Loon naar werken voor eerste herenteam VV Delphi Mevo '80 Aanvaringen op Westerschelde in dichte mist Van Gennip komt weer in vorm Tennismusketiers treffen Amerikanen in hartstreek Grootste deel van treinreizigers tevreden over NS Mogelijk kampioenschap in zicht voor eerste herenteam Kwiek Dames spelen gelijk tegen hekkeslidter MAANDAG 2 DECEMBER 1991 NR 25061 7 DORDRECHT - Het eerste herenteam van volleybalvereniging Delphi Mevo '80 heeft eindelijk weer een overwinning weten te boeken. De derde van dit seizoen. Door de uitwedstrijd tegen Ekspalvo 3 mét 2-3 te winnen zijn de Zierikzeeënaren op de ranglijst nu op gelijke hoogte gekomen, te weten een gedeelde zesde plaats. „We blijven nu gelukkig toch een beetje in die middenmoot. Een plaats waarvoor we dit seizoen zul len moeten knokken", aldus een eerste reactie van trainer/coach Arie de Kreij. Na de glansrijke overwin ning van vorige week kwam het eerste damesteam van de Zierikzeese club nu tegen hekkesluiter Hou Stand niet verder dan een tegenvallend gelijkspel: 2-2. Met een zieke aanvoerder Ja cob Korsuize kwamen de beste volleyballers van W Delphi Mevo '80 enigszins gehandicapt tegenover Ekspalvo 3 te staan. De gewijzigde opstelling werk te echter hard en kreeg loon naar werken. Voor het eerst tij dens dit seizoen werd zelfs weer eens een vijfde en beslis sende set gewonnen. Messcherp Ekspalvo 3, vorig seizoen de kampioen van de eerste klasse, was niet zo gemakkelijk te ver slaan. De messcherpe aanval len, voornamelijk vanuit het achterveld, bezorgden de Zie rikzeese verdediging handen vol werk. In de eerste set start ten de mannen van trai ner/coach Arie de Kreij goed. Er kon in eerste instantie een voorsprong genomen worden. De gastheren kwamen echter terug waardoor het bij een ge lijke stand van 12-12 toch nog enorm spannend werd. Delphi Mevo '80 trachtte via wissels en time-outs de op gang zijnde Ekspalvo-trein enigszins af te remmen. Ook trainer De Kreij stelde zichzelf even binnen de lijnen op. Een ander had de ge wenste uitwerking. Delphi Me vo '80 greep de eerste set winst: 14-16. J- Ook in de tweede set konden de blauwhemden zich goed aan de vooraf gemaakte afspraken houden. Spelverdeler René Maas speelde een gedurfde wedstrijd en wist ook meerde re set-ups nabij de driemeter- lijn te geven. Hier was het dan Gerrit van Splunder die mid dels keiharde smashes het kar wei afmaakte. Mede door de spelbepalende aanvallen van Van Splunder kwam ook de tweede set op naam van Delphi Mevo '80: 9- 15. In de derde set kregen zij echter te maken met het beken de probleem, ook nu de concen tratie vast te houden. Ook de werklust van de eerdere sets kon nu niet meer worden ge haald. In die derde set kwam dan toch Ekspalvo opzetten. Vooral door nu verdedigend beter uit de hoek te komen toonden de gastheren hun klasse en wisten dit gedeelte met 15-6 te win nen. Ook in de vierde set kon Ekspalvo deze vorm vasthou den. Tóch knokten de Zierik zeeënaren voor wat ze waard waren. Zo kon een 8-2 achter stand langzaam maar zeker worden omgebogen naar 8-5. Hierdoor werd het toch weer spannend. Ze konden echter niet over de Dordtenaren heen. Ook de vierde set ging derhal ve verloren: 15-8. In de vijfde set werd de inmiddels uitge ruste Ralph Koper door Dë Kreij ingezet. Mede omdat de ze invaller gedurfd bleef spelen in deze cruciale fase gelukte het een 7-1 voorsprong te ne men. Tbch kroop Ekspalvo wederom naderbij