Advies voor meer kampeer- mogelijkheden bij Zierikzee 1 'Water is streekvervoer tot de lippen gestegen' DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS Bruenaar vermoordt zijn plaatsgenoot Peter Jansen 0 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE §11 Boterletters bestellen 01110-12224 bellen %2 Adviescommissie ruimtelijke ordening reageert verdeeld op concept-kampeernota Thema avond over Plan Simons Na afwijzing op sexuele toenadering ZWN bezorgd over rijksbezuinigingen :1 H 2 DUINEN 9 TAFELTENNIS Bekladding woningen en scholen Aanrijding Scheldestraat te Zierikzee Voorlichtings bijeenkomst dè krant van schouwen - duiveland! IERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 3 DECEMBER 1991 148e JAARGANG NR 25062 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEE - „Wij hebben geweldig veel moeite met de beperkte mogelijkheden in deze concept-kampeernota. Het gaat ons te ver dat kampeerboeren in het hoogseizoen niet meer dan tien kampeereenheden op hun erf zouden mogen plaatsen. En ik zie ook geen enkel probleem in het plan van de heer M. Kloet om aan het Eerste Weegje te Zierikzee een camping te realiseren". Het WD- commissielid J. J. Geleijnse toonde zich tijdens de openbare vergadering van de Zierikzeese adviescommissie ruimtelijke ordening een warm voorstander van uitbreiding van de kampeermogelijkheden rondom Zierikzee. Omdat ook CDA-commissielid C. Legemaate wel wat zag in de mogelijke aanleg van een cam ping aan de Straalweg of het Eerste Weegje ontstond een meerderheidsstandpunt (de heer Sprengelmeijer was afwe zig) dat duidelijk afweek van het beleid dat stedebouwkun digen hadden verwoord in de concept kampeernota Zierik- Daarin werd voorgesteld de toegestane hoeveelheid kam peereenheden op boerencam- pings in de gemeente Zierikzee te verhogen van vijf naar tien. En dan alleen gedurende de zes weken van het hoogseizoen. Verder zouden campings kun nen worden gerealiseerd in de gebieden langs de Oudeweg, Zandweg, Korte Blok weg en Kadeweg. Een visie die PvdA-raadslid M. R. de Jong-van Loo veel te ver vond gaan. „Schouwen-Duive- land en ook Zierikzee wordt erg vol. Het is verontrustend om op al die boerderijen kleine campings te zien verschijnen". Zij adviseerde het Zierikzeese college van b en w de mogelijk heden, die in de kampeernota worden aangegeven, niet over te nemen. Voorlopig kan beter een pas op de plaats worden ge maakt". Lijnrecht daar tegenover stond de mening van WD-commis- sielid Geleijnse. Hij vond de mogelijkheden in de nota te be perkt. „We moeten de zaak openhouden en uitbreidingen op kampeergebied in het bui tengebied van Zierikzee moge lijk maken". Als een van die mogelijkheden zag Geleijnse het plan van de heer M. Kloet uit Zierikzee die op zijn grond gebied aan het Eerste Weegje een camping wil realiseren. „Onder voorwaarden moet dat mogelijk zijn". Die mening was ook de heer C. Legemaate (CDA) toegedaan, maar om een andere reden. „De lokaties Oudeweg, Zand weg, Korte Blokweg en Kade- weg, die in de concept- kampeernota worden genoemd vinden wij geen goede keuze voor campings. Ze liggen te ver van de stad en zijn moeilijk be reikbaar voor het verkeer. Daarom zien wij liever een camping aan de Straalweg ver schijnen of aan het Eerste Weegje, zoals de heer Kloet wil realiseren". De mening van de heer Lege maate werd gedeeld door een woordvoerster van de heer Kloet, die vanaf de publieke tribune uitvoerig inging op de voordelen van een camping aan het Eerste Weegje. Commissievoorzitter burge meester mr J. J. P. M. Assel- bergs