlijk kwam ook speciaal ge nodigde ir P. Hamelynck aan het woord. In zijn hoedanig heid van Hoofddirecteur Ver keersveiligheid van Rijkswa terstaat sprak hij de hoop uit dat het nieuwe stuk rijksweg een vooruitgang zou beteke nen, voor de gemeente Oost flakkee, op het gebied van de verkeersveiligheid. Hij vertel de dat hoewel het allemaal lang lijkt te hebben geduurd, de openstelling zelfs eerder plaats vindt dan stond ge pland. „Ondanks de budget- krapte bij de Rijksoverheid is voor versnelde aanleg besloten in verband met de verkeers- (on)veiligheid. Want de onge- vallencijfers over bijvoorbeeld 1989 waren erg verontrustend. Op het gedeelte Schaapsweg- Tbnisseweg vielen dat jaar vijf doden en liepen twaalf mensen blijvend letsel op. Deze feiten leidden er toe, dat we via een gewijzigde procedure, de aan leg wat konden versnellen", al dus Hamelynck. De hoofddirecteur meldde dat de nieuwe autoweg ook uit het oogpunt van verkeersveilig heid een verbetering is. Een aantal kruisingen is ongelijk vloers uitgevoerd. Fietsers en langzaam landbouwverkeer hebben aparte voorzieningen gekregen. „We weten uit lande lijke cijfers dat de autoweg dan bij gelijke intensiteiten zeker vijf keer zo veilig is", zo meldt ingenieur P. Hamelynck. Uit analyses van de verkeersonge- vallengegevens van het deel t Schaapsweg-Tbnisseweg bleek dat er veel jonge mensen bij de ongevallen betrokken waren. Volgens de Hoofddirecteur Ver keersveiligheid kan het ver keersgedrag in het algemeen zeker worden opgepoetst door politiehandhaving en voorlich ting. Maar volgens hem kan er ook met kennis, maar vooral met politieke wil en met een verkeersveilige besteding van de beschikbare financiële mid delen in het preventieve vlak nog heel wat aan de veiligheid worden gedaan. Aan het nieu we, zeven kilometer lange stuk rijksweg is aan de verkeersvei ligheid gewerkt door het plaat sen van verkeerslichten. „Uit verkeersveiligheidsoogpunt nog niet ideaal, maar soms reikt de financiële polsstok niet verder", verklaarde Ha melynck. Groen licht Na deze woorden werden de aanwezigen verzocht zich naar een viertal klaarstaande luxe ZWN-bussen te begeven, waar mee zij naar de openingsloka- tie werden vervoerd. Hier openden burgemeester en Hoofddirekteur tesamen, op symbolische wijze de weg. Door het overhalen van een hendel waardoor de ZWN- bussen als eerste groen licht Burgemeester drs. C. M. de Vos van Oostflakkee opende samen met ir. P. Hamelijnck, hoofddirec teur Verkeersveiligheid van Rijkswaterstaat, de nieuwe weg door de stoplichten op groen te zet ten. (Foto: Joop van Houdt). Smit-Kroes' werd destijds door zowel bestuurders als par ticulieren de schouders onder een lobby richting Den Haag, richting ministers gezet. Besluitvorming Ook een woord van dank van de burgemeester voor Tweede Kamerlid Van den Berg. „Hij heeft in de besluitvorming in 1987/1988 en belangrijke rol ge speeld, De heer Van den Berg meende, dat er inmiddels zo veel toezeggingen naar onze re gio waren gedaan omtrent dit wegvak, dat de regering, de mi nisters het niet meer konden maken de aanleg maar voor zich uit te blijven schuiven", zo sprak De Vos. „Dank zij nage noeg Kamerbreed gedragen moties en druk vanuit de Vaste Commissie voor Verkeer en Waterstaat kon middels diver se financiële kanalen de N59 toch eerder worden aangelegd dan in het Rijksprogramma aangegeven stond". Reden ge noeg voor de gemeente Oost flakkee om ook het SGP Twee de Kamerlid Van den Berg deze dag in het zonnetje te zetten. Dit gebeurde door de overhan diging van een zeefdruk met daarop een stuk natuurgebied bij de Grevelingendam. De burgemeester vertelde wel zo reëel te zijn om te veronderstel len dat vanuit de Haagse op tiek met de aanleg van het nieuwe wegvak niet direct een essentieel economisch doel wérd bereikt. „Toch wil ik hier niet onver meld laten, dat met deze N59 voor Goeree-Overflakkee, sa men met de nieuwe weg die in de gemeente Goedereede wordt aangelegd, een voorlopig sluitstuk wordt bereikt van de ontsluiting, die met de aanleg van de dammen en bruggen is begonnen. Een goede verbin ding met de zo dichtbij gelegen Randstad en vooral Rotter dam-Rijnmond, kan niet an ders dan een positief effect op de economische ontwikkeling van Goeree-Overflakkee heb ben", zo vindt hij. De doorslaggevende factor voor de aanleg van de N59 ligt volgens De Vos toch in het oplossen van een knelpunt. „Dat knelpunt uitte zich op twee manieren en wel in het aantal ongelukken, vaak met dodelijke afloop en in de over last voor OudeTbnge, waar ge middeld 18.000 auto's per dag, met alle milieuhinderlijke ge volgen, doorheen reden". De burgemeester ging verder nog in op het spitsprobleem en het openbaar vervoer. „Helaas moet ik constateren dat Goeree-Overflakkee niet tot de OUDE-TONGE - Tegelijkertijd met de feestelijke opening van het nieuwe stuk Rijksweg N 59 vond een evenzo feestelijke gebeurtenis plaats voor OK Nederland. Zij opende die dag namelijk haar eerste Rijksweg-tankstation. Ir P, Hamelynck, Hoofddi recteur Verkeersveiligheid van Rijkswaterstaat opende tankstation De Tille door