tot 6-8. Opnieuw werd de spanning naar een ongelofe lijk hoogte gedreven. Nu gaven de blauwhemden de voor sprong echter niet meer uit handen. Met een ijzersterke aanval van Bram van Mourik kon zodoende de eerste vijfde set van dit seizoen op de naam worden gebracht: 11-15. Eind stand derhalve 2-3. Damesteam Het eerste damesteam heeft eengevoelige 'nederlaag' gele den tegen hekkesluiter Hou Stand. Door als nummer twee slechts een gelijkspel (2-2) uit het vuur te slepen is de achter stand op koploper Ekspalvo nu opgelopen tot drie punten. „Het is onbegrijpelijk dat we tegen deze ploeg zo'n slecht re sultaat hebben geboekt", aldus de zichtbaar aangeslagen trai ner/coach Peter Daver. Toch kenden de dames een pri ma start in de openingsset. Binnen enkele ogenblikken werd een 1-7 voorsprong geno men. Vooral de scherp serve rende Wilma Jansen zorgde voor de nodige punten. Bij dat zevende punt stokte echter de produktie. De Zierikzeese da mes begonnen nu te twijfelen en de persoonlijke fouten volg den elkaar in een snel tempo op. Tbch kon de eerste set nog in ei gen voordeel worden afgeslo ten: 11-15. In de daarvolgende set liet Delphi Mevo '80 er geen twijfel over bestaan de sterk ste te zijn. Vlot kon een 1-13 voorsprong worden genomen. De rode lantaarndrager kwam niet verder dan vijf puntjes. Hierdoor wonnen de be zoeksters wederom: 5-15. Raar Raar maar waar kwamen de dames van trainer/coach Peter Daver in de derde set ineens met 6-0 achter te staan. Per soonlijke fouten waren hier de bet aan. Ondanks twee time outs kon ook Daver geen kente ring teweeg brengen. Een 15-8 setverlies was het gevolg. Ook in de vierde set liep het bij de Zierikzeeënaren van geen kan ten. Er werd duidelijk te weing agressiviteit in het spel gelegd. Hou Stand nam opnieuw de leiding: 6-1. Hoewel trainer/ coach Peter Daver zich tijdens de time-out enorm kwaad maakte, bracht ook dit niet het zo gewenste schrikeffect voort. Delphi Mevo '80 kon niet meer uit haar schulp komen: 15-13 verlies. Eindstand 2-2. Heren promotieklasse Ekspalvo-Delphi Mevo 80 2-3 Vollido-Ibis 3-0 Sprengelm.-Smash '66 3-1 Rijnmond 4-Alcazar 3-0 Schovocomca-Rowido 3-1 Sliedr. Sp. 2-Spivo 0-3 8 7 8 7 8 6 8 5 8 5 8 3 8 3 8 4 Spivo Vollido 8 Schovocomca 8 Sliedr. Sp. 2 8 Sprengelm. 8 Ekspalvo 8 Delphi Mevo 80 8 Rijnmond 4 8 Smash '66 7 Rowido 8 Alcazar 7 Ibis 8 Dames le klasse B Flits 2-Ekspalvo 3 1-3 Fuiora-lntcrmezzo 2-2 Hou Stand-Delphi Mevo 2-2 Eer/Krim 2-MVC 2 3-0 Rowido-Spivo 2 3-0 Alcom/Capel 2-Spirit 1-3 1 19 21 - 9 1 19 22 - 11 2 19 21 - 10 3 16 18 - 11 3 15 19 - 13 5 11 17 - 18 5 11 16 - 17 4 11 13 - 15 5 7 11 - 17 6 6 13 - 21 5 5 8 - 18 7 2 4 -23 Ekspalvo 3 8 8 0 0 16 24 - 3 Delphi Mevo 8 5 3 0 13 21 - 8 Eer/Krim 2 8 4 2 2 10 17 - 11 Intermezzo 8 3 4 1 10 17 - 12 Spirit 8 -4 1 3 9 16- 13 Rowido 8 3 3 2 9 15 - 12 MVC 2 8 3 2 3 8 13 - 14 Futora 8 '1 4 3 6 12 - 17 Alcom/Capel 2 8 1 1 5 5 8-17 Spivo 2 8 2 0 6 4 8-19 Hou Stand 8 0 3 4 3 7 - 18 Flits 2 8 0 3 5 3 7-21 ANTWERPEN - John McEnroe heeft zich teruggetrokken voor het ECC-toernooi, dat maan dag in het Antwerpse sportpa leis begint. De Amerikaan, die het toernooi driemaal op zijn naam bracht Jiegft last van.een peesontsteking 'in de knie. BRUINISSE - Hoewel het eerste herenteam van volleybalvereniging Kwiek nog immer ongeslagen aan de leiding gaat in de tweede klasse, wordt intern nog steeds niet aan een eventueel kampioenschap gedacht. De Bruenaren