KERSTMARKT OOLTGENSPLAAT^ jt 6 EN 7 DECEMBER w KERSTMARKT i t SLAGERIJ BUTH B.V. Caravan en winterstalling wé luxe koud buffet show f OOLTGENSPLAAT Fietsonderhoud kan puur biologisch WOUT BUNT f Tijdens de Kerstmarkt 10% korting van den Berg Mac OLD-Catering verse maaltijden koude buffetten salades party-service Voor particulieren of bedrijven afhalen en bezorgen Keuze uit 21 soorten menu's Wout Bunt MINISTOLLETJES f 1,00 En daarom is er altijd een Rabobank in uw buurt... Rabobanh fort prins frederik is een Oord waar u wordt omgeven door een sfeer die terug gaat naar de dertiende eeuw wat dacht u ervan om daar uw recepties en personeelsfeesten te Geven? in zo'n ambiance succes verzekerd, vraag klaas baas eens om de mogelijkheden en prijzen g PRINS FREDERIK Senita Geurige kado-ideeën Fa. M. van Loon Een greep uit de vele aanbiedingen: Multi Crêpes Party i A Brochure op uw gezondheid 14 NIEUWSBODE EXTRA op het eeuwenoude fort Prins Frederik" Feestkleding voor feestprijzen Lederen kleding Kinderkleding Lingerie Haarverzorging Knippen voor zwarte prijzen Kerstboeketten - Kerststukken Kerstbomen - versiering - verlichting Wijnen en relatiegeschenken Cosmetica - Parfums Wens- en Kerstkaarten Doorlopend demonstraties op allerlei gebied Zelf kerstkaarten maken door middel van zandschilderingen Reisinformatie - Verzekeringen Slagerij- en bakkerijprodukten Salade's - Party-snacks Vlees-en vleeswaren Kerst-thuis-menu's Schilderijen en aquarellen expositie Handgemaakte poppen Huisdieraccessoires en kado-artikelen Autoradio's en auto-accessoires Gezellige koflie-café met levende muziek De toegang is gratis en iedere bezoeker ontvangt een gratis prijsformulier en maakt kans op één van de vele fraaie prijzen. Zaterdagmiddag gratis pendeldienst per paardentram tussen de Kaai en het Fort. De Kerstmarkt wordt gehouden op vrijdagavond van 19.00-21.30 uur en zaterdagmiddag van 13.00-17.00 uur in het Fort „Prins Frederik", Havendijk te Ooltgensplaat. Middelharnis, Ring 6-8, tel. 01870-7366, fax. 01873- 2465, bedrijfsleider G. Verlegh NU 00K OVERHEERLIJKE NASI EN BAMI MAALTIJDEN Tijdens de kerstmarkt kunt u bij de échte bakker alvast een voorproefje nemen op de kerst! Wat dacht u van: Zaterdag.. OLIEBOLLEN Alleen verkrijgbaar bij: ECHTE BAKKER Molendijk 2-4, tel. 01873-1249 Ooltgensplaat Geld moet u bij de hand hebben. Betalingen moet u even kunnen regelen. "Jv En daarom moet uw bank dicht in de I t buurt zijn. Voor de Rabobank V' hoeft u niet ver te gaan... Altijd in de buurt. Coöperatieve Rabobank B.A., Langeweg 27,3257 KC Ooltgensplaat f01873-1625 p? rekreatiecentrum HAVENDIJK 16, 4357 LZ 00LTENPLAAT yy Jongeren Mode Voor panty's, maten vanaf 92 ANS VAN ZUYLEN Magnoiiastraat 10 - 3257 XH Ooltgensplaat Telefoon 01873-1956 o.a. Sabatini Moments Le Jardin Wijngeschenken in alle prijzen en soorten. Beaujolais Primeur! Probeer de uitzonderlijke kwaliteit van Henry Fessy eens. En wat dacht u van uw geschenk verwerkt in een bloemstuk. Kom dus zeker even langs op de Kerstmarkt in het Fort. TOT ZIENS Kerkring 62 OudeTonge IJw Ejgé&TÏÏOgiSt Tel. 01874-1252 Kerstverlichting 20 lampjes6,50 Kerstverlichting 35 lampjes9,50 Walkman Supertech15,95 3 TDK videobanden E18025,00 en nog veel meer. Demonstratie van de TEFAL Met de Multi Crêpes Party maakt u gezellig rond de tafel de heerlijkste crêpes, panne koekjes, pancakes en zelfs rösti-pannekoekjes naar eigen smaak, hartig of zoet. Kompleet met 6 kunststof spateltjes en beslaglepel. 