een grote hoeveel heid ballonnen met daarop het OK-logo de vrije ruimte te geven. Onder aan deze ballonnen hing het uitgesneden OK-logo. Tijdens de verwelkoming van de gasten in De Grutterswei sprak ook algeme^i directeur J. van Wingaarden van OK- Nederland. Hij sprak zijn vreugde uit over de opening van dit eerste rijkswegstation van OK Nederland. OK Neder land BV is een oliemaatschap pij met een netwerk van 150 tankstations door het gehele land. Nu heeft zij dus ook een rijkswegtankstation. Dit sta tion, dat van Rijkswaterstaat als naam De Tille meekreeg, is gebouwd volgens de meest re cente en toekomstige milieu- eisen, zoals vloeistofdichte bestrating en dampretour- sy sternen. v iof Vooral met dat laatste loopt OK al aardig vooruit op de toe komstige milieu-eisen. Dit dampretoursysteem zorgt er voor dat dampen die bij het tanken vrijkomen niet het mi lieu in vliegen, maar automa tisch worden afgezogen terug de opslagtank in. Hoewel deze regel nog niet van kracht is, dit gebeurt waarschijnlijk niet voor 1995, zijn de aansluitin gen voor de dampretoursyste- men al bij voorbaat aange bracht in het nieuwe tanksta tion. Exploitant van het OK station is Driese-De Heer BV uit Heemstede. Dit bedrijf heeft al meerdere stations in haar exploitatie-programma. kregen om gebruik te maken van de nieuwe weg. Tegelijker tijd opende ir. P. Hamelynck ook het splinternieuwe OK- rijkswegstation door het losla ten van een grote hoeveelheid ballonnen met het OK-logo er op. Na bezichtiging van het nieuwe station werd iedereen weer terug gebracht naar De Grutterswei alwaar de aanwe- 'zigen, waaronder de burge meesters van Goeree-Overflak kee, onder het genot van een hapje en een drankje na kon den praten over de opening. Advertentie zitten op een stoel van Gelderland Montis Artilort de Sede Giorgetti Label Frighetto Thonet Rohé Hennie de Jong Leolux Koekoek 3 3 ROTTERDAM - Autogas wordt woensdag drie cent per liter duurder. Advertentie Dam 21 - Zierikzee Tel. 01110-12471 Advertentie De opening van het OK-rijkswegstation ging gepaard met een vlucht ballonnen. Op de foto worden de voorbereidingen getrof fen. (Foto: Joop van Houdt). Omdat De Tille meerdere ta ken op zich neemt dan alleen tankstation wordt het door vier mensen bemand. Deze mensen komen allen uit de regio. Drie uit Oude-Tbnge en één uit Sommelsdijk. Het station heeft niet alleen ex tra beveiliging voor het milieu, ook aan het personeel is ge dacht met het aanbrengen van beveiligingsmaatregelen. Zo zit de cassière in een hokje ge maakt van kogelvrij glas en zijn op verschillende plaatsen camera's aangebracht. Er is vanalles te verkrijgen in de winkel van OK. Hoewel men er geen warme maaltijden kan nuttigen wordt de automobi list wel de gelegenheid gebo den om een hamburger, een kopje soep of een sausijcen- broodje als kleine warme on derbreking te verkrijgen. Ver der zijn de gewoonlijke dingen als koffie, thee, limonade, snoep, chips, ijs en een klein assortiment autobenodigdhe den voor noodgevallen te koop in de kiosk. Het eerste week einde na de opening verliep, volgens manager G. Majoor een beetje lauwtjes, maar dat was ook wel de verwachting. „Een nieuw tankstation heeft meestal een aanloopperiode van een half jaar nodig voordat je kunt zeggen of het loopt of niet", zo vertelt de OK-mana- ger. „Maar we hebben er alle vertrouwen in dat het gaat lo pen. Mensen moeten alleen eerst weten dat er hier ook een tankmogelijkheid is, dat kun nen ze natuurlijk nog niet we ten. We zijn net open". Buiten openingsuren De automobilist kan elke ge wenste brandstof afnemen en buiten de openingsuren kan er via de OK-kredietkaartauto- maat zelfs dag en nacht ge tankt worden. Niet alleen met de OK-kredietkaart, maar ook met de Visacard, de Eurocard, de Multi Tbnkcard en de Tra- velcard. Op de bon worden bo vendien spaarzegels uitge print, zodat men kan sparen voor mooie geschenken voor het hele gezin. Vlak voor de af slag naar het tankstation zijn stoplichten aangebracht zodat de klant op een verkeersveilige manier het tankstation kan be reiken. De openingstijden van het station zijn op maandag tot en met vrijdag van 06.00 uur tot 22.00 uur. Op zaterdag opent het station om 07.00 uur en sluit het ook om 22.00 uur, en op zondag is het van 08.00 uur tot 22.00 uur geopend. GEBOORTE, HUWELIJK; JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke. originele en moderne kaarten. Kaarten bij ons besteld en gedrukt geven recht op een gratis plaatsing van uw advertentie in de Zierikzeesche Nieuwsbode. (aanbod geldi van 1 september lot 31 december 1991) drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 Zierikzee Tel. 01110-16551 Advertentie tFOTO I I I I IJW LAAR L_i Su WM rinkelt! fotografie'Video fotografie video foto's in 1 uur klaar ZIERIKZEE - DAM 5 - TELEFOON 01110-12796 Advertentie Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een kwartaalabonnement èi f 45,— jaarabonnement f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af naam adres postcode telefoon plaats: handtekening: SS Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1