blijven het liefst voorzichtig en houden het erop dat er nog een lange weg te gaan is. Teveel factoren kunnen ervoor zorgen dat het ze in het vervolg van de competitie min der voor de wind kan gaan. Feit is evenwel dat de jongste thuiswedstrijd weder om eenvoudig met 3-0 werd gewonnen. Het eerste damesteam speelde een wis selvallig duel en remiseerde tegen het bezoekende Vovero: 2-2. De Bruse koploper kende afge lopen zaterdag één van de ge makkelijkste wedstrijden tot op heden. Hekkesluiter Vovero 2, dat tijdens haar zeven voor gaande wedstrijden nog geen enkele keer tot winst was geko men, maakte reeds bij de warming-up een zwakke in druk. Openingsset In de openingsset begonnen de gastheren echter te overmoe dig. Door enkele aanvalsfouten op rij was het juist Vovero 2 dat de eerste puntjes verzamelde: 0-4. Het stroeve begin werd hierna allengs omgezet in vloeiend spel van Kwiek. De bezoekers bleven op vier pun ten hangen, terwijl de gasthe ren zich in één keer tot 7-4 speelden. Gedegen volleyballend kon de eerste set gewoon in winst wor den afgewerkt: 15-6. Het enige verwijt dat de koplopers daar bij misschien gemaakt kan worden is dat er onvoldoende variatie in de aanvallen werd gebracht. Overtuigend werd ook aan de tweede set begon nen. Probleemloos kon hier een duidelijke 15-4 setwinst worden geboekt. t In de derde set was het al niet anders. Een vlotte 10-0 tus senstand sprak daarbij boek delen. Vovero 2 kwam er geen enkele keer meer aan te pas. Slechts vijf puntjes werden ze nog gegund. Koploper Kwiek toonde zich heer en meester en won de derde set zodoende met 15-5. Eindstand derhalve 3-0. Dames Ook de dames ontvingen een team van het Rozenburgse Vo vero. De ploeg overigens waar Kwiek-trainer/coach Tbn Goos- sens vorig seizoen nog de scep ter zwaaide. Voor de be zoeksters derhalve een extra stimulans zich te bewijzen te gen de Bruse dames. Reeds ja ren hebben beide ploegen aan getoond qua niveau op dezelf de hoogte te zitten. Ook Vovero, dat volgens insi ders met promotieplannen Opnieuw boekte het eerste herenteam van vv Kwiek een eenvoudige 3-0 overwinning. Edoch wor den eventuele gedachten aan een eventueel kampioenschap voorlopig vooruitgeschoven. (Foto: Joop van Houdt). rondloopt, speelde echter een wisselvallige wedstrijd. Kwiek kende een zwakke start en was met name onvoldoende geconcentreerd. Vovero dicteer de het spel en wist de openings set met 11-15 te winnen. In de tweede set speelden de gast vrouwen met meer agressie. Ondanks het feit dat een vijf tal opslagen de mist inging kon Kwiek nu toch de setwinst grij pen: 15-6. In de derde set waren de rollen evenwel weer omge draaid. Nu gelukte het Vpvero een vlotte 6-13 voorsprong te nemen. Desondanks bleven de Bruse dames knokken en voch ten zich succesvol terug. Vooral een er lustig op los ser verende Els Munter zorgde er mede voor dat de derde set nog in het eigen voordeel kon wor den afgerond: 15-13. In de vier de set namen de bezoeksters weer het heft in handen. Kwiek liep nu achter de feiten aan te hobbelen en moest met lede ogen zien hoe Vovero een ruime setwinst boekte: 5-15. Eindstand zodoende 2-2. Het tweede damesteam, dat enorm heeft moeten wennen aan het door trainer Goossens geïntroduceerde nieuwe sy steem, heeft zaterdag haar eer ste seizoenszege behaald. Het bezoekende Vovero 2 werd met 3-1 verslagen. Heren 2c klasse D Ekspalvo 4-Delphi Mevo 2 1-3 W Kwiek-Vovero 2 3-0 DVO 