Sinterklaas had weer een druk weekend op Schouwen-Duiveland Districts vergadering Beter Wonen Kerkkoor houdt Zeeuwse mosselavond Vergadering commissie onderwijs Intochten per boot, open rijtuig, politieauto en terreinwagen MAANDAG 2 DECEMBER 1991 NR 25061 ZIERIKZEE - Woningbouw vereniging Beter Wonen houdt vandaag, maandag 2 decem ber, een vergadering voor le den uit alle districten van de woningbouwvereniging. De vergadering wordt gehou den in de vergaderzaal van het kantoor van Beter Wonen aan de Calandweg en begint om 19.30 uur. Op de agenda van de vergadering onder meer een toelichting op de beleidsnota van de woningbouwcorperatie. Ook aan de orde komt het acti viteitenplan cq de begroting voor 1992. DEN HAAG - De Vereniging Voorkom Vernietiging is niet ontvankelijk in het kort ge ding dat zij aanspande om door haar vermeende vernietiging van dossiers van de Binnen landse Veiligheidsdient (BVD) te voorkomen. Dat heeft de president van de rechtbank in Den Haag, mr. A. van Delden, bepaald. AMSTERDAM - In Kroatië is enorm veel vee en pluimvee slachtoffer geworden van de burgeroorlog. Sinds begin juli zijn bijna 19.000 koeien, 144.000 varkens en 850.000 kip pen gedood door bombarde menten op grote boerderijen. ZIERIKZEE Leger des Heils jubilarissen Behalve mevrouw C. Clerx die 25 jaar bij het Leger des Heils is, vieren nog twee andere le den van het Leger des Heils Zierikzee deze maand een jubi leum. Op 25 december her denkt mevrouw C. Boot het feit dat zij 25 jaar heilsoldaat is en op 24 december is het 35 jaar geleden dat mevrouw M. Groeneveld heilsoldate werd. RENESSE Op Drift Toneelvereniging Op Drift brengt zaterdag 14 december het stuk Lucy's Baby van John Patrick op de planken. Dit ge beurt in het dorpshuis van Re- nesse. Aanvang 20.00 uur. De zaal is reeds om 19.15 uur open. De hoofdrollen in dit spel wor den vertolkt door Rie Gillijam- se (Lucie Kronkie), Henny Spierings (als Rosie Montefal- co), Jack Trouw (Norman Nubbs), Dick Wessel (Spencer Nubbs), Wil Vermaat (Vërna Nubbs) en Emmy Trouw (oma Nubbs). De regie is in handen van Marco Holm. Lidy Blom verzorgt de grime en de lay-out berust bij Emmy Trouw. Deze toneeluitvoering wordt naar wens gekoppeld met een to neel-menu bij Le Rabot. OOSTERLAND Geslaagd Dick Kik uit Oosterland heeft aan de Rijksuniversiteit van Maastricht zijn studie rechten met goed gevolg afgerond. De voormalige inwoner van Oos terland werd daardoor meester in de rechten. BRUINISSE Bijeenkomst vrouwenvereniging Morgen, dinsdag 3 december, komt de Hervormde vrouwen vereniging Helpt Elkander weer bij elkaar in het Her vormd Verenigingsgebouw aan de Deestraat. Na de pauze vie ren de Bruse dames gezamen lijk het Sint Nicolaasfeest. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. LEWEDORP Ruilbeurs In café-pension De Goede Ver wachting in Lewedorp wordt vrijdag 6 december een ruil beurs voor verzamelaars van allerlei artikelen zoals mun ten, oude ansichten, postzegels en ander collectors items ge houden. Vanaf 19.15 uur is de zaal open. MIDDELBURG Expositie Van I tot en met 22 december is in de Kuiperspoort te Middel burg een expositie van kerami sche objecten die zijn gemaakt door Christiaan Wisse uit Tbr- neuzen. De kunstenares werd opgeleid op de academie voor beeldenvorming in Amersfoort en de Rietveld academie in Den Haag. De expositie is van dins dag tot en met zaterdag ge opend van 13.00 tot 17.00 uur. FNV-Dienstenbond Midden- en Noord-Zeeland De afdeling Midden en Noord- Zeeland van de FNV-Diensten bond wil een project opzetten met betrekking tot de arbeids omstandigheden van dove en slechthorende werknemers. Daarvoor zou de Dienstenbond in contact willen komen