99- Molendijk 21 - 3257 AM Ooltgensplaat Telefoon 01873-1335 Tijdens de Kerstmarkt presenteren wij u een tegen betaalbare prijzen. Party's Uw adres voor: Diepvriesvullingen Salade schotels Relatie geschenken Huisslachtingen P. Biggestraat 41 - 3257 AR Ooltgensplaat Telefoon 01873-1260 Verzorging van: barbecue party's en koude buffetten AMERSFOORT - De vakantie is voorbij: de vakan tiewasjes zijn gedraaid, souvenirs hebben een plaatsje in huis gekregen en de vakantiefoto's zijn in een album geplakt. Terwijl het normale leven weer begint, moet de caravan worden klaargemaakt voor z'n overwintering in de stalling. De v^kantiespullen zijn uit de caravan gehaald en in huis opgeborgen. Toch is de caravan nog niet klaar voor de stalling. Caravanbezitters moeten hun vakantiewoning goed onderhouden en schoonmaken. Dan hebben ze het langst plezier van hun caravan. Caravanbezitters moeten hun caravan in het voor- en najaar goed ventileren. Het interieur heeft tijdens stalling en vakan tie veel vocht opgenomenhet duurt wel een paar dagen voor de caravan weer droog is. Kussens en gordijnen kunnen het beste op een droge plek in huis worden schoongemaakt met gewone schoonmaakmid delen, en de toiletruimte met een middel dat niet krast. Het linoleum dat op de vloer van de Swift-caravan ligt, krijgt een beurt met een licht basis reinigingsmiddel; voor het in de was zetten van de vloerbedekking is wax in de handel. De koelkast wordt met een lauw sopje afgenomen en moet de hele winter open blijven staan. Exterieur De buitenkant van de caravan kan, net als de auto, worden schoongemaakt met water. De caravan is gemakkelijk met water schoon te houden als ca ravanbezitters hem in het voor jaar en in de herfst met was in wrijven. De voorkant van de Swift-cara van bestaat uit fiberglas. Ge bruik voor de schoonmaak er van geen was met siliconen-ba sis, want dan verdwijnt de glans van de caravan. Ook de ramen hebben een spe ciale behandeling nodig. Ze zijn gemaakt van acryl plastic waar snel krassen op komen. Wrijf daarom nooit over de ra men als ze droog en stoffig zijn. Spoel stof en vuil met water van de ramen en maak ze daar na schoon met een spons en een lauw sopje. De normale midde len voor het ramenwassen kun nen de ramen van de caravan beschadigen. Kleine krasjes kunnen met au- towas worden weggewerkt. As- faltspetters verdwijnen na een behandeling met petroleum. Smeer na het wassen de schar- nierlijsten in met olie. Een winterstalling houdt de ca ravan in goede conditie. Een droge, verwarmde garage of een beschutte ruimte is ideaal. Verder is ventilatie van de win terstalling van groot belang voor de caravan. Ramen De moderne Swift-caravan heeft ramen met een beveiligde ventilatiestand. De onmisbare luchtcirculatie in de caravan is zo gegarandeerd. De stalling moet vlak zijn, zo dat caravaneigenaren de hand rem niet hoeven te gebruiken. Voor de wielen kunnen wél wiggen worden geplaatst. Smeer de steunpotjes en draai ze omlaag om de druk op de wielen te beperken. Verhoog de druk in de banden met 0,5 kg/cm2. Voordat de caravan naar de winterstalling gaat moet het watersysteem leeg zijn en de kranen open staan. Zet de opgeladen accu op een koele plaats. Daar ontlaadt hij zichzelf. De accu moet tijdens de stalling af en toe worden op geladen. Onderhoud Gasflessen moeten in een afge schermde ruimte worden opge borgen, zonder gevaar voor brand. In een afgesloten ruim te mogen niet meer dan twee gasflessen worden opgeborgen. Let daar vooral op als er meer caravans in één ruimte staan. Bewaar de slinger niet bij de caravan. Dieven komen er dan veel te gemakkelijk mee weg. De onderhoudsdienst van de caravanleverancier kan de ca ravan in prima conditie hou den. De Swift-dealer