2-Ibis 2 3-0 Bcrnissc-Libanon 2 3-0 Rowido 2-Apollo 3-1 Volley-Intermezzo 2 3-0 VV Kwiek 8 7 I 0 15 23 - 3 Rowido 2 8 6 2 0 12 22 - 8 DVO 2 8 6 0 2 12 20 - 7 Apollo 8 5 1 2 II 18 - II Volley 8 4 1 3 9 16 - 12 Bernisse 8 2 2 4 6 11-17 Ekspalvo 4 8 2 2 4 6 11- 18 Libanon 2 8 2 2 4 6 II - 18 Delphi Mevo 2 8 2 1 5 5 12 - 18 Ibis 2 8 2 1 5 5 11 - 19 Intermezzo 2 8 I 2 5 4 9 - 20 Vovero 2 8 .0 3 5 3 8 - 21 Dames 2e klasse D Vicrpoldcrs-Kangoeroes 2 3-1 Petr/TOP 2-Ervea 1-3 VV Kwiek-Vovero 2-2 Rijnmond 3-DVO 2 2-2 Schovocomca 2-lbis 0-3 VCO 2-Vricnd/Nuyen 2 0-3 DVO 2 7 6 I 0 13 20 - 4 Ibis 7 6 0 I 12 19 - 3 Vovero 8 4 2 2 10 18 - II Vriend/Nuyen 2 8 3 4 I 10 17 - 12 Rijnmond 3 8 4 1 3 9 15 - 13 VV Kwiek 8 3 3 2 9 15 - 14 F.rvca 7 3 2 2 8 14 - 11 Schovocomca 2 8 4 0 4 813-15 Kangoeroes 2 7 2 2 3 6 II - 13 Petr/TOP 2 8 I I 6 3 10 - 20 Vicrpolders 8 I 0 7 2 4 - 22 VCO 2 8 I 0 7 2 3 - 21 HEERENVEEN - Een jaarlang schaatste Rintje Ritsma buiten mededinging mee. Maar niet voor spek en bonen. De kern ploegschaatser liet zich voor dag en dauw het ijs op sturen. Om negen uur in Butte, een baantje in de uitlopers van de Rocky Mountains, Heerenveen, Davos, Calgary, overal ter we reld. De debutant liet het zich vorige winter allemaal welge vallen. De jongeman uit Lem mer hing er maar zo'n beetje bij. HEERENVEEN - Een hardwer kende middenstander uit Raal- te heeft zondagavond in Hee renveen de voltallige interna tionale schaats-elite te kijk ge zet. Met een de tijd van 14.02,34 op de 10.000 meter, in kwartet- vorm als nagerecht toegevoegd aan het vaste wereldbekerme nu, solliciteerde Robert Vunde- rink nadrukkelijk naar een Olympisch startbewijs voor de langste afstand. WARSCHAU/HAARLEM Christine Aaftink heeft haar kansen op een eervolle vermel ding tijdens de Olympische Winterspelen bevestigd. De Ne derlandse sprintster behaalde tijdens wereldbekerwedstrij den in Warschau twee tweede plaatsen. DEVENTER - Een 22-jarige in woner van Apeldoorn heeft zich dit weekeinde van het le ven beroofd in een cel van het politiebureau in Deventer. De politie van Deventer heeft dit zondag bekendgemaakt. DEN HAAG - Yvonne van Gennip heeft het Kraantje Lek-toemooi aangegrepen om te bewijzen dat ze richting Albertville langzaam maar zeker in vorm begint te komen. De koningin van de Olympische Spelen in Calgary won niet alleen op de Haarlemse buitenbaan vóór Sandra Zwolle, maar liet ook enke le goede tijden noteren. Met name de verrichting van Van Gennip op de 1500 meter, na een voor haar doen prima 43,60 op de 500, mocht er zater dagavond zijn. Ze finishte na 2.10,88. Dat betekende een ver betering van het zes jaar oude baanrecord, dat met 2.11,8 op haar naam stond. Zondag won Van Gennip onder matige om standigheden de 1000 meter in 1.26,80. Op de 3000 meter moest ze specialiste Hanneke de Vries voor laten gaan (4.39,50 om 4.41,48). Van Gennip reed ver volgens om zich te testen alleen door en volbracht de vijf kilo meter in 7.58,50. In Haarlem ontbraken Jolanda Grimber gen (blessure) en Lia van Schie wegens ziekte. Marion van Zui len, die al enige tijd kwakkelt, kreeg zondag weer last van de rujf en startte niet meer voor de afsluitende drie kilometer. In Eindhoven, waar de mannen in actie kwamen die niet mee deden aan de wereldbeker wedstrijden, won Arnold van der Poel de vierkamp bij de sprinters. Zijn totaal was voor Gerjan van der Brink net niet meer te verbeteren, hoewel die zondag op