met dove en slechthorende werkne mers/werkneemsters. Vanaf woensdag 27 november is daar voor een speciale telefoonlijn beschikbaar, die ook is aan gesloten op een zogenaamde tekst-telefoon. Dit telefoon nummer (01180-39408) is van dinsdag tot en met vrijdag tus sen 19.00 en 21.00 uur beschik baar. Dankzij deze telefoon kunnen doven en slechthoren den in de dienstensector bij de Dienstenbond terecht met al lerlei vragen wat betreft ar beidsomstandigheden en ar beidsvoorwaarden in het bij zonder wat de detailhandel be treft. Voor de overige sectoren kan men ook terecht via num mer 01180-38479 of bij het dis trictskantoor van de Diensten bond, 040-452690. RVOZ Het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland heeft voor 11 december een thema bijeenkomst belegd. Deze bij eenkomst wordt gehouden in de filmzaal van de provincie Zeeland en begint om 09.00 uur. Dr H. L. F. Saeijs, hoofdinge nieur bij Rijkswaterstaat zal tijdens deze bijeenkomst in gaan op de verkeersveiligheid in Zeeland als een gezamenlij ke verantwoordelijkheid. Ir H. L. Oei van de Stichting Weten schappelijk Onderzoek Ver keersveiligheid zal hierbij de eerste resultaten van snel heidsexperimenten bekend maken. Tijdens deze bijeen komst wordt ook een aantal aanmoedigingsprijzen uitge reikt aan instellingen die zich het afgelopen jaar op verkeers gebied gunstig hebben onder scheiden en voor de kinderen is er 's middags (15,20 uur) pop penkast onder het motto Jan Klaassen en het Verkeers- spook. EINDHOVEN - Een onbekende man heeft in de nacht van vrij dag op zaterdag met bruut ge weld een 19-jarige Eindhovense vrouw verkracht. BRUINISSE - De leden van het Hervormd kerkkoor in Brui- nisse organiseerden vrijdag avond, volledig in eigen be heer, een mosselavond in het verenigingsgebouw. De mosselkokers Luuk Ottens en Adrie Koster hebben beslist niet voor niets gezweten. De Zeeuwse mossels waren weer van een bijzondere kwaliteit. Gekookt, uit de frituur of mossel-satehs, voor ieder wat wils. Tijdens de mosselavond kregen de Bruse zangers het zeebanket in verschillende va riëteiten geserveerd. Nadat iedereen zijn buik had rondgegeten verraste Sinter klaas met z'n Pieten alle aan wezigen op een presentje Tij dens deze avond ontpopte zich uit het Bruse koor een vissers- koortje dat de aaanwezigen on verwacht op een repertoire his torische zeemansliedjes trak teerde. Enkele gedichtjes, een quiz en een verloting maakten de avond ouderwets gezellig. De winnaars van de verloting gingen met een echte boterlet ter naar huis. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 20% Min.temp. 1 graad Mid.temp. 4 graden Windkracht var. 3 Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 10% Min.temp. 0 graden Mid.temp. 4 graden Windkracht var. 3 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. -1 graad Mid.temp. 3 graden Windkracht var. 3 ZON- EN MAANSTANDEN 3 dec. Zon op 08.28, onder 16.30 Maan op 05.44, onder 14.33 Nieuwe Maan: 6 dec. (04.56) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De eerste dagen veran dert er nog maar weinig aan het hui dige weerbeeld. Er komt plaatselijk mist voor en trekt de mist overdag op dan blijft er laaghangende be wolking over, zodat de kans op zon maar klein is. In de nacht blijft de temperatuur net iets boven nul en in de middag wordt het niet warmer dan een graad of 4. Er staat weinig wind. Tegen het weekeinde gaat er eindelijk iets veranderen. Boven Scandinavië ontwikkelt zich dan een krachtig hogedrukgebied. Wordt deze situatie werkelijkheid, dan gaat het bij ons vriezen. ZIERIKZEE - Dinsdag 3 de cember vergadert de commis sie onderwijs van de gemeente Zierikzee. De vergadering wordt