was niet blij met de me ning van Geleijnse en Lege maate. „Uw fracties overwegen op een heel andere lijn te gaan zitten dan de concept-kampeernota aangeeft. Maar ik denk toch dat er heel wat moet gebeuren wil het college van b en w ook een andere kant op gaan. Wij willen een totale toekomstvi sie niet laten beïnvloeden door de individuele belangen van één landbouwer". De burge meester herinnerde er aan dat het bestemmingsplan buiten gebied nog maar drie jaar gele- Burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs: „Ik denk dat er heel wat moet gebeuren wil het college van b en w een an dere kant opgaan dan de con cept-kampeernota aangeeft". den is vastgesteld door de Zie rikzeese gemeenteraad. „En toen heeft niemand van u de mogelijkheid geopperd dat de aanleg van campings in het ge bied open moet worden gehou den". Nadat in een tweede ronde de meningen nog eens werden her haald bracht de commissie een verdeeld meerderheidsadvies uit. Mevrouw De Jong-Van Loo vond de mogelijkheden in de kampeernota te ver gaan. De heren Legemaate en Geleijnse adviseerden respectievelijk de mogelijkheden in de nota aan te passen en verder uit te brei den. Zodat rondom Zierikzee meer mogelijkheden voor kam peren op boerencampings en reguliere campings ontstaan. MIDDELBURG - Maandag 9 december houdt het district Zeeland van de FNV een thema-avond over het gewij zigde verzekeringsstelsel in de gezondheidszorg. De bijeen komst wordt gehouden in Ho tel Arneville in Middelburg en begint om 20.00 uur. Aan de orde komt onder meer de vraag hoe de stelselwijzi ging nu precies in elkaar zit. Verder wordt besproken de vraag wat de concurrentie tus sen de zorgverzekeraars voor de cliënt gaat betekenen. Ook wordt uitgelegd waarom de FNV al jaren voorstander is van invoering van een basis verzekering. FNV-medewerker Martien Bouwmans probeert tijdens de thema-avond ant woord te geven op deze en an dere vragen. BRUINISSE - De 29-jarige M. S. uit Bruinisse heeft maandagavond in het politiebureau te Zierikzee be kend dat hij zijn 21-jarige plaatsgenoot Peter Jansen door wurging om het leven heeft gebracht. De moord vond plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag in de woning van het slachtoffer te Bruinisse. M. S. zegt de moord in paniek te hebben gepleegd toen Peter Jansen zich verzette tegen de sexuele toenadering die M. S. met hem zocht. Hij wordt donderdag voor geleid aan de officier van justitie te Middelburg en zal worden vastgehouden tot de rechtszaak plaats vindt waarbij de rechter definitief zijn straf be paalt. Peter Jansen werd in de nacht van vrijdag op zaterdag voor het laatst gezien toen hij sa men met M. S. vanuit een café in Bruinisse naar zijn woning liep. Zaterdag overdag meldde een kennis bij de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland dat Peter Jansen werd vermist. Zijn lijk werd maandagmorgen door mensen die daar aan het werk gingen gevonden op een slufterstrand, een opgespoten stuk strand in de omgeving van het industriegebied De Maas vlakte. Het lijk was bewerkt met een mes en vérvolgens ver pakt in grote plastic zakken. De gemeentepolitie Rotterdam verrichtte ter plaatse op de Maasvlakte sporenonderzoek en stelde daarbij de identiteit vgn het slachtoffer vast. Nadat de moord op de inwoner uit Bruinisse bekend was ge worden werd maandag een tien man sterk onderzoeksteam sa mengesteld uit mensen van de Rijkspolitie Schouwen-Duive land en de Tbchnische en takti- sche recherche in Middelburg. Nadat uit het onderzoek bleek dat Peter Jansen.het