de tweede 1000 me ter met 1.18,56 bijna een halve seconde sneller was dan zijn ri vaal. Bij de allrounders zege vierde Dennis Duba. Zijn to taal over de kleine vierkamp was 166,542. Marnix ten Korte- naar deed weinig voor hem on der. De derde prijs was voor Jacques Orie. Als de junioren A van Leen Pfrommer, die te gelijkertijd in Eindhoven een selectiewedstrijd reden, had den meegeteld dan was Orie zijn klassering kwijt geweest aan Jeroen Straathof, die op de 1500 meter als enige onder de twee minuten bleef. Zijn tijden (40,20 - 1.59,96 - 4.15,76 - 7.21,22) mochten gezien worden. Ploeggenoot Jakko Leeuwang bleef in de buurt. LYON - Vijftig jaar na dato beschikt Frankrijk weer over een generatie tennismusketiers. Drie in getal. Eén die met aangetrokken teugels de emoties van zijn landgenoten bereed, één die pas na de winnende klap scheen te beseffen wat hij had aangericht en één wiens gelaatsuitdrukking alle ups en downs weerspiegelde. Een ongelijk, maar schitterend drie tal, van wie er twee speelden en de derde leed, ge noot en wiens single Saga Africa van de album Black and What iii een mum van t.jd de plaatselijke hitlijst bestormde. De" grootste verdienste van Yannick Noah was dat hij Hen ri Leconte en Guy Forget zijn vertrouwen schonk en zelf aan de zijlijn bleef. Na de histori sche Daviscupwinst op de Ver enigde Staten in Lyon - de eer ste in 59 jaar - zullen de namen van Leconte, Forget en Noah nog jaren in één adem worden genoemd. Polonaise Frankrijk en zijn musketiers vierden zondag rond etenstijd het winnende punt, dat Forget tegen Pete Sampras binnen bracht, met een polonaise, die zo uitliep, dat de laatste partij tussen Leconte en Agassi werd geschrapt en 3-1 de eindstand werd. Een sensationele uitslag ongetwijfeld. Met ATP- wereldkampioen Pete Sam pras, showbink André Agassi en Flach/Seguso; het op één na sterkste dubbel ter wereld leek de Amerikaanse Daviscup- aanvoerder Tbm Gorman de beste troeven in handen te heb ben. Maar Noah had de durf een geheim wapen in te zetten: Henri Leconte, nauwelijks her steld van een derde hernia operatie en geforceerd vijftien kilo overgewicht kwijtge raakt, sloeg vrijdag al het zelf vertrouwen zoek van de in de Daviscup debuterende Sam pras. De echo van die klap dreunde zondag door, toen For get - zelf op de eerste dag kans loos gelaten door Agassi - het opnam tegen diezelfde Sam pras. Gewijzigd Inmiddels was de situatie sterk gewijzigd. Forget en Le conte hadden in het dubbel met 6-1 6-4 4-6 6-2 gewonnen van de Olympische kampioenen Flach /Seguso en Frankrijk aan een voorsprong van 2-1 geholpen. De na elke actie hevig snuiven de Leconte beheerste het ge beuren als Napoleon de Slag bij Austerlitz. Robert Seguso, een man met waarschijnlijk de grootste ervaring ter wereld in het spelen van dubbels, schrompelde nog verder ineen dan Sampras een dag eerder in het enkelspel. Leconte serveer- ,de en retourneerde superieur. De comeback van de vrijwel af geschreven 28-jarige liefhebber van trijntje en wijntje schokte de Amerikanen. Voor de laat ste maal stond Leconte zes jaar geleden in de toptien. In 1987 viel hij terug door de ziekte van Pfeiffer. Zijn derde hernia operatie in juli van dit jaar werd verricht door dr. Sanett, dezelfde chirurg, die vergeefs probeerde Mecir van diens rug klachten te verlossen. Inmid dels was hij gescheiden van Brigitte Drut, de tien jaar oudere ex van hordenloper Guy Drut, die in