bijvoor beeld, kent de Swift als zijn ei gen broekzak. Als caravaneige naren de onderhoudsbeurten en reparaties toevertrouwen aan deze erkende vakman, is de caravan klaar voor veel va- kantieplezier. De caravan kan het beste in het voorjaar voor een servicebeurt naar de caravan-dealer, omdat nadelige gevolgen van de over wintering dan meteen worden verholpen. Caravanbezitters kunnen zich zonder zorgen op de vakantie voorbereiden. AMSTERDAM - Het partij bestuur van de PvdA heeft een interim-manager aangetrok ken om de reorganisatie van het partijbureau in Amster dam te leiden. Het gaat om me vrouw Y. ten Cate van het orga nisatiebureau van de oud burgemeester van Groningen en PvdA'er Staatsen. Tbn Cate is sinds september bij het PvdA-partijbureau aan het werk. ZIERIKZEE - Op uw gezondheid - een boekje open over gezondheid is een uitgave van Bayer Nederland, fabrikant van onder meer aspirine. Deze consumen tenbrochure wordt aangeboden aan huisartsen en apothekers. In de brochure wordt ruim aan dacht besteed aan verstandig medicijngebruik, pijn en pijnstillers. Daarnaast geeft de brochure informatie over een aantal facetten dat bepalend is voor de gezondheid zoals goede voeding en beweging. Met name het ontstaan van pijn en pijnbehandeling ko men aan de orde; welke soorten pijnstillers zijn voor welke klachten geschikt en hoe moe ten pijnstillers worden ge bruikt en bewaard. Gezond leven is natuurlijk geen kunst die kan worden aangeleerd, het is meer een ma nier van leven en je gezonde verstand gebruiken. Hiervoor geeft Bayer met deze brochure een aantal ideeën en tips. Behalve dat de brochure ver krijgbaar zal zijn bij huisarts, apotheker en drogist kan de brochure rechtstreeks worden aangevraagd bij Bayer Neder land BV. Postbus 80, 3640 AB Mijdrecht onder vermelding van Aspirine brochure Op uw gezondheid. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Fietsen kan nu nog milieuvriendelijker. Als eerste in Nederland komt Dutch Bicly Corporation (DBC) met een com pleet programma van kwalitatief hoogwaardige, maar volledig biologisch afbreekbare smeer- en on derhoudsmiddelen voor tweewielers. De nieuwe pro- dukten hebben als basisgrondstof koolzaad en vor men geen enkele belasting van het milieu. Naast de typische tweewieler-produkten komt DBC ook met een universele olie die puur biologisch is. De nieuwe Bio-produkten van DBC zijn alleen uitvoerig in Duitsland getest en zijn voor zien van alle testcertificaten die nodig zijn om te kunnen claimen dat de produkten mi lieutechnisch volledig verant woord zijn. Niet alleen zijn de produkten puur biologisch, ze beschikken ook over uitsteken de toepassingseigenschappen. Milieuvriendelijk fietsonder houd betekent dus niet dat de gebruiker op de kwaliteit van de produkten moet inleveren. De nieuwe Bio-produkten van DBC zijn: Bio Ketting Cleaner, Bio Vele Protect (poetsmiddel), Bio Rijwielolie, Bio Kogella- gervet en Bio Universele Olie. Alle voldoen ze aan de strengste milieu-eisen, zoals blijkt uit de Duitse testcertifi caten. Per jaar worden in Ne derland vele tonnen aan smeer- en onderhoudsmiddelen ge bruikt voor tweewielers. Al de ze produkten waren tot nu toe afkomstig van de petrochemi sche industrie. Ze vormen niet alleen een chemische belasting van het milieu, maar gaan ook ten koste van de beschikbare hoeveelheid fossiele brandstof DBC is de eerste in Nederland met een puur biologisch pro gramma van smeer- en onder houdsmiddelen voor tweewie lers. De bio-produkten zijn te koop bij de betere tweewieler- speciaalzaken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 14