gehouden in de raadzaal van het stadhuis en begint om 19.30 uur. Op de agenda van de vergade ring het verzoek om medewer king van het bestuur van de Vereniging tot bevordering van het Christelijk Schoolonder wijs voor de aanschaf van tien extra leerlingensets voor de groepen 3 tot en met 8 van de protestants christelijke basis school Jan Wouter van den Doel in Zierikzee. Het college stelt voor de gevraagde mede werking te verlenen en in over eenstemming met de zoge naamde Londo-norm voor dat doel een bedrag van 2.295,35 beschikbaar te stellen. Men vraagt advies aan de commis sie. Verder komen tijdens de vergadering aan de orde de ge volgen van de brand in RK- basisschool Sint Willibrordus. Er is een begin gemaakt met het herstel van de brandscha de. De commissie wordt geïn formeerd over de huidige stand van zaken. ZIERIKZEESCHEjUfS NIEUWSBODE la Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van der Wouden Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-15071, 01110-12449 (niet voor bezorging). Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per 3 maanden bij vooruitbetaling f 45,00 per jaar f 169,00 losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven Advertenties 01110-16551. 62 cent per mm. ..succesjes" (t/m 4 regels) 6,80. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Zaterdagavond vond in het dorpshuis een play-backavond plaats en draaide het rad van avontuur. OOSTERLAND - Na de intochten die hij vorige week maakte in diverse kernen op Schouwen-Duiveland had Sinterklaas nog steeds energie over. Zaterdag be zocht hij de dorpen Oosterland, Noordgouwe, Zonnemaire en Dreischor. De Goedheiligman gaf daarbij blijk van zijn originaliteit door overal voor een an der vervoermiddel te kiezen. In Zonnemaire maakte hij gebruik van zijn boot en de bus, in Noordgouwe kwam hij met zwaailichten en sirene binnen per poli tieauto. In Dreischor reed hij geheel in de stijl van het historische dorp in een open rijtuig en in Oosterland trotseerde hij mist en kilte door zich staande in een terreinwagen door het dorp te laten rijden. volgend jaar een tocht maken op uitnodiging van het ge meentebestuur". De Goedhei ligman was zeer ontroerd. „Nou schiet gewoon een brok in mijn keel en woorden schie ten te kort". De Sint was ook zeer verrast door de vele tekeningen en zelfgemaakte daken met schoorstenen waarmee de zaal van het dorpshuis was ver sierd. Nadat hij met diverse kinderen had gepraat en de jongste leerlingen van de basis school een toneelstukje opvoer den, vond te zijner ere een kin derprogramma plaats. Onder meer met demonstratie dansen en een film. Hij werd gevolgd door zo'n 200 kinderen die vervolgens een paar gezellige uurtjes beleef- Hij bood de Sint een foto aan van een oud Zeeuws vracht schip, een hoogaars. „Daarmee Na hard zingen en roepen slaagden de kinderen uit Zonnemaire er in Sinterklaas terug te laten komen. (Foto: Joop van Houdt). Voor de grote en kleine kinde ren in Oosterland een bijzonde re gebeurtenis want het was ruim vijf jaar geleden dat Sin terklaas in dit dorp een officië le intocht maakte. Volgens de heer Bolle vah de Oosterlandse Middenstandsvereniging maakte Sinterklaas dit jaar een rondrit door het dorp om dat gebleken is dat vele kinde ren in het dorp dol op hem zijn. „Bij een kleurwedstrijd die we vorig jaar hielden kwamen machtig veel reacties binnen. Er werden wel 200 kleurplaten voor Sinterklaas gebracht. Dan is het de moeite waard om iets meer te doen". Iets meer in de vorm van een uitnodiging aan Sinterklaas. En de Goedheiligman kwam. Door vier zwarte Pieten liet hij zich in een terreinwagen met open laadbak over de parallel weg langs de Rijksweg N-59 