twee jaar het familie-kapitaal van vier mil joen gulden er door heen joeg. Leconte was zo berooid, dat hij zijn buitenhuis in Mougins (Franse Alpen) moest verko pen. Het was echter niet Lecon te, maar Guy Forget, die het af maakte. UTRECHT - Het grootste deel van de treinreizigers heeft een positief oordeel over het produkt dat de Nederlandse Spoorwegen biedt. Dat blijkt uit de de „thermograaf"; het kwaliteitsonderzoek dat NS sinds juni elke maand houdt onder reizigers. Van de ondervraagde reizigers is ruim de helft (55 procent) te vreden over de punctualiteit van de treinen; 22 procent heeft daar klachten over. Ook over een ander veelbesproken on derwerp, het aantal zitplaatsen in de trein, oordelen de meeste treinreizigers positief: 60 pro cent vindt dat er voldoende treinstoelen zijn, 15 procent is niet tevreden met het stoele- naanbod. Hoewel de cijfers op deze pun ten dus over het algemeen posi tief zijn, halen ze niet of nau welijks de norm die de hoofd directie van de Spoorwegen er voor heeft gesteld. Niet meer dan 15 procent mag ontevreden zijn, zo heeft de NS-top be paald. Hetzelfde geldt voor de service door de conducteurs. Vólgens de thermograaf-cijfers is 84 procent van de reizigers tevreden over de vriendelijk heid van conducteurs. Dat moet volgens de normen min stens 85 procent zijn. De aan spreekbaarheid van conduc teurs scoort aanzienlijk min der goed: 56 procent is daar te vreden over, 16 procent is onte vreden. Over de veiligheid in de trein oordeelt de treinreizi ger zeer positief: 86 procent zit op zijn gemak in de trein (3 procent niet). Over de sociale veiligheid op stations is drie kwart tevreden (7 procent niet). De toiletten op stations en in treinen zijn een bron van ergernis voor veel treinreizi gers. Voor het opstellen van de thermograaf worden iedere maand gedurende elf dagen 800 reizigers ondervraagd. Dat geeft een veel reëler beeld dan de oude thermograaf bood, al dus NS. Vroeger werden slechts eens per jaar vragenlijsten on der de klanten van NS ver spreid. Het spoorwegbedrijf zegt met de nieuwe methode veel sneller te kunnen inspelen op de uitkomsten van de onder zoekingen. VLISSINGEN - In dichte mist hebben zich in de nacht van zaterdag op zondag kort na elkaar twee aanvaringen voorgedaan op de Westerschelde, nabij de Rede van Vlissingcn. De eerste aanvaring vond plaats tussen twee bulkcarriers, die van de Rede van Vlissingen op weg waren naar Antwerpen. Er ont stond alleen geringe materiële schade. Een uur later kwamen het Roro-schip Livorno Bridge en het vrachtschip Electron in aanvaring. De schade aan bei de schepen was zeer groot. Een loods raakte licht gewond en moest zich in het ziekenhuis la ten behandelen, aldus de rijks politie te water zondagavond. De Livorno Bridge had kort daarvoor op de Rede van Vlis singen loods gewisseld en had als bestemming zee, de Elec tron was op weg naar Antwer pen. Na de aanvaring bleven de schepen nog ongeveer een half uur aan elkaar vastzitten. De voorsteven van de Livorno Bridge raakte zwaar bescha digd met enkele grote gaten bo ven de waterlijn. Bij de Elec tron werd het stuurhuis met opbouw tot aan de midscheeps totaal vernield. De rijkspolitie te water onderzoekt de oor zaak van de aanvaringen nog. Ookde Scheepvaart Inspectie stelt een onderzoek in. De Li vorno heeft een vaarverbod op gelegd gekregen, aldus de rijkspolitie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7