laatst was gezien in gezelschap van M. S. werd de laatste maandagmid dag aangehouden voor verhoor. In de loop van maandagavond bekende de 29-jarige Bruenaar de moord. Hij vertelde in de nacht van vrijdag op zaterdag na cafébezoek met Peter Jan sen mee naar huis te zijn ge gaan. In de woning zocht M. S. sexuele toenadering tot het slachtoffer. Toen het slachtof fer zich daar tegen verzette heeft de verdachte, naar hij zegt, in een paniekreactie Jan sen vermoord. De volgende nacht, van zater dag op zondag, verpakte M. S. het lijk in plastic zakken, laad de het in zijn auto en reed naar de Maasvlakte om het daar achter te' laten. Vanmorgen (dinsdag) verricht een patha loog-anatoom sectie op het lijk. Dit in verband met de bewijs voering die tijdens de rechts zaak aan de orde komt. AMSTERDAM - De 19-jarige Amsterdammer N.W. die wordt verdacht van hét doodsteken van een bewaker van Neder landse Veiligheids Dienst (NVD), is maandag in verzeker de bewaring gesteld. ZIERIKZEE - Streekvervoersmaatschappij Zuid-West Nederland (ZWN) is be zorgd over de bezuinigingen die door de rijksoverheid worden doorgevoerd met betrekking tot het openbaar vervoer. De bezuinigingen gaan ten koste van de dienstregeling en de werkgelegenheid. Volgens de ZWN zal een en ander op ter mijn onvermijdelijk leiden tot het verlies van arbeidsplaatsen. „Het water is het streekvervoer tot de lippen gestegen". Bezuinigingen gaan volgens de ZWN ten koste van de dienstverlening. (Archieffoto). In het jongste nummer van Zuid-West-Nieuws, het perso neelsblad van de ZWN wordt uitgebreid ingegaan op de ge volgen van de bezuinigingen. Een notie van Streekvervoer Nederland over de materie wordt veelvuldig aangehaald. De mogelijkheden om de door het kabinet voorgestelde bezui nigingen op te vangen door het treffen van efficiency-maatre- gelen zijn volgens Streekver voer Nederland volkomen uit geput. Snijden In de notitie stelt de concerndi rectie de bedrijven voor om te snijden in de dienstverlening, bijvoorbeeld door het inkrim pen van de spitsdiensten en uitbreiding van de zomer dienstregeling. Hoe de naar evenredigheid over de dertien streekvervoersbedrijven ver deelde bezuinigingen te reali seren wordt aan de bedrijven zelf overgelaten. Ook de ZWN ontkomt niet aan impopulaire maatregelen. „Zo is het versterkingsbeleid al aangepast", aldus het artikel in Zuid-West-Nieuws. „Voort aan wordt nog slechts een extra bus ingezet wanneer er meer dan dertig reizigers in een bus staan. En op onze lange lijnen accepteren we 10 staanplaat sen". Gedwongen ontslagen hangen er volgens Zuid-West-Nieuws niet in de lucht voor werkne mers van de ZWN. „Voor 1992 wordt zelfs een lichte groei in het aantal te rijden kilometers voorzien. Het is nog te vroeg om iets te zeggen over 1993 en 1994". Per saldo valt de rijksbe zuiniging volgens de ZWN ho ger uit dan de 45 miljoen waar het kabinet over spreekt. Verontrust Door het schrappen in de dienstregeling, zo redeneert de ZWN, dalen ook de inkomsten. „De feitelijke strop wordt ge schat op circa 60 miljoen". Streekvervoer Nederland is ernstig verontrust over de ont wikkeling. Gesteld wordt dat door de regeringsmaatregelen het streekvervoer in een neer waartse spiraal terecht dreigt te komen. De dreigende afkalving wordt volgens de vervoersmaatschap pij nog versterkt doordat de reiziger als gevolg van de forse tariefsverhogingen meer moet gaan betalen voor een slechtere dienstverlening. Minister Maij wil de tarieven voor stads- en streekvervoer in '92 en '93 jaar lijks met zes procent extra