rij den. Rechtop in de auto staand, de mijter als baken in de mist en de baard wapperend in de kille wind, gaf hij er blijk van een fiere grijsaard te zijn. Bij de Pleisterplaats werd hij opgewacht door het muziekge zelschap Oosterlands Fanfare dat Sinterklaasliedjes speelde en vele tientallen kleine kinde ren met hun ouders. Stapvoets rijdend maakte Sinterklaas in zijn terreinwagen een rondrit door het dorp om vervolgens neer te strijken in Neffen d'Eu- le. den. „We wisten dat in Ooster land veel kindertjes met smart op ons zaten te wachten. Daar om konden we het dorp niet overslaan", aldus de Goedhei ligman. Na begroet te zijn door W. Louwerse van de midden standsvereniging onderhield de Sint zich met diverse jeugdi ge Oosterlanders. Er werd uit volle borst gezongen en men leefde intensief mee met de poppenkastvoorstelling die door twee zwarte Pieten werd verzorgd. De kinderen van Zonnemaire kregen zaterdagmorgen de schrik van hun leven toen ze met de bus aankwamen in de haven van Bommenede om Sin terklaas op te wachten. De boot met de Goedheiligman aan boord voer net weg uit de haven! Maar door veel te zingen en te roepen slaagden de kinde ren er gelukkig in zodanig de aandacht van Sint en de Pieten te trekken dat ze terug kwa men varen. Daar hadden ze geen spijt van want ook in Zonnemaire wer den ze vol enthousiasme ont vangen. Tussen de kinderen in de bus reden Sinterklaas en zijn Pieten vanaf de haven naar het dorp. Na een optocht door de straten voorafgegaan door de muziekverenging Nut en Uitspanning werden ze in het dorpshuis ontvangen door de wethouder van Brouwersha ven, J. K. Goemans. Joop van Houdt). gaan de oudste groepen basis schoolkinderen uit Zonnemai re, Dreischor en Noordgouwe In Noordgouwe zal het nie mand zijn ontgaan dat Sinter klaas zijn intocht maakte. De grijsaard koos namelijk een busje van de politie uit om het ringdorp mee te bezoeken. Bij zijn aankomst bleek weer dat zich de afgelopen jaren bijzon der veel jongelui met kleine kinderen in Noordgouwe heb ben gevestigd. Nadat de muziekvereniging Con Amore ter ere van Sinter klaas haar mooiste Sinter klaasliedjes speelde, stroomde het dorpshuis boordevol. Sinterklaas werd hier begroet door de andere wethouder van Brouwershaven, mevrouw S. C. J. B. Loschacoff-de Kanter. Nadat de Goedheiligman had gesproken met diverse kinde ren werd ook in Noordgouwe een play-back wedstrijd gehou den te zijner ere. Na vijf jaar maakte de Goedheiligman ook weer een intocht in Oosterland. (Foto: Joop van Houdt). Zonder enige sporen van stress te vertonen slaagden Sinter klaas en zijn Pieten er in om tussen dat alles door ook nog Dreischor te bezoeken. Daar werden zij rondgereden in een open koetsje dat werd getrok ken door twee paarden. In het nevelige winterweer en tegen de achtergrond van de histori sche geveltjes van het ringdorp een prachtig gezicht. De rond rit die werd begeleid door het muziekgezelschap Crescendo eindigde bij de burgemeester van Brouwershaven, L. N. La- bruyère, die naar Dreischor kwam om Sinterklaas te ver welkomen. In het dorpshuis aan de Ring verzamelden zich tientallen kinderen om te zingen voor de Goedheiligman en te luisteren naar de gesprekjes die hij met diverse kinderen voerde. Daar na vond een kindermiddag plaats die werd verzorgd door het poppentheater Muzikanten Sinterklaas was inmiddels al weer vertrokken. Hij werd zaterdag nog gesigna leerd in verpleeghuis Cornelia- stichting, in het centrum van Zierikzee'en in diverse bedrij ven waar hij was op uitnodi ging van de personeelsvereni gingen. In Noordgouwe werd Sinterklaas begeleid door de politie. (Foto:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3