ver hogen om het gat van ruim honderd miljoen in haar begro ting te dichten. „De minister wil dat de streek vervoerders binnen afzienbare tijd in navolging van de NS de helft van de kosten uit eigen inkomsten betalen. Nu is dat ongeveer 40 procent. Tbt nu toe was het streekvervoer aardig op weg in die richting", aldus de ZWN. Men koppelt daar de opmerking aan vast dat door de bezuinigingen en de tariefs verhoging de 'zwaarbevochten' terreinwinst op de auto binnen de kortste keren weer teniet wordt gedaan. „De bus sneller maken dan de auto is de enige manier om het autogebruik te rug te dringen", zo stellen de streekvervoerders. Zuinigheid komt te laat als de bodem der geldkist te zien is. Seneca Veel bewolking HET WEER Veel bewolking en overwegend droog. Plaatselijk mist. Minimum- temp. rond het vriespunt. Middag- temp. ongeveer 3 graden. Weinig wind, later op de dag in het Wad dengebied toenemend tot een ma tige noordwesten wind, kracht 4. Volgens de Stichting Duinbehoud zijn de duinen op veel plaatsen aangetast. DRIELUIK De bedroevende geschiedenis van een verkwanseld drieluik. - 6 CONCERT Pianiste Ana-Maria Vera komt naar de Zierikzeese Concertzaal. Het derde jeugdteam van tafeltennisvereniging Scal- dina is kampioen geworden. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - In het afgelopen weekeinde zijn in de Bannink- laan en de Poststraat te Zierik zee woningen beklad met verf. Ook in de Scheldestraat en de Hoge Molenstraat waren van dalen met spuitbussen actief. Daar werden diverse schoolge bouwen volgekladderd. ZIERIKZEE - Zaterdag vond in de Scheldestraat te Zierik zee een aanrijding plaats waarbij een betrokkene is doorgereden. De politie zoekt contact met mensen die getui ge waren van het ongeluk. De aanrijding gebeurde zater dag om ongeveer 19.50 uur toen mevrouw Van R. uit Zierikzee met een personenauto over de Scheldestraat in de richting van het centrum reed. Tferwijl zij uitweek voor enkele geparkeerd staande auto's kwam vanuit de tegenoverge stelde richting een witte perso nenauto. De bestuurder daar van zou met de buitenspiegel van zijn auto tegen die van de auto van mevrouw Van R. zijn gereden. De bestuurder reed vervolgens door zonder zich be kend te maken. Mensen die zaterdagavond getuige zijn ge weest van het ongeluk of nade re informatie kunnen verstrek ken wordt verzocht contact op te nemen met de politie: 01110- 14055. MIDDELBURG - Donderdag 12 december wordt in Hotel Arneville in Middelburg een voorlichtingsbijeenkomst over asbest gehouden. De voorlich tingsbijeenkomst begint om 19.30 uur. De voorlichtingsbijeenkomst gaat van start met een inlei ding door W. J. R. Reijniers, ad viseur van het Innovatiecen trum Zeeland. Vervolgens be klimt J. K. Meulmeester, be drijfsarts van de gemeenschap pelijke Bedrijfsgezondheids dienst Zeeland, het spreekgestoelte. Hij gaat het hebben over de medische zorg rond asbest. F. Dijkstra, hoofd inspecteur van de Arbeidsin spectie in Breda verzorgt een lezing over Asbest en de wet. Advertentie Versbakkerij Verwijs Dagelijks vers brood en banket HARIMGVLIETPLEIM 6 4301 XG ZIERIKZEE TEL. 01110-12224 MOL 1 4301 JC ZIERIKZEE TEL. 01110-12644 ~l Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een O kwartaalabonnement f 45,— jaarabonnement f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee I weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam adres postcode: plaats: telefoon handtekening: SC Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar CD Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1